Dr. Oğuzhan Oğuz burun estetiği ile ilgili tüm süreci anlattı

Güncelleme Tarihi:

Dr. Oğuzhan Oğuz burun estetiği ile ilgili tüm süreci anlattı
Oluşturulma Tarihi: Nisan 29, 2022 13:29

Burun estetiği “rinoplasti” burun şeklinin değiştirilmesi üzerine yapılan işlemlerin tümüne verilen bir isim. Bu değişikliklerin başlıca sebebi nefes almayı zorlaştıran bir durumun burun içerisindeki veya çevresindeki varlığı ve estetik kaygılar.

Haberin Devamı

Burun estetiğini nefes almanın kolaylaştırılması dışında genel olarak yaralanmalar sonucunda oluşan estetik bozukluğu düzeltmek ya da doğum sırasında oluşan görünümden memnun olunmaması sebebiyle gerçekleştiriliyor. Bazen tüm sebepleri aynı vaka içerisinde de görebiliyor. Dr. Oğuzhan Oğuz burun ameliyatı sürecini anlattı:

“BURUN ESTETİĞİ BİRÇOK KİŞİNİN İHTİYAÇ LİSTESİNE GİRMEYE BAŞLADI”

Burun yüzün yaklaşık üçte birini kapladığından insanlar muhatap oldukları kişilerin burunlarına ister istemez dikkat eder. Bu sebeple burnun şekli özellikle günümüzde estetik bir kaygı olarak ortaya çıkmaya da başladı.

Süreç henüz planlama aşamasındayken kişinin yüz hatları, burun yapısı ve kişinin nasıl bir burun yapısı tercih ettiğinin dikkatle incelenmesi gerekir.

Haberin Devamı

“BURUN ESTETİĞİ YAPTIRMAK İSTEYENLER SÜRECİ İYİ BİLMELİ”

Burun estetiği ameliyatı çoğunlukla zorlu bir süreç olarak görülüyor, bu noktada birçok kişinin gözü korkabiliyor.. Burun ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinin 1 hafta kadar kısa bir süre olduğunu söyleyebilirim.’’ dedi.

BURUN ESTETİĞİ YAPTIRMAK İSTEYENLER MEVSİME DEĞİL DOKTOR TALİMATLARINA DİKKAT ETMELİ”

Burun estetiği yaptırmak her mevsimde mümkün. Yazın sıcaktan kışın soğuktan korumak temel kural. Darbelere karşı dikkatli olmak, ameliyat sonrasında verdiğimiz ilaçları düzenli kullanmak önemli. Ödem ve şişliğin azaltılması için bolca yürümek ve buz kompresi olmazsa olmazlardan.

Ayrıca alerjik yapısı olanlar bu konuyu muayene esnasında dile getirmeli ki ekstra ilaç gereken seviyelerde ise ona göre planlama yapIlmalıdır.

Dr. Oğuzhan Oğuz son olarak konuyu şöyle özetledi; ‘’burun estetiğinde ilk önemli nokta hastanın doktorla şeffaf bir iletişimde olması.


İlandırBAKMADAN GEÇME!