EKSTRA
MENÜ

Kürtaj

Kürtaj ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kürtaj haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.916 Kürtaj haberi bulunmuştur.

Kürtaj Haberleri

Bu nasıl anne

Bu nasıl anne

Kürtaj olduğu hastanedeçocuklarını bıraktı ‘Unuttum’ dedi

15.04.2021Gündem
Çocuk Aldırmak ne demek Çocuk Aldırmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Çocuk Aldırmak ne demek? Çocuk Aldırmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Dilimizde her konu ile alakalı bir deyim bulmak mümkündür. Deyimlerin dilimize nasıl girdiği bilinmez. Kimin söylediği de belli değildir. Özlü söz niteliğindedir ve konuşma dilinde sıklıkla kullanılır. Çocuk aldırmak ne demek? Çocuk aldırmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı ile ilgili bilgileri derledik.

Uygurlara soykırım suçu işleniyor

Uygurlara soykırım suçu işleniyor

ABD merkezli bir düşünce kuruluşu tarafından 50’den fazla uzmanın katılımıyla hazırlanan raporda, Çin hükümetinin Sincan’daki Uygur Türklerine yönelik soykırım eylemleri gerçekleştirdiği tespiti yer aldı.

10.03.2021Dünya
Kadınlar Günü kaldırılsın

Kadınlar Günü kaldırılsın!

Sevgili okuyucular... Ön yargılı davranıp hemen “Bu maço da ne diyor?” demeyin. “Bu goca Gonyalı ne istiyor?” da demeyin. Evet, bu başlığı ben yazdım. Ama bunu söyleyen de yazan da ben değilim.

8.03.2021Avrupa
Yasadışı kürtaj yapan sahte doktora polis baskını

Yasadışı kürtaj yapan sahte doktora polis baskını

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde jandarma ekipleri, Suriye uyruklu sahte doktor kadın tarafından işletilen doğum muayenehanesine baskın yaptı. Yasa dışı kürtaj yaptığı belirlenen sahte doktor R.K. gözaltına alındı.

3.03.2021Gündem
Ankarada iğrenç olay Haberi duyan mahalleli evi yakmak istedi

Ankara'da iğrenç olay! Haberi duyan mahalleli evi yakmak istedi

Ankara'nın Polatlı ilçesinde E.A. (37), 19 yaşındaki kızı H.A.'ya hayvanları otlattığı bölgede cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Öte yandan olayın duyulmasının ardından bir grup mahallesi sakini, E.A.'nın evini benzin dökerek yakmaya çalıştı. Yangın itfaiyenin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.

24.01.2021Gündem
AYM: Devlet hastanesinde kaçak kürtaj  ölümünde kamu kusurlu

AYM: Devlet hastanesinde kaçak kürtaj ölümünde kamu kusurlu

Anayasa Mahkemesi, devletin yaşam hakkını koruma yükümlülüğüne vurgu yapan kritik bir karara imza attı. AYM, 24 haftalık hamile bir kadının, devlet hastanesinde yıllık izindeki doktor tarafından kanuna aykırı yapılan kürtaj sonucu ölümünü yaşam hakkının ihlali saydı.

20.01.2021Gündem
ABD, Çinin Doğu Türkistanda soykırım yaptığını açıkladı

ABD, Çin'in Doğu Türkistan'da soykırım yaptığını açıkladı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesinde "soykırım" ve "insanlığa karşı suç" işlediği sonucuna vardıklarını açıkladı.

19.01.2021Dünya
Rahim filmi ne işe yarar, rahim filmi çektirmek ağrılı bir işlem mi

Rahim filmi ne işe yarar, rahim filmi çektirmek ağrılı bir işlem mi?

Dünyanın yaşadığı teknolojik değişim karşısında hastalıkların teşhisinde kullanılan tanı yöntemleri de büyük bir değişime uğradı. Özellikle de kadınların korktuğu birçok tanı yönteminin çok daha kolay uygulamasının ve hızlı sonuçlar alınmasının önünü açtı. Bunlardan birinin de HSG yani rahim filmi olduğuna dikkat çeken Radyoloji Uzmanı Dr. Cevat Bayrak, HSG’nin kısırlık ve tekrarlayan düşük nedenlerinin araştırılmasında yeri doldurulamaz bir rol üstlendiğini ve ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi.

18.01.2021Sağlık
Üniversite öğrencisi kâbusu yaşadı… İğrenç olay

Üniversite öğrencisi kâbusu yaşadı… İğrenç olay

Üniversite öğrencisi B.İ.K. aynı okulda okuyan B.İ.’nin 2 yıl önce üniversitenin tiyatro kulübüne ait bir odada kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. Şikayet sonrası savcılık olayla ilgili inceleme başlattı. B.İ.’ye nitelikli cinsel istismar suçundan takipsizlik kararı verdi. Ancak B.İ.K.’nın itirazı üzerine mahkeme takipsizlik kararını kaldırınca üniversitenin tiyatro kulübünde yönetmenlik yapan B.İ.’ye 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

16.01.2021Gündem
Arjantin Devlet Başkanı Fernandez kürtaj yasasını onayladı

Arjantin Devlet Başkanı Fernandez kürtaj yasasını onayladı

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, 30 Aralık'ta Senatoda onaylanan hamileliğin 14. haftaya kadar isteğe göre durdurulmasını suç olmaktan çıkaran yasayı imzaladı.

14.01.2021Dünya
Bu dünyanın kaçak yolcuları olalım

Bu dünyanın kaçak yolcuları olalım

‘Su Kürü’yle tanınan İngiliz yazar Sophie Mackintosh, anne olmak istediğini fark ettiğinde yazmış ‘Mavi Bilet’i. Bu distopyada kadınlar âdet oldukları gün devlet tarafından verilen bir bileti almak zorunda. Beyaz bileti alanlar anne olmaya ‘hak kazanırken’, maviyi seçenler çocuk değil kariyer sahibi oluyor.

8.01.2021Kitap Sanat
Tüm gebelik belirtileri görülüyor... Mol gebelik (Üzüm gebeliği) nedir

Tüm gebelik belirtileri görülüyor... Mol gebelik (Üzüm gebeliği) nedir?

Mol gebelik hatalı döllenme sonucu oluşan anormal bir gebeliktir. Bunun sonucunda hem plasentanın oluşumunda hem de fetusta anormallikler görülür. Bu kişilerde gebelik testi pozitiftir ve tüm gebelik bulguları ortaya çıkar, hatta bunlar normalden daha şiddetli olabilir. Ama ultrasonda fetüs görülmez ya da anormal gelişim gösteren bir fetüs vardır. Benzer şekilde plasenta da anormal yapıda, kistik, üzüm tanesine benzer şeklidedir. Peki mol gebelik neden oluşur? Mol gebelikte riskler nedir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Nermin Köşüş ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Selen Sakar Ecemiş, tüm merak edilenleri yanıtladı.

Son dakika haber... Arnavutköyde kürtaj yapılan eve baskın

Son dakika haber... Arnavutköy'de kürtaj yapılan eve baskın

Arnavutköy'de yasadışı olarak kürtaj yapıldığı iddia edilen bir apartman dairesine baskın yapıldı. Suriye uyruklu 2 kişinin gözaltına alındığı baskında kürtaj işlemlerinde kullanılan çok sayıda malzemenin yanı sıra görüntüleme cihazları ele geçirildi.

9.12.2020Haber
Son dakika haberler: Arnavutköyde kürtaj baskını

Son dakika haberler: Arnavutköy'de kürtaj baskını!

Arnavutköy'de yasadışı olarak kürtaj yapıldığı iddia edilen bir apartman dairesine baskın yapıldı. Suriye uyruklu 2 kişinin gözaltına alındığı baskında kürtaj işlemlerinde kullanılan çok sayıda malzemenin yanı sıra görüntüleme cihazları ele geçirildi.

9.12.2020Gündem
Menopoz döneminde nelere dikkat edilmeli

Menopoz döneminde nelere dikkat edilmeli?

Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Sedat Baylar, kadınlarda 45 yaş sonrasında başlayan menopoz ile ilgili bilgiler vererek, uyarılarda bulundu.

2.12.2020Sağlık
Polonya’da kürtaj isyanı

Polonya’da kürtaj isyanı

Polonya Anayasa Mahkemesi’nin, kalıtım bozukluğu olan fetüsü (cenini) kürtaj yoluyla aldırmanın anayasaya aykırı olduğuna karar vermesi ülkeyi karıştırdı. Polonyalılar sokaklara döküldü.

2.12.2020Avrupa
Kahramanmaraşta kaçak klinik işleten Suriyeli 7 doktor, adliyede

Kahramanmaraş'ta kaçak klinik işleten Suriyeli 7 doktor, adliyede

Kahramanmaraş'ta açtıkları kaçak kliniklerde kürtaj, diş çekimi ve botoks yaparken, polisin düzenlediği operasyonla 5 milyon liralık ilaçla yakalanan Suriyeli 7 doktor, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

12.11.2020Haber
Son dakika... Kahramanmaraşta kaçak klinik işleten Suriyeli 7 doktor adliyede...

Son dakika... Kahramanmaraş'ta kaçak klinik işleten Suriyeli 7 doktor adliyede...

Kahramanmaraş'ta açtıkları kaçak kliniklerde kürtaj, diş çekimi ve botoks yaparken, polisin düzenlediği operasyonla 5 milyon liralık ilaçla yakalanan Suriyeli 7 doktor, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

12.11.2020Gündem
Polonya’da kadınlar kürtaj hakkı için ayaklandı: ‘Kızkardeşlerim, birleşmeliyiz Ataerkilliğin sonu geldi, dünyayı yönetme sırası bizde’

Polonya’da kadınlar kürtaj hakkı için ayaklandı: ‘Kızkardeşlerim, birleşmeliyiz! Ataerkilliğin sonu geldi, dünyayı yönetme sırası bizde’

Dış haberler gündemi bu aralar epey yoğun; Fransa-Türkiye gerginliği, Azerbaycan-Ermenistan çatışmaları... Pek dikkat çekmese de bunlar olurken Polonya’da kadınlar tarih yazıyor. Anayasa Mahkemesi’nin kürtajı ‘neredeyse tamamen’ yasaklayan kararını açıklaması üzerine yüzbinlerce kadın sokağa çıktı. 22 Ekim’de başlayan gösterilere katılan dört Polonyalı kadınla konuştuk.

Yargıç adayına onay Seçim öncesi Trump’a doping

Yargıç adayına onay! Seçim öncesi Trump’a doping

ABD Senatosu, Başkan Donald Trump’ın Yüksek Mahkeme’ye aday gösterdiği muhafazakâr yargıç Amy Coney Barrett’ın (48) atamasını onayladı.

28.10.2020Dünya
ABDli senatörler Uygur Türklerine soykırım yapılıyor tasarısı sundu

ABD'li senatörler 'Uygur Türklerine soykırım yapılıyor' tasarısı sundu

ABD'li bir grup senatör, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türkleri ve diğer Müslüman azınlıklara yönelik işlediği insan hakları ihlallerinin "soykırım" olarak tanımlanmasına dair Senatoya tasarı sundu.

27.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Trump aday göstermişti Senato kritik kararını açıkladı

Son dakika haberi: Trump aday göstermişti! Senato kritik kararını açıkladı

Alınan son dakika haberine göre ABD Senatosu, Başkan Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıçlığı için aday gösterdiği muhafazakar yargıç Amy Coney Barrett'i onayladı.

27.10.2020Dünya
Polonyada kürtaj yasağı sonrası protesto gösterileri yapılıyor

Polonya'da kürtaj yasağı sonrası protesto gösterileri yapılıyor

Polonya'da kürtajı neredeyse tümüyle yasaklayan mahkeme kararının ardından başkent Varşova'da gösteriler düzenlendi. Göstericiler mumlar ve üzerinde "işkence" yazılı pankartlar taşıdı. Göstericiler sabah erken saatlerde dağıldı, 15 kişi gözaltına alındı. Ülkede bugün yeni gösteriler düzenlenmesi bekleniyor.

23.10.2020Dünya
Trumpın Yüksek Mahkeme yargıç adayı Barrettten taahhüt açıklaması

Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıç adayı Barrett'ten 'taahhüt' açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump'ın Yüksek Mahkemeye aday gösterdiği Amy Coney Barrett, 2020 başkanlık seçimleri ve tartışmalı diğer konulara dair kimseye taahhütte bulunmadığını belirtti.

13.10.2020Dünya
Son dakika haberler: Kübra Boyrazı ölümüne neden olan estetikçilerin botoks mağduru: TIR çarpmış gibiyidim

Son dakika haberler: Kübra Boyraz'ı ölümüne neden olan estetikçilerin botoks mağduru: TIR çarpmış gibiyidim

İstanbul Beylikdüzü'nde, 1 çocuk annesi Kübra Boyraz'ın (38) botoks yaptırdıktan sonra hayatını kaybetmesi üzerine tutuklanan estetik merkezinin yetkilileri Erdal Doğruya ve doktor Öner Özsoyeri'ye 4 yıl önce gözaltı dolgusu yaptıran Orkide Acar, "TIR çarpmışa döndüm. Yüzüm ve gözüm kapanacak derecede şişti. Görme kayıpları yaşadım. Psikolojik olarak çökmüş durumdaydım" dedi.

30.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Botoks sonrası ölümle gündeme gelmişlerdi Eski ortaktan şok sözler

Son dakika haberi: Botoks sonrası ölümle gündeme gelmişlerdi! Eski ortaktan şok sözler

İzmir'de faaliyet gösteren bir güzellik merkezinin sahibi olan Cansel Akter, yaklaşık 2 aylık bir ortaklık dönemi yaşadığı ve daha sonra olaylı bir şekilde ortaklığını sonlandırdığı, geçen günlerde yaptıkları botoks sonrası Kübra Boyraz'ın (38) yaşamını yitirmesiyle ilgili olarak tutuklanan Öner Özsoyeri ve Erdal Doğruya hakkında açıklamalarda bulundu. Akter, ilkokul mezunu olduğunu söylediği Erdal Doğruya'nın bir yemek firmasında paket servis elemanıyken Öner Özsoyeri ile tanıştığını, estetik işlemlerini ondan öğrenip, operasyon yapmaya başladığını öne sürdü. Akter, ayrıca bu ikilinin yasa dışı kürtaj işlemi de yaptıklarını iddia etti.

29.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Ölümle sonuçlanan kürtaj davasında flaş gelişme

Son dakika haberler: Ölümle sonuçlanan kürtaj davasında flaş gelişme

İstanbul Bakırköy'de 17 Ekim 2019 tarihinde ruhsatsız muayene salonunda kürtaj yaptıran F.S.'nin hayatını kaybetmesine ilişkin davada, "Taksirle öldürme" suçundan tutuklu yargılanan doktorlar Burçhan A. ve kürtajı yaptığı iddia edilen Yelda Z. ile Pınar K. tahliye edildi. DNA testinde de bebeğin babasının maktül F.S.'yi muayenehaneye getiren eniştesi Serkan Ç. olduğu bilgisine yer verilen iddianamede, tutuklu sanıklar Yelda Z., Burçhan A., Pınar K. ve tutuksuz sanık Serkan Ç.'nin, "Taksirle ölüme neden olmak" ve "Çocuk düşürtmek" suçlarından 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaları talep ediliyor.

25.09.2020Gündem
17 yaşında tecavüze uğrayıp hamile kaldı: AYM’den çarpıcı karar

17 yaşında tecavüze uğrayıp hamile kaldı: AYM’den çarpıcı karar

Anayasa Mahkemesi, 17 yaşında tecavüz sonucu hamile kalan, yargı mercilerinin kürtaj izni vermemesi nedeniyle bebeği doğurmak zorunda bırakılan R.G. için 100 bin TL’lik rekor tazminat kararı verdi.

11.09.2020Gündem
Kadın gözünden kadın hikâyeleri

Kadın gözünden kadın hikâyeleri

Pera Film’in pandemi nedeniyle ertelenen ve kadın yönetmenlerin gözünden kadın hikâyelerine odaklanan ‘Göz Hizası’ seçkisi, 3-19 Eylül tarihleri arasında Pera Müzesi’nde ücretsiz gösterilecek.

28.08.2020Kitap Sanat
Kadın gözünden kadın hikâyeleri Pera Müzesi’nde

Kadın gözünden kadın hikâyeleri Pera Müzesi’nde

Pera Film’in 5Harfliler iş birliğiyle düzenlediği Göz Hizası film programı, pandemi nedeniyle ertelenen gösterimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Dünyadaki tüm kadınlara ithafla 7 Mart’ta ilk gösterimi yapılan program, 3-19 Eylül tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz izlenebilir.

27.08.2020Kitap Sanat
Boğazda kadın oyunları

Boğaz'da kadın oyunları

Sabancı Müzesi’nin bahçesine kurulan açık hava sahnesinde düzenlenen Müzede Sahne kadın öyküleri anlatan oyunlarla başladı.

11.08.2020Kitap Sanat
Kan donduran iddia: Zorla kısırlaştırma uygulanıyor

Kan donduran iddia: Zorla kısırlaştırma uygulanıyor

Çin’de Uygur Türklerinin yoğunlukta yaşadığı Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Uygur Türklerinin nüfusunun azaltılmasına yönelik kadınlara zorla kısırlaştırma yöntemleri uygulandığı iddia ediliyor.

4.08.2020Dünya
Yetenekli Bay West

Yetenekli Bay West

Donald Trump’ın en büyük destekçilerinden biriydi ama şapkasını çıkardı. Müzik kariyeri kadar sansasyonel hayatıyla da ilgi odağı olan Kanye West artık başkan adayı. ABD seçmeni ünlü yüzleri sever ama West’in bu yarıştaki ciddiyeti de tartışmalı.

KADEMden İstanbul Sözleşmesi açıklaması

KADEM'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Kadın ve Demokrasi Derneği Kadem İstanbul Sözleşmesi tartışmaları ile ilgili bir açıklama yaptı.

1.08.2020Gündem
ABD başkan adayı Kanye West ilk mitinginde gözyaşı döktü: Bebeğimi öldürüyordum neredeyse

ABD başkan adayı Kanye West ilk mitinginde gözyaşı döktü: Bebeğimi öldürüyordum neredeyse

ABD başkanlığı için adaylığını koyan rap'çi ve tasarımcı Kanye West ilk mitingini düzenledi. Mitingde çocuk sahibi olan herkesin 1 milyon dolar alması gerektiğini söyleyen West, Kim Kardashian ile evliliğindün dünyaya gelen ilk kızı North'u kürtaj yaptırarak aldırmayı düşündüklerini de belirtti.

20.07.2020Keyif
Gebeliklerin Yarısından Çoğu Kayıpla Sonuçlanıyor

Gebeliklerin Yarısından Çoğu Kayıpla Sonuçlanıyor

Gebelik kayıpları, hamilelik sürecinde en sık görülen problemlerden biridir. Peki gebelik kayıpları neden olur ve olduğu zaman tedavileri nelerdir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır konu hakkında detaylı bilgiler verdi.

Son dakika haberi... Öldüren kürtaj İddianamede korkunç detaylar: Kalbi durdu, eşinin rızası yoktu

Son dakika haberi... Öldüren kürtaj! İddianamede korkunç detaylar: Kalbi durdu, eşinin rızası yoktu

İstanbul Bakırköy'de 17 Ekim 2019 tarihinde ruhsatsız bir muayene salonunda kürtaj yaptıran F.S.'nin (41) hayatını kaybetmesine ilişkin iddianame hazırlandı. İddianamede F.S.'nin aldırmak istediği ceninde ablasının eşi Serkan Ç.’nin (48) DNA’sına rastlandığı belirtilirken, aralarında 1 kadın doğum uzmanın da bulunduğu 4 sanık hakkında da “Taksirle ölüme neden olma” ve “Gebelik süresi 10 haftadan fazla olan bir kadının çocuğunu düşürtme” suçlarından 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. İddianamede F.S.'nin eşinin rızasının olmadığı, muayene salonunda tıbbi aletlerin bulunmadığı, kürtaj işlemi bittikten sonra F.S.'nin kalbinin durduğu ve olay yerine gelen kardiyolog tanık Murat Ş.’nin müdahalesiyle hayata döndüğü hastaneye kaldırıldığı, 2 hafta kadar yoğun bakımda kaldığı ve akabinde hayatını kaybettiği anlatıldı.

29.06.2020Gündem
Son dakika haberi... Öldüren kürtaj Eniştenin DNAsıyla eşleşti

Son dakika haberi... Öldüren kürtaj! Eniştenin DNA'sıyla eşleşti

Ruhsatsız muayenehanede F. S.’ye (41) kürtaj işlemi yapıp ölümüne neden olmakla suçlanan 2’si doktor 4 kişi hakkındaki soruşturma tamamlandı. 3’ü tutuklu toplam 4 sanığın 6 yıla kadar hapsi istendi. Sanıklar arasında, F. S.’yi, kürtaja götüren eniştesi de yer aldı. İlk duruşma bu hafta yapılacak.

29.06.2020Gündem
Esenyurtta kaçak hastane operasyonu

Esenyurt'ta kaçak hastane operasyonu

ESENYURT'ta Suriyelilerin açtığı kaçak hastaneye baskın düzenlendi. Suriyeli 2'si doktor 5 kişinin gözaltına alındığı operasyonda hastalardan alınan tahlillerin, içinde dondurma da bulunan buzdolabında saklanması dikkat çekti. Kaçak hastanede kürtaj da yapıldığı belirlendi. Esenyurt Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kaçak kürtaj ihbarı üzerine harekete geçti. Belirtilen adresteki 4 katlı binanın üst katlarına giren polis, kaçak hastane ile karşılaştı. Tedavi için gelen 6 kişinin bulunduğu katlarda çok sayıda tıbbi cihaz olduğu görüldü. Kaçak kürtaj da yapıldığı belirlenen hastanede, Suriyeliler tarafından çalıştırıldığı tespit edildi. Operasyonda Suriyeli doktorlar Ahmad M. ve Hüsam H., muayene sahibi Issa A. ve çalışanlar Name B. ile Abo Z. gözaltına alındı. Çok sayıda tıbbi cihazın yer aldığı kaçak hastanede, hastalardan alınan örneklerin saklandığı buzdolabında dondurmaların bile bulunması dikkat çekti.

17.06.2020Haber
Esenyurtta şok baskın Ekipler şaşkına döndü

Esenyurt'ta şok baskın! Ekipler şaşkına döndü

İstanbul Esenyurt'ta Suriyelilerin açtığı kaçak hastaneye baskın düzenlendi. Suriyeli 2'si doktor 5 kişinin gözaltına alındığı operasyonda hastalardan alınan tahlillerin, içinde dondurma da bulunan buzdolabında saklanması dikkat çekti. Kaçak hastanede kürtaj da yapıldığı belirlendi.

17.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Sedat Simavi Ödülleri belli oldu

Hürriyet’in ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucusu Sedat Simavi’nin anısına düzenlenen ödüller her yıl ölüm tarihi olan 11 Aralık Günü yapılan bir törenle kazananlara verilirdi.

1.12.2020

Kadınlarda Lazerle Vajina Sıkılaştırma

Hepimiz yaşlanıyoruz. Sadece yüzümüz değil tüm organlarımız da yaşlanıyor. Vajinamız da tüm diğer organlarımız gibi zamanla yaşlanır ve o sıkı yapısını ve elastikiyetini kaybeder. Doğum yapma ve genetik yapının da yatkın olmasıyla birlikte bu alandaki gevşeme çok daha belirgin hale gelebilir.

24.11.2020

Dış Gebelik (Ektopik Gebelik) Nedir?

Normal bir hamilelikte yumurta, fallop tüplerinde spermle buluşur ve döllenme tüplerde olur. Döllenmeden sonra 3-5 gün süren bir yolculukla embriyo tüpün içinden geçerek yerleşeceği ve büyüyeceği yere yani anne rahmine iner. Buna “normal gebelik”, yani olması gerektiği gibi rahme tutunmuş gebelik; “iç gebelik” denir. Dış gebelikte ise embriyo rahim dışında bir yere tutunmuştur. Tüm gebeliklerin yaklaşık %1-2'sini dış gebelik oluşturur.

18.11.2020

Küretaj hakkında en çok merak edilenler

Küretaj kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından rahim içindeki dokunun çıkarılması için kullanılan cerrahi bir prosedür.

28.10.2020

Anayasa Mahkemesi’nden önemli bir içtihat

AYM, oybirliği ile aldığı emsal kararda tecavüz mağduru bir genç kızın kürtaj izninin sürüncemede bırakılmasını ‘hak ihlali’ olarak gördü ve kararında bu duruma yol açan hâkimi sorumlu tuttu.

17.10.2020

Kanye West başkanlık kampanyasını ağlayarak başlattı

Dünyaca ünlü rap’çi Kanye West başkanlık adaylığını açıkladıktan sonraki pazar günü Charleston’da (South Carolina) seçim kampanyasının ilk mitingini yaptı. Kurşun geçirmez yelek ve kilise müzikleri eşliğinde çıktığı sahnede kürtaj, kadınlar ve kölelik hakkında konuştu.

28.07.2020

İstanbul Sözleşmesi’nin hukuki önemi

Son zamanlarda ülkemizi oldukça sarsan Pınar Gültekin’in cinayeti; İstanbul Sözleşmesi’nin hukuki önemini tekrar gündeme getirdi. Peki, İstanbul sözleşmesi nedir, maddeleri nelerdir?

23.07.2020