Kişiye Özel Burun Estetiği Nasıl Planlanır? - Mahmure
GeriKişisel Bakım Kişiye Özel Burun Estetiği Nasıl Planlanır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kişiye Özel Burun Estetiği Nasıl Planlanır?

Kişiye Özel Burun Estetiği Nasıl Planlanır?

"Burun estetiği operasyonu yaptırmak isteyenlerin doğal bir buruna kavuşabilmeleri için nelere dikkat edilmeli? İşte öneriler..."

Burun estetiği ameliyatı kişiye özel planlanır

Sonbahar ile birlikte havalar serinleyince burun estetiği ameliyatlarının sezonu başlıyor. Burun estetiği operasyonu yaptırmak isteyenlerin doğal bir buruna kavuşabilmeleri için nelere dikkat etmelidir. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can anlatıyor.

“Burun estetiğinin doğal bir görünüm ile sonuçlanabilmesi için operasyonun kişiye özel olarak planlanması gerekir. Yüzle uyumlu estetik bir burun güzelliğin en belirleyici unsurlarından birisidir. Çünkü burun ilk anda yüzde en çok dikkati çeken uzuvdur. Ve burnun şekli her insanda farklıdır. Kişinin genel yüz yapısına göre kendine özel karakteristik bir yapısı vardır. Bu nedenle ameliyatla burunda uygulanacak yeni şekil kişiye özel planlanmalıdır. Yeni burnun tasarımı, uygulanması gereken teknik, yapılması gereken işlemler ve tedavi süreci hepsi kişiden kişiye farklılık gösterir. Burun estetiği ameliyatları kişinin burnundaki problemler ve yüz yapısına göre kişiye özel olarak planlanır. “

Kişiye Özel Burun Estetiği Nasıl Planlanır

Burun tasarımının yüzle uyumu çok önemli

“Rinoplasti ile giderilen estetik sorunlar arasında burun büyüklüğü veya küçüklüğü, burun kemeri, eğrilik, burun ucu düşüklüğü ve asimetrisi gibi sorunlar tedavi edilebilmektedir. Burun estetiği ameliyatlarıyla bu sorunlar yüzün geneliyle uyumlu olacak ve doğal bir görünüm oluşturacak şekilde düzeltilerek tedavi edilir. Bu nedenle yeni burun şekli var olan burun yapısı, yüzün genel şekli, yüzdeki diğer uzuvların boyutu ile uyumlu olacak şekilde yapılan ayrıntılı hesaplamalar ile belirlenir.”

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can “Burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süreci diğer estetik ameliyatlara göre daha farklıdır. Estetik operasyon sonrası burnunun yeni şekline alması daha fazla zaman alır. Burnun tam olarak iyileşebilmesi için ortalama 1 yıl gibi iyileşme sürecine ihtiyacı vardır. Ayrıca bu iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterir. Hastanın genel sağlık durumu, cildin kalitesi, beslenme, sigara ve alkol kullanımı gibi genel yaşam tarzı ameliyat sonrası iyileşme süreci üzerinde etkili bir rol oynar. Bu süreçte hastanın sabırlı olması, cerrahının verdiği tavsiyelere tam olarak uyum sağlaması tavsiye edilir.”

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Yusuf Can
Kişiye Özel Burun Estetiği Nasıl Planlanır

False