EKSTRA
MENÜ

Birleşik Krallık

Birleşik Krallık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Birleşik Krallık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.842 Birleşik Krallık haberi bulunmuştur.

Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Avrupa'nın batısında, coğrafi olarak Büyük Britanya Adasının tamamını, İrlanda Adası'nın kuzey kısmını ve bazı diğer Britanya Adalarını kapsayan ülke. Ülkenin ismi, gerek ülke içinde, gerekse uluslararası camiada genellikle Birleşik Krallık (İngilizce: United Kingdom) olarak kullanılır. Büyük Britanya sözcüğü de zaman zaman Birleşik Krallık anlamında kullanılır. Birleşik Krallığın kurucu unsurlarından oluşmuş, en gelişmiş ve kalabalık ülkesi olan İngiltere'nin ismi ise birçok yabancı medya kuruluşunda ve zaman zaman da resmi kanallarda Birleşik Krallık yerine kullanılır. Ülkenin vatandaşları için kullanılan resmi tanımlama Britanyalıdır. Bununla birlikte İngiliz sözcüğü de uluslararası camiada yaygın olarak kullanılır. Briton sözcüğü de gayriresmî şekilde zaman zaman Britanyalı anlamında özellikle İngiltere'de yaşayan halkı tanımlamak için kullanılır.

Birleşik Krallık Haberleri

Birleşmiş Milletler ve birçok ülkeden İsraile gerilimi azaltma çağrısı

Birleşmiş Milletler ve birçok ülkeden İsrail'e 'gerilimi azaltma' çağrısı

Birleşmiş Milletler, (BM), ABD, İngiltere ve İran gibi birçok ülke işgal altındaki Doğu Kudüs'te devam eden şiddet olaylarının azaltılması çağrısında bulundu.

11.05.2021Dünya
Büyükelçi Tuncalı’dan Ramazan Bayramı mesajı

Büyükelçi Tuncalı’dan Ramazan Bayramı mesajı

KKTC’nin Londra Büyükelçisi Oya Tuncalı, Ramazan Bayramı için bir kutlama mesajı yayımladı. Koronavirüs salgını nedeniyle farklı bir ramazan dönemi geçirildiğine dikkat çeken Tuncalı, şunları söyledi:

10.05.2021Avrupa
AB’nin yeni bir vizyona ihtiyacı var

AB’nin yeni bir vizyona ihtiyacı var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa Günü mesajında “Birliğin güçlü bir küresel aktör olmasının önündeki en büyük engel stratejik sabır ve vizyon eksikliğidir. Yeni bir kurumsal yapıya, yeni bir vizyona, kuşatıcı yeni bir söyleme ihtiyacı vardır. Ülkemizin katkısı ve desteği olmadan birliğin güçlü bir şekilde varlığını devam ettiremeyeceği aşikardır” dedi.

10.05.2021Gündem
Sadiq Khan, ikinci kez Londra belediye başkanlığına seçildi

Sadiq Khan, ikinci kez Londra belediye başkanlığına seçildi

İşçi Partili Sadiq Khan, ikinci kez Londra belediye başkanlığına seçildi.

9.05.2021Dünya
Elektrik-elektronik sektöründen 4,5 milyar dolarlık ihracat

Elektrik-elektronik sektöründen 4,5 milyar dolarlık ihracat

Türk elektrik-elektronik sektörü yılın ilk 4 ayında 4,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

9.05.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan AB mesajı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AB'nin güçlü bir küresel aktör olmasının önündeki en büyük engel stratejik sabır ve vizyon eksikliğidir." dedi. Erdoğan ayrıca, ''Türkiye, maruz kaldığı çifte standarda ve engellemelere rağmen stratejik hedefi olan AB üyeliği yolunda kararlı tutumunu ve çalışmalarını sürdürmektedir.'' ifadelerini kullandı.

9.05.2021Gündem
Uluslararası öğrenci sayısı 200 bini aştı

Uluslararası öğrenci sayısı 200 bini aştı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, yükseköğretimin durumunu Türkiye ve dünya çerçevesinde değerlendirdi. Saraç, “ Uluslararası öğrenci sayımız 200 bini aştı. Türkiye’nin yükseköğretimde bir bölgesel güç olma iddiasını desteklemek ve geliştirmek için, ilgili kurumlardan biri olan YÖK, uluslararasılaşma kavramını aynı zamanda bir kamu politikası olarak ele alıyor” dedi.

8.05.2021Eğitim
Değerleri 40 milyon lira Sahte belgeli lüks araç operasyonu yapıldı

Değerleri 40 milyon lira! Sahte belgeli lüks araç operasyonu yapıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı değeri 40 milyon lirayı bulan 24 araca ilişkin otomobil kaçakçılığı operasyonu gerçekleştirdi. Emniyetin bahçesine sıralanan otomobiller GTA oyunlarındaki sahneleri akıllara getirdi.

7.05.2021Ekonomi
Batılı 5 ülkeden Libya seçimlerine ilişkin çağrı

Batılı 5 ülkeden Libya seçimlerine ilişkin çağrı

Batılı 5 ülkenin Libya büyükelçilikleri, ülkede 24 Aralık'ta yapılması beklenen seçimlerin kolaylaştırılması çağrısında bulundu.

7.05.2021Dünya
Premier Ligden seyirci kararı

Premier Lig'den seyirci kararı

İngiltere Premier Ligi, kısıtlamaların hafifletilmesi kapsamında belirli limitlerle ev sahibi takım taraftarlarının maçlara alınabileceğini açıkladı.

5.05.2021Futbol
4 aylık ihracat performansıyla rekora imza attı

4 aylık ihracat performansıyla rekora imza attı

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, geçen ay 2020'nin aynı ayına göre yüzde 184,7 artışla 1 milyar 632 milyon 42 bin dolar ihracat gerçekleştirirken, ocak-nisan döneminde 6 milyar 336 milyon 207 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek ilk 4 aylık ihracatına da imza attı.

5.05.2021Ekonomi
Yarın Dünya sevgiyle dönecek Online sufi müzik konseri

Yarın Dünya sevgiyle dönecek! Online sufi müzik konseri!

Tüm zamanların en büyük mistik şairi ve tasavvuf ehli Mevlana Celaddin-i Rumi’nin hayatını merkeze alan şiir, müzik ve dansın yer alacağı özel konser yarın online olarak tüm dünyayla buluşacak.

5.05.2021Avrupa
242 yıllık perakendeci veda etti Tarihi duyurdu... Son kez kapılarını kapatacak

242 yıllık perakendeci veda etti! Tarihi duyurdu... Son kez kapılarını kapatacak

Moda perakendecisi Boohoo, 242 yıllık Debenhams markasını ve web sitesini 55 milyon sterline satın almıştı. Anlaşmaya göre sadece marka kullanım hakkı satın alınsa da Debanhams, 118 mağazasını kapatıp 12 bin kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu.

5.05.2021Ekonomi
ABD ham petrol stokları 7.7 milyon varil düştü

ABD ham petrol stokları 7.7 milyon varil düştü

ABD genelinde ham petrol stokları 30 Nisan’da sona eren haftada, bir önceki haftaya göre 7.69 milyon varil azaldı.

5.05.2021Ekonomi
Petrol yükseldi... Paladyum yeni rekorda

Petrol yükseldi... Paladyum yeni rekorda

ABD ve Birleşik Krallık imalat sanayi üretimlerinde artışları gösteren verilerin ardından talep kaygılarının azalmasıyla petrol fiyatları yüzde 1.0’den çok yükselirken, paladyum fiyatı yeni rekor düzeye çıktı.

4.05.2021Ekonomi
Gemi ve yat sektörü nisanda ihracatını yaklaşık 3 kat artırdı

Gemi ve yat sektörü nisanda ihracatını yaklaşık 3 kat artırdı

Türkiye’nin nisan ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 109 artışla 18 milyar 776 milyon dolar olarak gerçekleşirken, 74 ülkeye 109 milyon 912 bin dolar değerinde ihracat yapan gemi ve yat, otomotiv endüstrisi ve halı sektörleri ile birlikte dış satımını en çok artıran sektörlerden oldu.

4.05.2021Ekonomi
‘200 milyar doları konuşma zamanı’

‘200 milyar doları konuşma zamanı’

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, nisan ayında ihracatın, pandemi etkisindeki geçen yılın aynı ayına göre yüzde 109’luk artışla 18.8 milyar dolara yükseldiğini açıkladı. Muş, “Yıllık 184 milyar dolarlık ihracat hedefini aşmaya bir adım daha yaklaştık. 200 milyar doların üzerini konuşma zamanı” dedi.

4.05.2021Ekonomi
Mobil uygulamaların kullanımı kolay, riski çok

Mobil uygulamaların kullanımı kolay, riski çok

Günümüzde bankacılık, e-ticaret, kriptopara, e-devlet uygulamaları yaygın olarak bireyler ve kurumlar tarafından kullanılıyor. Sundukları çözümlerle hayatı kolaylaştıran mobil uygulamalardaki riskler de giderek artıyor. Kişisel ve kurumsal bir çok değerli veri barındıran uygulamalara yönelik kötü amaçlı kişilerin neden olduğu güvenlik ihlalleri ne yazık ki kötü sonuçlar doğuruyor.

3.05.2021Teknoloji
Otomotiv ihracatında Bursa lider oldu

Otomotiv ihracatında Bursa lider oldu

Otomotiv endüstrisinde bu yılın nisan en fazla ihracat gerçekleştiren il Bursa oldu.

3.05.2021Ekonomi
En fazla ihracat otomotiv endüstrisinde gerçekleşti

En fazla ihracat otomotiv endüstrisinde gerçekleşti

Otomotiv endüstrisi, nisan ayında 2 milyar 465 milyon 647 bin dolarla en fazla ihracat gerçekleştirilen sektör oldu.

3.05.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle ihracat rakamlarını değerlendirdi

TİM Başkanı Gülle ihracat rakamlarını değerlendirdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, nisanın, Mart 2021'den sonra Cumhuriyet tarihinde en yüksek ihracat gerçekleştirdikleri ikinci ay olduğunu belirterek, "Rakamlar gösteriyor ki inşallah yıllık ihracat hedefimiz olan 184 milyar dolardan çok daha yüksek rakamlara, 200 milyarın doların da üstüne çalışarak ulaşacağız." dedi.

3.05.2021Ekonomi
Nöyyi Antlaşması Nedir Nöyyi Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Nöyyi Antlaşması Nedir? Nöyyi Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

İki dünya savaşları sonrasında çok sayıda müzakereler olmuş ve antlaşmalar imzalanmıştır. Bunlardan birisi de Nöyyi ( Neuilly ) Antlaşmasıdır. Nöyyi Antlaşması Nedir? Nöyyi Antlaşması nerede imzalanmıştır? Nöyyi Antlaşmasının tarfları kimlerdir? Nöyyi Antlaşmasının sonucu nedir? Nöyyi Antlaşmasının Önemi nedir gibi çok sayıda soru akla gelmektedir. Bu ve benzer sorulara cevap olabilecek ve ilgiyle okuyacağınız konuları sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Maastricht Antlaşması Nedir Maastricht Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Maastricht Antlaşması Nedir? Maastricht Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Maastricht Antlaşması nedir? Maastricht Antlaşması tarihi, maddeleri, önemi ve sonuçları kısaca özetini sizin için hazırlıyoruz. Maastricht Antlaşması hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Lizbon Antlaşması Nedir Lizbon Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Lizbon Antlaşması Nedir? Lizbon Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Güncel kavramlarla karşılaştığımızda merakımız uyanır. Bildiğimizi düşündüğümüz konuları bile tam olarak hatırlayamayabiliriz. İşte yakın tarih olaylarından olan Lizbon Antlaşması da nedir? Lizbon Antlaşması kimler arasında gerçekleştirilmiştir? Lizbon Antlaşmasının sonucu nedir? Lizbon Antlaşmasının önemi nedir gibi ve benzer sorularınıza cevapları sizin için derledik.

3.05.2021Araştırma
İnebahtı Deniz Savaşı Tarihi Ve Özeti - İnebahtı Deniz Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

İnebahtı Deniz Savaşı Tarihi Ve Özeti - İnebahtı Deniz Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

İnebahtı Deniz Savaşı, Osmanlı İmparatorluğunun katıldığı pek çok sayıdaki deniz savaşlarından birisidir. Tarih bilginizi tazelemek isteyeceksinizdir. İnebahtı Deniz Savaşı tarihi ve önemi nedir? İnebahtı Deniz Savaşının tarafları kimlerdi gibi pek çok soruya cevap olabilecek önemli bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Boer Savaşları Tarihi Ve Önemi - 1. Ve 2. Boer Savaşı Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Boer Savaşları Tarihi Ve Önemi - 1. Ve 2. Boer Savaşı Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Boer Savaşları tarihi ve önemi nedir? 1. ve 2. Boer Savaşı tarafları, nedenleri ve sonuçları hakkında kısaca bilgi edinmek isteyenler için savaşın tüm detaylarını araştırdık. Boer savaşları kimler arasında oldu ve savaş neden patlak verdi tüm detayları derledik.

3.05.2021Araştırma
Falkland Savaşı Tarihi Ve Önemi - Falkland Savaşı Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Falkland Savaşı Tarihi Ve Önemi - Falkland Savaşı Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Yakın tarihte yaşanmış bir Falkland Savaşı vardır. Bu savaş hangi tarihte olmuştur? Falkland Savaşı nerede yapılmıştır? Falkland Savaşı'nın tarafları kimlerdir? Falkland Savaşı' nın sebepleri nelerdir? Falkland Savaşı'nın sonuçları nelerdir? İşte bu ve benzer sorulara cevap olacak detayları derledik.

3.05.2021Araştırma
Afganistan Savaşı Tarihi Ve Önemi - Afganistan Savaşı Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Afganistan Savaşı Tarihi Ve Önemi - Afganistan Savaşı Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Afganistan zaman zaman gündeme gelen ama tam olarak ülkede ne olduğu da bilinmeyen bir konudur. Afganistan Savaşı nedir? Afganistan Savaşı kimler arasında olmaktadır. Afganistan Savaşının tarafları kimlerdir? Afganistan Savaşı nedenleri nelerdir? Afganistan Savaşı sonuçları nelerdir? Afganistan Savaşı önemi nedir sorularına cevap olabilecek ve ilgiyle okuyacağınız bilgileri sizin içi derledik.

3.05.2021Araştırma
15 ülkeden gelenler testten muaf

15 ülkeden gelenler testten muaf

15 Mayıs’tan itibaren Hong Kong ve 15 ülkeden Türkiye’ye gelişlerde koronavirüs testi istenmeyecek.

3.05.2021Gündem
Flaş PCR testi kararı... 15 ülke için kaldırıldı

Flaş PCR testi kararı... 15 ülke için kaldırıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan PCR testi, 15 Mayıs itibariyle 15 ülkeden istenmeyecek.

2.05.2021Ekonomi
Yılın ilk 3 ayında Tekirdağdan 146 ülkeye ihracat yapıldı

Yılın ilk 3 ayında Tekirdağ'dan 146 ülkeye ihracat yapıldı

Tekirdağ'dan bu yılın ocak-mart döneminde 146 ülkeye 288 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

2.05.2021Ekonomi
Uzmanlığı olan bütün kadınlar davetlimiz

Uzmanlığı olan bütün kadınlar davetlimiz!

Kadınlar gazete ve televizyon haberlerinde, panel ve konferanslarda uzman olarak erkeklere göre çok daha az yer alıyor. ‘Bana Kadınlar Anlatsın’ projesinde hedef, “Vallahi istiyoruz ama kadın uzman bulamıyoruz” diyen medyanın bu ‘bahane’sini ortadan kaldırmak ve bilgisini paylaşmak isteyen kadın uzmanları görünür kılmak.

İhracatta  Martta 18.9 milyar dolar oldu

İhracatta Mart'ta 18.9 milyar dolar oldu

Türkiye'nin ihracatı martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 42,2 artarak 18 milyar 984 milyon dolar, ithalat yüzde 25,6 artarak 23 milyar 637 milyon dolar oldu

30.04.2021Ekonomi
İngiltere’den Hindistan’a aşı yok

İngiltere’den Hindistan’a aşı yok

Her gün rekor seviyede kaydedilen yeni koronavirüs vakaları nedeniyle Hindistan’da sağlık sistemi çöktü. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock ise Hindistan’a göndermek için stoklarında fazladan aşı bulunmadığını söyledi.

30.04.2021Dünya
AB ile İngiltere arasında flaş gelişme

AB ile İngiltere arasında flaş gelişme!

Avrupa Birliği Konseyi, merakla beklenen AB ve İngiltere arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmayı onayladı. Anlaşma 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek.

29.04.2021Ekonomi
Finans kuruluşları İskoçya’daki seçim öncesinde bağımsızlık olasılığını değerlendirdi

Finans kuruluşları İskoçya’daki seçim öncesinde bağımsızlık olasılığını değerlendirdi

Yatırım bankası Morgan Stanley, Birleşik Krallık'ı oluşturan dört devletten biri olan İskoçya’nın bağımsız olma ihtimalinin yüzde 15, Citibank ise yüzde 35 seviyesinde olduğunu bildirdi.

28.04.2021Ekonomi
Londrada Ramazan boyunca Modanisa rüzgarı

Londra'da Ramazan boyunca Modanisa rüzgarı

E-ticaret ve online giyim platformu Modanisa, Birleşik Krallık'ta reklam ve marka yatırımlarını artırdı.

28.04.2021Moda
Bilim insanlarından zengin ülkelere çağrı: Aşılarınızı Hindistanla paylaşın

Bilim insanlarından zengin ülkelere çağrı: Aşılarınızı Hindistan'la paylaşın!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkelerden Hindistan'da günlük vaka sayısı rekor seviyede yükselişini sürdürüyor. Ülkede günlük Kovid-19 vakası ve ölü sayısı dünya genelinde en üst seviyeye çıktı. Bilim insanlarından bu konuda çok önemli bir uyarı geldi ve Hindistan'daki krizi birlikte çözmeden koronavirüs salgınından çıkışımız olmadığı bir kez daha hatırlatıldı.

28.04.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Raab ile görüştü

Bakan Çavuşoğlu, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Raab ile görüştü

İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Dominic Raab ile görüştü.

28.04.2021Dünya
Sakaryadan yılın ilk çeyreğinde 139 ülkeye 1,4 milyar dolarlık ihracat yapıldı

Sakarya'dan yılın ilk çeyreğinde 139 ülkeye 1,4 milyar dolarlık ihracat yapıldı

Türkiye'nin otomotiv ihracatında önemli yere sahip olan Sakarya, yılın ilk çeyreğinde 1 milyar 427 milyon 605 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

28.04.2021Ekonomi
ABden İngiltereye ticaret anlaşması uyarısı

AB'den İngiltere'ye 'ticaret anlaşması' uyarısı

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, "Bu anlaşma, bağlayıcı bir uzlaşmazlık çözüm mekanizması ve gerektiğinde durumu düzeltmeye yönelik tek taraflı tedbirler alınmasını sağlayan maddeler içeriyor." dedi.

27.04.2021Dünya
YouTube birçok ülkede erişime kapandı

YouTube birçok ülkede erişime kapandı!

Milyonlarca sosyal medya kullanıcısının favori platformu YouTube, birçok ülkede erişime kapandı.

26.04.2021Teknoloji
Anzaklar şafak töreniyle anıldı

Anzaklar şafak töreniyle anıldı

Çanakkale'de Anzak Çıkarması'nın 106'ncı yıl dönümünde koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlı sayıda katılımcıyla Anzak Koyu'nda anma töreni düzenlendi. Sağanak yağmur altında gerçekleşen törende, 106 yıl önce hayatını kaybeden Anzak askerleri anıldı.

25.04.2021Gündem
Çanakkale Şehitleri’ne saygı töreni

Çanakkale Şehitleri’ne saygı töreni

Çanakkale Kara Savaşları’nın 106. yılı kapsamında, Şehitler Abidesi’nde tören düzenlendi.

25.04.2021Gündem
4 ülkeye yayıldı Android telefon kullananlar bu mesaja dikkat

4 ülkeye yayıldı! Android telefon kullananlar bu mesaja dikkat

Uzmanlar, Android telefonlara bulaşan bir kısa mesaj dolandırıcılığının Birleşik Krallık'ta yayılmakta olduğu konusunda uyardı. Kötü amaçlı yazılımı, İspanya, Almanya ve Polonya'ya da yayıldı.

24.04.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Amerikalılar, Kıbrıs Barış Harekâtı’nda nükleer bombalar İçin neden önlem aldı?

Dünkü yazımız 2019 Ekim ayında Suriye’de gerçekleştirilen “Barış Pınarı harekâtı” nedeniyle Türkiye ile ABD arasında yaşanan gerilim sırasında Amerikan tarafının İncirlik’te bulunan nükleer başlıkların güvenliği konusunda yaşadığı rahatsızlığı konu alıyordu.

6.05.2021

Biden İncirlik’teki nükleer başlıklar için ne demişti, ne yapabilir?

ABD başkanlarının ya da başkanlığa doğru giden adayların İncirlik Üssü’ndeki nükleer başlıklar konusunda beyanda bulunmaları neredeyse bir gelenek halinde yerleşmeye başladı.

5.05.2021

Virüs kulaklarınızı çınlatıyor olabilir mi?

ABD’li restoran zinciri Texas Roadhouse CEO’su Kent Taylor, ‘şiddetli’ kulak çınlaması ve diğer ‘dayanılamaz’ COVID-19 sonrası semptomları yüzünden hayatına son verdi. Şimdi herkes işitme sorunlarıyla bu virüs arasındaki bağlantıyı merak ediyor.

2.05.2021

Birbirimizi görmeden uçacağız

Pandeminin etkisiyle havayolu yolcuları çok daha fazla sıkıntılı olmaya başladı. Kimsenin, yanındaki yolcuya tahammülü yok. Kabin tasarımcıları da bunun farkında. Şirketler her yolcuya bir özel alan oluşturabilmek için sınırları zorluyor. Yeni koltuklar ciddi bir rekabet oluşturabilir.

28.04.2021

Yüksek lisanslı ilk rehber köpeği 'Kara' ikizler burcu

Bugün, yani 28 Nisan, Dünya Rehber Köpekler Günü...

28.04.2021