EKSTRA
MENÜ

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.844 Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan ve çevre ve şehircilik işlerinden sorumlu olan bakanlık. 3 Mayıs 1920 tarihinde kurulan Bayındırlık Bakanlığı ile 13 Ekim 1923 tarihinde kurulan İmar ve İskân Bakanlığı 'nın 1983 yılında birleştirilmesi ile kurulmuştur. 29 Haziran 2011 tarihinde ismi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak değiştirilmiştir.


Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Haberleri

Hürriyet duyurmuştu Balıkesirdeki tepki çeken olay sonrası flaş gelişme

Hürriyet duyurmuştu! Balıkesir'deki tepki çeken olay sonrası flaş gelişme

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hürriyet'in geçtiğimiz günlerde manşetten duyurduğu Bandırma'daki BAGFAŞ Gübre Fabrikası'ndaki ürküten görüntüler sonrası harekete geçti. Yapılan incelemeler sonrası Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Balıkesir'de yapılan denetimlerde, yükümlülüklerini yerine getirmediği tespit edilen sanayi tesisinin faaliyetleri durduruldu.

13.06.2021Gündem
Yoluna çıkıp teşekkür ettiler

Yoluna çıkıp teşekkür ettiler

Üsküdar'da kentsel dönüşüm sorunu yaşayanlar, kendilerine açık destek veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yoluna çıkarak teşekkür etti.

13.06.2021Gündem
Eski bakan Veysel Eroğlu: Gece 3’te denetime gidilmeli

Eski bakan Veysel Eroğlu: Gece 3’te denetime gidilmeli

İSKİ Genel Müdürlüğü döneminde Haliç’in temizlenmesinde büyük katkısı olan, ardından DSİ Genel Müdürlüğü ile Orman ve Suişleri Bakanlığı görevlerinde de bulunan TBMM Küresel İklim Değişikliği ve Kuraklıkla Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, dün AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda Marmara’daki müsilaj sorununu ve çözüm yollarını anlattığı bir toplantı düzenledi.

13.06.2021Gündem
Müsilaj genelgesi Resmi Gazetede Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu kuruldu

Müsilaj genelgesi Resmi Gazete'de! Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu kuruldu

Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu’yla ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

12.06.2021Gündem
Çevre Denetimi Yönetmeliği Resmi Gazetede yayımlandı

"Çevre Denetimi Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan "Çevre Denetimi Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

12.06.2021Ekonomi
‘Kirli gündemlere itibar etmeyeceğiz’

‘Kirli gündemlere itibar etmeyeceğiz’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Kirli gündemlerle ülkemizi eski istikrarsız günlerine geri döndürmeye çalışanlara itibar etmeden, yönümüz hep geleceğe dönük olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi. Erdoğan, “Konjonktürel sıkıntıları yakında geride bırakacağımızdan, yapısal reformlarla da kalıcı kazanımlar elde edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” mesajı verdi.

12.06.2021Gündem
Validebağ’da mutlu son

Validebağ’da mutlu son

Uzun süredir tartışılan Validebağ Korusu’nun ‘betonlaşma kâbusu’ mutlu sonla bitti. Üsküdar Belediye Başkanı hazırladıkları proje için, “Koruyu baştan sona rehabilite edeceğiz. Beton asla olmayacak, araç girmeyecek, metal, naylon ve plastik de olmayacak” dedi.

12.06.2021Gündem
Kamu arazilerindeki turizm tesislerinin borçları 30 Kasım 2022ye kadar ertelendi

Kamu arazilerindeki turizm tesislerinin borçları 30 Kasım 2022'ye kadar ertelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazine taşınmazları üzerinde yer alan turistik tesisler ile deniz turizmi tesislerinin borçlarına ilişkin Milli Emlak Genel Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

11.06.2021Ekonomi
Akademisyenlerle müsilaj zirvesi

Akademisyenlerle müsilaj zirvesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Marmara Denizi’nde görülen müsilaj sorununun çözümü için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından oluşturulan akademik heyetin katılımıyla düzenlenen toplantıya başkanlık etti.

11.06.2021Gündem
Hürriyet duyurmuştu Balıkesir Valiliğinden zehirli atık su açıklaması

Hürriyet duyurmuştu! Balıkesir Valiliği'nden zehirli atık su açıklaması

Balıkesir Valiliği, Hürriyet'in bugün manşetten duyurduğu Bandırma'daki BAGFAŞ Gübre Fabrikası'nın zehirli atık suyunun Marmara'ya akıtılması haberi üzerine açıklama yaptı.

10.06.2021Gündem
24 saatte 44 ton toplandı

24 saatte 44 ton toplandı

Marmara Denizi’nde önceki gün başlayan yüzey temizliği seferberliğinde, 31 tonu İstanbul’da toplam 44 ton müsilaj toplandı.

10.06.2021Gündem
Deniz işte böyle kirletiliyor

Deniz işte böyle kirletiliyor

Marmara Denizi müsilajın pençesindeyken Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki BAGFAŞ Gübre Fabrikası’ndan ürkütücü görüntüler geldi. Denize arıtılmamış su verildiği iddiasıyla yayılan videolar, sosyal medyada infial yarattı. Fabrika hakkında daha önce de ihbar geldiği, 1 Haziran’da körfeze kükürt vermekten 96 bin lira ceza kesildiği ortaya çıktı.

10.06.2021Gündem
Çanakkale’de müsilaj temizleme çalışmaları ikinci gününde

Çanakkale’de müsilaj temizleme çalışmaları ikinci gününde

ÇANAKKALE'de, halk arasında deniz salyası olarak da bilinen müsilaj temizliği 2’nci gününde de devam etti.

9.06.2021Gündem
Müsilaj koalisyonu Kurtarın evimi

Müsilaj koalisyonu! 'Kurtarın evimi'

Dünya Çevre Günü’nde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “El ele vererek denizlerimizi bu müsilaj belasından kurtaracağız” sözleriyle başlayan seferberlikte dün ilk adım atıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yönetiminde başlayan temizlik çalışmalarına, Marmara’ya kıyısı olan her belediye katıldı. İstanbul’da çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu birlikte başlattı.

9.06.2021Gündem
Musilaj nedir, deniz salyası neden oluşur Deniz salyası (Musilaj) zararlı mı İşte merak edilenler

Musilaj nedir, deniz salyası neden oluşur? Deniz salyası (Musilaj) zararlı mı? İşte merak edilenler

Musilaj nedir ve nasıl oluşur sorusu gündemde yer alan haberlerle merak konusu olmaya devam ediyor. Marmara Denizi'nde görülen Deniz salyası (Musilaj) kötü koku ve görüntü kirliliği dolayısıyla İstanbul ve çevresini tehdit ediyor. İnsan sağlığı için tehdit oluşturan Musilaj temizleme seferberliğini başlatan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eş zamanlı temizlik çalışmaları yapacak. Uzmanlar ise Musilajın insan sağlığındaki etkilerine değinerek temastan kaçınılması uyarısında bulundu. Peki, deniz salyası insana zarar verir mi? Musilaj neden oluşur? İşte, o konularla ilgili ayrıntılı bilgiler.

8.06.2021Gündem
Son dakika: Müsilaj temizleme seferberliği Marmara Hepimizin sloganıyla başladı Bakan Kurumdan ilk açıklama

Son dakika: Müsilaj temizleme seferberliği 'Marmara Hepimizin' sloganıyla başladı! Bakan Kurum'dan ilk açıklama

Marmara'daki müsilaj (deniz salyası) kirliliğine yönelik en büyük deniz temizliği seferberliği, saat 14.00 itibarıyla Caddebostan Sahili'nden başladı. İstanbul'da Pendik, Kocaeli'de Karamürsel, Bursa'da Mudanya, Balıkesir, Yalova, Çanakkale ve Tekirdağ'da eş zamanlı olarak müsilaj temizliği başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Caddebostan Sahili'nde başlatılan müsilaj temizliğinin ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, "Türkiye'nin en büyük, en kapsamlı deniz temizliği hareketini hep birlikte başlatıyoruz. Çok önemli bir süreci yöneteceğiz. Türkiye'nin kalbi burada. Tüm operasyon boyunca 1000 personelimiz çalışacak" dedi.

8.06.2021Gündem
Emlak Konut GYOdan Fikirtepe açıklaması

Emlak Konut GYO'dan Fikirtepe açıklaması

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), İstanbul Fikirtepe Kentsel Tasarım Projesi 3419/1 parsel inşaatı işinin sözleşmesinin yüklenici Siyahkalem Müh. İnş. San. ve Tic. AŞ ile 3 Haziran'da imzalandığını duyurdu.

7.06.2021Ekonomi
Son dakika: Çevre ve Şehircilik Bakanlığından genelge Müsilaj için seferberlik başlatılacak

Son dakika: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan genelge! Müsilaj için seferberlik başlatılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, müsilaj için seferberlik başlatılacağını duyurdu. Bakanlık, Marmara Denizi Eylem Planı'nın uygulanmasına ilişkin 7 il valiliği ve belediye başkanlıkları ile ilgili bakanlıklar ile sivil toplum kuruluşlarına genelge gönderdi. Genelgede müsilajdan kaynaklanan kirliliğin giderilmesi ve yönetimine ilişkin 8 Haziran'da en büyük deniz temizliği seferberliği başlatılacağı, tüm çalışmaların bakanlık tarafından yürütüleceği, bu kapsamda İstanbul'da Koordinasyon ve Bilgilendirme Merkezi oluşturulacağı belirtildi.

7.06.2021Gündem
Patara Plajı nerede İşte Patara Plajının özelliği

Patara Plajı nerede? İşte Patara Plajı'nın özelliği

Patara plajlarından 2 bin kamyon kum çalındığını öne sürülmüştü. Antalya’daki Patara antik kentinden kum çalındığı iddiası hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu alanın antik kentin dışında olduğu bildirildi. Peki, Patara Plajı nerede? İşte Patara Plajı'nın özelliği nedir?

7.06.2021Gündem
Son dakika: Patara antik kentindeki iddialar endişelendirmişti Bakanlıktan açıklama geldi

Son dakika: Patara antik kentindeki iddialar endişelendirmişti! Bakanlıktan açıklama geldi

Antalya’daki Patara antik kentinden kum çalındığı iddiası hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu alanın antik kentin dışında olduğu bildirildi.

7.06.2021Gündem
Son dakika: Patara antik kentindeki iddialar endişelendirmişti Bakanlıktan açıklama geldi

Son dakika: Patara antik kentindeki iddialar endişelendirmişti! Bakanlıktan açıklama geldi

Antalya’daki Patara Antik Kenti’nden kum çalındığı iddiası hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu alanın antik kentin dışında olduğu bildirildi.

7.06.2021Haber
‘Sıfır Atık’ sergisi

‘Sıfır Atık’ sergisi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un eşi Sabriye Şentop ile birlikte, Beyoğlu Belediyesi tarafından Sıfır Atık etkinliği kapsamında, toplanan atık malzemelerden üretilen ürünlerin yer aldığı sergiyi açtı.

7.06.2021Gündem
Bakan Kurumdan vatandaşlara çağrı Türkiyenin en büyük deniz temizliği 8 Haziranda

Bakan Kurum'dan vatandaşlara çağrı! Türkiye'nin en büyük deniz temizliği 8 Haziran'da

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum müsilaj sorunu için atılan adımlar kapsamında 21 maddelik Marmara Denizi Eylem Planı'nı açıkladı. Müsilaj nedeniyle zarar gören balıkçılara ekonomik destek sağlanacağını belirten Bakan Kurum, vatandaşlara en büyük deniz temizliği çağrısında bulunarak "8 Haziran 2021 tarihinden itibaren 7/24 esasıyla Marmara Denizi'ndeki müsilajın temizlenmesine yönelik çalışma yapılacak" ifadesinde bulundu.

6.06.2021Ekonomi
Emine Erdoğan, Beyoğlunda atıktan dönüştürülen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını yaptı

Emine Erdoğan, Beyoğlu'nda atıktan dönüştürülen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Beyoğlu Belediyesince 5 Haziran Dünya Çevre Günü'ne özel olarak düzenlenen Sıfır Atık etkinliği kapsamında, toplanan atık malzemelerden üretilen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

6.06.2021Gündem
Türkiye’ye 12 derin nefes

Türkiye’ye 12 derin nefes

5 Haziran Çevre Günü’nde Türkiye genelinde millet bahçeleri, arıtma tesisleri ve bisiklet yolları olmak üzere 12 hizmetin toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Çevre bizim işimiz, yeşil bizim işimiz” dedi.

6.06.2021Gündem
Zonguldak’ın çehresi değişiyor

Zonguldak’ın çehresi değişiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla açılışı gerçekleştirilen Uzun Mehmet Camii ve Parkı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde TOKİ tarafından yapımına başlanan kıyı düzenlemesi, millet bahçesi ve Emlak Konut tarafından yapımı devam eden kentsel dönüşüm projesiyle Zonguldak’ın çehresi değişiyor.

5.06.2021Ekonomi
Havalimanında atıklar anında toplanacak

Havalimanında atıklar anında toplanacak

İGA, İstanbul Havalimanı’nda, çevre farkındalığı kapsamında yeni bir çalışma yaptığını duyurdu. Buna göre 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü anlamlı bir şekilde kutlayan İGA, İstanbul Havalimanı’nda ‘Kollekt’ uygulamasını hayata geçiriyor.

5.06.2021Ekonomi
Müsilaj çalıştayı yapıldı... ‘Foseptik gibi kullanmışız’

Müsilaj çalıştayı yapıldı... ‘Foseptik gibi kullanmışız’

Marmara Denizi’ndeki müsilaj sorununun çözümü için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Marmara Belediyeler Birliği (MBB), yerel yönetimler, üniversiteler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşların katılımıyla online çalıştay yapıldı.

5.06.2021Gündem
‘Bilim-2’ müsilajın peşinde... Böylesini görmemiştik

‘Bilim-2’ müsilajın peşinde... 'Böylesini görmemiştik'

Üç gün boyunca Marmara Denizi’ni saran müsilajı araştıran ODTÜ araştırma gemisi Bilim-2 ekibinden Prof. Dr. Barış Salihoğlu, “Müsilaj (deniz salyası) ilk defa olmuyor ama bu kadarını ilk kez gördük. Oksijen seviyeleri ciddi bir şekilde azalmış, hızla önlem alınmalı” dedi.

5.06.2021Gündem
‘Geri dönüşüm evde başlar’

‘Geri dönüşüm evde başlar’

Çöpten geri dönüşüme giden yolda sürdürülebilir tedarikçilerin oluşturulması gerektiğini söyleyen Burpol Polimer Genel Müdürü İlkay Yıldırım, “Geri dönüşüm süreci evde başlıyor. Tüm dünyada geri dönüşüm bilinci artarken bizim de bunu fırsata dönüştürmemiz şart” diye konuştu.

5.06.2021Ekonomi
Zonguldakın yeni simgesi

Zonguldak'ın yeni simgesi

Zonguldak'ın çehresini değiştirecek dev projelerden biri daha hizmete giriyor. Temeli 2019 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından atılan Zonguldak Uzun Mehmet Camii bugün Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan tarafından ibadete açıldı.

4.06.2021Ekonomi
Dünya devinin skandalı gündeme oturdu Tartışma büyüyor... Türkiyede kullanılıyor mu

Dünya devinin skandalı gündeme oturdu! Tartışma büyüyor... Türkiye'de kullanılıyor mu?

ABD’li ilaç üreticisi Johnson & Johnson’ın bebek pudrasında kansere yol açan asbest maddesi kullanması birçok ülkede gündeme geldi. Doç. Dr. Kutlubay, "2010 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Türkiye’de asbest maddesinin kullanımını yasakladı. Şu an hiçbir ürünümüzde asbest maddesi yok. Bundan üç yıl önce yapılan bir çalışmada Türkiye’de bulunan bebek pudraları incelenmiş. İnceleme sonucu 4 pudrada asbest maddesi tespit edilmiş. Ardından bakanlık gerekli düzenlemeyi yaptı ve pudraların içinde bulunan asbest maddesi çıkarıldı" diye konuştu.

4.06.2021Ekonomi
Ülkeye girişi tamamen durdurulacak Yasak 28 gün sonra uygulanmaya başlayacak

Ülkeye girişi tamamen durdurulacak! Yasak 28 gün sonra uygulanmaya başlayacak

Çevre ve Şehircilik ile Ticaret bakanlıklarınca yapılan düzenlemeler kapsamında plastik ambalaj atıklarının Türkiye'ye girişine 28 gün sonra izin verilmeyeceği, girişlerinin tamamen durdurulacağı duyuruldu.

4.06.2021Ekonomi
Son dakika: Marmaradaki kâbusla ilgili korkutan rapor: Böylesi daha önce görülmedi

Son dakika: Marmara'daki kâbusla ilgili korkutan rapor: Böylesi daha önce görülmedi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) araştırma gemisi Bilim-2, Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorunu için 3 gündür çalışma yürütüyor. ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Enstitü Müdürü Prof. Dr. Barış Salihoğlu,Bilim 2 gemisi ile yaptıkları ilk incelemelerle ilgili, "Son gördüğümüz durum gerçekten müsilaj çok yaygın. Sadece gördüğümüz deniz yüzeyinde değil, bütün deniz su kolonunda da jelimsi bir yapı hakim. Bu derece bir durumla hiç karşılaşmamıştık" dedi.

4.06.2021Gündem
TOKİ, 149 konut ve 111 iş yeri satışı yapacak

TOKİ, 149 konut ve 111 iş yeri satışı yapacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, 35 ilde 149 konut ile 21 ilde 111 iş yerini 16-17 Haziran'da açık artırma yöntemiyle satışa sunacak.

2.06.2021Ekonomi
Deniz salyasından kurtulmanın yolu var ‘Amerika’yı yeniden keşfetmeyeceğiz’

Deniz salyasından kurtulmanın yolu var! ‘Amerika’yı yeniden keşfetmeyeceğiz’

Marmara Denizi, uzun bir süredir deniz salyası olarak bilinen müsilaj ile boğuşuyor. Deniz canlıları boğularak ölüyor, Marmara gözümüzün önünde yok oluyor. Sorunu artık biliyoruz ama ne yapacağız? Bundan nasıl kurtulacağız? Uzmanlara sorduk, hem üzücü hem umut verici cevaplar aldık

2.06.2021Gündem
TOKİden ev ve iş yeri almak isteyenlere fırsat

TOKİ'den ev ve iş yeri almak isteyenlere fırsat

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, 35 ilde 149 konut ile 21 ilde 111 iş yerini 16-17 Haziran'da açık artırma yöntemiyle satışa sunacak.

1.06.2021Ekonomi
Dereler yeniden Saldaya akacak

Dereler yeniden Salda'ya akacak

Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü’nü kurtarmak için ileri kademe kanalizasyon sistemi kurulumunda sona yaklaşıldı. Proje sayesinde atıklar arıtılarak tarımsal sulamada kullanılacak ve Salda’yı besleyen dereler de yeniden gölü beslemeye başlayacak.

1.06.2021Gündem
İmamoğlundan Yeşilpınar ve deniz salyası açıklaması

İmamoğlu'ndan Yeşilpınar ve deniz salyası açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yeşilpınar'daki olaylarla ilgili konuşurken  "İnşaatı denetime gittiğimde, oradaki vatandaşlarla buluşacağım" dedi.

31.05.2021Gündem
12 bin kişi indirime koştu

12 bin kişi indirime koştu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ), borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği ‘yüzde 20 indirim kampanyası’ sona erdi. Başvuruların 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında yapıldığı kampanyadan yaklaşık 12 bin kişi faydalandı.

30.05.2021Ekonomi
Salda Gölündeki sarımtırak görüntüyle ilgili açıklama

Salda Gölü'ndeki sarımtırak görüntüyle ilgili açıklama

Burdur'un Yeşilova ilçesinde Salda Gölü'nün kıyısındaki bir bölgede oluşan sarımtırak görüntüye ilişkin Burdur Valisi Ali Arslantaş, "Çam ormanlarının ve sazlıkların oluşturduğu polenler gölün çekildiği noktada bu sarımtırak görüntüyü meydana getirdi." dedi.

29.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Marmara’yı kirletenler açıklansın

Marmara Denizinde karşılaştığımız müsilaj sorununun temelinde yatanın çevre kirliliği olduğunu artık hemen herkes biliyor.

11.06.2021

Bandırma Balık Pazarı esnafının imdat çığlığı 

Marmara denizinde yaşanan çevre felaketi birçok yönüyle etkilerini sürdürüyor.  

10.06.2021

Müsilaj tehdidi ve iç sular

Biliyorsunuz, özellikle Marmara Denizinde son dönemlerde görülen deniz salyası sorunu denizlerimizi ve su ürünlerimizi tehdit etmeye devam ediyor.Son dönemde Marmara Denizi’nin hemen hemen tüm kıyılarında görüldü.

9.06.2021

Marmara Denizi’ni kurtarma planı

Bedrettin Dalan döneminin İSKİ Genel Müdürlüğü’nü yürüten Atom Damalı (1984-1989) ‘Marmara Denizi’ni kurtarma planı’ başlıklı yazısında su ve atıksudaki sorunları çarpıcı veriler ve tespitlerle gündeme getiriyor.

8.06.2021

Ben yine de hatırlatayım da

BİLİYORUM pandemiden çok sıkıldık ve hepimiz yazın o ilk günleriyle birlikte kendimizi dışarıya atmak istiyoruz. Ve özellikle yazlık yerlerde kısıtlamalar olmadan, özgürce vakit geçirmek istiyoruz. Herkes haklı...

6.06.2021

Deniz salyası mavi vatan'a engel

İki, üç aydan beri deniz salyası haber ve yorumları yapılıyor. 

3.06.2021

Çime niyet bize eziyet!

Yaz geldi, fıskiye sezonu açıldı. Ve maalesef her yaz aynı manzara! Ağaçları, çiçekleri ve özellikle de çimleri sulaması gereken fıskiyeler... Ana yolları, kaldırımları suluyor! Sonrası... Çime niyet bize eziyet!

31.05.2021