MENÜ

Alışveriş

Alışveriş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alışveriş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 66.457 Alışveriş haberi bulunmuştur.

Alışveriş, bir mal ya da hizmeti para karşılığı alma ve satma işidir. Eskiden daha çok bakkal ve benzeri küçük esnaftan yapılırken günümüzde daha çok alışveriş merkezlerine kaymıştır. İnsanların kendi üretemedikleri malları ve ihtiyaçları bir bedel karşılığında almalarına dayanır. Tarihte takas ile başlamıştır.

Alışveriş Haberleri

Son Dakika | Beşiktaştan Domagoj Vida-Marcelo takasına ret

Son Dakika | Beşiktaş'tan Domagoj Vida-Marcelo takasına ret!

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Marcelo’nun siyah beyazlı takıma geri dönme planları teknik direktör Sergen Yalçın’a takıldı.

6.08.2020Futbol
Peşin para tartışmasında 3 kişi yaralandı

Peşin para tartışmasında 3 kişi yaralandı

Aydın'da alkollü olduğu öne sürülen Cengiz Karakaya (61) ve Orhan Öner (51) ile içki almak istedikleri büfenin sahibi Mustafa Çobanoğlu arasında veresiye alışveriş nedeniyle kavga çıktı. Kavgada 3 kişi de yaralanırken, Öner ve Karakaya gözaltına alındı.

5.08.2020Haber
Aydında veresiye kavgası: 3 yaralı

Aydın'da 'veresiye' kavgası: 3 yaralı

Aydın'da alkollü olduğu öne sürülen Cengiz Karakaya (61) ve Orhan Öner (51) ile içki almak istedikleri büfenin sahibi Mustafa Çobanoğlu arasında veresiye alışveriş nedeniyle kavga çıktı. Kavgada 3 kişi de yaralanırken, Öner ve Karakaya gözaltına alındı.

5.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Soylu: Yarın en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz

Son dakika haberler... Bakan Soylu: Yarın en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından "Yarın, tüm Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz." açıklamasında bulundu.

5.08.2020Haber
Pandemi sürecinde fayda odaklı iletişimin önemi arttı

Pandemi sürecinde 'fayda odaklı iletişim'in önemi arttı

COVID-19 salgını sürecinde belirsizlik hepimizi çok zorluyor ve yoruyor. Bilinmezliğe olan bu yolculuk, elbette pazarlama ve iletişim sektörünü de derinden etkiliyor. Birçok kurum 2019 yılının son çeyreğinde hazırladığı stratejik iletişim planını hızlıca revize etmek durumunda kaldı. 2020 yılı yaz ayları için planlanan kampanyalar, projeler rafa kalktı. Bunun yerine daha çok fayda odaklı iletişim faaliyetlerine ağırlık verildi.

5.08.2020Teknoloji
Kurban Bayramında internetten alışveriş yaptık

Kurban Bayramı'nda internetten alışveriş yaptık

Koronavirüs salgınının etkisinde geçen Kurban Bayramı’nda artışa geçen e-ticaret verileri açıklandı. Bu verilere göre, Kurban Bayramı’nda online alışveriş verileri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 oranında arttı, en çok artış yaşanan sektör ise giyim oldu.

5.08.2020Teknoloji
Alın yerine ateşinizi ‘el bileğinden’ de ölçtürebilirsiniz

Alın yerine ateşinizi ‘el bileğinden’ de ölçtürebilirsiniz

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birlikte hastalığın en önemli belirtisi olan yüksek ateş de takip edilmeye başlandı. Tek başına bir teşhis anlamı taşımasa da ateş ölçümü, bazı koronavirüs hastalarının tespitinde çeşitli mekânlarda tedbir amaçlı kullanılıyor. Bu kapsamda özellikle kalabalık yerlere girişlerde görevliler tarafından ateş ölçümü yapılıyor. Bu alanlarda teması artıran alından ölçüm yerine el bileğinden ölçümün de tercih edilebileceğini belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Sedat Özdemir, "Alnından ateş ölçtürmekten rahatsız olan kişiler koldan ve el bileğinden ateş ölçtürebilir. Kişi ateşini ölçen kişiyle sosyal mesafeyi korumalıdır" dedi.

5.08.2020Sağlık
Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı paylaştı: İşte 81 il valiliğine gönderilen genelgenin detayları

Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı paylaştı: İşte 81 il valiliğine gönderilen genelgenin detayları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından "Yarın, tüm Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz." açıklamasında bulundu. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan da açıklama yapıldı.

5.08.2020Gündem
Tarihi çınar ağacı, 650 nüfuslu mahallenin ekonomisine katkı sağlıyor

Tarihi çınar ağacı, 650 nüfuslu mahallenin ekonomisine katkı sağlıyor

MARMARİS'te, koruma altında olan 1905 yıllık dev çınar ağacını görmek ve dilek tutmak için gelenler, tarihi mirasın korunması için de bağış yapıyor. Ziyaretçiler, ağacın çevresindeki organik bal ve çeşitli otlar satılan dükkanlardan da alışveriş yapıp, 650 nüfuslu mahallenin ekonomisine katkı sağlıyor.

5.08.2020Gündem
Eski CIA uzmanından Beyrut’taki patlamayla ilgili flaş açıklama Turuncu ateş topuna bakın, bu kesinlikle...

Eski CIA uzmanından Beyrut’taki patlamayla ilgili flaş açıklama! 'Turuncu ateş topuna bakın, bu kesinlikle...'

Beyrut limanında dün gerçekleşen korkunç patlama dünyayı derinden sarstı. Çok sayıda kişinin öldüğü binlerce insanın yaralandığı patlamada Beyrut şehri de savaş alanına döndü. Patlamanın sebebiyle ilgili olarak eski CIA çalışanı CNN’e önemli açıklamalar yaptı…

5.08.2020Dünya
Neşeli çift

Neşeli çift

Oyuncu Belçim Bilgin, sevgilisi Alfredo Di Blasio’yla önceki gün Zorlu AVM’deydi.

5.08.2020Magazin
Online alışveriş değerleri yüzde 380 oranında arttı

Online alışveriş değerleri yüzde 380 oranında arttı

Yılın ilk yedi ayında pandeminin de etkisiyle dünya çapında perakende, gıda ve ihtiyaç sektörlerinde online alışveriş değerleri yüzde 380 oranında arttı. Avrupa bölgesinde sanal market alışverişinin en yüksek olduğu ülkeler ise İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda ve Belçika olarak sıralandı

4.08.2020Ekonomi
Brükselde restoranların 3te 1i iflas riski altında

Brüksel'de restoranların 3'te 1'i iflas riski altında

Avrupa Birliği (AB) kurumlarıyla NATO'ya ev sahipliği yapan Belçika'nın başkenti Brüksel'de faaliyet gösteren yaklaşık 1200 restoranın üçte birinin Kovid-19 salgını nedeniyle bu sonbaharda iflas ederek kapanacağı tahmin ediliyor.

4.08.2020Ekonomi
Otel, AVM, şirket ve hastane isimlerine denetim: İngilizce isimler ayıklanacak

Otel, AVM, şirket ve hastane isimlerine denetim: İngilizce isimler ayıklanacak

Türk Dil Kurumu, tabelalardan şirket isimlerine kadar her alandaki yabancı kelimelerle ilgili kapsamlı rapor hazırladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek İstişare Kurulu’nda görüşülen raporda İngilizce isimlerin ayıklanması ve Türkçenin korunması için yasa çıkarılması önerildi.

4.08.2020Gündem
Dün felaket durumu ilan edilmişti Yeni yasaklar geldi

Dün 'felaket durumu' ilan edilmişti! Yeni yasaklar geldi

Avustralya’nın Victoria eyaletinde dün ‘‘felaket durumu’’ ilan edilmesi ve eyaletin başkenti Melbourne’daki kısıtlamaların 4. seviyeye yükseltilmesinin ardından yeni yasakların açıklandığı kentte son 24 saatte 13 kişi daha yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) hayatını kaybetti.

3.08.2020Dünya
İngiltere’de dernek mescidine çirkin saldırı

İngiltere’de dernek mescidine çirkin saldırı

İngiltere’nin güneyinde yer alan liman şehri Pourstmouth’ta bir Türk derneğine ve bünyesindeki mescide, Kurban Bayramı’nın ikinci günü çirkin saldırıda bulunuldu. Saldırıyı gerçekleştiren 30-35 yaşlarındaki zanlı olay yerinde yakalanırken ‘Burasını babam yeni satın aldı. Burası bizim’ dediği öğrenildi.

3.08.2020Avrupa
Vakalar arttı, felaket durumu ilan edildi

Vakalar arttı, 'felaket durumu' ilan edildi

Avustralya’nın Victoria eyaletinde son 24 saatte 671 kişinin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanması ve 7 kişinin virüsten ölmesi üzerine yürürlükteki kısıtlamalar 4. seviyeye yükseltilerek "felaket durumu" ilan edildi.

2.08.2020Dünya
Yeni normalde de bayram alışverişini internetten yaptık

Yeni normalde de bayram alışverişini internetten yaptık

Bayram öncesi alışverişini pandeminin de etkisiyle artan oranlarda internete taşıyan tüketiciler, derin dondurucu, kıyma makinesi, buzdolabının yanı sıra, çikolata, kahve buzdolabı poşeti gibi günlük ihtiyaçlarını da onlinedan almayı tercih etti.

2.08.2020Teknoloji
Bu bayram dolmalar yalnız sarıldı

Bu bayram dolmalar yalnız sarıldı

Yaz tatili için köyümüzdeyiz. 25 yıl önce gördüğüm kel tepeler bugün orman olmuş. Bayram hazırlıklarındaki dayanışma ve kutlama âdetlerimiz de pandemi nedeniyle bu yıllık askıya alınmış.

Parayı kim buldu ve icat etti Para ne zaman bulundu

Parayı kim buldu ve icat etti? Para ne zaman bulundu

Paranın buluş belki de insanlık en mühim buluşlardan bir tanesidir. Takas ile alışveriş yapan insanlar paranın icadıyla takasa son vermiş oldu. Para icat edildiğinde Dünya'da da hızlı bir biçimde yayılmaya başladı. Parayı kimin keşfettiği ve ilk paranın nasıl icat edildiği merak edilmektedir. Tasas usulünü sona erdiren parayı kim buldu ve icat etti? Para ne zaman bulundu? İşte sizler için paranın icadıyla ilgili tüm detayları inceledik.

1.08.2020Gündem
İnterneti kim buldu ve icat etti İnternet ne zaman bulundu

İnterneti kim buldu ve icat etti? İnternet ne zaman bulundu

İnternet son yıllarda Dünyanın dört bir tarafına yayılmış durumdadır. Günümüzde interneti sadece evlerde değil akıllı cihazlar sayesin gittiğimiz her yere götürebiliyoruz. Bu yüzden internet artık insanlar için olmazsa olmazlar arasındadır. İnsanların bir parçası haline gelen internetin kim tarafından bulunduğu merak edilmektedir. Peki, interneti kim buldu ve icat etti? İnternet ne zaman bulundu? Sizler için internet ile ilgili bilgileri derledik.

1.08.2020Teknoloji
Bakan Varank duyurdu Kangal köpekleri ile ilgili önemli gelişme

Bakan Varank duyurdu! Kangal köpekleri ile ilgili önemli gelişme

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Cesareti, zekası ve güçlü önsezileriyle Anadolu insanının can dostu kangal köpeklerini çip teknolojisiyle koruma altına alıyoruz" dedi.

1.08.2020Gündem
İsrailde Covid-19 vaka sayısı 71 bine yaklaştı

İsrail'de Covid-19 vaka sayısı 71 bine yaklaştı

İsrail'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayısı 71 bine yaklaşırken, can kaybı da 500'ü aştı.

1.08.2020Dünya
Bayramda AVMler açık mı 31 Temmuz- 3 Ağustos Kurban Bayramı AVM çalışma saatleri

Bayramda AVM'ler açık mı? 31 Temmuz- 3 Ağustos Kurban Bayramı AVM çalışma saatleri

Bayramda AVM'ler açık mı? Kurban Bayramı devam ederken, alışveriş merkezlerinin çalışma saatleri gündeme geldi. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyurak geçen Kurban Bayramı'nda, alışveriş merkezlerinin yolunu tutacak olan vatandaşlar, AVM çalışma saatlerine göre planlarına yön verecek. İstanbul Valiliği tarafından bayram tedbirleri konusuyla yayınlanan açıklamada AVM'lerde güvenlik ve sağlık önlemlerinin alınacağı bildirildi. İşte, 31 Temmuz-3 Ağustos AVM çalışma saatleri.

1.08.2020Gündem
Almanyada bankaya biber gazlı saldırı

Almanya'da bankaya biber gazlı saldırı

Almanya’nın başkenti Berlin’de soyguncular AVM içerisinde bulunan banka şubesine biber gazıyla saldırdı. Soygunların yakalanması çalışma başlatılırken, gazdan etkilenen çalışanlar hastaneye kaldırıldı.

31.07.2020Dünya
Online kurbanlık talebi iki kat arttı

Online kurbanlık talebi iki kat arttı

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, kurbanlık hayvanların seçim, kesim, paketleme ve teslimat hizmetinin yapıldığı paket hizmetlere yüzde 200'ün üzerinde talep artışı yaşandığını belirterek, "İnternet'in her alanda getirdiği kolaylığı, kurban bayramında da kurban kesme konusuna getirmiş olduğunu gördük." dedi.

31.07.2020Ekonomi
E-ticaretteki büyüme siber saldırı artışını beraberinde getirdi

E-ticaretteki büyüme siber saldırı artışını beraberinde getirdi

Bilgi Güvenliği Uzmanı Geylani Gani, Türkiye'de e-ticaretin 2019 yılında 83,1 milyar TL hacme ulaştığını ve bu büyümenin salgın döneminde de hızla sürdüğünü belirterek, "E-ticaret siteleri sahip oldukları potansiyelle kötü niyetli girişimlerin ve siber saldırganların iştahını kabartıyor. Gerçekleşen siber saldırıların sayısı ciddi boyutlara ulaşmış durumda." dedi.

31.07.2020Teknoloji
Belçikada Covid-19 vaka sayısı 68 bini aştı

Belçika'da Covid-19 vaka sayısı 68 bini aştı

Belçika'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı 671 artarak 68 bin 6'ya yükseldi.

31.07.2020Dünya
Dönemin köy meydanı müzede canlandırılıyor

Dönemin köy meydanı müzede canlandırılıyor

Bayburtlu iş insanı Kenan Yavuz'un köyünde kurduğu Kenan Yavuz Etnografya Müzesi'nde yer verdiği 1950-1980 yıllarına ait köy meydanı dikkati çekiyor.

31.07.2020Seyahat
Avrasya ülkelerinde koronavirüs ile  ilgili son gelişmeler

Avrasya ülkelerinde koronavirüs ile ilgili son gelişmeler

Moldova, Azerbaycan, Özbekistan, Belarus, Tacikistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını yayılmaya devam ediyor.

30.07.2020Dünya
Adanada bayram alışverişinde koronavirüse davet

Adana'da bayram alışverişinde koronavirüse davet

ADANA'da bayram arifesinde ucuz bayramlık almak isteyenler koronavirüs salgınına rağmen sosyal mesafe kuralını unutarak, çarşıda caddelere kurulan tezgahlara ve bit pazarına akın etti.

30.07.2020Haber
Fadik Sevin Atasoydan insan ticareti ile mücadeleye destek: Farkında olmadan hepimiz sessiziz

Fadik Sevin Atasoy'dan insan ticareti ile mücadeleye destek: Farkında olmadan hepimiz sessiziz

 Bugün 30 Temmuz, Dünya İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü işbirliğiyle başlattığı insan ticaretiyle mücadele kampanyasının Türkiye’deki yüzü, başarılı oyuncu Fadik Sevin Atasoy oldu. Atasoy, hem bu kampanyayı hem de karantina sürecinde neler yaptığını hurriyet.com.tr’ye verdiği özel röportajda anlattı.

30.07.2020Magazin
Edirnede bir taksi şoförünün koronavirüs testi pozitif çıktı

Edirne'de bir taksi şoförünün koronavirüs testi pozitif çıktı

Kurban Bayramı arifesinde yoğun alışveriş kalabalığının yaşandığı Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde taksi şoförü V.P'nin korona virüs testi pozitif çıktı.

30.07.2020Gündem
Kurban bayramında siber suç kurbanı olmamanın 7 yolu

Kurban bayramında siber suç kurbanı olmamanın 7 yolu

Siber güvenlik uzmanları, bayram döneminde bilgisayar, tablet ve telefon kullanıcılarının siber dolandırıcıların hedefi olmaması için önerilerde bulundu. “Siber suçlular kendilerine uygun kurban bulma peşinde“ diyen uzmanlar, özel bayram mesajları, imkansız teklifler ve online bağış yapılacak siteler konusunda uyanık olmaya çağırdı.

30.07.2020Teknoloji
Konyada yerleşim alanına yakın noktada yeni obruk oluştu

Konya'da yerleşim alanına yakın noktada yeni obruk oluştu

KONYA'nın Karapınar ilçesi Mısırlı Yaylası'nda, evlere yaklaşık 150 metre mesafedeki pancar ekili tarlada 4 metrekare çapında, en az 30 metre derinliğinde yeni obruk oluştu. İlçede alışveriş yaptıktan sonra yaylaya dönerken obruğu fark eden Ali Özata, "Yaklaştığımda obruk olduğunu gördüm. Yalnız olduğum için de korktum, fazla yaklaşamadım" dedi.

30.07.2020Gündem
Oyunlara olan ilgi normalleşme sürecinde değişti

Oyunlara olan ilgi 'normalleşme' sürecinde değişti

Oyunseverlerin Haziran ayı boyunca gerçekleştirdiği alışverişlerden derlenen verilere göre, COVID-19 sonrası “normalleşme” döneminde oyunlara gösterilen ilgi, evde kalınan salgın dönemine göre düşüş gösterdi.

30.07.2020Teknoloji
Polis sahte parayla hayvan aldı, kontrol etmeyen satıcıyı uyardı

Polis sahte parayla hayvan aldı, kontrol etmeyen satıcıyı uyardı

KARAMAN'da polis ekipleri, hayvan pazarında sahte para verip, kurbanlık hayvan satın aldı. Satıcının parayı kontrol etmemesi üzerine polis, paranın sahte olduğunu söyleyerek satıcıları uyardı.

29.07.2020Gündem
Yeni Nesil Ambalaj Toptancısı: Ambalaj Store

Yeni Nesil Ambalaj Toptancısı: Ambalaj Store

Ambalaj Store, Türkiye'nin toptan ambalaj malzemesi satışı yapan ilk e-ticaret sitesi ve sektörde 2011 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden bir e-ticaret firmasıdır.

29.07.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Covid-19’un Dijital Dönüşüme Etkisi

Dijital dönüşüm, son yıllarda iş dünyasının en öncelikli konularından biriydi. Son birkaç aydır ise, Kovid-19’un etkisiyle, dijital dönüşüm, tüm sektörlerin ve işletmelerin hayatta kalmaları ve işlerini sürdürmeleri adına ne kadar önemli ve kritik olduğunu oldukça çarpıcı bir biçimde ortaya koydu. Artık, herkesin farkında olması gereken şu ki; dijital teknolojilere adapte olmayıp; dijital stratejileri doğru bir şekilde uygulamayan ya da uygulamada geciken şirketler yok olacak…

6.08.2020

Hadi kızım/oğlum! Yap tuvaletini!

‘Hazır mevsim yaz, havalar sıcak, yaşı da geldi, onunla aynı yaşta kuzeni tuvaletini söyleyebiliyor, biz de artık tuvalet eğitimine başlayalım.’ dedik ama acaba çocuğumuz ve gelişimi bizimle aynı fikirde mi?

6.08.2020

İznik, turizme umutla bakıyor

Hava sıcak mevsim temmuz, Bursa’da nemle boğuşmak yerine İznik Gölü’nün esintisini hayal ettim ve yola çıkmaya karar verdim.

3.08.2020

İkisi de birbirinden güzel! Bozcaada ve Gökçeada

Başta maske ve sosyal mesafe olmak üzere tüm uyarılara dikkat edildiği sürece, kendimizi yola vurup ülkenin güzelliklerini keşfedebiliriz. Birkaç gün önce çıkan ‘Butik Oteller - Ege ve Akdeniz’den Seçtiklerim’ kitabımdaki rotalardan biri Bozcaada, diğeri Gökçeada. İkisi de birbirinden güzel bu adalarda hem doğayla buluşmanız hem orta halli bütçelerle tatil yapmanız mümkün.

2.08.2020

Bir koltuğa dört girişim

Takı da satar, sigortacılık yapan ailesine yardım da eder.

2.08.2020

Bugün bayram, eğlenin çocuklar

Bayramda çocuklar ziyaretler kadar sokağa çıkmak, eğlenmek de ister ama bir yandan koronavirüs tehlikesi devam ediyor. Bu hafta, güvenlik önlemlerini alarak bayramı ‘bayram gibi’ yaşatacak etkinlikleri, eğlence parklarını ve müzeleri derledik.

2.08.2020

Harçlığıyla ne yapabilir?

Çocukken aile büyüklerimiz bayramlaşıp el öptükten sonra bize mendil içinde bayram harçlığı verirdi. Şimdi aynı şeyi oğluma da yapıyorlar. Aldığı bu hediye başta olmak üzere, parayı harcama ve biriktirme konusunda bilinçli olması için uğraşıyorum. Bunun için neler mi yapıyorum?

1.08.2020

Kendi hikâyelerimiz

Bir bayramı daha uğurluyoruz...  Ve İslam coğrafyasında, anlamlarını yitirmiş kelimeler misali bayramların da anlamını kaybediyoruz...

1.08.2020

Bugün bayram, eğlenin çocuklar

Bayramda çocuklar ziyaretler kadar sokağa çıkmak, eğlenmek de ister ama bir yandan koronavirüs tehlikesi devam ediyor. Bu hafta, güvenlik önlemlerini alarak bayramı ‘bayram gibi’ yaşatacak etkinlikleri, eğlence parklarını ve müzeleri derledik.

1.08.2020