EKSTRA
MENÜ

Yiyecek

Yiyecek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yiyecek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25.488 Yiyecek haberi bulunmuştur.

Yiyecek Haberleri

Herkesten uzak kamp yapılacak en güzel 7 adres

Herkesten uzak kamp yapılacak en güzel 7 adres

Artık yaza yavaş yavaş güle güle dediğimiz günlerdeyiz. Hâlâ denize girmediyseniz bu son şansı kaçırmayın. Bu yıl koronadan dolayı kamp tatili ön plandaydı. Haziran ve temmuz ayında kamp alanları doldu taştı. Şu sıralar ise sessizlik hakim… Size hem denizin tadını çıkaracağınız hem de doğada keşfe çıkacağınız en güzel kamp adreslerinden bahsedeceğim...

24.08.2020Gezi
Güneşte Bırakılan Pet Şişede Kanser Tehlikesi: Altındaki Numaraya Dikkat

Güneşte Bırakılan Pet Şişede Kanser Tehlikesi: Altındaki Numaraya Dikkat!

Pet şişe ve damacanaların hammaddesinin 'bisfenol' adlı bir kimyasal olduğunu ve bunun kansere zemin hazırladığını belirten uzmanlar uyardı. Dr. Öğr. Üyesi Şeref Öncü , uzun süre güneşe maruz kalan bu ürünlerin kesinlikle kullanılmamasını söylerken, Prof. Dr. Şahin Kabay ise pet şişelerin altında bulunan numaraların hayati önem taşıdığına dikkat çekti.

24.08.2020İyi Yaşam
Son dakika haberi: Köpeğe tecavüz ederken yakalandı Tüyler ürperten iddialar

Son dakika haberi: Köpeğe tecavüz ederken yakalandı! Tüyler ürperten iddialar

Sivas Gemerek’te, 75 yaşındaki bir kişi, köpeğe tecavüz ederken yakalandı. İki köylü, Şükrü B.’yi çıplak haldeyken kayda aldı. Olay ile ilgili hayvan hakları savunucuları suç duyurusunda bulundu. Sivas Valisi de konu ile ilgili açıklama yaparken, aynı kişinin birçok köylünün köpeğine tecavüz ettiği ortaya çıktı.

24.08.2020Gündem
7. Sınıf Fen Bilimleri Evsel Atıklar Ve Geri Dönüşüm konu anlatımı

7. Sınıf Fen Bilimleri Evsel Atıklar Ve Geri Dönüşüm konu anlatımı

Global dünyada tüketimin artmasıyla doğal kaynaklarda azalma meydana gelmektedir. Enerji tasarrufu ve doğru kaynak kullanımı için geri dönüşüm konusunda bilinçlenmek gerekmektedir. Evsel atıkların bazıları tekrar kullanıma ve dönüşüme uygunken bazıları tekrar kullanıma kazandırılamayabilir. Bunun ayrımını yapabilmek için evsel atık türleri ve geri dönüşüm şekilleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

23.08.20207. SINIF
6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz. Muhammedin Medine Dönemi konu anlatımı

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz. Muhammed'in Medine Dönemi konu anlatımı

Medine’nin İslam tarihinde önemli bir yeri vardır. Çünkü Mekkeli kafirlerin zulmü altında ezilen Müslümanlara kapılarını açmıştır. Bu yüzden Peygamber Efendimizin hayatında da önemli rol oynar. Peygamberimizin ve Müslümanların Medine’ye hicretleriyle Medine dönemi başlamıştır. Bu dersimizde Medine Döneminde olan gelişmeleri öğreneceksiniz.

23.08.20206. SINIF
6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz. Muhammedin Hayatı konu anlatımı

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz. Muhammed'in Hayatı konu anlatımı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav), Mekke'de 571 yılında dünyaya gelmiştir. Kureyş Arabistan'ın en nüfuslu kabilelerinden biridir. Hz. Muhammed (sav) bu kabilenin Benihaşim boyundan gelir.

23.08.20206. SINIF
Otellere izolasyon odası şartı getirildi

Otellere izolasyon odası şartı getirildi

Türkiye'ye tatile gelen ve Covid-19 teşhisi koyulan turistler, talepleri halinde aynı otelde yakınlarıyla birlikte izolasyon odalarında konaklayabilecek ve odalarının dışına çıkamayacak. Turistler için izolasyon odası ve şartlarını yerine getirmeyen otellerin işletme faaliyetlerine son verilecek.

23.08.2020Ekonomi
100 kişi toplamda 5 ton  zayıfladı... ‘Kelepçe mideye değil, beyne takılmalı

100 kişi toplamda 5 ton zayıfladı... ‘Kelepçe mideye değil, beyne takılmalı'

Cerrahi operasyon olmadan toplam 5 ton kilo verme başarısını gösteren 100 kişi, obezite tehlikesine dikkat çekmek için 24 saatte 5 milyon adım attı. Kampa girip ‘rekor seviyede’ kilo veren kişilerle konuştuk, ‘önceki ve sonraki’ hayatlarını anlattılar...

23.08.2020Hürriyet Pazar
Düğünlere yeni yasak mı geldi, iptal mi edildi Düğünlere kısıtlama getirilen illerle ilgili son dakika gelişmeler...

Düğünlere yeni yasak mı geldi, iptal mi edildi? Düğünlere kısıtlama getirilen illerle ilgili son dakika gelişmeler...

'Düğünler yasaklandı mı?' sorusu bazı illerde düğünlere getirilen saat kısıtlamalarının ardından gündeme geldi. Koronavirüs tedbirlerine uymayarak sosyal mesafe kurallarına riayet edilmediği belirlenen bazı il ve ilçelerde valiliklerden yazılı açıklama yapıldı. Diğer yandan bu illerin bazılarında düğün, sünnet, nişan gibi organizasyonlarda yiyecek ikramında bulunulması da yasaklandı. İçişleri Bakanlığı'ndan da geçtiğimiz günlerde düğünlere yönelik genelge yayınlanmıştı. Peş peşe gelen açıklamaların ardından, gözler düğünlerin yasaklandığı illere çevrildi. İşte, düğünlere yasak getirilen iller ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

22.08.2020Gündem
Detoks yapmalı mı yapmamalı mı Nasıl yapmalı

Detoks yapmalı mı yapmamalı mı? Nasıl yapmalı?

Hayatımıza gireli epey oluyor ama popülerliğini hiç kaybetmedi. Önceleri hızla kilo vermek isteyenler tercih ediyordu, artık ‘sağlıklı yaşam’ meraklısı herkesin ilgi alanında. Kimi kamplarına gidiyor, kimi evde uygulamayı tercih ediyor. Ama uzmanlar olası yan etkiler konusunda uyarıyor: “Mutlaka doktorunuza danışın.”

6. Sınıf Türkçe Birleşik Sözcüklerin Yazımı (Birleşik Kelimeler) konu anlatımı

6. Sınıf Türkçe Birleşik Sözcüklerin Yazımı (Birleşik Kelimeler) konu anlatımı

Türkçede sözcükler yapıları bakımından üçe ayrılır. Bunlar; basit sözcükler, türemiş sözcükler ve birleşik sözcüklerdir. Sözcükler yapım eki ve çekim ekleri alarak tür değiştirebilir. Dil bilgisinde başarılı olabilmek için sözcük türlerinin iyi ayırt edilmesi gerekmektedir. İşte, birleşik sözcüklerin yazımına ait bilinmesi gerekenler.

21.08.20206. SINIF
Mevsim Geçişinde Koronavirüsten Nasıl Korunmalıyız

Mevsim Geçişinde Koronavirüsten Nasıl Korunmalıyız?

Dünyanın salgınla savaştığı şu günlerde, özellikle sonbahara geçiş yaparken bağışıklık sistemini güçlendirerek koronavirüsten korunmak için fiziksel aktivite, dengeli beslenmek ve en önemlisi sosyal mesafeye kuralına uymamız gerekiyor. Diyetisyen Fatmagül Öztürk, mevsim geçişinde koronavirüsten nasıl korunacağımızı anlatıyor.

21.08.2020İyi Yaşam
Türkiye’nin en büyük Atatürk maskının bakımı, profesyonel dağcılara emanet

Türkiye’nin en büyük Atatürk maskının bakımı, profesyonel dağcılara emanet

Buca Belediyesi, Türkiye’nin en büyük Atatürk maskını bakıma aldı. Buca’nın Yeşildere sırtlarından tüm İzmir’i kucaklayan Atatürk maskının güneş ve kuşlar nedeniyle kirlenen bölgeleri özel dağcılık ekibince temizlendi.

21.08.2020Seyahat
Vandaki kazılarda kolunda ejder başlı iki bilezik olan çocuk iskeleti bulundu

Van'daki kazılarda kolunda ejder başlı iki bilezik olan çocuk iskeleti bulundu

Van'da Çavuştepe Kalesi'nde, 3 yıl önce ortaya çıkarılan 2 bi̇n 750 yıllık nekropolde, Urartularda aristokratlarının gömüldüğü değerlendirilen alanda bulunan çocuk iskeletinin pazu kısmında ejder başlı iki bilezik ile boyun kısmında takılar bulundu.

20.08.2020Keyif
Vandaki kazılarda bulundu... Kolunda ejder başlı iki bilezik var

Van'daki kazılarda bulundu... Kolunda ejder başlı iki bilezik var

Van'ın Gürpınar ilçesindeki Çavuştepe Kalesi'nde, üç yıl önce kazı ve onarım çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan 2 bi̇n 750 yıllık nekropolde, Urartularda aristokratlarının gömüldüğü değerlendirilen alanda kazı çalışmaları devam ediyor. Kazı çalışmalarında, kolun pazu kemiği kısmında ejder başlı iki bilezik ile boyun kısmında takılar bulunan çocuk iskeletine rastlandı.

20.08.2020Seyahat
Antalyada 2 ücretsiz halk plajı hizmete girdi

Antalya'da 2 ücretsiz halk plajı hizmete girdi

Antalya'da Belek ve Kadriye turizm bölgelerinde 5 yıldızlı tesis hizmetinin sunulacağı 2 ücretsiz halk plajı vatandaşların hizmetine sunuldu.

20.08.2020Seyahat
Boluda, yeni koronavirüs tedbirlerini vatandaşlar haklı buldu

Bolu'da, yeni koronavirüs tedbirlerini vatandaşlar haklı buldu

BOLU'da, son günlerde koronavirüs vakalarının artması nedeniyle alınan yeni tedbirler uygulanmaya başlandı. Vatandaşlar, alınan tedbirleri olumlu buldu.

20.08.2020Gündem
Avrupalıların mega yatlarıyla seçtiği adres: Güney Ege koyları

Avrupalıların mega yatlarıyla seçtiği adres: Güney Ege koyları

Avrupa'nın dünyaca ünlü turizm şehirleri, koronavirüs salgınının artmasıyla gözden düşerken, Türkiye'nin Ege kıyılarındaki marina ve izole koylara, mega yatlar demir atmaya başladı.

19.08.2020Seyahat
Salda Gölünde çamur banyosu yasaklandı

Salda Gölü'nde çamur banyosu yasaklandı

Burdur Valiliği, Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde çukur oluşturulması ve buralarda çamur banyosu yapılmasının, gölün tabanı ile sahilden killi çamur ve kum alınmasının yasaklandığını duyurdu.

19.08.2020Seyahat

Salda çamuru: Faydası yok, zararı var

Burdur’daki Salda Gölü yeni bir tehlikeyle karşı karşıya. Gölün ziyaretçileri şifalı olduğu gerekçesiyle gölden kil almaya ve çukurlar açarak çamur banyosu yapmaya başladı. Uzmanlar ise gölün doğal yapısına zarar veren bu uygulamalara karşı vatandaşları uyardı:

19.08.2020Gündem
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomik Faaliyetler konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomik Faaliyetler konu anlatımı

İnsanlar, toplumsal varlık oldukları için sürekli birbirleriyle iletişim halindedirler ve birbirlerine muhtaçtırlar. Bir insan bütün ihtiyaçlarını kendi başına karşılayamadığı için bazı ihtiyaçlarını dışarıdan karşılamak zorundadır. Bu zorunluluk sonucunda da ekonomik faaliyetler ortaya çıkmıştır. Bu dersimizde ekonomik faaliyetlerin neler olduğunu ve önemini derledik.

18.08.20205. SINIF
5. Sınıf Fen Bilimleri Isı Maddeleri Etkiler konu anlatımı

5. Sınıf Fen Bilimleri Isı Maddeleri Etkiler konu anlatımı

Doğada maddeler katı, sıvı ve gaz halinde bulunurlar. Bu maddeler ısıya maruz kaldıklarında yapılarında değişimler oluşur. Isının maddeler üzerindeki etkisini öğrenip, günlük hayatınızda doğru şekilde kullanabilirsiniz. Bu dersimizde ısının maddeler üzerindeki etkilerini öğreneceksiniz.

18.08.20205. SINIF
Valilikten Salda Gölü kararı Bazı faaliyetler yasaklandı

Valilik'ten Salda Gölü kararı! Bazı faaliyetler yasaklandı

Burdur Valiliği, Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nde çukur oluşturulması ve buralarda çamur banyosu yapılmasının, gölün tabanı ile sahilden killi çamur ve kum alınmasının yasaklandığını duyurdu.

18.08.2020Gündem
Niğdede caddelerde gezerek yiyecek, içecek tüketmek yasaklandı

Niğde'de caddelerde gezerek yiyecek, içecek tüketmek yasaklandı

Niğde'de koronavirüs vakalarının artması nedeniyle kentin işlek cadde ve bulvarlarında vatandaşların maskelerini çıkarmasına sebep olacak sigara, yiyecek, içecek gibi maddelerin gezerek tüketilmesi yasaklandı.

18.08.2020Gündem
Valilik duyurdu Malatyada mesai saatleri değişti

Valilik duyurdu! Malatya'da mesai saatleri değişti

Malatya Valiliği'nce koronavirüs vaka sayısının artması nedeniyle mesai saatleri yeniden düzenlendi.

18.08.2020Gündem
Karaciğer sağlığı için nelere dikkat edilmeli

Karaciğer sağlığı için nelere dikkat edilmeli?

Son yıllarda sıkça yayılan ve karaciğeri eski haline getireceği iddia edilen popüler detoks kürlerine karşı vatandaşları uyaran Organ Nakli Bölümü Prof. Dr. Onur Yaprak “Sağlıklı bir karaciğere sahip olmak kısa süreli uygulanan kürler ile değil ancak bir hayat tarzı değişikliği ile mümkün olabilir” dedi.

18.08.2020Sağlık
Edirnede tatilciler kaplumbağaları elleriyle besliyor

Edirne'de tatilciler kaplumbağaları elleriyle besliyor

Edirne'nin Enez ilçesindeki İncirli Deresi, su kaplumbağalarına ev sahipliği yapıyor. Bölgeye giden tatilciler, kaplumbağaları elleriyle besliyor.

18.08.2020Seyahat

Edirne'de tatilciler kaplumbağaları elleriyle besliyor

EDİRNE'nin Enez ilçesindeki İncirli Deresi, su kaplumbağalarına ev sahipliği yapıyor. Bölgeye giden tatilciler, kaplumbağaları elleriyle besliyor.

18.08.2020Gündem
Ayvalık açıklarında Türk kara sularına geri itilen 42 sığınmacı kurtarıldı

Ayvalık açıklarında Türk kara sularına geri itilen 42 sığınmacı kurtarıldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında Yunan sahil güvenlik unsurlarınca Türk kara sularına itilen lastik bottaki 42 sığınmacı kurtarıldı.

18.08.2020Gündem
Salda Gölünden kil alanlara 392 lira ceza uygulanıyor

Salda Gölü'nden kil alanlara 392 lira ceza uygulanıyor

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki beyaz kumsalı ve turkuaz rengi berrak suyunun güzelliğiyle "Türkiye'nin Maldivleri" olarak ünlenen Salda Gölü'nden kil alan ve çamur çukurlarına girene 392 lira idari para cezası kesiliyor.

17.08.2020Ekonomi
Turistlerin kavurucu sıcaktaki uğrak mekanı: Kaleoğlu Mağarası

Turistlerin kavurucu sıcaktaki uğrak mekanı: "Kaleoğlu Mağarası"

Tarihi ve kültürel değerleriyle yıl boyunca binlerce turisti ağırlayan Gaziantep'teki 500 yıllık mağara, kentte aşırı sıcaktan bunalan ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

17.08.2020Seyahat
Alkışlar güzel kalpli çocuklarımıza

Alkışlar güzel kalpli çocuklarımıza

Diyarbakır’da sosyal deney yapan Youtuberlar Burak Tutal ve Mert Karakaş, paylaştıkları videoyla Türkiye’nin yardımsever yüzünü bir kez daha gösterdi. Seyyar satıcı ve büfe çalışanı çocuklar, aç olduklarını söyleyen iki gençle ceplerindeki parayı paylaştı, yiyecek aldı, eve davet etti.

17.08.2020Gündem
Ahmet Ümit :Tek başıma ağlarım insan kendi yarasını en iyi kendisi sarar

Ahmet Ümit :Tek başıma ağlarım insan kendi yarasını en iyi kendisi sarar

İkilemli soruları bu hafta “Başkomiser Nevzat”, “Beyoğlu Rapsodisi”, “Sis ve Gece” gibi unutulmaz polisiyelerin yazarı Ahmet Ümit yanıtladı... Katil karakterinin maktulden daha zor olduğunu düşünüyor. Rus edebiyatını Fransız edebiyatından daha kıymetli buluyor. Bir erkeğin kendini tam olarak 50’lerinde bulduğunu düşünüyor. “Aşk Köpekliktir” diye kitabı var ama o kedileri tercih ediyor. “Göz kırpmaktansa göz kaçırmak” diyor...

17.08.2020Magazin
3. Sınıf Hayat Bilgisi Farklı Kültürler konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Farklı Kültürler konu anlatımı

Ülkemizde farklı kültürlerden pek çok insan bulunmaktadır. Bu insanlar değişik sebeplerden dolayı ülkemize gelmiş ve yerleşmiştir. Şimdi değişik kültürlerden insanları ele alalım ve onlara karşı nasıl davranmamız gerektiğini öğrenelim. Ayrıca İnsanların neden ülkemize geldiğini veya göç ettiğine bakalım. İşte 3. sınıf hayat bilgisi farklı kültürler konu anlatımı.

16.08.20203. SINIF
2. Sınıf Hayat Bilgisi Üretim Faaliyetleri konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Üretim Faaliyetleri konu anlatımı

Ülkemizde pek çok farklı üretim faaliyeti bulunmaktadır. Bu üretimler bizim ihtiyacımız olanları karşılamakta ve ayrıca başka ülkelere ulaştırılmaktadır. Şimdi bu konudaki üretim faaliyetlerine bakacağız ve ülkemizdeki üretim çeşitlerini inceleyeceğiz. İşte 2. sınıf hayat bilgisi üretim faaliyetleri konu anlatımı.

16.08.20202. SINIF
1. Sınıf Türkçe Kelimenin Anlamını Tahmin Etme konu anlatımı

1. Sınıf Türkçe Kelimenin Anlamını Tahmin Etme konu anlatımı

Okuduğunuz, gördüğünüz, duyduğunuz ve yazdığınız her sözcüğün bir anlamı vardır. Duyduğunuz veya söylediğiniz her kelime bir anlam çağrıştırır. Bazı kelimelerin ise anlamlarını bilemeyebilirsiniz. Bu durumda ya cümle içindeki kullanım görevine ait tüm detayları derledik.

16.08.20201. SINIF
1. Sınıf Hayat Bilgisi Bir Arada Yaşıyoruz konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Bir Arada Yaşıyoruz konu anlatımı

Ele alacağımız bu ünite içerisinde farklı kültürlerden pek çok insan ile beraber ülkemizde yaşadığımızı göreceğiz. Bu insanların hangi sebeplerle ülkemize geldiğini ve nasıl yaşadıklarını öğreneceğiz. İşte 1. sınıf hayat bilgisi bir arada yaşıyoruz konu anlatımı.

16.08.20201. SINIF
Hollanda ekonomisi ikinci çeyrekte rekor düşüşle küçüldü

Hollanda ekonomisi ikinci çeyrekte rekor düşüşle küçüldü

Hollanda ekonomisinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle bu yılın ikinci çeyreğinde rekor bir düşüşle bir önceki çeyreğe göre yüzde 8,5 küçüldüğü bildirildi.

14.08.2020Ekonomi
Vanda martı ölümlerinin nedeni belli oldu

Van'da martı ölümlerinin nedeni belli oldu

VAN Gölü havzasında toplu martı ölümleri bölge halkını endişelendirdi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Lokman Aslan, köy sakinlerinin tedirgin olmaması gerektiğini belirterek, "İnci kefalleri dönüş yaptıktan sonra yumurtlama sezonu bitti. Martıların ulaşabileceği inci kefali artık imkansız oldu. Onun için yiyecek bulamamaya bağlı olarak açlık, açlığa bağlı olarak da stresten kaynaklı ölümlerdir" dedi.

14.08.2020Gündem
Vanda martı ölümlerinin nedeni belli oldu

Van'da martı ölümlerinin nedeni belli oldu

VAN Gölü havzasında toplu martı ölümleri bölge halkını endişelendirdi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Lokman Aslan, köy sakinlerinin tedirgin olmaması gerektiğini belirterek, "İnci kefalleri dönüş yaptıktan sonra yumurtlama sezonu bitti. Martıların ulaşabileceği inci kefali artık imkansız oldu. Onun için yiyecek bulamamaya bağlı olarak açlık, açlığa bağlı olarak da stresten kaynaklı ölümlerdir" dedi.

14.08.2020Gündem
Çinde büyük panik... Tavuk kanatlarında koronavirüs tespit edildi

Çin'de büyük panik... Tavuk kanatlarında koronavirüs tespit edildi!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ilk olarak Çin'de görülmüş, Covid-19'un ülkedeki yiyecek pazarlarında görüldüğü, daha sonra insanlara bulaştığı ortaya atılmıştı. Koronavirüs salgınını büyük ölçüde kontrol altına alan Çin'de büyük bir panik baş göstermiş durumda. Ülkeye Brezilya'dan gelen tavuk kanatlarında koronavirüs bulunduğu tespit edildi.

14.08.2020Dünya
7. Sınıf Fen Bilimleri Büyüme Ve Gelişmeyi Etkileyen Faktörler konu anlatımı

7. Sınıf Fen Bilimleri Büyüme Ve Gelişmeyi Etkileyen Faktörler konu anlatımı

İnsanlarda büyüme ve gelişmeyi etkileyen faktörler genetik, çevresel ve beslenme olarak üç gruba ayrılır. Bu faktörler insanların fiziksel, psikolojik ve zihinsel arak gelişmesini sağlar. Erkek ve kız çocukların büyüme hızları ve gelişim aşamaları birbirinden farklıdır. 7. sınıflar için büyüme ve gelişmeyi etkileyen faktörleri maddeler halinde anlattık.

13.08.20207. SINIF
DSÖden koronavirüs aşı için harcanması gereken parayı açıkladı

DSÖ'den koronavirüs aşı için harcanması gereken parayı açıkladı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, aşı başta olmak üzere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede kullanılacak araçlar için dünyanın en az 100 milyar dolar harcaması gerektiğini bildirdi.

13.08.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Başka boyutta girişimcilik

Resme olan ilgisiyle lisede grafik okur.

23.08.2020

Balık yerine plastik yemek

Mikroplastik kelimesini, günlük hayatımızda sık sık duymaya başlamamız yeni sayılır. İnsan sağlığı açısından ifade ettiği şey ise dehşet verici. Herhangi bir besinle birlikte, plastik yediğimiz düşüncesi yeterince korkunç.

23.08.2020

Turizmin Yeni Normali

Kovid-19 sonrası ilk yaz mevsiminin sonuna yaklaşmaktayız. Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca’nın da bayram tatili öncesi uyardığı üzere; “1.dalga sahillere inmiş durumda. Hala yaz tatiline devam edenlerin ya da yeni tatil planlaması yapanların da çok dikkatli olması gerekiyor".

22.08.2020

Kış yemeklerinin sırrı yazın emeğinde saklı: Domates sosu

Yazın tezgahlara çıkan meyve ve sebzelerin tadı kışın üretilen sera versiyonlarına nazaran her zaman daha bir başka oluyor. Kışın doğal ve taze yaz besinlerine ulaşmak mümkün olmadığı için de herkes yaz aylarında kışlık yiyecek hazırlığını yapmaya başlıyor. Özellikle yaz domateslerinden yapılan domates soslarını kışın tüketmek hem pratik, hem de efsane lezzetli hale geliyor. Yıllardır gelen bir mutfak alışkanlığı olarak ben de her yaz kış için domates soslarımı hazırlıyorum. Tüm kış boyunca da afiyetle tüketiyoruz. İlk başlarda gözünüze yorucu gelebilir ama eminim soslar yemeklerinize eşlik ettiğinde siz de “iyi ki yapmışım” diyeceksiniz. :)

21.08.2020

Doyduğunu anlamıyorsa hasta olabilir

Evcil hayvan sahiplerinin en dertlendikleri konu yeme sorunlarıdır. Bu sorunların en basiti sıklıkla yan ürünler ve yumuşak gıdalar verilmesi nedeniyle mamaya burun kıvrılmasıdır. Bu sorun biraz disiplin ve kararlılıkla kolayca çözülecektir.

18.08.2020

Boş tabaklar

İslam coğrafyasındaki ülkeler son yüzyıldan beri petrolden, gazdan kazandıklarıyla değirmenin çarklarını döndürüyor...

17.08.2020

Tek başıma ağlarım insan kendi yarasını en iyi kendisi sarar

İkilemli soruları bu hafta “Başkomiser Nevzat”, “Beyoğlu Rapsodisi”, “Sis ve Gece” gibi unutulmaz polisiyelerin yazarı Ahmet Ümit yanıtladı... Katil karakterinin maktulden daha zor olduğunu düşünüyor. Rus edebiyatını Fransız edebiyatından daha kıymetli buluyor. Bir erkeğin kendini tam olarak 50’lerinde bulduğunu düşünüyor. “Aşk Köpekliktir” diye kitabı var ama o kedileri tercih ediyor. “Göz kırpmaktansa göz kaçırmak” diyor...

17.08.2020