EKSTRA
MENÜ

Aşı Sertifikası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 221 haberi bulunmuştur.

Aşı Sertifikası Haberleri

115 yıllık aşı kartı

115 yıllık aşı kartı!

Pandemi süreci devam ederken, virüsle mücadelenin en etkin silahı olarak aşı ön planda. Sosyal medyada paylaşılan tarihi bir belge ise aşının ilk bulunduğu dönemlerden itibaren bulaşıcı hastalıklara karşı etkin bir şekilde kullanıldığını gösteriyor.

16.09.2021Gündem
ABden 7 ülkeyle ilgili flaş karar

AB'den 7 ülkeyle ilgili flaş karar

Avrupa Birliği (AB), seyahatlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sertifikalarının 7 ülkeyle daha karşılıklı tanınması için karar aldı.

15.09.2021Ekonomi
İngilterede otel karantinası mahkemelik oldu

İngiltere'de 'otel karantinası' mahkemelik oldu

İngiltere'de bir hukuk firması, Türkiye de dahil bazı ülkelerden gelen yolcuların koronavirüs nedeniyle otelde karantinaya alınması uygulaması için hükümete karşı dava açma kararı aldı.

13.09.2021Dünya
Zorunlu yapmışlardı... İngiltereden aşı sertifikası kararı

Zorunlu yapmışlardı... İngiltere'den aşı sertifikası kararı

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, BBC'ye yaptığı açıklamada bu ayın sonundan itibaren birçok mekana girebilmek için aşı pasaportu zorunluluğu getirecek planı geri çektiklerini açıkladı.

12.09.2021Ekonomi
Bu ay sonu bir ülke daha başlıyor

Bu ay sonu bir ülke daha başlıyor

İngiltere'de aşılama programından sorumlu yetkili, gece kulübü ve diğer kapalı mekanlara girmek için bu ay sonundan itibaren aşı sertifikası isteneceğini doğruladı.

6.09.2021Ekonomi
Avrupa ülkeleri zorlayıcı tedbirleri devreye koyuyor

Avrupa ülkeleri zorlayıcı tedbirleri devreye koyuyor

Avrupa'da birçok ülke, sosyal hayatın pek çok alanında, vatandaşlarının yeni tip koronavirüs riski taşımadığını belgelemesini zorunlu kılan tedbirleri devreye koyuyor.

3.09.2021Dünya
Son dakika... İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine Ülkeye Giriş Tedbirleri konulu genelge

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu genelge!

İçişleri Bakanlığı, yurt dışından gelen kişilerin ülkeye girişlerinde uygulanacak karantina tedbirlere ilişkin 81 il valiliğine 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' konulu genelge gönderdi. Buna göre, halihazırda durdurulmuş olan Brezilya, Güney Afrika, Nepal ve Sri Lanka uçuşlarına ilişkin uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar aynen devam edecek ve bu ülkelerden Türkiye'ye doğrudan seyahat edilmesine izin verilmeyecek. Bangladeş, Hindistan ve Pakistan’dan ülkemize gelen kişilerden ülkemize girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test sonucunun ibrazı talep edilecek.

3.09.2021Gündem
ABden Türkiye kararı... Resmen dahil edildi

AB'den Türkiye kararı... Resmen dahil edildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin (AB) Dijital Covid-19 Aşı Sertifikası Sistemi’ne dahil edildiğini açıkladı.

30.08.2021Ekonomi
Brükseldeki zincir mağazalarda Kovid-19 aşısı yapılacak

Brüksel'deki zincir mağazalarda Kovid-19 aşısı yapılacak

Belçika'nın başkenti Brüksel'de yer alan İKEA, Primark, Action ve Carrefour gibi zincir mağazalarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı uygulanacak.

24.08.2021Ekonomi
HES uygulamasına AB Uyumlu Sağlık Pasaportu butonu eklendi

HES uygulamasına "AB Uyumlu Sağlık Pasaportu" butonu eklendi

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına Avrupa Birliği (AB) uyumlu sağlık pasaportu butonu eklendi. Uygulama, ülke içinde ve ülkeler arası seyahatlerde aşı, bağışıklık ve diğer sağlık bilgilerinin ülke otoriteleri ve hava yolları firmalarıyla paylaşılmasına olanak tanıyor.

20.08.2021Ekonomi
AB, Türkiyenin aşı sertifikasını tanıdı

AB, Türkiye'nin aşı sertifikasını tanıdı

Avrupa Birliği (AB), aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 3 ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı sertifikalarının tanınmasına karar verdi.

19.08.2021Haber
ABden flaş Türkiye kararı Aşı sertifikasıyla ilgili önemli gelişme

AB'den flaş Türkiye kararı! Aşı sertifikasıyla ilgili önemli gelişme

Avrupa Birliği (AB), aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 3 ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı sertifikalarının tanınmasına karar verdi.

19.08.2021Ekonomi
Küçük bir tasarım cenneti

Küçük bir tasarım cenneti

Ukrayna’nın kültür merkezi Lviv, pandemi döneminde kolay seyahat edilebilmesi nedeniyle öne çıkıyor. Bir hafta sonu ziyaret edip konsept kafelerinde, romantik sokaklarında ve her yerden yükselen caz tınılarıyla ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

15.08.2021Seyahat
Türk yatlarına adalar yasağı kalktı

Türk yatlarına adalar yasağı kalktı

Yunanistan, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde 20 Mart 2020’den bu yana Türk vatandaşlarına uyguladığı seyahat kısıtlamalarını kara ve havadan sonra deniz ulaşımında da kısmen kaldırdı.

13.08.2021Dünya
İtirazla sonuç vermedi: Koronada Yeşil Pasaport uygulaması başlıyor... Uymayana 400-1000 euro ceza

İtirazla sonuç vermedi: Koronada 'Yeşil Pasaport' uygulaması başlıyor... Uymayana 400-1000 euro ceza!

Delta varyantının da etkisiyle alınan tüm önlemlere ve aşılama kampanyalarına rağmen hızla yayılmaya devam eden koronavirüs için ülkeler tek tek ek tedbirler almaya başladı. Özellikle Avrupa ülkelerinde hükümetler vatandaşların protestolarına rağmen 'aşı sertifikası' ya da 'aşı pasaportu' gibi uygulamaları birer birer devreye sokuyor. Bunun son örneklerinden biri de İtalya oldu...

6.08.2021Dünya
Yunanistan, Türklere seyahat kısıtlamasını büyük ölçüde kaldırıyor

Yunanistan, Türklere seyahat kısıtlamasını büyük ölçüde kaldırıyor

Yunanistan koronavirüs tedbirleri çerçevesinde, 20 Mart 2020’den bu yana Türkiye vatandaşlarına uyguladığı seyahat kısıtlamalarını büyük ölçüde kaldırdı.

6.08.2021Dünya
Yunanistandan Türkiye kararı

Yunanistan'dan Türkiye kararı

Yunanistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaklaşık 17 aydır kapalı tuttuğu Türkiye ile olan sınır kapılarını açma kararı aldı.

5.08.2021Haber
Yunanistan Türkiye arasında 17 ay sonra ilk

Yunanistan Türkiye arasında 17 ay sonra ilk

Yunanistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaklaşık 17 aydır kapalı tuttuğu Türkiye ile olan sınır kapılarını açma kararı aldı.

5.08.2021Ekonomi
Suudi Arabistan, bir buçuk yıl aradan sonra turist kabul edecek

Suudi Arabistan, bir buçuk yıl aradan sonra turist kabul edecek

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıl aranın ardından ağustos ayından itibaren turist vizesi sahiplerinin ülkeye girişine izin verileceğini duyurdu.

30.07.2021Dünya
Aşı kartı (aşı sertifikası) nedir, nasıl alınır Dijital aşı kartı alma ekranı

Aşı kartı (aşı sertifikası) nedir, nasıl alınır? Dijital aşı kartı alma ekranı

Aşı kartı (Aşı sertifikası), koronavirüs aşılanma sürecinin hızlanması ve ülkelerin turistlerde aşıya önem vermesiyle birlikte yeniden gündeme geldi. E-Nabız üzerinden vatandaşlar aşı olduklarına dair onayın olduğu dijital aşı kartı oluşturabiliyorlar. Peki aşı kartı nedir, nasıl alınır? İşte dijital aşı kartı alma ekranına dair detaylar…

27.07.2021Gündem
Avrupa Birliği ile aşı sertifikası teması

Avrupa Birliği ile aşı sertifikası teması

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde, COVID-19 aşı sertifikasının günlük hayatta giderek ön plana çıkmaya başladığı bir dönemde Ankara ile Brüksel arasında bu belgelerin karşılıklı tanınmasına yönelik temas ve çalışmalar da giderek hız kazanıyor.

15.07.2021Dünya
Pandemi nedeniyle aylıklar düşecek mi

Pandemi nedeniyle aylıklar düşecek mi?

Birçok ülkede olduğu gibi Almanya’da da pandeminin olumsuz etkileri kendini günlük hayatta hissettirmeye devam ediyor. Geçen yıldan bu yana pandemi nedeniyle binlerce kişini işini kaybederken, emekliler de “Acaba aylıklarımız düşecek mi?” telaşına kapıldı. Bu sorunun yanıtını vermeden önce, emeklilerin yüzünü güldürecek bir başka haberden söz edelim. En azından ülkenin doğusunda yaşayan emeklilerin yüzü gülecek bu haberle.

10.07.2021Avrupa
Aşı sertifikası (aşı kartı) nedir Koronavirüs aşı kartı nasıl alınır E Nabız ile dijital aşı sertifikası alma ekranı ve detaylar

Aşı sertifikası (aşı kartı) nedir? Koronavirüs aşı kartı nasıl alınır? E Nabız ile dijital aşı sertifikası alma ekranı ve detaylar

Aşı sertifikası, koronavirüste aşılarını yaptıran vatandaşlara Sağlık Bakanlığı tarafından veriliyor. 2. doz aşısı tamamlanmış olanlar, e-Nabız üzerinden “COVID-19 Aşı Durumu” menüsüne, ardından “COVID-19 Aşı Kartı” sekmesine girerek aşı kimliklerini oluşturabiliyorlar. Konuya dair Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, sertifika konusunda Türkiye'nin öncelikli ülkelerden olduğunu bildirdi. Aşı sertifikası nasıl alınır, hangi ülkelerde hangi kurallar geçerli? gibi sorular bu açıklamaların ardından yeniden gündeme geldi. İşte, dijital aşı sertifikası alma ekranı ve konu hakkında bilgiler.

9.07.2021Gündem
Ülkeler aşı sertifikamızı tanıyor

Ülkeler aşı sertifikamızı tanıyor

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca aşı sertifikasına ilişkin “Bakanlığımız Dışişleri Bakanlığımız ile birlikte tüm ülkeler ile görüşerek karşılıklı sertifika tanıma anlaşmaları imzalamaktadır. Hangi aşıyı yaptırmış olursanız olun anlaşma imzalanan ülkelerde aşı sertifikalarımız karşılıklı olarak tanınıyor” dedi.

8.07.2021Gündem
Aşı sertifikası nedir Coronavirüs aşı kartı nasıl alınır E Nabız ile dijital aşı sertifikası alma ekranı

Aşı sertifikası nedir? Coronavirüs aşı kartı nasıl alınır? E Nabız ile dijital aşı sertifikası alma ekranı

Aşı sertifikası, koronavirüste aşılarını yaptıran vatandaşlara Sağlık Bakanlığı tarafından veriliyor. 2. doz aşısı tamamlanmış olanlar, e-Nabız üzerinden “COVID-19 Aşı Durumu” menüsüne, ardından “COVID-19 Aşı Kartı” sekmesine girerek aşı kimliklerini oluşturabiliyorlar. Konuya dair Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, sertifika konusunda Türkiye'nin öncelikli ülkelerden olduğunu bildirdi. Aşı sertifikası nasıl alınır, hangi ülkelerde hangi kurallar geçerli? gibi sorular bu açıklamaların ardından yeniden gündeme geldi. İşte, dijital aşı sertifikası alma ekranı ve konu hakkında bilgiler.

7.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Kocadan açıklamalar Aşılamada yeni uygulamalar...

Son dakika haberi: Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca'dan açıklamalar! Aşılamada yeni uygulamalar...

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün 16.30'da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Covid-19'a karşı sürdürülen aşı seferberliğinin ele alındığı toplantıda dünyayı paniğe sevk eden Delta, Lambda gibi varyantlar başta olmak üzere corona virüsüyle ilgili gelişmeler değerlendirildi. Toplantı sonrası Bakan Koca açıklamalarda bulundu. Koca, konuşmasında "Aşılamada istediğimiz ivmeye henüz ulaşmamış illerimiz için yeni uygulamalarımız olacak" ifadesini kullandı.

7.07.2021Gündem
Pandemide yurt dışına seyahat... Aşı olanlar hangi ülkelere gidebilecek

Pandemide yurt dışına seyahat... Aşı olanlar hangi ülkelere gidebilecek? 

İster Sinovac aşısı olun isterse BioNTech. Türkiye'den aralarında Avrupa ülkelerinin de bulunduğu dünyadaki 97 ülkeye seyahat etmek mümkün. Ancak Avrupa Birliği üyesi ülkeler için durum biraz daha karışık. Örneğin; Almanya'ya BioNTech aşısı olsanız bile gitmeniz şu an için mümkün değil. Diğer bir AB üyesi Hollanda'ya gitmek için ise türüne bağlı kalmaksızın Dünya Sağlık Örgütü'nün tanıdığı herhangi bir aşıyı olmanız yeterli. İrlanda ise "BioNTech olduysan karantina yok ama Sinovac olduysan ancak benim belirlediğim otelde kalabilirsin" diyor… Evet biraz kafanız karıştı ama paniğe gerek yok... İşte "Hangi aşı ile hangi ülkeye gidebilirim" rehberi...

7.07.2021Gündem
Hollandada negatif test sonucuyla girilen partide en az 165 kişi Covid’e yakalandı

Hollanda'da negatif test sonucuyla girilen partide en az 165 kişi Covid’e yakalandı

Hollanda'da geçen hafta Cumartesi günü disko ve barların açılmasına izin verilmesinin ardından aynı gün Enschede kentideki bir diskoda düzenlenen partiye katılan 600 kişiden en az 165'inin koronavirüs testleri pozitif çıktı.

5.07.2021Dünya
Son dakika: Avrupa İlaç Ajansından flaş Delta açıklaması

Son dakika: Avrupa İlaç Ajansı'ndan flaş Delta açıklaması

Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) aşı stratejisini yöneten Marco Cavaleri son dönemde hızla yayılan Delta varyantı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cavaleri, 'İki doz aşının koronavirüsün Delta varyantına karşı koruyucu olduğunu gösteriyor' dedi.

1.07.2021Dünya
Almanya geçtiğimiz günlerde duyurmuştu... Bugün başladı Flaş Türkiye adımı

Almanya geçtiğimiz günlerde duyurmuştu... Bugün başladı! Flaş Türkiye adımı

Almanya, 11 Haziran'da Türkiye dahil 80 ülkeye genel seyahat uyarısını kaldıracağını duyurmuştu. Karar bugün uygulanmaya başladı.

1.07.2021Ekonomi
ABnin Kovid-19 aşı sertifikası yürürlüğe girdi

AB'nin Kovid-19 aşı sertifikası yürürlüğe girdi

AB içinde seyahatleri kolaylaştıracak aşı sertifikası, kişilerin Kovid-19 aşısı olup olmadığını, olduysa nerede ve hangi aşıyı olduğunu gösteren bilgiyi, hastalığı geçirenlerin iyileştiğine dair belgeyi ve negatif test sonucunu içeriyor.

1.07.2021Ekonomi
Avrupa 1 Temmuzda başlıyor... Korkutan uyarı: Kaos yaratacak

Avrupa 1 Temmuz'da başlıyor... Korkutan uyarı: Kaos yaratacak!

Avrupa havayolları dijital COVID-19 aşı kartının seyahat kaosuna neden olacağı konusunda uyardı. Dijital aşı sertifikasının 1 Temmuz'da başlaması planlanıyor.

29.06.2021Ekonomi
Seyahatlere delta freni: Mutant virüse karşı yeni önlemler

Seyahatlere delta freni: Mutant virüse karşı yeni önlemler

Aşılama ile uluslarası seyahatlerin artmasının beklendiği bir noktada özellikle İngiltere, Rusya, Portekiz ve Avustralya’da delta varyantı artışı nedeniyle yeni kısıtlamalar geldi.

29.06.2021Dünya
Belçika, ‘tam aşılı’ kişilere kapılarını açmaya hazırlanıyor

Belçika, ‘tam aşılı’ kişilere kapılarını açmaya hazırlanıyor

Belçika’da hükümetin dün yayımladığı kararnameye göre, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu kırmızı listede olan AB dışındaki ülkelerin birçoğundan Belçika’ya gelecek kişilerin, aşılarının tam olması halinde zorunlu olmayan seyahatlerine izin verilecek.

25.06.2021Avrupa
Aşı sertifikalarına hücum: 10 günde 22 milyon

Aşı sertifikalarına hücum: 10 günde 22 milyon!

Almanya’da yaz tatili öncesinde hayata geçirilen dijital aşı karnesine ilgi oldukça yoğun oldu. Aşı yaptıranlar tatil, öncesinde dijital aşı karnesinin cep telefonlarına yüklenebilmesi için gerekli olan aşı sertifikalarına adeta hücum etti.

21.06.2021Avrupa
Son dakika haberler: Aşı pasaportunda flaş gelişme... Temmuz ayı sonuna tarih verdiler

Son dakika haberler: Aşı pasaportunda flaş gelişme... Temmuz ayı sonuna tarih verdiler

Aşı sertifikası ve pasaportuyla ilgili gelişmeler arka arkaya geliyor. Japonya da bu alanda adım attı ve temmuz ayı sonuna kadar aşı pasaportlarını tanıtmayı hedeflediğini belirtti.

17.06.2021Ekonomi
Merakla bekleniyordu... Resmen yasalaştı 1 Temmuzda yürürlüğe girecek

Merakla bekleniyordu... Resmen yasalaştı! 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek

AB içinde seyahatleri kolaylaştıracak aşı sertifikası, resmen yasalaştı. Aşı sertifikası 1 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe girecek.

14.06.2021Ekonomi
Aşı sertifikaları verilmeye başlandı

Aşı sertifikaları verilmeye başlandı

Yaz tatiline kısa bir süre kala hayata geçirilen dijital aşı karnesi için gerekli olan sertifikalar bugünden itibaren verilmeye başlandı.

14.06.2021Avrupa
Resmen duyuruldu 1 Temmuzdan itibaren yürürlüğe girecek

Resmen duyuruldu! 1 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe girecek

AB aşı sertifikası 1 Temmuz'da resmen yürürlüğe girecek. AB halihazırda BioNTech-Pfizer, Moderna, AstraZeneca ve Johnson and Johnson firmaları tarafından üretilen aşıları onaylamış durumda.

11.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Vize başvuruları başladı Türkler ABye gidebilecek mi İşte tüm yanıtlar

Son dakika haberi: Vize başvuruları başladı! Türkler AB'ye gidebilecek mi? İşte tüm yanıtlar

Türk vatandaşların Schengen ülkelerine turistik ziyaretler için vize başvuruları yavaş yavaş açılmaya başladı. Aylardır tartışılan ‘Dijital Aşı Sertifikası’ AB Parlamentosu’nda kabul edildi. Peki, Türkiye bunun neresinde? Türkler bu yaz AB’ye iş ya da turistik amaçlı gidebilecek mi? Aşı kartı nedir, nasıl çıkar? İşte ‘aşı pasaportu’ ve vize başvurularına dair her şey...

10.06.2021Gündem
Dijital aşı karnesi pazartesi başlıyor

Dijital aşı karnesi pazartesi başlıyor

Almanya’da dijital aşı karnesi 14 Haziran’dan itibaren uygulanmaya başlayacak. Dijital aşı karnesinin tanıtımı ise perşembe günü yapılacak.

9.06.2021Avrupa
Dün oylamaya sunulmuştu  Dijital Kovid Sertifikası kabul edildi... Yeni dönem başlıyor

Dün oylamaya sunulmuştu! Dijital Kovid Sertifikası kabul edildi... Yeni dönem başlıyor

Avrupa Parlamentosu dün Dijital Kovid Sertifikası'nı oylamıştı. 690 evet oyuyla kabul edilen Dijital Kovid Sertifikası, 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek.

9.06.2021Ekonomi
Avrupa Parlamentosundan flaş adım Merakla bekleniyordu... Bugün oylanacak, yarın açıklanacak

Avrupa Parlamentosu'ndan flaş adım! Merakla bekleniyordu... Bugün oylanacak, yarın açıklanacak

Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekilleri, Avrupa Birliği (AB) içinde seyahat özgürlüğünü yeniden tahsis edecek Dijital Kovid Sertifikası için oy verecek.

8.06.2021Ekonomi
Karantinasız Almanya uçuşları bugün başladı

Karantinasız Almanya uçuşları bugün başladı

Bugünden itibaren Almanya'ya seyahat edecek yolcular, zorunlu karantina uygulamasından muaf tutulacaklar. Almanya, Türkiye’yi 4 Haziran'da koronavirüs salgınında ‘yüksek riskli’ bölgeler listesinden çıkarmıştı.

6.06.2021Ekonomi
Dijital aşı defteri 1 Temmuz’da geliyor

Dijital aşı defteri 1 Temmuz’da geliyor

Tatil dönemi yaklaşırken seyahat özgürlüğünü bir nevi garanti altına alan dijital aşı defteri veya sertifikasına yönelik hazırlıklar hummalı bir şekilde devam ediyor. Gerek Avrupa Birliği (AB) düzeyinde gerekse Almanya’da federal düzeydeki girişimlerle, koronavirüse karşı aşı, test veya Kovid-19 salgın hastalığına yol açan virüse karşı antikor oluştuğuna ilşikin sertifika oluşturma çalışmaları hız kazandı. Konuya ilişkin gelişmeleri ve bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

5.06.2021Avrupa
Hangi şartlarda paranız iade edilecek Herkesi ilgilendiriyor... Yeni kurallara dikkat

Hangi şartlarda paranız iade edilecek? Herkesi ilgilendiriyor... Yeni kurallara dikkat

Koronavirüs pandemisi devam ederken ülkeler aşı olanlara, Covid geçirenlere ve negatif test sonucu gösterenlere kapılarını açmaya başladı. Ancak sertifikalar nereden alınır, hangi ülkelerde hangi kurallar geçerli gibi sorular hala tam olarak bilinmiyor... İşte detaylar...

4.06.2021Ekonomi
SunExpressten Türkiye-Almanya uçuşlarına ilişkin önemli açıklama

SunExpress'ten Türkiye-Almanya uçuşlarına ilişkin önemli açıklama

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Türkiye ile Almanya arasında seyahat eden yolcuların, her iki ülkeye giriş yaparken PCR test sonucuna alternatif olarak antijen test sonucu, aşı sertifikası veya Kovid-19 geçirdiklerine dair belge sunarak uçuş yapabileceğini duyurdu.

2.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Dijital Aşı Sertifikası’na dair her şey

Aylardır tartışılan ‘Dijital Aşı Sertifikası’ AB Parlamentosu’nda kabul edildi. Peki, Türkiye bunun neresinde? Türkler bu yaz AB’ye iş ya da turistik amaçlı gidebilecek mi? Aşı kartı nedir, nasıl çıkar? İşte ‘aşı pasaportu’na dair her şey...

10.06.2021

Adalar rahatlamıştır şimdi

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Yunanistan ziyareti önemli... Özellikle Yunanistan’a ve adalara en çok ilgi gösteren Türk turistler... Yakınlık nedeniyle Yunanlılar da karşı kıyılara günü birlik çok geliyorlar.

1.06.2021