EKSTRA
MENÜ

Çay

Çay haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çay hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 50.888 Çay haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çay Haberleri

Kuersetin nedir Kuersetinin faydaları

Kuersetin nedir? Kuersetinin faydaları

Kuersetinin, diyette en bol bulunan antioksidanlardan biridir. Vücudunuzun kronik hastalıklarla bağlantılı olan serbest radikal hasarıyla savaşmasına yardımcı olmada önemli bir rol oynayan kuersetin, bazı sebzelerde ve meyvelerde bulunmaktadır. Peki, kuersetin nedir? Kuersetinin faydaları

20.10.2021Sağlık
Son dakika Ankarada Maden Tetkik ve Arama (MTA) Yerleşkesinde korkutan patlama

Son dakika! Ankara'da Maden Tetkik ve Arama (MTA) Yerleşkesinde korkutan patlama

Ankara'da Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü Yerleşkesinde patlama meydana geldi. Ekipler patlamanın ardından çıkan yangına müdahale etti. MTA’dan yapılan son dakika açıklamasında ısı santralinde meydana gelen patlamada yaralı ve can kaybının olmadığı belirtildi. Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada ise yangının kontrol altına alınarak söndürüldüğü bildirildi.

20.10.2021Gündem
Reyhan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Reyhan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Reyhan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Reyhan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

İngilizce dilinde 'Tatlı Fesleğen, Kırmızı Fesleğen' gibi isimlerle bilinen reyhan otu, kokusuyla diğer bitkilerden ayırt edilebiliyor. Kullanımı yaygın olan reyhan otunun, sağlık bakımından onlarca faydası bulunuyor. Reyhan otu nedir, nasıl kullanılmalı, ne işe yarar, faydaları nelerdir, neye yarar, zararları nelerdir gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Radika otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Radika otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Radika otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Radika otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

İçerdiği mineral ve vitaminlerle zengin faydalara sahip olan radika otu, ülkemizde sıkça kullanılan bitkilerden biridir. Son dönemlerde en fazla araştırılan bitkilerin başında gelen radika otu, soğuk algınlığına ve karaciğere fayda sağlamaktadır. Radika otu nedir, ne işe yarar, nerede yetişir, radika otunun faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını derledik.

Peryavşan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Peryavşan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Peryavşan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Peryavşan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Faydası ile beraber ön plana çıkan peryavşan otu merak edilen bitki türleri içerisinde yer alıyor. Özellikle hızlı büyüyen ve yetişen bir bitki olması ile beraber, birçok farklı amaca hizmet ettiğini söylemek mümkün. Peki, peryavşan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Peryavşan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, tüm detaylar.

Ölmez otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Ölmez otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ölmez otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Ölmez otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ülkemizin pek çok yerinde yetişebilen ölmez otunun bilinen onlarca faydası bulunuyor. Koparıldığında çiçekleri dökülmeyen ölmez otu bu özelliği nedeniyle evlerde süs bitkisi olarak kullanılıyor. Ölmez otu nedir, nerede yetişir, nasıl kullanılır, neye yarar, zararları var mıdır, nerelerde satılır ve faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

Ökse otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Ökse otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ökse otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Ökse otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hastalıklar için pek çok kişi bitkisel ürünleri tercih etmektedirler. Bu bitkisel ürünlerden ve bitkilerden bir tanesi de ökse otudur. Ökse otu faydaları oldukça fazla olup bu otun nerede yetiştiği merak edilmektedir. Peki, ökse otu nedir? Ökse otu ne işe yaramaktadır? Ökse otu nerede yetişir ve bulunur? Ökse otunun faydaları nelerdir? İşte ökse otu ile ilgili tüm detaylar.

Madımak otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Madımak otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Madımak otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Madımak otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Madımak otu; genel olarak İç Anadolu Bölgesi'nde yetiştirilmektedir. Madımak otu; kan şekerini düzenleyen, böbreklerin temizlenmesine yardımcı olan bir bitki türüdür. Bunların dışında bu bitkinin oldukça kuvvetli bir antioksidan özelliği taşıdığı da belirtilebilir. Peki madımak otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Madımak otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Limon otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Limon otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Limon otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Limon otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ülkemizde yetişen ve insan sağlığı açısından çok faydalı olan otlar bulunmaktadır. Bu otların başında da limon otu gelmektedir. Limon otu gerek sahip olduğu özelliği gerekse de yetiştiriciliği ile yaygın olan bir ottur. Limon otu son günlerde internetten en çok araştırılan bitkisel otlardan bir tanesidir. Peki, limon otu nedir? Limon otu ne işe yaramaktadır? Limon otu nerede yetişmektedir? Limon otunun faydaları nelerdir? İşte limon otu ile ilgili tüm detaylar.

Küstüm otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Küstüm otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Küstüm otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Küstüm otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ülkemizin en güzel kokulu çiçeklerinden biri olan küstüm otu, sağlık için bazı faydaları bulunur. Hassas bir yapıda olan küstüm otu, popüler bitki türlerinden birisidir. Küstüm otu nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir, hangi mevsimde bulunur, yetiştiriciliği mümkün müdür, kullanımı nasıldır, zararları nelerdir gibi soruların yanıtlarını derledik.

Kırlangıç otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Kırlangıç otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kırlangıç otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kırlangıç otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

İnsan vücudu için sağladığı faydalarla bilinen kırlangıç otu ülkemizde yetişen bitki türlerinden biridir. Göz sorunlarından böbrek hastalıklarına kadar birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılıyor. Kırlangıç otu nedir, faydaları nelerdir, ne işe yarar, hangi mevsimde yetişir, kullanımı nasıl olmalıdır, zararları var mıdır gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Kibrit otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Kibrit otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kibrit otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kibrit otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Bitkilerin insanlar üzerindeki faydaları tartışılmaz bir duruma gelmiştir. Birçok araştırma bitkilerin insanlar için doğal şifa niteliğini taşıdığını kanıtlamıştır. Kibrit otu doğal şifa bitkilerden biridir. İnsan sağlığına onlarca faydası olduğu söylenebilir. Kibrit otu nedir, ne işe yarar, nerede yetişir, hangi mevsimde ortaya çıkar, nasıl kullanılır, zararları var mı gibi soruların yanıtlarını derledik.

Kekik otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Kekik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kekik otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Kekik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ballıbabagiller familyasından olan kekik otu, çok yıllık bitki türüdür. Çorak topraklarda yetişebilen kekik otu, 40 santimetre boyuna kadar ulaşabilmektedir. Kekik otu nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, faydaları var mıdır, zararları nelerdir, ne için kullanılır gibi tüm soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Kazayağı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Kazayağı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kazayağı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kazayağı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Dünyanın en etkili bitkilerinden birisi olan kazayağı otu, sağlık açısından birçok faydaya sahiptir. Son dönemlerde oldukça popüler olan kazayağı otu farklı kullanım seçenekleri sunmaktadır. Kazayağı otu nedir, ne işe yarar, ne için kullanılır, yetiştirmek mümkün mü, faydaları nelerdir, nerede satılır sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

Karahindiba otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Karahindiba otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Karahindiba otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Karahindiba otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Yeşil yapraklı ve sarı çiçekli olan karahindiba otu, doğru tüketildiğinde önemli faydalara sahiptir. Soğuğa karşı dayanıklı olabilen karahindiba otu, sıcak iklimlerin bitkisidir. Karahindiba otu nedir, ne işe yarar, nerede yetişir, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir, neye yarar gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Kanser otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Kanser otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kanser otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kanser otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Türkiye'de aynı zamanda yapışkan andız otu olarak da bilinen kanser otu, sağladığı birçok fayda ile ön plana çıkıyor. Her ne kadar çok az bilinen bir ot olsa bile son dönemlerde araştırılan bitki çeşitleri içerisinde yer almaktadır. Peki, kanser otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Kanser otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, tüm detaylar.

Hodan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Hodan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hodan otu; Hodangiller ailesine ait olup, çok senelik bir bitki türüdür. Halk dilinde; ıspıt, tamara, otan, kaldirik, zılbıt, gibi değişik adlarla anılan bu ot, farklı renklere de sahiptir. Mavi, beyaz ve kimi zaman pembe çiçekler ile açabilen Hodan otunun hem gövdesinden hem de tohumundan bolca faydalanıldığı belirtilebilir. Peki, hodan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Hodan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Hindiba otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Hindiba otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hindiba otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Hindiba otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hindiba otu genellikle salatalarda kullanılan ve ülkemizin her yerinde yetişebilen bitkilerden biridir. İltihap kurutucu özelliği olan hindiba otu vücut için onlarca faydaya sahiptir. Hindiba otu nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, faydaları nelerdir, zararları var mıdır, nerelerde satılır sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

Havacıva otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Havacıva otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Havacıva otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Havacıva otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Pek çok bireyin bilmeden, çoğu defa kullandığı Havacıva otu; Türkiye çapında yetiştirilen bitkilerin içerisinde bulunmaktadır. Süphan Dağı civarında yetiştirilen bu bitki; kırmızı rengin temel etken maddesi şeklinde kullanılan köke sahiptir. Peki havacıva otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Havacıva otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte merak edilen tüm detaylar.

Güzel avrat otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Güzel avrat otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Güzel avrat otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Güzel avrat otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Güzel avrat otu, eski dönemlerden bugüne alternatif tıbbın birçok alanında tercih edilmiş bitkidir. Kullanımında dikkat edilmediğinde zehirlenmelere yol açabilen güzel avrat otu, sağlık için onlarca fayda bulunur. Güzel avrat otu nedir, zararları nedir, faydaları nelerdir, hangi mevsimlerde yetişebilmektedir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Gelincik otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Gelincik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Gelincik otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Gelincik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ülkemizde pek çok bitki türü yetişmektedir. Gelincik otu da gelişen bu bitki türlerinden bir tanesidir. Doğal tedavi yöntemleri arasında yer alan gelincik otu pek çok kişinin tercih ettiği otlardan bir tanesidir. Gelincik otunun ne işe yaradığı da tartışma konusu olmuştur. Son yıllarda gelincik otu ile ilgili araştırma yapılmaktadır. Peki, gelincik otu nedir? Gelincik otu ne işe yaramaktadır? Gelincik otu nerede yetişmektedir? Gelincik otunun faydaları nelerdir? Gelincik otu hangi mevsimde yetişmektedir? İşte gelincik otu ile ilgili tüm detaylar.

Eğrelti otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Eğrelti otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Eğrelti otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Eğrelti otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Bitki dünyasında çiçeksiz olarak bilinen eğrelti otu, sunduğu farklı faydalarla merak ediliyor. Zehirli olarak bilinen eğrelti otu, alternatif tıpta doğru kullanımsa birçok yarar sunuyor. Eğrelti onu nedir, ne işe yarar, hangi mevsimde olur, faydaları nelerdir, neye iyi gelir, kullanımı nasıl olmalıdır gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

Damar otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Damar otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Damar otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Damar otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Damar otu geniş yaprakları olan, doğada kendiliğinden yetişebilen bitki türüdür. Yapraklar marulda olduğu gibi yan kısımlara doğru açılırlar. Yapraklarını geçen boyda yeşil renk tonunda tohumları bulunuyor. Damar otu nedir, nasıl kullanılır, nerede yetişir, hangi mevsimde vardır, faydaları neler, zararları var mı gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

Çoban çökerten otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Çoban çökerten otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çoban çökerten otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Çoban çökerten otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çoban çökerten otu, ülkemizde yetişme alanı bulan, doğada kendiliğinden olan bitkilerinden biridir. Cinsel sağlık sorunlarında kullanılan ürün, oldukça faydalıdır. Sağlık açısından onlarca faydası olduğu bilinir. Çoban çökerten otu nedir, nasıl kullanılır, nerede yetişir, hangi mevsimde olur, kullanımı nasıl olmalıdır, faydaları nelerdir sorularının yanıtlarını derledik.

Çoban çantası otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Çoban çantası otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çoban çantası otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Çoban çantası otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çoban çantası otu kavramı tarım sektöründe kullanılan bir ifadedir. Bilindiği gibi doğa insanlara kendiliğinden yetişen şifalı otlar sunmaktadır. Bu otlar bazı hastalıkların tedavilerinde ya da gıda amaçlı kullanılabilmektedir. Fakat bazen insanlar isimlerini bile duymadıkları ot çeşitleriyle karşılaşabilmektedir. Bu bakımdan yazıda sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak çoban çantası otu nedir, ne işe yaramaktadır, nerede yetişmektedir, faydaları nelerdir, neye iyi gelmektedir detayları ile derledik.

Çivit otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Çivit otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çivit otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Çivit otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çivit otu; çok eski dönemlerden beri kullanılan, insanlar adına oldukça fazla yarara sahip olan bir bitkidir. Senelik bir ot çeşididir. Oldukça güzel bir kokusu olan çivit otu; genel olarak şifa adına kullanılmaktadır. Bitkinin tadının acı olduğu söylenebilir. Peki, çivit otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Çivit otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Ciğer otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Ciğer otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ciğer otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Ciğer otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Yol kenarlarında ve ormanlarda kendiliğinden yetişebilen ciğer otu, çok yıllık bitki türüdür. Boyu 15 santime ulaşabilen ciğer otunun, sağlık için yararlı olduğu pek çok nokta bulunuyor. Ciğer otu nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, kullanımı nasıldır, faydaları nelerdir, zararları nelerdir, nerelerde satılır sorularının yanıtlarını derledik.

Cibes otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Cibes otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Cibes otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Cibes otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ege bölgesinde yetişen bitkilerden biri olan cibes otu, lahanaya benzer şekillere sahiptir. Turpgiller familyasına ait olan cibes otu, alternatif tıpta uzun süredir kullanılmaya devam ediyor. Cibes otu nedir, cibes otu ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir, zararları var mıdır gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Çemen otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Çemen otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çemen otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Çemen otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hem tohumu hem yaprakları tüketilebilen çemen otu, sağlık için faydalı bitkilerdendir. Uzakdoğu kültüründe vazgeçilmez baharatlar içerisinde yer alan bitki, yemeklere tat vermesiyle biliniyor. Çemen otu nedir, nerede yetişir, ne işe yarar, nasıl kullanılmalı, zararları nelerdir, faydaları var mıdır sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

Canavar otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Canavar otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Canavar otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Canavar otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Bitki dünyasında canavar otunun farklı bir yeri bulunuyor. Özellikle tarlalarda ürünlere sarılarak onlardan beslenmesi, canavar ismiyle anılmasının nedenidir. Ancak canavar otu yüzyıllarca verem hastalığının iyileştirilmesi adına kullanılmıştır. Canavar otu nedir, ne işe yarıyor, nasıl yetiştirilir, nasıl kullanılır, neye yarar, faydaları nelerdir, zararları var mıdır sorularının yanıtlarını derledik.

Çalba otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Çalba otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çalba otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Çalba otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Doğal yollarla kendiliğinden yetişen çalba otu, faydalı bitki türlerinden biridir. Halk arasında şalba otu olarak tanınan bitki türünün ana vatanı Avrupa'dır. Ülkemizin belli bölgelerinde yetişen çalba otunun sadece Türkiye'de 200'den fazla türü bulunuyor. Çalba otu nedir, nasıl kullanılır, yetiştirmek mümkün müdür, hangi mevsimlerde olur, faydaları neler gibi soruların yanıtlarını derledik.

Çakşır otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Çakşır otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çakşır otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Çakşır otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Anavatanı Hindistan olan çakşır otu, mucizeleri olan bitki olarak adlandırılır. Vücuda çok sayıda faydası olan çakşır otunun hoş bir kokusu bulunuyor. Erkeklerde sperm sayısını arttırdığı bilinen otun, bunların haricinde onlarca yararı bulunmaktadır. Çakşır otu nedir, ne gibi faydaları bulunur, nasıl kullanılmalıdır, kullanımı nasıldır, nerede satılır gibi soruların yanıtlarını derledik.

Cağ otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Cağ otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Cağ otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Cağ otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Bitkisel tedavi yöntemleri asırlardır kullanılan ve tıbbi tedaviyi desteklediğine inanılan bir unsurdur. Dolayısıyla şifalı otlar hakkında sıklıkla araştırma yapıldığı görülmektedir. Bunlardan biri de bazı insanların ilk kez duyduğu cağ otudur. Peki, cağ otu nedir ve ne işe yarar? Cağ otu nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Baldıran otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Baldıran otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Baldıran otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Baldıran otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Dünya üzerinde pek çok yararlı ot bulunmaktadır. Yaşadığımız coğrafyada da insan sağlığına iyi gelen oldukça faydalı otlar bulunmaktadır. Bu otlardan bir tanesi de baldıran otudur. Baldıran otu tüketimi uzman kişiler tarafından tavsiye edilmekte ve önerilmektedir. Son günlerde tavsiyeler artınca baldıran otu ile ilgili araştırmalar da artmıştır. Peki, baldıran otu nedir? Baldıran otu ne işe yaramaktadır? Baldıran otu nasıl kullanılır? Baldıran otunun faydaları nelerdir? İşte baldıran otu ile ilgili tüm detaylar.

Azgın teke otu nedir, nasıl kullanılır ve nerede yetişir Azgın teke otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Azgın teke otu nedir, nasıl kullanılır ve nerede yetişir? Azgın teke otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

İnsan sağlığı için çok fazla faydalı ot bulunmaktadır. Bu otlardan bir tanesi de azgın teke otudur. Azgın teke otunun adının ilk kez duyan kişiler bu otun nerede yetiştiğini ve nasıl kullanıldığını merak etmektedirler. Azgın teke otunun birçok faydası bulunmaktadır. Tüketilmesi uzman doktorlar tarafından da önerilmektedir. Peki, azgın teke otu nedir? Azgın teke otu nasıl kullanılmaktadır? Azgın teke otu nerede yetişmektedir? Azgın teke otunun faydaları nelerdir? Azgın teke otu neye iyi gelir ve hangi mevsimde yetişir? İşte azgın teke otu ile ilgili tüm detayları derledik.

At kuyruğu otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir At kuyruğu otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

At kuyruğu otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? At kuyruğu otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

At kuyruğu otu, sağlık için faydalı bitkiler arasında yer alır. Yüksekliği 25 santim ile 60 santim arasında değişen bu bitki, nemli bataklık topraklarda sıkça yetişir. At kuyruğu otu nedir, ne işe yarar, hangi mevsimlerde bulunur, kullanımı nasıl olmalıdır, faydaları nelerdir, neye iyi gelir, zararları var mıdır gibi soruların yanıtlarını derledik.

Aslan pençesi otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Aslan pençesi otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Aslan pençesi otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Aslan pençesi otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Bazı yörelerde 'Aslan Ayağı' olarak bilinen aslan pençesi otu, dağlık bölgelerde yetişen faydalı bitkilerden biridir. Çay olarak tüketilebilen aslan pençesi otu, sağlığa sağladığı faydalarla tanınan bitki türüdür. Aslan pençesi otu nedir, faydaları nelerdir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, zararları var mıdır, nerelerde satılır gibi soruların yanıtlarını derledik.

Arapsaçı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Arapsaçı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Arapsaçı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Arapsaçı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Bitkilerin kullanımı sağlıklı yaşam için artış gösteriyor. Arapsaçı otu bitkisi sağlıklı yaşam için tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır. Mucize diye belirtilen etkilere sahip olan arapsaçı otu, ağrı kesici özelliğiyle biliniyor. Arapsaçı otu nedir, ne işe yarar, nerelerde yetişir, faydaları nelerdir, zararları var mıdır, yararları nelerdir gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

Andız otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Andız otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Andız otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Andız otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Batı Asya, Güney Avrupa ve Kuzey Amerika'da sıklıkla yetişen andız otu, çok yıllık bitki türüdür. Dünyada genellikle 'Yabani Ayçiçeği' olarak tanımlanan andız otunun sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Andız otu nedir, faydaları nelerdir, neye iyi gelir, kullanımı nasıl olmalıdır, satış yerleri nerelerdir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Adam otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Adam otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Adam otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Adam otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Türkiye'nin birçok farklı bölgesinde yer alan ve en çok bilinen ot türleri içerisinde adam otu gelir. Özellikle sağladığı faydalar ile son dönemlerde ilgi çeken ve merak edilen türler içerisinde geliyor. Peki, adam otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Adam otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Acı çehre otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Acı çehre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Acı çehre otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Acı çehre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Pek çok kişi aldığı kilolardan ötürü şikayet eder. Bunun yanı sıra alınan kiloları vermek için uğraşan kişiler, bitkisel yollara başvurmaktadırlar. Son dönemlerde zayıflama adına acı çehre otu kullanılmaktadır. Peki, acı çehre otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Acı çehre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Sütlaç tarifi - Sütlaç nasıl yapılır İşte fırında sütlaç yapımı

Sütlaç tarifi - Sütlaç nasıl yapılır? İşte fırında sütlaç yapımı

Sütlaç tarifi merak edilen konular arasında yer alıyor. Sevilen lezzetlerden olan sütlaç fırında veya ocakta yapılabiliyor. Fırın sütlaç tarifinde ön pişirme yapılan sütlaç, güveçlere ya da ısıya dayanıklı fırın kaplarına konuluyor. Peki, sütlaç nasıl yapılır?

Trileçe nasıl yapılır Trileçe tarifi ve püf noktaları

Trileçe nasıl yapılır? Trileçe tarifi ve püf noktaları

Trileçe tarifi ve malzemeleri merak edilen konular arasında yerini aldı. Sevilen lezzetlerden biri olan trileçe Balkanlar’dan Türk mutfağına giriş yapmıştır. Karamelli, çikolatalı, frambuazlı, çilekli, karışık meyveli ve limonlu trileçe çeşitleri vardır. Peki, trileçe nasıl yapılır? İşte tarifi ve püf noktaları

Türkiye hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Türkiye hangi saat diliminde, meridyende ve dönencede

Türkiye hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Türkiye hangi saat diliminde, meridyende ve dönencede

Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim 1923 tarihinde kuruldu. Akdeniz, Karadeniz ve Karasal iklimin görüldüğü Türkiye'de organik tarım, ticaret, ilaç sanayi ve doğa turizmi gelişmiştir. Ülkemizde en fazla çıkarılan madenler bor, linyit ve kükürt, en çok yetiştirilen tarım ürünleri ise incir, çay, mısır ve buğdaydır. Türkiye hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
Süper Ligin 9. haftasını Trabzonspor lider kapattı

Süper Lig'in 9. haftasını Trabzonspor lider kapattı

Süper Lig'de 9. hafta mücadelesi, oynanan 2 karşılaşmayla tamamlandı.

18.10.2021Futbol
Tulumba tatlısı nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir Kıtır Kıtır tulumba tatlısı tarifi ve kalorisi

Tulumba tatlısı nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir? Kıtır Kıtır tulumba tatlısı tarifi ve kalorisi

Sokak lezzetlerimizden olan tulumba tatlısı dışı çıtır ve altın sarısı rengiyle damak çatlatan bir tada sahiptir. Genellikle tatlıcılardan yemeye alışkın olduğumuz tulumba tatlısı evde de kolay ve pratik bir tarifle yapılabilir. İşte MasterChef ekranlarında şeflerin hünerlerini sergilediği tulumba tatlısı nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir sorularının yanıtları...

Kadir Ezildi kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi

Kadir Ezildi kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi?

Kadir Ezildi evli olup olmadığı ve biyografisi ile gündemde yer alıyor. Kadir Ezildi, sunmuş olduğu En Hamarat Benim isimli yarışma programı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Geçtiğimiz yıllarda Fox TV ekranlarında Temizlik Benim İşim isimli programı sunan ve yeni sezona En Hamarat Benim isimli format ile girme kararı alan Kadir Ezildi, yarışmacıların temizlik konusundaki maharetlerini mutfağa da taşımasına imkan tanıyarak değerlendirmelerini gerçekleştiriyor. Peki, Kadir Ezildi kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, En Hamarat Benim yarışmasının sunucusu Kadir Ezildi hakkında detaylı bilgiler

18.10.2021Hayat
Antienflamatuar nedir, ne demek

Antienflamatuar nedir, ne demek?

Antienflamatuar, anlamı merak edilen tıbbi terimler arasında yer alabilmektedir. Şişlik giderici, iltihapla savaşan ilaçlar için Antienflamatuar tanımı kullanılabilmektedir. Antienflamatuar aynı zamanda diyet terimi olarak da karşılaşılabilmektedir. İşte, Antienflamatuar nedir, ne demek sorusunu merak edenler için bu içeriğe sahip olan ve şişlik azaltan diyet yiyecekler hakkında bilgiler

18.10.2021Sağlık
Karadenizde vakalar neden artışta Prof. Dr. Mustafa Çetinerden canlı yayında dikkat çeken açıklamalar

Karadeniz'de vakalar neden artışta? Prof. Dr. Mustafa Çetiner'den canlı yayında dikkat çeken açıklamalar

Yeni vaka haritası açıklandı. Buna göre Karadeniz Bölgesi'nde vaka oranları artışta. Peki bunun nedeni ne? İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Çetiner CNN Türk canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

18.10.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Mega kargonun kalbine girdim

Gözlerden uzak bir yerde. İstanbul Havalimanı sınırları içinde Türk Hava Yolları Mega Kargo Binası... Devasa bir yapı. Yarım kilometreden daha uzun. Ancak uçağa binip yükselince daha iyi görünüyor. Uçak yükseldikçe küçüleceği yerde neredeyse büyüyor. Türkiye’nin ihracatının yüzde 5’i bu merkezden geçiyor. Yönetim, bilgisayarların tuşlarında. Otonom bir yapı.

20.10.2021