EKSTRA
MENÜ

Nijer

Nijer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nijer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.224 Nijer haberi bulunmuştur.

Nijer veya resmi adıyla Nijer Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında bulunan ve denize kıyısı bulunmayan bir parlamenter cumhuriyet ülkesidir. Nijer kuzeyde Cezayir ve Libya, doğuda Çad, güneyde Nijerya ve Benin, batıda ise Burkina Faso ve Mali ile komşu konumundadır. Nijer cumhuriyeti Mali, Songhai, Kanem-Bornu ve Sokoto gibi imparatorlukların yer aldığı topraklarda kurulmuştur. Geçmişte Fransa sömürgesi olan ülke 1960 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur. Ülke büyük bir Afrika nehrinin adını taşımaktadır. Toprakların %55 çöl ya yarı-çöldür. Etnik grupları bakımından: Hausa, Djerma, Tuareg, Kanuri, Tubu, Arap, Gurmançe, Fulani ile oluşmakta ve başlıca konuşulan diller Hausa Djerma, kanurice, Fulanıca, Temaşekçe, Tıbuca, Arapça ve Gurmançe'dir. Resmi işlemlerde Fransızca kullanılmaktadır. Ülkenin başkenti Niamey'dir.

 

Nijer Haberleri

Dışişleri Bakanlığından Nijeryadaki silahlı saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Nijerya'daki silahlı saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Nijerya’da bir yatılı okula düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "Masum öğrencilere yönelik gerçekleştirilen bu menfur saldırıyı güçlü bir şekilde kınıyoruz" ifadelerini kaydetti.

17.02.2021Dünya
‘Afrika topraklarında doğmuş atasözlerinin bizlere anlatacağı nice yol gösterici hikâye var’

‘Afrika topraklarında doğmuş atasözlerinin bizlere anlatacağı nice yol gösterici hikâye var’

UNESCO tarafından 2019’da ilan edilen 24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü kapsamında, Ankara’daki Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi’nin ‘Afrika Atasözleri Seçkisi I’ kitabı yayımlandı. Eser, 18 Afrika ülkesinde kullanılan 1.500’ün üzerinde atasözünü içeriyor...

24.01.2021Hürriyet Pazar
Gine nerede ve hangi kıtada Türk gemisine saldırı ile gündeme gelen Gine Haritasının coğrafi konumu

Gine nerede ve hangi kıtada? Türk gemisine saldırı ile gündeme gelen Gine Haritası'nın coğrafi konumu

Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında Türk gemisine saldırı gerçekleşti. Nijeryalı korsanlar tarafından gerçekleşen saldırıda, ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi. Gine Körfezi'nde saldıran korsanların pazarlık için beklediği de gelen ilk bilgiler arasında. Türk gemisine yapılan saldırı ile gündeme gelen Gine'nin coğrafi konumu bu gelişmenin ardından gündeme geldi. Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan Gine'nin batısında Atlas Okyanusu bulunuyor. Peki, Gine nerede? İşte, Gine'nin coğrafi konumu ve tarihliyle ilgili bilgiler.

23.01.2021Dünya
Türkiyeden Nijerdeki terör saldırısına kınama

Türkiye'den Nijer'deki terör saldırısına kınama

Dışişleri Bakanlığı, 18 Ocak'ta gerçekleştirilen Nijer'deki terör saldırısını kınadı.

19.01.2021Dünya
Pandeminin etkileri ve yeni normal süreçte eğitim

Pandeminin etkileri ve yeni normal süreçte eğitim

Eğitimde tüm dünyada eşi görülmemiş bir aksaklığa neden olan COVID-19 salgını, okullarda eğitim-öğretimi kesintiye uğrattı. Bazı ülkelerde tamamen kapanma olurken bazılarında kısmi kapanışlar oldu. Bazı ülkelerde ara vermek zorunda kaldı. Bu süreç dünyada farklı kademelerde öğrenim gören 2 milyara yakın öğrenciyi etkiledi.

11.01.2021Eğitim
Kamerunda Boko Haram saldırısı: 12 ölü

Kamerun'da Boko Haram saldırısı: 12 ölü

Terör örgütü Boko Haram’ın Kamerun’un kuzeyindeki bir köye düzenlediği saldırıda 12 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.

8.01.2021Dünya
Afrika ülkesi Nijeryada militan gruplar barış görüşmelerinden çekildiklerini açıkladı

Afrika ülkesi Nijerya'da militan gruplar barış görüşmelerinden çekildiklerini açıkladı

Nijerya'nın güneyindeki petrol tesislerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren militan grupların hükümet ile barış görüşmelerinden çekildiği bildirildi.

6.01.2021Dünya
Nijerya Devlet Başkanı Buhari Afrika ülkelerini teröre karşı birlik olmaya çağırdı

Nijerya Devlet Başkanı Buhari Afrika ülkelerini 'teröre karşı birlik olmaya' çağırdı

Nijerya Devlet Başkanı Buhari Batı Afrika ülkelerine çağrıda bulundu. Buhari ülkeleri 'teröre karşı birlik olmaya' çağırdı. Buhari'nin Sözcüsü Garba Shehu, Nijer'de sivillere yönelik saldırıda 100'e yakın kişinin öldürülmesi sonrası yazılı açıklama yaptı.

4.01.2021Dünya
Afrika’da El Kaide terörü tırmandı

Afrika’da El Kaide terörü tırmandı

Afrika’dan üst üste terör saldırısı haberleri gelmeye devam ediyor. Nijer’de 56 sivil katledildi. Komşusu Mali’de 2 Fransız askerinin öldürüldüğü saldırıyı El Kaide’ye bağlı bir grup üstlendi.

4.01.2021Dünya
Türkiyeden Nijerdeki terör saldırısına kınama

Türkiye'den Nijer'deki terör saldırısına kınama

Türkiye, Nijer'de gerçekleştiren terör saldırısını kınadı.

2.01.2021Dünya
Nijerde terör saldırısı Onlarca sivil hayatını kaybetti

Nijer'de terör saldırısı! Onlarca sivil hayatını kaybetti

Nijer'de düzenlenen terör saldırısında 56 sivil yaşamını yitirdi.

2.01.2021Dünya
Nijerde cumhurbaşkanı seçimi ikinci tura kaldı

Nijer'de cumhurbaşkanı seçimi ikinci tura kaldı

Nijer'de 27 Aralık'ta düzenlenen cumhurbaşkanı seçiminde hiçbir adayın ilk turda yüzde 50'yi geçememesi nedeniyle 20 Şubat'ta ikinci tur düzenlenecek.

2.01.2021Dünya
Gümrük Birliği’nden sonra en önemli anlaşma

Gümrük Birliği’nden sonra en önemli anlaşma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hem Türkiye’nin hem İngiltere’nin kazanacağı yeni bir dönemin başlayacağını belirterek, “İngiltere ile Serbest Ticaret Anlaşması imzalama aşamasına geldik. Yarın (bugün) imzalar atılıyor. Bu, Gümrük Birliği anlaşmasından sonraki en önemli ticari anlaşmamız olacaktır” dedi.

29.12.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan CHPye Demirtaş tepkisi Yetki sahibi olsalar hemen serbest bırakacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye Demirtaş tepkisi! 'Yetki sahibi olsalar hemen serbest bırakacaklar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, AİHM'in eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluğuna yönelik verdiği karar sonrası yapılan açıklamalar nedeniyle CHP'ye sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, ülkemizle ilgili bir davada kendi hukuki süreçlerine İspanya ve İtalya gibi ülkelerdeki benzer yargılamalarda verdiği kararlara aykırı bir tavır sergiledi. Biz de bunun üzerine çıktık 'bu çifte standartlı, hukuki değil siyasi saiklerle verilen kararı uygulamayız' dedik. 'Vay efendim sen nasıl böyle bir şey söylersin'. Demek ki kendileri bu işlerde yetki sahibi olsalar elinde onlarca insanın kanı bulunan bu terörist destekçisini hemen serbest bırakacaklar." dedi. Erdoğan ayrıca, Çin'den gelecek olan koronavirüs aşılarıyla ilgili olarak "Yılbaşından önce ülkemize gelmesini ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı

28.12.2020Gündem
Nijerde seçimin ardından oylar toplanıyor

Nijer'de seçimin ardından oylar toplanıyor

Nijer'de Pazar günü yapılan cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminin ardından oyların toplanma sürecine geçildiği açıklandı.

28.12.2020Dünya
Nijerde seçim başladı

Nijer'de seçim başladı

Nijer'de ülkenin Cumhurbaşkanı ve milletvekillerini belirleyecek olan seçim başladı. Yaklaşık 7,4 milyon seçmenin olduğu Nijer'de halk, yeni cumhurbaşkanı ve Meclis'te görev yapacak 171 milletvekilini belirlemek üzere sandık başına gitti.

27.12.2020Dünya
Interpolun Sahel operasyonunda binlerce patlayıcı ele geçirildi

Interpol'un Sahel operasyonunda binlerce patlayıcı ele geçirildi

Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol) ile Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisinin (UNODC) Sahel bölgesinde ortaklaşa yürüttüğü operasyonda, çok sayıda patlayıcı madde, silah ve uyuşturucu ele geçirildi.

22.12.2020Dünya
Nijerde askeri araca düzenlenen saldırıda 5 asker hayatını kaybetti

Nijer'de askeri araca düzenlenen saldırıda 5 asker hayatını kaybetti

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, askerleri taşıyan araç, Tillaberi bölgesinde teröristler tarafından pusuya düşürüldü. Olayda 5 asker yaşamını yitirdi, 2 asker yaralandı.

22.12.2020Dünya
Nijeryada intihar saldırısı: 3 ölü

Nijerya'da intihar saldırısı: 3 ölü

Nijerya'nın Borno eyaletine bağlı Konduga bölgesinde düzenlenen intihar saldırısında 3 kişi öldü.

19.12.2020Dünya
Türkiyeden Nijerde gerçekleştirilen terör saldırısına kınama

Türkiye'den Nijer'de gerçekleştirilen terör saldırısına kınama

Türkiye, Nijer'in Toumour (Diffa) bölgesinde sivillere yönelik düzenlenen saldırıyı kınadı.

15.12.2020Dünya
Nijerde 28 kişinin öldürüldüğü terör saldırısının ardından 3 günlük yas

Nijer'de 28 kişinin öldürüldüğü terör saldırısının ardından 3 günlük yas

Nijer'de hafta sonu düzenlenen ve 28 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısı nedeniyle 3 günlük yas ilan edildi. Hükümet Sözcüsü Zakaria Abdourahamane yaptığı açıklamada, hükümetin saldırıda hayatını kaybedenler anısına bugünden başlayarak 3 günlük ulusal yas kararı aldığı duyuruldu.

15.12.2020Dünya
Dünyada 2020 işte böyle geçti

Dünyada 2020 işte böyle geçti

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19 virüsü, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılarak salgına dönüştü. ABD'nin Irak'ta havaalanına düzenlediği füze saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü. İran'da Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının "insani hata" ile düşürülmesi sonucu 176 kişi öldü. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu...

14.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Yerli koronavirüs aşısı için dönüm noktası Bakan Koca tarih verdi

Son dakika haberi: Yerli koronavirüs aşısı için dönüm noktası! Bakan Koca tarih verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de 16 ayrı aşı çalışması yapıldığını bildirerek, çalışmalardan birinin Faz-2 aşamasına 25 Aralık'ta başlanacağını söyledi.

12.12.2020Gündem
İhracata büyükelçilik katkısı

İhracata büyükelçilik katkısı

Merkez Bankası, Türkiye’nin 2008-2016 yılları arasında 39 ülkede büyükelçilik açmasının ihracata yansımasını analiz etti. Analize göre, büyükelçilik açılması ihracatta yüzde 27 artış sağlarken, ihracat yapan firma sayısını yüzde 7.7, ürün çeşitliliğini de yüzde 10 yükseltti.

12.12.2020Ekonomi
Boko Haram militanlarınca düzenlenen saldırıda ölü sayısı 79a çıktı

Boko Haram militanlarınca düzenlenen saldırıda ölü sayısı 79'a çıktı

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın kuzeydoğusunda hafta sonu, terör örgütü Boko Haram militanlarınca çiftçilere düzenlenen saldırıda ölü sayısı 79'a yükseldi.

1.12.2020Dünya
Son dakika İslam İşbirliği Teşkilatının yeni genel sekreteri belli oldu

Son dakika! İslam İşbirliği Teşkilatı'nın yeni genel sekreteri belli oldu

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreterliğine Çad'ın adayı Hüseyin İbrahim Taha seçildi.

28.11.2020Dünya
Çavuşoğlu, Nijer Cumhurbaşkanı Issoufou Mahamadou tarafından kabul edildi

Çavuşoğlu, Nijer Cumhurbaşkanı Issoufou Mahamadou tarafından kabul edildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nijer’in başkenti Niamey’de düzenlenen İİT 47. Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısı kapsamında Nijer Cumhurbaşkanı Issoufou Mahamadou tarafından kabul edildi.

27.11.2020Haber
Çavuşoğlu: İslamafobiye karşı kararlılıkla mücadele etmeliyiz

Çavuşoğlu: İslamafobiye karşı kararlılıkla mücadele etmeliyiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "İslamofobiye karşı kararlılıkla ve birlik içinde mücadele etmeliyiz." dedi.

27.11.2020Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Nijerde

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Nijer'de

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 47. Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısına katılmak üzere Nijer’in başkenti Niamey’e geldi.

26.11.2020Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Nijerde

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Nijer'de

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 47. Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısına katılmak üzere Nijer’in başkenti Niamey’e geldi.

26.11.2020Haber
Dışişleri Bakanlığından APnin tavsiye kararına sert tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan AP'nin tavsiye kararına sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunun, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hakkında kabul ettiği bağlayıcı olmayan tavsiye kararını tümüyle reddettiklerini bildirdi.

26.11.2020Dünya
Eski Nijer Cumhurbaşkanı Tandja Mamadou yaşamını yitirdi

Eski Nijer Cumhurbaşkanı Tandja Mamadou yaşamını yitirdi

Hükümetten yapılan yazılı açıklamada, Mamadou'nun, başkent Niamey'de tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybettiği duyuruldu.

24.11.2020Dünya
Boko Haram, Nijeryada Borno Valisinin konvoyuna saldırı düzenledi: 9 ölü

Boko Haram, Nijerya'da Borno Valisinin konvoyuna saldırı düzenledi: 9 ölü

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da, terör örgütü Boko Haram'ın, Borno Eyaleti Valisi Babagana Zulum'un konvoyuna düzenlediği saldırıda 9 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

22.11.2020Dünya
Nijeryada Boko Haram helikoptere saldırdı 5 kişi öldü

Nijerya'da Boko Haram helikoptere saldırdı 5 kişi öldü

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın kuzeydoğusunda terör örgütü Boko Haram'ın helikoptere düzenlediği saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

17.11.2020Dünya
Nijeryada askeri aracın çarptığı mayının patlamasıyla 9 asker öldü

Nijerya'da askeri aracın çarptığı mayının patlamasıyla 9 asker öldü

Nijerya'nın kuzeydoğusundaki Borno eyaletinde askeri aracın mayının üzerinden geçmesi sonucu meydana gelen patlamada, 9 asker hayatını kaybetti.

4.11.2020Dünya
BM, New Yorktaki genel merkezindeki toplantıları Kovid-19 vakalarının ardından iptal etti

BM, New York'taki genel merkezindeki toplantıları Kovid-19 vakalarının ardından iptal etti

BM üye ülkelerden Nijer'in BM Daimi Temsilciliği'nde 5 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesinin ardından New York'taki genel merkezinde tüm fiziksel toplantıları iptal etti.

28.10.2020Dünya
Nijeryada sellerde ölenlerin sayısı 131e çıktı

Nijerya'da sellerde ölenlerin sayısı 131'e çıktı

Nijerya'da yoğun yağışların yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 131'e yükseldi.

12.10.2020Dünya
Afrika ülkeleri nelerdir ve hangileri Afrika ülkelerinin isimleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleri

Afrika ülkeleri nelerdir ve hangileri? Afrika ülkelerinin isimleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleri

Afrika, dünyadaki yedi kıtadan biridir. Nüfusu ve yüzölçümü bakımından en büyük ikinci kıtadır. 30,8 milyon km²'lik yüzölçümüyle dünya yüz ölçümünün %6'sını, 1 milyarı aşan nüfusuyla da dünya nüfusunun ’ini karşılıyor. Afrika’nın ülkeleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleriyle ilgili bilgiyi hazırladık.

29.09.2020Araştırma
Malide Fransa karşıtları sokağa indi

Mali'de Fransa karşıtları sokağa indi

Mali'nin başkenti Bamako'da Fransa ve ülkedeki Fransız askeri varlığına karşı eylem düzenlendi.

22.09.2020Dünya
Nijeryada felaket can almaya devam ediyor

Nijerya'da felaket can almaya devam ediyor

Nijerya'da yoğun yağışların neden olduğu sellerde yaşamını yitirenlerin sayısı 69'a yükseldi.

14.09.2020Dünya
Dışişleri Bakanlığından Nijere başsağlığı mesajı

Dışişleri Bakanlığı'ndan Nijer'e başsağlığı mesajı

Dışişleri Bakanlığı, Nijer'de meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayımladı.

11.09.2020Gündem
Nijerde sellerde ölenlerin sayısı 65e çıktı

Nijer'de sellerde ölenlerin sayısı 65'e çıktı

Nijer'de aşırı yağışların neden olduğu sel ve su baskınlarında yaşamını yitirenlerin sayısı 65'e ulaştı.

10.09.2020Dünya
Afrikada darbeler son bulmuyor

Afrika'da darbeler son bulmuyor

Mali'deki darbenin ardından yeniden askeri müdahalerle gündeme gelen Afrika'da sadece son 10 yıl içerisinde çok sayıda darbe ve darbe girişimi yaşandı.

20.08.2020Dünya
Mali’ye giden THY uçağı Nijer’e yönlendirildi

Mali’ye giden THY uçağı Nijer’e yönlendirildi

Türk Hava Yolları (THY)’nın İstanbul’dan Mali’nin başkenti Bamako’ya gitmek üzere akşam saatlerinden havalanan uçağı, Mali’deki askeri darbe girişimi nedeniyle Bamako Modibo Keita Uluslararası Havalimanı’nın tüm uçuşlara kapatılmasının ardından Nijer’e yönlendirildi.

18.08.2020Gündem
Mali nerede İşte Mali ülkesi ile ilgili bilgiler

Mali nerede? İşte Mali ülkesi ile ilgili bilgiler

Mali ile ilgili son dakika gelişmelerinin ardından ülke ile ilgili araştırmalar hızlandı. Mali nerede, haritası nasıl soruları yoğun ilgi görüyor. Mali, Afrika’nın en büyük 7. ülkesi, dünyanın ise 24. büyük ülkesidir. İşte başkenti Bamako olan ülke ile ilgili bilgiler…

18.08.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Libya değerlendirmesi: Siyasi çözüm olacağına inanıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Libya değerlendirmesi: Siyasi çözüm olacağına inanıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Libya'da siyasi çözüm olacağına inandıklarını belirterek, “Biz Libya’nın hiçbir yerinde askeri çözümü tercih etmiyoruz ve orada askeri mücadelenin sürmesini istemediğimizi her fırsatta söylüyoruz.” dedi.

17.08.2020Dünya
Su ürünleri ihracatı 7 ayda 548 milyon dolar kazandırdı

Su ürünleri ihracatı 7 ayda 548 milyon dolar kazandırdı

Türkiye'ye, yılın 7 aylık döneminde su ürünleri ihracatından 548 milyon 125 bin 615 dolar girdi.

11.08.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijer Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijer Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou Issoufou ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

25.07.2020Gündem
Bakan Çavuşoğlundan Türkiyenin Malabo Büyükelçiliğinin açılışında önemli mesajlar

Bakan Çavuşoğlu'ndan Türkiye'nin Malabo Büyükelçiliğinin açılışında önemli mesajlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekvator Ginesi'ni çok önemli "stratejik bir ortak" olarak gördüklerini belirterek, "Özellikle Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan arasındaki dostlukla birlikte, ilişkilerimiz son 3-4 yılda hızla ilerledi ve gelişti." dedi.

22.07.2020Dünya
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nijer Başbakanı Rafini ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nijer Başbakanı Rafini ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nijer Başbakanı Brigi Rafini ile görüşmelerinde iki ülkenin ekonomi, enerji, tarım, madencilik gibi birçok alandaki iş birliğini ele aldıklarını belirterek, görüşmenin samimi ve verimli geçtiğini söyledi.

21.07.2020Dünya