EKSTRA
MENÜ

Yeni Hayat

Yeni Hayat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yeni Hayat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 46.766 Yeni Hayat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yeni Hayat, 2000 yapımı Robert Zemeckis filmi. Tom Hanks'in oynadığı bir FedEx çalışanının, uçağının Güney Pasifik üzerindeyken düşmesi üzerine ıssız bir adada yaşamak zorunda kalışını konu alır. Tom Hanks bu filmdeki performansıyla 73. Akademi Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi.

Yeni Hayat Haberleri

Kültür-sanat aşkına... Seç, beğen, git

Kültür-sanat aşkına... Seç, beğen, git!

Açık hava konserleri, sergiler ve festivaller tüm hızıyla devam ediyor. Bu hafta ister Gülşen, ister rock grubu Nekropsi’nin konserini izleyin. Yeni mezun sanatçı adaylarının eserlerine yer veren BASE’in düzenlediği karma sergiyi de kaçırmayın. En yeni kültür-sanat etkinliklerinden seçme bir rehber hazırladık.

‘Genç düşsüzlüğü’

‘Genç düşsüzlüğü’

Evrim Kuran’ın 3 bin 253 katılımcıyla gerçekleşen yeni göç nesline dair kapsamlı bir araştırmadan yola çıkarak yazdığı ‘Onlar Göçtü Buradan’, herkes için ders niteliğinde bir kitap.

16.09.2021Kitap Sanat
Dünya onlar için giderek daralıyor Taliban bir yasağın daha sinyalini verdi

Dünya onlar için giderek daralıyor! Taliban bir yasağın daha sinyalini verdi

Afganistan'da kontrolü ele geçiren Taliban'ın ülkeyi nasıl yöneteceği üç aşağı beş yukarı tahmin edilse de, bazı analistlerin "Taliban'ın 20 yıl önceki Taliban olmayabileceği" öngörüsü her geçen gün boşa düşüyor. Taliban'ın dün açıkladığı geçici kabinede kültür bakanının yardımcısı olarak görev yapacak Ahmedullah Vasık, kadınların kriket oynarken yüzlerinin ve bedenlerinin görüneceğini belirterek, şeriatın buna izin vermediğini ifade etti.

8.09.2021Dünya
Kabilde gündelik hayatın fotoğrafını çektik... Aşı yok ki karşıtı olsun

Kabil'de gündelik hayatın fotoğrafını çektik... Aşı yok ki karşıtı olsun!

Afganistan’da bütün kadınlar burkalı mı? Lokantaların durumu ne? Güzellik merkezleri, kuaförler açık mı? Dolar ne durumda? Sakal mecburi mi? Kabil’in trafiği nasıl? Sosyal hayatta neler oluyor? Düğün törenleri yapılıyor mu? Müzik yayını yapan radyolar kapandı mı? Tiyatro, sinema var mı? Koronavirüsle ilgili neler oluyor? Aşı, test yapılıyor mu? İşte Afganistan'la ilgili merak ettikleriniz...

7.09.2021Gündem
CNN TÜRK o üsse girdi: Afganistandaki küçük Amerika Bagram bu halde

CNN TÜRK o üsse girdi: Afganistan'daki 'küçük Amerika' Bagram bu halde!

ABD Temmuz ayında Afganistan'daki en büyük üssü üssünü kaçar gibi terk etmişti. ABD askerleri ayrılınca 5 bin DEAŞ, El Kailde ve Taliban üyesi de üste bulunan şehir büyüklüğündeki hapishaneden serbest kaldı. CNN TÜRK'ten Enver Kaptanoğlu ve Hilmi Yaşa o hapishaneye girdi.

5.09.2021Dünya
Afganistan’ın kadın  ve çocukları... Taliban ile eski ‘yeni hayat’

Afganistan’ın kadın ve çocukları... Taliban ile eski ‘yeni hayat!’

ABD ordusunun 20 yıl sonra ülkeden çekilmesiyle Taliban yeniden Afganistan’da kontrolü ele aldı. Böylece tüm ülkede sosyal hayat, giyim tarzı, alışkanlıklar değişti. Yabancılar ülkeyi terk ederken yerli halk yazılı olmayan ‘Taliban kuralları’na uyum sağlamaya çalışıyor.

Kabilde hayat normale dönüyor: İlk iç hat uçuş seferi gerçekleştirildi

Kabil'de hayat normale dönüyor: İlk iç hat uçuş seferi gerçekleştirildi

Afganistan'da ABD güçlerinin ülkeden ayrılması ve Taliban'ın kontrolü sağlamasından bu yana başkent Kabil'deki Hamid Karzai Havalimanı'ndan iç hatlardan ilk yolcu uçağı havalandı. Döviz büroları ve özel üniversiteler ise faaliyetine tekrar başladı.

4.09.2021Dünya
Kabilde şaşırtan görüntü Kadınlar sokağa döküldü...

Kabil'de şaşırtan görüntü! Kadınlar sokağa döküldü...

Taliban kontrolündeki Kabil'de kadınlar eşit haklar ve siyasi yaşama tam katılım için gösteri düzenledi. Afganistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde toplanan kadınlar, 'Kadın ve erkek hakları eşittir' ifadelerinin yer aldığı pankartlar taşıdı.

4.09.2021Dünya
5 bin mahkûma ne oldu İşte o işkencehane Afganistandaki Guantanamo...

5 bin mahkûma ne oldu? İşte o işkencehane! Afganistan'daki Guantanamo...

Hürriyet, işkence iddialarıyla gündeme gelen Afganistan’daki Bagram Cezaevi’ni görüntüledi. Guantanamo ve Ebu Gureyb gibi işkencelerle anılan, ABD çekilmeden önce 5 bin mahkûmun kaldığı Bagram Cezaevi’nde mahkûmların kaldığı koğuşları, tek kişilik hücreleri ve işkence odalarını görüntüledik. Şimdi koridorlarında Amerikan askerleri yerine Taliban güçlerinin dolaştığı cezaevinde mahkûmların yattığı yer yatakları, çamaşırları, ailelerine yazdıkları mektuplar olduğu gibi duruyor...

4.09.2021Dünya
Afganistanda son durum... Taliban’ın rejim ilanına rötar: Pençşir’de çatışmalar şiddetlendi

Afganistan'da son durum... Taliban’ın rejim ilanına rötar: Pençşir’de çatışmalar şiddetlendi

Hükümeti açıklamaya hazırlanan Taliban, tüm ülkeyi kontrol altına alırken 80 km’lik Pençşir Vadisi’ne giremedi. Direniş hareketi hükümette temsil ve özerklik isterken anlaşma sağlanamamasının yeni rejimin ilanını geciktirdiği yorumları yapılıyor.

4.09.2021Dünya
Perde arkasındaki korkutan detay Dünya mirası da Taliban tehdidi altında

Perde arkasındaki korkutan detay! Dünya mirası da Taliban tehdidi altında

Taliban'ın yönetimi ele geçirdiği Afganistan'da dünya tarihi açısından paha biçilemez eserler de bulunuyor. 2001'de Taliban'ın ülkedeki Bamyan Buda heykellerini havaya uçurduğunu hatırlatan uzmanlar endişeli...

3.09.2021Gündem
Afganistanda yeni hayat Taliban kararttı... İşte Kabilin ertesi günü

Afganistan'da yeni hayat! Taliban kararttı... İşte Kabil'in ertesi günü

Afganistan, 20 yıl aradan sonra Talibanlı hayata bir kez daha adım attı. Sosyal yaşamda eskisi kadar katı kurallar henüz göze çarpmasa da kafe ve barlar kapandı, TV kanalları yayın politikalarını muhafazakârlaştırdı. Bu durumda gençlere tek eğlence seçeneği, İngiliz işgalinin ülkeye mirası olan kriket kaldı...

2.09.2021Dünya
Bir dünya bir Türkiye prömiyeri

Bir dünya bir Türkiye prömiyeri

Usta piyanist-besteci Fazıl Say, pandemi döneminde bestelediği ve “En iyi eserim” diye nitelendirdiği ‘Yeni Hayat’ın dünya, ‘Kaz Dağları’ sonatının ise Türkiye prömiyerini 19 Ağustos’ta 49. İstanbul Müzik Festivali’nde gerçekleştirecek.

10.08.2021Kitap Sanat
Taliban’dan kaçtılar, terminalde kaldılar

Taliban’dan kaçtılar, terminalde kaldılar

Aralarında bebek ve yaşlıların da olduğu 16 kişilik bir Afgan aile, Taliban güçleri tarafından ölümle tehdit edilince Türkiye’ye kaçtı. Vize sorunu nedeniyle Türkiye’ye giremeyen aile 22 Haziran’dan bu yana havalimanında bekliyor.

11.07.2021Gündem
Bakan’dan yeni hayat müjdeleri

Bakan’dan yeni hayat müjdeleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarın başlayacak normalleşmeyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Koca, alınan 3 yeni kararı da paylaştı...

30.06.2021Gündem
Günlük Burç Yorumları: 19 Haziran Cumartesi Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 19 Haziran Cumartesi Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 19 Haziran'da aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 19 Haziran'da günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 19 Haziran Cumartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 19 Haziran Cumartesi günü burç yorumlarınız...

19.06.2021Astro Gündem
Rüzgara karşı yürüyorum... Yamalı caddelerinde bu şehrin

Rüzgara karşı yürüyorum... Yamalı caddelerinde bu şehrin

"Kuvayi Milliye" ve "Memleketimden İnsan Manzaraları"nın da aralarında bulunduğu çok sayıda unutulmaz eser kaleme alan, Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Nazım Hikmet Ran'ın vefatının üzerinden 58 yıl geçti.

2.06.2021Keyif
Bir Zamanlar Çukurova Müjgan öldü mü, Melike İpek Yalova diziden çıkıyor mu Bir Zamanlar Çukurovada acı haber

Bir Zamanlar Çukurova Müjgan öldü mü, Melike İpek Yalova diziden çıkıyor mu? Bir Zamanlar Çukurova'da acı haber!

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Müjgan karakterine hayat veren Melike İpek Yalova'nın dizideki akıbeti son bölümle beraber gündeme geldi. Senaryo gereği Demir'in kendisini aldattığını öğrenen Züleyha Adana'yı terk ederken, yeni hayat kurmak için İstanbul'a giden Müjgan da uçak yolculuğuna çıktı. Müjgan'ın bindiği uçağın düştüğü haberi izleyenleri şoke etti. Müjgan karakterinin Bir Zamanlar Çukurova'dan ayrılacağı sık sık iddia edilirken, gözler dizinin yeni bölümüne çevrildi. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'da kim öldü? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

20.05.2021Kelebek
Son dakika: ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olayları için soykırım dedi

Son dakika: ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olayları için 'soykırım' dedi

Son dakika haberi... ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarını 'soykırım' ifadesini kullandı. Biden açıklamasında, "Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz." ifadesini kullandı.

25.04.2021Gündem
47 metrekarede yeni hayat: Ünlü oyuncunun tercihi

47 metrekarede yeni hayat: Ünlü oyuncunun tercihi

Dünya üzerinde milyonlarca insan hayatlarını küçültüyor bir süredir, hem de gerçek anlamda! Geçmişte akıllarına bile gelmeyen şekilde küçücük evlere taşınıyor, bazı eşyalarını gözlerini bile kırpmadan hayatlarından çıkarıyor. Bu şekilde daha sade bir hayat yaşıyor.

1.04.2021Magazin
Hastaneden açıklama: Rasim Öztekinin hayati tehlikesi var

Hastaneden açıklama: Rasim Öztekin'in hayati tehlikesi var

Kalp krizi geçiren usta tiyatrocu Rasim Öztekin'in tedavisi devam ediyor. Hastaneden yapılan açıklamada " Dün öğlen saat 15:30'da hastanemize gelen hastamızı acilen ameliyata aldık. Hastamızın geçmişinde de kardiyal sorunlar yaşamış. Hayati tehlikesi var, durumu ciddi. Şu an yoğun bakımda entübe " denildi.

8.03.2021Magazin
Rasim Öztekin kimdir Rasim Öztekinin sağlık durumu nasıl İşte son gelişmeler

Rasim Öztekin kimdir? Rasim Öztekin'in sağlık durumu nasıl? İşte son gelişmeler

Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi. Hastanede tedavi altına alınan Öztekin’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Bu gelişmenin duyulmasının ardından, usta oyuncunun kariyeri ve şu anki sağlık durumu merak konusu oldu. Peki, Rasim Öztekin kimdir? Rasim Öztekin'in sağlık durumu nasıl?

7.03.2021Hayat
Rasim Öztekin için aranan kan bulundu

Rasim Öztekin için aranan kan bulundu

Son dakika haberine göre; kalp krizi geçiren usta tiyatrocu Rasim Öztekin için için aranan 0RH(-) kan bulundu. Kızı Pelin Öztekin, "Şimdilik kan ihtiyacımız kalmamıştır. Duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. Dualarınıza ihtiyacımız var" paylaşımında bulundu.

7.03.2021Magazin
Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi

Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi

Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi. Hastanede tedavi altına alınan Öztekin'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

7.03.2021Magazin
Yangında kızıyla birlikte hayatını kaybeden Sevim hemşirenin annesi gözyaşlarıyla anlattı

Yangında kızıyla birlikte hayatını kaybeden Sevim hemşirenin annesi gözyaşlarıyla anlattı

Konya'da çıkan yangında 5'inci kattan atlayan torunu Melek Dağ (6) ile alevler içinde yaşamını yitiren hemşire kızı Sevim Kayhan'ın (36) annesi Veda Kayhan (68), kızının severek mesleğini yaptığını belirterek, "Kızım 15 yıldır herkesin canını kurtarıyordu, kendi canlarını kurtaramadı. Torunum Melek ile birlikte melek oldular. Konya'da hastanenin acil servis bölümünde çalışıyordu ve pandemi aşısını da meslektaşlarına ilk o yaptı'' dedi.

1.02.2021Gündem
Konyada korkunç yangın Çok acı haber: Ayakkabılarını elinden bırakamadı

Konya'da korkunç yangın! Çok acı haber: Ayakkabılarını elinden bırakamadı

Konya'da 5 katlı apartmanın en üst katındaki evlerinde çıkan yangında paniğe kapılıp, pencereden atlayan Melek Dağ (6) ile alevlerin arasında kalan annesi hemşire Sevim Kayhan'ın (36), 3 ay önce Afyonkarahisar’dan Konya’ya tayinle geldiği öğrenildi. Kayhan’ın 1 yıl önce boşandığı ve Melek ile kent merkezinde satın aldığı dairede yaşamaya başladığı kaydedildi. Anne- kızın cenazelerinin, Akşehir ilçesinde toprağa verileceği belirtildi. Sevim Kayhan'ın boşandığı eşi Yalçın Dağ, kızı Melek ve eski eşinin acı haberine aldıktan sonra bugün eve geldi. Evde görüp eline aldığı kızının ayakkabılarıyla odaları gezen Yalçın Dağ, ''Nasıl çıkmış? Yanan neymiş. Nasıl bir şeymiş?  Yavrum, tatlı kızım'' dedi.

30.01.2021Gündem
Bel fıtığı olanlar egzersiz yaparken nelere dikkat etmeli

Bel fıtığı olanlar egzersiz yaparken nelere dikkat etmeli?

En sık görülen fıtık sorunları nelerdir? Kimler daha çok bu probleme maruz kalırlar? Fıtık konusunda dikkat edilecek noktalar nelerdir? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç.Dr. Ahmet İnanir bel fıtığı hakkında önemli bilgiler verdi.

20.01.2021Kadın
Eşi öldükten sonra hayatı tepetaklak oldu

Eşi öldükten sonra hayatı tepetaklak oldu!

Kendisine yeni bir hayat kurmak için geldiği İzmir'de yaklaşık 2 yıldır sokakta yaşayan 60 yaşındaki Ali Karadavut, soğuk kış gecelerini, bir öğrencinin kendisine verdiği elektrikli battaniyeyle geçirmeye çalışıyor.

20.01.2021Gündem
Mavi gözlü dev Nazım Hikmet 119 yaşında

'Mavi gözlü dev" Nazım Hikmet 119 yaşında

Teşekkürler böyle olduğun için! Teşekkürler o ateş için, türkülerinde tutuşturduğun sonsuzca..." Şilili şair Pablo Neruda'nın ölüm haberini aldıktan sonra bu dizeleri kaleme aldığı Nazım Hikmet Ran, doğumunun 119'uncu yılında anılıyor.

15.01.2021Magazin
Nazım Hikmet’in bugün doğum günü Nazım Hikmet şiirleri ve sözleriyle anılıyor

Nazım Hikmet’in bugün doğum günü! Nazım Hikmet şiirleri ve sözleriyle anılıyor

Nazım Hikmet Ran, doğum gününde şiirleri ve sözleriyle anılıyor. Usta şairin sevenleri günün anlam ve önemine uygun sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunuyorlar. ‘Güzel Yüzlü Şair’ ve ‘Mavi Gözlü Dev’ olarak adlandırılan, dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet Ran, 15 Ocak 1902'de Selanik'te dünyaya geldi. İşte Nazım Hikmet’in hayatı ile ilgili bilgiler

15.01.2021Gündem
Süper Babanın Yakup Dedesi: İhsan Devrim

Süper Baba'nın Yakup Dedesi: İhsan Devrim

"Süper Baba" dizisindeki Yakup Dede karakteriyle hafızalarda yer eden İhsan Devrim'in vefatının üzerinden 11 yıl geçti.

5.01.2021Keyif
Kuzey Yıldızı İlk Aşk neden yok, bitti mi

Kuzey Yıldızı İlk Aşk neden yok, bitti mi?

Kuzey Yıldızı İlk Aşk bu akşam neden yok sorusu, diziyi takip eden pek çok kişinin gündemini oluşturmaya başladı. Show TV ekranlarında her cumartesi akşamı izleyici karşısına çıkan Kuzey Yıldızı Aşk, bu hafta yayın saatinde film yayınlanması dolayısıyla izleyicilerin endişeye kapıldığı Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi, 2 Ocak akşamının gündem konusu oldu. Peki, Kuzey Yıldızı İlk Aşk neden yok, bitti mi? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

2.01.2021Televizyon
TRT 2 ocak ayında ödüllü ve prestijli filmleri izleyiciyle buluşturacak

TRT 2 ocak ayında ödüllü ve prestijli filmleri izleyiciyle buluşturacak

Aralarında televizyonda ilk kez izleyiciyle buluşacak filmlerin de yer aldığı ödüllü ve prestijli filmler, orijinal dilinde TRT 2 ekranlarında sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

31.12.2020Keyif
Evsiz Ali’nin yeni hayat hayali

Evsiz Ali’nin yeni hayat hayali

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, sokağı çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle yazılan 3 bin 150 liralık cezasını iptal edip özür dilediği evsiz Ali Çiftçi yeni bir hayat hayali kuruyor.

29.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Pandemi sonrası yeni hayat, yeni insan

ACIBADEM Taksim Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Çağrı Büke, pandemi sonrası yeni hayat ve yeni insanı anlattı:

6.09.2021

Fatih Belediye Başkanı ile kütüphaneleri konuştum

Hafta sonu Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’la başkanlık binasında açılan ‘İbnülemin Mahmud Kemal İnal’ sergisini gezdim. Onu daha sonra yazacağım.

17.08.2021

Damak hafızası

Bazı anlar vardır, yediğiniz yemeğin tadını üzerinden yıllar geçse bile unutmazsınız.

14.08.2021

Hâlâ rüyamda kendimi o koltukta görüyorum

Almanya’nın en büyük gazetesi Bild’in eski genel yayın yönetmeni ile Gökova’nın Börtübet Koyu’nda yaptığımız sohbet devam ediyor. Bugünkü konumuz “yeni hayat...”

30.07.2021

Geçmişteki müzikler neden değerli

Teoman’ın Harbiye Açıkhava Sahnesi’ndeki konserinin olduğu günün sabahı heyecanlanmaya başladım. Sanki ilk kez Teoman dinleyecek gibiydim...

29.07.2021

Isınma turları başlıyor

16 ay sonra, ilk defa eski hayata yeniden dönme ve yeni bir hayata “merhaba” demenin keyfini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

1.07.2021

Okurla yazarı buluşturan akademisyen: Yıldız Ecevit

Kısa bir süre önce telefonda konuşmuştuk Yıldız Ecevit’le. Yeni kitabını kutladım. Karalama Defteri programında kendisini konuk etmek istediğimi, Bodrum’da olduğunu, ileride düşüneceğini söylemişti.

24.06.2021

Kadına ‘yeni hayat’ nafakası

Yeni nafaka düzenlemesi beşinci yargı paketine bırakılıp yeni yasama yılına ertelenirken, mahkemeden ilginç bir örnek karar çıktı. Ankara Çubuk Asliye Hukuk Mahkemesi, 25 yıllık evli çocuğu olmayan bir kadına, bir defaya mahsus ve toptan 30 bin lira yoksulluk nafakası ödenmesine karar verdi. Boşanan kadın yönünden “yeni hayat kurma” kriterini dikkate alan mahkeme, çiftin çocukları da olmadığı için aralarındaki ilişkinin bir an önce kesilmesi ve kendi hayatlarına dönmelerini sağlamak adına aylık değil toptan nafakaya hükmetti.

21.06.2021

Aha şuraya yazıyorum... Bu çocuktan çok iyi bir görüntü yönetmeni olacak

Onun kariyer yolculuğu ‘Canım Kardeşim’ filminin setinde çektiği bu ünlü fotoğrafla başladı. Yönetmen Ertem Eğilmez bu kareyi görünce “Bu çocuktan çok iyi bir görüntü yönetmeni olacak, aha şuraya yazıyorum” dedi

13.03.2021

‘Benim adım Fosforludur, vurduğumun gözü mordur’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, hakkında başlayan ‘Fosforlu Cevriye’ kampanyasına yönelik sözleri, siyasetin en önemli gündem maddesi oldu. Peki kimdir Fosforlu Cevriye? İşte Suat Derviş’in romanında anlattığı Fosforlu Cevriye’nin edebiyat ve popüler kültürümüzdeki yeri ve macerası.

12.03.2021

Mücevher sade bir kıyafeti şıklaştırma gücüne sahiptir

Milka Karaağaçlı, dünyaca tanınan bir mücevher tasarımcısı. Hayallerinin peşinden giderek, bugün birçok şubesi olan Kısmet by Milka’yı kurdu. Farklı bir tarz kattığı tasarımlarının ünü Türkiye’yi aştı ve dünyaca ünlü yıldızların tercihi haline geldi. İlk gününden itibaren bir dünya markası olması hayallerini gerçekleştirmesi ve dünya starlarının tasarımlarını kullanması ise bir Türk markası için gurur. Samimiyeti, çalışkanlığı ise kendisine hayran bıraktırıyor.Mücevherin kişiye farklı bir hava kattığını söyleyen sevgili Milka Karağaaçlı ile markasının hikâyesini, projelerini, tasarımlarının ilham kaynağını ve stili konuştuk.

28.02.2021

Her Bitiş Yeni Bir Başlangıç

Hayatımızda mucize gibi yeni süreçler, olay ve durumlar başladığı gibi birçok şey de zamanı geldiğinde bitiyor.

28.12.2020