MENÜ

Protesto

Protesto ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Protesto haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 56.324 Protesto haberi bulunmuştur.

Protesto (La Haine) Mathieu Kassovitz'in 1995 yılında çektiği Fransız filmi. Film, Paris'in gettolarında yaşayan biri pied-noir (Said), biri yahudi (Vinz), biri ise siyahi (Hubert) üç arkadaşın hikâyesini konu alarak, Fransa'da gettolarda yaşayan gençlerin hayatından bir kesit sunmaktadır.

Kassovitz'in filmi ırkçılığa ve sosyal sınıf farklılıklarına yaptığı göndermeler nedeniyle hem Fransa'da hem de dünyada oldukça ses getirmiştir. Film, siyah-beyaz çekilmiş olmasının yanı sıra müzikleri (örneğin, patronla derdini anlatan Jamaikalı'nın söylediği şarkı gibi) ve görece kısa olması gibi özellikleri nedeniyle vurucu bir atmosfer yaratıyor.

Protesto Haberleri

İtalya, Kovid-19 nedeniyle limanlarını düzensiz göçmenlere kapatıyor

İtalya, Kovid-19 nedeniyle limanlarını düzensiz göçmenlere kapatıyor

İtalya, Akdeniz’de sivil toplum kuruluşlarınca (STK) kurtarılan düzensiz göçmenlere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını gerekçe göstererek limanlarını kapatıyor.

8.04.2020Dünya
Kolombiya kulübünden ayrımcılık

Kolombiya kulübünden ayrımcılık

Kolombiya’da Independiente de Santa Fe Kulübü koronavirüs nedeniyle erkek oyuncularının sözleşmelerinde yüzde 50 indirime giderken kadın futbolcuların kontratlarını tamamen iptal etti. Bu uygulama ülkede büyük tepkiyle karşılandı.

8.04.2020Futbol
Pakistanda en yüksek sayıda günlük Kovid-19 vakası kayda geçti

Pakistan'da en yüksek sayıda günlük Kovid-19 vakası kayda geçti

Pakistan'da son 24 saatte 577 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülmesiyle ülke genelindeki vaka sayısı 3 bin 918'e yükseldi.

7.04.2020Dünya
Son dakika haberi: İtalyada bir günde 889 kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberi: İtalya'da bir günde 889 kişi hayatını kaybetti

İtalya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı son 24 saatte 889 artarak 10 bin 23'e yükseldi

28.03.2020Dünya
Karantina yurdunda, hakaret içeren yayınlara gözaltı kararı

Karantina yurdunda, hakaret içeren yayınlara gözaltı kararı

BOLU'da, yurt dışından geldikten sonra karantinaya alındıkları kız yurdunda, sosyal medyadan canlı yayın yaparak, daha önce yurtta kalan üniversiteli kız öğrencilerin eşyalarını karıştıran ve devleti aşağılayan ifadelerde bulunan 2 kişi, protesto edildi. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından söz konusu paylaşımları yapan 2 kişi hakkında soruşturma başlatıldığı ve bu kişilerin karantina süresinin tamamlanmasının ardından gözaltına alınacağı duyuruldu.

28.03.2020Haber
Karantina yurdunda tepki çeken görüntüler Savcılık harekete geçti

Karantina yurdunda tepki çeken görüntüler! Savcılık harekete geçti

Bolu'da, yurt dışından geldikten sonra karantinaya alındıkları kız yurdunda, sosyal medyadan canlı yayın yaparak, daha önce yurtta kalan üniversiteli kız öğrencilerin eşyalarını karıştıran ve devleti aşağılayan ifadelerde bulunan 2 kişi, protesto edildi. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından söz konusu paylaşımları yapan 2 kişi hakkında soruşturma başlatıldığı ve bu kişilerin karantina süresinin tamamlanmasının ardından gözaltına alınacağı duyuruldu.

28.03.2020Gündem
Brezilyanın alternatif tarihi

Brezilya'nın alternatif tarihi

Klester Cavalcanti, ‘Ölümün Adı’ romanında yaklaşık 500 kişiyi öldürmüş bir ‘tetikçi’nin yarı belgesel hikâyesini anlatıyor. Bu aynı zamanda Brezilya’nın dehşet olaylarıyla dolu yakın tarihinin de belgeseli...

26.03.2020Kitap Sanat
Ligler ertelenmeyince maça maske ile çıktılar

Ligler ertelenmeyince maça maske ile çıktılar!

Corona virüs salgını neredeyse dünyada tüm futbol liglerinin ara vermesine neden olurken istisna ülkeler mevcut. Nikaragua'da yetkililerin aldığı karara futbolcular ilginç bir protesto ile karşılık verdi.

26.03.2020Avrupa
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Kovid-19’u basit bir grip” olarak nitelendirdi

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Kovid-19’u "basit bir grip” olarak nitelendirdi

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle acil durum kararı alan valilere tepki göstererek, virüs için "basit bir grip ve ufak bir soğuk algınlığı” ifadesini kullandı.

25.03.2020Dünya
Muhsin Yazıcıoğlu ölüm yıl dönümünde anılıyor - Muhsin Yazıcıoğlu kimdir

Muhsin Yazıcıoğlu ölüm yıl dönümünde anılıyor - Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?

Kahramanmaraş'ta helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden BBP'nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ölüm yıl dönümünde anılıyor. Muhsin Yazıcıoğlu, siyasetçi kimliğinin yanı sıra hem şair hem de gönül adamıydı. Peki, Muhsin Yazıcıoğlu kimdir? İşte Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler...

24.03.2020Gündem
Bulgar vekilden ilginç corona virüs tepkisi

Bulgar vekilden ilginç corona virüs tepkisi

Bulgaristan Meclisinde temsili bulunan Volya-İrade Partisi Başkanı Veselin Mareşki, bugün Bulgaristan Parlamento’da düzenlenen 'koronavirüse karşı önlem yasasının' tartışıldığı toplantıya koruyucu tulum ve maskeyle geldi. Mareşki, Bulgaristan Parlamentosu’nun önlemlere uymamasını protesto etmek için meclise bu şekilde geldiğini söyledi.

20.03.2020Haber
Bulgar vekilden ilginç corona virüs tepkisi Meclise böyle geldi

Bulgar vekilden ilginç corona virüs tepkisi! Meclise böyle geldi

Bulgaristan Meclisinde temsili bulunan Volya-İrade Partisi Başkanı Veselin Mareşki, bugün Bulgaristan Parlamento’da düzenlenen 'koronavirüse karşı önlem yasasının' tartışıldığı toplantıya koruyucu tulum ve maskeyle geldi. Mareşki, Bulgaristan Parlamentosu’nun önlemlere uymamasını protesto etmek için meclise bu şekilde geldiğini söyledi.

20.03.2020Gündem
Hedefteki adam koronavirüse umut oldu

Hedefteki adam koronavirüse umut oldu

Almanya'da kulüp sahipliği konusunda mevcut teamüllere aykırı davrandığı için diğer kulüp taraftarlarının hedefi Hoffenheim'ın sahibi Dietmar Hopp, dünyayı etkisi altına koronavirüs (Covcid 19) aşısı konusunda umut oldu.

19.03.2020Avrupa
Karantina günleri için 10 isim 10 film önerisi

Karantina günleri için 10 isim 10 film önerisi

Koronavirüs salgınına tedbir için adeta tüm Türkiye eve kapandı. Evde vakit geçirmenin en keyifli yanı da hiç kuşkusuz film izlemek. Sanatçı, gazeteci ve yazarlardan oluşan 10 ünlü isim, karantina döneminde izleyebileceğimiz filmleri sıraladı. İşte yaptıkları öneriler:

18.03.2020Keyif
İBB işçileri eyleminde Koronavirüs kısıtlaması

İBB işçileri eyleminde "Koronavirüs" kısıtlaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB)nden çıkarılan işçilerin İBB binası önünde başlattıkları eylem, kısıtlı sayıda kişi ile sürdürülecek.

16.03.2020Gündem
Corona virüsü protesto ettiler Maske ile maça çıktılar...

Corona virüsü protesto ettiler! Maske ile maça çıktılar...

Brezilya Ligi'nde Gremio takımı, corona virüs tehlikesine rağmen maçların oynanmasını protesto etti.

16.03.2020Futbol
Maça maskeyle çıktılar

Maça maskeyle çıktılar!

Gremiolu futbolcular, corona virüs salgınına rağmen ertelenmeyen maça maskeyle çıktı.

16.03.2020Avrupa
İtalyada corona virüs kâbusu devam ediyor Ölü sayısı arttı

İtalya'da corona virüs kâbusu devam ediyor! Ölü sayısı arttı

İtalya'da yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölenlerin sayısı 189 kişi artarak, 1016'ya yükseldi.

12.03.2020Dünya
‘İtalya’ya virüs tsunami gibi geldi’

‘İtalya’ya virüs tsunami gibi geldi’

İTALYAN sağlık yetkilileri yeni tip koronavirüsün bir tsunami gibi geldiğini söyledi.

12.03.2020Dünya
Son Dakika | Galatasaray Divan Kurulunda olay Salonu apar topar terk ettiler...

Son Dakika | Galatasaray Divan Kurulu'nda olay! Salonu apar topar terk ettiler...

Galatasaray Divan Kurulu'nda Ayhan Özmızrak'ın konuşmaya başlamasıyla birlikte yönetim ve diğer üyeler salonu terk etti. Ayhan Özmızrak konuşmasına "Başkanımız bu ay bizimle, geçen ay bizimle değildi herhalde. 1 ay boyunca bize hangi hakaretleri edeceğini çalıştı." şeklinde başladı. Yönetim bunun üzerine protesto ederek salondan ayrıldı.

11.03.2020Futbol
Koronavirüs Avrupa ülkelerinde yayılmaya devam ediyor

Koronavirüs Avrupa ülkelerinde yayılmaya devam ediyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının sayısı Avrupa ülkelerinde artmaya devam ediyor. İspanya'da ölü sayısı 37'ye, vaka sayısı 1736'ya çıktı. Belçika'da ilk kez koronavirüs nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti. Polonya'da tüm okullar, sinema ve müzeler 2 hafta kapatılacak.

11.03.2020Dünya
İtalyada cezaevi isyanlarında ölenlerin sayısı 12ye yükseldi

İtalya'da cezaevi isyanlarında ölenlerin sayısı 12'ye yükseldi

İtalya'da yeni tip koronavirüs endişesi ve buna yönelik tedbirlerin protestosunda bilanço ağırlaşıyor. Cezaevlerinde hafta sonu yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik tedbirlere protesto olarak başlayıp isyana dönüşen olaylarda ölen mahkumların sayısı 12'ye çıktı.

11.03.2020Dünya
Formula 1de problemler büyüyor

Formula 1'de problemler büyüyor!

Formula 1'de tansiyon her geçen gün yükseliyor. Takımlar birbirlerini birer birer protesto ediyor.

10.03.2020Diğer
YTÜ’de yemek ücretinde indirim

YTÜ’de yemek ücretinde indirim

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrencilerin yemek ücretlerine indirim yapıldı. Üniversite yönetiminin aldığı kararla yemek ücreti sadece öğrenciler için geçerli olmak üzere 2.25 liradan 1.90 liraya düşürüldü.

10.03.2020Kampüs
Anı kitabını bastıramadı

Anı kitabını bastıramadı

Hakkında tecavüz suçlaması bulunan ABD’li yönetmen ve oyuncu Woody Allen’ın anı kitabı, yayınevi tarafından iptal edildi.

10.03.2020Dünya
Lefkoşa’da BM askerleri ile arbede

Lefkoşa’da BM askerleri ile arbede

Kıbrıs Rum Yönetimi’nin koronavirüs bahanesiyle KKTC ile 4 sınır kapısını kapatmasıyla ilgili kriz sürüyor. Dün eylemcileri engellemek isteyen BM askerleri ile arbede çıktı.

10.03.2020Dünya
İtalyan usulü karantina

İtalyan usulü karantina

İtalyanlar koronavirüsü pek umursamıyor. Sadece dün 97 kişinin öldüğü ülkede, Kovid-19’dan yaşamını yitirenlerin sayısı 463’e çıktı. Buna rağmen hafta sonu Milano’da insanlar, kafelerde güneşli havanın keyfini çıkardı.

10.03.2020Dünya
İtalyada virüs tedbirlerine karşı çıkan cezaevi isyanlarında 6 mahkum öldü

İtalya'da virüs tedbirlerine karşı çıkan cezaevi isyanlarında 6 mahkum öldü

İtalya'daki cezaevlerinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik tedbirlere protesto olarak başlayıp isyana dönüşen olaylarda 6 mahkum hayatını kaybetti.

9.03.2020Dünya
KKTC polisi ile BM askerleri arasında sınır kapısı gerginliği

KKTC polisi ile BM askerleri arasında 'sınır kapısı' gerginliği

Kıbrıs Rum kesimi Bakanlar Kurulu’nun koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kuzey ile güney arasındaki geçişleri sağlayan 4 sınır kapısının kapatılması sonrası gerginlik sürüyor. KKTC sınırında güvenlik önlemi almaya çalışan Birleşmiş Milletler (BM) askerleri ile KKTC polisi arasında arbede yaşandı.

9.03.2020Dünya
Rumların kapıları kapatma kararı Lefkoşada protesto edildi

Rumların "kapıları kapatma kararı" Lefkoşa'da protesto edildi

Güney Kıbrıs Rum yönetiminin (GKRY) adadaki 4 sınır kapısını yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tedbir iddiasıyla kapatması, Kıbrıslı Türk ve Rumlar tarafından protesto edildi.

7.03.2020Dünya
Sınırları açın ırkçılığa hayır

'Sınırları açın ırkçılığa hayır'

Güvenlik güçlerinin şiddet uygulaması, birçok Yunan vatandaşını, sol örgütleri ve dernekleri kızdırdı. Atina ve Selanik’te göçmenlere destek mitingi yapıldı.

7.03.2020Dünya
Pankartı koltuğunun altına aldı...

Pankartı koltuğunun altına aldı...

Belçika’nın başkenti Brüksel’de toplanan binlerce çevreci, küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla gösteri düzenledi.

6.03.2020Avrupa
‘Avrupa Birliği üzerine düşen görevi yapmıyor’

‘Avrupa Birliği üzerine düşen görevi yapmıyor’

İngiltere’nin başkenti Londra’da, British Turkish Association diğer adıyla İngiltere Türk Dernekleri Birliği’nin (BTA) çatısı altında faaliyet gösteren 19 Türk derneği tarafından Londra Büyükelçiliği önünde ‘Suriye Mültecilerine Dayanışma Gösterisi’ düzenledi.

6.03.2020Avrupa
Trabzonda toplantı ve gösteri yürüyüşleri geçici olarak yasaklandı

Trabzon'da toplantı ve gösteri yürüyüşleri geçici olarak yasaklandı

Trabzon'da, askeri operasyonları eleştirmeye veya bu operasyonların sonlandırılması amacıyla kamuoyu oluşturmaya yönelik miting, basın açıklaması, toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 10 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

5.03.2020Gündem
Yunanistandaki Lavrion kampı üzerinden PKKya katılan genç teslim oldu

Yunanistan'daki Lavrion kampı üzerinden PKK'ya katılan genç teslim oldu

Yunanistan'daki Lavrion Göçmen Kampı üzerinden Irak'a giderek PKK'ya katıldığı tespit edilen 19 yaşındaki N.Ş, ikna sonucu Adana'da polise teslim oldu.

5.03.2020Gündem
ABD’den Yunanistan’daki vatandaşlarına güvenlik uyarısı

ABD’den Yunanistan’daki vatandaşlarına "güvenlik" uyarısı

ABD’nin Atina Büyükelçiliği, hafta sonunda Türk-Yunan kara sınırında ve Ege’deki bazı adalarda yaşanan olaylar nedeniyle vatandaşlarına güvenlik konusunda dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

4.03.2020Dünya
BtcTurk Yeni Malatyaspor, Hikmet Karaman ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı

BtcTurk Yeni Malatyaspor, Hikmet Karaman ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı

Süper Lig ekibi BtcTurk Yeni Malatyaspor’da 1,5 yıllık anlaşma sağlanan teknik direktör Hikmet Karaman için imza töreni düzenlendi.

4.03.2020Futbol
Rus ekonomisindeki büyüme sancısı artarak devam ediyor

Rus ekonomisindeki "büyüme sancısı" artarak devam ediyor

Ukrayna ve Suriye'deki askeri müdahalelerin "büyüme sancısı" yaşayan Rus ekonomisine getirdiği yük, koronavirüs salgını ve petrol fiyatlarındaki düşüşle artıyor

4.03.2020Ekonomi
Binlerce kişi Berlin’de toplandı AB’ye ‘Kapıları aç’ baskısı

Binlerce kişi Berlin’de toplandı! AB’ye ‘Kapıları aç’ baskısı

Almanya’da, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin sınırlarının sığınmacılara açılması için gösteri düzenlendi.

4.03.2020Avrupa
6 kadına Las Tesis davası

6 kadına Las Tesis davası

Şili’de kadınların danslı protesto eylemi Las Tesis’i desteklemek ve kadına yönelik şiddeti protesto etmek için Kadıköy’de dans eden 6 kadına 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

4.03.2020Gündem
Tıp Bayramı ne zaman

Tıp Bayramı ne zaman?

Tıp Bayramı kutlamaları dünyada farklı tarihlerde yapılmaktadır. Örneğin ABD'de ameliyatlarda genel anestezinin ilk defa kullanıldığı 30 Mart 1842 tarihinin yıldönümü; Hindistan'da ünlü doktor Bidhan Chandra Roy'un doğum (ve aynı zamanda ölüm) yıldönümü olan 1 Temmuz günü ‘Doktorlar Günü’ olarak kutlanır. Peki, Türkiye’de Tıp Bayramı ne zaman kutlanıyor?

3.03.2020Gündem
Göçmeni sırtından vurdular

Göçmeni sırtından vurdular

Türkiye’nin Avrupa’ya gitmek isteyen mülteci ve göçmenleri durdurmama kararı üzerine cuma günü başlayan umuda yolculukta 2 göçmen hayatını kaybetti. Ege’de içinde 48 mültecinin bulunduğu küçük bir tekne Midilli açıklarında Yunan karasularına girdikten sonra bilinmeyen nedenlerle alabora oldu. Göçmenlerden 47’si kurtarılırken, denizden küçük bir çocuğun cesedi çıkarıldı.

3.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Afla cezaevinden kimler çıkacak

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, af yasasında eşitlik ilkesi gözetilmediğini söylüyor.

7.04.2020

Kirli zihinler!

Dünya yaşlandıkça kötüler ve kötülükler artar.

30.03.2020

ABD HTŞ’ye esnek bakıyor

Geçen hafta kaleme aldığımız iki ayrı yazıda Hatay’a komşu İdlib’de önemli ölçüde alan hâkimiyetine sahip bulunan Heyet Tahrir eş Şam (HTŞ) adlı köktendinci örgütün yarattığı sorunları büyüteç altına yatırmaya çalıştık.

24.03.2020

Yanı başımızdaki HTŞ’yi yakından tanıyalım

Türkiye’yi ilgilendiren Suriye ile ilgili hangi haberi okusak hemen karşımıza çıkıyor.

19.03.2020

İdlib’de Türk-Rus ortak devriyesinde sancılı başlangıç

Türkiye ve Rusya Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin tarafından 5 Mart tarihinde Moskova’da imza atılan İdlib’e ilişkin ek protokolün uygulaması daha yolun başında sıkıntıyla karşılaşmış bulunuyor.

17.03.2020

Denize düşerseniz yılana sarılın, Yunan’a sarılmayın

Yunanistan devleti güvenlik güçleri sınır kapısına dayanan sığınmacılara ‘karada’ şu zulümleri yaptı:

11.03.2020

Dünyanın gözü önünde

Her şey dünyanın gözü önünde oldu. Binlerce çocuk dünyanın gözü önünde öldürüldü. Rejim kendi halkını dünyanın gözü önünde bombaladı. Taraflar dünyanın gözü önünde ölümüne silahlandırıldı. Kaos dünyanın gözü önünde çıktı, gerçekte kötülüğü durdurmak için kimse bir şey yapmadı...

3.03.2020