EKSTRA
MENÜ

Burun Ameliyatı

Burun Ameliyatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Burun Ameliyatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.352 Burun Ameliyatı haberi bulunmuştur.

Burun Ameliyatı Haberleri

İstanbul Havalimanında VIP göçmen kaçakçılığı pasaport polisine takıldı 3 gözaltı

İstanbul Havalimanı'nda 'VIP göçmen kaçakçılığı' pasaport polisine takıldı 3 gözaltı

'VIP Hizmet' formülüyle bazı göçmenleri Avrupa ülkelerine kaçıran şebekenin ameliyat kamuflajı İstanbul Havalimanı pasaport polisine takıldı. Türkiye'ye giriş izni olmayan kaçak göçmenleri yasa dışı yollarla yurda sokup buradan Avrupa'ya ameliyat oldu bahanesiyle yüzleri sarılı bir şeklide sahte pasaportlara kaçıran insan kaçakçılarını polisin dikkati sayesinde yakalandı.

5.05.2021Haber
Burun estetiğinde moda olmaz

Burun estetiğinde moda olmaz!

Burun estetiğinde doğallıktan yana olun

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun estetiği ameliyatı sonrasında bunlara dikkat etmelisiniz.

Yaşlılar burun ameliyatı olabilir mi

Yaşlılar burun ameliyatı olabilir mi?

Sağlıklı nefes almak; hayat kalitesini yükselten, günlük hayattaki aktivitelerin daha rahat gerçekleşmesini sağlayan bir eylemdir. Yeterli oksijen alımı, burnun fonksiyonel işlemlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi için şarttır. Bu durum, vücudun tümünü etkilemektedir. Bazı kişiler rahat nefes alamadığı halde, yaşının geçtiğini düşünerek burun ameliyatını reddetmektedir.

14.02.2021Sağlık
Burun estetiği ameliyatı sonrası hayatını kaybetmişti Leylanın ses kaydı ortaya çıktı

Burun estetiği ameliyatı sonrası hayatını kaybetmişti! Leyla'nın ses kaydı ortaya çıktı

Burun estetiği ameliyatı sonrası ölen Leyla'nın yürek yakan bir ses kaydı ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi Leyla Sönmez'in ameliyatının ardından arkadaşına gönderdiği sesli mesajında 'Çok rahatsızdım, bayıldım birkaç defa. Ağzımdan, burnumdan kan geliyor. Kalbimde sorun varmış, el ve ayaklarımda morluklar oluşuyor' ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

3.02.2021Haber
Leyla’nın ses kaydı ortaya çıktı: Ağzımdan, burnumdan kan geliyor...

Leyla’nın ses kaydı ortaya çıktı: Ağzımdan, burnumdan kan geliyor...

Burun estetiği ameliyatı sonrası ölen Leyla'nın yürek yakan bir ses kaydı ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi Leyla Sönmez'in ameliyatının ardından arkadaşına gönderdiği sesli mesajında 'Çok rahatsızdım, bayıldım birkaç defa. Ağzımdan, burnumdan kan geliyor. Kalbimde sorun varmış, el ve ayaklarımda morluklar oluşuyor' ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

3.02.2021Gündem
Hastalar için uçak kiralıyor

Hastalar için uçak kiralıyor

Dünyada sağlık turizmi büyük bir ivmelenme yakalarken Türkiye bu alanda pastadan büyük payı alabilmek için önemli hamleler yapıyor. Öyle ki artık hastalar için uçaklar kiralanıyor. Boş giden uçaklar hasta dolu geliyor. Hastalar özel şekilde ağırlanıp ülkelerine geri gönderiliyor.

29.01.2021Ekonomi
Burun Ameliyatlarında Tamponsuz Tedavi Mümkün mü

Burun Ameliyatlarında Tamponsuz Tedavi Mümkün mü?

Burun ameliyatı denilince, akla ilk gelen cerrahi sonrası kullanılan tamponlar oluyor. Oysa günümüzde gelinen noktada, hastalar bu ameliyatların ardından tampona ihtiyaç duymadan, daha rahat ve hızlı şekilde gündelik yaşama dönebiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Topaloğlu, konuyla ilgili bilgiler veriyor.

27.01.2021İyi Yaşam
Burun ameliyatlarında tamponsuz tedavi imkanı

Burun ameliyatlarında 'tamponsuz' tedavi imkanı

BURUN ameliyatı denilince, akla ilk gelenin cerrahi sonrası kullanılan tamponlar olduğunu belirten Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Topaloğlu, "Oysa günümüzde gelinen noktada, hastalar bu ameliyatların ardından tampona ihtiyaç duymadan, daha rahat ve hızlı şekilde gündelik yaşama dönebiliyor" diye konuştu.

27.01.2021Sağlık
Salgında estetiğe ilgi arttı

Salgında estetiğe ilgi arttı

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Cemile Şenol, pandemi ile birlikte estetiğe olan ilginin arttığını belirterek burun estetiği hakkında önemli bilgiler verdi.

21.01.2021Sağlık
Manolya Paris’ten gelmişti... Burun ameliyatı sonrası öldü

Manolya Paris’ten gelmişti... Burun ameliyatı sonrası öldü

Paris’ten gelip İstanbul’da özel bir hastanede girdiği burun ameliyatında anestezi sırasında fenalaşan genç kızın, 40 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra hayatını kaybettiği iddia edildi.

20.01.2021Gündem
Genç kızın Paristen gelip girdiği burun ameliyatı sonrası öldüğü iddiası

Genç kızın Paris'ten gelip girdiği burun ameliyatı sonrası öldüğü iddiası

Paris'ten gelip İstanbul'da özel bir hastanede girdiği burun ameliyatında anestezi sırasında fenalaşan genç kızın, 40 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra hayatını kaybettiği iddia edildi. Genç kızın ailesi, durumdan sorumlu tuttukları hastaneden şikâyetçi oldu.

19.01.2021Haber
Korkunç olay Burun ameliyatı oldu, 40 gün sonra öldü

Korkunç olay! Burun ameliyatı oldu, 40 gün sonra öldü

Paris'ten gelip İstanbul'da özel bir hastanede girdiği burun ameliyatında anestezi sırasında fenalaşan genç kızın, 40 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra hayatını kaybettiği iddia edildi. Genç kızın ailesi, durumdan sorumlu tuttukları hastaneden şikâyetçi oldu.

19.01.2021Gündem

Maske kullanımı solunum problemlerinin fark edilmesini sağlıyor!

Deviasyon olarak da bilinen burun kemiği eğriliği, halk arasında estetik ameliyatı olmak isteyenlerin en yaygın gerekçesi olarak değerlendiriliyor. Ancak uzmanlar, deviasyonun ciddi bir sağlık sorunu olduğuna ve maske kullanımının bu sorunun fark edilmesinde etkili olduğuna dikkat çekiyor. Op. Dr. İbrahim Altoparlak, konuyla ilgili önemli bilgiler veriyor.

19.01.2021Kadın
Burun dolgusu mu yoksa burun estetiği mi

Burun dolgusu mu yoksa burun estetiği mi?

Burun estetiği yaygın biçimde gerçekleştirilen estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Bu operasyonlar içerisinde dolgu uygulamaları son yıllarda modern teknik ve teknolojiler kullanılarak ameliyatsız uygulamalar biçiminde gerçekleşiyor. Peki burun dolgusu estetiği nasıl daha uzun süre korunur? Estetik sonrası nasıl davranılmalıdır? Doçent Doktor Tayfun Türkaslan burun dolgusu estetiğinin nasıl daha uzun süre korunacağına dair bilgiler veriyor.

4.01.2021Kadın
Hamdi Alkanın kızı Zeynep Alkan bıçak altına yattı Ameliyat videosunu paylaştı

Hamdi Alkan'ın kızı Zeynep Alkan bıçak altına yattı! Ameliyat videosunu paylaştı

Hamdi Alkan’ın oyunculuk eğitimi alan kızı Zeynep Alkan, burnundan ve ses tellerinden ameliyat olduğunu açıkladı.

28.12.2020Magazin
Dünyanın Estetik Raporu Açıklandı: En Çok Botoks Yapılıyor

Dünyanın Estetik Raporu Açıklandı: En Çok Botoks Yapılıyor

Uluslararası Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS) her yıl dünya genelinde yapılan estetik işlemlere yönelik hazırladığı raporu yayımladı. Rapora göre 2019 yılında dünya genelinde en çok botoks yapıldı. Botoksu hyalüronik asit dolgular izledi. Burun ameliyatı operasyonlarının ilk sırada yer aldığı Türkiye ise yurt dışından en çok hasta kabul eden üçüncü ülke oldu. Raporun sonuçlarını değerlendiren Dermatoloji Uzmanı Dr. Dilek Başaran, “Rapor bize son yıllarda ameliyatsız estetik operasyonlarının arttığını gösteriyor” diye konuştu.

21.12.2020Kişisel Bakım
Burun Estetiği Ameliyatları Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Burun Estetiği Ameliyatları Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği ameliyatı olan ve ameliyat sonrası kanına mikrop karışan Sevinç Çelik'in iki bacağı kesildi. Hayatı kabusa dönen ve 6 yıldır açtığı davadan sonuç bekleyen Çelik'in yaşadıkları tüm Türkiye'yi sarstı. Burun ameliyatları sonrası iyileşme sürecini ve dikkat edilmesi gerekenleri Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Güven ve K.B.B Uzmanı Op. Dr. Koray Cengiz'e sorduk.

18.12.2020Kişisel Bakım
Son dakika haberi: İstanbulda burun ameliyatı oldu, iki bacağı da kesildi... Hayatı kâbusa döndü Karar yok...

Son dakika haberi: İstanbul'da burun ameliyatı oldu, iki bacağı da kesildi... Hayatı kâbusa döndü! Karar yok...

Son dakika haberi... Burun estetiği ameliyatı olan Sevinç Çelik’in hayatı karardı. Ameliyattan sonra kanına mikrop karışan Çelik’in iki bacağı kesildi. Bu süreçte küçük kızı da lösemiye yakalanan Çelik, açtığı 1 milyonluk tazminat davasından sonuç bekliyor. Son 6 yıllık süreçte 6 hâkimin değiştiği dava dosyasının bir sonraki duruşması ise önümüzdeki nisan ayı sonunda yapılacak.

18.12.2020Gündem
Ameliyat sonrası narkozun etkisinde, İnegöl Belediye Başkanının adını sayıkladı

Ameliyat sonrası narkozun etkisinde, İnegöl Belediye Başkanının adını sayıkladı

BURSA’da burun ameliyatından sonra narkozun etkisinde olan Tülay Duran (25), İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın ismini sayıkladı. Duran'ın arkadaşları bu durumu şaşkınlıkla karşılarken, Taban ise telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

20.11.2020Gündem
Kapalı burun estetiğiyle nefes sorunları da çözülebilir

Kapalı burun estetiğiyle nefes sorunları da çözülebilir

Türkiye’de en çok tercih edilen estetik operasyonların başında burun ameliyatı geliyor. Son dönemde revaçta olan teknik ise kapalı (izsiz) burun estetiği. Tekniğin avantajlarını ve ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. İbrahim Alper Aksakal anlattı.

16.11.2020Sağlık
Burun Estetiği Planlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Planlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiğinin ya da diğer adıyla rinoplastinin de diğer tüm cerrahi operasyonlar gibi mutlaka doğru planlaması gereken bir operasyon olduğunun altını çizen Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Şaban Çelebi, kişinin yüz yapısına, genel sağlık durumuna ve burnundaki tüm yapısal sorunlara bağlı olarak planlanan bir operasyonun gerçekten her açıdan çözüm sunarak kişinin yaşam kalitesini olumlu şekilde etkilediğini ifade etti.

30.10.2020Kişisel Bakım
Kronik Burun Tıkanıklığı Neyin Habercisi

Kronik Burun Tıkanıklığı Neyin Habercisi?

Kronik burun tıkanıklığı ciddi sağlık sorunlarına yol açarak yaşam kalitesini düşürüyor. Baş ağrımızın ya da sabahları yorgun uyanmamızın nedeni de burun tıkanıklığı olabilir. Bu durumun ne kadar farkındayız? Burun tıkanıklığını ne derece önemsemeliyiz? Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal konu ile ilgili bilgiler verdi.

9.10.2020İyi Yaşam
Rinoplastide İyileşme

Rinoplastide İyileşme

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Baş Boyun Cerrahisi Yrd. Doç. Dr. Kağan İpçi, rinoplastide iyileşme sürecini ve dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

5.10.2020İyi Yaşam
Sorunlu Burun Mutsuz Ediyor

Sorunlu Burun Mutsuz Ediyor!

Mobbing (zorbalık) maalesef oldukça yaygın bir sorun, pek çok çocuk ve ergen “kusurlu” burunlarıyla ile ilgili akranları tarafından zalim sataşmalara hedef olurlar.  Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

14.09.2020Kişisel Bakım
Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği yüze uyumlu, estetik olarak beğenilen güzel bir burun elde etmeyi sağlıyor. Burun estetiğinde hastanın doktoruna tamamen güvenmesi ve yapılacak işleme birlikte karar vermeleri büyük önem taşıyor. Burun estetiğinde, burnun temel fonksiyonlarını koruyarak istenilen şeklin elde edilmesi temel prensip oluyor. Eğer hastanın ihtiyacı varsa burun estetiği ameliyatı esnasında birçok başka işlem de yapılabiliyor. Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü Prof. Dr. Koray Coşkunfırat, burun estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

14.09.2020Kişisel Bakım
Fonksiyonel Burun Estetiği Ameliyatını Ertelemeyin

Fonksiyonel Burun Estetiği Ameliyatını Ertelemeyin!

Tedavi amaçlı burun estetiği (rinoplasti) operasyonlarının ertelenmemesi büyük önem taşıyor. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Hünkar Batıkhan konuyla ilgili bilgiler verdi.

Uykuda nefesiniz kesiliyorsa dikkat Sebebi…

Uykuda nefesiniz kesiliyorsa dikkat! Sebebi…

Horlama, toplumda sık görülen ve bireylerin yaşam kalitesini etkileyen ciddi bir sağlık sorunudur. Horlamanın çok önemli sağlık sorunlarının habercisi olabileceğine dikkat çeken KBB, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ozan Seymen Sezen, “Horlama sorununa gece uykuda nefes kesilmeleri de eşlik ediyorsa, bu çevrenizdekiler tarafından size söyleniyorsa, sabahları yorgun uyanma, gün içinde uyuma ihtiyacı gibi durumlar hissediyorsanız, “Tıkayıcı uyku apnesi” probleminiz olabilir. Uyku apnesi, kalp sağlığı kadar önemli bir sağlık sorunudur” uyarısında bulundu.

24.08.2020Sağlık
İlgi arttı Yaz mevsiminde de yaptıran çok…

İlgi arttı! Yaz mevsiminde de yaptıran çok…

Yaz mevsimi tüm hızıyla devam ediyor. Güneşin albenisi çoğumuzu baştan çıkarırken bazıları yaz tatilini estetik dokunuşlar için kullanıyor. Nasıl mı? Uzun zamandır planlanan ameliyatlar bu dönemde yapılıyor. Peki, en çok tercih edilenler hangileri? Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu, yazın yapılabilecek uygulama ve ameliyatları anlattı.

28.07.2020Sağlık
Yaz Ayları Bu Ameliyatlara Engel Değil

Yaz Ayları Bu Ameliyatlara Engel Değil!

Yaz ayları ve yoğun sıcaklar ameliyatlara engel mi? İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Sertan Şahin, açıkladı.

20.07.2020İyi Yaşam
Şort giydiği için darp edildiğini iddia eden ODTÜlü Beril  o anları anlattı

Şort giydiği için darp edildiğini iddia eden ODTÜ'lü Beril o anları anlattı!

Yalova’da, ODTÜ öğrencisi Beril Nisa Aydın (20), şort giydiği için kendisini tokat atıp, darp eden Hüseyin A.'dan (70) şikayetçi oldu. Gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği adliyeden adli kontrolle serbest bırakılan Hüseyin A., ifadesinde genç kıza şort giydiği için tokat attığını itiraf ederken, üniversiteli Beril Nisa Aydın, “Yüzüme defalarca vurdu. Çığlık atarak, kurtuldum” dedi.

14.07.2020Gündem
Burun Şekli Yüz Güzelliğini Etkiler mi

Burun Şekli Yüz Güzelliğini Etkiler mi?

Hemen hemen birçoğumuz burnumuzu beğenmiyorsuz, eleştirecek bir kusur mutlaka buluyoruz. Peki burun şekli yüz güzelliğini etkiler mi? Burun estetiği her isteyene yapılır mı? Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik konu hakkında bilgiler verdi.

Burun Ameliyatı Öncesi Beslenme Nasıl Olmalı

Burun Ameliyatı Öncesi Beslenme Nasıl Olmalı?

Dünyada en çok gerçekleştirilen estetik ameliyatların başında burun estetiği geliyor. Burun estetiği ameliyatlarının öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlardan biri de beslenme. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, burun ameliyatı öncesi beslenme tüyoları veriyor.

Yaz Aylarında Burun Kanamalarına Dikkat

Yaz Aylarında Burun Kanamalarına Dikkat!

Yaz aylarında sıcak havanın etkisi, klimaların yoğun kullanımı ile burun kanamaları artıyor, burun kan damarları açısından çok zengin bir yapıya sahiptir. Kuru sıcak hava burun içerisindeki koruyucu tabakanın zayıflamasına neden olarak, kanamaya eğilimi artırıyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım konu ile ilgili bilgiler verdi.

3.07.2020İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Burnunuzun Şeklinden ve İşlevinden Memnun Musunuz?

Rinoplasti olarak bilinen burun estetiği, estetik cerrahide en sık uygulanan operasyonların başında yer alır. Burunlarında sorunları olan insanlar her yıl estetik olduğu kadar fonksiyonel açıdan da burun estetiğine başvuruyor.

11.05.2021

Yüz estetiği operasyonları

Görünümünden memnun olmayan, kusurlu bölgelerinden dolayı mutsuz olan, estetik operasyonlardan makul beklentileri olan, ileri derecede bağımlılığı (alkol, sigara vs.) olmayan ve genel sağlık durumu yerinde olan herkes plastik cerrahinin sunduğu imkânlardan faydalanabilir.

15.02.2021

Kemerli Burun Estetiği

Yüzün merkezi özelliği olan burun, yüzün estetik değerleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Burun şeklinin karakteristik özelliğini ise burun sırtı belirler. Profilden görünümde de burun sırtı önemli bir rol oynar. Burun kemeri, ülkemizde en yaygın olarak görülen burun estetiği şekil bozukluklarının başında geliyor.

3.02.2021

Estetikte inovasyon

Zor olan bu yılı uğurlarken 25-26 Aralık’ta hepimizi gelecek adına heyecanlandıran Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde 8. Türkiye İnovasyon Haftası kutlandı.

28.12.2020

Burun estetiği hakkında sık sorulanlar

Burun estetiği olmak isteyenlerin aklında birçok soru olur. Ameliyat süresi, yöntemi, acıyıp acımayacağı gibi sorular doğal olarak merak konusudur. Burun estetiği düşünenlerin bu kararı almadan önce süreç ve yöntemler hakkında bilgi sahibi olması operasyonun daha rahat geçmesine yardımcı olur.

1.12.2020

Burun estetiği mi düşünüyorsunuz?

Burun estetiği, burnun şeklini ve fonksiyonunu düzeltmek için yapılan ameliyatlara denir. Solunum sistemini iyileştirir, daha estetik ve dengeli bir görünüm oluşturur.

24.11.2020

En Yaygın Burun Estetiği Sebepleri

Burun estetiği en yaygın estetik operasyonlardan biridir. Peki burun estetiği en çok hangi sebeplerden yatırılıyor biliyor musunuz?

18.09.2020

Merhaba yeni yaşım

Bir süredir güzel hayat enerjisi olan, güzel düşünceleriyle çevrelerine pozitif düşünce aşılayan kişileri “İyi yaşam reçeteleri” başlığıyla köşemde konuk etmeye başlamıştım. Ayda bir defa yer verdiğim bu konukluklara kısacık bir ara verip bugün sizlere “47 yaşına merhaba” diyen kendimi yazmak istedim.

14.09.2020

Okur yorumlarından seçmeler

Bu köşede yayınlanan yazılara neredeyse her gün yorumlar geliyor. Mail adresimdeki birkaç yorumu sizlerle paylaşmak istedim...

26.08.2020

İYİ YAŞAM REÇETELERİ

Sizlere yaşam felsefesini beğendiğim, bende iz bırakan ya da sizin için takip edip beğendiğim isimlerden hayata dair ipuçları alıp aktaracağım. İlk konuğum plastik cerrah Yakup Avşar...

17.08.2020

Burun estetiğinde yeni dönem

Burun ameliyatları yıllardır plastik cerrahlar tarafından uygulanan ve günümüzde insanların en çok tercih ettikleri estetik cerrahi operasyonu olarak popülerliğini sürdürüyor. Bu kadar popüler olan ve talep gören bir işlem olmasına rağmen ameliyat teknikleri günden güne değişiyor, hasta beklentilerinin yükselmesiyle de mükemmeli arama ve gerçekleştirme çabaları da sürüyor.

28.07.2020

Eğri burun estetiği ile ilgili merak edilenler

Burun kemiğindeki eğrilik sadece fiziksel görünümü bozmaz, burnun işlevini de bozar. Burun tıkanıklığının en önemli sebepleri burnun orta hattındaki kıkırdak ya da kemik eğrilikleri ile burun etlerindeki kalıcı şişmelerdir.

17.07.2020

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Burun Estetiği

Tüm estetik operasyonlarda kullanılan uygulamalar çağın teknolojik gelişmelerini takip etmeye devam ediyor. Kullanılan tüm cerrahi yöntemlerde her zaman minimal veya gizli kesiler yapılması hedeflenir. Amaç öncelikle hasta için iyileşme süresini hızlandırıp çok daha zahmetsiz hale getirerek iz oluşumunu azaltmak ya da görünürlüğünü engellemektir. Burun estetiğinde kullanılan kapalı yöntem ile izler burun deliklerinin içerisine gizlenebiliyor ve izler dışarıdan görünmez.

4.07.2020