MENÜ

Hack

Hack ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hack haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.830 Hack haberi bulunmuştur.

Hack Haberleri

1.5 milyon insanı vuran siber saldırı

1.5 milyon insanı 'vuran' siber saldırı

Singapur hükümetinin sağlık verileri, hacker'lar tarafından ele geçirildi, bundan 1,5 milyon kişi etkilendi!

22.07.2018Teknoloji
İkili zirvede İran pazarlığı

İkili zirvede İran pazarlığı

ABD Başkanı Trump ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında bugün Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de tarihi zirve gerçekleşecek. Moskova’daki yorumcular, görüşmede İran ve Suriye konusunun gündemin en üst sıralarında yer alacağını dile getiriyor. ABD ve İsrail, İran’ın Suriye’deki varlığının son bulmasını istiyor, Rusya ise formül arayışı içinde.

15.07.2018Dünya
Trump-Putin görüşmesi planlandığı gibi gerçekleşecek

Trump-Putin görüşmesi 'planlandığı gibi gerçekleşecek'

ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Pazartesi günkü görüşmesinden hemen önce, ABD Adalet Bakanlığı 12 Rus istihbaratçıya, "2016 seçimlerini etkilemeye amacıyla Demokrat siyasetçilerin e-postalarını 'hack'ledikleri" suçlamasını yöneltti.

14.07.2018Dünya
ABDde 12 Rus hakkında seçimleri hackledikleri suçlaması

ABD'de 12 Rus hakkında seçimleri 'hack'ledikleri suçlaması

ABD Adalet Bakanlığı, 12 Rus istihbaratçıya, 2016 seçimlerinde Demokratik Ulusal Komite'yi 'hack'ledikleri suçlaması yöneltti.

14.07.2018Dünya
Şirketlerin en değerli varlıklarını siber saldırılara karşı koruma yolları

Şirketlerin en değerli varlıklarını siber saldırılara karşı koruma yolları

Şirketlerin, siber güvenlik önlemleri alırken öncelik odaklı bir yaklaşımla zayıf noktalarını tespit etmesi ve şirket içi kilit pozisyonların siber güvenlik rol ve sorumluluklarını belirlemesi gerekiyor.

12.07.2018Teknoloji
Futbol dünyasına siber güvenlik uyarısı

Futbol dünyasına siber güvenlik uyarısı

FIFA Futbol Dünya Kupası, tüm heyecanıyla Rusya’da devam ediyor. Takımlar maç kazanmaya odaklanırken, pek çok ülkenin oyuncuları olası siber saldırılar konusunda uyarıldı. Halka açık Wi-Fi bağlantılarının asla kullanılmamasını isteyen bazı takım yöneticileri, oyunculara yayınlanmasını istemeyecekleri tüm fotoğrafları ve bilgileri cihazlarından silmelerini tavsiye etti. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, Dünya Kupası’ndaki takımların siber güvenlik önlemlerini mercek altına aldı.

5.07.2018Teknoloji
Adidas hacklendi, milyonlarca hesap bilgisi çalındı

Adidas hack'lendi, milyonlarca hesap bilgisi çalındı!

Adidas, dün yaptığı açıklamayla şirketin web sitesinin hacklendiğini duyurdu. Açıklamaya göre bilgisayar korsanları kullanıcı bilgilerini çaldı.

4.07.2018Teknoloji
PUBG Mobile hileleri

PUBG Mobile hileleri

PUBG Mobile hileleri nelerdir? PUBG Mobile Hack nasıl yapılır? PUBG Mobile oyununda hile yapmanın cezası var mı? PUBG Mobile Hack cezası nedir? PUBG Mobile hile yapılan hesaba ne olur? PlayerUnknown's BattleGrounds Mobile Hack nasıl indirilir? PUBG'de hile yapan oyunculara ne olur?

2.07.2018Teknoloji
PUBG Mobile Hack: Hile yapmak isteyenler dikkat

PUBG Mobile Hack: Hile yapmak isteyenler dikkat

PUBG Mobile Hack, PUBG Mobile Hack nedir? PUBG Mobile Hack nasıl yapılır? PUBG Mobile Hack cezası nedir? PUBG Mobile indir, PUBG Mobile hile, PUBG Mobile hileleri, PUBG Mobile Hack indir, PUBG Mobile Hack indirme. PlayerUnknown's BattleGrounds Mobile Hack, PlayerUnknown's BattleGrounds Mobile Hack indirme, PlayerUnknown's BattleGrounds Mobile Hack nasıl olur? PlayerUnknown's BattleGrounds Mobile Hack nasıl yapılır? PlayerUnknown's BattleGrounds Mobile Hack cezası var mı? PlayerUnknown's BattleGrounds Mobile Hack cezası nedir?

2.07.2018Teknoloji
Gizlice ekran görüntüsü alan casus yazılım tehlike saçıyor

Gizlice ekran görüntüsü alan casus yazılım tehlike saçıyor!

Bitdefender Antivirüs’ün fark ettiği ve Zacinlo adını verdiği, 25’ten fazla zararlı eklentiye sahip olan kötü amaçlı yazılım, altın günlerini yaşıyor. Windows 10 işletim sistemiyle çalışan bilgisayar sahiplerinin indirdiği bazı ücretsiz programların yanında yüklenen ve kendini bir VPN hizmeti olarak göstererek insanları kandıran yazılım, ekran görüntüsünü alma, bazı antivirüs programlarını geçici olarak devre dışı bırakma ve bilgisayarın hızını yavaşlatma gibi pek çok zarara yol açıyor. Bitdefender Antivirüs’ün Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, Zacinlo’nun gitgide geliştiğinin altını çizerken bu yazılıma karşı uyarılarda bulunuyor.

28.06.2018Teknoloji
Siber Güvenlik Kümelenmesi tanıtıldı

"Siber Güvenlik Kümelenmesi" tanıtıldı

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, "Savunmanın konusunun sadece Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) araç ve gereçlerinin modernizasyonu ve temini olarak algılanmaması gerekiyor." dedi.

28.06.2018Teknoloji
Kullanıcıların yarısı mobil cihazlarında parola kullanmıyor

Kullanıcıların yarısı mobil cihazlarında parola kullanmıyor!

Türkiye’de kullanıcıların neredeyse yarısı (%46) mobil cihazlarını koruma altına almıyor ve yalnızca %22’si hırsızlığa karşı çözümler kullanıyor. Bir akıllı telefon çalan hırsızlar bu sayede umduklarından daha fazlasına sahip olabiliyor. İnsanların cihazlarını ve bunların içindeki miktarı sürekli artan değerli verileri herkesin ulaşabileceği şekilde bıraktığını tespit eden Kaspersky Lab, bu önemli konuya dikkat çekiyor.

28.06.2018Teknoloji
86 milyar dolarlık duvarı delen siber saldırılara karşı 7 güçlü zırh

86 milyar dolarlık duvarı delen siber saldırılara karşı 7 güçlü zırh

Aon'un 2018 Siber Güvenlik Tahminleri Raporu'na göre büyük ölçekli siber saldırılar, 86 milyar dolarlık güvenlik harcamalarına rağmen gerçekleşti. Şirketlerin bu saldırılara karşı koymak için uygulayacağı savunma önlemleri ise büyük önem arz ediyor.

27.06.2018Teknoloji
Telefonlar pili üzerinden bile hacklenebiliyor

Telefonlar pili üzerinden bile hack'lenebiliyor!

Bu dahice hack, sadece telefonunuzun pili üzerinden nelerin yapılabileceğini gösterdi!

27.06.2018Teknoloji
Hacklenen Whatsapp nasıl kurtarılır

Hacklenen Whatsapp nasıl kurtarılır?

Popüler sosyal mesajlaşma platformu WhatsApp, her ne kadar çeşitli güvenlik protokellerine sahip olsa da, elbette siber saldırıların kurbanı olabiliyor. Yazdığınız mesajlar uçtan uca şifrelenmiş olsa da, iki adımlı doğrulama kurulumunu yaptıysanız da, kişisel verilerin korunması pek bir zor; zira hırsıza kilit dayanmaz. Neyse ki her problemin bir çözümü de var.

21.06.2018Teknoloji
Intel işlemcilerde Spectre benzeri tehlike

Intel işlemcilerde Spectre benzeri tehlike

Intel işlemcileri etkileyen yeni Spectre benzeri bir açık keşfedildi; ancak durum bu kez o kadar korkutucu değil.

18.06.2018Teknoloji
Kuzey Kore siber saldırıları bakın nasıl düzenliyor

Kuzey Kore siber saldırıları bakın nasıl düzenliyor?

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, Microsoft, Apple ve Samsung'un geliştirdiği teknolojileri siber saldırılar için kullandıkları ortaya çıktı.

11.06.2018Teknoloji
Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma | Mümkün mü

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma | Mümkün mü?

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma şeklinde Google'da son günlerde yapılan yoğun bir arama var. Peki bu gerçekten mümkün mü? Whatsapp'ın böyle bir zafiyeti bulunuyor mu?

9.06.2018Teknoloji
Çok önemli uyarı: Bu mesaj gelirse sakın açmayın

Çok önemli uyarı: Bu mesaj gelirse sakın açmayın!

Siber korsanlar,son dönemde Türk Hava Yolları'ndan gönderilmiş süsü vererek mail ortamında, sosyal medya ve Whatsapp üzerinden yaydıkları "ödül bilet kazandınız" şeklindeki mesajlarla internet kullanıcıların bilgilerini çalmaya çalışıyor."oltalama" adı verilen yöntemle pek çok kişi dolandırmak isteniyor. THY'de oltalama ile ilgi uyararak mesajın açılmadan hemen silinmesini istedi.

2.06.2018Ekonomi
Siber saldırıların hedefinde bankalar var

Siber saldırıların hedefinde bankalar var

Siber saldırganların öncelikli hedefi bankalar. EMEA bölgesindeki siber saldırıların yüzde 24’ü banka ve finans kuruluşlarına yapılıyor. Saldırganların hedefteki diğer sektörler ise yüzde 18 oranında kamu kurumları ve yüzde 12 oranında iş dünyası.

31.05.2018Teknoloji
Akıllı saatlerdeki gizli tehlikeye aman dikkat

Akıllı saatlerdeki gizli tehlikeye aman dikkat!

Yapılan yeni bir araştırma, akıllı saatlerin casusluk araçları olarak kullanılabileceğini ortaya çıkardı. Gizlice toplanan ivme ölçer ve jiroskop verileri analiz edilerek, akıllı saatin sahibine özel veri setleri oluşturulabiliyor. Bu veri setleri, kötü amaçla kullanıldığında kullanıcıların hassas bilgi girişi gibi faaliyetlerini takip etmeye yarıyor. Kaspersky Lab’in yaptığı en son analizlerde elde edilen bulgular, IoT cihazlarının yaygınlaşmasının kullanıcıların günlük yaşantısına ve bilgi güvenliğine etkisini gözler önüne seriyor.

30.05.2018Teknoloji
Başkanın hesabını hackleyip, bunu yazdılar

Başkan'ın hesabını hackleyip, bunu yazdılar!

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin'in facebook hesabını çalan kişi ya da kişiler, belirli aralıklarla yaptıkları paylaşımlarla iki banka ile ilgili sayfasındaki arkadaşlarına çağrıda bulundu. Çetin, tüm çabalara rağmen hesabı kapatamadığını belirterek, Facebook ile görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.

30.05.2018Gündem
Veri sızıntıları dijital dönüşüm stratejilerini riske atıyor

Veri sızıntıları dijital dönüşüm stratejilerini riske atıyor

Kaspersky Lab tarafından yapılan son araştırma, veri sızıntılarının META (Orta Doğu, Türkiye ve Güney Afrika) bölgesinde kurumsal şirketlere yaklaşık 1 milyon ABD dolarına mal olduğunu ortaya koydu.

29.05.2018Teknoloji
Sosyal medya zehirlenmesi

Sosyal medya zehirlenmesi

İki farklı boşanma... Bircan Bali ve Şenol İpek, “Uzun süredir bizden birlikte fotoğraf paylaşımı istiyordunuz. İşte buradayız. Biz boşandık ve iyiyiz” diyerek boşandıklarını açıkladı. Diğer yandan Berk Oktay’la Merve Şarapçıoğlu’nun ayrılığı ihanet ve şiddet iddialarıyla duyuruldu.

27.05.2018Magazin
Bilgisayar korsanları 54 ülkede 500 bin cihaza sızdı

Bilgisayar korsanları 54 ülkede 500 bin cihaza sızdı

Son üç haftadır özellikle Ukrayna'yı hedef alan bilgisayar korsanlarının, 54 ülkede 500 bin internet yönlendirici cihaza sızdığı belirlendi.

24.05.2018Teknoloji
Kripto paraları hedef alan zararlı yazılımlar evriliyor

Kripto paraları hedef alan zararlı yazılımlar evriliyor!

Fortinet Tehdit Görünümü Raporu kripto paraları hedef alan zararlı yazılımların evrildiğini ortaya çıkardı. Kapsamlı, otomatik ve entegre siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet, bugün son Küresel Tehdit Raporu’nun sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre siber suçlular, başarılı saldırı sayısını ve bulaşma hızını artırmak için saldırı yöntemlerini evrimleştiriyor. Fidye yazılımları da kurumlara büyük zararlar vermeye devam ederken bazı siber suçluların sistemleri ele geçirerek onları fidye için tutmak yerine kripto para madenciliği için kullandığına dair belirtiler de ortaya çıktı.

23.05.2018Teknoloji
Tatil rezervasyonlarında kart ve kimlik güvenliğine aman dikkat

Tatil rezervasyonlarında kart ve kimlik güvenliğine aman dikkat!

Hayalini kurup rezervasyonunu yaptığınız tatiliniz yılın en sıkıntılı dönemine dönüşebilir. Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketlerinden McAfee, seyahat severlere yönelik siber güvenlik önerileriyle keyifli bir tatile yardımcı oluyor.

21.05.2018Teknoloji
Microsoft Office açıklarına yönelik saldırılar dört kat arttı

Microsoft Office açıklarına yönelik saldırılar dört kat arttı

Microsoft Office’teki hatalardan veya açıklardan yararlanan yazılımlar 2018’in ilk çeyreğindeki siber sorunlar arasına katıldı. Zararlı Office belgeleriyle saldırıya uğrayan kullanıcıların sayısı 2017’nin ilk çeyreğine göre dört kat arttı. Yalnızca üç ay içinde, açıklardan yararlanılan saldırıların oranı yaklaşık %50’ye ulaştı. Bu oran, Microsoft Office açıklarının 2017 genelindeki oranının iki katı. Kaspersky Lab’in 1. çeyrek BT tehditleri gelişim raporunun en çok öne çıkan sonucu bunlar oldu.

18.05.2018Teknoloji
Siber Güvenlik Zirvesinde neler konuşuldu

Siber Güvenlik Zirvesi'nde neler konuşuldu?

Kaspersky Lab’in bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Siber Güvenlik Zirvesi, 15 Mayıs tarihinde Ankara Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) gerçekleşti.

17.05.2018Teknoloji
Red Herring Top 100 Avrupa Ödüllerini kazanan girişimlerden biri o oldu

Red Herring Top 100 Avrupa Ödülleri'ni kazanan girişimlerden biri o oldu

Siber güvenlik robotu ATAR'ın küresel pazara açılımını gerçekleştiren Atar Labs, prestijli Red Herring Top 100 Avrupa Ödülleri'ni kazanan girişimler arasında yer aldı.

16.05.2018Teknoloji
Son dakika: Irakta sandıklar kapandı oylar sayılıyor

Son dakika: Irak'ta sandıklar kapandı oylar sayılıyor

Halkın bugün genel seçimler için sandık başına gittiği Irak'ta hareketli saatler yaşanıyor. Katılımın düşük olduğu belirtilen ve saat 18.00'da oy verme işleminin bittiği seçim gününde Kerkük'te iki ayrı patlamada 9 kişi hayatını kaybetti. Oy sayımının başladığı saatler de ise Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) muhalefet çatısında yer alan Goran (Değişim) Hareketi, seçimler için kullanılan elektronik sistemin hacklendiğini iddia etti. Öte yandan bölgeden gelen son haberlere göre Kerkük seçim kurulunun önünde protestocu gruplar toplandı.

12.05.2018Dünya
Popüler bir endüstriyel protokolde kritik açıklar ortaya çıktı

Popüler bir endüstriyel protokolde kritik açıklar ortaya çıktı

Kaspersky Lab ICS CERT, sunucular ile kritik altyapılar gibi endüstriyel sistemlerdeki istemciler arasında güvenli veri transferi için tasarlanan OPC UA (Object Linking and Embedding for Process Control Unified Automation) protokolünü analiz etti. Analizlerde protokolün uygulanmasında 17 adet sıfır-gün açığı tespit edildi. Bu açıklar hizmet engelleme (Denial of Service) ve uzaktan kod çalıştırma saldırılarına yol açabiliyor. Ayrıca, bu protokol üzerine kurulu ticari ürünlerde de çok sayıda açık bulundu. Tüm açıklar geliştiricilere bildirildi ve Mart 2018 sonuna kadar kapatıldı.

11.05.2018Teknoloji
Truva Atı SynAck’in yeni yöntemlerle saldırdığı keşfedildi

Truva Atı SynAck’in yeni yöntemlerle saldırdığı keşfedildi

Kaspersky Lab araştırmacıları SynAck fidye yazılımının yeni bir sürümünü keşfetti. Yeni sürüm, yasal işlemlerin içine gizlenerek anti-virüs güvenliğini aşmak için Doppelgänging adlı yöntemi kullanıyor. Doppelgänging yönteminin fidye yazılımlarda kullanıldığı ilk kez görülüyor. SynAck yazılımını geliştirenler tespit edilmekten ve analizden kaçınmak için başka yöntemler de kullanıyor. Bunlar arasında, örnek derlemenin öncesinde tüm zararlı kodları gizlemek ve eleme yöntemi kullanıldığı anlaşıldığında çıkmak gibi teknikler yer alıyor.

10.05.2018Teknoloji
İşte Googleın yeni sürücüsüz otomobili: Jaguar I-Pace

İşte Google'ın yeni sürücüsüz otomobili: Jaguar I-Pace

Google'ın ana firması Alphabet tarafından kontrol edilen otonom araba firması Waymo, tamamen elektrikli Jaguar I-Pace ile filosuna yeni bir araba ekliyor. Hatta firma, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 20.000 Jaguar üretimini araçları arasına eklemeyi planlıyor. Bu hafta, bu özel Jaguar'lardan biri Google I/O 2018 etkinliği sırasında Shoreline Amphitheatre'ın dışında park edilmiş halde görüldü. Lüks araç çalışmıyordu ve hatta içine bakılması için kapıları bile açılmıyordu; bir kordon ile çevrelenmişti. Buna rağmen SUV'un park alanında dikkat çektiği rahatlıkla söylenebilir.

10.05.2018Teknoloji
Güvenli internet kullanımı için yapılması gerekenler

Güvenli internet kullanımı için yapılması gerekenler

Hitay Holding bünyesinde sistem entegrasyon alanında faaliyet gösteren Teknoser, güvenli internet kullanımı için yapılması gerekenleri açıkladı. Buna göre, siber güvenlikte ilk adım olarak kurumlar proaktif güvenlik politikaları oluşturmalı; bireyler de kullanıcı şifrelerinde çok faktörlü doğrulama seçeneğini tercih etmeli.

9.05.2018Teknoloji
Ben de şikayetçi olacağım

'Ben de şikayetçi olacağım!'

“Diriliş Ertuğrul” dizisinde rol alan Sinem Öztürk’ün Instagram hesabı hack’lendi.

8.05.2018Magazin
ABDden siber güvenliğe bağımsız komutanlık

ABD'den siber güvenliğe bağımsız komutanlık

ABD Stratejik Kuvvetler Komutanlığına bağlı bir alt komutanlık olan Siber Güvenlik Komutanlığı, bugün itibarıyla Amerikan ordusunda "muharip komutanlık" olarak bilinen bağımsız bir komutanlığa yükseltildi.

5.05.2018Teknoloji
Dünyanın en büyük DDoS pazarı dağıtıldı

Dünyanın en büyük DDoS pazarı dağıtıldı

DDoS saldırıları için dünyanın en büyük pazarı olduğu düşünülen bir web sitesi, uluslararası güvenlik güçlerinin operasyonu sonucunda kapatıldı. Aylık 15 dolar gibi küçük bir fiyata, suça eğilimli herkes söz konusu web sitesinin hizmetlerini kiralayarak hedeflediği siteyi çalışamaz duruma getirebilirdi.

4.05.2018Teknoloji
Android cihazlara saldıran ZooPark’in şimdiki hedefi Ortadogu

Android cihazlara saldıran ZooPark’in şimdiki hedefi Ortadogu

Kaspersky Lab araştırmacıları, ZooPark adlı gelişmiş bir siber casusluk saldırısını keşfetti. ZooPark son birkaç yılda birçok Ortadoğu ülkesinde Android kullanıcılarını hedef alıyordu. Saldırılarda kurbanlara erişmek için yasal websiteleri kullanılıyor. Bir ülke tarafından desteklendiği düşünülen saldırılar bölgedeki siyasi kurumlara, aktivistlere ve diğer hedeflere yönelik gerçekleştiriliyor.

3.05.2018Teknoloji
Hacker’lar gözünü neden sağlık sektörüne dikti

Hacker’lar gözünü neden sağlık sektörüne dikti?

Sağlık sektörünü hedefleyen siber saldırılar gün geçtikçe artarken, Forcepoint uzmanları bu saldırıların sebeplerini ve atılması gereken adımları sıraladı.

2.05.2018Teknoloji
Ailenizin siber gizliliği için 5 kritik tavsiye

Ailenizin siber gizliliği için 5 kritik tavsiye

Kişisel veriler ve siber tehditlere karşı etkin güvenlik çözümleri sunan McAfee, aile bireylerinin sanal ortamda karşılaştığı riskleri azaltacak beş tavsiye yayınladı.

30.04.2018Teknoloji
Ebeveynlerin %42’si internet bağımlılığı konusunda endişeli

Ebeveynlerin %42’si internet bağımlılığı konusunda endişeli

İnternet dünyasında büyümenin getirdiği riskler ebeveynlerin başını ağrıtan tek şey değil. Çocukların internette geçirdiği süre de anne babaları endişelendiriyor. Bunun sonucunda, Türkiye’de ebeveynlerin %34’ü çocuklarını çevrimiçi tehlikelerden korumak için onların internette geçirdiği süreyi kısıtlıyor. Ancak riskleri en aza indirmek ve çocukların dijital dünyanın sunduğu olumlu şeylerden en iyi şekilde faydalanmasını sağlamak için ebeveynlerin atabileceği başka adımlar da var.

30.04.2018Teknoloji
PUBGde hile yapanların başı fena yandı

PUBG'de hile yapanların başı fena yandı!

PUBG, bilindiği üzere hilecilere karşı sert önlemler alan bir firma olarak tanınıyor. Her ay binlerce oyuncuyu hile kullandıkları için engelleyen firma, aynı zamanda bu hileleri satanların peşinde.

30.04.2018Teknoloji
Siber saldırganlar buluttan vazgeçmiyor

Siber saldırganlar buluttan vazgeçmiyor!

Bulut teknolojisi, ortaya çıktığı günden bu yana hayatlarımızın her alanında kendisine yer bulmayı başardı. Özellikle şirketlere ve kurumlara sağladığı maliyet ve zaman avantajları, bulut teknolojisinin önemi artırırken, siber saldırganlar da bu konuda boş durmuyor.

27.04.2018Teknoloji
Sonu hapiste biten siber saldırı vakaları

Sonu hapiste biten siber saldırı vakaları

Siber suçlular, online dünyayı kendi oyun alanları gibi kullanırken, internet suçları da ülkeler arasında sınır tanımıyor gibi görünüyor. Ancak bu sınır tanımayan suçların da bir sınırı var. Pek çok siber suçlu, hâkim karşısına çıkıyor, üstelik de vatandaşı olmadıkları ülkelerde bile vakalar hapis ile sonuçlanıyor. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, küresel düzeyde gerçekleşen ve siber suçluların yargılanmasıyla sonuçlanan bazı dosyalara dikkat çekiyor.

24.04.2018Teknoloji
Careeme siber saldırı: Türkiyeden kullanıcıların da verileri çalındı

Careem'e siber saldırı: Türkiye'den kullanıcıların da verileri çalındı

İnternet üzerinden araç çağırarak taksicilik hizmeti alma imkanı sağlayan Uber'in rakibi Careem, siber saldırıya uğradığını açıkladı. Türkiye başta olmak 13 ülkedeki 14 milyon kullanıcısının verilerini çaldıran şirketten yapılan açıklamada, "Ekibimiz derhal bu durumu inceleme altına aldı" dedi.

24.04.2018Teknoloji
CHPli vekil Twitterdan kendini övünce...

CHP'li vekil Twitter'dan kendini övünce...

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, 23 Nisan resepsiyonu için katıldığı törende Meclis Başkanı İsmail Kahraman'la tokalaşmamıştı. Yedekci'nin Twitter hesabından olayla ilgili olarak kendini öven bir tweet paylaşıldı. Yedekci'nin hesabından atıldığı iddia edilen tweet'le ilgili olarak, "Hack'lendim" açıklaması yapıldı. Ancak kısa süre içinde bu açıklama da kaldırıldı.

24.04.2018Gündem
Siber güvenliği milli güvenlik tehdidi olarak görmeliyiz

'Siber güvenliği milli güvenlik tehdidi olarak görmeliyiz'

TBMM Bilgi İşlem Başkanı Yavuz Beyribey, siber güvenlikte farkındalığın önemli olduğunu belirterek, "Siber güvenliği milli güvenlik tehdidi olarak göze almamız lazım, ulusal çapta bakmak lazım." dedi.

18.04.2018Teknoloji
Bitcoin soyguncularının başına ödül konuldu

Bitcoin soyguncularının başına ödül konuldu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarında biri olan Binance, Mart ayında başarısız bir siber soyguna uğradı. Ancak saldırı başarısız olsa da Binance, bu kripto para soygununa girişenlerin peşine düştü ve faillerin izini sürmek üzere yardımı olabilecek herkesi 250 bin dolar değerinde kripto para ile ödüllendireceğini duyurdu. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, bu gelişmeyi mercek altına aldı.

17.04.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Facebook’un çöpçatan uygulamasına kim girer, kim girmez?

Berk Oktay ile eşi Merve Şarapçıoğlu’nun sosyal medya hesapları çok kısa müddet üzerine tekrar hack’lendi, yine mahrem fotoğraflar saçıldı ortalığa...

5.05.2018