MENÜ

Milletvekili

Milletvekili ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Milletvekili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 156.826 Milletvekili haberi bulunmuştur.

 Aydın Uslupehlivan evli ve 2 çocuk babasıdır.Cumhuriyet Halk Partisi Adana 4 .sıra Aday oldu. 1954 yılında Adana'da doğan Aydın Uslupehlivan, ilk, orta ve liseyi Adana’da bitirdi. 2014 Yerel Seçimlerinde CHP'den Adana Büyükşehir ve Seyhan Belediye Meclis Üyeliği'ne seçildi. Meclis Üyeliği görevinin yanı sıra, Seyhan Belediyesi'nde Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürdü. 

Milletvekili Haberleri

TBMM ne zaman açılacak Tarih belli oldu

TBMM ne zaman açılacak? Tarih belli oldu!

TBMM, 2 aylık tatilin ardından yasama çalışmalarına yeniden başlayacak. TBMM Genel Kurulunun 27. Dönem 4. Yasama Yılı'ndaki öncelikli işlerinden biri, ekimde süresi dolacak Irak ve Suriye tezkeresi olacak. Peki, TBMM ne zaman açılacak?

29.09.2020Gündem
Kobani olaylarında 4 gün ek gözaltı

Kobani olaylarında 4 gün ek gözaltı

‘Kobani’ soruşturması kapsamında, aralarında eski HDP milletvekillerinin de bulunduğu 20 şüphelinin gözaltı süresi, ‘delillerin toplanmasındaki güçlük’ gerekçesiyle bugünden itibaren 4 gün daha uzatıldı.

29.09.2020Gündem
İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı koronavirüsten hayatını kaybetmişti Son yolculuğuna uğurlandı

İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı koronavirüsten hayatını kaybetmişti! Son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul’da Covid-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İstanbul İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Canlı, memleketi Gümüşhane’de binlerce kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

28.09.2020Gündem
Sobanın başında yanan ateş

Sobanın başında yanan ateş

Aile Meclisi bu hafta AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ve eşi Remziye Erdinç’in Adana Yüreğir’deki evlerine konuk oluyor. Çiftin tanışma hikâyesi bir soba başında göz göze geldikleri an başlamış.

28.09.2020Gündem
Yaşıtları Cin Ali çizerken o sergi açıyordu... Resmin harika çocuğu Bedri Baykam

Yaşıtları Cin Ali çizerken o sergi açıyordu... Resmin harika çocuğu Bedri Baykam

“Bedri Baykam sergisi yılın en şaşırtıcı ve mutlu sanat olayı bence. Seyirciler, ‘Saygı duyuyor insan bu resimlere’ derken ressam Bedri arkadaşlarıyla tabancalı, yumruklu bir oyun tutuşturmuştu.” Bu cümleler, ilk ‘küratörü’ ressam Kayıhan Keskinok’un bugün meslekte 60’a yakın yılı geride bırakmış Bedri Baykam hakkında yazdığı ilk eleştiri yazısına ait. Tarih, 1963. Sanatçı, altı yaşında! Bedri Baykam ile zamanda geriye yolculuk yapmak için Taksim’deki atölyesinde bir araya geldik…

27.09.2020Gündem
Mustafa Canlı kimdir, kaç yaşında vefat etti İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlının hayatı ve biyografisi

Mustafa Canlı kimdir, kaç yaşında vefat etti? İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı'nın hayatı ve biyografisi

Mustafa Canlı kimdir? Koronavirüs tedavisi gören Mustafa Canlı hayatını kaybetti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Çevre Yönetimi (İSTAÇ) Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Canlı'nın vefatıyla siyasi isimlerden baş sağlığı mesajları paylaşıldı. Mustafa Canlı'nın hayatı vefat haberinin ardından gündeme geldi. Bir dönem Gümüşhane Belediye Başkanlığı yapan Canlı, 2019'dan itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSTAÇ AŞ Genel Müdürlü olarak görevini devam ettiriyordu. İşte, Mustafa Canlı'nın hayatı ve biyografisiyle ilgili bilgiler.

26.09.2020Gündem
Bombalı saldırıda şehit olan Hamit Fendoğunun eşi hayatını kaybetti

Bombalı saldırıda şehit olan Hamit Fendoğu'nun eşi hayatını kaybetti

Malatya'da 42 yıl önce, belediye başkanlığı yaptığı sırada, evine gönderilen bombalı paketin patlaması sonucu 2 torunu ve geliniyle birlikte şehit olan Hamit Fendoğlu'nun eşi Mukaddes Fendoğu (94), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

26.09.2020Gündem
Bu ne biçim eşitlik

Bu ne biçim eşitlik?

83 milyon nüfuslu Almanya’da 21 milyondan fazla göçmen kökenli insan yaşamaktadır. Yani ülkede yaşayan her 4 kişiden biri, yüzde 26’sı göçmen kökenlidir. Ancak farklı alanlarda göçmen kökenliler hâlâ ayırımcılığa uğramaktadır. Bunu, yıllardır politik sorumluluk taşıyanlar da bilmektedir. Ama bu zaten politikada da böyledir.

26.09.2020Avrupa
Türk Dil Bayramı ne zaman ilan edildi İşte Türk Dil Bayramı’nın tarihi

Türk Dil Bayramı ne zaman ilan edildi? İşte Türk Dil Bayramı’nın tarihi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla 1932'de düzenlenen ‘Birinci Türk Dil Kurultayı’nın açılış günü, her yıl ‘Dil Bayramı’ olarak kutlanıyor. Başta siyaset dünyası olmak üzere pek çok kişi, Türk Dil Bayramı’nda Türkçe’mizi düzgün kullanmasının öneminden bahsediyor. Peki, Türk Dil Bayramı ne zaman ilan edildi? İşte Türk Dil Bayramı’nın tarihi...

26.09.2020Gündem
Son dakika haberi: MGK kararları korkuttu: Yunanistan’da adalar telaşı

Son dakika haberi: MGK kararları korkuttu: Yunanistan’da adalar telaşı

Yunanistan, Türkiye ile başlaması muhtemel istikşafi görüşmeler öncesinde masaya yatırılacak olası konu başlıklarını tartışıyor. MGK kararlarındaki ‘adaların silahsızlandırılması’ maddesi Yunanistan cephesinde endişe yarattı.

26.09.2020Dünya

HDP’ye 'Kobani' operasyonu: 6 eski vekil gözaltında

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 37 kişinin hayatını kaybettiği 2014 yılındaki ‘Kobani olayları’ soruşturmasında, 6 eski HDP’li vekil ile Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen gözaltına alındı. Dosyada halen milletvekili olan 7 şüphelinin haklarında fezleke düzenleneceği belirtildi. Operasyonun liste başı ise Cemil Bayık.

26.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Pelosinin sözlerine sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Pelosi'nin sözlerine sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündemi değerlendirdi. Yunanistan-Türkiye arasındaki istikşafi görüşmeler konusunda 61'inci tur görüşmeler kaldığı yerden aynen devam edecek. Daha önceki konular ne ise hangi konu başlıkları vardıysa bunlar müzakere edilecek." diyen Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'nin Türkiye'ye yönelik söylemine karşı "(Pelosi) Türkiye'ye karşı husumet içerisinde olan ön yargılı bir siyasetçidir. Daha önce Ermeni soykırımı iddiaları konusunda da böyle bir tavır içerisine girmişti" ifadesini kullandı.

25.09.2020Gündem
Son dakika haberler... 6-8 Ekim soruşturması... Başsavcılık: 7 HDP milletvekili hakkında fezleke düzenlenecek

Son dakika haberler... 6-8 Ekim soruşturması... Başsavcılık: 7 HDP milletvekili hakkında fezleke düzenlenecek

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kobani olaylarının yaşandığı tarihte MYK üyesi olan 7 HDP milletvekili hakkında fezleke düzenleneceği bildirildi.

25.09.2020Gündem
T2 tramvay hattında çalışmalar hız kazandı

T2 tramvay hattında çalışmalar hız kazandı

BURSA Büyükşehir Belediyesi'nin raylı sistemi kentin kuzeyi ile buluşturacak projesi olan T2 tramvay hattında, ihaleyi kazanan firmaya yer teslimi yapılmasının ardından çalışmalara hız verildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, raylardaki ilk kaynağın ateşlemesini de bizzat kendi yaptı.

25.09.2020Gündem
İklim değişikliği sınır tanımıyor

İklim değişikliği sınır tanımıyor

Dünya genelinde iklim değişikliğine karşı ‘Gelecek İçin Cumalar’ (Fridays for Future) adıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Almanya’da yaklaşık 400 gösteri düzenlendi.

25.09.2020Avrupa
Federal Meclis, Mehmet Güler’in resmini satın aldı

Federal Meclis, Mehmet Güler’in resmini satın aldı

Almanya Federal Meclisi (Bundestag), milletvekili Timon Gremmel’in yerel sanatçıları desteklemek amacıyla başlattığı girişim sonucu ressam Mehmet Güler’in ‘Genuss der Hitze’ (Sıcaklığın Tadı) adlı tablosunu satın alarak sanat koleksiyonuna kattı. Güler, eseri Federal Meclis kolleksiyonuna alınan ilk Türkiye kökenli ressam oldu.

25.09.2020Avrupa
Son dakika haberi: Kobani olayları operasyonu: 82 gözaltı kararı Şüpheliler arasında eski HDPliler de var...

Son dakika haberi: Kobani olayları operasyonu: 82 gözaltı kararı! Şüpheliler arasında eski HDP'liler de var...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani bahanesiyle 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi için gözaltı kararı verdi. Terörle mücadele ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda 18 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında eski milletvekili ve HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, HDP'li RTÜK üyesi Ali Ürküt, eski HDP milletvekilleri Ayla Akat Ata, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Nazmi Gür, Emine Beyza Üstün, Emine Ayna, MYK üyesi Alp Altınörs ile mevcut ve eski HDP yöneticilerinin bulunduğu öğrenildi.

25.09.2020Gündem
8. Sınıf Sosyal Bilgiler 20. Yüzyıl Başlarında Osmanlı Devleti konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler 20. Yüzyıl Başlarında Osmanlı Devleti konu anlatımı

Osmanlı Devletinin yükselme dönemi 1453 yılında İstanbul'un fethiyle başlayıp 16. yüzyılın sonuna kadar devam etti. Duraklama devri 1699 yılına kadar sürdü. 20. yüzyıl ise Osmanlı İmparatorluğunun ''dağılma dönemi'' olarak tanımlanmaktadır. 8. sınıflar için ''20.Yüzyıl Başlarında Osmanlı Devleti'' konusunu detaylarıyla anlattık.

24.09.20208. SINIF
Binali Yıldırım: Şanlıurfa bölgenin teminatıdır

Binali Yıldırım: Şanlıurfa bölgenin teminatıdır

AK Parti İzmir Milletvekili ve eski Başbakan Binali Yıldırım, Şanlıurfa'nın bölgenin teminatı olduğunu belirterek, “Yanı başında hemen güneyinde yaşanan karışıklıklar ve iç savaşa rağmen Şanlıurfa teröre fırsat vermeyen huzurlu bir kenttir" dedi.

24.09.2020Gündem
Kısa süreli ödenekten 6 milyon 300 bin euro haksız yere alınmış

Kısa süreli ödenekten 6 milyon 300 bin euro haksız yere alınmış

Federal hükümetin işsizlikle mücadele etmek ve iş yeri sahiplerine destek olmak için korona krizi döneminde verdiği Kısa Süreli Mesai Ödeği’nin şimdiye kadar 6 milyon eurodan fazla dolandırıldığı ortaya çıktı.

24.09.2020Avrupa
Karabükteki tarihi katır yolu ziyaretçilerini geçmişte yolculuğa çıkarıyor

Karabük'teki tarihi "katır yolu" ziyaretçilerini geçmişte yolculuğa çıkarıyor

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinden Eflani'ye uzanan 36 kilometrelik tarihi "katır yolu", ziyaretçilerine geçmişte yolculuk yapma imkanı sunuyor.

24.09.2020Seyahat
Gerga Antik Kentinde ilk kazma vuruldu

Gerga Antik Kenti'nde ilk kazma vuruldu

Aydın'ın Çine ilçesindeki 2 bin 600 yıllık tarihi Gerga Antik Kenti'nde protokolünde katılımı ile kazı çalışmalarında ilk kazma vuruldu. Kariada ve Gizemli Köy olarak da bilinen bölgede tapınak, çeşmeler, yıkılmış kayadan yapılmış heykeller ve içinde bulunan yaşam merkezinin gün yüzüne çıkarılması planlanıyor.

24.09.2020Seyahat
‘Her oyunda deste değişsin önerisi’ siyaset masasında

‘Her oyunda deste değişsin önerisi’ siyaset masasında

Kahvehane sahiplerinin sıkıntısını dile getirirken “Vatandaş kahveye gidip oyun oynasın, her oyunda deste değişsin” diyen Kılıçdaroğlu, dün siyasetin gündemindeydi. AK Parti’den “Allah Kılıçdaroğlu’nu muhalefetin başından eksik etmesin” yanıtı geldi, Kahveciler Federasyonu “Maliyet ağır gelir” dedi.

24.09.2020Gündem
Korona sonrası fıstık hasadı

Korona sonrası fıstık hasadı

Bir süre önce eşiyle birlikte koronavirüse yakalanan ve daha sonra iyileşip test sonucunun negatif çıktığını duyuran AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Şanlıurfa’da hasat programına katılarak dalından fıstık topladı.

24.09.2020Gündem
Son dakika: İYİ Parti’de genel başkan yardımcıları kapıştı

Son dakika: İYİ Parti’de genel başkan yardımcıları kapıştı

İYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultayı’nın üzerinden dört gün geçti ancak “paralel liste” tartışmaları sürüyor.

24.09.2020Gündem
Gerga Antik Kenti’nde ilk kazma vuruldu

Gerga Antik Kenti’nde ilk kazma vuruldu

Aydın’ın Çine ilçesindeki 2 bin 600 yıllık tarihi Gerga Antik Kenti’nde protokolünde katılımı ile kazı çalışmalarında ilk kazma vuruldu. Kariada ve Gizemli Köy olarak da bilinen bölgede tapınak, çeşmeler, yıkılmış kayadan yapılmış heykeller ve içinde bulunan yaşam merkezinin gün yüzüne çıkarılması planlanıyor.

23.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğana kayısı ikramlı teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kayısı ikramlı teşekkür

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kayısı ikram etti.

23.09.2020Gündem
Sarımsak tartışmasında tescil manevrası

Sarımsak tartışmasında "tescil" manevrası

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesi ile Gaziantep'in Araban ilçesi arasındaki sarımsak tartışmasında Araban'dan Taşköprülüleri kızdıracak bir manevra daha geldi. Tescili bulunmaması nedeniyle Taşköprülülerin eleştiri oklarına hedef olan Arabanlılar, sarımsağın patentini almayı başardı.

Binbaşı Ercan Kurt’un katili Amanoslar’da öldürüldü

Binbaşı Ercan Kurt’un katili Amanoslar’da öldürüldü

Lice’de 2012’de mayınlı tuzakla şehit edilen Binbaşı Ercan Kurt’un katili olan terörist Şefik Körman, Amanoslar’da SİHA destekli operasyonla öldürüldü. Şehidin ailesi, “Yüreğimize su serpildi” dedi.

23.09.2020Gündem
‘Hangi politikacı sağlıkçı gibi günde 24 saat çalışıyor’

‘Hangi politikacı sağlıkçı gibi günde 24 saat çalışıyor?’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’den oluşan heyet, dün TTB Genel Merkezi’nde TTB Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman ve Merkez Konseyi üyeleriyle görüştü.

23.09.2020Gündem
Rezil manşeti yeniden yayınladı

Rezil manşeti yeniden yayınladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı, geçen cuma günkü manşetinde ağır bir küfür kullanan Yunan ‘Dimokratia’ gazetesi, küstahlığını dün de sürdürdü.

23.09.2020Dünya
Vekilin oğlunun düğününe üst limitten para cezası

Vekilin oğlunun düğününe üst limitten para cezası

Oğlunun düğününe bin 500 kişi çağırıp pandemi tedbirlerini çiğneyen AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’a, Hıfzısıhha Kanunu’na göre en üst limitten para cezası kesildi.

23.09.2020Gündem
CHP, Berberoğlu’nun vekilliğinin iadesini istedi

CHP, Berberoğlu’nun vekilliğinin iadesini istedi

CHP yönetimi, milletvekilliği düşürülen ancak Anayasa Mahkemesi’nce (AYM) “hak ihlaline uğradığına” karar verilen eski CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun TBMM üyeliğinin iadesi talebiyle, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a başvurdu.

23.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 22 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 22 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Tabloya göre, son 24 saatte 114 bin 311 Kovid-19 testi yapıldı, 1692 kişiye hastalık tanısı konuldu, 65 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1522 oldu.

22.09.2020Gündem
Volkan Bozkır kimdir nereli kaç yaşında

Volkan Bozkır kimdir nereli kaç yaşında?

Volkan Bozkır, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Başkanı olarak görevlendirilmesi üzerine, biyografisi ile araştırılan isim olmaya başladı. Peki, Volkan Bozkır kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, 3 dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak görev yapan Volkan Bozkır hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.09.2020Gündem
AK Parti Milletvekili Cemil Yaman’a üst limitten pandemi tedbiri ihlal cezası verildi

AK Parti Milletvekili Cemil Yaman’a üst limitten pandemi tedbiri ihlal cezası verildi

Pandemi sürecinde alınan tedbirlere uymayarak oğlunun düğününe 1500 davetli çağıran, süre sınırını aşan ve yasak olmasına rağmen yemek servisi yaptırdığı belirlenen AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’a Umumi Hıfzısıhha Kanunu’nun 282. maddesine göre en üst limitten toplam 6 bin 360 TL idari para cezası verildiği öğrenildi.

22.09.2020Gündem
Meclis yeni dönem için yenilendi

Meclis yeni dönem için yenilendi

Meclis 1 Ekim’de başlayacak yeni yasama yılı öncesi yeni yüzüne kavuştu. Genel Kurul Salonu’ndaki milletvekili koltukları onarıldı, tavan ve duvarlar salonun akustiği bozulmadan boyandı.

22.09.2020Gündem
İYİ Parti’de değişim rüzgarı

İYİ Parti’de değişim rüzgarı

İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı, Genel İdare Kurulu (GİK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeliklerine yapılan seçimlerin ardından tamamlandı.

22.09.2020Gündem
CHP Berberoğlu için Şentop’la görüşecek

CHP Berberoğlu için Şentop’la görüşecek

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından Anayasa Mahkemesi’nce (AYM) hak ihlaline uğradığına hükmedilen eski CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun TBMM üyeliğinin iade edilmesini istedi. Bu amaçla Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile bugün görüşeceklerini açıklayan Öztrak, “Bu milli irade gaspının önüne geçilmelidir” dedi.

22.09.2020Gündem
Karbon emisyonuyla ilgili araştırmada ilginç sonuçlar

Karbon emisyonuyla ilgili araştırmada ilginç sonuçlar!

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam ve Stockholm Çevre Enstitüsünün ortak yürüttüğü araştırmada, 1990-2015 yılları arasında farklı gelir gruplarının yol açtığı karbon emisyonları incelendi. Dünyanın en zengin yüzde 1 nüfusunun, karbon emisyonunun yüzde 15’inden sorumlu olduğu bildirildi.

21.09.2020Dünya
Yüzey çalışmaları tamamlanan Mastaura Antik Kent gün yüzüne çıkıyor

Yüzey çalışmaları tamamlanan 'Mastaura Antik Kent' gün yüzüne çıkıyor

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, Adnan Menderes Üniversitesi ve Kültür Turizm İl Müdürlüğü iş birliğiyle üç ay önce başlatılan Mastaura Antik Kenti Arkeolojik Yüzey Araştırmaları çalışmaları tamamlandı.

21.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kimsesizlerin kimsesi olmak işte böyle bir şeydir

Bu fotoğrafa iyi bakın... Çünkü bu fotoğraf çok sessizce yazılmış, sade bir “insanlık dersi”dir...

28.09.2020

Pandemi fırsatçılığı

Hükümetin tam da yeni yasaklar yerine, kurallara uymayanlara ceza uygulamasını benimsediği yeni pandemi mücadelesinde, karar vericilerin derhal gündemine almaları gerektiğini iki konuyu iletiyoruz.

27.09.2020

Bana ve Beatles'a siyah dik yaka kazak giydiren kadın

İzmirli bir delikanlı olarak bana “varoluşçuluğun siyah dik yaka kazağını” giydiren kadındı o...

25.09.2020

İlaçta ve tıbbı cihazda pazarlık başladı

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield’in 2.3 milyar dolarlık ilaç borcu uyarısının ardından Ankara’da pazarlığa başlandığını duyurdu.

25.09.2020

Düğümü Yargıtay çözecek

Anayasa Mahkemesi’nin ihlal kararından sonra CHP heyeti, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u ziyaret ederek Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin iade edilmesini istemişti.

24.09.2020

Ne Menemen-Kubilay, ne de Şeyh Sait saklanıyor artık

“Milli Eğitim’de müfredat değişikliği sonrası Atatürk, Atatürkçülük ve diğer konularla ilgili ders kitaplarının son hali için ‘Gayrimilli Eğitim’ kitabımı inceleyebilirsiniz” diyor eğitimci Mustafa Solak.

23.09.2020

Atatürk’e gene saygısızlık

Eğitimci Mustafa Solak’ın şu yazısını okuyun, sonra da yine söyleyecekseniz söyleyin:

22.09.2020