EKSTRA
MENÜ

Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme haberleri sayfasında güncel ve son dakika Göğüs Büyütme hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 437 Göğüs Büyütme haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Göğüs Büyütme Haberleri

Hamilelik belirtileri nelerdir, nasıl olur ve ne zaman başlar (İlk hafta 7 günde en erken gebelik belirtileri)

Hamilelik belirtileri nelerdir, nasıl olur ve ne zaman başlar? (İlk hafta 7 günde en erken gebelik belirtileri)

Hamilelik belirtileri, her ne kadar bazı istisnalar olsa da çoğu kadında aynı şekilde görülür. Bu belirtilerin süreleri ve sıklıkları değişiklik gösterebilir. Belirtiler her ne kadar bazı istisnalar olsa da çoğu kadında aynı şekilde görülür. Ayrıca bazı kadınlar regl öncesi dönem ile hamilelik belirtilerini karıştırabilir. Ancak hamileliğin en önemli belirtisi adet (regl) döneminde adet görmemektir. Peki hamilelik nasıl oluşur, ne zaman başlar? hamilelik belirtileri nelerdir? İlk hafta hamilelikte hangi belirtiler görülür? İşte Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Cengiz ve Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Embriyolog Op. Dr. Öznur Dündar Akın'ın verdiği bilgiler doğrultusunda erken hamilelik belirtileriyle ilgili detaylı bilgiler...

Bezir Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Bezir Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Bezir Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Bezir Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Bezir yağı doğanın insanın kullanımına sunduğu sayısız nimetlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu anlamda pek çok sayıda insan bezir yağı hakkında çeşitli araştırmalar gerçekleştirerek zihinlerinde oluşan çeşitli sorulara yanıt arıyor. Sizin için Bezir yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Bezir yağı faydaları ve kullanımı ile alakalı bilgileri derledik.

Doğru Meme İmplantı Seçimi Nasıl Olmalı?

Göğüs büyütme düşünülüyorsa, özellikle vücuda hangi implant boyutu ve şeklinin en iyi görüneceği hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, doğru implant seçimi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

En Popüler Meme Estetik Uygulamaları

En Popüler Meme Estetik Uygulamaları

En popüler meme cerrahisi prosedürleri meme büyütme ve meme dikleştirmedir. Her iki operasyon aynı vücut bölgesine yönelik yapılsa da kendilerine spesifik amaçları ve sonuçları vardır. Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran meme estetikleri hakkında bilgiler verdi.

25.09.2020Kişisel Bakım
En Popüler Göğüs Estetiği Çeşitleri Nelerdir

En Popüler Göğüs Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Kadınlar arasında en çok tercih edilen estetiklerin başında gelen göğüs estetiğinin çeşitleri de var. Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrah Doç. Dr.  Karaca Başaran en popüler göğüs estetiği çeşitlerini anlatıyor.

Göğüs Büyüten Doğal Yöntemler

Göğüs Büyüten Doğal Yöntemler

Göğüslerim küçük ama estetik yaptırmak istemiyorum” diyenler göğüslerini büyütmek için doğal yöntem arayışına giriyor.

Meme estetiği hangi durumlarda gereklidir

Meme estetiği hangi durumlarda gereklidir?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, estetik cerrahinin sunduğu imkanlarla hayal edilen göğüslere sahip olmanın mümkün olduğunu belirterek, yapılan operasyonlar hakkında detaylı bilgi verdi.

27.03.2020Sağlık
Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi

Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi?

Estetik cerrahi ile ilgili en sık sorulan soruların başında bu soru geliyor. Birden fazla estetik operasyon aynı anda yapılabilir mi? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kombine estetik operasyonları sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Yüze yapılan estetikle altın orana ulaşmak mümkün mü

Yüze yapılan estetikle altın orana ulaşmak mümkün mü?

Yüze yapılan estetik ile altın orana ulaşmak mümkün mü? Yüz yapısının altın orana ulaşmada etkisi var mıdır? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ‘’ Yüze yapılan estetikle altın orana ulaşmak mümkün mü?’’ konusu hakkında bilinmesi gerekenlerin altını çizdi.

Daha Dolgun Göğüsler Mümkün mü

Daha Dolgun Göğüsler Mümkün mü?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göğüs estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

27.09.2019Kişisel Bakım
Her Kadının Rutin Olarak Yaptırması Gereken 6 Sağlık Kontrolü

Her Kadının Rutin Olarak Yaptırması Gereken 6 Sağlık Kontrolü

Kadınlarda hayati risk oluşturan hastalıklar bazen büyük, bazen ise sessiz belirtilerle geliyor. Kadın sağlığına yönelik hastalıkların tespitindeyse rutin kontroller büyük önem taşıyor. Her şeyin sağlıklı ve iyi durumda olduğundan emin olmak mı istiyorsunuz? O zaman birkaç basit kontrol yapmalısınız. İşte her kadının rutin olarak yapması gereken 6 sağlık kontrolü…

Göğüs Büyütme Yöntemleri Neler

Göğüs Büyütme Yöntemleri Neler?

Biliyorsunuz ki cinselliğin de kadınlığın da sembolüdür güzel göğüsler. Peki doğuştan sahip olamayanlardansınız bu nasıl olacak? Plastik cerrah Dr. Defne Erkara göğüs büyütme yöntemlerini anlattı.

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dr. Muba (Op. Dr. Mbaraka Ljohiy), meme büyütme ameliyatları hastanın kendi dokusu ile (yağ enjeksiyonu) yapılabilir ancak sonuçların uzun süreli olması için meme protezi ile meme büyütme ameliyatlarının daha fazla tercih edildiğini belirtti.

16.05.2019Kişisel Bakım
İdeal Göğüs Ölçüsü Nedir

İdeal Göğüs Ölçüsü Nedir?

Göğüs estetiğinde en sık yapılan operasyon göğüs büyütme ameliyatıdır. İkinci sırada ise göğüs küçültme ameliyatı geliyor. Peki büyük mü, küçük mü? Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, American Society of Plastic Surgeons (ASPS)’ın resmi yayın organı Plastic and Reconstructive Surgery'de yer alan bilimsel araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi…

Göğüs Büyütmek İçin Sigarayı Bırakmak Gerekiyor

Göğüs Büyütmek İçin Sigarayı Bırakmak Gerekiyor

Göğüslerinizi büyütmeyi planlıyorsanız cerrahi operasyondan en az 3 – 4 hafa önce sigarayı bırakmalısınız. Buna elektronik sigara, nikotin bandı ve nikotin sakızları da dahil. Operasyon sonrasında ise 8 hafta sigaradan uzak durmalısınız.Sigara kullanımının, göğüs büyütme operasyonunun iyileşme sürecini ciddi bir şekilde etkilediğini belirten Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, konuyla ilgili bilgiler verdi.

En Popüler Göğüs Estetiği Çeşitleri

En Popüler Göğüs Estetiği Çeşitleri

Günümüzde meme büyütmeden dikleştirmeye kadar birçok göğüs estetiği yapılmaktadır. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran, en popüler göğüs estetiği çeşitlerini açıkladı.

24.01.2019Kişisel Bakım
En Popüler Göğüs Estetiği Çeşitleri

En Popüler Göğüs Estetiği Çeşitleri

Göğüs estetiği, en sık tercih edilen estetik operasyonların başında geliyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler, en popüler göğüs estetiği çeşitlerini anlattı.

22.01.2019Kişisel Bakım
Göğüs Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Göğüs Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Göğüs estetiği, kadınlar arasında sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Yalçın Bayram göğüs ve meme estetiği ameliyatları, operasyon süreci, uygulamanın öncesi ve sonrası hakkında bilgiler verdi.

11.01.2019Kişisel Bakım
Bu Yöntem ile Göğüs Estetiğinde İz Kalmıyor

Bu Yöntem ile Göğüs Estetiğinde İz Kalmıyor!

Kadınlar göğüslerinin görünümüne dikkat ederler ve beğenmedikleri durumlarda kendilerini eksik hissedebilirler. Bu yüzden meme büyütme ameliyatına başvururlar. Estetik Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Gündoğan, koltuk altından endoskopik göğüs büyütme ameliyatı ile göğüslerde iz kalmadığını dile getirdi.

2019 yılında öne çıkacak estetik trendler nelerdir

2019 yılında öne çıkacak estetik trendler nelerdir?

Sosyal medya hayatımızın tam göbeğine girdiğinden beri, bazı alışkanlıklarımızı değiştirip, bazı yeni alışkanlıklar kazandırıyor. Özellikle ünlülerin paylaşımları sıkça takip edilirken, yaptıklarını yapmak sıradan bir eylem haline dönüyor. Olaylara bu açıdan bakınca 2019 estetik trendlerini onların yön vermesiyle değerlendiriyoruz. İşte bu duruma göre 2019’da en çok "ameliyatsız estetikler’"tercih edilecek. Ardından gelecek diğer uygulamalarda şunlar olacak gibi görünüyor...

Yazar Sonuçları

Doğal Kıvrımlı Göğüs Estetiği

Meme isteğinde doğal kıvrımlar oluşturmak ve meme implantının konturlarının belli olmaması mümkün mü?

26.05.2021

Meme estetikleri nelerdir?

Meme estetiği cerrahisi, göğüslerinin şeklinden dolayı rahatsız olanlar için uygulanan ve ideal meme boyutu ve şekline kavuşmasını sağlayan estetik operasyonlardır.

16.03.2021

Dolgun ve dik göğüslere sahip olabilirsiniz

Göğüs büyütme estetiği fiziksel olarak görünümü geliştirir, özgüveni artırır, kıyafet seçiminde özgürlük sağlar, sosyal ilişkilerde kişiye rahatlık sağlar. Göğüs büyütme estetiği kadının genel vücut yapısıyla uyumlu, dolgun ve dik bir görünüm sağladığı sürece başarılı bir sonuca ulaşılmış demektir.

28.01.2021

Göğüs Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Göğüs büyütme bir kadının göğsünün boyutunu, şeklini ve dolgunluğunu artırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Göğüs büyütme işlemi: Doğal küçük göğüsleri büyütmek.

7.10.2020

Göğüs estetiği sonrası iyileşme süreci

Göğüs ameliyatından sonra iyileşme sürecini zahmetsiz geçirmek dikkat edilmesi gereken birçok kriter var.

16.09.2020

Meme büyütmede temassız yöntem

Meme büyütme estetiğinde temassız yöntem olan (Keller Funnel No Touch) estetik cerrahide enfeksiyon kapma riskini minimuma indiren modern bir yöntemdir. Hijyenin ve sterilizasyonun öneminin arttığı günümüz şartlarında güvenilirliği ile daha da ön plana çıkmaktadır.

19.08.2020

İdeal Göğüs Estetiği Nedir?

İdeal göğüslerin en önemli özelliği göze çarpacak kadar dolgun ve simetrik olmalarıdır. İster yuvarlak ister damla tipi göğüs olsun estetik açıdan ideal dolgunlukta olması çok önemlidir. Doğal hali ile küçük ya da sonradan fazla kilo alıp verme ya da doğum yapma gibi nedenler ile meme dokusunda hacim ve şekil kaybı oluşan kadınlar meme estetiğinden yararlanabilir.

18.07.2020

Kompozit Göğüs Büyütme Tekniği

Göğüs estetiğinde doğal görünüm çok önemli. Hasta dolgun, kıvrımlı ve estetik olduğu belli olmayan göğüslere sahip olmak ister. Doğal görünüm için ise meme implantlarının konturlarının belli olmaması gerekir. Peki, bu nasıl sağlanır?

19.06.2020

Göğüs büyütmeyle ilgili sık sorulanlar

Bugün göğüs büyütme estetiği ile ilgili sık sorulan soruları cevap vereceğim.

23.04.2020

Meme Estetiğinde Göğüslerde Hissizlik Oluşur mu?

Meme estetiği operasyonlarında ilk başlarda hissizlik oluşması beklenen bir durumdur. Ancak tüm operasyonlarda tamamen bir his kaybı oluşma riski düşüktür. Memenin ya da meme ucunun alınmasını gerektiren özel bir sağlık koşulu yoksa tamamen bir his kaybı yaşanması beklenmez.

8.01.2020

2020 estetik trendleri neler?

2020 yılının herkese sağlık, mutluluk ve güzellik getirmesini diliyorum. Hiç şüphe yok ki yeni yılda da estetik cerrahi daha da güzel görünmek isteyen herkese destek vermeye devam edecek.

30.12.2019

Meme Estetiğinde İmplantlar Neden Belli Olur?

Eğer göğüslerde yeterli yumuşak doku yoksa ve kişinin genel vücut yapısıyla uyumlu olmayacak boyutlar seçilirse implantların hatları belli olur. Bu da göğüslerin doğal bir görünüme sahip olmamasına yol açar.

7.12.2019

Meme estetiğiyle ilgili sık sorulan sorular

Göğüs büyütme estetiği en sık uygulanan cerrahi operasyonların başında yer alıyor. Peki, göğüs büyütme estetiğiyle ilgili en sık sorulan soruları neler olduğunu merak ediyor musunuz?

18.11.2019

Temassız Meme Büyütme

Temmassız (Keller Funnel No Touch) meme büyütme, silikon jel meme implantlarının temassız yerleştirilmesine sağlayan modern bir tekniktir.

15.11.2019

Göğüs büyütmede temassız teknik

Her geçen gün gelişen ve yenilenen tıbbi teknikler, estetik operasyonların daha kısa, başarılı ve yara izin daha da az olmasını sağlıyor. Silikon jel meme implantlarının, silikona elin değmeden temassız yerleştirilmesine imkan tanıyan temassız göğüs büyütme estetiği de bunlardan birisi.

23.09.2019

Meme Büyütme Estetiğinde Doğal Görünüm Artıyor

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, günümüzde yapılan meme estetiği operasyonlarındaki başarı oranın artmasını sağlayan faktörleri sizler için anlattı.

10.09.2019

Dolgun, doğal ve kıvrımlı göğüsler

İster yuvarlak ister damla tipi göğüs olsun, estetik açıdan göğüslerin dolgun olması çok önemlidir. Eğer hamilelik, emzirme ya da kilo değişikliği gibi nedenler ile göğüslerde sarkma oluştuysa meme büyütme ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da yapılm

22.07.2019

Göğüs estetiğinden beklentiler neler?

Doğuştan küçük göğüslü kadınlardan çocuk doğumuna kadar vücutlarında bitmek bilmeyen değişikliklerin yanı sıra sorunlara bir de menopoz eklenince her yaştan kadın göğüs estetiğine karar verebiliyor. Orta yaş kadınlarının göğüs büyütme nedenleri daha genç olan kadınlarınkinden farklıdır.

13.06.2019

Meme estetiğiyle ilgili neler biliyorsunuz?

İki çeşit göğüs tipi bulunur: Yuvarlak ve damla tipi… Bunlardan hangisinin sizin bedeniniz için daha fazla uyumlu olduğunu ve implant boyutunun doğruluğuna doğru karar vermelisiniz.

9.06.2019

Anne Estetiğine Hazır mısınız? Mommy Make Over

Dünyaya yeni bir hayat getirmek inanılmaz derecede güzel, fakat aynı zamanda doğrum öncesi bedeni de özleten bir durum.

14.05.2019

Dik göğüsler daha genç gösteriyor

Zamanla yerçekimine yenik düşen ya da aşırı kilo alıp verme, hamilelik sonra gibi sorunlardan kaynaklanan meme sarkması estetik olmayan görüntüsü yüzünden kadınların başlıca sıkıntılarından biridir. Meme dikleştirme operasyonları yaşadığınız tüm sorunları gidermek ve gerekirse göğsünüze yeniden şekil verme yöntemlerine başvurularak estetik bir görüntü kazandırılabilir.

15.04.2019

Meme Estetiğinden Neler Beklenmelidir?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, hastaların meme estetiği hakkında yeterli bilgiye sahip olmasının operasyonun başarısındaki önemini anlattı.

8.04.2019

Meme estetiğindeki kriterler nelerdir?

Meme estetiği, kişinin imajını ve öz güvenini geliştirir.

18.03.2019

Doğumdan sonra meme şekli düzeltilebilir mi?

Doğumdan sonra göğüslerinizde bozulma olduysa endişe etmeyin, estetik cerrahi ile bu sorunlar düzeltilebilir.

11.03.2019

Meme büyütme estetiğinden beklentiler nelerdir?

Ameliyat sonrası meme şeklinin oturması ne kadar sürer?

12.02.2019

Göğüs estetiği rehberi

Göğüs dikleştirme ile daha sıkı ve daha genç göğüslere kavuşmak mümkün

7.01.2019
Hafızalı silikon, 2019 meme estetiği trendine damga vuracak

Hafızalı silikon, 2019 meme estetiği trendine damga vuracak

Kadınların 2018 yılında en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yer alan göğüs estetiği, yaklaşan 2019’un da popüler estetik uygulamalarından biri olacak.

11.12.2018

Göğüs büyütme estetiği hangi durumlarda yapılır?

Göğüs büyütme estetiği, tüm dünyada geniş bir yaş aralığı arasında oldukça popüler bir estetik operasyon türüdür. Birçok kadın göğüs boyutunu artırmak ya da daha dolgun bir şekil elde etmek için göğüs büyütme estetiği olmayı tercih eder. Estetik cerrahi bu süreci kişiye özel planlanması, hem ideal bir boyuta hem de şekle sokmak için çok sayıda seçenek sunar.

19.11.2018

Göğüs dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

Göğüs dikleştirme, göğüs bölgesini yeniden şekillendirmek ve desteklemek için fazla cildi çıkararak ve çevreleyen dokuyu sıkılaştırarak göğüsleri kaldırma işlemidir. Çünkü kadınların göğüsleri genellikle gençlik şeklini ve sıkılığını yitirerek zamanla değişir. Bu değişiklikler ve ciltte elastikiyet kaybı genellikle gebelik, emzirme, kilo dalgalanmaları, yaşlanma, yerçekimi ve kalıtım gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

8.11.2018

Göğüs Büyütme Estetiği Yaptırma Nedenleri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göğüs büyütme estetiği yaptırma nedenlerini sizler için anlattı.

6.11.2018