EKSTRA
MENÜ

Dark Web

Dark Web ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dark Web haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 146 Dark Web haberi bulunmuştur.

Dark Web Haberleri

Hackerlar ev ağlarını solucanlarla dolduracak

Hacker'lar ev ağlarını solucanlarla dolduracak

Kaosun ve siber saldırıların hakim olduğu bir yıl geride kalıyor. 2021’de dünyayı, insanları ve şirketleri siber güvenlik alanında nelerin beklediği ise merak ediliyor. Hackerlerin 2021 ve sonrasında yenilikçi siber saldırılarla hareket edeceğini belirten uzmanlar, 2021 yılı siber güvenlik tahminlerini sıralıyor.

23.11.2020Teknoloji
WhatsAppta uçtan uca şifreleme yasağına sıcak bakmıyor

WhatsApp'ta uçtan uca şifreleme yasağına sıcak bakmıyor

Global Bilişim Derneği Başkanı Şenol Vatansever, "Uçtan uca şifreleme için bir yasak, AB vatandaşlarının özel hayatlarına müdahale iddialarını güçlendirecektir." dedi.

17.11.2020Teknoloji
Yeni Mortal Kombat 11 Ultimate ile Mileena Geri Geliyor

Yeni Mortal Kombat 11 Ultimate ile Mileena Geri Geliyor

Warner Bros. Games ve NetherRealm Studios, hayranların sevdiği dövüşçü Mileena'nın dönüşünü gösteren yeni bir Mortal Kombat 11 Ultimate Oyun Fragmanı yayınladı.

6.11.2020eSpor
Seyahat sektörüne 60 milyardan fazla siber saldırı yapıldı

Seyahat sektörüne 60 milyardan fazla siber saldırı yapıldı

Yayınlanan son rapora göre son 2 yılda 100 milyarın üzerinde kimlik bilgisi doldurma saldırısı gerçekleşti. 60 milyardan fazlasının konaklama, seyahat ve perakende sektörlerinde gerçekleştiğine dikkat çeken siber güvenlik uzmanları, hem şirketlerin hem de kullanıcıların bu saldırılardan daha fazla zarar görmemesi için çok faktörlü kimlik doğrulama çözümlerine sahip olması gerektiğini aktarıyor.

3.11.2020Teknoloji
Mortal Kombat 11 Ultimatein yeni oyun fragmanı yayınlandı

Mortal Kombat 11 Ultimate'in yeni oyun fragmanı yayınlandı

Warner Bros. Games ve NetherRealm Studios, kutsal yarı tanrı Rain'in dönüşünü gösteren yeni bir Mortal Kombat 11 Ultimate oyun fragmanı yayınladı.

16.10.2020Teknoloji
Verileri Dark Webe düşenlerin uygulaması gereken 5 adım

Verileri Dark Web'e düşenlerin uygulaması gereken 5 adım

İnternetin karanlık yüzü Dark Web’de hassas bilgilerin satışı revaçta. Özellikle geçen yıl %63’ü hassas veri kaybı yaşayan KOBİ’ler ise hedef tahtasından inmiyor. Müşterilerinin ve çalışanlarının kullanıcı bilgileri satışa çıkarılmış şirketleri hackerlere karşı uyaran uzmanlar, kimlik bilgileri Dark Web’de satışa sunulan şirketlere önemli önerilerde bulunuyor.

12.10.2020Teknoloji
Sosyal medyada çok paylaşım yapanlar hackerların hedefinde

Sosyal medyada çok paylaşım yapanlar hacker'ların hedefinde

Siber dolandırıcılar, kullanıcılara ait hesap şifreleri ve bankacılık bilgileri gibi hassas verilere ulaşmak için sosyal medyada herkese açık paylaşılan ve ilk bakışta zararsız görünen bilgileri kullanabiliyor. Bitdefender Antivirüs telemetrisine göre internet kullanıcılarının %60’ı, online platformlarda herkese açık 12’den fazla kişisel bilgi paylaşıyor.

12.10.2020Teknoloji
Mortal Kombat 11 Ultimate geliyor: Yeni oyunda neler var

Mortal Kombat 11 Ultimate geliyor: Yeni oyunda neler var?

Warner Bros. Games, dünya çapında bugüne kadar 8 milyondan fazla satılmış, franchise tarihindeki en hızlı satan oyun olan Mortal Kombat 11'in yeni bir genişletilmiş versiyonu olan Mortal Kombat 11 Ultimate'i duyurdu.

12.10.2020Teknoloji
Bilgilerinizin Dark Web üzerinden satışa çıkarıldığını nasıl anlarsınız

Bilgilerinizin Dark Web üzerinden satışa çıkarıldığını nasıl anlarsınız?

Veri ihlalleriyle ele geçirilen kişisel veriler, siber korsanlar tarafından Dark Web’de alınıp satılıyor ve internetin karanlık tarafında gerçekleşen bu alışveriş, bireysel kullanıcılar ve şirketler tarafından fark edilemiyor. Siber güvenlik uzmanları, geliştirdikleri Dark Web Monitoring özelliği ile kişisel verileri Dark Web’de satışa çıkarılan kullanıcıların anında bilgilendirildiğini belirtiyor.

1.10.2020Teknoloji
TikToktan dolaşıma giren intihar videosuyla ilgili açıklama

TikTok'tan dolaşıma giren intihar videosuyla ilgili açıklama

TikTok'ta geçtiğimiz günlerde dolaşıma giren intihar videosuyla ilgili sosyal medya platformundan bir açıklama geldi.

23.09.2020Teknoloji
Çalınmış verileriniz kaç para ediyor

Çalınmış verileriniz kaç para ediyor?

Karanlık ağın, satışa çıkarılmış çalıntı verilerle dolu olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Peki bu veriler kaç para ediyor? Siber güvenlik uzmanlarının paylaştığı bir araştırma raporuna göre, kredi kartı ayrıntıları 12-20 dolar gibi fiyatlara satılırken, Gmail hesapları 150 doları aşabiliyor.

21.09.2020Teknoloji
Finans şirketlerini DDoS saldırılarıyla korkutarak fidye istiyorlar

Finans şirketlerini DDoS saldırılarıyla korkutarak fidye istiyorlar

Son dönemlerde finans şirketlerinden DDoS saldırısı tehdidiyle fidye isteyen siber saldırganlar, Yeni Zelanda Borsası’na 4 gün boyunca saldırarak alım-satım işlemlerinin aksamasına ve web sitesinin çökmesine neden oldu. Borsa, saldırıları engelleyemeyince iletişim güvenlik bürosunu yardıma çağırdı. Saldırıyı değerlendiren uzmanlar, dünya çapında yüzde 542 oranında artan DDoS saldırılarıyla başta BİST olmak üzere Türkiye’deki finans şirketlerinin de hedeflenebileceği, bu saldırılara karşı ağ güvenliğinin büyük ölçekli saldırıları engelleyebilecek düzeyde olması gerektiği uyarısında bulunuyor.

3.09.2020Teknoloji
Sosyal medya aslında bir kriminal iletişim zemini

'Sosyal medya aslında bir kriminal iletişim zemini'

Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, dijital dünya ve sosyal medyanın aslında kriminal iletişim zemini olduğunu belirterek, "Wayfair olayı ve daha önce böylesi olayların tamamında şunu çok net söyleyebiliriz; suç dünyasının iletişim biçimi artık sosyal medya ve dijital iletişim araçlarıdır" dedi.

16.07.2020Teknoloji
2020’nin ilk 6 ayında siber saldırı yükselişe geçti

2020’nin ilk 6 ayında siber saldırı yükselişe geçti

Türkiye’de ilk 6 ayda 1.204.804 adet kötü amaçlı yazılım saldırısı gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre %273 artışın gerçekleştiği Türkiye’de, dakikada 5 adet kötü amaçlı yazılım saldırısı yaşandı. Yarım milyona yakının “Exploit” ve “Truva Atı” kötü amaçlı yazılım saldırıları olduğunu aktaran uzmanlar, artan saldırılara karşı şirketleri ve bireysel kullanıcıları uyarıyor.

9.07.2020Teknoloji
Kullanıcıların özel bilgileri Dark Web üzerinden 2 dolara satılıyor

Kullanıcıların özel bilgileri Dark Web üzerinden 2 dolara satılıyor

Yapılan son araştırmaya göre 2019’da yaşanan tüm veri ihlallerinin %29’unda kimlik bilgisi doldurma saldırısının kullanıldığı tespit edildi. Veri ihlali sırasında sızdırılan kullanıcı adları ve şifrelerinin Dark Web’de 2 dolara satıldığını dile getiren uzmanlar, büyük şirketler ya da KOBİ’ler fark etmeksizin kimlik bilgisi doldurma saldırısına karşı uygulanması gereken adımları paylaşıyor.

23.06.2020Teknoloji
Yeraltı siber suç piyasasında fiyatlar düştü

Yeraltı siber suç piyasasında fiyatlar düştü

Trend Micro Araştırmacılarının hazırladığı 2020 Yeraltı Siber Suç Raporu’nda yeraltı dünyasında değişen taktikler, Deepfake gibi yeni kötü amaçlı yazılımlar ve yapay zeka botları mercek altına alındı.

16.06.2020Teknoloji
Googleın giremediği yere milyonlarca insanın şifresi girdi

Google'ın giremediği yere milyonlarca insanın şifresi girdi!

Google'ın giremediği tehlikeli bölge olarak bilinen Dark Net'e milyonlarca kullanıcının şifresi düştü, satışa çıktı.

25.05.2020Teknoloji
Googleın bile yanına yaklaşamadığı internetin en tehlikeli bölgesi

Google'ın bile yanına yaklaşamadığı internetin en tehlikeli bölgesi

Ucu bucağı olmayan Deep Web nedir? Deep Web'in içinde (Dark Web) neler var? Deep Web neden tehlikeli?

18.05.2020Teknoloji
Koronavirüs, veri ihlallerinin artmasına zemin yarattı

Koronavirüs, veri ihlallerinin artmasına zemin yarattı

Tüm dünyayı hazırlıksız yakalayan korona virüs salgını, iş yapış şekillerinde önemli değişikliklere neden oluyor. Evinden çalışanların ortamlarının da siber güvenlik yapısına dahil edilmesi gereken bu süreçte siber saldırganlar da hassas verilere erişmek için uzaktan çalışanların açıklarını tarıyor. Verilerini kaybetmek ve büyük bir kayıp yaşamak istemeyen şirketler, bağımsız güvenlik araştırmacılarından aldıkları hizmetle yapılarındaki açıkları kolayca bulabiliyor.

15.05.2020Teknoloji
Online toplantılar ne kadar güvenilir

Online toplantılar ne kadar güvenilir?

Birçok şirket evden çalışmaya devam ediyor, iş dünyasına yön verecek toplantılar online platformlarda yapılıyor. Peki birbirinden önemli toplantılara ev sahipliği yapan bu platformlar kadar güvenilir?

20.04.2020Teknoloji
Zoom uygulamasından önemli açıklama

Zoom uygulamasından önemli açıklama

Zoom hesap bilgileri Karanlık Web’de (Dark Web) satıldı” şeklinde ortaya atılan iddialar üzerine görüntülü görüşme uygulaması Zoom'dan konuyla ilgili açıklama geldi.

15.04.2020Teknoloji
Googleın bile uzak durduğu yer: Sakın bulaşmayın

Google'ın bile uzak durduğu yer: Sakın bulaşmayın!

Ucu bucağı olmayan Deep Web nedir? Deep Web'in içinde (Dark Web) neler var? Deep Web neden tehlikeli?

1.03.2020Teknoloji
Hackerlar kurumları hazırlıksız yakalamak için eski yöntemleri kullanıyor

Hacker'lar kurumları hazırlıksız yakalamak için eski yöntemleri kullanıyor

Fortinet Tehdit Görünümü Raporu, siber suçluların halka açık hizmetlere kod eklemek ve çalıştırmak için popüler oltalama yönteminden uzaklaştığını gösteriyor.

11.12.2019Teknoloji
Fidye tazılımları kurbanlarını böyle avlıyor

Fidye tazılımları kurbanlarını böyle avlıyor!

Sophos, aralarında WannaCry, SamSam, RobbinHood, Ryuk ve MegaCortex gibi dünya genelinde pek çok sisteme diz çöktürmüş örneklerin de yer aldığı 11 ayrı fidye yazılımı ailesinin saldırılarını nasıl gerçekleştirdiklerine ışık tutan bir kılavuz yayınladı.

26.11.2019Teknoloji
Binlerce Disney Plus hesapları çalındı: Arkasında kim var

Binlerce Disney Plus hesapları çalındı: Arkasında kim var?

ABD'de hizmete girmesinin ardından yoğun ilgiyle karşılaşan Disney+ dijital içerik servisine abone olan binlerce kişi, ilk haftanın sonunda hesaplarına erişimde sorun yaşamaya başladı. Siber saldırıya uğrayan binlerce hesap çalınırken, siber güvenlik uzmanları saldırının perde arkasını aralamaya çalışıyor.

24.11.2019Teknoloji
Dark Web üzerinden kripto para hırsızlığı

Dark Web üzerinden kripto para hırsızlığı

Siber güvenlik kuruluşu ESET, siber suçluların karanlık internet pazarındaki alıcılardan sanal para çalmak için kullandıkları, truva atına dönüştürülmüş bir Tor Tarayıcısı tespit etti.

11.11.2019Teknoloji
Siber güvenlik uzmanlarından phishing uyarısı

Siber güvenlik uzmanlarından 'phishing' uyarısı

Sosyal medyada sıklıkla kullanılan etiketleri tercih eden kişileri takip eden sanal dolandırıcıların, bu kişileri sahte sitelere yönlendirerek hesaplarındaki paraları aktardıkları kaydedildi.

28.10.2019Teknoloji
Uzmanlardan çok önemli uyarı Sosyal medyada bunu sakın yapmayın

Uzmanlardan çok önemli uyarı! Sosyal medyada bunu sakın yapmayın

Sosyal medyada sıklıkla kullanılan etiketleri tercih eden kişileri takip eden sanal dolandırıcıların, bu kişileri sahte sitelere yönlendirdikleri, Phishing yöntemiyle hesaplarındaki paraları aktardıkları kaydedildi.

27.10.2019Ekonomi
Googleın bile giremediği tehlikeli bölge: Uzak durun

Google'ın bile giremediği tehlikeli bölge: Uzak durun!

Ucu bucağı olmayan Deep Web nedir? Deep Web'in içinde (Dark Web) neler var? Deep Web neden tehlikeli?

23.08.2019Teknoloji
Siber saldırıların maliyeti 2 trilyon doları aşacak

'Siber saldırıların maliyeti 2 trilyon doları aşacak'

Türkiye'den şirketlerin yüzde 67'si veri hırsızlığını en çok karşılaşılan dolandırıcılık yöntemi görürken, yüzde 60'ı da en çok karşılaştığı zorluğun dolandırıcılığın tespiti ve siber atakların sayısının artması olduğunu belirtiyor.

20.07.2019Teknoloji
12 milyon hastanın verileri çalındı, Dark Webde satışa çıkarıldı

12 milyon hastanın verileri çalındı, Dark Web'de satışa çıkarıldı

Amerikan sağlık sektörü, geçen haftalarda duyurulan veri ihlali ile ilgili kriz yaşıyor. Birçok sağlık ve sigorta şirketine fatura tahsilatı hizmeti veren Amerikan Tıbbi Tahsilat Şirketi’nin verilerine 8 ay boyunca erişim halinde olan hackerlerin, 12 milyon hastanın verilerini çaldığı iddia ediliyor. Bitdefender Antivirüs, yaşanılan krizle birlikte sağlık sektörü ve diğer birçok sektörün diken üstü olduğunu belirtiyor.

19.06.2019Teknoloji
İnternetin gizli tehlikesine dikkat Google bile uzak duruyor...

İnternetin gizli tehlikesine dikkat! Google bile uzak duruyor...

Ucu bucağı olmayan Deep Web nedir? Deep Web'in içinde (Dark Web) neler var? Deep Web neden tehlikeli?

13.05.2019Teknoloji
Almanya’da ‘dark web’e büyük darbe

Almanya’da ‘dark web’e büyük darbe

İnternetin derin dünyası olarak adlandırılan ‘dark web’in yasa dışı ürünler satılan en büyük ikinci platformu Wall Street Market’e Almanya’da düzenlenen baskında göz altına alınan 3 kişi tutuklandı.

3.05.2019Avrupa
“Çocuğum evin önünde oynuyor” diyerek rahat olmamalı

“Çocuğum evin önünde oynuyor” diyerek rahat olmamalı

Cinsel istismar amacıyla kaçırılan çocukların 4’te 3’ünün ilk 3 saat içerisinde öldürüldüğünü vurgulayan Prof. Dr. Sevil Atasoy, çocuk ortadan kaybolduğunda ilk olarak polisin aranması gerektiğinin altını çizerek, “Çocuk evin içinde, dolabın içinde, bodrumda, çatı katında vb. yerlerde olabilir. Ama buralarda aramaya, polise haber verdikten sonra başlanması gerekiyor” dedi. Prof. Dr. Sevil Atasoy, ailelere önemli uyarılarda bulundu.

Google bile yanına yaklaşmıyor İnternette oradan uzak durun...

Google bile yanına yaklaşmıyor! İnternette oradan uzak durun...

Ucu bucağı olmayan Deep Web nedir? Deep Web'in içinde (Dark Web) neler var? Deep Web neden tehlikeli?

10.04.2019Teknoloji
Facebook gruplarında kredi kartı bilgileriniz satılıyor olabilir

Facebook gruplarında kredi kartı bilgileriniz satılıyor olabilir

Son aylarda pek çok skandalla uğraşan ve kullanıcıların bilgilerini sızdırdığı gerekçesiyle kullanıcılarından tepki çeken Facebook'ta bu kez grup kanallarında kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin satıldığı ortaya çıktı.

9.04.2019Teknoloji
Facebook kullananlar dikkat Kredi kartınızla bunu yapmayın

Facebook kullananlar dikkat! Kredi kartınızla bunu yapmayın

Son aylarda pek çok skandalla uğraşan ve kullanıcıların bilgilerini sızdırdığı gerekçesiyle kullanıcılarından tepki çeken Facebook’ta bu kez grup kanallarında kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin satıldığı iddia edildi.

9.04.2019Ekonomi
Uluslararası polis güçleri  siber suçlulara göz açtırmıyor

Uluslararası polis güçleri siber suçlulara göz açtırmıyor

Avrupa, ABD ve Kanada'dan kolluk kuvvetleri, derin internet (dark web) üzerinden yasadışı mal satan ve alanlara yönelik operasyon düzenledi.Antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in edindiği bilgiye göre ‘SaboTor’ adı verilen bu uluslararası operasyon sonucunda 61 kişi tutuklandı ve 6.2 milyon Euro para ele geçirildi.

8.04.2019Teknoloji
Dijital dünyada güvende misiniz

Dijital dünyada güvende misiniz?

Medya okuryazarlığı konusunda Singapur, The Get Smart With Sherlock ile önemli bir adım attı. Siber ve dijital medya okuryazarlığı ile ilgili hazırlanan animasyon videolar YouTube ve çeşitli platformlar üzerinden halka sunuldu.

12.03.2019Teknoloji
Yetişkin içerikli sitelerde bilgilerini çaldıranların oranı iki kat arttı

Yetişkin içerikli sitelerde bilgilerini çaldıranların oranı iki kat arttı

Yetişkinlere yönelik popüler websitelerinin özel erişim bilgilerini çalan zararlı yazılımların saldırısına uğrayan kullanıcıların sayısı bir yılda iki kattan fazla arttı. 2017’de bu tür zararlı yazılımlardan yaklaşık 50.000 kullanıcı etkilenmişken 2018’de bu sayı 110.000’e çıktı. Toplamda 850.000’den fazla saldırı tespit edildi. Dark Web piyasalarında çalıntı kimlik bilgisi satışları ve saldırı düzenleyen zararlı yazılım ailesi sayısı da artış gösterdi. Kaspersky Lab, yetişkinlere yönelik websitelerini kullananların 2018’de karşılaştıkları tehditleri ele aldığı raporda bunların yanı sıra başka bulgulara da yer verdi.

21.02.2019Teknoloji
Almanyayı ayağa kaldıran tecavüz skandalı

Almanya'yı ayağa kaldıran tecavüz skandalı

Almanya'da 3 kişinin 23 çocuğa 10 yıl boyunca yüzlerce kez tecavüz ettiği ortaya çıktı.

2.02.2019Dünya
773 milyon e-mail hacklendi, uzmanlar ne diyor

773 milyon e-mail hacklendi, uzmanlar ne diyor?

Gizlilik ve güvenlik uzmanı Troy Hunt, yakın zaman önce internette ortaya çıkan ve 700 milyon e-posta adresi ile 1,1 milyardan fazla kullanıcı adı-parola ikilisini içeren "Collection#1" adlı veri tabanı hakkında bir blog yazısı yayınladı. Peki bu saldırı sonrasında uzmanlar ne düşünüyor?

18.01.2019Teknoloji
Google bile erişemiyor: Dark Web tehlikesine aman dikkat

Google bile erişemiyor: Dark Web tehlikesine aman dikkat!

Ucu bucağı olmayan Deep Web nedir? Deep Web'in içinde (Dark Web) neler var? Deep Web neden tehlikeli?

8.01.2019Teknoloji
Tüm dijital verilerinizin değeri 50 dolardan düşük

Tüm dijital verilerinizin değeri 50 dolardan düşük

Kimlik hırsızlığı gibi siber suçları çoğumuz duymuş ve hatta bunlara maruz kalmış olsak da çalınan bilginin değerini pek azımız biliyoruz. Kaspersky Lab tarafından yapılan yeni bir çalışma, kimlik bilgilerimizin para olarak çok fazla bir değere sahip olmasa da suçlular için başka yöntemlerde kullanılacak önemli birer varlık olduğunu ortaya çıkardı. Araştırmada, siber suçluların sosyal medya hesapları ve oyun sitelerine uzaktan erişim gibi popüler servislerden çalınan verilere büyük ilgi gösterdiği belirlendi. Kullanıcılar verilerinin ne kadar değerli olduğunu tam olarak bilmiyor. Bu da güvenlik konusuna gelişigüzel bir yaklaşım sergilenmesine yol açarak hırsızların verileri çalmasını ve suç işlemesini kolaylaştırıyor.

6.11.2018Teknoloji
Bitcoin düşüşte 6 bin 500 doların altına indi...

Bitcoin düşüşte! 6 bin 500 doların altına indi...

Kripto para birimleri piyasalarını tehdit eden dolandırıcılık ve kripto para hırsızlığı haberlerinin devam etmesiyle piyasadaki dalgalı seyir sürerken, Bitcoin yeniden 6,500 doların altına geriledi.

22.10.2018Teknoloji
Bitcoin 6,500 doların altına indi

Bitcoin 6,500 doların altına indi

Kripto para birimleri piyasalarını tehdit eden dolandırıcılık ve kripto para hırsızlığı haberlerinin devam etmesiyle piyasadaki dalgalı seyir sürerken, Bitcoin yeniden 6,500 doların altına geriledi.

22.10.2018Ekonomi
Çalınan Facebook hesaplarını 3 dolara satıyor

Çalınan Facebook hesaplarını 3 dolara satıyor!

Çalınan Facebook hesaplarının dark web üzerinden satışa sunulduğu belirtildi. Büyük legal ticaret siteleri gibi ürün sağlayıcının güvenliğini dark web’de ölçen Dream Market’e göre çalınan hesapların sunulduğu kaynak gerçeği söylüyor.

3.10.2018Teknoloji
Çalınan Facebook hesapları satışa çıktı Değeri 600 milyon dolar...

Çalınan Facebook hesapları satışa çıktı! Değeri 600 milyon dolar...

Çalınan Facebook hesaplarının dark web üzerinden satışa sunulduğu belirtildi.

2.10.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Birileri bizi fena gözetliyor

İnternetin karanlık tarafı dark web’te kimlik hırsızlığı büyük bir ekonomiye dönüşmüş durumda. Ortada ticareti dönen verinin alıcısı, satıcısı var fakat mal sahibinin, yani bizim hiçbir hak veya kazancımız yok.

28.06.2020