EKSTRA
MENÜ

Gaz

Gaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 40.851 Gaz haberi bulunmuştur.

GAZ(MADDE)

Gaz maddenin 3 halinden biridir. Bu haldeyken maddenin yoğunluğu çok az, akışkanlığı son derece fazladır. Gaz halindeki maddelerin belirli bir şekli ve hacmi yoktur. Katı bir madde ısıtıldığı zaman, katı halden sıvı, sıvı halden de gaz haline geçer. Bu duruma faz (safha) değişikliği denir. Sıvıyı meydana getiren tanecikler (atom veya moleküller) birbirlerini çeker. Sıvı ısıtıldığı zaman, tanecikler arasındaki çekim kuvveti yenilir ve tanecikler sıvı fazdan (ortamdan) ayrılarak gaz haline dönüşürler. Gazı meydana getiren tanecikler her yönde hareket edebilir ve bulundukları kabın hacmini alırlar.

GAZ(OTOMOBİL)

GAZ (Gorkovskiy Otomobil Fabrikası) - Rusya'da otomobil işletmesi, binek araba, hafif kamyon ve minibüs üreten büyük üreticisi. Fabrika 1932 yıllında V. M. Molotov ad. Nijniy Novgorod Otomobil Fabrikası isimle kuruldu. Sovyetler Birliği döneminden beri ülkenin en büyük ve en önemli otomotiv firmasıdır. 1994 yılında özelleştirilen firma, LDV, LiAZ, KaVZ, UralAZ firmalarının sahibidir. Merkezi Nijniy Novgorod'dadır.

Gaz Haberleri

Süt Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Süt Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Süt Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Süt Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Süt alerjisi hem çocuklarda hem de yetişkinlerde ortaya çıkabilen bir alerji türüdür. Süt alerjisinin nedenleri günümüzde de en çok araştırılanlar arasına girmiştir. Süt alerjisi çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkar. Süt alerjisine nelerin iyi geldiği merak edenler araştırma yapmaktadırlar. Peki süt alerjisine ne iyi gelir? Süt alerjisi neden olmaktadır? Süt alerjisi belirtileri nelerdir? Süt alerjisinin tedavisi nasıl yapılır? İşte süt alerjisi ile ilgili her şey.

16.05.2021Sağlık
Patates Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Patates Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Patates Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Patates Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Patates alerjisi olan kişiler de hem patatesin yenmesi sonucunda hem de patatese temas edilmesi sonucunda alerji belirtileri görülebilir. Patates alerjisi çok sık olarak rastlanılmakta olan bir alerji türü değildir. Patates alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Patates alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

16.05.2021Sağlık
S&P’den İsrail’e uyarı

S&P’den İsrail’e uyarı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), İsrail’de siyasi ve güvenlikle ilgili risklerin son birkaç gün içinde keskin bir şekilde arttığını belirterek, bu risklerin uzamasının, ülkenin ekonomik, mali ve ödemeler dengesi ölçütlerini etkileyerek kredi notu derecelendirmesi üzerindeki baskıyı artırabileceğini bildirdi.

16.05.2021Ekonomi
Kestane Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Kestane Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Kestane Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Kestane Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Kestane alerjisi en basit tanımıyla kestane yedikten sonra vücudun bu yemeye bağlı olarak ortaya çıkardığı reaksiyona verilen addır. Bu alerji, kestane içerisinde bulunan lipid transfer proteine bağlıdır. Çoğunlukla hafif derecede deri belirtileri ile kendini gösterir. Türkiye'de ciddi derecede kestane alerjisi belirtileri görülmemektedir. Bunun nedeni ise kestanenin çiğ olarak değil közlenerek ya da haşlanarak tüketilmesi ile açıklanmıştır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
İnek Sütü Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer İnek Sütü Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İnek Sütü Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? İnek Sütü Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İnek sütü alerjisi, inek sütünün içerisinde bulunan protein yapısının immünolojik mekanizma ile meydana gelen reaksiyonlara verilen addır. İnek sütünün içerisinde insanların antikor üretmesine sebep olan 20 tane protein çeşidi yer alır.

15.05.2021Sağlık
İncir Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer İncir Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İncir Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? İncir Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İncir alerjisi, kuru ya da yeşil incirden olan posa ya da kabuğunun, incir özü ya da taze incirin tüketiminden dolayı ortaya çıkabilir. İncir ağaçlarından çıkan polenlerin solunumu halinde de ya da meyveye dokunmaktan da alerjinin meydana gelmesi mümkün olan bir durumdur.

15.05.2021Sağlık
Histamin Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Histamin Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Histamin Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Histamin Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Histamin alerjisi; bilhassa sağlıksız yaşam stili ile beraber sıkça görülür. Teşhis konması oldukça zordur. Peki Histamin alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Histamin alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
Bulgur Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Bulgur Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Bulgur Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Bulgur Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Pek çok gıdaya karşı gözlemlenen alerji çeşitleri vardır. Bulgur alerjisi de o alerji türlerinden bir tanesidir. Bulgur alerjisi mutlaka araştırılması gereken oldukça önemli bir alerji türüdür. Bulgura karşı yer alan bu alerji çeşidinde kişi bulgur tüketemez ve önemli komplikasyonlar doğabilir. Peki bulgur alerjisi nedir? Bulgur alerjisi neden olur? Bulgur alerjisini anlamak için hangi testler yapılır? Bulgur alerjisine iyi gelen şeyler nelerdir? İşte bulgur alerjisi ile ilgili bilinmesi gereken detaylar.

15.05.2021Sağlık
Şanlıurfa’da taşlı- sopalı hayvan otlatma kavgası: 8 yaralı

Şanlıurfa’da taşlı- sopalı 'hayvan otlatma' kavgası: 8 yaralı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, iki aile arasında ekili arazide koyun otlatma nedeniyle çıkan, taş ve sopaların kullanıldığı kavgada 8 kişi yaralandı.

15.05.2021Gündem
YHTleri, Marmaray ve Başkentrayı kapsıyor... Sefer saatleriyle ilgili önemli gelişme

YHT'leri, Marmaray ve Başkentray'ı kapsıyor... Sefer saatleriyle ilgili önemli gelişme

YHT'ler, Marmaray ve Başkentray sefer saatleri tam kapanma öncesindeki sefer saatlerine dönecek. 29 Nisan'da değişen sefer saatlerinin yeni düzene 17 Mayıs'tan itibaren geçmesi bekleniyor.

14.05.2021Ekonomi
Manchester United taraftarı bu kez abarttı Otobüsün önünü kestiler

Manchester United taraftarı bu kez abarttı! Otobüsün önünü kestiler

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United'da taraftarlar, kulüp yönetimine olan protestolarını sürdürdüler. Liverpool maçı öncesi rakip takımın otobüsünün önünü kesen taraftarlar, otobüsün lastiklerini patlattılar.

13.05.2021Futbol
Son dakika: İsrail saldırmaya devam ediyor... İnanılmaz görüntüler, muhabir canlı yayında ölümden döndü

Son dakika: İsrail saldırmaya devam ediyor... İnanılmaz görüntüler, muhabir canlı yayında ölümden döndü!

İsrail dünya kamuoyunun gözü önünde adeta canlı yayında Filistinlileri katletmeye devam ediyor. Son saldırılarda İsrail'in biri çocuk, biri de kadın olmak üzere 4 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle şehit sayısı 87'ye ulaştı. Hamas tarafından düzenlenen roket saldırılarında ise yedi kişi öldü. Uzmanlar, İsrail'in saldırıları sürdürmesi durumunda olayların iç savaşa dönüşebileceği uyarısını yapıyor. Öte yandan Filistin Gazze'ye düzlenen saldırıda İsrail'in kullandığı zehirli gaz nedeniyle şehit olanlar olduğunu açıkladı. ABD Başkanı Biden'dan İsrail'e skandal bir savunma gelirken Filistinli bir gencin CNN'de yayınlanan tokat gibi sözleri tüm dünyada yankılanıp binlerce kez paylaşıldı. Filistinli genç yayından sonra mahallesinden zorla çıkarıldı. El Cezire televizyonu muhabirinin canlı yayında yaşadığı dehşet ise tüm dünyanın kanını dondurdu. İşte son 24 saatte yaşananlar...

13.05.2021Dünya
Son dakika: Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk, Abdurrahim Albayrak gerçeğini açıkladı Fatih Terim ile...

Son dakika: Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk, Abdurrahim Albayrak gerçeğini açıkladı! Fatih Terim ile...

Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk, projeleri ve hedefleriyle ilgili Spor Arena’ya özel açıklamalarda bulundu. En önemli önceliğinin Kemerburgaz Tesisleri olduğunu belirten Öztürk, Fatih Terim’in zor bir hoca olduğunu ama kendisinin zoru sevdiğini söylerken seçilirlerse Abdurrahim Albayrak’ın da birkaç ay kendileri ile çalışacağını açıkladı.

13.05.2021Futbol
Veri, ekonomiye değer olarak geri dönüyor

'Veri, ekonomiye değer olarak geri dönüyor'

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ; kişisel veri, siber güvenlik ve siber vatan kavramları ile telekomünikasyonda yerli ve milli imkanlarla üretilen yeni teknolojileri basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda anlattı.

13.05.2021Teknoloji
Kassam Tugayları kimdir Kudüs ve Gazzedeki olaylar

Kassam Tugayları kimdir? Kudüs ve Gazze'deki olaylar

Kassam Tugayları, İsrail'in üç kentine 130 roketle hava saldırısı düzenledi. Hamas kaynakları, İzzettin el-Kassam Tugayları komutanlarından Muhammed Abdullah Feyyad'ın İsrail saldırılarında hayatını kaybettiğini ifade etti. Bu gelişme ardından sosyal medyanın en çok konuşulan başlıklarından biri de Kassam Tugayları oldu. Peki, Hamas kaynakları, İzzettin el-Kassam Tugayları komutanlarından Muhammed Abdullah Feyyad'ın İsrail saldırılarında hayatını kaybettiğini ifade etti.

13.05.2021Gündem
Rusyanın dış ticaret fazlası geriledi

Rusya'nın dış ticaret fazlası geriledi

Rusya'nın dış ticaret fazlası, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,3 azalarak 29,8 milyar dolara geriledi.

12.05.2021Ekonomi
11 aylık kesintisiz yükseliş

11 aylık kesintisiz yükseliş

Sanayi üretimi geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16.6 yükseldi. Türkiye, verisi açıklanan ülkeler arasında Çin ve Arjantin’in ardından üçüncü sırada yer aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Sanayi martta da ekonomimizin lokomotifi olduğunu kanıtladı. Sanayi üretimi üst üste 11 aylık yükseliş eğilimini korudu” dedi.

12.05.2021Ekonomi
Kudüs’te kan donduran sahneler: Fanatik İsrailliler Mescid-i Aksa önünde intikam dansı ettiler

Kudüs’te kan donduran sahneler: Fanatik İsrailliler Mescid-i Aksa önünde intikam dansı ettiler

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa önündeki bir selvi ağacının alev alev yandığı sırada meydanda toplanan binlerce aşırı sağcı İsrailli, danslar eşliğinde Filistinlilerin yeryüzünden silinmesini isteyen bir rock şarkısı söylediler.

12.05.2021Dünya
AK Partili Elitaştan Ali Babacan açıklaması: Buna ikiyüzlülük denir

AK Parti'li Elitaş'tan 'Ali Babacan' açıklaması: Buna ikiyüzlülük denir

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ortak adaylığına ilişkin sözleriyle ilgili, "Lider olmak zor iştir. Ağızdan çıkan söz, elden çıkan imza bizim için senettir, namustur. 2018 yılında Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı hem dilinizle ikrar etmiş, hem imzanızla tasdik etmişsiniz cumhurbaşkanı adayı olarak. Buna ikiyüzlülük denir" dedi.

11.05.2021Gündem

Fransız milletvekilinden Cumhurbaşkanı Macron'a İsrail'e yaptırım çağrısı

Fransa'da iktidardaki Cumhuriyet Yürüyüşü (LREM) partisi Milletvekili Gwendal Rouillard, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a İsrail devletine yaptırım çağrısında bulundu.

11.05.2021Dünya
Helikobakteri nedir İşte Helikobakteri hakkında bilinmesi gerekenler

Helikobakteri nedir? İşte Helikobakteri hakkında bilinmesi gerekenler

Dünyada en yaygın görülen enfeksiyonlardan 'Helikobakter pylori' (sindirim sistemine yerleşen bir bakteri) mide kanserine neden oluyor. Uzmanlar, bakterinin mide mukozasını tahrip ettiği kişilerde kansere yakalanma riskinin, enfekte olmayan kişilere göre 90 kat daha fazla olduğuna dikkati çekerek, bakterinin bir kişinin midesinde ne kadar uzun kalırsa, ilerleyen yaşlarda kanser ortaya çıkma riskinin o derece artacağını vurguluyor. İşte, Helikobakteri hakkında bilinmesi gerekenler...

11.05.2021Sağlık
Bakan Karaismailoğlu: İkizderede oynanan oyun sadece çevre hassasiyeti değil

Bakan Karaismailoğlu: İkizdere'de oynanan oyun sadece çevre hassasiyeti değil

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ülkemize ve bölgemize yapacağımız büyük yatırımlara karşı çıkanlara artık ne devletimiz ne halkımız ne gençlerimiz kulak asmıyor. İkizderede oynanan oyun sadece taş ocağı ve çevre hassasiyeti değil. Sıkıntıları her zaman olduğu gibi bu ülkenin kalkınmasıdır. Bu provokasyonlar, siz değerli kardeşlerimizin basiret ve feraseti ile defedilecektir dedi.

11.05.2021Ekonomi
Sanayi üretim endeksi açıklandı

Sanayi üretim endeksi açıklandı

Sanayi üretim endeksi, martta aylık bazda yüzde 0,7, yıllık bazda yüzde 16,6 yükseldi.

11.05.2021Ekonomi
Evrenin sesi duyuldu: NASAnın uzay aracı 22.5 milyar kilometre öteden veri gönderdi

Evrenin sesi duyuldu: NASA'nın uzay aracı 22.5 milyar kilometre öteden veri gönderdi

NASA'nın 'Voyager-1' isimli uzay aracı 22.5 milyar kilometre uzaklıktan Dünya'ya veri gönderdi. Gönderilen verinin içinde yer alan uğultu kısa sürede bilim dünyasının gündemine oturdu.

11.05.2021Teknoloji
Yoğunluk Nedir Ve Nasıl Hesaplanır Yoğunluk Hesaplama, Birimi Ve Formülü

Yoğunluk Nedir Ve Nasıl Hesaplanır? Yoğunluk Hesaplama, Birimi Ve Formülü

Yoğunluk, cisimlerin kapladıkları alana karşı gelen ağırlıkları olarak tanımlanır. Yoğunluğun hesaplanmasında formüller ve birimler kullanılmaktadır. Katı, sıvı ve gaz olarak yer alan maddelerin yoğunlukları, birbirinden farklıdır. Cisimlerin yoğunlukları katı halden gaz hale gidilmesi ile azalmaktadır. Yoğunluk hesaplaması nasıl yapılır? Yoğunluk hesaplama için kullanılan formül nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Araştırma
Molekül Nedir Ve Çeşitleri Nedir Molekül Yapısı, Sayısı, Kütlesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Molekül Nedir Ve Çeşitleri Nedir? Molekül Yapısı, Sayısı, Kütlesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dünyada var olan birçok madde moleküllerden meydana gelmiştir. Moleküllerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Evreni anlamak, maddeleri anlamak, varlıkların oluşumunu anlamak için molekül konusunun her bir ayrıntısının iyi bir şekilde bilinmesi gerekir. Molekülün ne olduğundan çeşitlerine, yapısına, kütlesine, sayısına kadar tüm detayları derledik.

10.05.2021Araştırma

Kuantum Nedir? Kuantum Fiziği Ve Evreni Hakkında Bilgiler

Fizikle ilgilenen her bireyin sıklıkla karşılaştığı kelimelerden birini de kuantum kelimesi oluşturmaktadır. Diğer insanlar tarafından da kuantum konuları merak edilmektedir. Bu bakımdan kuantum konuları önem arz etmektedir. Detaylı olarak bu amaçla kuantum fiziği, kuantum evreni ve kuantum kelime anlamını derledik.

10.05.2021Araştırma
Kompresör Nedir Ve Ne İşe Yarar Kompresör Çeşitleri Hakkında Bilgi

Kompresör Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kompresör Çeşitleri Hakkında Bilgi

Kompresör, atmosferden almış olduğu havayı sıkıştırarak hidrolik ihtiyaçların karşılanmasında kullanmak için depolayan makineye verilen isimdir. Elektrik motor gücünü kullanarak atmosferdeki havayı vakumlayarak çalışan kompresörler, içine çektiği havayı yüksek oranda tüpün içinde sıkıştırır. Kompresör nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Araştırma
Basınç Nedir Ve Nasıl Oluşur Basınç Hesaplama, Birimi Ve Formülü

Basınç Nedir Ve Nasıl Oluşur? Basınç Hesaplama, Birimi Ve Formülü

Yükseklere çıkıldıkça kulakların tıkanması, kışın geniş tabanlı botların giyilmesi, bıçakların daha keskin olması için uçlarının sivriltilmesi gibi günlük hayatta karşımıza çıkan pek çok şey basınç nedeniyle oluşur. Basınç her ne kadar sadece bir ders konusu gibi gözükse de hayatın her alanına işleyen bir etkidir. Peki basın nedir ve nasıl oluşur? Basınç nasıl hesaplanır? Basınç birimi ve formülü nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Araştırma
Son dakika haberi... Meclisten İsraile ortak kınama

Son dakika haberi... Meclis'ten İsrail'e ortak kınama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un önerisiyle AK Parti, CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti'nin TBMM grupları, ortak bildiri yayımlayarak, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.

10.05.2021Gündem
Tıbbi gaz dolumu alınacak

Tıbbi gaz dolumu alınacak

Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü’nce tıbbi gaz dolumu ihalesi yapılacak.

10.05.2021Ekonomi
İsrail gerilimi tırmandırıyor Namaz çıkışı sert müdahale

İsrail gerilimi tırmandırıyor! Namaz çıkışı sert müdahale

Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik şiddet sürüyor. İsrail polisinin dün sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa’dan çıkan cemaate plastik mermi ve ses bombası ile müdahalesi sonucu en az 10 kişi yaralandı.

10.05.2021Dünya
Ankarada hayatını 2 engelli çocuğuna adadı

Ankara'da hayatını 2 engelli çocuğuna adadı

ANKARA'da, Mehtap Karakaya (37), doğuştan itibaren beyinlerinin gelişmemesi sonucu yürüyemeyen ve konuşamayan kızı Kübra Nur Alıç (14) ile oğlu Zikrullah Alıç'a (12) bakıyor. Çocuklarının beyin rahatsızlığı olduğunu ancak tam teşhis konulamadığını söyleyen Karakaya, "Çalışmak istesem de çalışamıyorum. Çalışsam çocuklara kim bakacak ? Hayatım onlar" dedi.

9.05.2021Gündem
İsrailin saldırıları devam ediyor Ortalık savaş alanına döndü

İsrail'in saldırıları devam ediyor! Ortalık savaş alanına döndü

İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Şam Kapısı'nda toplanan Filistinlileri dağıtmak için ses bombası kullandı. Filistin Kızılayı, Kudüs ve çevresinde İsrail polisi ile Filistinliler arasında yaşanan arbedede aralarında bebek ve çocukların da bulunduğu 80 kişinin yaralandığını açıkladı.

8.05.2021Dünya
İsrailin zulmü devam ediyor Kudüse gitmek isteyen yüzlerce Filistinliyi engelledi

İsrail'in zulmü devam ediyor! Kudüs'e gitmek isteyen yüzlerce Filistinliyi engelledi

İsrail polisi, dün işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da cemaate saldırıp ses bombası atması dünyada yankı uyandırırken, bu gün yeni bir zulüm gerçekleştirdi. Kadir Gecesi’ni Mescid-i Aksa’da geçirmek isteyen İsrail vatandaşı Filistinlileri taşıyan onlarca otobüsü Kudüs yakınlarından geri çevirdi. Öte yandan Gazze-İsrail sınırında dayanışma gösterisi için toplananlara, İsrail polisi, ses ve gaz bombaları atarak müdahale etti.

8.05.2021Dünya
Ramazanın 26. günü iftar menüsü: Bugün iftara ne pişirsem

Ramazan'ın 26. günü iftar menüsü: Bugün iftara ne pişirsem?

Ramazan'ın sonlarına yaklaşırken sevdiklerine özel lezzetler sunmak isteyenler her gün iftar menülerini özenle oluşturmaya devam ediyor. "İftara ne pişirsem?, "Bugün ne pişirsem?" diye düşünenler için çorbadan tatlıya Ramazan'ın yirmi altıncı gününe özel nefis bir menü hazırladık. İşte 8 Mayıs Cumartesi, Ramazan'ın 26. günü iftar menüsü...

İsrail polisinden Mescid-i Aksa’da ses bombalı müdahale

İsrail polisinden Mescid-i Aksa’da ses bombalı müdahale

İsrail polisi dün gece Mescid-i Aksa’da Filistinlilere ses bombası ve plastik mermilerle müdahale etti. Gerginlik gece boyu sürdü.

8.05.2021Dünya
Yurt içi petrol ve doğal gaz üretimi ilk çeyrekte 300 bin varil arttı

Yurt içi petrol ve doğal gaz üretimi ilk çeyrekte 300 bin varil arttı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin yurt içindeki petrol ve doğal gaz üretiminin bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 300 bin varil artarak 6 milyon 325 bin varile ulaştığını bildirdi.

7.05.2021Ekonomi
Son dakika: Tam kapanma uzar mı Bakan Soyludan flaş açıklama..

Son dakika: Tam kapanma uzar mı? Bakan Soylu'dan flaş açıklama..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 24 TV'de yayınlanan 24 Özel programında Türkiye'nin gündemindeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, tam kapanmanın 19 Mayıs'a dek uzayıp uzamayacağı konusunda "Böyle bir değerlendirmemiz bugün itibarıyla yok" dedi. Alkol satışı yasağı tartışmalarına değinen Soylu, DSÖ'nün alkol tüketimiyle ilgili belirlediği maddeleri aktardıktan sonra, "Bunları ben söylemiyorum, DSÖ söylüyor. Bunu siyasallaştırmaya gerek yok, bu bir sağlık meselesi." ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruşturma açıldığı iddialarıyla ilgili, "Bu görüntülerin ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum" derken, "Neticede ne yapacağız? Böyle bir sonuç geldiği zaman, ben buna soruşturma izni vermem." diye de ekledi. Ses ve görüntü kaydı genelgesinin basın özgürlüğüyle bir ilgisi olmadığını vurgulayan Soylu, genelgeyle var olan kanunlardaki hakların hatırlatıldığını ifade etti.

7.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Dünyanın en büyük tuvalet devrimini otoyollar boyunca Türkiye yaptı

Bugünkü podcast konuğum dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Shell&Turcas CEO’su Emre Turanlı.

15.05.2021

İsrail’in eylemleri ve sözcüklerin yetersiz kalması

İsrail ve bir kez daha sözün bittiği noktadayız. İsrail güvenlik görevlilerinin Kudüs’te İslam dünyası için ayrı bir kutsiyet taşıyan Mescid-i Aksa’ya girerek, ibadet eden insanlara gaz sıkıp saldırdığı görüntülerin yarattığı infial karşısında sözcükler yine yetersiz kalıyor.

13.05.2021

Bugün ne yapsak?

Haluk Levent’in annesine armağan ettiği türkü albümünü açın bugün. Gün boyu hafif hafif çalsın fonda.

12.05.2021

Havadaki penthouse

Fransız uçak imalatçısı Dassault dünyayı şaşkınlığa uğratan bir sürpriz yaptı. Yeni imalatına başladığı geniş gövdeli 6X uçağını uzatıp menzilini arttırarak bir uçak açıklayacak sanıyordum. Ama birden yep-yeni, görülmemiş genişlikte bir gövde, yüksek hızlı, ultra uzun menzilli bir uçak çıkıverdi ortaya. İçinde duştan mükemmel büyük bir yatağa kadar her şey olan uçak ‘Havadaki penthouse’ sloganı ile tanıtıldı. 2025 yılında müşterilerle buluşacak uçağın fiyatı tahminlere göre 75 milyon dolar civarında olacak.

12.05.2021

Türkiye-Mısır ilişkilerinde hareketlilik - Zararın neresinden dönülse kârdır...

O günleri hatırlayalım. Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi deviren Genelkurmay Başkanı General Abdülfettah es Sisi Türkiye’de iktidar çevrelerinin kara listesinde ilk sıraya konmuştu. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmalarda Sisi’yi ağır ifadelerle hedef alıyordu.

12.05.2021

"Mindful eating" davranışı

Ramazan ayı bizim için uzun süre açlık sonrası fiziksel açlığın yanında duygusal açlığımızı da körükleyen bir ay oluyor. Bunu fark edebilmek için elimize çok iyi bir fırsat geçmiş oldu. Çoğu zaman fiziksel olarak nerede doyduğumuzu kaçırıyoruz. Farkında olmadan, dikkati vermeden yeme atakları oluşuyor. Sonrasında da sıkıntılar yaşanıyor. Hazımsızlık, şişkinlik, gaz, huzursuz ve tabi ki pişmanlık…

7.05.2021