EKSTRA
MENÜ

Bakanlar Kurulu

Bakanlar Kurulu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bakanlar Kurulu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 32.383 Bakanlar Kurulu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

BAKANLAR KURULU

Bakanlar kurulu veya kabine, demokratik devletlerde başbakanın ve tüm bakanların bir araya gelerek hükûmetin siyasi anlamda hareket tarzına karar verdikleri ve genel politikalarını belirledikleri kuruldur. Bakanlar kurulunun aldığı kararlar, başbakan için "yasal anlamda" tavsiye niteliğindedir. Başbakan bu kararlara çoğunlukla uyar fakat bakanlar kurulu ile aynı fikirde değilse farklı bir karar verebilir. Bakanlar Kurulu, çalışmalarını başbakanın veya gerekli gördüğü hallerde cumhurbaşkanının başkanlığında yürütür. 

Birçok ülkede bakanlar kurulu üyeleri milletvekilleri arasından seçilir. Başkanlık sistemi ile yönetilen ABD gibi bazı ülkelerde ise milletvekilleri bakanlar kurulu üyesi olamaz. O ülkelerde bir milletvekilinin bakanlar kurulu üyesi olması için öncelikle milletvekilliğinden istifa etmesi gerekir.

Her bakan kendi bakanlığını ilgilendiren konulardan ve bakanlık çalışanlarının yerine getirdikleri işlerden sorumludur. Bakanlar kurulu kararlarını oy birliğiyle alır.

Bakanlar kurulunda soru, gensoru, genel görüşme, meclis araştırması ve meclis soruşturması gibi siyasi denetleme yolları kullanılır.

1983 senesinin sonunda, seçimlerden sonra kurulan hükumette bazı bakanlıklar birleştirildi. Bunun neticesi olarak başbakan yardımcısı ve devlet bakanlıkları ile birlikte sayı yirmi bir oldu. 1991 Kasım ayında kurulan hükumette devlet bakanlarının sayısı arttırılarak Bakanlar Kurulunun üye sayısı başbakan, bir başbakan yardımcısı, 15 devlet bakanı ve 17 değişik isimde bakanlıklarla bakanlar kurulu sayısı 33'e çıkarılmıştır 

Bakanlar Kurulu Haberleri

Kırıkkale Üniversitesi 132 personel alımı yapacak İşte detaylar

Kırıkkale Üniversitesi 132 personel alımı yapacak! İşte detaylar

Kırıkkale Üniversitesi 132 personel alımı için süreç başladı. Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü Tıp Fakültesi Hastanesinde çalıştırılmak ve giderleri özel bütçeden karşılanmak kaydıyla, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere sözleşmeli sağlık personeli alacak. İşte, alım hakkında detaylı bilgiler

26.07.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman Gözler Kabine Toplantısı kararlarında

Kabine Toplantısı ne zaman? Gözler Kabine Toplantısı kararlarında

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacağı ile gündemde yer alıyor. Koronavirüs mücadelesinde atılacak adımlarla ilgili önemli kararların verildiği Bakanlar Kurulu toplantısı için vatandaşların tarih araştırmaları hız kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı'nda, hangi kararların alınacağı merak konusu oldu. İşte, Kabine Toplantısı tarihi hakkında son gelişmeler...

26.07.2021Gündem
Prof. Dr. İlber Ortaylı tarihçi Halil İnalcıkı anlattı: Dünyada nadir bulunan profesörlerdendi

Prof. Dr. İlber Ortaylı tarihçi Halil İnalcık'ı anlattı: Dünyada nadir bulunan profesörlerdendi

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Halil İnalcık'ın vefatının 5. yılında hocasını AA' ya anlattı. Ortaylı, "Çalışmaya da ölünceye kadar devam etti. 90 yaşından sonra bile kalemi eline aldı. Halil İnalcık demek, yoğun çalışan bir Türk demektir." dedi.

25.07.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman İşte Bakanlar Kurulunun toplanma tarihinde son gelişmeler

Kabine Toplantısı ne zaman? İşte Bakanlar Kurulu'nun toplanma tarihinde son gelişmeler!

Kabine Toplantısı vatandaşların gündeminde yer alıyor. Son olarak Kurban Bayramı'ndan hemen önce toplanan Bakanlar Kurulu, bayram sürecinde alınacak önlemlere ilişkin bir görüşme yapmıştı. Toplantının ardından da millete sesleniş konuşması gerçekleşmişti. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman?

24.07.2021Gündem
Vaka artışı yaşanan İtalyada Yeşil Kart uygulaması başlatılacak

Vaka artışı yaşanan İtalya'da 'Yeşil Kart' uygulaması başlatılacak

İtalya'da hükümetin bazı mekan ve etkinliklere giriş için "Covid sertifikası" şartı getirmesi üzerine aşı randevularında patlama yaşandı.

24.07.2021Haber
İtalyada Covid sertifikası şartının ardından aşı randevularında patlama yaşandı

İtalya'da Covid sertifikası şartının ardından aşı randevularında patlama yaşandı

İtalya'da hükümetin bazı mekan ve etkinliklere giriş için "Covid sertifikası" şartı getirmesi üzerine aşı randevularında patlama yaşandı.

24.07.2021Dünya
Son dakika haberi: Türkiye ve KKTCden BMGKye peş peşe Maraş tepkileri Asılsız iddialara dayanan açıklamaları tümüyle reddediyoruz

Son dakika haberi: Türkiye ve KKTC'den BMGK'ye peş peşe Maraş tepkileri! 'Asılsız iddialara dayanan açıklamaları tümüyle reddediyoruz'

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, BM Güvenlik Konseyi ile çeşitli ülkelerin Maraş açılımı hakkındaki açıklamalarına ilişkin "Ada’daki gerçeklerle bağdaşmayan, asılsız iddialara dayanan açıklamalarını tümüyle reddediyor ve bunlara ilişkin KKTC’nin verdiği cevapları tamamıyla paylaşıyoruz." ifadeleri kullanıldı. KKTC tarafı da "BMGK'nin, Kapalı Maraş'ın 'tekrar iskana açılmasına' ilişkin Rum tarafının mesnetsiz iddialarına dayanarak açıklama yapması üzücüdür." şeklinde tepki gösterildi.

23.07.2021Gündem
Delta varyantı tedbirlerin azaltıldığı ülkeleri nasıl etkiledi Türkler anlatıyor

Delta varyantı tedbirlerin azaltıldığı ülkeleri nasıl etkiledi? Türkler anlatıyor

Bir süre önce tedbirleri gevşetip normalleşme aşamasına geçen birçok ülkede hareketli günler yaşanıyor. Delta varyantı bu ülkelerde salgının ve önlemlerin seyrini nasıl değiştirdi? Türklerden de görüşler alarak konuyu detaylıca inceledik…

22.07.2021Dünya
İşte Maraşta yerleşime açılan mahalle... Aya Nikola Rum sakinlerini bekliyor

İşte Maraş'ta yerleşime açılan mahalle... Aya Nikola Rum sakinlerini bekliyor

Hürriyet, Kıbrıs’ta 47 yıl sonra eski Rum sahiplerinin dönmesine imkân sağlanacak Maraş’ın Aya Nikola Mahallesi, Elmu Caddesi’ni görüntüledi. Kararın 350 kadar Rum aileyi etkilemesi bekleniyor. AB, ABD, Rum kesimi, Yunanistan, İngiltere, Rusya ve Fransa ise açılıma tepkili.

22.07.2021Dünya
Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak Gözler bayram sonrası kararlarında

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak? Gözler bayram sonrası kararlarında

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ile Kurban Bayramı sonrası koronavirüste son durum değerlendirilecek. Son günlerde vaka sayısında yükseliş eğiliminin görülmesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı Kabine Toplantısı açıklamasında yeni kararların neler olacağı gündeme geldi. Özellikle ülkemizde de görülen Delta ve Delta Plus varyantına yönelik yeni kararların Bakanlar Kurulu'nda istişare edilmesi bekleniyor. Milyonların gözü kulağı şimdi kritik toplantının tarihinde. Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, Kabine Toplantısı'nın tarihi ile ilgili bilgiler.

21.07.2021Gündem
Merkel’den ‘Yaralarınızı saracağız’ sözü

Merkel’den ‘Yaralarınızı saracağız’ sözü

Başbakan Angela Merkel, sel felaketinden zarar görenlere bürokratik engeller çıkarmadan parasal yardım yapılacağını söyledi.

20.07.2021Avrupa
‘Yanınızdayız’

‘Yanınızdayız’

Başbakan Angela Merkel, sel felaketinde en çok zarar gören Rheinland-Pfalz eyaletine bağlı Eifeldorf-Schuld beldesini ziyaret etti. İtfaiye ekipleri ve ilk yardım kuruluşu çalışanlarının yanı sıra gönüllülerden bilgi alan Başbakan Merkel’e, Rheinland-Pfalz Eyalet Başbakanı Malu Dreyer refakat etti.

18.07.2021Avrupa
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Koronavirüs kararları için gözler Bakanlar Kurulunda

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Koronavirüs kararları için gözler Bakanlar Kurulu'nda!

Kabine Toplantısı, Kurban Bayramı öncesinde gündeme geldi. Koronavirüs kısıtlamaları ve alınan kararların değerlendirildiği kritik toplantıda, salgında son durum ele alınacak. Dünyayı endişelendiren Delta varyantının yaygınlaşması ve Türkiye'de vaka sayısında artış gözlenmesi ile milyonların gözü Kabine Toplantısı'nda alınacak yeni kararlara çevrildi. Toplantıda yeni kısıtlamaların alınıp alınmayacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamalar ile belli olacak. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman? İşte, Koronavirüs kararlarının ele alındığı Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın tarihi hakkında bilgiler.

17.07.2021 Gündem
Son Dakika: 4 büyük kulübün başkanı bir arada Yayıncı kuruluşun teklifi sonrası maça çıkmama ihtarı...

Son Dakika: 4 büyük kulübün başkanı bir arada! Yayıncı kuruluşun teklifi sonrası maça çıkmama ihtarı...

Son dakika haberi... Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, düzenlenen canlı yayında bir araya geldi. Dört büyük kulübün başkanı, Türk futbolunun sorunlarını masaya yatırırken kişilerin değil sistemin değişmesi gerektiğini söyledi. Başkanlar ayrıca, taleplerinin karşılanmaması halinde maça çıkmama seçeneğinin halen gündemde olduğunu söylediler.

14.07.2021Futbol
Ruhaniden uranyum açıklaması

Ruhani'den uranyum açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, yaptığı açıklamada barışçıl amaçlarla yüzde 90 oranında uranyum zenginleştirebilecekleri ifade etti.

14.07.2021Dünya
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 97 sözleşmeli personel alımı yapacak İşte, şartlar ve detaylar

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 97 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte, şartlar ve detaylar

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 97 personel alımı için başvuruları kabul ediyor. Ebe, hemşire, sağlık teknikeri, büro personeli gibi unvanlarda istihdam sağlayacak olan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi detayları yayımladı. İşte, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 97 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları

13.07.2021Gündem
‘Aachen’ı bırakmam’

‘Aachen’ı bırakmam’

CDU/CSU’nun başbakan adayı Armin Laschet, başbakan seçilse de doğup büyüdüğü ve yaşadığı Aachen’ı terk etmeyeceğini söyledi.

8.07.2021Avrupa
Elde kalanlar yoksul ülkelere gidiyor

Elde kalanlar yoksul ülkelere gidiyor

Almanya, elde kalan AstraZeneca aşılarını üçüncü dünya ülkelerine göndermeye hazırlanıyor. Bakanlar Kurulu’nda alınan karara göre, ağustos ayından itibaren 30 milyon doz aşı ihtiyacı olan yoksul ülkelere gönderilecek.

8.07.2021Avrupa
Askerlik muayenesi nasıl ve nerede yapılır

Askerlik muayenesi nasıl ve nerede yapılır?

Askerlik muayenesi, vatani görevlerini yapmak isteyen kişilerin gündeminde yer alıyor. Sağlık muayenesi olmadan askerliğe elverişli olup olmadığı netlik kazanacak olan er ya da yedek subay adayları, muayenelerini resmi sağlık kuruluşlarında yapmak zorunda olacak. İşte, Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Müdürlüğünün askerlik muayenesi nasıl ve nerede yapılır sorusu için yayımladığı detaylı bilgiler

8.07.2021Gündem
Gensoru Nedir, Neden Kaldırıldı Gensoru Önergesi Ne Zaman Kaldırıldı

Gensoru Nedir, Neden Kaldırıldı? Gensoru Önergesi Ne Zaman Kaldırıldı?

Gensoru kelimesinin kökeni Türkçeye dayanmaktadır. Genel soru deyiminden türeyerek gensoru haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasıyla ilgili bir terimdir. Sözlük anlamında ise siyaset terimi olarak da geçmektedir. Kelimenin içinde yer alan soru sözcüğünden de anlayabileceğimiz gibi yöneltilen ve sorulan bir soruyla ilgilidir. Sizlere gensoru nedir, neden kaldırıldı, gensoru önergesi ne zaman kaldırıldı konularına dair bilgileri derledik.

6.07.2021Araştırma
Kabine Toplantısı ne zaman hangi tarihte yapılacak Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğanın yeni açıklamasında

Kabine Toplantısı ne zaman hangi tarihte yapılacak? Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni açıklamasında

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın tarihi yeni hafta öncesinde gündeme geldi. 1 Temmuz'da başlayan yeni normalleşme ile bir çok kısıtlama kaldırılırken, milyonlar yeni kararlar için Beştepe'den gelecek açıklamaya kilitlendi. Delta varyantına karşı yeni önlemlerin alınıp alınmayacağı ve maske yasağının kaldırılacağı tarih için tüm beklentiler Kabine Toplantısı'na yöneldi. Kritik Bakanlar Kurulu'nda salgında gelinen son durumun ele alınması ön görülüyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, Kabine Toplantısı'nın tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

2.07.2021Gündem
Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununda değişiklik yapan KHKnın iptal talebini reddetti

Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan KHK'nın iptal talebini reddetti

Anayasa Mahkemesi, 699 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) iptal talebini reddetti. Kararda ''Anılan hususlarda Anayasa'da KHK çıkarılamayacağına ilişkin doğrudan veya dolaylı bir hüküm bulunmamaktadır. Anayasa'da, KHK çıkarılabilmesi için acil, ivedi ve zorunlu bir durumun olması gerektiğine dair herhangi bir düzenleme yer almamaktadır'' denildi.

2.07.2021Gündem
Ruhaniden Bidena nükleer anlaşma çağrısı

Ruhani'den Biden'a 'nükleer anlaşma' çağrısı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD Başkanı Joe Biden'a nükleer anlaşmayı bir an önce hayata geçirmesi çağrısında bulundu.

30.06.2021Dünya
Rum yönetiminde ‘Maraş’ paniği

Rum yönetiminde ‘Maraş’ paniği

Rum yönetimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 Temmuz’daki KKTC ziyaretinde Maraş şehrinin askeri bölge statüsünü kaldırarak mülk sahibi Rumları mahkeme yoluyla Türk yönetimi altında evlerine çağıracağı korkusunu yaşıyor.

30.06.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan tasarruf tedbirleri genelgesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "tasarruf tedbirleri" genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuda tasarruf sağlanması için bir dizi karar aldı. Bu karara göre, taşıt alımları sınırlandırılacak ve bazılarının satışı gerçekleştirilecek. Cep telefonu faturalarına düzenleme getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu kurumlarının lojman, arsa satın almaları gibi işlemlerin yapılmayacağını duyurdu.

30.06.2021Ekonomi
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Bakanlar Kurulu Toplantısının tarihi bekleniyor

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın tarihi bekleniyor!

Kabine Toplantısı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamalar tüm Türkiye'nin gündeminde yer almaya devam ediyor. En son 21 Haziran tarihinde gerçekleşen kritik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Temmuz itibarıyla sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamalarının sona ereceğini bildirmişti. Koronavirüs kısıtlamalarının ele alındığı toplantıda normalleşme sürecinin değerlendirilmesi bekleniyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

29.06.2021Gündem
Bakalım 3 yöneticiden biri kadın olacak mı

Bakalım 3 yöneticiden biri kadın olacak mı?

Almanya’da Bakanlar Kurulu ve Federal Meclis’ten sonra, Eyaletler Meclisi de borsada işlem gören ve eşit katılımlı kararların alındığı işletmelerin yönetiminde ‘kadın kotası’ uygulanmasını içeren yasa tasarısını onayladı.

28.06.2021Avrupa
Rum Savunma Bakanı: Türk SİHA’larına çözüm arıyoruz

Rum Savunma Bakanı: Türk SİHA’larına çözüm arıyoruz

Kıbrıs Rum yönetimi savunma bakanı Haralambos Petridis, KKTC’nin Geçitkale hava üssüne iki yıl önce yerleşen Türk silahlı insansız hava araçları (SİHA) ve İHA’larına çözüm aradıklarını belirterek, “Gelişmeleri izliyoruz, karşı önlemler almaya çalışıyoruz” dedi.

28.06.2021Dünya
Burada hayat 5 bin yıldır devam ediyor

Burada hayat 5 bin yıldır devam ediyor

Antik Dönem, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi yapı ve kent dokusunun birlikte görülebildiği nadir yerlerden biri Stratonikeia Antik Kenti. Muğla’nın Yatağan ilçesindeki Eskihisar’ın köy meydanına oturduğunuzda kendinizi 5 bin yıllık tarihi katmanın içinde buluyorsunuz.

28.06.2021Kitap Sanat
Fedin sözlü yönlendirmesi rekorlar getirdi

Fed'in sözlü yönlendirmesi rekorlar getirdi

Fed'in 17 Haziran'daki toplantı kararları sonrası artan oynaklık ve para politikasının geleceğine ilişkin belirsizlikler hafta boyunca Fed üyelerince azaltılmaya çalışılırken, küresel pay piyasalarına alış ağırlıklı eğilim hakim oldu.

26.06.2021Ekonomi
Özel Hastaneler Tüzüğü yürürlükten kaldırıldı

Özel Hastaneler Tüzüğü yürürlükten kaldırıldı

Özel Hastaneler Tüzüğü'nün yürürlükten kaldırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

25.06.2021Gündem
Delta varyantı tüm dünyada yayılmaya devam ediyor... Zincir yaratıp onlarca kişiye bulaştırdı

Delta varyantı tüm dünyada yayılmaya devam ediyor... Zincir yaratıp onlarca kişiye bulaştırdı!

Koronavirüsün ilk kez Hindistan'da görülen ve 'Delta' adı verilen tipi tüm dünyada yayılmaya ve vaka sayılarını artırmaya devam ediyor. Birçok ülke yeni vakalardaki artışın Delta varyantından kaynaklandığını açıklarken Sidney Havalimanı’nda ortaya çıkan 'salgın zinciri' adeta saç baş yoldurdu.

24.06.2021Dünya
Almanyada 2022 bütçe tasarısına onay

Almanya'da 2022 bütçe tasarısına onay

Almanya'da Bakanlar Kurulu, Kovid-19 salgın sonrasındaki ekonomik toparlanmayı güçlendirmek için yaklaşık 100 milyar Euro yeni borçlanma öngören 2022 federal bütçe tasarısını onayladı.

23.06.2021Ekonomi
Almanya ekonomik toparlanmayı güçlendirmek için 100 milyar euro borçlanacak

Almanya ekonomik toparlanmayı güçlendirmek için 100 milyar euro borçlanacak!

Almanya’da Bakanlar Kurulu, Kovid-19 salgın sonrasındaki ekonomik toparlanmayı güçlendirmek için yaklaşık 100 milyar euro yeni borçlanma öngören 2022 federal bütçe tasarısını onayladı.

23.06.2021Avrupa
Müteahhitlerden Ankara çıkarması

Müteahhitlerden Ankara çıkarması

Demir, çelik ve çimentoda yaşanan fiyat yükselişleri sonrasında müteahhitler harekete geçti. İlk olarak Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’nun (İMKON) talebi üzerine, fiyatlarını fahiş arttırdıkları iddia edilen demir-çelik ve çimento sektörüyle müteahhitlerin de katılımıyla iki ayrı sektörel toplantı yaptı.

21.06.2021Ekonomi
Kabine Toplantısı ne zaman, hangi tarihte yapılacak Türkiyenin gözü Bakanlar Kurulu Toplantısı ile yeni normalleşme planında

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? Türkiye'nin gözü Bakanlar Kurulu Toplantısı ile yeni normalleşme planında!

Kabine Toplantısı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni kararlar, pandemiyle mücadelede yeni dönem için beklentilerin 21 Haziran'a yönelmesiyle gündeme geldi. Bilim Kurulu'nun tavsiyelerde bulunacağı Kabine Toplantısı'nda sokağa çıkma yasaklarının değerlendirilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak olan toplantıda, aşılama süreci ile birlikte düşen vaka sayıları ve normalleşmenin ikinci etabında alınan sonuçlar ele alınacak. Normalde 10 Haziran Perşembe gününe alınan Kabine Toplantısı ertelendi. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte, Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın tarihi hakkında ayrıntılar.

18.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Salgında çok büyük kayıp vermişlerdi... Başbakan açıkladı: Maske zorunluluğu kalkıyor

Son dakika haberi: Salgında çok büyük kayıp vermişlerdi... Başbakan açıkladı: Maske zorunluluğu kalkıyor!

Koronavirüs salgınının ilk dönemlerinde gerek dünyada gerek Avrupa'da en çok kayıp veren ülkelerin başında gelen İspanya'dan artık güzel haberler geliyor. Ülkede 26 Haziran'dan itibaren açık alanda maske kullanma zorunluluğunu kaldırılıyor. Sevindiren açıklamayı Başbakan Pedro Sanchez yaptı.

18.06.2021Dünya
Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak Yasak ve kısıtlamalar için tüm gözler Bakanlar Kurulu Toplantısında

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Yasak ve kısıtlamalar için tüm gözler Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda!

Kabine Toplantısı ne zaman sorusu milyonlar tarafından takip edilen konuların başında geliyor. Türkiye koronavirüsle mücadelede kritik bir aşamaya geçti. Dün Türkiye’de 1 milyon 240 bin 311 kişiye aşı yapılarak rekor kırıldı. Aşılama süreci hızla devam ederken Türkiye'de başlayacak yeni normalleşmeye gözler çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında organize edilecek olan Kabine Toplantısı'nda, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu takviye kararları değerlendirilecek. Kısmen devam eden yasakların da bu toplantıda masada olması bekleniyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? İşte, Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.06.2021Gündem
Fransa, maske zorunluluğu ve gece sokağa çıkma yasağını kaldırıyor

Fransa, maske zorunluluğu ve gece sokağa çıkma yasağını kaldırıyor

Fransa'da yarından itibaren bazı durumlar dışında açık alanlarda maske zorunluluğunun, 20 Haziran'dan itibaren de gece uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılacağı açıklandı.

16.06.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Yaptırımların son aşamasındayız

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Yaptırımların son aşamasındayız

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin ülkesine uyguladığı yaptırımların son aşamasında olduklarını ve kendi döneminde kalkmasını temenni ettiğini söyledi.

16.06.2021Dünya
Kabine toplantısı bugün yapılacak mı, Bakanlar Kurulu ne zaman toplanacak İşte belirlenen tarih

Kabine toplantısı bugün yapılacak mı, Bakanlar Kurulu ne zaman toplanacak? İşte belirlenen tarih

Tüm Türkiye'yi ilgilendiren kararların alındığı Kabine Toplantısı 2 haftada bir gerçekleşiyordu. Nato zirvesi nedeniyle Kabine Toplantısı takviminde değişikliğe gidildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gidecek. Peki, Kabine toplantısı ne zaman yapılacak? İşte belirlenen tarih

14.06.2021Gündem
Mısır ve Fransa arasında 1,7 milyar euroluk anlaşma

Mısır ve Fransa arasında 1,7 milyar euroluk anlaşma

Mısır, Fransa ile 1,7 milyar Euro değerinde bir finansman anlaşması imzalandığını duyurdu.

14.06.2021Ekonomi
O yasa Federal Meclis’ten geçti

O yasa Federal Meclis’ten geçti

Almanya’da istihbarat kurumlarına WhatsApp ve benzeri uygulamalardan yapılan şifreli yazışmaları okuma imkanı veren yasa tasarısı Federal Meclis’ten geçti.

11.06.2021Avrupa
Almanya, tartışmalı yasa tasarısını kabul etti: İstihbarat servisi, WhatsApp yazışmalarını okuyabilecek

Almanya, tartışmalı yasa tasarısını kabul etti: İstihbarat servisi, WhatsApp yazışmalarını okuyabilecek

Almanya'da, vatandaşların haklarına müdahale olarak değerlendirilen tartışmalı yasa tasarısı kabul edildi. Federal Meclis'ten geçen yasa sayesinde, istihbarat kurumları WhatsApp ve benzeri uygulamalardan yapılan şifreli yazışmaları okuma imkanına sahip olacak.

10.06.2021Dünya
Ohal Nedir Olağanüstü Hal Şartları Nelerdir, Hangi Durumlarda Uygulanır

Ohal Nedir? Olağanüstü Hal Şartları Nelerdir, Hangi Durumlarda Uygulanır?

Ülkemizde yaşanacak önemli bir durumdan dolayı OHAL ilan edilebiliyor. OHAL hakkında bilgisi olmayan bireyler, detaylı araştırmalar yaparak, OHAL durumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Olağanüstü hal şartlarının neler olduğu ve hangi durumlar uygulandığı merak ediliyor. OHAL nedir? Olağanüstü hal şartları nelerdir, hangi durumlarda uygulanır? OHAL konusunda sizlere yararlı olabilecek bilgiler derledik.

9.06.2021Araştırma
Ruhani: Bu seçimlerde yapılan en kötü haksızlık rejimin bizzat kendisinedir

Ruhani: Bu seçimlerde yapılan en kötü haksızlık rejimin bizzat kendisinedir

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 18 Haziran'da yapılacak 13. cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde "birçok haksızlığın yapıldığını" belirterek, "Kamuoyu ve halkın seçimlere katılımıyla dalga geçemeyiz." dedi.

9.06.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Olağanüstü Hal Komisyonu’nda bekleyen bir dosya...

Pek çok kişi onu 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra basına yansıyan haberlerden İnegöl’de köftecide yemek yerken yakalanan darbeci korgeneral olarak hatırlıyor.

16.07.2021

Moral bozmak istemem Avrupa’yı izleyelim

VALLA keyfinizi kaçırmak istemem, çünkü benim de kaçsın istemiyorum. Ama Avrupa medyası, birkaç gündür dördüncü dalga haberleriyle çıkıyor.

9.07.2021

Üçüncü ittifak mı doğuyor

Siyasi kulisleri hareketlendiren yazıyı Milliyet Gazetesi’nin köşe yazarı Zafer Şahin yazdı.

23.06.2021

Filozofla eşeğinin hikâyesi

Türkiye’nin karar verme noktasına geldiği konulardan biri de Paris İklim Anlaşması.

19.06.2021