Wellnose Clinic Dr. Oğuzhan Oğuz cevaplıyor: Burun estetiği operasyonunun riskleri var mıdır? Nelere dikkat etmeliyiz?

Güncelleme Tarihi:

Wellnose Clinic Dr. Oğuzhan Oğuz cevaplıyor: Burun estetiği operasyonunun riskleri var mıdır Nelere dikkat etmeliyiz
Oluşturulma Tarihi: Kasım 03, 2022 17:36

Her cerrahi işlemde olduğu gibi burun estetiğinde de komplikasyon ve risk ihtimali olabilir. Fakat 18 yaşından büyük olmak koşuluyla kişi burun şeklinden rahatsızsa ve görünümünü değiştirmek istiyorsa, tüm sağlık geçmişi ve ihtiyacı etraflıca değerlendirilir, kişi tüm adımlar hakkında bilgilendirilir ve solunum sorunlarının da giderilebileceği mutlu sonla bitme olasılığı çok yüksek olan süreç başlar. Burada kritik nokta; hastaları tüm şeffaflığıyla sürece dahil etmektir.

“Hasta öyküsünü doğru sorularla öğrenmek ve doğru testlerle bilgiyi denetlemek ilk kural!

Wellnose Clinic Dr. Oğuzhan Oğuz burun estetiğindeki risk faktörlerini minimize etmenin yollarını anlatırken hem hekimin hem de hastanın tüm süreci en açık şekilde takip edebileceği ideal sistemi kurmanın önemine dikkat çekiyor.

Çağımızın en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan rinoplasti talebiyle gelen tüm hastaların çok temel ve basit bir ihtiyacı var; daha estetik bir görünüme kavuşmak ve sağlıklı nefes alma süreçlerinin devamı ya da iyileşmesi. Akla gelen en basit cerrahi operasyonda da olduğu gibi rinoplasti ameliyatlarında da elbette riskler var. 

Wellnose Clinic Dr. Oğuzhan Oğuz cevaplıyor: Burun estetiği operasyonunun riskleri var mıdır Nelere dikkat etmeliyiz

“Her talep mükemmel sonuç hedeflenerek karşılanmalı!

Doğru, iyi düşünülmüş ve kişiye özel planlanmış bir burun ameliyatının, riskleri minimize edeceğine dikkat çeken Oğuz, günümüzde doğan yepyeni bir risk noktasına dikkat çekti. “Aslında estetik ihtiyaçların çoğunda özellikle de rinoplasti alanında Türkiye çok önemli bir tercih noktası. Bunda tabii ki ülkemizde gelişmiş olan sağlık imkanları, hekim başarıları ve tabii ki ekonomik koşullar önemli rol oynuyor. Hal böyle olunca dünyanın her yerinden ve ülkemizden rinoplasti alanında yoğun bir taleple karşılaşıyoruz.

Bu filmin tek bir kahramanı var, Hasta!

Bugün olduğu gibi her çağda sürekli değişen güzellik bileşenlerinin başında burun şekli de geliyor. Fakat nefes alma kabiliyetini yitirmiş bir burunun verdiği estetik doyum insanları da hekimleri de tabii ki tatmin etmiyor. Bu yüzden; kişinin yüzüne yakışan ve beklentilerini karşılayan bir form oluşturmak kadar, doğru test ve tetkiklerle solunum sağlığını koruyacak ameliyat planını hazırlamak da kritik önem taşıyor.


İlandır

BAKMADAN GEÇME!