EKSTRA
MENÜ

Kınama

Kınama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kınama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.155 Kınama haberi bulunmuştur.

Kınama Haberleri

Türkiyeden Malideki terör saldırısına kınama

Türkiye'den Mali'deki terör saldırısına kınama

Dışişleri Bakanlığı, Mali’nin Bandiagara bölgesinde jandarma birliğini hedef alan terör saldırısını kınadı.

26.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri Ve Putin devreye girdi

Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri! Ve Putin devreye girdi

Dünya bugüne Ermenistan'dan gelen bir 'son dakika' haberiyle başladı. Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst düzey ordu komutanları, Dağlık Karabağ hezimeti sonrası zor günler yaşayan Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetinin "makul kararlar alamadığı ve görevini yerine getiremediği" gerekçesiyle istifasını talep eden bir muhtıra yayınladı. Bunun üzerine Paşinyan, Facebook hesabından yayınladığı bir videoda yaşananları "darbe teşebbüsü" olarak nitelendirdi ve halkı sokaklara çağırdı. Ermenistan saatiyle 16.00'da başkent Erivan'nın merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda destekçilerine seslenen Paşinyan, "Teslim olmayacağız. Ermenistan halkı darbeye izin vermeyecek" açıklaması yaparak orduya "Görevini yap, ülkenin sınırlarını koru" çağrısında bulundu. Öte yandan Rusya lideri Putin, Paşinyan ile telefonda görüştü ve taraflara itidal çağrısında bulundu. Öte yandan ABD Dışişleri Sözcüsü Price, Ermenistan'da ordunun siyasete karışmaması gerektiğini ve Ermenistan'ın demokrasisini desteklediklerini açıkladı

25.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri Paşinyan konuştu: Teslim olmayacağız

Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri! Paşinyan konuştu: Teslim olmayacağız

Dünya bugüne Ermenistan'dan gelen bir 'son dakika' haberiyle başladı. Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst düzey ordu komutanları, Dağlık Karabağ hezimeti sonrası zor günler yaşayan Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetinin "makul kararlar alamadığı ve görevini yerine getiremediği" gerekçesiyle istifasını talep eden bir muhtıra yayınladı. Bunun üzerine Paşinyan, Facebook hesabından yayınladığı bir videoda yaşananları "darbe teşebbüsü" olarak nitelendirdi ve halkı sokaklara çağırdı. Ermenistan saatiyle 16.00'da başkent Erivan'nın merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda destekçilerine seslenen Paşinyan, "Teslim olmayacağız. Ermenistan halkı darbeye izin vermeyecek" açıklaması yaparak orduya "Görevini yap, ülkenin sınırlarını koru" çağrısında bulundu.

25.02.2021Dünya
Ünlü isimlerden Zeki Müren tepkisi sürüyor Yaşarken yüzüne söyleseydiniz

Ünlü isimlerden Zeki Müren tepkisi sürüyor! 'Yaşarken yüzüne söyleseydiniz'

Özdemir Erdoğan’ın “Zeki Müren gençlere kötü örnek oldu” sözleri halen tartışılırken, bir başka sanatçı daha Müren’le ilgili konuştu. Alpay, “Zeki Müren abartılı üslubu ve Türkçesiyle Türk sanat müziğini katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla kötü örnek olmuştur” dedi. Sanat dünyasından bu sözlere tepki yağdı.

23.02.2021Magazin
Türkiyeden Kongo Demokratik Cumhuriyetindeki saldırıya şiddetli kınama

Türkiye'den Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki saldırıya şiddetli kınama

Dışişleri Bakanlığı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusunda Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna yönelik saldırıyı şiddetle kınayarak, saldırıda yaşamını yitirenler için taziye mesajı yayımladı.

22.02.2021Dünya
Libya yeni yönteminden Başağaya suikast girişimine kınama

Libya yeni yönteminden Başağa'ya suikast girişimine kınama

Libya'nın yeni yönetimi, İçişleri Bakanı Fethi Başağa'ya yönelik suikast girişimini şiddetle kınadı. Benzeri bir kınama Tobruk'taki Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih'ten de geldi.

22.02.2021Dünya
İsrail ve Esad rejimi arasında takas ortaya çıktı

İsrail ve Esad rejimi arasında takas ortaya çıktı!

İsrail hükümeti ve Esad rejimi arasında yaşanan takas ve Kovid-19 aşısı satışının detayları ortaya çıktı. İsrail yönetiminin tutuklanan vatandaşının serbest bırakılması için Esed rejimine Kovid-19 aşısı temin ettiği bildirildi.

20.02.2021Dünya
Bakan Soyludan Kılıçdaroğluna tepki: Meseleyi Cumhurbaşkanına yıkmak PKKyı aklamaktır

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Meseleyi Cumhurbaşkanı'na yıkmak PKK'yı aklamaktır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da 107. Dönem Kaymakamlık Kursu Açılış Programı'nda Gara'da terör örgütü PKK'nın katliamına ilişkin konuştu. HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın "Bir süre misafir edilir, bırakılır." sözlerine değinen Soylu, "Birilerinin dediği gibi misafir etmediler, doğrudan işkence ettiler, sonunda da öldürdüler." ifadelerini kullandı. Soylu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu da eleştirerek, "Gelmişiz, anlatmışız, ne kadar sorunuz varsa buyurun cevaplamaya hazırız demişiz. Ondan sonra sorumluluğu Cumhurbaşkanımızın üzerine yıkmaya çalışmak PKK'yı aklamak, hep birlikte bir cephe olma fırsatını kaçırmaktır." diye konuştu.

19.02.2021Gündem
Astana üçlüsünden İsrail’e kınama

Astana üçlüsünden İsrail’e kınama

Türkiye, Rusya ve İran’ın oluşturduğu ‘Astana üçlüsü’nün Suriye’yi görüşmek için Soçi’de yaptığı ve dün sona eren toplantıda, Ankara’nın terörle mücadele ve sınır güvenliği açısından hassasiyet gösterdiği Suriye’nin kuzeydoğusunda ayrı bir yönetim kurulmasına karşı olunduğu vurgulandı.

18.02.2021Dünya
Eşek Hoşaftan Ne Anlar atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Eşek Hoşaftan Ne Anlar atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Yapılan bir araştırmaya göre Eşek Hoşaftan Ne Anlar sözü günlük hayatta en çok kullanılan atasözlerinin başında geliyor Genellikle kaba insanları eleştirmek için kullanılan bu atasözü, birbirleriyle ilgisiz olan iki durumu belirtmek için de dile getirilir. Eşek Hoşaftan Ne Anlat atasözünün anlamı nedir? Sizin için örnek cümlelerle derledik.

Dışişleri Bakanlığından Nijeryadaki silahlı saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Nijerya'daki silahlı saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Nijerya’da bir yatılı okula düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "Masum öğrencilere yönelik gerçekleştirilen bu menfur saldırıyı güçlü bir şekilde kınıyoruz" ifadelerini kaydetti.

17.02.2021 Dünya
Pentagon, Türkiyenin PKK operasyonlarına yönelik YPG/SDGnin açıklamalarına karşı sessiz kaldı

Pentagon, Türkiye'nin PKK operasyonlarına yönelik YPG/SDG'nin açıklamalarına karşı sessiz kaldı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD'nin desteklediği YPG/SDG'nin Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarına karşı açıklama yapmasından kaygı duyup duymadığını ifade etmekten kaçındı.

17.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi ve duyurdu: Kademeli normalleşme başlarken, kafe ve restoranlar için yol haritası belirleniyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi ve duyurdu: Kademeli normalleşme başlarken, kafe ve restoranlar için yol haritası belirleniyor

Son dakika haberi... Milyonlar bu sorunun yanıtını merak ediyor: "Corona virüsü (koronavirüs) tedbirleri esnetiliyor mu?" Türkiye salgınla mücadelede "yerinde karar" dönemine geçerken, Kabine toplantısı ise az önce sona erdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mart başı itibarıyla kademeli normalleşme döneminin başlayacağını duyurdu. Erdoğan, merakla beklenen restoran ve kafelerin açılmasına ilişkin ise yol haritasının önümüzdeki günlerde belirleneceğini açıkladı.

17.02.2021Gündem
Askeri darbenin ardından Myanmarda sular durulmuyor

Askeri darbenin ardından Myanmar'da sular durulmuyor

Myanmar'da 1 Şubat'ta Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii, Devlet Başkanı Win Myint ile üst düzey hükümet üyelerinin gözaltına alınması ve askeri darbeyle başlayan istikrarsızlık, aradan 2 hafta geçmesine rağmen sürüyor.

17.02.2021Dünya
Türk Konseyinden Garada şehit edilen Türk vatandaşları için kınama

Türk Konseyinden Gara'da şehit edilen Türk vatandaşları için kınama

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından 13 Türk vatandaşının şehit edilmesini kınayan bir mesaj yayımladı.

15.02.2021Gündem
Dışişleri Bakanlığı, Mali’deki BM üssüne yapılan saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Mali’deki BM üssüne yapılan saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Mali’de BM Mali Çok Boyutlu Entegre İstikrar Misyonu’na (MINUSMA) düzenlenen terör saldırısını kınadı.

10.02.2021Dünya
Hazine ve Maliye Bakanlığından Kemal Kılıçdaroğluna yalanlama

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Kemal Kılıçdaroğlu'na yalanlama

Hazine ve Maliye Bakanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ödediği faizin yarısı kadar faizle İzmir Büyükşehir Belediyesi borçlanabiliyor" sözlerini yalanladı. Bakanlık açıklamasında, "CHP Genel Başkanı'nın, Hazine'nin tahvil ihracı ile uluslararası finansman kuruluşlarından proje kredisi sağlanması arasındaki ayrımı bilmediği görülmektedir" ifadesi yer aldı.

7.02.2021Gündem
Soyludan Twitter çıkışı: Emperyalizmin bu oyuncağı, insanlığı teslim alamaz

Soylu'dan Twitter çıkışı: Emperyalizmin bu oyuncağı, insanlığı teslim alamaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya platformu Twitter'ın ülkelerin, demokrasinin ve huzurun kimyasını bozmaya çalıştığını belirterek, "Emperyalizmin bu oyuncağı, insanlığı teslim alamaz" dedi. Ayrıca Bakan Soylu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın Twitter tarafından kaldırılmasını kınadı.

4.02.2021Gündem
Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesi olayında yeni gelişme

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesi olayında yeni gelişme!

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin yürütülen soruşturmada Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Kulübü ile Boğaziçi Üniversitesi LGBTi+ Kulübünde yapılan arama polis kamerasına yansıdı. Soruşturmayla ilgili İstanbul Valiliği'nden açıklama yapıldı. Açıklamada "İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce 'Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak' fiilini işleyen şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda; D.D., S.N.B, H.K., R.Ö. ve S.C.U. isimli şüpheliler gözaltına alınmış, diğer 2 şüphelinin yakalanması çalışmaları devam etmektedir" denildi. 4 şüpheli sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

30.01.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan Boğaziçi Üniversitesindeki olaya kınama

TBMM Başkanı Şentop'tan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaya kınama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Boğaziçi Üniversitesinde bazı meczuplar tarafından milletimizin kıblesi mukaddes Kabe'ye yapılan saygısızlığı kınıyorum." ifadesini kullandı.

30.01.2021Gündem
Son dakika: İstanbul Valiliği açıkladı Kabe fotoğrafını yere seren 5 kişi gözaltına alındı

Son dakika: İstanbul Valiliği açıkladı! Kabe fotoğrafını yere seren 5 kişi gözaltına alındı

Son dakika haberine göre İstanbul Valiliği'nden Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak" suçunu işleyen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalarda D.D., S.N.B., H.K., R.Ö. ve S.C.U.'nin gözaltına alındığı, diğer 2 şüphelinin yakalanması çalışmaların devam ettiği belirtildi.

30.01.2021Gündem
Kabe fotoğrafının yere serilmesine soruşturma başlatıldı

Kabe fotoğrafının yere serilmesine soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin resen soruşturma başlattı.

29.01.2021Gündem
Türkiyeden Suudi Arabistana yapılan saldırısına kınama

Türkiye'den Suudi Arabistan'a yapılan saldırısına kınama

Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ı hedef alan füze saldırısı hakkında kınama mesajı yayımladı.

26.01.2021Dünya
Türkiyeden Malideki terör saldırısına kınama

Türkiye'den Mali'deki terör saldırısına kınama

Dışişleri Bakanlığı, Mali'de Boulkessi ve Mondoro askeri üslerine düzenlenen terör saldırısını kınayarak, hayatını kaybedenler için taziyede bulundu.

25.01.2021Dünya
Gül’den ‘en ağır ceza’ vurgusu

Gül’den ‘en ağır ceza’ vurgusu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yoğun bakımda tedavi gören annesiyle paylaştığı fotoğrafının altına küfürlü yorum yazılmasına tepki gösterdi.

23.01.2021Gündem
Skandal görüntülerin ardından harekete geçildi Dönerler imha edilecek

Skandal görüntülerin ardından harekete geçildi! Dönerler imha edilecek

Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesindeki bir et entegre tesisinde çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler infial yaratmıştı. Görüntülerin çok tepki çekmesinin ardından 2 kişinin çalıştığı firmaya Tarım ve Orman Bakanlığı İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, ceza uygulayıp savcılığa suç duyurusunda bulundu. Denetimlerde 100 kilogram ete imha edilmek üzere el koyulurken, görüntülerdeki 2 kişiye de koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takmadıkları gerekçesiyle 900'er lira ceza verildi.

22.01.2021Gündem
İnfial yaratan görüntülerle ilgili Uluslararası Döner Federasyonu’ndan kınama

İnfial yaratan görüntülerle ilgili Uluslararası Döner Federasyonu’ndan kınama

Sosyal medyada yayılan ve büyük tepkiler çeken skandal görüntülere ilişkin kınama açıklaması yapıldı. UDOFED’ten yapılan açıklamada videodaki kişilerin davranışlarını dönere yapılmış bir saldırı olarak gördüklerini ve gerekli adımların atılacağını belirtildi.

Adalet Bakanı Gülden Süleyman Soylunun annesine yazılan alçak sözlere çok sert tepki

Adalet Bakanı Gül'den Süleyman Soylu'nun annesine yazılan alçak sözlere çok sert tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesine sosyal medyada yazılan alçak sözler için çok sert tepki gösterdi ve ''Çirkin sözleri, kınıyorum, lanetliyorum'' dedi.

22.01.2021Gündem
Bağdat’ta kanlı saldırı: 32 ölü

Bağdat’ta kanlı saldırı: 32 ölü

Bağdat’ta son yılların en büyük terör saldırısı düzenledi. Koronavirüs kısıtlamalarının gevşetilmesiyle halkın akın ettiği pazarda onlarca kişi hayatını kaybetti.

22.01.2021Dünya
Türkiyeden İsrailin yasa dışı yerleşim eylemlerine kınama

Türkiye'den İsrail'in yasa dışı yerleşim eylemlerine kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te toplam 2 bin 572 konutluk ilave yasa dışı yerleşim birimi inşası yolunda attığı adımı şiddetle kınadığını bildirdi.

20.01.2021Dünya
Türkiyeden Nijerdeki terör saldırısına kınama

Türkiye'den Nijer'deki terör saldırısına kınama

Dışişleri Bakanlığı, 18 Ocak'ta gerçekleştirilen Nijer'deki terör saldırısını kınadı.

19.01.2021Dünya
Türkiye’den küstah başpiskoposa kınama

Türkiye’den küstah başpiskoposa kınama

Dışişleri Bakanlığı, Atina ve Yunanistan Başpiskoposu Yeronimos’un İslam dinine yönelik ifadelerini kınadı.

19.01.2021Dünya
Fuat Oktaydan Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğluna  yapılan saldırılara kınama

Fuat Oktay'dan Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırılara kınama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Afşin Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadı.

15.01.2021Gündem
Bidendan Trumpın azil sürecine ilişkin ilk açıklama geldi

Biden'dan Trump'ın azil sürecine ilişkin ilk açıklama geldi!

ABD'de kanlı Kongre baskınıyla başlayan olaylar bir türlü durulmak bilmiyor. Donald Trump'ın azledilmesi yönündeki tasarının kabul edilmesi aşamasına kadar gelinen noktada, görevini 20 Ocak'ta devralacak olan seçilmiş başkan Joe Biden'dan ilk açıklama geldi.

14.01.2021Dünya
ABDnin kalbinde 24 Ocaka kadar acil durum ilan edildi

ABD'nin kalbinde 24 Ocak'a kadar 'acil durum' ilan edildi!

ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin yeni başkanı seçilen Joe Biden'ın 20 Ocak'taki göreve başlama töreni için gerekli hazırlıkların yapılması adına federal fonların kullanılmasına yönelik "acil durum" ilan etti. Acil durum uygulaması 24 Ocak'a kadar devam edecek.

12.01.2021Dünya
O savunma için yeni karar

O savunma için yeni karar

ANKARA Barosu, akademisyen Ceren Damar Şenel cinayetine ilişkin yaptığı savunmada kullandığı ifadeler ve 4 adet sosyal medya paylaşımı nedeniyle sanık avukatı Vahit Bıçak hakkında yeni bir disiplin kovuşturması açılması kararı verdi. Kararda, Bıçak’ın açıklamalarının hukukla ve yasalarla ilgisi bulunmadığı belirtildi.

12.01.2021Gündem
Türkiye de ABD’yi endişeyle izledi

Türkiye de ABD’yi endişeyle izledi

Trump yanlılarının Washington’da Kongre binasını basması dünyayı şaşkınlığa uğratırken Türkiye’den de tepkiler yükseldi. Hem iktidardan hem muhalefetten olaylara kınama gelirken “Seçim sonuçlarını tanımayıp, şiddete başvuran protestolar yanlış ve hukuksuzdur” denildi.

8.01.2021Dünya
ABDde meydana gelen kanlı baskına dünya basını böyle tepki gösterdi

ABD'de meydana gelen kanlı baskına dünya basını böyle tepki gösterdi

ABD'de meydana gelen kanlı Kongre baskınına tepkiler çığ gibi büyüdü. 4 kişinin yaşamını yitirdiği baskın dünya basınında da geniş yer buldu. Dünya basını olayları, 'Trump ayaklanmayı ateşledi, Darbe günü ve Ateşten Şeytan' başlıklarıyla duyurdu. Öte yandan en sert başlıklardan birini ise İngiliz Daily Mail gazetesinin attığı görüldü gazete okuyucularına olayı 'Trump'ın nefretli ayaktakımı Kongre binasını bastı.' diyerek duyurdu.

7.01.2021Dünya
Merkelden ABDde yaşanan Kongre baskınına sert kınama

Merkel'den ABD'de yaşanan Kongre baskınına sert kınama!

ABD'de Trump yanlılarının Kongre binasını basması üzerine yaşanan olaylara Almanya'dan sert tepki geldi. Başbakan Merkel yaşanan olaylardan Başkan Trump'ın seçim yenilgisini kabul etmeyişini sorumlu tuttu. Merkel açıklamasında 'Görüntüler beni öfkelendirdi' ifadesini kullandı.

7.01.2021Dünya
Beşiktaş Kulübü’nden kınama

Beşiktaş Kulübü’nden kınama

Beşiktaş Kulübü, Hes Kablo Kayserispor müsabakası sırasında yönetim kuruluna saldırıda bulunan kişileri kınadığını açıkladı.

3.01.2021Futbol
Somali’de Türk şantiyesine saldırı

Somali’de Türk şantiyesine saldırı

Somali’de Türk şirketinin yol inşaatı şantiyesine düzenlenen intihar saldırısında iki Türk vatandaşı hayatını kaybetti.

3.01.2021Dünya

Türkiye'den Nijer'deki terör saldırısına kınama

Türkiye, Nijer'de gerçekleştiren terör saldırısını kınadı.

2.01.2021Dünya
Nijerde terör saldırısı Onlarca sivil hayatını kaybetti

Nijer'de terör saldırısı! Onlarca sivil hayatını kaybetti

Nijer'de düzenlenen terör saldırısında 56 sivil yaşamını yitirdi.

2.01.2021Dünya
Son dakika: Yemende havalimanında patlama Can kaybı arttı

Son dakika: Yemen'de havalimanında patlama! Can kaybı arttı

Yeni Yemen hükümetinin kabine üyelerinin ülkeye ulaştığı sırada, Aden Havalimanının terminalinde patlama meydana geldi. Yemen İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, yeni hükümetin ülkeye giriş yaptığı sırada üç havan mermisinin patlaması sonucu siviller, havalimanı çalışanları ve kabine üyelerini teslim için bulunan görevlilerin de yer aldığı 26 kişi yaşamını yitirdi, en az 50 kişi yaralandı. Olayın ardından hükümet yetkilileri bölgeden hızla tahliye edildi. Reuters haber ajansının aktardığı bilgilere göre havaalanına düzenlenen saldırıdan yara almadan kurtulan hükümet yetkililerinin tahliye edildiği Cumhurbaşkanlığı Sarayı çevresinde bir patlama sesi daha duyuldu. Korkunç olayın görüntüleri dünyayı tam anlamıyla dehşete düşürdü!

30.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Ermenistan’da neler oluyor?

Güne Ermenistan’da askerlerin Başbakan Paşinyan’ı istifaya davet eden açıklaması ile başladık. Nefeslerimizi tutup ne olacağını beklerken, Paşinyan’ın halkı sokaklara çıkmaya davet eden çağrısı geldi. Paşinyan eşzamanlı olarak genelkurmay başkanı Gasparyan’ı da görevden aldığını açıkladı. Ancak genelkurmay başkanı görevinden ayrılmadı.

26.02.2021

Türk-ABD ilişkilerinde ‘Eğer...’ diye başlayan açıklamanın gölgesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Kuzey Irak’ta Gara dağındaki bir mağarada 13 Türk vatandaşının PKK tarafından şehit edildiğini duyurduğu açıklamasını geçen cumartesiyi pazara bağlayan gece yarısından hemen sonra yaptı.

19.02.2021

Amerika ile çatışmaya hazır mısınız?

Suriye topraklarını bölerek bir terör devleti oluşturma hedefinden vazgeçmeyen Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili gerçekleri artık açık açık konuşma zamanı geldi.

17.02.2021

Terörist PKK’nın elindeki ‘esir’: HDP

Amerika’nın paralı uşağı PKK’ya yönelik Gara operasyonunda üç askerimizden sonra dün de 13 sivilin şehit olduğu haberi geldi.

15.02.2021