EKSTRA
MENÜ

Rinoplasti

Rinoplasti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rinoplasti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 208 Rinoplasti haberi bulunmuştur.

Rinoplasti Haberleri

Burun dolgusu mu yoksa burun estetiği mi

Burun dolgusu mu yoksa burun estetiği mi?

Burun estetiği yaygın biçimde gerçekleştirilen estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Bu operasyonlar içerisinde dolgu uygulamaları son yıllarda modern teknik ve teknolojiler kullanılarak ameliyatsız uygulamalar biçiminde gerçekleşiyor. Peki burun dolgusu estetiği nasıl daha uzun süre korunur? Estetik sonrası nasıl davranılmalıdır? Doçent Doktor Tayfun Türkaslan burun dolgusu estetiğinin nasıl daha uzun süre korunacağına dair bilgiler veriyor.

4.01.2021Kadın
Burun Estetiği Öz Güveni Artırıyor

Burun Estetiği Öz Güveni Artırıyor!

Son yılların en gözde estetik operasyonlarından biri de şüphesiz burun estetiği ameliyatıdır. Burnun şeklen iyileştirilip kişinin yüzündeki diğer hatlarla uyumlu hale getirilmesinin ve bu esnada da burun fonksiyonlarının düzeltilmesinin veya korunmasının amaçlandığı rinoplasti, kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih ediliyor.

27.11.2020Kişisel Bakım
Burun Dolgusunu Kimler Yaptırabilir

Burun Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Estetik uygulamalar söz konusu olduğunda cerrahinin dışında bazı alternatiflerle de çözüm üretilebiliyor. Kullanılmaya başlanan ıslak ıslak rinoplasti yani burun dolgusu da bunlardan biri. Plastik, Rekonstrüktif, Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Uğur Anıl Bingöl, özellikle hafif kemerli ve burun ucu için bu işlemin uygun olduğunu belirtti.

26.11.2020Kişisel Bakım
Dolgu ile ameliyatsız burun estetiği yapılabiliyor

Dolgu ile ameliyatsız burun estetiği yapılabiliyor

Estetik uygulamalar söz konusu olduğunda cerrahinin dışında da bazı alternatiflerle de çözüm üretilebiliyor. Özellikle son yıllarda daha fazla kullanılmaya başlanan ıslak rinoplasti yani burun dolgusu da bunlardan biri. Plastik, Rekonstrüktif, Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Uğur Anıl Bingöl, özellikle hafif kemerli ve burun ucu düşük kişiler için bu işlemin uygun olduğunu belirtti.

25.11.2020Sağlık
Burun Estetiği Planlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Planlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiğinin ya da diğer adıyla rinoplastinin de diğer tüm cerrahi operasyonlar gibi mutlaka doğru planlaması gereken bir operasyon olduğunun altını çizen Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Şaban Çelebi, kişinin yüz yapısına, genel sağlık durumuna ve burnundaki tüm yapısal sorunlara bağlı olarak planlanan bir operasyonun gerçekten her açıdan çözüm sunarak kişinin yaşam kalitesini olumlu şekilde etkilediğini ifade etti.

30.10.2020Kişisel Bakım
Rinoplastide İyileşme

Rinoplastide İyileşme

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi Yrd. Doç. Dr. Kağan İpçi, rinoplastide iyileşme sürecini ve dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

5.10.2020İyi Yaşam
Sorunlu Burun Mutsuz Ediyor

Sorunlu Burun Mutsuz Ediyor!

Mobbing (zorbalık) maalesef oldukça yaygın bir sorun, pek çok çocuk ve ergen “kusurlu” burunlarıyla ile ilgili akranları tarafından zalim sataşmalara hedef olurlar.  Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

14.09.2020Kişisel Bakım
Fonksiyonel Burun Estetiği Ameliyatını Ertelemeyin

Fonksiyonel Burun Estetiği Ameliyatını Ertelemeyin!

Tedavi amaçlı burun estetiği (rinoplasti) operasyonlarının ertelenmemesi büyük önem taşıyor. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Hünkar Batıkhan konuyla ilgili bilgiler verdi.

Burun Estetiğinde Merak Edilen Noktalar

Burun Estetiğinde Merak Edilen Noktalar

Burun Estetiği, bayanlarda ve erkeklerde en sık yapılan operasyonlardan birisidir. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal burun estetiğinde merak edilen bazı noktalar ile ilgili bilgiler verdi.

23.06.2020Kişisel Bakım
Revizyon Burun Estetiği ve Etkileri

Revizyon Burun Estetiği ve Etkileri

Bazı durumlarda gerçekleştirilen ilk burun estetiği operasyonunun ardından yapılması gerekebilen revizyon rinoplasti hakkında bilgiler veren KBB Uzmanı Op. Dr. Ahmet Alp, süreci ve detayları bizler için anlattı.

17.06.2020Kişisel Bakım
Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, burun estetiğinde kullanılan ameliyat yöntemleri ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizler için anlattı.

21.04.2020Kişisel Bakım
Doğal Görünümlü Burun Estetiği

Doğal Görünümlü Burun Estetiği

Burun estetiği sonrası doğal görünüm operasyonun ana hedefidir. Burundaki fiziksel ve işlevsel sorunları giderip yüzün doğal bir görünüme kavuşarak güzelleşmesini sağlamak estetik operasyonun temel amacıdır. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sabri Algun Aka, doğal görünümlü burun estetiğinde olması gereken kriterleri sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Burun Estetiğinin Bilinmeyen 7 Faydası

Burun Estetiğinin Bilinmeyen 7 Faydası

Rinoplasti ameliyatı son yıllarda giderek artıyor. Bu işlem doğru yapıldığında sadece estetik açıdan değil aynı zamanda tıbbi açıdan da birçok fayda sağlıyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım konu hakkında bilgiler verdi.

25.12.2019Kişisel Bakım
Aşırı cerrahi burun yapısını bozuyor

Aşırı cerrahi burun yapısını bozuyor

Burun ameliyatlarının sadece yüzde doğal ve estetik görünüm oluşturmak amaçlı değil, solunum yolu deformasyonlarında rahat nefes almak için de uygulandığını söyleyen Op. Dr. Ertan Yıldırım, “Mümkün olan en az cerrahi işlemle amaca ulaşmak hedeflenir. İlk cerrahide koruyucu davranmak ve gereken en az cerrahi müdahaleyi yapmak çok önemli. Burun ameliyattan sonra son şeklini ancak 6-12 ay sonra almaktadır” dedi.

25.11.2019Sağlık
Burun Ameliyatından Sonra Havuza Girilebilir mi

Burun Ameliyatından Sonra Havuza Girilebilir mi?

Burun estetiği Türkiye'de en çok yapılan estetik ameliyatların başında geliyor. Yaz aylarında burun ameliyatı olanların aklında ise denize ve havuza girip giremeyecekleri sorusu yer alıyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Fahrettin Yılmaz, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Yaz Aylarında Burun Estetiği Ameliyatı

Yaz Aylarında Burun Estetiği Ameliyatı

Okulunuz bitti veya işyerinizden bir izin kullanacaksınız.. Uzun zamandır, aklınızdaki burun operasyonu için bir zaman düşünüyorsunuz ancak, sıcak günlerde bu ameliyat yaptırılır mı? Yoksa Sonbahara mı bırakmalı? Kararsız mısınız? O halde, okumaya devam edin lütfen!..

27.06.2019Kişisel Bakım
Genç bilim insanlarını, bilimsel araştırma ödülüyle teşvik ediyor

Genç bilim insanlarını, bilimsel araştırma ödülüyle teşvik ediyor

Çocukluğundaki "bilim insanı" olma hedefi doğrultusunda akademisyen olup yüzlerce doktor yetiştiren Prof. Dr. Kayhan, kulak burun boğaz ve baş boyun cerrahisi alanında kendi adına bilimsel ve akademik ödül oluşturarak bir ilke imza atıyor.

11.06.2019Teknoloji
Burun Estetiği Düşünüyorum Diyorsanız...

"Burun Estetiği Düşünüyorum" Diyorsanız...

Burun ameliyatı olmadan önce bilmeniz gereken şeyler var. Eğer "Burun estetiği düşünüyorum" diyenler için Estetik ve Fonks. Burun Cerrahisi Uzm. Op. Dr. Cem Altındağ önemli bilgiler verdi.

23.05.2019Kişisel Bakım
Burun Estetiği Hakkında 5 Efsane 5 Gerçek

Burun Estetiği Hakkında 5 Efsane 5 Gerçek

Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, burun estetiğiyle (rinoplasti) ilgili 5 efsane 5 gerçeği açıkladı.

15 Dakikada Ameliyatsız Burun Estetiği

15 Dakikada Ameliyatsız Burun Estetiği

Her burun estetiği için bıçak altına yatmanıza gerek yok. Enjeksiyon rinoplasti denilen yöntemle, 15 dakikada burun görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, hastaların ameliyat olmadan daha küçük, daha çabuk ve ağrısız bir şekilde istedikleri burun şekline ulaşmalarını sağlayan yöntem hakkında bilgiler verdi…

Estetik Burun Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Estetik Burun Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Rinoplasti , buruna kalıcı şekil verme, estetik olarak burun şeklini değiştirme anlamını taşır.Tıbbi olarak estetik burun ameliyatı anlamına gelir.Bu ameliyat burun iskeleti ve yumuşak dokularının yeniden şekillenerek yüze göre uyumlu ve orantılı bir hale getirilmesidir.Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Mehmet AKDAĞ konu ile ilgili bilgiler verdi.

Estetik Burun Ameliyatı (Rinoplasti) Hakkında Bunları Biliyor Musunuz

Estetik Burun Ameliyatı (Rinoplasti) Hakkında Bunları Biliyor Musunuz?

Rinoplasti, buruna kalıcı şekil verme, estetik olarak burun şeklini değiştirme anlamını taşır. Tıbbi olarak estetik burun ameliyatı anlamına gelir.Bu ameliyat burun iskeleti ve yumuşak dokularının yeniden şekillenerek yüze göre uyumlu ve orantılı bir hale getirilmesidir. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Akdağ konu ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Yüzünüze En Uygun Burun Tipi Hangisi En Yaygın 12 Burun Şekli

Yüzünüze En Uygun Burun Tipi Hangisi? En Yaygın 12 Burun Şekli

Burun, yüzün dudakları, yanak ve gözlerle ilişkide olması muhtemel muhtemel estetik algımızın oluşmasında önemli bir yer tutar. Bir burun değil, burun tipini tercih etmelisiniz. Estetik Cerrah Op. Alper Mete Uğurlu, en yaygın 12 burun şeklini anlattı.

28.03.2019Kişisel Bakım
10 Maddede Burun Estetiği Ameliyatı

10 Maddede Burun Estetiği Ameliyatı

Baharın gelmesi, yaz mevsiminin de yaklaşmasıyla estetik ameliyatlar için talep artıyor. Ameliyat sonrası sürecin tamamlanması, deniz ve güneşin tadını çıkarabilmek için iyileşmenin gerçekleşmesi önemli. Bu yüzden bahar ayları ameliyatlar için uygun zamanlardır.Ameliyat öncesi ve sonrası süreci hızlandırmak için yapabileceğiniz basit önerileri Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Denizhan Dizdar anlattı…

27.03.2019Kişisel Bakım
Yargıtaydan genel cerrah estetik ameliyatı yapamaz kararı

Yargıtay'dan 'genel cerrah estetik ameliyatı yapamaz' kararı

Yargıtay 15. Hukuk Dairesi, İzmir'de genel cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilen "burun estetiği" ameliyatının ardından iyileşmeyen hastanın şikayetini haklı bularak, ilgili doktoru ve hastaneyi sorumlu tuttu. Yargıtay kararında "Adli Tıp Kurumu Genel Kurulunun raporunda, ameliyatın genel cerrahi alanına girmediği hususları birlikte değerlendirildiğinde 'operasyonu yapan hekimin eyleminin tıp kurallarına uygun bulunmadığı ve tıbben kusurlu bulunduğu' bildirildiğine göre, adı geçen hastane yönünden de davanın kabulü gerekirken, yazılı şekilde hüküm kurulması doğru olmamış, kararın bu nedenlerle bozulması uygun bulunmuştur" denildi. Hastanın avukatı bu kararın "Artık estetik cerrahlar dışında yapılacak ameliyatlarda, komplikasyon olsun ya da olmasın, kendi alanı dışında ameliyat yapan doktorların sorumlu olacağı açıktır" anlamına geldiğini söyledi.

19.02.2019Gündem
İstanbul Havalimanı sağlık turizmi için de büyük avantaj sağlayacak

İstanbul Havalimanı sağlık turizmi için de büyük avantaj sağlayacak

Türkiye ekonomisi üzerinde büyük bir katkı yapması beklenen İstanbul Havalimanı'nın sağlık sektörü üzerinde de ciddi bir etkisinin olacağı düşünülüyor. Türkiye'den sağlık kurumlarını 1.5 milyar dolarlık devasal bir pazara açacak olan İstanbul Havalimanı'nın lokasyon avantajının iyi kullanılması gerektiği kaydedildi.

29.12.2018Ekonomi
Çok önemli gergedan gribi açıklaması

Çok önemli gergedan gribi açıklaması!

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, en sık nezleye yol açan virüsün rhinovirüs olduğunu belirterek "Gergedan isimlendirmesi doğru değil. Ne 'gergedan virüsü' ne de 'gergedan gribi' diye bir şey var." dedi.

26.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Pandemi döneminde estetik yaptırmak güvenilir mi?

Estetik cerrahiyi düşünüyorsanız ve pandemi sırasında prosedür yaptırmanın güvenli olup olmadığını merak ediyorsanız, koşullar müsaitse ve gerekli önlemler alınırsa oldukça güvenlidir.

16.12.2020

Burun estetiği hakkında sık sorulanlar

Burun estetiği olmak isteyenlerin aklında birçok soru olur. Ameliyat süresi, yöntemi, acıyıp acımayacağı gibi sorular doğal olarak merak konusudur. Burun estetiği düşünenlerin bu kararı almadan önce süreç ve yöntemler hakkında bilgi sahibi olması operasyonun daha rahat geçmesine yardımcı olur.

1.12.2020

Burun estetiği mi düşünüyorsunuz?

Burun estetiği, burnun şeklini ve fonksiyonunu düzeltmek için yapılan ameliyatlara denir. Solunum sistemini iyileştirir, daha estetik ve dengeli bir görünüm oluşturur.

24.11.2020

Burun Estetiği Operasyonları

Tıptaki gelişmeler plastik cerrahide de devam ediyor ve her geçen gün kullanılan uygulamalarla ilerleme yaşanıyor.

6.11.2020

Ameliyatsız burun estetiği uygulaması

Burnunuzda sizi hem estetik hem de sağlık açısından rahatsız eden şekil bozuklukları varsa, ikisinin de tedavisi mümkün. Üstelik ameliyatsız teknikler yani sıvı rinoplasti ile morluk, şişlik ve iyileşme sürecine ihtiyaç olmaksızın. Ameliyatsız burun estetiği teknikleri olan botoks ve dolgu enjeksiyonu teknikleriyle burundaki birçok sorun başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

2.09.2020

Burun Estetiğinin Faydaları

Burun estetiği sadece estetik amaçla değil, sağlık açısından da fayda sağlar.

7.08.2020

Burun estetiğinde yeni dönem

Burun ameliyatları yıllardır plastik cerrahlar tarafından uygulanan ve günümüzde insanların en çok tercih ettikleri estetik cerrahi operasyonu olarak popülerliğini sürdürüyor. Bu kadar popüler olan ve talep gören bir işlem olmasına rağmen ameliyat teknikleri günden güne değişiyor, hasta beklentilerinin yükselmesiyle de mükemmeli arama ve gerçekleştirme çabaları da sürüyor.

28.07.2020

Ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır?

Genellikle “burun estetiği” olarak adlandırılan rinoplasti en yaygın plastik cerrahi prosedürlerden biridir. Bununla birlikte, giderek daha fazla insan burunlarını yeniden şekillendirmek için daha az invaziv bir yol arıyor. Likit burun estetiği burada devreye giriyor.

8.07.2020

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Burun Estetiği

Tüm estetik operasyonlarda kullanılan uygulamalar çağın teknolojik gelişmelerini takip etmeye devam ediyor. Kullanılan tüm cerrahi yöntemlerde her zaman minimal veya gizli kesiler yapılması hedeflenir. Amaç öncelikle hasta için iyileşme süresini hızlandırıp çok daha zahmetsiz hale getirerek iz oluşumunu azaltmak ya da görünürlüğünü engellemektir. Burun estetiğinde kullanılan kapalı yöntem ile izler burun deliklerinin içerisine gizlenebiliyor ve izler dışarıdan görünmez.

4.07.2020

Yüz Gençleştirme Estetikleri

Yüzünüzü daha da güzelleştirmek için ve çeşitli sebeplerden ortaya çıkan estetik sorunları gidermek için estetik cerrahinin sunduğu çok sayıda estetik operasyon var. Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz torbaları ya da gözaltı morlukları dahil hepsine estetik cerrahide size uygun bir tedavi seçeneği mevcut. Üstelik kişiye göre ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekleriyle. Peki, neler yaptırabilirsiniz?

28.05.2020

Burun estetiği sosyal medya bağımlılığını artırıyor mu?

Sosyal medya bağımlılığı günümüzün dünya genelinde en yaygın sorunudur. Estetik cerrahinin özellikle burun estetiğinin sosyal medya bağımlılığını arttırdığına dair son yıllarda oldukça yaygın bir inanış vardı. Ancak bu konuda kesin sonuçlar çıkaracağımız bilimsel araştırmalara sahip değildik.

20.05.2020

Ameliyatsız yüz şekillendirme estetikleri

Enjeksiyon teknikleri ilk olarak sadece yüz germe işlemi olarak uygulanıyordu. Bugün, yüzde ışığı ve gölgeleri kontrol etmenin, açıları değiştirmelerin ve yuvarlak eğrilere gitmenin yöntemi olarak kullanılıyor.

31.03.2020

Burun estetiği yaptırmak için kaç yaşında olmak gerekir?

İnsanlar her yaşta birçok nedenden ötürü burunlarından memnun olamazlar. Bazıları burunlarının çok büyük ya da simetrik olmadıklarını düşünürken, diğerleri sapmış bir septumun neden olabileceği solunum zorluğu gibi burnun işleviyle ilgili sorun yaşamaktadır. Bu memnuniyetsizlik her yaşta ortaya çıkabilir ve birçok insanın “Burun estetiği yaptırmak için kaç yaşında olunması gerekir?” sorusunu sormasına neden olur.

16.12.2019

Yüz güzelleştirme operasyonları

Yüzünüzü daha da güzelleştirmek için ve çeşitli sebeplerden ortaya çıkan estetik sorunları gidermek için estetik cerrahinin sunduğu çok sayıda estetik operasyon var. Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz torbaları ya da gözaltı morlukları dahil hepsine estetik cerrahide size uygun bir tedavi seçeneği mevcut. Üstelik kişiye göre ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekleriyle. Peki, neler yaptırabilirsiniz?

9.12.2019

Ameliyatsız burun estetiği

Burun estetiği sonrasında oluşan revizyon ihtiyacı için her zaman tekrar ameliyat olmaya gerek olmayabilir. Bunun için sıvı rinoplasti olarak bilinen enjeksiyon tekniklerinde de faydalanılabilir. Günümüzde botoks ve dolgu enjeksiyonları ile burundaki kemer, tümsek, çöküntü, asimetri, hacim ve kontur eksiklikleri tedavi edilebiliyor. Birincil ameliyatla giderilemeyen estetik sorunların tedavisinde de uygulanabilir. Özellikle tekrar ameliyat olmak istemeyen hastalar tarafından tercih edilebilir.

3.12.2019

Ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır?

Hayalindeki burnuna ulaşmanın ortalama 45 dakika sürdüğünü biliyor musunuz?

13.11.2019

Kompozit burun estetiği nedir?

Kompozit burun estetiği, burun estetiği operasyonları sırasında şekil bozuklukları düzeltilirken eğer burunda doku eksikliği ve deri inceliği sorunlarını gidermek için dolgu enjeksiyonu tekniğinden faydalanılması gerekebilir. Kompozit estetik tekniği sadece burun estetiğinde değil meme büyütme estetiği gibi diğer operasyonlarda da destekleyici teknik olarak uzun zamandır kullanılmaktadır.

9.10.2019

Burun estetiğinin evrimi

İnsanların güzellik ve çekicilik algıları yüzyıllardır var ancak yüzün en çok dikkat çeken ve güzelliğin sembolü olan burun estetiği ameliyatları 20. yüzyıl başlarından itibaren gerçekleştirilmeye başlandı. Peki burun estetiğini bu kadar özel kılan ne?

17.07.2019
Açık burun ameliyatına uygun adaylar kimlerdir

Açık burun ameliyatına uygun adaylar kimlerdir?

Burun ameliyatı çok yapılmasına rağmen avantajları ve hasta açısından zor bir ameliyat olarak bilinmektedir. Aslında ameliyat çok hassas dokunuşların, tecrübenin, bilgi birikiminin gerektirdiği ve göz önünde bulunan bir organa yapıldığı için önemli bir estetik işlemdir.

8.07.2019

Profilden Güzel Görünüyor Musunuz?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, profilden görünümü daha estetik hale getirmek için uygulanan estetik operasyonları sizler için anlattı.

12.06.2019

Kapsamlı Burun Estetiği Rehberi

Burnunuzun boyutunu, şeklini veya görünümünü dönüştürmenin kalıcı bir yolunu mu düşünüyorsunuz? Yalnız değilsiniz. Aslında, Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği'nin raporlarına göre tüm dünyada en fazla uygulanan cerrahi prosedürlerin başında burun estetiği operasyonları geliyor.

8.01.2019