EKSTRA
MENÜ

Bakanlar Kurulu

Bakanlar Kurulu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bakanlar Kurulu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 32.427 Bakanlar Kurulu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

BAKANLAR KURULU

Bakanlar kurulu veya kabine, demokratik devletlerde başbakanın ve tüm bakanların bir araya gelerek hükûmetin siyasi anlamda hareket tarzına karar verdikleri ve genel politikalarını belirledikleri kuruldur. Bakanlar kurulunun aldığı kararlar, başbakan için "yasal anlamda" tavsiye niteliğindedir. Başbakan bu kararlara çoğunlukla uyar fakat bakanlar kurulu ile aynı fikirde değilse farklı bir karar verebilir. Bakanlar Kurulu, çalışmalarını başbakanın veya gerekli gördüğü hallerde cumhurbaşkanının başkanlığında yürütür. 

Birçok ülkede bakanlar kurulu üyeleri milletvekilleri arasından seçilir. Başkanlık sistemi ile yönetilen ABD gibi bazı ülkelerde ise milletvekilleri bakanlar kurulu üyesi olamaz. O ülkelerde bir milletvekilinin bakanlar kurulu üyesi olması için öncelikle milletvekilliğinden istifa etmesi gerekir.

Her bakan kendi bakanlığını ilgilendiren konulardan ve bakanlık çalışanlarının yerine getirdikleri işlerden sorumludur. Bakanlar kurulu kararlarını oy birliğiyle alır.

Bakanlar kurulunda soru, gensoru, genel görüşme, meclis araştırması ve meclis soruşturması gibi siyasi denetleme yolları kullanılır.

1983 senesinin sonunda, seçimlerden sonra kurulan hükumette bazı bakanlıklar birleştirildi. Bunun neticesi olarak başbakan yardımcısı ve devlet bakanlıkları ile birlikte sayı yirmi bir oldu. 1991 Kasım ayında kurulan hükumette devlet bakanlarının sayısı arttırılarak Bakanlar Kurulunun üye sayısı başbakan, bir başbakan yardımcısı, 15 devlet bakanı ve 17 değişik isimde bakanlıklarla bakanlar kurulu sayısı 33'e çıkarılmıştır 

Bakanlar Kurulu Haberleri

İspanyadan La Palma kararı

İspanya'dan La Palma kararı

İspanya'da sol koalisyon hükümeti, 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı nedeniyle Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nı "felaket bölgesi" ilan etti.

28.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman saat kaçta açıklama yapacak Gözler kritik Kabine Toplantısı sonuçlarında

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman saat kaçta açıklama yapacak? Gözler kritik Kabine Toplantısı sonuçlarında

Kabine Toplantısı sonuçları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamalar milyonlar tarafından bekleniyor. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda koronavirüs gündemi ele alınacak. Üç haftalık aranın ardından gerçekleşen Kabine Toplantısı'nda ülke çapında yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı masaya yatırılacak. Öte yandan Sağlık Bakanı Koca, toplantıda koronavirüsle ilgili görüşlerini paylaşacak. Gözler şimdi kritik Kabine Toplantısı kararlarında. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman saat kaçta açıklama yapacak? İşte, detaylar.

27.09.2021Gündem
Kabine toplantısı ne zaman Cumhurbaşkanı Erdoğanın açıklamaları ve kabine kararları için geri sayım...

Kabine toplantısı ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ve kabine kararları için geri sayım...

Koronavirüs gündeminin değerlendirileceği Kabine Toplantısı'nın tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Bakanlar Kurulu'nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısındaki artış ve aşılama oranına yönelik sunum yapması bekleniyor. Diğer yandan havaların soğuması ile beraber gelen grip mevsimi ve koronavirüste kritik durumun devam etmesiyle merak edilen yeni tedbirler gelecek mi? sorusunun da Kabine Toplantısı'nda ele alınması ön görülüyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi ve kritik toplantıda görüşülecek konular.

26.09.2021Gündem
İspanya, La Palma Adası için acil yardım planını açıkladı

İspanya, La Palma Adası için acil yardım planını açıkladı

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'nın bulunduğu La Palma Adası için "acil" ve "yeniden yapılandırma" planları uygulayacaklarını açıkladı.

24.09.2021Dünya
Sanchezden Puigdemonta çağrı: Adalete teslim ol

Sanchez'den Puigdemont'a çağrı: 'Adalete teslim ol'

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, İtalya'nın Sardunya Adası'nda gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu milletvekili ve eski Katalonya özerk hükümet başkanı Carles Puigdemont'a "adalete teslim ol" çağrısında bulundu.

24.09.2021Dünya
Petrol 77 dolar seviyesinde

Petrol 77 dolar seviyesinde

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 77,56 dolardan işlem görüyor.

24.09.2021Ekonomi
Tunusta gerilim tırmanıyor: Cumhurbaşkanının kararları tam bir darbe

Tunus'ta gerilim tırmanıyor: "Cumhurbaşkanı'nın kararları tam bir darbe"

Tunus'ta Nahda Hareketi Meclis Grubu, Cumhurbaşkanı Kays Said'in 25 Temmuz'da aldığı ve tüm yetkileri elinde toplayan olağanüstü kararları "anayasal meşruiyete karşı tam bir darbe" olarak nitelendirdi.

24.09.2021Dünya
Kabine Toplantısı ne zaman Yeni koronavirüs kararları için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğanın açıklamalarında

Kabine Toplantısı ne zaman? Yeni koronavirüs kararları için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında!

Kabine Toplantısı kararları ile alınacak yeni koronavirüs tedbirleri için gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına çevrildi. Yüz yüze eğitim, salgınla mücadele, Afganistan’daki gelişmeler ve göçmenlerin durumunun masaya yatırıldığı son toplantıda koronavirüsle ilgili yeni karar alınmamıştı. Vaka sayısındaki artışın ardından Beştepe'de yapılacak olan Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda koronavirüs salgınında son durumun ele alınması bekleniyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman? Yeni koronavirüs kararları alınacak mı? İşte, o konularla ilgili ayrıntılar.

23.09.2021Gündem
Kabine Toplantısı bu hafta var mı Kabine Toplantısı ne zaman Gözler alınacak kararlarda

Kabine Toplantısı bu hafta var mı? Kabine Toplantısı ne zaman? Gözler alınacak kararlarda

Kabine Toplantısı tarihi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamalar dolayısıyla pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılması beklenen kabinede toplantısında günlük vaka sayılarının yanı sıra yerli aşı TURKOVAC'taki son durumunda da ele alınması bekleniyor. Peki, Kabine Toplantısı bu hafta var mı? Kabine Toplantısı ne zaman

21.09.2021Gündem
Yeni Zelanda Kovid-19 yasaklarını hafifletti ancak uzattı

Yeni Zelanda Kovid-19 yasaklarını hafifletti ancak uzattı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadelenin sürdüğü ülkenin en büyük kenti Auckland'daki dördüncü seviyedeki yasakların üçüncü seviyeye indirilerek 2 hafta daha uzatıldığını açıkladı.

20.09.2021Dünya
Kabine Toplantısı ne zaman İşte Bakanlar Kurulu toplantısı hakkında bilgi

Kabine Toplantısı ne zaman? İşte Bakanlar Kurulu toplantısı hakkında bilgi

Kabine Toplantısı ve ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamalar milyonlarca vatandaş tarafından bekleniyor. Yüz yüze eğitim, günlük vaka sayıları ve aşılamadaki son durumun yapılacak ilk Kabine Toplantısı'nda görüşüleceği tahmin ediliyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman?

18.09.2021Gündem
Hükümet krizi kabine değişikliği getirdi

Hükümet krizi kabine değişikliği getirdi

Arjantin'de geçen pazar düzenlenen parlamento ön seçimlerinde iktidarın oy oranının düşmesiyle hükümet bloğunda baş gösteren siyasi krizde kabineden 5 bakan değişti.

18.09.2021Dünya
Soruşturma derinleşiyor...  Haiti Başbakanı, Adalet Bakanını görevden aldı

Soruşturma derinleşiyor... Haiti Başbakanı, Adalet Bakanı'nı görevden aldı

Haiti Başbakanı Ariel Henry, Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye yönelik suikastla ilgili kendisini soruşturmak isteyen savcıya destek veren Adalet Bakanı'nı görevden aldı.

17.09.2021Dünya
İtalya flaş kararı verdi: 23 milyon çalışan için Yeşil Geçiş zorunlu hale geldi

İtalya flaş kararı verdi: 23 milyon çalışan için 'Yeşil Geçiş' zorunlu hale geldi!

İtalya'da, "Yeşil Geçiş" sertifikası çalışma hayatı için zorunlu hale getirildi. Yeni düzenleme, kamu ve özel sektör olmak üzere 23 milyon çalışanı ilgilendiriyor. Ülkede bundan böyle çalışan herkesten aşı, test ya da Kovid-19 geçirdiğine dair belge istenecek.

17.09.2021Dünya
Okullara hafta sonu formülü Karar illere bırakılacak

Okullara hafta sonu formülü! Karar illere bırakılacak

‘Yüz yüze’ eğitimde sınıf mevcudiyetlerinin azaltılması için, çift ‘tedrisat’ yapılan okul sayısının arttırılması ve hafta sonu eğitimi masada... Karar alma yetkisi ise il milli eğitim müdürlüklerinde olacak...

16.09.2021Eğitim
İspanyada elektrikte vergiler düştü

İspanya'da elektrikte vergiler düştü

İspanya'da hızlı yükselen elektrik fiyatlarını dizginlemek için hükümet vergi oranını düşürme kararı aldı.

15.09.2021Ekonomi
PAÜ sözleşmeli personel alımı ile 24 sağlık personeli istihdam edecek

PAÜ sözleşmeli personel alımı ile 24 sağlık personeli istihdam edecek

PAÜ sözleşmeli personel alımı ile 24 sağlık çalışanı istihdam etmeye hazırlanıyor. KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olan alınlarda genel ve özel şartlara uymak önem arz edecek. Başvurular 14 Eylül ila 28 Eylül tarih aralığında gerçekleşecek. Peki, PAÜ sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o detaylar

14.09.2021Gündem
15 Ağustos hangi burç ve burcu ne 15 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

15 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 15 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astrolojide yer alan her bir burç kişinin kişisel ve fiziksel özellikleri ile ilgili çok önemli detaylar verirler. Burçları öğrenmek için kişinin sadece doğum tarihini bilmek yeterli oluyor. 15 Ağustos tarihinde doğan kişiler aslan burcuna sahip olurlar. 15 Ağustos hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
29 Haziran hangi burç ve burcu ne 29 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

29 Haziran hangi burç ve burcu ne? 29 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman insanlara ilginç gelmiştir. Bir insanın burcunu öğrendiğiniz zaman kişilikleri ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. Ancak astroloji çok daha kapsamlı bir bilim dalıdır. 29 Haziran hangi burç ve burcu ne? 29 Haziran tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
Kabine Toplantısı ne zaman, bu hafta yapılacak mı Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde gündem koronavirüs

Kabine Toplantısı ne zaman, bu hafta yapılacak mı? Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde gündem koronavirüs!

Kabine Toplantısı'nın tarihi yeni hafta öncesi gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleşen toplantıda, okulların açılmasıyla birlikte koronavirüs salgınına yönelik alınan kararların değerlendirilmesi bekleniyor. Yerli aşı çalışması ve Türkiye'nin aşılama sürecindeki son durumun da Bakanlar Kurulu'nda masada olması bekleniyor. Belirli aralıklarla gerçekleşen kritik toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da fikirlerini beyan edecek. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, bu hafta yapılacak mı? İşte, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi hakkında bilgiler.

12.09.2021Gündem
İtalyadan üçüncü doz aşıya yeşil ışık

İtalya'dan üçüncü doz aşıya yeşil ışık

İtalya Sağlık Bakanı Speranza, İtalya İlaç Ajansının Kovid-19 aşısında 3. doz için onay verdiğini, uygulanmasına da bu ay içinde zayıf ve sağlık bakımından savunmasız kişilerden başlanacağını belirtti.

10.09.2021Dünya
İstanbulun taksi sorunu nasıl çözülür Taraflar önerilerini anlattı

İstanbul'un taksi sorunu nasıl çözülür? Taraflar önerilerini anlattı

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyup Aksu ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Murat Çelik, İstanbul'daki taksi sorununun çözümüne yönelik değerlendirmelerde bulundu.

7.09.2021Ekonomi
Son dakika... Vergi ödemiyorlar, fiyatları her gün değişiyor, kimin çalıştığı belli değil... İşte taksi dünyasının bilinmeyenleri

Son dakika... Vergi ödemiyorlar, fiyatları her gün değişiyor, kimin çalıştığı belli değil... İşte taksi dünyasının bilinmeyenleri

İstanbul'da ticari taksilere yönelik tepkiler artarken işin arka planında neler olduğu merak ediliyordu. Taksi plakası kiralamadan şoförün kazancına kadar birçok noktaya değindik. Her ay binlerce lira kazanan ve yüzde 92'si kirada olan ticari taksilerin vergi ödemediği gerçeği ortaya çıktı. Yasal boşluk nedeniyle kiralamadan doğacak olan vergiler hiçbir suretle tahsil edilmiyor. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman "Kiralamaya yönelik hiçbir vergi ödenmiyor. Galerici, mal sahibi ve kiracı bu işi kendi arasında yapıyor. Devlete bildirilmiyor." açıklamasında bulundu.

7.09.2021Ekonomi
Kabine Toplantısı ne zaman Bakanlar Kurulu Toplantısında koronavirüste son durum gündemde

Kabine Toplantısı ne zaman? Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda koronavirüste son durum gündemde!

Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında koronavirüs gündemi ile gerçekleşmeye devam ediyor. Koronavirüsle mücadele ve aşılama sürecinin değerlendirildiği Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda artan vaka sayılarının öne çıkan başlıklar arasında yer alması bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda sunum yapması ön görülüyor. Milyonların gözü kulağı şimdi Kabine Toplantısı sonuçlarında. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, bu hafta yapılması beklenen Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın tarihi hakkında bilgiler.

4.09.2021Gündem
Okullara önlem rehberi

Okullara önlem rehberi

19 Ağustos 2021 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda 2021-2022eğitim ve öğretim yılında okullarda alınması gereken tedbirlere ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde “Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi” hazırlandı.

2.09.2021Eğitim
Üniversite öğrencilerine hangi kurumlar burs verecek İşte burs veren kurumların tam listesi

Üniversite öğrencilerine hangi kurumlar burs verecek? İşte burs veren kurumların tam listesi

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar, öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir üniversiteye yerleşen öğrenciler, burs veren kurumları araştırmaya başladı. Üniversite eğitimi süresince burs almak isteyen öğrenciler bur veren kurumlara başvurularını yapabilecekler. Eğitim kurumlarından öğrenim desteği almak isteyenlere birçok kurum karşılıksız burs veriyor. Peki, üniversite öğrencilerine hangi kurumlar burs verecek? İşte, burs veren kurumların tam listesi.

1.09.2021Gündem
İran Cumhurbaşkanı Reisiden Afganistan açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Reisi'den Afganistan açıklaması

İran'ın yeni Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ülkesinin kendi hükümeti döneminde komşulara öncelik veren dış politika izleyeceğini belirterek, "En aktif hükümet diplomasisi, komşularımızla yapılmalıdır." dedi. Afganistan'daki gelişmelere değinen Reisi, 20 yıllık ABD işgali süresince Afganistan'da yaşananları, "ABD'nin işlediği açık insan hakları ihlalleri" olarak nitelendirdi.

1.09.2021Dünya
Okula serbest mi gidilecek Okullarda kıyafet serbest mi

Okula serbest mi gidilecek? Okullarda kıyafet serbest mi?

Okula serbest kıyafetle gidilebilir mi sorusu, 6 Eylül Pazartesi günü açılacak olan okullar dolayısıyla gündemde yer almaya başladı. Okula serbest kıyafetle gidilir mi sorusuna alacakları cevaba göre pazartesi gününe hazırlık yapacak olan öğrenciler, aksi takdirde okulun belirlediği üniformaları giyerek gitmek zorunda olacak. Peki, okula serbest mi gidilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

1.09.2021Gündem
6 Mart hangi burç ve burcu ne 6 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

6 Mart hangi burç ve burcu ne? 6 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Her insanın sahip olduğu bir burç bulunuyor. Her burcun ise kendine has bir özelliği bulunuyor. Bu nedenle de her insanın davranışı ve karakteri burcuna göre değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle de burç konusu herkesin çok merak ettiği oldukça önemli bir konudur. 6 Mart hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Burçlar
4 Ocak hangi burç ve burcu ne 4 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

4 Ocak hangi burç ve burcu ne? 4 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların ilgisini çeken en önemli konulardan birisi burçlar konusudur. Her insanın ait olduğu bir burç grubu bulunmaktadır. Bu burçların özelliklerini merak eden milyonlarca kişi vardır. 4 Ocak hangi burç ve burcu ne? 4 Ocak tarihi de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Burçlar
Ruhani hakkında Meclise sunulan şikayet mektubunu 500 binden fazla kişi imzaladı

Ruhani hakkında Meclis'e sunulan şikayet mektubunu "500 binden fazla" kişi imzaladı!

İran'da eski Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hakkında Meclis'e şikayette bulunuldu. Önceki hükümet döneminde ajanların istihdam edilmesi, nükleer sanayi ve yerli üretime zarar verilmesi gibi suçlamalarla dolu mektubu 500 binden fazla kişinin imzaladığı açıklandı.

31.08.2021Dünya
Son dakika... Okullarda yüz yüze eğitim pazartesi başlıyor İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Son dakika... Okullarda yüz yüze eğitim pazartesi başlıyor! İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin yüz yüze uyum eğitimleri yarın başlayacak ve 3 gün sürecek. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı, diğer tüm sınıf seviyelerinde 6 Eylül Pazartesi günü Kovid-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze yürütülecek. İşte yüz yüze eğitimle ilgili merak edilen tüm detaylar...

31.08.2021Gündem
Madde madde yüz yüze eğitim

Madde madde yüz yüze eğitim

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde, 6 Eylül Pazartesi günü COVID-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze eğitim ile başlatılacak. Yüz yüze eğitimler, tıpkı COVID-19 salgını öncesinde olduğu gibi ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecek.

31.08.2021Eğitim
50’nci sanat yılını kutlayan Tamer Levent: Sınıfta prova yapar, okulda turneye çıkardım

50’nci sanat yılını kutlayan Tamer Levent: 'Sınıfta prova yapar, okulda turneye çıkardım'

Tepenin Ardı, Ahlat Ağacı, İstanbullu Gelin gibi yapımlardan tanıdığımız ve en son yeni sezonu yakında başlayacak olan ‘Camdaki Kız’ dizisinde ‘Rafet’ karakteriyle izlediğimiz oyuncu, yönetmen, yazar Tamer Levent ile geçmişe yolculuk yaptık… Levent’in annesi , fazla sosyallik sebebiyle lise birinci sınıfta okul müdürü ile “Benim oğlum tiyatrocu olmayacak” diye uyarı konuşması yapmış. ‘Spor olsun’ diye girdiği konservatuvar sınavını birincilikle kazanan Levent bugün kültür, sanat ve tiyatro hayatının içindeki 50. yılını kutluyor!

29.08.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Silahlı kuvvetlerine Afganistanda ihtiyaç kalmadı

AK Parti Sözcüsü Çelik: Silahlı kuvvetlerine Afganistan'da ihtiyaç kalmadı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kabil Havalimanı'ndan Türk askerlerinin çekilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Muhalefetin de tavrını eleştiren Çelik "Gelinen noktada, bütün diplomatik ve askeri seçenekler değerlendirildikten sonra silahlı kuvvetlerimizin orada kalmasına bir ihtiyaç olmadığı değerlendirilmiştir. Dolayısıyla bunların bir kere daha 'Cumhurbaşkanı, başka devletlerle anlaşma yaptığı için bunu istiyor' şeklindeki tezi çökmüştür" diye konuştu.

28.08.2021Gündem
İç hat uçuşlarında PCR zorunluluğu

İç hat uçuşlarında PCR zorunluluğu

SunExpress, salgın önlemleri kapsamında  koronavirüs aşı yaptırmamış yolculardan 6 Eylül tarihi itibariyle uçuşlarından 48 önce PCR testi sunma zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

26.08.2021Ekonomi
Rumlardan Türk bakanların AB pasaportlarına iptal

Rumlardan Türk bakanların AB pasaportlarına iptal

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Maraş açılımı kararı altında imzası bulunan KKTC Bakanlar Kurulu ve üst düzey hükümet yetkilisi 14 Kıbrıs Türk’ünün AB pasaportu diye adlandırılan ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ pasaportlarını iptal etti. Rum lider isim açıklamadı, ancak listede KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da yer aldığı belirtiliyor.

24.08.2021Dünya
Ersin Tatardan Rum Yönetimine pasaport tepkisi: Bu bir ırkçılıktır

Ersin Tatar'dan Rum Yönetimi'ne pasaport tepkisi: Bu bir ırkçılıktır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Bakanlar Kurulunun, Kapalı Maraş'a ilişkin açılımda öne çıkan ve Bakanlar Kurulu'nda bulunan bazı siyasi isimlerin, sözde "Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportları"nı iptal etme kararına ilişkin, "Bu kararı alan Rum yönetimini kınıyorum. Bu bir çağdışılıktır, bu bir ırkçılıktır, insan hakları bakımından yanlıştır ve hukuki bir zemini yoktur." dedi.

23.08.2021Dünya
İşte yüz yüze eğitimin detayları... Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı

İşte yüz yüze eğitimin detayları... Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından aşı olmayan öğretmen ve personelden haftada en az iki kez PCR testinin zorunlu olacağını açıkladı. İlk kez toplantıya katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlar Kurulu’na yüz yüze eğitimin başlaması için atılacak adımlar ve hazırlıklara ilişkin sunum yaptı.

19.08.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Okullarda 6 Eylül’de başlaması nedeniyle aşı olmayan öğretmen ve personelden haftada en az iki kez PCR testi istenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Okullarda 6 Eylül’de başlaması nedeniyle aşı olmayan öğretmen ve personelden haftada en az iki kez PCR testi istenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından aşı olmayan öğretmen ve personelden haftada en az iki kez PCR testinin zorunlu olacağını açıkladı. Toplantıya ilk kez katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlar Kurulu’na yüz yüze eğitimin başlaması için atılacak adımlar ve hazırlıklara ilişkin sunum yaptı.

19.08.2021Eğitim
Kanser oldum, ama hiç sevinmesinler

'Kanser oldum, ama hiç sevinmesinler'

Almanya’da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., başkent Berlin’de kızına kavuşmak için düzenlediği eylemine devam etti.

18.08.2021Avrupa
Kabine Toplantısı ne zaman hangi gün yapılacak Yüz yüze eğitim Kabine Toplantısında masada

Kabine Toplantısı ne zaman hangi gün yapılacak? Yüz yüze eğitim Kabine Toplantısı'nda masada!

Kabine Toplantısı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamalar milyonlar tarafından bekleniyor. Vaka sayılarının tırmanışa geçmesinin ardından koronavirüse yönelik yeni tedbirlerin neler olacağı gündemde yer alırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Katıldığı Kanal D- CNN Türk canlı yayınında okullar açılacak mı? sorusuna yönelik Cumhurbaşkanı, Kabine Toplantısı'nda konunun ele alınacağını belirtti. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman hangi gün yapılacak? İşte, Kabine Toplantısı'nın tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

12.08.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Taze oy

6 buçuk milyon genç oy var:

18.09.2021

Kısıtlamaya gidilecekse bu okullar olmamalı

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca açıkladı; “Öğretmenler arasında birinci doz aşı oranı yüzde 84.06...”

28.08.2021

Bu dansöz, Jean Jacques Rousseau ile Victor Hugo arasına gömülecek

1) Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron 21 Temmuz günü Élysée Sarayı’nın birinci katında küçük bir delegasyonu kabul etti...

24.08.2021

Aşı ve PCR doğru karar destekliyorum

DÜNKÜ yazımı yazdığımda Bakanlar Kurulu henüz bitmemişti. Ve ben de kuruldan özellikle okullarla ilgili somut adımlar beklediğimi yazmıştım.

21.08.2021

Okul kapıları 1 Eylül’de açılıyor... Yüz yüze eğitim kararlılığı

Nihayet uzun bir aradan sonra okullar tam gün ve yüz yüze eğitime başlıyor.

21.08.2021

Okullar başlıyor aşı olmayanlar ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yüz yüze eğitimle okullarımızı açıyoruz” dedi.

20.08.2021

1 Eylül sonrası için hareket planı olsun

Bir gerçek var.Bizim kuşak sadece filmlerde gördüğü, kitaplarda okuduğu bir pandemiyle karşı karşıya... Başlangıçta “Tıp çok ilerledi, güçlü ilaçlarımız var. Bilim bir şekilde çözüm bulur” diye düşündük. Ama günler geçtikçe pandeminin ne demek olduğunu daha iyi anladık.Hayat durdu.

13.08.2021