EKSTRA
MENÜ

Yapılandırma

Yapılandırma haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yapılandırma hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.928 Yapılandırma haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yapılandırma Haberleri

Yapılandırmadan 22.7 milyar lira geldi

Yapılandırmadan 22.7 milyar lira geldi

Hazine ve Maliye Bakanlığı verilerine göre, 30 Eylül tarihinde başvuru süresi biten 7326 sayılı yapılandırmadan 22.7 milyar liralık gelir geldi.

18.10.2021Ekonomi
420 milyon dolarlık tabelalar Kulüplerin yeni gelir kapısı...

420 milyon dolarlık tabelalar! Kulüplerin yeni gelir kapısı...

Türkiye’de birbiri ardına yenilenen stadyumlar kulüplere de yeni bir gelir kapısı oldu. Son olarak Türk Telekom ile anlaşması biten Galatasaray, stadyum ismi için Nef ile yaklaşık 80 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attı. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor da geçtiğimiz yıllarda yaptıkları anlaşmalarla milyonlarca doları kasasına koydu. Dört büyük kulübün stadyumlarında isimlerin yer alması için son 11 yılda Nef, Ülker, Vodafone, Medical Park ve Türk Telekom gibi firmalar yaklaşık 420 milyon dolar harcadı.

15.10.2021Ekonomi
Fuat Oktay: İstihdamı ve işçimizin emeğini koruduk

Fuat Oktay: İstihdamı ve işçimizin emeğini koruduk

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TİSK'in "Ortak Paylaşım Forumu"na video mesaj gönderdi. Oktay, "Asgari ücret desteği ve kısa çalışma ödeneği gibi araçlarla istihdamı ve işçimizin emeğini koruduk. Asgari ücreti, paydaşların eşit olarak temsil edildiği asgari ücret komisyonunun kararları doğrultusunda, işçimizi enflasyona ezdirmeyecek şekilde belirledik." dedi.

14.10.2021Gündem
Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmastan flaş açıklamalar Transfer için şimdiden anlaştık

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan flaş açıklamalar! 'Transfer için şimdiden anlaştık'

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, katıldığı canlı yayında sarı-kırmızılı kulüpteki görev süresinden Türk futbolunun sorunlarına kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. Kulübün mali yapısıyla ilgili detaylı bilgiler veren Elmas, Radamel Falcao, Gedson Fernandes, Mostafa Mohamed ve Halil Dervişoğlu'nun transferlerine ve yabancı sayısına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

14.10.2021Futbol
Vergi borcu yapılandırma ödemesi ne zaman bitecek İşte son tarih bilgisi

Vergi borcu yapılandırma ödemesi ne zaman bitecek? İşte son tarih bilgisi

Haziran'da yürürlüğe giren 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hükümlerinden yararlanmak için öngörülen başvuru süresi 30 Eylül'de sona erdi. Yapılandırma yasasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Peki, yapılandırma borç ödemeleri ne zaman bitecek?

14.10.2021Gündem
Uzmanlar uyardı... Büyük tehlike Her eve ulaşabilir... Konuşmalarınızı dinliyor

Uzmanlar uyardı... Büyük tehlike! Her eve ulaşabilir... Konuşmalarınızı dinliyor

Birçok akıllı ev aleti günlük hayatı kolaylaştırsa da siber güvenliğine yeterli önem verilmediği takdirde siber suçluların radarına giriyor. Bunlardan biri de bebek telsizleri ve kameraları... Aslında çok masum görülen bu aletlerle evinizde olup bitenler kötü niyetli kişilerin elinde olabilir. Konuyla ilgili uzmanlar dikkat edilmesi gerekenleri Hurriyet.com.tr'de açıkladı.

9.10.2021Ekonomi
Instagram çöktü, Twitter yıkıldı

Instagram çöktü, Twitter yıkıldı!

Sosyal medya platformu Instagram, 4 Ekim'de yaşanan 'büyük sosyal medya çöküşü' sonrası yine bir erişim sorunu yaşandı. Instagram'da yaşanan problem Twitter'da TT (Trend Topic) oldu.

8.10.2021Dünya
TBF başkan adayı Harun Erdenay hedeflerini açıkladı

TBF başkan adayı Harun Erdenay hedeflerini açıkladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı'na adaylığını açıklayan eski başkan Harun Erdenay, düzenlediği basın toplantısında proje ve hedeflerini anlattı.

7.10.2021Basketbol
SGKye 61 milyar liralık yapılandırma başvurusu yapıldı

SGK'ye 61 milyar liralık yapılandırma başvurusu yapıldı

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun kapsamında SGK'ye 1 milyon 190 bin borçlu, yapılandırma başvurusunda bulundu.

6.10.2021Ekonomi
Sosyal medyada tarihi çöküş

Sosyal medyada tarihi çöküş

Sosyal medyada yaşanan anlık veya kısa süreli kesintilere alışığız ancak Facebook, WhatsApp ve dahasında Instagram’da yaşanan tarihi kesintiyle birlikte kullanıcılar sosyal medyada tekelleşen Facebook’a olan güvenini sorgulamaya başladı. Facebook, sadece itibar değil çakılan hisse değerleriyle de gündeme oturdu. Sosyal medyayı karanlığa gömen kesintinin ardında en dikkat çeken nokta Facebook’un çaresizliği oldu.

6.10.2021Ekonomi
5.8 milyon kişinin borcu yapılandırıldı

5.8 milyon kişinin borcu yapılandırıldı

Vergi ve prim borçları başta olmak üzere mükelleflerin borçlarına yapılandırma imkanı veren 7326 sayılı yasanın başvuru süresi geçen hafta bitti.

6.10.2021Ekonomi
Endişeler artıyor... Kriz büyüyor Bir şirket daha duyurdu

Endişeler artıyor... Kriz büyüyor! Bir şirket daha duyurdu

Çin'de gayrimenkul sektöründe kriz büyüyor. Evergrande skandalı gündemi sarsarken şimdi Fantasia şirketinde 4 Ekim'de vadesi gelen tahvil ödemesini gerçekleştirilemedi.

5.10.2021Ekonomi
Yapılandırma borç ödemeleri ne zaman bitecek İşte son gelişmeler

Yapılandırma borç ödemeleri ne zaman bitecek? İşte son gelişmeler

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren 7326 sayılı Kanun kapsamında vergi dairelerine 5 milyon 804 bin 861 mükellef başvuruda bulunurken, 152 milyar 663 milyon lira alacak yapılandırıldı. Peki, yapılandırma borç ödemeleri ne zaman bitecek?

5.10.2021Gündem
Son dakika... 152,7 milyar lira alacak yapılandırıldı... 1 Kasıma dikkat

Son dakika... 152,7 milyar lira alacak yapılandırıldı... 1 Kasım'a dikkat!

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren 7326 sayılı Kanun kapsamında vergi dairelerine 5 milyon 804 bin 861 mükellef başvuruda bulunurken, 152 milyar 663 milyon lira alacak yapılandırıldı.

5.10.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Instagram, Facebook ve WhatsApp çöktü İşte 6 saatlik kesintinin nedeni

Son dakika haberi: Instagram, Facebook ve WhatsApp çöktü! İşte 6 saatlik kesintinin nedeni

Son dakika haberi... Sosyal medya platformları Instagram, Facebook ile anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaklaşık 6 saatlik erişim probleminin ardından tekrardan kullanıma açıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook kesintinin nedeni hakkında ilk defa konuştu. Şirket 1.5 milyar kullanıcının verilerinin çalındığı iddialarına da son noktayı koydu.

5.10.2021Dünya
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor e-Devletten yeni uygulama... Ne zaman emekli olurum sorusuna yanıt

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! e-Devlet'ten yeni uygulama... 'Ne zaman emekli olurum' sorusuna yanıt

E-devlet üzerinden gerçekleştirilecek yeni hizmet kullanıma açıldı. Emeklilik, sigorta, iş arama gibi birçok hizmet aynı yerden yapılabilecek. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet'teki 'Çalışma Hayatım' hizmeti hakkında açıklamalarda bulundu.

2.10.2021Ekonomi
Bakan Muş duyurdu İhracat rakamlarında Cumhuriyet tarihinde ilk

Bakan Muş duyurdu! İhracat rakamlarında Cumhuriyet tarihinde ilk

Ticaret Bakanı Muş, "İhracat eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30 artışla 20,8 milyar dolar oldu. Cumhuriyet tarihimizde ilk kez aylık bazda 20 milyar dolar eşiğini aştık" açıklamasında bulundu.

1.10.2021Ekonomi
Uzlaştırma nedir ve nasıl yapılır Uzlaştırmaya tabi suçlar nelerdir

Uzlaştırma nedir ve nasıl yapılır? Uzlaştırmaya tabi suçlar nelerdir

Uzlaştırmacı, Adalet Bakanlığınca sertifikalandırılmış olan ve davaya alternatif bir çözüm üreten insanlara verilen isimdir. Bu kişiler ilgili fakültelerden ya da Hukuk Fakültesinden mezun olurlar. Aynı zamanda baro kayıtlarının da olması gerekmektedir. Peki, uzlaştırma nedir ve nasıl yapılır? Uzlaştırmaya tabi suçlar nelerdir? Sizin için tüm detayları ile derledik.

1.10.2021Araştırma
Borç yapılandırmasından yararlanmak için bugün son gün

Borç yapılandırmasından yararlanmak için bugün son gün

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak isteyenler için başvurular bugün sona eriyor. Yapılandırılan borçların peşin olarak 1 Kasım'a kadar ödenmesi halinde, hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından yüzde 25 indirim yapılacak. Elektronik ortamda saat 23.59'a kadar başvurular alınacak.

30.09.2021Ekonomi
Yapılandırma ödemeleri ne zaman bitiyor İşte belirlenen son tarih

Yapılandırma ödemeleri ne zaman bitiyor? İşte belirlenen son tarih

7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'un hükümlerinden yararlanmak için öngörülen başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri, Cumhurbaşkanı Kararı ile birer ay uzatılmıştı. Peki, yapılandırma ödemeleri ne zaman bitiyor?

30.09.2021Gündem
Bütçeye yapılandırma desteği

Bütçeye yapılandırma desteği

Son iki yapılandırmadan bütçeye bu yıl ağustos ayına kadar 24.3 milyar liralık gelir gelmişti. Bu akşam başvurusu sona erecek olan 7326 ve geçtiğimiz kasımda çıkarılan 7256 sayılı bu yapılandırmalardan yıl sonunda bütçeye toplamda 39.4 milyar liranın gelmesi bekleniyor.

30.09.2021Ekonomi
Vergi borcu yapılandırması ne zaman saat kaçta bitecek İşte yapılandırma başvurusunu kapsayan borçlar ve son tarih bilgisi

Vergi borcu yapılandırması ne zaman saat kaçta bitecek? İşte yapılandırma başvurusunu kapsayan borçlar ve son tarih bilgisi

Vergi borcu yapılandırması son gün bilgisi mükelleflerin gündemine geldi. Sosyal güvenlik prim borçlarını yapılandırma imkânından yararlanmak için borcunu yapılandıracaklar belirlenen tarihe kadar, başvuru işlemlerini Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi "www.gib.gov.tr" veya e-devlet "www.turkiye.gov.tr" üzerinden, vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla gerçekleştirecekler. Yapılandırmadan yararlanmak için 31 Ağustos son başvuru tarihiydi ve bir ay uzatılmıştı. Peki, vergi borcu yapılandırması ne zaman saat kaçta bitecek? İşte, yapılandırmayı kapsayan borçlar ve ayrıntılar.

29.09.2021Ekonomi
Dijital dönüşümdeki yanlışlar veri sızıntılarını artırıyor

Dijital dönüşümdeki yanlışlar veri sızıntılarını artırıyor

Dijital dönüşüm, belki birçok kuruluşun hayatını kurtardı ama yanlış bulut yapılandırmaları önemli güvenlik sorunlarına yol açtı. IBM’in 2020 yılı raporuna göre, 2019 yılında ihlal edildiği rapor edilen 8,5 milyar kaydın yüzde 85’i yanlış yapılandırılmış bulut sunucularına ve sistemlere dayanıyor. ESET'in siber güvenlik uzmanları, bulut yapılandırmasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini inceleyerek önerilerini paylaştı.

29.09.2021Teknoloji
Photoshop çalışma disk dolu hatası ne demek Photoshop neden kasar, cache level nedir

Photoshop çalışma disk dolu hatası ne demek? Photoshop neden kasar, cache level nedir?

Bilgisayarlar günümüzde sıklıkla kullanılan teknolojik aygıtlardır. Bunun yanında bu cihazlarda zaman zaman bir takım hatalar meydana gelebilmektedir. Her hatanın kodu farklı bir şekilde gösterilmektedir. Photoshop çalışma disk dolu hatası ne demek? Photoshop neden kasar, cache level nedir tüm detayları ile derledik.

28.09.2021Teknoloji
Vergi borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır 2021 GİB borç yapılandırma başvuru ekranı

Vergi borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? 2021 GİB borç yapılandırma başvuru ekranı

Vergi borcu yapılandırma ekranı üzerinden alınan başvurular için son tarih yaklaştı. Cumhurbaşkanı Kararı ile birer ay uzatılan borç yapılandırmaları Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi üzerinden ya da vergi daireleri ile gerçekleşecek. 4 milyon 336 bin mükellefin başvurduğu vergi borcu yapılandırma işleminde, vatandaşlar ilk taksitlerini peşin ödemeyi tercih etmişlerse peşin ödemelerini en geç 1 Kasım 2021 gününe kadar yapmaları gerekecek. Peki, vergi borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? İşte, 2021 GİB borç yapılandırma başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

28.09.2021Ekonomi
Borç yapılandırma başvurusu ne zaman bitecek İşte güncel tarih bilgisi

Borç yapılandırma başvurusu ne zaman bitecek? İşte güncel tarih bilgisi

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak için son günlere girilirken şu ana kadar 119 milyar 266 milyon lira alacak yapılandırıldı. Öte yandan henüz başvuru yapmayan ancak başvuru yapmayı planlayan vatandaşlar da son gün tarihini araştırıyor. Peki, borç yapılandırma başvurusu ne zaman bitecek?

27.09.2021Gündem
119 milyar 266 milyon liralık alacak yapılandırıldı

119 milyar 266 milyon liralık alacak yapılandırıldı

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak için son 4 güne girilirken dün itibarıyla 119 milyar 266 milyon lira alacak yapılandırıldı.

27.09.2021Ekonomi
İspanya, La Palma Adası için acil yardım planını açıkladı

İspanya, La Palma Adası için acil yardım planını açıkladı

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'nın bulunduğu La Palma Adası için "acil" ve "yeniden yapılandırma" planları uygulayacaklarını açıkladı.

24.09.2021Dünya
Yaşar Üniversitesi’nde yüz yüze eğitimle yeni akademik yıl heyecanı

Yaşar Üniversitesi’nde yüz yüze eğitimle yeni akademik yıl heyecanı

Yaşar Üniversitesi 2021-2022 akademik yılı, Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen törenle başladı. Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, salgın nedeniyle 1.5 yıllık aranın ardından yüz yüze eğitimin başlandığı kampüste yeniden birlikte olabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

24.09.2021Avrupa
Vergi kanunlarına ilişkin düzenleme

Vergi kanunlarına ilişkin düzenleme

Vergi kanunlarına ilişkin düzenleme önümüzdeki hafta meclise sunulacak.

23.09.2021Ekonomi
Vergi yapılandırmada son haftaya girildi

Vergi yapılandırmada son haftaya girildi

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak için vergi dairelerine 4 milyon 336 bin mükellef başvurdu.

23.09.2021Ekonomi
Tarih tekerrür mü ediyor Evergrande ikinci Lehman Brothers krizini tetikler mi

Tarih tekerrür mü ediyor? Evergrande ikinci Lehman Brothers krizini tetikler mi?

Tüm dünya Çinli dev gayrimenkul şirketi Evergrande’yi konuşuyor. Yaklaşık 300 milyar dolar borcu olan Evergrande’nin borçlarını ödeyemeyerek iflas edeceği iddia ediliyor. 2008 yılında mortgage krizinde de ABD’li dev yatırım bankası Lehman Brothers 613 milyar dolar borçla iflas etmişti. Şimdi dünya ikinci bir Lehman Brothers’ı yaşayacak mı? İşte yanıtlar…

22.09.2021Ekonomi
Yeniden yapılandırma başvurusunda son tarih yaklaştı Vergi borcu yapılandırma ne zaman bitecek, hangi borçları kapsıyor

Yeniden yapılandırma başvurusunda son tarih yaklaştı! Vergi borcu yapılandırma ne zaman bitecek, hangi borçları kapsıyor?

Vergi borcu yapılandırması son başvuru tarihi mükelleflerin gündeminde yer alıyor. Başta vergi borçları olmak üzere bazı borçlarda yapılandırma imkânı veren vergi borcu yapılandırmaları ile Vergi dairelerine, gümrük müdürlüklerine, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK), belediyelere ve alacaklar yapılandırılan idarelere ödeme imkanı sunuldu. 31 Ağustos 2021 tarihinde bitmesi beklenen ancak başvuru süresi uzatılan Vergi borcu yapılandırma başvurularında son günler yaklaştı. Peki, vergi borcu yapılandırma başvurusu ne zaman bitecek ve hangi borçları kapsayacak? İşte, 2021 yeniden yapılandırma son başvuru tarihi.

21.09.2021Ekonomi
İlker Aycı CNN Internationalda... Ünlü programda THYnin başarısını anlattı

İlker Aycı CNN International'da... Ünlü programda THY'nin başarısını anlattı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, CNN International'da katıldığı programda, pandemi sürecindeki iş stratejileri ve istatistikleri hakkında açıklamalarda bulundu. Aycı, Türk Hava Yollarının pandemiye rağmen yüzde 71 doluluk oranına ulaşarak 28 milyon yolcu taşıdığını anlattı.

17.09.2021Ekonomi
Son yapılandırma 6.2 milyar lira getirdi Ağustos bütçesi 40.8 milyar lira fazla verdi

Son yapılandırma 6.2 milyar lira getirdi! Ağustos bütçesi 40.8 milyar lira fazla verdi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre ağustosta bütçe 40.8 milyar lira fazla verirken ocak-ağustos bütçe açığı 37.5 milyar lira oldu. Geçen ay başvuruları süren 7326 sayılı yasa çerçevesindeki yeni yapılandırmadan ise bütçeye 6.2 milyar lira geldi.

16.09.2021Ekonomi
Dört büyüklere borç yapılandırması gündemde

Dört büyüklere borç yapılandırması gündemde

Spor yasası için çalışmalar hızlandı. Çalışmada kulüplerin eski borçlarının yapılandırılmasının yasa çalışmasına eklenmesi gündeme geldi.

16.09.2021Ekonomi
Olgunlaşma enstitülerinde Ar-Ge dönemi

Olgunlaşma enstitülerinde Ar-Ge dönemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde yenilenme çalışmaları yürütülen olgunlaşma enstitülerinin etkinliği ve üretim kapasitesinin artırılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığında istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

14.09.2021Eğitim
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat vermişti Harekete geçildi: İşte THK raporu...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat vermişti! Harekete geçildi: İşte THK raporu...

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Türk Hava Kurumu ve bağlı şirketlerinde denetim yaparak bir rapor hazırladı. Raporda THK Genel Başkanlığı envanterinde yer alan 21 yangın söndürme uçağından 15’inin gayri faal durumda olduğu belirtildi.

14.09.2021Gündem
Konkordato ne demek Konkordato teriminin anlamı

Konkordato ne demek? Konkordato teriminin anlamı

Konkordato, son zamanlarda Türkiye'de önemli şirketlerin konkordato ilan etmesi sık duyduğumuz terimlerden biri oldu. Konkordato finansal yapısı önemli ölçüde bozulan iyi niyetli ve dürüst borçlu işletmeleri ve kooperatifleri korunmayı amaçlayan bir sistemdir. Peki, Konkordato nedir?

14.09.2021Gündem
Son dakika... Bireysel temel ihtiyaç destek kredisine yapılandırma imkanı Vade 36 ay daha uzuyor

Son dakika... Bireysel temel ihtiyaç destek kredisine yapılandırma imkanı! Vade 36 ay daha uzuyor

Koronavirüs pandemisiyle birlikte kamu bankaları vatandaşlara düşük faizli temel ihtiyaç destek kredisi vermişti. Vatandaşlar 6 ay geri ödemesiz olarak aldığı kredileri şimdi de yapılandırma fırsatına kavuştu.

13.09.2021Ekonomi
Borç yapılandırmasında başvuru ve ödeme süreleri uzatıldı mı Borç yapılandırmasında son gün ne zaman İşte o tarihler

Borç yapılandırmasında başvuru ve ödeme süreleri uzatıldı mı? Borç yapılandırmasında son gün ne zaman? İşte o tarihler

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak için başvuru ve ilk taksit ödeme süresi bir ay uzatıldı.

7.09.2021Ekonomi
Bakan Muş: İş dünyası gelecekten umutlu, yatırımlar son sürat devam ediyor

Bakan Muş: İş dünyası gelecekten umutlu, yatırımlar son sürat devam ediyor

Ticaret Bakanı Mehmet Muş "Bu trendi sürdürmeyi başarırsak dünyada beklemediğimiz, öngörülmeyen bir aksilik olmazsa ümit ediyorum önümüzdeki yıldan itibaren artık kronikleşmiş hale gelen cari açığı bozup fazla veren ülke ligine geçmiş olacağız" dedi.

4.09.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Muş: Oynaklık çok daha minimum seviyelerde olacaktır

Son dakika... Bakan Muş: Oynaklık çok daha minimum seviyelerde olacaktır

Ticaret Bakanı Mehmet Muş "Stabilizasyon büyük oranda sağlandı. Cari fazlaya doğru giden bir ülke olarak bundan sonra göstergelerde oynaklık çok daha minimum seviyelerde olacaktır" dedi.

3.09.2021Ekonomi
Bir anda ortadan kayboldu, Jack Maya ne oldu Her şeyi değiştiren konuşma...

Bir anda ortadan kayboldu, Jack Ma'ya ne oldu? Her şeyi değiştiren konuşma...

Çinli teknoloji devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma aylardır ortada yok. Ne haberi çıkıyor ne de fotoğrafı... Peki Ma nerede? Dahası yıllarını spot ışıkları altında geçirmiş Ma'nın bir anda sırra kadem basmasının ardındaki sebep ne? İşte balmumu kanatlarıyla uçarken Güneş'e fazla yaklaşan İkarus misali bir yükseliş ve düşüş hikayesi...

1.09.2021Dünya
Vergi borcu yapılandırma başvurusu ne zaman bitecek, bugün son gün mü Borç yapılandırma başvuru ve ödeme süresi uzadı

Vergi borcu yapılandırma başvurusu ne zaman bitecek, bugün son gün mü? Borç yapılandırma başvuru ve ödeme süresi uzadı!

Borç yapılandırma başvuru tarihleri, vergi borcu bulunan mükelleflerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Vergi dairelerine, gümrük müdürlüklerine, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK), belediyelere ve alacakları yapılandırılan vergi borcu yapılandırma başvuru ve ödeme tarihlerinde değişiklik yapıldı. 31 Ağustos 2021 tarihinde bitmesi beklenen başvurular bir süre daha devam edecek. Sel ve yangından etkilenen yerlerdeki borçlular mücbir sebep haline rastlayan taksitlerini mücbir sebep hali bitince ödeyecek. Peki, vergi borcu yapılandırma başvurusu ne zaman bitecek? İşte, ayrıntılar.

30.08.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sağlık prim borcu olanlar için fırsat kaçmadı

Sosyal güvenlik prim borçlarının yapılandırması 30 Eylül’de bitti. 30 Eylül tarihine kadar da tahmini olarak 1.2 milyondan fazla kişi prim borçlarını yapılandırdı. Yapılandırmanın süresi doldu ama genel sağlık sigortası borcu olanlar için henüz geç kalınmış değil. Birkaç gündür de okuyuculardan bu konuda soru alıyorum. Kimileri, ‘sağlık prim borcu için ne yapılmalı?’ diye, kimileri de ‘fırsat kaçtı mı?’ diye soruyor. Genel sağlık sigortası prim borcunun yapılandırılması, diğer sosyal güvenlik prim borçlarından biraz farklı.

7.10.2021

Borcunuzu taksitle ödeyebilirsiniz

Soru: Bugüne kadarki yapılandırmalardan yararlanamadım. 2018 mart ayından bu yana Bağ-Kur primlerimi ödemiyorum. Yapılandırma yaptığımda 18 taksitle borcumu ödeyeceğim zaman borcumun ne kadarı silinir. Bir de aylık ne kadar öderim? Rıdvan K.

30.09.2021

Yapılandırma için yarın son gün

Sosyal güvenlik prim borçlarını yapılandırma imkânından yararlanmak için son günler; borcunu yapılandıracakların 30 Eylül perşembe günü akşamına kadar başvurması gerekiyor.

29.09.2021

Vergi ve varlık barışında geri sayım

Ciddi avantajlar sağlayan vergi barışı ve varlık barışı için geri sayım başladı. Geçmiş beş yıla yönelik olarak gelir vergisi veya kurumlar vergisi yönünden vergi incelemesi yaşamak istemeyen, o yıllara ait tüm hesapları kapatmak isteyen mükellefler için süre 30 Eylül’de doluyor. Vergi ödemeksizin ve incelenmeme güvencesi edinilerek yurtdışından getirilecek varlıklar için de 31 Aralık 2021’e kadar bildirim yapılmalı.

28.09.2021

Fed’in ayağı frende

Geçen hafta merkez bankalarının kararları takip edildi. ABD Merkez Bankası (Fed), beklentilere paralel olarak faizi değiştirmedi. Kararın ardından Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarına odaklanıldı. Tahvil alımları konusunda yol haritası şekillendi. Fed üyelerinin çoğunluğunun beklentisi 2022 sonuna doğru faiz arttırımı yönünde oldu. Bu bakımdan Fed’in ayağını fren pedalına koyduğunu ancak henüz frene basmadığını söyleyebiliriz.

26.09.2021