EKSTRA
MENÜ

Fatih Dönmez

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.847 haberi bulunmuştur.

Fatih Dönmez Haberleri

Bakan Dönmez: Artacak gaz talebinin karşılanması için görüşmelerimiz sürüyor

Bakan Dönmez: Artacak gaz talebinin karşılanması için görüşmelerimiz sürüyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez "Uzun dönemli doğal gaz anlaşmalarımızın olması elimizi rahatlatan bir unsur. Enerji fiyatlarının küresel ekonomileri allak bullak ettiği bir dönemde, maliyet artışlarının vatandaşlarımıza en az seviyede yansıması için bütün çabayı ortaya koyuyoruz" dedi.

13.10.2021Ekonomi
6.5 milyar dolarlık ihracat hedefi

6.5 milyar dolarlık ihracat hedefi

Madencilik sektörü, eylül ayında 584.3 milyon dolarlık ihracat yaptı. Böylece, geçen yılın aynı ayına göre ihracatta yaşanan değer artışı yüzde 39.1 oldu. Maden sektörü, 2021 yılının ilk 9 ayında ise 4.38 milyar dolarlık ihracat yaptı. Sektörün, geçen yılın aynı dönemine göre yakaladığı artış oranı ise yüzde 47.96 olarak gerçekleşti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Muhtemelen bu artış trendi devam ederse biz yılı belki 6-6.5 milyar dolar ihracatla kapatmış olacağız” dedi.

11.10.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Türkiye doğalgazda sıkıntı yaşamayacak

Bakan Dönmez: Türkiye doğalgazda sıkıntı yaşamayacak

Doğalgaz fiyatlarının geçen yıla göre 5 kat arttığına vurgu yapana Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Biz hem mevcut kontratlardan boru hatlarıyla, hem de LNG tedarik etmek suretiyle bu sene inşallah (tedarikçiler de sevkiyat programlarına uyduğu takdirde) bir sıkıntı yaşamadan atlatmış olacağız” diye konuştu.

10.10.2021Ekonomi
Küresel enerji krizi geliyor Dünya bu kış üşüyecek

Küresel enerji krizi geliyor! Dünya bu kış üşüyecek

Enerji krizi tüm dünyada büyüyor. Doğalgaz, kömür ve elektrikte fiyatlar rekor kırıyor. Çin’de bazı bölgelerde fabrikalar yeterli enerjiyi bulamadığı için üretime kısa aralar vermeye başladı. Uzmanlar, aralık-ocak-şubat aylarını işaret ediyor. Dünyada enerji talebi hızla artarken arzdaki artış buna aynı hızda karşılık veremiyor. Enerji emtialarındaki fiyatların artmaya devam etmesine bağlı olarak tüketicilerin enerji maliyetlerinin artması ve önümüzdeki kış aylarında birçok ülkede doğalgaz ve elektrik kesintilerinin yaşanması bekleniyor.

9.10.2021Ekonomi
Bakan Dönmezden elektrik ve doğal gaz açıklaması: Fedakarlık yapıyoruz

Bakan Dönmez'den elektrik ve doğal gaz açıklaması: Fedakarlık yapıyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez katıldığı canlı yayında elektrik ve doğal gaz fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, "Fedakarlık yaparak vatandaşa en az şekilde yansıtıyoruz. Bundan sonra da bu uygulamalarımız devam edecek." dedi.

8.10.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Nijerya ile 3 anlaşma hedefliyoruz

Bakan Dönmez: Nijerya ile 3 anlaşma hedefliyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Nijerya'ya resmi bir ziyaret planladığını belirterek, "Bu ziyarette hidrokarbon, madencilik ve enerji alanında 3 anlaşma imzalamayı hedefliyoruz." dedi.

8.10.2021Ekonomi
Türkiye ilk oldu... Vadeli Doğal Gaz Piyasası canlı işlemlere açıldı

Türkiye ilk oldu... Vadeli Doğal Gaz Piyasası canlı işlemlere açıldı

Türkiye'nin enerji borsası EPİAŞ bünyesinde faaliyet gösterecek Vadeli Doğal Gaz Piyasası canlı işlemlere açıldı.

1.10.2021Ekonomi
Siyasilerden Oğuzhan Asiltürk için taziye mesajları

Siyasilerden Oğuzhan Asiltürk için taziye mesajları

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün vefatının ardından siyasi isimler taziye mesajları paylaştı.

1.10.2021Gündem
6 milyar TL’lik yaz saati tasarrufu

6 milyar TL’lik yaz saati tasarrufu

Yaz saati uygulamasından sağlanan tasarruf 6 milyar liraya ulaştı. Bugüne kadar elde edilen toplam enerji tasarrufu 6.82 milyar kilowatt saat olurken, yaklaşık 1.9 milyon kişinin bir yıllık enerji ihtiyacı da buradan elde edilen tasarrufla karşılandı.

30.09.2021Ekonomi
Bakan Dönmez açıkladı Dev tesisin yüzde 51i tamalandı

Bakan Dönmez açıkladı! Dev tesisin yüzde 51'i tamalandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Tuz Gölü Doğal Gaz Yer Altı Depolama Tesisi'nin yüzde 51'inin tamamlandığını bildirdi.

28.09.2021Ekonomi
Enerji Bakanı Dönmez: 2027’de en yüksek üretimi görürüz

Enerji Bakanı Dönmez: 2027’de en yüksek üretimi görürüz

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz rezervinin, 2027 yılında en yüksek üretim kapasitesine ulaştığında, Türkiye’nin yıllık iç ihtiyacının yaklaşık üçte birini karşılar hale geleceğini söyledi. Dönmez, doğalgazda bir arz sıkıntısının olmadığını alternatifler üzerinde çalıştıklarını ve LNG alımlarının da artabileceğini açıkladı.

28.09.2021Ekonomi
Bakan Dönmez, Rusya Enerji Bakanı Şulginov ve Gazprom Başkanı Miller ile görüştü

Bakan Dönmez, Rusya Enerji Bakanı Şulginov ve Gazprom Başkanı Miller ile görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Rusya Enerji Bakanı Nikolay Şulginov ve Gazprom Başkanı Aleksey Miller ile görüşerek, iki ülke arasındaki enerji projelerini değerlendirdi.

20.09.2021Ekonomi
Akkuyu’nun birinci etabı 2023 Mayıs’ta bitecek

'Akkuyu’nun birinci etabı 2023 Mayıs’ta bitecek'

Mersin Akkuyu Nükleer Santrali’nin birinci etabının 2023 Mayıs ayında biteceğini açıklayan Erdoğan, “Dünyada 32 ülkede 443 nükleer santral faaliyette, 19 ülkede 51 nükleer santral inşa safhasındayken Türkiye’yi mahrum bırakmak isteyenlerin derdi başkadır. Amacımız en kısa sürede ikinci, üçüncü nükleer santral adımlarını da atmaktır” dedi.

18.09.2021Gündem
Bakan Dönmezden Akkuyu Nükleer Güç Santrali açıklaması: Enerjide milat olacak

Bakan Dönmez'den 'Akkuyu Nükleer Güç Santrali' açıklaması: 'Enerjide milat olacak'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yerli üretim, insan kaynağı, teknoloji transferi ve çevre dostu üretimle Akkuyu enerjide milat olacak" dedi.

17.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Güç Santralini inceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ni inceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) sahasında incelemede bulundu.

17.09.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 2023 vurgusu Ülkemiz için tarihi önemde

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 vurgusu! 'Ülkemiz için tarihi önemde'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili gençler, cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023'te seçimleri de gerçekleştireceğiz. AK Parti ve  Cumhur İttifakı olarak 2023'te yeniden güven tazeleyerek millete hizmet yolculuğumuzu devam ettirmek istiyoruz. Bunun için şimdiden planlı, programlı, aktif bir şekilde çalışmaya başlamalı, önümüzdeki süreyi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz" dedi.

17.09.2021Gündem
Türkiye’nin metal altın potansiyeli 4.500 ton

Türkiye’nin metal altın potansiyeli 4.500 ton

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 111 adet altın arama ruhsatı, 36 adet altın ve 84 adet altın içeren kompleks maden işletme ruhsatı bulunduğunu belirterek, “Türkiye jeolojisinin altın cevherleşmesi için elverişli olmasından hareketle tahmini metal altın potansiyelimiz yaklaşık 4 bin 500 tondur” dedi.

17.09.2021Ekonomi
Bakanlar Dönmez ve Çavuşoğlu, 740’ıncı Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne katıldı

Bakanlar Dönmez ve Çavuşoğlu, 740’ıncı Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne katıldı

Bilecik'in Söğüt ilçesinde, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey'in babası Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'nin 740’ıncısı düzenlendi. Programa Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yanı sıra ellerinde Türk bayraklarıyla binlerce kişi katıldı.

11.09.2021Haber
Bakanlar Dönmez ve Çavuşoğlu, 740’ıncı Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne katıldı

Bakanlar Dönmez ve Çavuşoğlu, 740’ıncı Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne katıldı

Bilecik'in Söğüt ilçesinde, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey'in babası Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'nin 740’ıncısı düzenlendi. Programa Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yanı sıra ellerinde Türk bayraklarıyla binlerce kişi katıldı.

11.09.2021Gündem
Bakan Dönmez: Bulamazsınız dediniz bulduk

Bakan Dönmez: Bulamazsınız dediniz bulduk

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye’yi enerjide bağımsız hale getirmek için her türlü adımı atacağız, bu yoldan asla geri dönmeyeceğiz. Türkiye’nin yarınları için attığımız her adımı, tarihi sorumluluğumuzun farkında olarak atıyoruz" dedi.

11.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, GE Yenilenebilir Enerji Dünya Başkanı Pecresseyi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, GE Yenilenebilir Enerji Dünya Başkanı Pecresse'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, General Electric (GE) Yenilenebilir Enerji Dünya Başkanı Jerome Pecresse'yi kabul etti.

7.09.2021Gündem
Fuat Oktay, Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısına başkanlık etti

Fuat Oktay, Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na başkanlık etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na başkanlık etti. Toplantı, basına kapalı gerçekleştirildi.

29.08.2021Ekonomi
İhracatta hedef 210 milyar dolar

İhracatta hedef 210 milyar dolar

Beştepe’de düzenlenen Birinci Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na başkanlık yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Eylül ayının ilk yarısında 2022-2024 dönemini kapsayacak Orta Vadeli Program’ımızı yayımlamayı planlıyoruz” dedi.

24.08.2021Ekonomi
Oktay: OVPyi yayınlamayı planlıyoruz

Oktay: OVP'yi yayınlamayı planlıyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Oktay, "Cumhurbaşkanımızın onayı doğrultusunda 2022-2024 dönemini kapsayacak OVP yayınlamayı planlıyoruz" dedi.

23.08.2021Ekonomi
Tüm sel bölgelerine elektrik verildi

Tüm sel bölgelerine elektrik verildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Batı Karadeniz’de selden etkilenen bütün şehir, ilçe ve köylere 18 Ağustos saat 19.00 itibariyle elektrik arzı sağlandığını bildirdi.

20.08.2021Ekonomi
Son dakika: Sel bölgesinde okul seferberliği Tamamen çamurla kaplıydı... Çalışmalar hız kazandı

Son dakika: Sel bölgesinde okul seferberliği! Tamamen çamurla kaplıydı... Çalışmalar hız kazandı

Sel felaketini yaşayan Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde çalışmalar aralıksız sürüyor. 6 Eylül'de açılması planlanan okulların temizliği için de çalışmalar hız kazandı. CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber bölgedeki son gelişmeleri aktardı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Kastamonu'nun selden zarar gören ilçelerinin ve köylerinin tamamına bugün itibariyle elektrik verdik" mesajını paylaştı.

17.08.2021Gündem
7 ayda 30 milyon varil petrol üretildi

7 ayda 30 milyon varil petrol üretildi

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'ndan yapılan açıklamada "Yılın ilk 7 ayında karada 30 milyon varil petrol eşdeğeri rezerv Türkiye'ye kazandırıldı" denildi.

17.08.2021Ekonomi
Bakan Dönmez açıkladı: Fatura ödemeleri 3 ay ertelenecek

Bakan Dönmez açıkladı: Fatura ödemeleri 3 ay ertelenecek

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, sel felaketinin yaşandığının Bartın, Sinop ve Kastamonu'daki afetzedelerin fatura ödemelerinin 3 ay ertelendiğini duyurdu

16.08.2021Haber
Bakan Dönmez duyurdu Fatura ödemelerini 3 ay erteliyoruz

Bakan Dönmez duyurdu! Fatura ödemelerini 3 ay erteliyoruz

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, sel felaketinin yaşandığının Bartın, Sinop ve Kastamonu'daki afetzedelerin fatura ödemelerinin 3 ay ertelendiğini duyurdu

16.08.2021Gündem
Burada ağır bir tablo var

'Burada ağır bir tablo var'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile birlikte, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

15.08.2021Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonunun Bozkurt ilçesinde açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde açıklamalarda bulundu.. Bakan Soylu, sel felaketinin etkilediği insan sayısı açışından çok ağır olduğunu belirterek, "Esnaf açısından, kayıplarımız açısından, altyapı açısından ağır bir tablo var. Etkilediği insan sayısı açısından da ağır bir tablo var. Buranın üzerinden siyaset yapmak ayıptır, insanlık dışıdır" ifadelerini kullandı

14.08.2021Haber
Sel felaketinde son durum Bakan Soylu: Buranın üzerinden siyaset yapmak şeytanla işbirliğidir

Sel felaketinde son durum! Bakan Soylu: Buranın üzerinden siyaset yapmak şeytanla işbirliğidir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih dönmez sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde açıklamalarda bulundu.. Bakan Soylu, sel felaketinin etkilediği insan sayısı açısından çok ağır olduğunu belirterek, "Esnaf açısından, kayıplarımız açısından, altyapı açısından ağır bir tablo var. Etkilediği insan sayısı açısından da ağır bir tablo var. Buranın üzerinden siyaset yapmak ayıptır, insanlık dışıdır, şeytanla işbirliğidir" ifadelerini kullandı. Bakan Kurum ise selden etkilenen 454 bina olduğunu belirterek, "Evleri yıkılan vatandaşlarımız afet konutlarını TOKİ başkanlığımız yine 1 ay içerisinde başlatacak ve en geç 1 yıl içerisinde inşallah yapımlarını gerçekleştiriyor olacağız" dedi. Bakan Dönmez yaptığı açıklamada, 'Tek amacımız elektriği vatandaşımızla hızlıca buluşturmak' diyerek, "Mobil jeneratörlerimiz devrede, yaklaşık 100'ü aşkın mobil jeneratörümüz ihtiyaç duyulan yerlere bağlanıyor" ifadelerini kullandı.

14.08.2021Gündem
Erdoğan afet bölgesinde... Küllerimizden doğacağız

Erdoğan afet bölgesinde... 'Küllerimizden doğacağız'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sel afetinde büyük zarar gören Bozkurt ilçesini ziyaretinde, mağdurların kayıplarının hızla telafi edileceğini söyledi, evini kaybedenlere yaptırılacak konutların 1 yılda tamamlanacağı sözü verdi. Erdoğan, “Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapıp, küllerimizden inşallah yeniden ayağa kalkacağız. Bu devlet hiçbir zaman çökmedi, yıkılmadı yine yıkılmayacağız” dedi.

14.08.2021Gündem
Son dakika haber... Sel felaketinde son durum... Her şey 5 dakikada oldu İşte Kastamonu Bozkurt, Bartın ve Sinoptaki yeni gelişmeler...

Son dakika haber... Sel felaketinde son durum... 'Her şey 5 dakikada oldu!' İşte Kastamonu Bozkurt, Bartın ve Sinop'taki yeni gelişmeler...

Şiddetli yağışlar nedeniyle Kastamonu’da meydana gelen sel felaketinde 7 ilçe sular altında kaldı. Köprüler yıkıldı, araçlar sürüklendi. Can kaybı 38’e yükseldi. Muharebe Arama ve Kurtarma (MAK) timi, görev aldığı çalışmada bir çocuğu enkazdan çıkardı. Sel felaketi nedeniyle yıkılan binalardaki arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Aileler yakınlarından haber almak için bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, selin vurduğu Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde incelemelerde bulundu.

13.08.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan sel bölgesinde... Devlet olarak tüm imkanlarımızla sizinleyiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan sel bölgesinde... 'Devlet olarak tüm imkanlarımızla sizinleyiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel afetinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devlet olarak tüm imkanlarımızla felaketin ilk anından itibaren sizlerle beraberiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu, Bartın ve Sinop'un afet bölgesi ilan edildiğini de duyurdu. Mağdur durumda olanların yüzde 95'inin kurtarıldığını söyleyen Erdoğan, ''Kredi desteğinden vergi ertelemelerine kadar tüm acil tedbirleri devreye almış durumdayız'' diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, evleri zarar görenlerin konutlarının da fevkalade bir durum olmadıkça 1 yıl içerisinde bitireleceğini söyledi.

13.08.2021Gündem
Son dakika haberleri... Bartın, Sinop, Kastamonu ve Karabükteki sel felaketinde son durum... İşte dakika dakika yaşananlar

Son dakika haberleri... Bartın, Sinop, Kastamonu ve Karabük'teki sel felaketinde son durum... İşte dakika dakika yaşananlar

Sağanak yağış dün Bartın, Sinop, Kastamonu ve Karabük’ü felç etti. Dereler ve çaylar taştı, evleri ve işyerlerini su bastı. Bartın-Karabük yolundaki köprü çöktü. Bartın’da 80 yaşındaki bir kadın kayboldu. Yağışların en çok etkilediği yerlerden biri de Kastamonu Bozkurt oldu. LPG tankeri ve çok sayıda araç suda sürüklendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki selde hayatını kaybedenlerin sayısının 17 olduğunu bildirdi. AFAD ise Bartın'da kaybolan bir kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü duyurdu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, selin etkili olduğu bölgelerdeki valiler ve kaymakamlarla telefon görüşmesi gerçekleştirdi, devletin tüm imkanlarıyla seferber olduğunu bildirdi. Kızılay Başkanı Kerem Kınık, "Afetin boyutları çok büyük. İlçeye ulaşım sıkıntılı. 72 saat kritik lütfen duyarlı olalım" mesajını paylaştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, devam eden sağanağın, Kastamonu'nun kuzeyi ile Sinop ve Samsun çevrelerinde geceden itibaren etkisini artırarak yarın öğleye kadar kuvvetli olacağını belirtip vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması yönünde uyarıda bulundu.

12.08.2021Gündem
Son dakika: Bakan Pakdemirliden Antalya ve Muğla’da av yasağı açıklaması

Son dakika: Bakan Pakdemirli'den Antalya ve Muğla’da av yasağı açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Afet Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli, 'Büyük yangınlardan dolayı tüm ülke teyakkuz halindeydi. Bu teyakkuz halinden hayatın normal akışına geçiyor olmamız lazım.' dedi. Pakdemirli ayrıca, 'Antalya ve Muğla'da zarar gören devlet avlakları bölgelerinin 2021 ve 2022 yılında av döneminde ava kapatılması kararını aldık.' şeklinde konuştu.

12.08.2021Gündem
Bartın, Sinop, Kastamonu  ve Samsun’u sel vurdu

Bartın, Sinop, Kastamonu ve Samsun’u sel vurdu

Dün sağanak yağış nedeniyle Bartın, Sinop, Kastamonu ve Samsun’da sel meydana geldi. Yerleşim yerlerindeki caddeler nehire döndü. Yollar çöktü, çok sayıda araç ve ev hasar gördü, birçok vatandaş mahsur kaldı, 2 kişi sele kapılarak kayboldu.

12.08.2021Gündem
Yangından etkilenenlerin elektrik faturasına 3 ay erteleme

Yangından etkilenenlerin elektrik faturasına 3 ay erteleme

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yangından etkilenen vatandaşların elektrik faturalarının 3 ay ertelendiğini açıkladı.

11.08.2021Haber
Son dakika... Yangından etkilenenlerin elektrik faturalarına erteleme

Son dakika... Yangından etkilenenlerin elektrik faturalarına erteleme

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yangından etkilenen vatandaşların elektrik faturalarının 3 ay ertelendiğini açıkladı.

11.08.2021Ekonomi
Son dakika Bakan Soylu sel felaketinde son durumu açıkladı: Su yüksekliği 4 metreye ulaştı

Son dakika! Bakan Soylu sel felaketinde son durumu açıkladı: Su yüksekliği 4 metreye ulaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta yaşanan sel felaketine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Bazı yerlerde suyun yüksekliği 3-4 metreye ulaştığı ve vatandaşlarımızın evlerin çatısında olduğu konusunda valiliklerimizden ve kaymakamlıklarımızdan, oradaki ilgili arkadaşlarımızdan bilgiler var." dedi. Soylu, "Meteoroloji'den alınan bilgilere göre yağış miktarının yer yer 300 kilogramın üzerine geçildiği ifade ediliyor. 100 kilogramın üstünü afet olarak değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

11.08.2021Gündem
Kemerköy Termik Santralinde elektrik üretimi başladı

Kemerköy Termik Santrali'nde elektrik üretimi başladı

Muğla'nın Milas ilçesindeki orman yangınının 10'uncu gününde, Fesleğen Mahallesi ve Yeniköy Termik Santrali hattında söndürme çalışmaları devam ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Kemerköy Termik Santrali'nde bir ünitenin devreye alınarak yeniden elektrik üretimine başlandığını açıkladı.

9.08.2021Gündem
Son dakika... Bakan Dönmez: Kemerköy Termik Santrali üretime başladı

Son dakika... Bakan Dönmez: Kemerköy Termik Santrali üretime başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Kemerköy Termik Santrali’ndeyiz. Yapılan kontroller ve arızalı ekipmanların onarılmasıyla, bir ünite devreye alınarak elektrik üretimine başladı. Kalan üniteler, bakım ve kontrolleri de tamamlanınca devreye girecek" dedi.

9.08.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Kemerköy Termik Santralinde ciddi sorun yok

Bakan Dönmez: Kemerköy Termik Santrali'nde ciddi sorun yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kemerköy Termik Santrali'ne ilişkin, "İlk incelemeler santraldeki ana ünitelerde ciddi bir sorun olmadığı yönünde. Şu anda santral işletmeye alınmasıyla ilgili teknik prosedürler devam ediyor" dedi.

5.08.2021Haber
Son dakika... Termik santraldeki yangın... Bakan Dönmez: Ana ünitelerde sorun yok, kontrol altında

Son dakika... Termik santraldeki yangın... Bakan Dönmez: Ana ünitelerde sorun yok, kontrol altında

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kemerköy Termik Santrali’nde açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, ana ünitelerde sorun olmadığını söylerken, "Santrali en kısa sürede yeniden çalıştıracağız" dedi.

5.08.2021Ekonomi
Son dakika yangın haberleri... Antalya, Milas, Manavgat, Marmaris, Köyceğiz... Mücadele sürüyor: İnsanüstü gayret var...

Son dakika yangın haberleri... Antalya, Milas, Manavgat, Marmaris, Köyceğiz... Mücadele sürüyor: İnsanüstü gayret var...

Orman yangınları ile ilgili son dakika haberleri ardı ardına gelmeye devam ediyor. Yangınların devam ettiği bölgelerde havadan ve karadan söndürme işlemleri tüm hızıyla sürüyor. Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde çıkan yangın, Muğla'nın Menteşe ilçesine sıçrayınca iki mahalle tahliye edildi, yakın yerleşim yerleri çevresindeki ağaçlar önlem amaçlı kesildi. Milas Gürceğiz Mahallesi, rüzgarın yön değiştirmesiyle gece yarısı alevlere teslim oldu. Yangının Gürceğiz Mahallesinin ardından Bayır Mahallesini tehdit etmeye başladı. Öte yandan havadan destek veren hava araçlarına Rus ordusuna ait 2 Antonov İlyuşin İI-76 tipi yangın söndürme uçakları ile Azerbaycan'dan gelen BE200 amfibi uçak da dahil oldu. Marmaris'te ise, resmi bir açıklama olmamakla birlikte DHA muhabiri Davut Can sevindiren bir gelişme aktardı. İşte sıcak noktalardan tüm detaylar...

5.08.2021Gündem
Son dakika yangın haberleri... Milasta büyük mücadele Çok kuvvetli rüzgar var: Alevler termik santrale ulaştı

Son dakika yangın haberleri... Milas'ta büyük mücadele! Çok kuvvetli rüzgar var: Alevler termik santrale ulaştı

Orman yangınları ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Yangınların devam ettiği 7 kentin 14 ilçesindeki çalışmalar havadan ve karadan sürüyor. Dün sabah saatlerinde kontrol altına alınan Manavgat'ın Kızıldağ bölgesindeki yangında alevler etkisini yeniden artırdı. Milas'ta ise alevler rüzgarın da etkisiyle termik santrale ulaştı. Santraldeki personel tahliye edilirken, terminalde bulunan patlayıcı maddeler dışarı çıkarıldı. Yetkililer patlama riskinin bulunmadığını vurguladı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yangın yerinde can kaybı yaşanmaması için gerekli tüm önlemlerin alındığını bildirdi. Bölgede yangını kontrol altına alabilmek için cansiperane mücadele devam ediyor. İşte orman yangınlarının devam ettiği bölgelerde son gelişmeler...

4.08.2021Gündem
Karadenizde kullanılacak doğal gaz borularının üretimine başlandı

Karadeniz'de kullanılacak doğal gaz borularının üretimine başlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2022'de Karadeniz'de tabana serilecek 169 kilometrelik boru hattı için üretimlerin başladığını bildirdi.

1.08.2021Ekonomi
Öncelik yeşil ve dijital

Öncelik yeşil ve dijital

Avrupa Yeşil Mutabakatı doğrultusunda sürdürülebilir üretim ve yeni ekonominin temeli olan dijital dönüşümü öncelikli çalışma alanı olarak belirlediklerini söyleyen Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, çevre ile uyum içerisinde, aynı zamanda yüksek katma değer üretebilen endüstrilerin yaygınlaşması için çalışmalar yürüteceklerini açıkladı.

31.07.2021Ekonomi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: Bir keşif sondajı daha yapabiliriz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez: Bir keşif sondajı daha yapabiliriz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih Sondaj Gemisi’nden canlı yayınla bağlandığı TRT Haber’de, Karadeniz’deki gaz keşfi ve Türkiye’nin enerji projelerine ilişkin değerlendirmesinde, Sakarya Gaz Sahası’nın 11 bin kilometrekare alanda bulunduğunu ve buradaki sismik çalışmaları bitirdiklerini söyledi.

30.07.2021Ekonomi