EKSTRA
MENÜ

Myanmar

Myanmar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Myanmar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.649 Myanmar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Myanmar, Burma ya da Birmanya, Güneydoğu Asya'da, Andaman Denizi ve Bengal Körfezi kıyısında, Bangladeş, Çin Halk Cumhuriyeti, Hindistan, Laos ve Tayland arasında yer alan ülke.

Myanmar Haberleri

Myanmar askeri yönetimi, seçim sonuçlarını geçersiz saydı

Myanmar askeri yönetimi, seçim sonuçlarını geçersiz saydı

Myanmar'da askeri darbeyle seçilmiş hükümete el koyan ordu, ülkenin eski fiili lideri ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii'nin partisinin iktidara geldiği 8 Kasım 2020 genel seçimlerinin sonucunun geçersiz olduğuna hükmetti.

27.07.2021Dünya
USB hafızalar üzerinden siber saldırılar yeniden başladı

USB hafızalar üzerinden siber saldırılar yeniden başladı

Siber güvenlik uzmanları ilk olarak Güneydoğu Asya'da tespit edilen nadir ve geniş ölçekli bir gelişmiş kalıcı tehdit (APT) kampanyasını ortaya çıkardı. Kaspersky, bazıları devlet kurumlarından olan yaklaşık 1.500 kurban tespit etti. İlk bulaşma, kötü amaçlı bir Word belgesi içeren hedef odaklı kimlik avı e-postaları yoluyla gerçekleşiyor. Kötü amaçlı yazılım sisteme indirildikten sonra çıkarılabilir USB sürücüler aracılığıyla diğer ana bilgisayarlara yayılabiliyor.

23.07.2021Teknoloji
Myanmarı hem darbe hem koronavirüs vurdu Cuntadan çıldırtan sözler: Ölmemek için...

Myanmar'ı hem darbe hem koronavirüs vurdu! Cuntadan çıldırtan sözler: Ölmemek için...

Hem 1 Şubat'ta gerçekleşen askeri darbe hem de koronavirüs salgını yüzünden oldukça zor günler geçiren Myanmar'da vakalar ve ölümler hızla artıyor. Başta oksijen olmak üzere Kovid-19'a karşı kullanılan tıbbi malzemelerin giderek azaldığı ülkede darbeyi gerçekleştiren cuntanın hakla yaptığı 'salgından korunmak için dua edin' çağrısı ise adeta infial yarattı.

21.07.2021Dünya
Xiaomi 2020 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı

Xiaomi 2020 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı

Xiaomi, sürdürülebilir kalkınma konusundaki yaklaşımını ve uygulamalarını detaylandıran 2020 yılına yönelik Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayınladı. 30'un üzerinde sayfadan oluşan Sürdürülebilirlik Raporu, çevreyi koruma, kurumsal sosyal sorumluluklar ve tedarik zinciri sürdürülebilirlik yönetimi dahil olmak üzere Xiaomi'nin bu alandaki girişimlerini detaylandırıyor.

14.07.2021Teknoloji
Myanmarın devrik lideri Suu Çiiye 4 yeni yolsuzluk davası

Myanmar'ın devrik lideri Suu Çii'ye 4 yeni yolsuzluk davası

Myanmar'da askeri darbeyle iktidardan indirilerek gözaltına alınan ülkenin eski fiili lideri ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii'ye 4 yeni yolsuzluk davası açıldı.

13.07.2021Dünya
Myanmar cuntasından seçim hilesi iddiası

Myanmar cuntasından seçim hilesi iddiası

Myanmar'da askeri darbenin ardından kurulan Birlik Seçim Komisyonu, 8 Kasım 2020'de düzenlenen genel seçimde kullanılan oyların üçte birinde hile tespit edildiğini savundu.

12.07.2021Dünya
Myanmar Kovid-19la mücadelede zorlanıyor

Myanmar Kovid-19'la mücadelede zorlanıyor

Arakanlı Müslümanların Myanmar'dan kaçarak sığındıkları Bangladeş'in Cox's Bazar'daki kamplarında günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildi.

11.07.2021Dünya
Myanmarda büyük çatışma Darbe karşıtları en az 40 askeri öldürdü

Myanmar'da büyük çatışma! Darbe karşıtları en az 40 askeri öldürdü

Myanmar'da ordu ile darbe karşıtı silahlı gruplar arasında geçen hafta yaşanan çatışmalarda en az 40 askerin öldürüldüğü öne sürüldü.

9.07.2021Dünya
Myanmarda darbe karşıtı polislerden meslektaşlarına anlamlı çağrı

Myanmar'da darbe karşıtı polislerden meslektaşlarına anlamlı çağrı

Myanmar'da askeri darbenin ardından görevlerini bırakıp darbe karşıtlarına destek vermeye başlayan polisler, meslektaşlarına darbe karşıtı mücadeleye destek vererek, halkın yanında olma çağrısında bulundu.

8.07.2021Dünya
Myanmarda darbenin yıkıcı etkisi sürüyor: Güvenlik güçleri sağlık çalışanlarını kasten hedef alıyor

Myanmar'da darbenin yıkıcı etkisi sürüyor: Güvenlik güçleri sağlık çalışanlarını kasten hedef alıyor!

Myanmar'da askeri darbenin ardından güvenlik güçlerinin, darbe karşıtı protesto ve sivil itaatsizlik eylemlerinde büyük rol oynayan sağlık çalışanlarını kasıtlı olarak hedef aldığı belirtildi. Dünya Sağlık Örgütü de yaptığı çarpıcı açıklamada ülkenin sağlık çalışanları için en tehlikeli ülke olduğunu belirtti.

6.07.2021Dünya
Myanmarda darbe karşıtlarına saldıran güvenlik güçleri 25 kişiyi öldürdü

Myanmar'da darbe karşıtlarına saldıran güvenlik güçleri 25 kişiyi öldürdü

Ülke genelinde çok sayıda kişi, askeri yönetim lideri General Min Aung Hlaing'ı doğum gününde protesto etti.

4.07.2021Dünya
Myanmarda sular durulmuyor: 16 kişiye idam cezası

Myanmar'da sular durulmuyor: 16 kişiye idam cezası!

Şubat ayında gerçekleşen askeri darbe sonrası Myanmar'da yaşanan iç karışıklık devam ediyor. Ülkede askeri darbe karşıtı 16 kişi, cinayet işledikleri iddiasıyla idam cezasına çarptırıldı.

30.06.2021Dünya
Birman Kedisi Nedir Birman Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Birman Kedisi Nedir? Birman Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Birman kedisi en sık beslenilen kedi türleri arasındadır. İsmi çok duyulmasa da en sevimli kedi türleri arasında yer alan birman kedisi, ülkemizde de bulunmaktadır. Birman kedisi kutsal kedi olarak da biliniyor. Birman kedisini beslemek isteyen kişiler arama motorlarında bu kedi hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki birman kedisi nedir? Birman kedisini fiziksel özellikleri nedir? Birman kedisi nasıl beslenir hangi mama tercih edilmelidir? İşte birman kedisi ile ilgili tüm bilinmeyen detaylar.

24.06.2021Yaşam
Myanmarda darbeci lider General Hlaing içişlerine karışan ülkeleri eleştirdi

Myanmar'da darbeci lider General Hlaing içişlerine karışan ülkeleri eleştirdi

Myanmar'da darbeyle iktidarı ele geçiren askeri yönetim lideri General Min Aung Hlaing, Myanmar'ın içişlerine müdahale etmeye çalışan ülkelere eleştiride bulundu.

24.06.2021Dünya
Suu Çiinin yargılandığı davanın ikinci duruşması yapıldı

Suu Çii'nin yargılandığı davanın ikinci duruşması yapıldı

Myanmar'da askeri darbeyle iktidardan indirilen ve gözaltına alınan ülkenin eski fiili lideri ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii'nin yargılandığı davanın ikinci duruşması yapıldı.

23.06.2021Dünya
Myanmarda güvenlik güçleri ile darbe karşıtları çatıştı: 2 ölü

Myanmar'da güvenlik güçleri ile darbe karşıtları çatıştı: 2 ölü

Myanmar'da askeri darbenin ardından orduya karşı kurulan Halk Savunma Kuvvetleri ile Myanmar ordusu arasında çıkan çatışmalarda 2 asker öldü.

22.06.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Dünya Mülteciler Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Dünya Mülteciler Günü' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yaşanan mülteci krizinin çözümü, hayata tutunma mücadelesini veren bu onurlu insanlara, sadece insani yardım göndermek değildir. Mültecileri ve sığınmacıları göçe zorlayan sebeplerin ortadan kaldırılması, çatışmaların ve istikrarsızlıkların sonlandırılması ve bu kişilerin evlerine dönmeleri için çaba gösterilmesi şarttır" dedi.

20.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Ne kıtlık, ne koronavirüs: Kimden ABDye Çatışmaya da hazırız mesajı

Son dakika haberi: Ne kıtlık, ne koronavirüs: Kim'den ABD'ye 'Çatışmaya da hazırız' mesajı!

Ortalarda görünmediği bir aydan sonra gündeme yeniden bomba gibi düşen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ülkesinin içinde bulunduğu zor durumu itiraf ederken bir yandan da baş düşmanı ABD'ye ve başkanı Joe Biden'a mesaj yollamayı ihmal etmedi.

18.06.2021Dünya
Milli takım kalecisi Japonyaya maça gitti, ülkesine dönmedi

Milli takım kalecisi Japonya'ya maça gitti, ülkesine dönmedi!

Japonya'daki maçta ülkesindeki askeri darbeyi protesto eden Myanmarlı milli takım kalecisi memleketine dönmedi. Kaleci Pyae Lyan Aung, ülkesine dönmeyeceğini ve mülteci statüsü için Japonya’ya başvuruda bulunacağını açıkladı.

18.06.2021Dünya
Kuzey Kore’den Myanmar’a 300 bin dolar para yardımı

Kuzey Kore’den Myanmar’a 300 bin dolar para yardımı

Kuzey Kore’nin, Birleşmiş Milletlerin Myanmar için yürüttüğü insani yardım projesine, 300 bin dolar bağışladığı bildirildi.

17.06.2021Dünya
Fransız aile karavanla dünya turunda

Fransız aile karavanla dünya turunda

FRANSIZ fotoğraf sanatçısı Eric Guedeney (58), tüm mal varlığını satıp, eşi Joelle Bezal (50) ve oğlu Tao Guedeney (9) ile 2 yıl önce karavanla dünya turuna çıktı. Birçok ülke gezen aile, 2,5 ay önce geldiği Türkiye'ye hayran kaldı. Tura Antalya'nın Demre ilçesinde devam eden aile, şu ana kadar 9 bin kilometre yol yaptı. Eric Guedeney, "Belki bundan sonraki yaşamımızı, insanın kendini güvende hissettiği bu güzel insanların arasında, Türkiye'de sürdürürüz" dedi.

16.06.2021Gündem
Myanmarın devrik lideri Suu Çii askeri mahkemede yargılanmaya başladı

Myanmar'ın devrik lideri Suu Çii askeri mahkemede yargılanmaya başladı

Suu Çii, hakkındaki lisanssız polis telsizi bulundurmak ve Kovid-19 yasaklarını çiğnemek suçlamalarına ilişkin savunma yaptı.

14.06.2021Dünya
Myanmarda ordunun darbe karşıtlarına silahlı müdahalesinde ölenlerin sayısı 860a çıktı

Myanmar'da ordunun darbe karşıtlarına silahlı müdahalesinde ölenlerin sayısı 860'a çıktı

Myanmar'da askeri darbeden bu yana ordunun darbe karşıtlarına silahlı müdahalesi sonucu yaşamını yitiren sivillerin sayısı 860'a yükseldi.

11.06.2021Dünya
Myanmarda askeri uçak çelik fabrikasının üzerine düştü: 13 ölü, 16 yaralı

Myanmar'da askeri uçak çelik fabrikasının üzerine düştü: 13 ölü, 16 yaralı

Myanmar'da askeri uçağın düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi yaralandı.

10.06.2021Dünya
İHH, Kurbanda 65 ülkede 5 milyon  kişiye ulaşmayı hedefliyor

İHH, Kurban'da 65 ülkede 5 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor

İHH, 29 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurbanla Hatırla” sloganıyla Türkiye ile birlikte 65 ülkeye yola çıkacak. Bu yıl 5 milyon kişiye ulaşma hedefleniyor. İHH’nın bu yılki kurban bedeli yurtiçi ve yurtdışı 1.200 TL.

9.06.2021Hayat
Myanmarda darbeden bu yana en az 800 askerin orduyu terk ettiği belirtildi

Myanmar'da darbeden bu yana en az 800 askerin orduyu terk ettiği belirtildi

Myanmar'da askeri darbeden bu yana en az 800 askerin, darbe karşıtı gruplara yardım etmek üzere orduyu terk ettiği bildirildi.

9.06.2021Dünya
Myanmarda önce darbe şimdi salgın... Kovid-19un yeni merkezi

Myanmar'da önce darbe şimdi salgın... Kovid-19'un yeni merkezi!

Myanmar'da askeri darbenin ardından yaşanan iç çatışmalar ve insani kriz nedeniyle ülkenin yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yeni merkez üssü olabileceği uyarısı yapıldı.

3.06.2021Dünya
Myanmarın devrik liderleri Suu Çii ve Myintin bilinmeyen bir yere götürüldüğü iddia edildi

Myanmar'ın devrik liderleri Suu Çii ve Myint'in 'bilinmeyen bir yere' götürüldüğü iddia edildi

Myanmar'da askeri darbenin ardından gözaltına alınan ülkenin eski fiili lideri ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii ile eski Devlet Başkanı Win Myint'in, gözaltında tutuldukları evlerinden alınıp "bilinmeyen bir yere" götürüldüğü öne sürüldü.

2.06.2021Dünya
PCR testinde önemli gelişme... Tablo yenilendi 146 ülke için flaş karar

PCR testinde önemli gelişme... Tablo yenilendi! 146 ülke için flaş karar

Koronavirüs tedbirleri kapsamında güncellenen seyahat kuralları çerçevesinde, havayoluyla ABD, Almanya, Fransa, Azerbaycan, Rusya ve İspanya’nın da aralarında bulunduğu 146 ülkeden gelen yolculardan, yurda girişte aşı olduğuna dair belge gösterenlere PCR testi zorunluluğu kalktı.

2.06.2021Ekonomi
Myanmarda ordu ve isyancı gruplar çatıştı: 80 asker öldü

Myanmar'da ordu ve isyancı gruplar çatıştı: 80 asker öldü!

Myanmar'da gerçekleşen askeri darbenin ardından sular durulmuyor. Myanmar'ın doğusundaki Kayah eyaletinde askeri darbeye karşı çıkan etnik silahlı grup ile Myanmar ordusu arasında çıkan çatışmalarda en az 80 askerin öldürüldüğü öne sürüldü.

2.06.2021Dünya
Myanmarda ordunun darbe karşıtlarına silahlı müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 840a çıktı

Myanmar'da ordunun darbe karşıtlarına silahlı müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 840'a çıktı

Myanmar'da askeri darbeden bu yana ordunun darbe karşıtlarına silahlı müdahalesi sonucu yaşamını yitiren sivillerin sayısı 840'a yükseldi.

31.05.2021Dünya

Myanmar'da 'sivil hükümet' halk ordusu kurdu

Myanmar'da askeri darbeyle seçilmiş hükümeti deviren orduya karşı kurulan ve "sivil hükümet" olarak bilinen NUG, gösteri düzenleyen halkı Myanmar ordusundan korumak için oluşturduğu Halk Savunma Kuvvetlerini sosyal medyada tanıttı.

29.05.2021Dünya
Volkan Bozkırdan net mesaj: Arakanlı Müslümanların içinde bulunduğu kötü durumu unutmadık

Volkan Bozkır'dan net mesaj: "Arakanlı Müslümanların içinde bulunduğu kötü durumu unutmadık"

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Myanmar'da katliamlardan kaçarak sığındıkları Bangladeş'te Cox Bazar bölgesindeki kamplarda yaşayan Arakanlı Müslümanlara yönelik, "Dünya Myanmar'dan vazgeçmedi. Arakanlı Müslümanların içinde bulunduğu kötü durumu unutmadık." dedi.

26.05.2021Dünya
BMden koronavirüs açıklaması

BM'den koronavirüs açıklaması

Birleşmiş Milletler, yeni tip koronavirüs salgını süresince çatışmaların durdurulmasına ilişkin çağrıya rağmen dünyanın farklı bölgelerinde çatışmaların sürdüğünü, bunun salgınla mücadele çabalarını zora soktuğunu bildirdi.

26.05.2021Dünya
Kan donduran iddia... Sivillerin cesetlerini kullanıyorlar

Kan donduran iddia... Sivillerin cesetlerini kullanıyorlar!

Myanmar'da askeri darbeyle seçilmiş hükümete el koyan ordunun, darbe karşıtı protestolara silahlı müdahalesinde öldürdüğü sivillerin cesetlerini, halkı korkutmak ve yıldırmak için koz olarak kullandığı belirtildi.

26.05.2021Dünya
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, Pakistanı ziyaret edecek

BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, Pakistan'ı ziyaret edecek

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, 25-27 Mayıs'ta Bangladeş ve Pakistan'a ziyaret gerçekleştirecek.

24.05.2021Dünya
Norveçten flaş İsrail hamlesi 2 şirketi fondan çıkardı

Norveç'ten flaş İsrail hamlesi! 2 şirketi fondan çıkardı

Dünyanın önde gelen devlet varlık fonlarından 1,3 trilyon dolarlık Norveç Varlık Fonu, Batı Şeria'da yasa dışı İsrail yerleşimlerinin inşasında yer alan 2 İsrailli şirketi "uluslararası hukuku ihlal ettiği" gerekçesiyle fondan çıkardığını duyurdu.

20.05.2021Ekonomi
Myanmarda ordunun darbe karşıtlarına müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 800ü geçti

Myanmar'da ordunun darbe karşıtlarına müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 800'ü geçti

Myanmar'da askeri darbeye ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı çıkan silahlı isyancı gruplar ile protestoculara güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 800'ü geçti.

18.05.2021Dünya
Kainat güzeli Meksika’dan

Kainat güzeli Meksika’dan

Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl iptal edilen Kâinat Güzellik Yarışması önceki akşam ABD’de yapıldı. 26 yaşındaki Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza, 2021 Kâinat Güzeli (2021 Miss Universe) seçildi.

18.05.2021Dünya
Gazze, Google haritalarında neden bulanık görünüyor

Gazze, Google haritalarında neden bulanık görünüyor?

Gazze, dünyada nüfusun en yoğun olduğu bölgelerden biri. Google Haritaları'nda ise bulanık görünüyor.

17.05.2021Dünya
Myanmarda ordunun darbe karşıtlarına müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 796ya yükseldi

Myanmar'da ordunun darbe karşıtlarına müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 796'ya yükseldi

Myanmar'da askeri darbeye ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı çıkan silahlı isyancı gruplar ile protestoculara güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 796'ya yükseldi.

17.05.2021Dünya
Doğu Kudüste artan gerginlik üzerine BM Güvenlik Konseyinden kritik karar

Doğu Kudüs'te artan gerginlik üzerine BM Güvenlik Konseyi'nden kritik karar

Birleşmiş Miletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Doğu Kudüs'te artan gerginliği görüşmek üzere bugün yeniden toplanacak.

11.05.2021Dünya
Myanmarda şiddet tırmanıyor... Gözaltı sırasında öldürülen şairin organları çıkarıldı

Myanmar'da şiddet tırmanıyor... Gözaltı sırasında öldürülen şairin organları çıkarıldı!

Myanmar'da gerçekleşen askeri darbe sonrasında başlayan şiddet olayları giderek tırmanıyor. Ülkede ordunun silahlı müdahalesi sonucu ölen sivillerin sayısı 780'e çıkarken gözaltı sırasında öldürülen şair Khet Thi'nin organları çıkarıldı!

10.05.2021Dünya
Myanmarın Chin eyaletinde darbe karşıtı silahlı grup, ordu ile çatıştı: 8 ölü

Myanmar'ın Chin eyaletinde darbe karşıtı silahlı grup, ordu ile çatıştı: 8 ölü

Myanmar'ın Bangladeş sınırındaki Chin eyaletinde askeri darbe karşıtı etnik silahlı gruplardan Chinland Savunma Kuvvetleri (CDF) ile Myanmar ordusu arasında çıkan çatışmalarda Myanmar ordusundan 8 askerin öldüğü bildirildi.

5.05.2021Dünya
G-7 paravanlar arkasında buluştu

G-7 paravanlar arkasında buluştu

Dünyanın en zengin 7 ülkesinin dışişleri bakanları salgın nedeniyle ancak iki yıl sonra yüz yüze bir araya gelebildi. Bakanlar şeffaf paravanlar ardında buluştu.

5.05.2021Dünya
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı başladı

İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı başladı

Dünyanın sanayileşmiş 7 ülkesi ve Avrupa Birliğini (AB) bir araya getiren dışişleri bakanları düzeyindeki G7 toplantısı, dönem başkanı İngiltere’nin ev sahipliğinde başkent Londra'da başladı.

4.05.2021Dünya
Myanmarda düzenlenen bombalı saldırıda biri milletvekili 5 kişi hayatını kaybetti

Myanmar'da düzenlenen bombalı saldırıda biri milletvekili 5 kişi hayatını kaybetti

Askeri darbenin yaşandığı Myanmar'ın Bago eyaletinde, milletvekilini hedef alan bombalı saldırıda 5 kişi yaşamını yitirdi.

4.05.2021Dünya
Myanmarda ölenlerin sayısı 765e yükseldi

Myanmar'da ölenlerin sayısı 765'e yükseldi

Myanmar'da askeri darbeye ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı yapılan protesto gösterilerinde, güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 765'e yükseldi.

3.05.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Kraliçeden mektup alan fotoğrafçı

Kraliçeden mektup alan fotoğrafçı 

Hürriyet sayfalarına bu hafta fotoğraflarıyla konuk olan isim, gezi fotoğrafının ustalarından Faruk Akbaş. Dünyanın birçok ülkesinde 35 yıldır fotoğraflar çeken, 18 kitap ve 10 belgesele imza atan Akbaş, Türkiye’de profesyonel fotoğraf turlarının da mimarlarından. İngiltere Kraliçesi Elizabeth’den de teşekkür mektubu alan Faruk Akbaş’la fotoğrafın hayatındaki yolculuğunu konuştuk:

16.05.2021

BM Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ın dünya sahnesindeki tarihi mesajı

BM’nin 75’inci Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, önceki gün Güvenlik Konseyi toplantısında çok önemli bir konuşma yapıyor.

10.05.2021