MENÜ

Büyükelçilik

Büyükelçilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Büyükelçilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.419 Büyükelçilik haberi bulunmuştur.

Büyükelçilik Haberleri

Türkiye’ye tatile gidebilecek miyiz

Türkiye’ye tatile gidebilecek miyiz!

Korona krizi insanları ülke sınırları içine hapsetti. Şimdi herkes yaz tatili yaklaşırken, ‘Türkiye’ye tatile gidebilecek miyiz’ diye soruyor. İşte hava ve karayolunda son güncel durum.

29.05.2020Avrupa
‘Gurbetin ilk nesli’ ile vefa buluşmaları

‘Gurbetin ilk nesli’ ile vefa buluşmaları

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Avusturya’ya çalışmak üzere gelen ilk neslin, karşı karşıya kaldığı çeşitli sıkıntılara rağmen hem bulundukları ülke hem de Türkiye’ye sağladıkları katkılar dolayısıyla bir vefa ve teşekkür buluşması düzenlediklerini söyledi.

26.05.2020Avrupa
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Afrika Günü dolayısıyla makale kaleme aldı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Afrika Günü dolayısıyla makale kaleme aldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afrika kıtasının, birlik içinde yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) üstesinden geleceğini belirterek, "Afrika’nın yalnız kendi halkının refahına değil, önümüzdeki yılların dünya düzenine de büyük katkı sağlayacağına, Türkiye-Afrika ortaklığının da dayanışmanın daha fazla önem kazanacağı salgın sonrası yeni düzende örnek gösterileceğine yürekten inanıyorum." ifadelerini kullandı.

25.05.2020Dünya
Tanzanyadan getirilen çift, kedi ve köpekleri ile karantinada

Tanzanya'dan getirilen çift, kedi ve köpekleri ile karantinada

TANZANYA'dan koronavirüs nedeniyle Türkiye'ye dönen otel işletmecisi Ulvi Berktaş (36) ve eşi, Kırıkkale'de kedi ve köpeği ile birlikte karantinaya alındı. Ulvi Berktaş, kedi ve köpeğini Tanzanya'da bırakamadığı için daha önce ülkeye dönemediğini söyledi.

21.05.2020Gündem
Viyana Büyükelçisi Ceyhun’dan evi yanan Uçar ailesine ziyaret

Viyana Büyükelçisi Ceyhun’dan evi yanan Uçar ailesine ziyaret

Avusturya’nın başkenti Viyana’nın 16’ncı bölgesinde geçtiğimiz gün çıkan yangında mağdur olan Fatih Uçar ve ailesinin imdadına Türkiye koştu. Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Uçar ailesini ziyaret ederek, küle dönen evde incelemelerde bulundu.

8.05.2020Avrupa
Dışişlerinin tahliye destanı: Bolivya dağlarından kurtarma operasyonu

Dışişleri'nin tahliye destanı: Bolivya dağlarından kurtarma operasyonu

Türkiye koronavirüs salgınının başladığı günden itibaren 103 ülkeden yaklaşık 65 bin vatandaşını tahliye etti. Bazıları filmlere konu olabilecek kurtarma operasyonlarından biri Bolivya’da yaşandı. Böbreklerinden rahatsızlanan ve virüs nedeniyle hiçbir yere gidemeyen Türk vatandaşı, diplomatik plakalı araçla 8 saatlik dağ yolculuğunun ardından kurtarıldı.

6.05.2020Gündem
Arjantin’e kurtarma uçuşu

Arjantin’e kurtarma uçuşu

Korona salgını yüzünden Arjantin’de mahsur kalan 25 Türk gezgin ve öğrenci, Türkiye’ye dönmek için çağrı yapmıştı. İşte o grup ve Brezilya’daki Türk vatandaşları için 6 Mayıs’ta kurtarma uçuşu yapılacak.

2.05.2020Gündem
Leyla sesini duyduk İsveçe geliyoruz

Leyla sesini duyduk İsveç'e geliyoruz

İsveç’te koronavirüse yakalanan Emrullah Gülüşken hiçbir tedavi uygulanmadan eve gönderildi. Kızı Leyla’nın Twitter’dan yayınladığı yardım çığlığına Türkiye’den cevap geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçen Dışişleri ve Sağlık Bakanlığı İsveç’e ambulans uçak gönderdi. Sağlık Bakanı Koca ambulansın yola çıktığını, “Leyla sesini duyduk. İsveç’e geliyoruz” diye duyurdu.

27.04.2020Gündem
Emrah: Kara bulutlar dağılınca Meksika’dayım

Emrah: Kara bulutlar dağılınca Meksika’dayım

Emrah, “Aşk ve Mavi” dizisiyle Meksika’da geniş bir hayran kitlesi edindi. Sosyal medyada bir video yayınlayarak sevenlerine İspanyolca selam gönderen sanatçı, salgın günlerinin ardından Meksika’ya gideceğini açıkladı.

23.04.2020Magazin
1 hafta dikkatsizlik, salgın sürecini 3-4 hafta uzatıyor

1 hafta dikkatsizlik, salgın sürecini 3-4 hafta uzatıyor

Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Çin’de bizzat tanık olduğu COVID-19’la mücadeleyi anlatırken “Önlemlere dikkat edilmeyen her bir hafta salgının bitiş veya kontrol altına alınma süresini 3-4 hafta öteliyor” uyarısında bulundu. Hürriyet’e konuşan Büyükelçi Önen özetle şunları söyledi:

21.04.2020Gündem
Çinden çok konuşulan koronavirüs iddiasına yanıt

Çin'den çok konuşulan koronavirüs iddiasına yanıt

Çin’de Vuhan Viroloji Enstitüsü, ABD basınının yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) laboratuvardan sızdığı iddialarını yalanladı.

20.04.2020Dünya
YÖK Başkanı Saraçtan Türkiyeye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilere hatırlatma

YÖK Başkanı Saraç'tan Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilere hatırlatma

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yurt dışında bulunan ve Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilerin, ilgili büyükelçilik veya başkonsolosluklarla iletişime geçmelerini, Dışişleri Bakanlığının web sayfası ve sosyal medya hesaplarından gelişmeleri takip etmelerini istedi.

20.04.2020Gündem
YÖK Başkanı’ndan yurtdışındaki akademisyen ve öğrencilere çağrı

YÖK Başkanı’ndan yurtdışındaki akademisyen ve öğrencilere çağrı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yurtdışındaki Türk vatandaşlarının Türkiye'ye dönüşleriyle ilgili planları hatırlatarak, Türkiye’ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilerin ilgili büyükelçilik veya başkonsolosluklarla iletişime geçmelerini istedi.

20.04.2020Eğitim
Rusya Konsolosluğu Nerededir Rus Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

Rusya Konsolosluğu Nerededir? Rus Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

Rusya, dünyanın yüzölçümü itibari ile en büyük ülkelerinden biridir. Asya ve Avrupa kıtalarına yayılan Rusya, Rusların dışında pek çok farklı etnik kökenden insanı da bünyesinde bulundurmaktadır. En büyük ve en çok göç alan şehri ise başkenti olan Moskova’dır. St. Petersburg gibi turizm merkezleri ile turistik amaçlı da dünyanın dört köşesinden yabancı turistleri ağırlamaktadır. Rusya, birçok ülkede büyükelçilikler ve konsolosluklara sahiptir. Diğer ülkeler ile diplomatik ve siyasi ilişkileri yoğun olan ülkelerden biridir. Rusya konsolosluğu hakkında iletişim ve tüm detayları sizler için derledik.

15.04.2020Gündem
İsviçre Konsolosluğu Nerededir İsviçre Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

İsviçre Konsolosluğu Nerededir? İsviçre Konsolosluğu Adresi, Telefon Numarası Ve İletişim Bilgileri

Birçok ülkenin olduğu gibi İsviçre’nin de Türkiye’de konsolosluğu bulunuyor. Konsolosluk, her iki ülke arasındaki ticari, kültürel ve vatandaşlık işlemlerinde önemli rol oynuyor. İsviçre’yle ilgili vize, vatandaşlık ve bilgi için konsolosluğun yerini ve çalışma sistemini öğrenip, buna göre hareket edebilirsiniz. İsviçre konsolosluğunun adresi ve iletişim bilgilerini sizler için derledik.

15.04.2020Gündem
KKTC, BM askerleri ve diplomatların ülkeye girişlerini durdurdu

KKTC, BM askerleri ve diplomatların ülkeye girişlerini durdurdu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Kıbrıs Rum kesiminden gelecek diplomat, Birleşmiş Milletler (BM) askerleri ve diğer uluslararası örgütlerde görev yapan personelin KKTC'ye girişlerini bir hafta durdurma kararı aldıklarını duyurdu.

11.04.2020Dünya
Roma Türk Büyükelçiliği Nerededir Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Roma Türk Büyükelçiliği Nerededir? Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Roma Türk Büyükelçiliği, Roma'ya seyahat etmek isteyen, evlilik, tapu, iş kurma gibi resmi işlemleri gerçekleştirmek isteyen vatandaşların sıklıkla araştırdığı konulardan biridir. Roma Türk Büyükelçiliği ile iletişim kurmak isteyen her vatandaş, Roma Türk Büyükelçiliği nerededir, sorusunun cevabını araştırmaktadır. Bu konudaki tüm bilgileri detaylarıyla derledik.

9.04.2020Gündem
Lizbon Türk Büyükelçiliği Nerededir Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Lizbon Türk Büyükelçiliği Nerededir? Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Genellikle dünyanın her ülkesinin belirli eyaletlerinde Türk Büyükelçilikler bulunmaktadır. Büyükelçilikler o bölgede yaşayan Türk vatandaşlarının belirli işlemlerinin yapılmasında görevli kurumdur. Lizbon Türk Büyükelçilik de bunlardan birisidir. Peki Lizbon Türk Büyükelçiliği nerededir? Konsolosluk iletişim bilgileri, adresi, telefon numarası ve çalışma saatleri nelerdir? Sizler için bu konuyu detayları ile birlikte derledik.

9.04.2020Gündem
Lahey Türk Büyükelçiliği Nerededir Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Lahey Türk Büyükelçiliği Nerededir? Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Türk Büyükelçilikleri bulundukları ülkelerde Türkiye Cumhuriyeti hükümetini diplomatik olarak temsil etmektedir. Her ülkede sadece bir tane büyükelçilik bulunmaktadır. Büyükelçilik başında ise Büyükelçi unvanı ile görevlendirilen kişiler bulunmaktadır. İşte, Lahey Türk Büyükelçiliği hakkında merak edilenler.

9.04.2020Gündem
Kopenhag Türk Büyükelçiliği Nerededir Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Kopenhag Türk Büyükelçiliği Nerededir? Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Türk Büyükelçilikleri dünyanın çoğu ülkesinde, belirli eyaletlerinde bulunmaktadır. Türk Büyükelçilikler o bölgede yaşayan Türk vatandaşların belirli işlemlerinin yapılmasında görevli kurumlardır. Bunlardan birisi de Kopenhag Türk Büyükelçiliğidir. Peki Kopenhag Türk Büyükelçiliği nerededir? Konsolosluk iletişim bilgileri, adresi, telefon numarası ve çalışma saatleri nelerdir? Merak edilenleri sizler için derledik.

9.04.2020Gündem
ABD, Türkiye’den maske ve sabun istedi

ABD, Türkiye’den maske ve sabun istedi

Virüs salgınının merkezi haline gelen ABD, Türkiye Büyükelçiliği aracılığıyla Ankara’ya gönderdiği listede sabun, maske ve ceset torbası gibi ürünler talep etti.

9.04.2020Gündem
MEB, LGS ile ilgili merak edilenleri yanıtladı

MEB, LGS ile ilgili merak edilenleri yanıtladı

MEB, LGS ile ilgili sıkça sorulan soruları ve yanıtlarını, bakanlığın internet sitesinde yayımladı. Yanıtlananlar arasında, LGS’ye başvurular, oturumların içeriği, sınavın uygulanışı gibi konulardaki sorular yer aldı.

4.04.2020Eğitim
ABD’den uyarı: Karşılık vereceğiz

ABD’den uyarı: Karşılık vereceğiz

Irak’taki büyükelçilik binaları ve vatandaşlarını hedef alan saldırılara karşılık vereceği tehdidinde bulundu.

31.03.2020Dünya
ABD, Kovid-19 nedeniyle bazı ülkelerdeki vize hizmetini askıya aldı

ABD, Kovid-19 nedeniyle bazı ülkelerdeki vize hizmetini askıya aldı

ABD yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bazı ülkelerdeki vize hizmetlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

18.03.2020Dünya
Dışişleri Bakanlığından yurt dışındaki vatandaşlara Kovid-19 tedbirleri duyurusu

Dışişleri Bakanlığından yurt dışındaki vatandaşlara "Kovid-19 tedbirleri" duyurusu

Dışişleri Bakanlığı, halen farklı gerekçelerle yurt dışında bulunan Türk vatandaşlarına, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili mevcut gelişmelerden dolayı infiale kapılmadan sükunet içinde hareket etmeleri ve kalabalık mekanlardan uzak durmaları uyarısında bulundu.

14.03.2020Gündem
Esad ve Hafter’den şer ortaklığı

Esad ve Hafter’den şer ortaklığı

Libya’da meşru yönetime karşı isyan eden Halife Hafter’in desteklediği Bingazi yönetimi, Şam’da sözde Libya büyükelçiliği açtı.

4.03.2020Dünya
Hain saldırıya karşı dayanışma

Hain saldırıya karşı dayanışma

Esad rejiminin bombardımanında 33 Türk askerinin şehit olmasının ardından dün olağanüstü toplanan NATO’dan başsağlığı ve dayanışma mesajı geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı ‘NATO müttefikimizin yanındayız’ diye açıklama yaparken AB Temsilcisi tuhaf bir açıklama yaparak taraflara ‘itidal’ çağrısında bulundu. Birçok dost ülkeden ise Türkiye’ye taziye ve saldırıyı kınayan mesajlar geldi.

29.02.2020Dünya
250 kilometrelik aile içi diplomasi

250 kilometrelik aile içi diplomasi

Komşu ülkeler Bulgaristan ve Makedonya’da büyükelçilik yapan Sekizkök çifti buluşmak için 250 kilometre yol kat ediyor. Bazen Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök Sofya’ya, bazen de Sofya sefiresi Aylin Sekizkök Üsküp’e gidiyor. Aylin Sekizkök, eşinin son ziyaretini Twitter’dan ‘Üsküp Büyükelçimiz Sofya’da. Hayat sevdiklerimizle güzel’ mesajıyla paylaştı.

25.02.2020Gündem
Büyükelçilikler için casusluk yapmışlar Aralarında FETÖnün avukatı da var

Büyükelçilikler için casusluk yapmışlar! Aralarında FETÖ'nün avukatı da var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yasa dışı yollarla elde ettikleri Türk vatandaşlarına ilişkin kişisel verileri ve bazı soruşturmalara yönelik bilgileri, bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine verdikleri gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Adnan Şeker'in de aralarında bulunduğu 3 avukat ve 2 eski devlet memuru hakkında dava açtı

20.02.2020Gündem
DEİK ile Ticari Diplomasi Yolculuğu buluşmaları Bursadan başladı

"DEİK ile Ticari Diplomasi Yolculuğu" buluşmaları Bursa'dan başladı

DEİK Başkanı Nail Olpak "Dünyanın dört bir tarafına yayılan, bugün itibarıyla büyükelçilik sayısından biraz fazla, dünya üzerindeki ticaret müşavirliği sayısından da daha fazla noktaya yayılmış çok güzel bir network havuzu sunuyoruz" dedi.

18.02.2020Ekonomi
Alman elçiliğinden 28 kez ziyarete açıklama

Alman elçiliğinden 28 kez ziyarete açıklama

Almanya Büyükelçiliği, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski MİT mensubu Enver Altaylı’nın Alman diplomatlar tarafından hapishanede ziyaret edilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, ziyaretlerin tamamının Dışişleri Bakanlığı’nın izni alınarak yapıldığı ifade edildi.

18.02.2020Dünya
Irak’ta ABD elçiliğine roketli saldırı

Irak’ta ABD elçiliğine roketli saldırı

IRAK’ın başkenti Bağdat’ta güvenli Yeşil Bölge içinde yer alan ABD Büyükelçiliği’ne roketli saldırı düzenlendi.

17.02.2020Dünya
Son dakika haberi: Jeffrey İdlib için Ankarada İşte ilk açıklama

Son dakika haberi: Jeffrey İdlib için Ankara'da! İşte ilk açıklama

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki heyet, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi.

11.02.2020Gündem
Memo’yu da kaybettik

Memo’yu da kaybettik

Yıllarca Almanya’da Günaydın ve Tercüman gazetelerinin muhabiri olarak çalışan, daha sonra Anadolu Ajansı’nda muhabir olarak Bonn’da, temsilci olarak da Berlin’de görev yapan Hakkı Akduman’ı emekli olduktan sonra yaşamaya başladığı Antalya’daki evinde çıkan bir yangında, Aralık 2015’te 63 yaşında kaybettik.

10.02.2020Avrupa
Afrika ile 10 yılda 186,5 milyar dolarlık ticaret

Afrika ile 10 yılda 186,5 milyar dolarlık ticaret

Türkiye ile Afrika kıtası arasındaki toplam ticaret hacmi 2010-2019 döneminde 186,5 milyar dolar oldu.

5.02.2020Ekonomi
Sri Lankanın baharat ve acılarıyla kendine özgü tatları başkentlileri bekliyor

Sri Lanka'nın baharat ve acılarıyla kendine özgü tatları başkentlileri bekliyor

Sri Lanka’nın deniz ürünlerinden sokak yemeklerine, bol baharatlı, acılı ama Türkiye'de bulunamayacak kendine özgü lezzetleri, ülkenin bağımsızlık yıl dönümü kapsamında, yarından itibaren iki gün dünya mutfağına meraklı başkentlileri bekliyor.

4.02.2020Seyahat
Neşet Ertaş’a ‘vefa’lı anma

Neşet Ertaş’a ‘vefa’lı anma

Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Temsilciliği Eğitim ve Kültür Ataşeliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen şiir dinletisi bu sene Neşet Ertaş’a vefa temasıyla Londra’da gerçekleştirildi. Büyük usta türküleriyle anıldı.

3.02.2020Avrupa
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan o ülkelere seslendi: Sesin çıkmıyor, yazıklar olsun

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan o ülkelere seslendi: Sesin çıkmıyor, yazıklar olsun

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye tarihinin en hızlı ve etkili afete müdahalesini göğsümü gere gere söylüyorum bu depremde yürütmüştür." ifadelerini kullandı. ABD'nin Ortadoğu planına da değinen Erdoğan, "Filistin'i yok edecek bu planı asla tanımıyor ve kabul etmiyoruz." dedi. "İslam ülkelerinin tavırlarına baktığımızda halimize acıyorum" diyen Erdoğan, "Başta Suudi Arabistan sesin çıkmıyor sesin. Ne zaman çıkacak? Umman Bahreyn Abu Dabi yönetimi. Oraya katılıp bir de alkış tutuyorlar. Yazıklar olsun. Acaba o alkış tutan eller bu haince atılan adımın hesabını nasıl verecekler?" diye konuştu.

31.01.2020Gündem
Son dakika haberleri: Çinde yaşayan Türk öğretmen anlattı: Kulaklarınızdan ve gözlerinizden girebilir

Son dakika haberleri: Çin'de yaşayan Türk öğretmen anlattı: Kulaklarınızdan ve gözlerinizden girebilir

Çin'de yaşayan Türk öğretmen Burcu Öner CNN Türk canlı yayınında bölgede yaşananları ve korona virüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Taksi ve toplu taşıma araçlarını kullanmadıklarını belirten öğretmen Burcu Öner, "Tahliye haberinden sonra rahatladık bekliyoruz. Büyükelçilik hazırlanın dedi ve bekliyorum. 7 gündür evden dışarı çıkıyorum" dedi.

30.01.2020Gündem
Çinnden canlı yayına bağlandı: Kulaklarınızdan ve gözlerinizden girebilir

Çin'nden canlı yayına bağlandı: Kulaklarınızdan ve gözlerinizden girebilir

Çin'de yaşayan Türk öğretmen Burcu Öner CNN Türk canlı yayınında bölgede yaşananları ve korona virüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Taksi ve toplu taşıma araçlarını kullanmadıklarını belirten öğretmen Burcu Öner, "Tahliye haberinden sonra rahatladık bekliyoruz. Büyükelçilik hazırlanın dedi ve bekliyorum. 7 gündür evden dışarı çıkıyorum" dedi.

30.01.2020Haber
Son dakika haberi: Danimarkalı gazetede basılan karikatür Çinlileri kızdırdı: Sınırı aştı

Son dakika haberi: Danimarkalı gazetede basılan karikatür Çinlileri kızdırdı: Sınırı aştı

Kopenhag'taki Çin Büyükelçiliği, Danimarka gazetesi Jyllands-Posten'den yayınladıkları Çin bayraklı koronavirüsü görseli için özür bekliyor.

29.01.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: En önemli 10 alt yapı projesinden 6’sı Türkiye’de bulunuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En önemli 10 alt yapı projesinden 6’sı Türkiye’de bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Senegal'de Türkiye- Senegal iş forumunda konuştu. Erdoğan "Şu an dünyadaki en önemli 10 alt yapı projesinden 6’sı Türkiye’de bulunuyor" dedi.

28.01.2020Gündem
Doğum Yardımı başvurusu nasıl yapılır Doğum Yardımı ödemeleri ne zaman ve nereden yapılır

Doğum Yardımı başvurusu nasıl yapılır? Doğum Yardımı ödemeleri ne zaman ve nereden yapılır?

Doğum yardımı başvuruları için öncelikle bebeğin ilgili nüfus müdürlüğünde kayıt işleminin yapılması gerekiyor. Ardından 'Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi' ile şahsen veya posta, kargo yoluyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ya da Sosyal Hizmet Merkezlerine başvuruda bulunulabiliyor. Peki, Doğum Yardımı başvurusu nasıl yapılır? Doğum Yardımı ödemeleri ne zaman ve nereden yapılır?

28.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ceyhun Ailesi’ni, babasını tanır mısınız?

DOKUZ kişinin öldürüldüğü Hanau cinayetleri ile ilgili yürüyüşlerin birinde bir Türk yanımıza yaklaştı ve “Viyana büyükelçiliğine atanan, eski SPD, Yeşiller milletvekili, şimdinin Viyana büyükelçisi Ozan Ceyhun’u tanır mısınız?” diye sordu.

27.02.2020

Ahmet Hoca sen bi dur önce şu planı okuyalım

Nurtopu gibi bir Ortadoğu barış planımız oldu.

2.02.2020