EKSTRA
MENÜ

E-Nabız

E-Nabız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E-Nabız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.208 E-Nabız haberi bulunmuştur.

Vatandaşların sağlık verilerini kendi onayı ile online olarak kaydedebilecekleri ve bu verilere herhangi bir zamanda herhangi bir yerden ulaşmasına ortam sağlayacak bir projedir. Sağlık karnelerinin dijital sanal ortam halidir.

Sağlığınızla ile ilgili her türlü bilgileri ve işlemleri bu sayfadan görebilirsiniz;

*Tahlillerim
*Raporlarım
*Hastalıklarım
*Görüntülerim
*Alerjilerim
*Sağlık Tesisi Ziyaretleri
*Reçetelerim
*Randevu
*Organ Bağışı v.b.

E-Nabız Haberleri

Covid 19 test sonucu nasıl öğrenilir E nabız giriş ile koronavirüs test sonucu sorgulama

Covid 19 test sonucu nasıl öğrenilir? E nabız giriş ile koronavirüs test sonucu sorgulama

Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs belirtileri gösteren vatandaşlar testlerini yaptırdıktan sonra sonuçlarının pozitif mi yoksa negatif mi olduğunu online olarak sorgulayabiliyorlar. Peki covid 19 test sonucu nasıl öğrenilir? İşte koronavirüs test sonucu sorgulama ekranı

18.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... Bakan Yardımcısı duyurdu: Elektronik bileklik uygulaması geliyor, uyarı verecek

Son dakika haberleri... Bakan Yardımcısı duyurdu: Elektronik bileklik uygulaması geliyor, uyarı verecek

HIMSS Eurasia 2020 Sağlık ve Bilişim Teknolojileri Konferansı’nda konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, pandemiyle mücadelede özellikle temaslı ve pozitif vakaların karantina takipleri için Hayat Eve Sığar Uygulaması’na eklenecek yeni özelliklerle elektronik bileklik alt yapısının hazır olduğunu söyledi. Dr. Birinci, HES’e eklenen ses, yüz tanıma gibi özelliklerle izolasyon kontrolü yapılabileceğini, bunun yanı sıra elektronik bilekliğin kişinin ateşi yükseldiğinde uyarı vereceğini söyledi. Dr. Birinci, dijital altyapılar sayesinde Türkiye’nin dünyadaki en iyi filyasyon yapan ülkelerden biri olduğunu söyleyerek “Filyasyon ekiplerimiz vaka ve temaslı takipleri sırasında şimdiye dek dünyanın çevresini 160 kez dolaşacak kadar mesafe kaydetti. Sanal santral üzerinden 9,5 milyon dakika telefon görüşmesi yapıldı” dedi.

17.11.2020Gündem
Koronavirüs (corona virüs) test sonucu kaç günde çıkar e-Nabız Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı ve e Nabız girişi

Koronavirüs (corona virüs) test sonucu kaç günde çıkar? e-Nabız Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı ve e Nabız girişi

Korona virüs test sonucu sorgulama ekranı, Sağlık Bakanlığı tarafından hizmet veren e-Nabız sistemi üzerinden öğreniliyor. Hastanelerde ücretsiz test yaptıran vatandaşlar, e-Nabız sistemine T.C kimlik numarası ve hastanelerden verilen barkod numarasını girerek Covid 19 test sonuçlarını öğrenebilecek. Corona virüs testinin sonucuna göre, pozitif vakalar filyasyon ekipleri tarafından kontrol altında tutuluyor. Pozitif vakalarda hastanın sağlık durumuna göre, hastanede ya da evde tedavi başlıyor. Peki, korona virüs testi (PCR) sonucu kaç günde çıkar? İşte, e-Nabız Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı.

17.11.2020Gündem
Koronavirüs test sonuçları kaç günde çıkar  E Nabız corona virüs sorgulama ekranı

Koronavirüs test sonuçları kaç günde çıkar? E Nabız corona virüs sorgulama ekranı

Covid-19 test sonucu, test yaptıran kişiler tarafından merak ediliyor. Hastanelerde burundan sürüntü alınacak uygulanan korona testi Sağlık Bakanlığı tarafından e Nabız üzerinden açıklanıyor. Semptomlu kişilere uygulanan koronavirüs testi e Nabız üzerinden T.C kimlik No ve barkod numarası girilerek öğrenilecek. Coronavirüs testi ne zaman kaç günde açıklanır? İşte, koronavirüs test sonucuyla ilgili ayrıntılar.

12.11.2020Gündem
Koronavirüs test sonuçları kaç günde çıkar  Coronavirüs testi ne zaman açıklanır İşte yanıtı

Koronavirüs test sonuçları kaç günde çıkar? Coronavirüs testi ne zaman açıklanır? İşte yanıtı

Covid-19 test sonucu, test yaptıran kişiler tarafından merak ediliyor. Hastanelerde burundan sürüntü alınacak uygulanan korona testi Sağlık Bakanlığı tarafından e Nabız üzerinden açıklanıyor. Semptomlu kişilere uygulanan koronavirüs testi e Nabız üzerinden T.C kimlik No ve barkod numarası girilerek öğrenilecek. Coronavirüs testi ne zaman kaç günde açıklanır? İşte, koronavirüs test sonucuyla ilgili ayrıntılar.

10.11.2020Gündem
e-imza’yı en çok e-Devlet uygulamalarında kullanıyoruz

e-imza’yı en çok e-Devlet uygulamalarında kullanıyoruz

Ipsos tarafından yapılan “Elektronik İmza Kullanım Alışkanlıkları” araştırmasına göre, e-imza en çok e-Devlet uygulamaları ve kamu projelerinde kullanılıyor. İkinci sırada bankacılık işlemleri var. 51 milyon kullanıcısı olan e-Devlet Kapısı’ndaki pek çok uygulamada e-imza kullanılabiliyor.

10.11.2020Teknoloji
e-Nabız Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı: Koronavirüs (corona virüs) test sonucu kaç günde çıkar

e-Nabız Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı: Koronavirüs (corona virüs) test sonucu kaç günde çıkar?

Korona virüs test sonucu sorgulama işlemi, e Nabız üzerinden gerçekleşiyor. Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelerde ücretsiz yapılan koronavirüs testinin sonuçları e-Nabız sisteminde T.C kimlik numarası, e devlet şifresi ve hastaneden verilen barkod numarası girilerek öğreniliyor. Sağlık tesislerine gitmeye gerek kalmadan öğrenilen Covid 19 test pozitif çıkanların geçmişteki tahlilleri, geçirdikleri operasyonlar ve hekimlerin koydukları teşhis de kontrol ediliyor. Coronavirüs test sonucuna göre Sağlık Bakanlığı hastanın durumuna göre evde ya da hastanede tedavi başlatıyor. Peki, Koronavirüs test sonuçları kaç günde çıkar? İşte, e-Nabız Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı ve coronavirüs testiyle ilgili ayrıntılar.

8.11.2020Gündem
Covid test sonucu ne zaman belli olur Korona testi sonuçları kaç günde çıkar

Covid test sonucu ne zaman belli olur? Korona testi sonuçları kaç günde çıkar?

Koronavirüs testi olarak da bilinen Covid-19 testi yaptıran pek çok kişi, test sonuçlarının ne zaman ve kaç günde çıkacağını araştırmaya devam ediyor. Burundan sürüntü alınarak labaratuvarda değerlendirilen Korona testi, yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Covid-19 olarak bilinen Korona testi, e-Nabız internet sitesine bağlı olduğu için oradan otomatik olarak kontrol edilebiliyor. Aynı zamanda bu sistem, Hayat Eve Sığar (HES) ile de bağlı olduğu için sistem test sonucunu otomatik olarak oraya da yansıtıyor. Peki, Covid test sonucu ne zaman belli olur? İşte, Korona testi hakkında detaylı bilgiler

3.11.2020Gündem
Kimler grip aşısı yaptırabilir e Nabız grip aşısı sorgulama

Kimler grip aşısı yaptırabilir? e Nabız grip aşısı sorgulama

Grip aşısına talep bu sene pandemi nedeniyle her zamankinden daha fazla oldu. Aşıya yoğun talep nedeniyle grip aşısı olabilecek kişilere sınırlama getirildi. Grip aşısı ilk etapta sadece kronik ve yüksek risk grubundaki hastalara yapılacak. Grip aşısında öncelikli kişiler, e Nabız sistemine yüklendi. Peki, kimler grip aşısı yaptırabilir? İşte e Nabız grip aşısı sorgulama hakkında detaylar…

3.11.2020Gündem
Koronavirüs (corona virüs) test sonucu kaç günde çıkar Sağlık Bakanlığı e-Nabız Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı ve e Nabız girişi

Koronavirüs (corona virüs) test sonucu kaç günde çıkar? Sağlık Bakanlığı e-Nabız Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı ve e Nabız girişi

Koronavirüs test sonucu sorgulama işlemi, hastanelerde Covid 19 testi yaptıranların gündeminde yer almaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz uygulanan corona virüs testinin sonucu e-Nabız üzerinden kişisel bilgiler doldurularak öğreniliyor. E devlet portalına şifre ve T.C kimlik numarasıyla giriş yapılarak barkod numarasıyla test sonucu anında sorgulanıyor. Diğer yandan Kovid-19 pozitif vakaların mevcut diğer hastalıkları, ilaçları, geçirdikleri operasyonlar ve tetkikleri hekimler tarafından kontrol ediliyor. Hastalar evde ya da hastanede tedavi altına alınıyor. Peki, koronavirüs (PCR) test sonucu kaç günde çıkar? İşte, e-Nabız Covid 19 test sonucu sorgulama ekranı ve korona virüs testiyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

1.11.2020Gündem
Son dakika haberler: Koronada aşı listesi çıkarılıyor Önce genç ve sağlıklılara

Son dakika haberler: Koronada aşı listesi çıkarılıyor! Önce genç ve sağlıklılara

Sağlık Bakanlığı, e-Nabız kayıtlarından pandemi aşısında öncelik verileceklere ilişkin listeyi oluşturmaya başladı. Aşılar ilk olarak genç ve sağlıklı gruba yapılacak. Sağlık çalışanları ve polisler de öncelikli listede. Risk alınmaması için ilk etapta 65 yaş üstüne korona aşısı yapılmayacak.

30.10.2020Gündem
e-Nabız ile grip aşısı sorgulama nasıl yapılır

e-Nabız ile grip aşısı sorgulama nasıl yapılır?

e-Nabız ile grip aşısı sorgulama Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçti. Aile Sağlığı Merkezi'nde aile hekimleri tarafından yazılan reçeteler ile Sağlık Bakanlığı'nın e-nabız sisteminde uygun görülen kişilere, eczaneler tarafından verilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık çalışanlarına ve riskli kişilere aşının kasım ayında yapılacağını bildirdi. Peki, kimler grip aşısı yaptırmalı? İşte, grip aşısı e nabız sorgulama listesi.

29.10.2020Gündem
e-Nabız grip aşısı sorgulama: Grip aşısı kimlere yapılmalı Bakan Kocadan grip aşısı açıklaması

e-Nabız grip aşısı sorgulama: Grip aşısı kimlere yapılmalı? Bakan Koca'dan grip aşısı açıklaması

Grip aşısı koronavirüs mücadelesi devam ederken gündemde yer almaya devam ediyor. e-Nabız üzerinden grip aşısı yapılacak olan kişiler Sağlık Bakanlığı tarafından listelenmişti. İstanbul'da yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, " Geçen yılın 2-2,5 katı kadar yüzde 50 oranında bir artış gerçekleştirme çabasındayız. " dedi. Gözler açıklamanın ardından grip aşısı yaptıracak olan kişilere çevrildi. Peki, grip aşısı kimlere yapılmalı? İşte, e-Nabız grip aşısı sorgulama ve Bakan Koca'nın grip aşısıyla ilgili yaptığı açıklamalar.

29.10.2020Gündem
Son dakika: Bilim Kurulu sonrası Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu Şehirlerdeki çarpıcı oranları ve son haritayı paylaştı

Son dakika: Bilim Kurulu sonrası Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu! Şehirlerdeki çarpıcı oranları ve son haritayı paylaştı

Son dakika haberine göre... İlk kez Ankara dışında yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, İstanbul'a sınır illerde artış oranlarını paylaştı. Günlük koronavirüs tablosunu paylaşan Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki yatak doluluk oranlarını da açıkladı.

28.10.2020Gündem
E nabız ile grip aşısı sorgulama: Grip aşısı kimlere yapılır İşte e-Nabız girişi

E nabız ile grip aşısı sorgulama: Grip aşısı kimlere yapılır? İşte e-Nabız girişi

Grip aşısı kimlere yapılır? Sağlık Bakanlığı uygulaması e-Nabız sistemine grip aşısı yatırabilecek olan kişiler yüklendi. Koronavirüs salgını devam ederken, grip mevsimi olarak da bilinen kış aylarının gelmesiyle beraber, grip riskine karşı öncelikli olan kişilere Sağlık Bakanlığı tarafından aşılama yapılacak. Risk grupları ağırlık derecesine göre sıralanan vatandaşlar grip aşısı sorgulamalarını e-Nabız girişi ile öğrenebilecekler. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuyla ilgili yaptığı açıklamada, riskli gebelikler, kronik hastalığı olanlar ve 65 yaş üstüne öncelik verileceğini aktardı. İşte, e nabız ile grip aşısı sorgulama ekranı

25.10.2020Gündem

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa'da koronavirüs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Anadolu'da ise ilk zirve eylülde görülmüştü, ikincisini şimdi yaşıyoruz." dedi. Ayrıca grip aşısında kimlere öncelik sağlanacağının detaylarını paylaştı. Sokak kısıtlamasıyla ilgili konuşan Koca, "Özellikle sokağa çıkma yasağını düşünmüyoruz. Ama hareketliliğin artmasıyla birlikte salgının arttığını da iyi biliyoruz." ifadelerini kullandı.

23.10.2020Gündem
e-Nabız ile grip aşısı sorgulama nasıl yapılır Kimler grip aşısı yaptırmalı Grip aşısı olabilecek kişilerin listesi e Nabızda...

e-Nabız ile grip aşısı sorgulama nasıl yapılır? Kimler grip aşısı yaptırmalı? Grip aşısı olabilecek kişilerin listesi e Nabız'da...

e-Nabız ile grip aşısı sorgulama Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçti. Aile Sağlığı Merkezi'nde aile hekimleri tarafından yazılan reçeteler ile Sağlık Bakanlığı'nın e-nabız sisteminde uygun görülen kişilere, eczaneler tarafından verilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık çalışanlarına ve riskli kişilere aşının kasım ayında yapılacağını bildirdi. Peki, kimler grip aşısı yaptırmalı? İşte, grip aşısı e nabız sorgulama listesi.

23.10.2020Gündem
İstanbul Havalimanı Kovid-19 test merkezinden 141 bin 811 yolcu hizmet aldı

İstanbul Havalimanı Kovid-19 test merkezinden 141 bin 811 yolcu hizmet aldı

İstanbul Havalimanı'nda yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında test yapılması için kurulan merkezde 141 bin 811 yolcuya hizmet verildi.

23.10.2020Ekonomi
Grip aşısı uygulaması başladı; öncelik yüksek risk grubuna verildi

Grip aşısı uygulaması başladı; öncelik yüksek risk grubuna verildi

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği grip aşısı, yüksek risk grubunda bulunan vatandaşlar için uygulanmaya başlandı. Edirne Eczacı Odası Denetim Kurulu Başkanı Şükrü Ciravoğlu, koronavirüs dolayısıyla kentte talep patlaması yaşanan aşı için eczanelerde tutulan listelerin iptal edildiğini ve prosedüre bağlandığını ifade ederek, "Her şey prosedürüne göre, kesinlikle her aşaması kayıt altında işlemle yapılıyor. Bunların dışında ne eczanelerin ne de aile hekimlerinin bir aşı talep etme imkanı yok. Tamamen bu sistem içerisinde adına özel belirlenmiş şekilde yurttaşlarımız grip aşısını temin edecekler" dedi.

23.10.2020Sağlık
Son dakika: 10 soruda grip aşısı... 5 puanı bulan aşı olacak

Son dakika: 10 soruda grip aşısı... 5 puanı bulan aşı olacak

Bu yıl grip aşısı ilk etapta sadece yüksek risk grubundaki hastalara yapılacak. Bu da ‘Param olsa da aşı yaptıramayacak mıyım, benim hastalığım yüksek risk grubunda mı, aşıyı nasıl alacağım’ gibi pek çok soruyu beraberinde getirdi. Sağlık Bakanlığı COVID-19 Bilim Kurulu üyesi Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı üyesi Prof. Dr. Levent Akın, grip aşısıyla ilgili akıllara takılan soruları Hürriyet’e yanıtladı. İşte 10 soruda grip aşısı:

23.10.2020Gündem
AHESEN Başkanı Özer: Grip aşısı, kronik hastalara tek seferliğine reçetesiz verilsin

AHESEN Başkanı Özer: Grip aşısı, kronik hastalara tek seferliğine reçetesiz verilsin

Bu yıl grip aşısı ilk etapta sadece yüksek risk grubundaki hastalara yapılabilecek ve eczanelerden reçeteyle alınabilecek.

22.10.2020Sağlık
Filyasyon gelmezse, çıkıp herkese sarılacağım

'Filyasyon gelmezse, çıkıp herkese sarılacağım'

SAĞLIK Bakanlığı, vatandaşların koronavirüsle ilgili sorularını 7 gün 24 saat cevaplayarak, onları doğru yönlendirmeye çalışıyor. Bakanlığın, Ankara Koronavirüs Çağrı Merkezine, koronavirüse karşı kaç kez sifona basmak gerektiğinden, ölen kişiden virüs kapılıp kapılmayacağına kadar farklı türlerde sorulara cevap veriliyor.

22.10.2020Gündem
e-Nabız nedir Grip aşısında öncelik kimlerin olacak

e-Nabız nedir? Grip aşısında öncelik kimlerin olacak?

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına risk durumlarına göre grip aşısı yapılacağını ve herkesin risk durumlarını e-Nabız sistemi üzerinden öğrenebileceklerini açıkladı.

22.10.2020Teknoloji
Son dakika haberler… Sağlık Bakanlığı’ndan grip aşısı açıklaması.. Risk gruplarına göre sıralanacak..

Son dakika haberler… Sağlık Bakanlığı’ndan 'grip aşısı' açıklaması.. Risk gruplarına göre sıralanacak..

Koronavirüs salgını nedeniyle talebin arttığı grip aşısı ile ilgili Sağlık Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması geldi.

21.10.2020Gündem
E nabız nedir E Nabız giriş için nasıl kayıt olunur ve şifre nasıl alınır

E nabız nedir? E Nabız giriş için nasıl kayıt olunur ve şifre nasıl alınır?

E Nabız giriş işlemi ile Sağlık Bakanlığı envanterinde kayıtlı olan tüm kişisel bilgileri görüntülemek mümkün oluyor. E Nabız şifresi aracılığıyla giriş yapabilen vatandaşlar, dilerlerse E-Devlet üzerinden de giriş yapma imkanına sahip olabiliyor. İlk giriş esnasında E-Nabız kayıt aşamalarının tamamlanması gereken sistemde, son gidilen hastaneler, poliklinikler, tahlil sonuçları, doktor değerlendirme modülü, kullanılan ilaçları, aşı takvimi gibi pek çok bilgiye erişmek mümkün oluyor. İşte, E-Nabız giriş ekranı ve kayıt olma aşaması hakkında detaylı bilgiler

21.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Eczanelerdeki listeler iptal Grip aşısı için yeni hazırlık

Son dakika haberler: Eczanelerdeki listeler iptal! Grip aşısı için yeni hazırlık

Bu yıl koronavirüs nedeniyle talep patlaması yaşanan grip aşısında eczanelerde yapılan listeler iptal edildi. Grip aşısı olacak kişilere aile hekimleri karar verecek. Artık renkli reçete sistemine alınan grip aşısında öncelik, kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü. Son bilgiye göre aşıların renkli reçete sistemi üzerinden entegre edileceğini açıklayan Mehmet Ertekin, “Kronik hastalıkları ve öncelikli hasta gruplarından başlanması gerekiyor. Henüz formatları resmi olarak açıklanmadı, ama aile hekimleri üzerinden reçete sistemine girilecek.'' dedi.

21.10.2020Gündem
Corona virüs testi kaç günde çıkar Koronavirüs test sonucu  e- nabız üzerinden sorgulama

Corona virüs testi kaç günde çıkar? Koronavirüs test sonucu e- nabız üzerinden sorgulama

Corona virüs test sonucu sorgulama işlemleri hastanelerde koronavirüs testi yaptıranların yoğunlaştığı konuların başında geliyor. Türkiye'nin koronavirüs gündeminde ücretsiz olarak uygulanan korona virüs testinin sonucu E- Devlet portalına şifre ve TC kimlik numarasıyla giriş yapılarak E- Nabız üzerinden öğreniliyor. Hastanelerde ücretsiz yapılan testin sonucu Covid 19 Test Sonuçları ekranına yansıyor. Peki, corona virüs testi kaç günde çıkar? İşte, Koronavirüs test sonucu e nabız sorgulama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

16.10.2020Gündem
“Sabiha Gökçen’de ‘PCR’ testi sonucu artık 2,5 saatte çıkıyor”

“Sabiha Gökçen’de ‘PCR’ testi sonucu artık 2,5 saatte çıkıyor”

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 'PCR' olarak adlandırılan Covid-19 testlerini devralan konsorsiyum, yapılan iyileştirmeler ve organizasyon değişikliği sonucunda test sonuçlarının yaklaşık 2,5 saate kadar indiğini duyurdu.

14.10.2020Gündem
Kronik rahatsızlığı olan öğrenci devamsız sayılmayacak

Kronik rahatsızlığı olan öğrenci devamsız sayılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, kronik rahatsızlığı bulunan öğrencilerin istemeleri halinde okul müdürlüklerine raporlarını götürebilecekleri ve eğitimlerine uzaktan devam edebileceklerini açıkladı. Bu şekilde okula gitmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak.

26.08.2020Eğitim
E-nabız kronik hastalıkların listesi: Kronik hastalıklar nelerdir

E-nabız kronik hastalıkların listesi: Kronik hastalıklar nelerdir?

Kronik hastalıklar ile ilgili yapılan açıklamanın ardından e-nabız giriş ekranı yoğun ilgi görüyor. Okullarda yüz yüze eğitim 21 Eylül tarihinde yapılacak. Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi'nde kronik hastalıklar listesinde hastalığı yer alan resmi ve özel ilköğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin uzaktan eğitime devam edebilmesi için yapması gereken işlemler açıklandı. Öğrencilerin e-Nabız Sistemi'nden veya Sağlık Bakanlığınca belirlenecek diğer usullerle alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor.

26.08.2020Gündem
Özel okullara indirim formülü

Özel okullara indirim formülü

Velilerin, pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimin geciktiği özel okullarda ücretlerin düşürülmesi talebine iki tarafı da yormayacak bir formül aranıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel okul temsilcileriyle yaptığı görüşmede, yüzde 8 olan KDV oranının düşürülmesi gündeme geldi.

26.08.2020Eğitim
Son dakika... MEBden kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Son dakika... MEB'den kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kronik hastalığı bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bu durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi'nden veya Sağlık Bakanlığı'nca belirlenecek diğer usullerle alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvurmaları halinde eğitimlerini Kovid-19 salgını süresince uzaktan eğitim ile sürdürebileceklerini bildirdi. Devlet okullarında kayıt, özel grup sınıfları, öğretmen seçimi, teknolojik veya fiziki olanaklar, yabancı dil eğitimi gibi sınıf ayrımcılığına sebep olacak ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesini zedeleyecek uygulamalar yapılamayacak.

25.08.2020Haber
Son dakika...  MEBden kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Son dakika... MEB'den kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kronik hastalığı bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bu durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi'nden veya Sağlık Bakanlığı'nca belirlenecek diğer usullerle alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvurmaları halinde eğitimlerini Kovid-19 salgını süresince uzaktan eğitim ile sürdürebileceklerini bildirdi. Devlet okullarında kayıt, özel grup sınıfları, öğretmen seçimi, teknolojik veya fiziki olanaklar, yabancı dil eğitimi gibi sınıf ayrımcılığına sebep olacak ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesini zedeleyecek uygulamalar yapılamayacak.

25.08.2020Gündem
Kronik hastalığı olan lise öğrencileri uzaktan eğitim alabilecek

Kronik hastalığı olan lise öğrencileri uzaktan eğitim alabilecek

(MEB), yüz yüze eğitim başladıktan sonra kronik hastalığı olan lise öğrencilerinin uzaktan eğitim alabileceklerini duyurdu.

22.08.2020Eğitim
Corona virüs test sonucu sorgulama: E-Nabız üzerinden koronavirüs test sonucu nasıl öğrenilir

Corona virüs test sonucu sorgulama: E-Nabız üzerinden koronavirüs test sonucu nasıl öğrenilir?

Corona virüs test sonucu sorgulamaları, Sağlık Bakanlığı'nın E-Nabız uygulaması üzerinden gerçekleşiyor. e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden gerçekleşen E- Nabız girişi ile, hastanelerde yapılan corona virüs test sonuçları bir kaç adımda öğreniliyor. E- Nabız uygulamasından ayrıca, teşhis, tahlil, reçete ve benzer bilgiler de görüntüleniyor. Peki, koronavirüs test sonucu nasıl öğrenilir? İşte, corona virüs test sonuçları sorgulama ekranı ve e nabız girişi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.08.2020Gündem
Gurbetçilere ‘Testinizi memleketinizde yaptırın’ uyarısı

Gurbetçilere ‘Testinizi memleketinizde yaptırın’ uyarısı

Tatillerini Türkiye’de geçirip yaşadıkları ülkelere dönmek üzere yola çıkan gurbetçiler, bazı ülkelere girişte getirilen koronavirüs testi zorunluluğu nedeniyle Edirne’deki sınır kapılarında yoğunluk oluşturuyor.

7.08.2020Avrupa
E-Nabız şifresi nasıl alınır E-Nabız sağlık geçmişim işlemleri

E-Nabız şifresi nasıl alınır? E-Nabız sağlık geçmişim işlemleri

E-Nabız şifresi nasıl alınır sorusu yüzlerce kişi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Sağlık kuruluşlarından toplanan sağlık verilerine vatandaşların ve sağlık profesyonellerinin internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri uygulama olan e-Nabız'da birçok güzel imkan yer alıyor. Peki, E-Nabız şifresi nasıl alınır? E-Nabız'a nasıl giriş yaparım?

17.07.2020Gündem
Öksürük sesinden koronavirüs tanısı mümkün olacak

Öksürük sesinden koronavirüs tanısı mümkün olacak

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Palanduz Kahya ve ekibi, yapay zeka teknolojisi kullanarak ses analizi yapan "akıllı stetoskop" geliştirdi.

16.07.2020Teknoloji
Trabzon Havalimanında Kovid-19 testleri yapılmaya başlandı

Trabzon Havalimanı'nda Kovid-19 testleri yapılmaya başlandı

Trabzon Havalimanı'nda, dış hat yolcularına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapılması için merkez kuruldu.

2.07.2020Ekonomi
Memlekete hoş geldiniz

Memlekete hoş geldiniz

Ve geldik yolculuğun sonuna, yani Türkiye’ye. Salgın nedeniyle Kapıkule Sınır Kapısı’nda yeni uygulamalar geçerli. Hemen girişte araç dezenfektasyon sistemi ile aracınız 30 TL karşılığında hem dezenfekte ediliyor hem de tertemiz yıkanıyor. Ücreti sadece TL olarak ödeme yapılabiliyorsunuz. Ardından sizi sağlık görevlileri karşılıyor. Ateşiniz ölçülüyor, doktorlar sağlık durumunuzu kontrol ediyor. Ateşi yüksek olanlar veya şüpheli görülenler hemen müşahede altına alınıyor. Bu işlemler istisnasız herkese uygulanıyor. Görevli memurların hepsinde maske var.

1.07.2020Avrupa
Alaşehir’de 109 adreste antikor testine başlandı

Alaşehir’de 109 adreste antikor testine başlandı

MANİSA'nın Alaşehir ilçesinde, koronavirüs salgınına karşı bağışıklığı tespit etmek için 109 adreste, antikor testi yapılmaya başlandı. Test uygulanan kişilerin aktif vaka olup olmadığı, hastalığı geçirip geçirmediği ve bağışıklık durumunun ayrı ayrı raporlanacağı belirtildi.

17.06.2020Gündem
Artış sürerse tedbirler döner

Artış sürerse tedbirler döner

Bir hafta önce 700’lere kadar inen vaka sayıları, son birkaç gündür yeniden binli rakamları gördü. Yaşanan bu kısmi artış ikinci dalga endişesi yarattı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleri, vaka sayılarını Hürriyet’e yorumladı:

14.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Sağlık Bakanı Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberler... Sağlık Bakanı Koca'dan önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, yurt dışında gelenlere test ve karantina uygulanmasıyla ilgili olarak, "Biz şunu yapmak istiyoruz. Yurt dışından gelen tüm vatandaşları sağlık taramasından geçirmek istiyoruz. Ateş yüksekse, bulgu varsa, en ufak şüphe varsa hastanede tedavisini planlıyor olacağız. Takvimle bu planlandı" dedi.

10.06.2020Gündem
E Nabız kronik hastalıklar Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı.. e-Nabız şifresi nasıl alınır İşe tüm detaylar ve son açıklamalar

E Nabız kronik hastalıklar Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı.. e-Nabız şifresi nasıl alınır? İşe tüm detaylar ve son açıklamalar

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 731 adet kronik hastalıklar listesi E Nabız üzerinden kamu çalışanlarının erişimine açıldı. İdari izinli sayılacak olan personeller için belirlenen E Nabız kronik hastalıklar sayfası üzerinden öncelikle kendi hastalığının durumunu öğrenebilecek olan vatandaşlar, buradan edinecekleri bilgi ile Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı E Nabız kronik hastalıklar listesi aracılığıyla kapsam içerisine girip girmediklerini görüntüleyebilecek. Şifre ile erişim sağlanan e-Nabız, sağlık kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen tüm muayene, tetkik ve radyolojik görüntüleme sonuçları, yazılan reçeteler, ilaçlara ait yaşanmış yan etkiler ve ilaçlarının tüm detay bilgileri, alerji bilgileri, varsa geçmişe ait kişinin sisteme yüklediği sağlık bilgileri ve geçirilen operasyonlar gibi tüm sağlık kayıtlarına erişme imkanı sunuyor. Peki, e Nabız şifresi nasıl alınır? İşte e Nabız giriş sayfası

9.06.2020Gündem
Kronik hastalar ne zaman çalışmaya başlayacak E-nabız kronik hastalıklar listesi

Kronik hastalar ne zaman çalışmaya başlayacak? E-nabız kronik hastalıklar listesi

Corona virüsü normalleşme sürecinde, kronik hastalığı bulunanların işe dönüş tarihi gündeme geldi. Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sürecinde, kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıkları belirledi. Sağlık Bakanlığınca belirlenen hastalıklar içerisinde yer alanlar söz konusu belgeyi e-nabız sistemi üzerinden temin edebilecek. Peki, kronik hastalar ne zaman işe dönecek?

4.06.2020Gündem
E-nabız kronik hastalıklar listesi: İşte Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalıklar

E-nabız kronik hastalıklar listesi: İşte Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalıklar

Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sürecinde, kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıkları belirledi. Kronik hastalıkların listesi bu açıklamanın ardından araştırılan konular arasında yerini aldı. Bakanlığın açıkladığı liste içerisinde halen immünsüpressif tedavi alanlar, metastatik veya kemoterapi, radyoterapi alan kanser hastaları, kornea nakli hariç solid organ nakli, kemik iliği-kök hücre nakli yapılan hastalar, kronik obstrüktif veya destrüktif akciğer hastalığı da bulunuyor. İşte detaylar..

4.06.2020Gündem
e Nabız şifresi nasıl alınır e Nabız giriş sayfası detayları

e Nabız şifresi nasıl alınır? e Nabız giriş sayfası detayları

e Nabız vatandaşların kişisel sağlık kayıtlarına, hem kendilerinin hem de izin vermeleri durumunda ilgili sağlık personelinin erişebileceği bir platform olarak hizmet veriyor. Şifre ile erişim sağlanan e-Nabız, sağlık kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen tüm muayene, tetkik ve radyolojik görüntüleme sonuçları, yazılan reçeteler, ilaçlara ait yaşanmış yan etkiler ve ilaçlarının tüm detay bilgileri, alerji bilgileri, varsa geçmişe ait kişinin sisteme yüklediği sağlık bilgileri ve geçirilen operasyonlar gibi tüm sağlık kayıtlarına erişme imkanı sunuyor. Peki, e Nabız şifresi nasıl alınır? İşte e Nabız giriş sayfası

3.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Kamuda yeni dönem başladı

Son dakika haberi: Kamuda yeni dönem başladı

Kamu kurumlarında normal mesai düzenine geçilirken, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü de alınacak tedbirleri belirledi.

3.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Canlı canlı bütçe

Şu sıralar Meclis’in en renkli komisyonu, Plan Bütçe. Komisyondaki bütçe görüşmelerinde hem çok net eleştiriler yapılıyor hem de ilgililer bunları not olarak sorunlarla yüzleşiyor.

7.11.2020