Kompozit meme estetiğiyle daha doğal görünüm!

Meme implantı ile göğüs büyütme nasıl yapılır?

Haberin Devamı

Meme büyütme, göğüslerini çok küçük bulan kadınlar için yapılır. Eğer göğüs küçüklüğünün yanı sıra sarkıklık da varsa büyütme ile eş zamanlı olarak göğüs kaldırma operasyonu da gerekli olabilir.

Meme küçüklüğü sorunları için çözüm aranırken, uygulanacak olan operasyonun tekniğini ve başarısını önemli ölçüde meme dokusunu örten derinin kalitesi etkiler. Uygulanan meme implantı, var olan meme dokusunu ve yağ tabakasını kaplayan derinin kaliteli olması estetik operasyonun daha doğal bir görünümle sonuçlanmasını sağlar.

KOMPOZİT GÖĞÜS BÜYÜTMENİN HEDEFİ NEDİR?

Kompozit meme estetiğiyle daha doğal görünüm

Bu operasyonun hedefi memenin hacmini artırmak ve meme dokusunu örten deri tabakasını daha sıkı hale getirmektir. Meme boyutunu artırmak amacıyla çok farklı teknikler uygulanabilir. Bunların arasında meme implantı, yağ transferi ya da “lipofilling”, implant ve lipofilling (kompozit göğüs büyütme) kombinasyonu, mikrocerrahi doku transferi ve dolgu enjeksiyonları ile dış genişletme sayılabilir.

Haberin Devamı

MEME İMPLANTI İLE GÖĞÜS BÜYÜTME NASIL YAPILIR?

Kompozit meme estetiğiyle daha doğal görünüm

Meme implantları esnek, yumuşak ve dayanıklıdır. Meme implantlarının farklı stilleri, kalınlıkları, doku ve esneklik açısından farklı dış katmanları vardır. Günümüzde meme dokusuna daha yakın olduğu içinde silikon jel implantlar daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca implantların şekil ve hacimleri de büyük ölçüde değişiklik gösterir. Damla ya da yuvarlak olmak üzere farklı çeşitleri bulunur. Hastanın isteği ve cerrahın tavsiyesine göre implantın şekline karar verilir. Seçilen implant kişinin var olan meme dokusuna göre kas altı ya da kas üstüne yerleştirilebilir.

KOMPOZİT MEME BÜYÜTME NASIL UYGULANIR?

Kompozit meme estetiğiyle daha doğal görünüm

Bu teknik sayesinde, vücudun başka bir bölgesinden alınan yağ hücreleri derinin altına enjekte edilerek hacim büyütme ve kontur işlemi yapılır. En önemli faydası hiçbir yabancı madde içermediği için alerjik reaksiyona yol açmazlar. Ancak enjekte edilen yağ hücrelerinin yaklaşık %40 ile %60’ı hayatta kalır. Ortalama 6 ay sonra tekrar yağ hücresi enjekte edilmesi gerekir. Bu işlem için ideal donör bölgesi karın ve kalça çevresindeki fazla yağlardır. Ancak günümüzde hyalüronik asit dolgu malzemeleri kompozit meme estetiğinde çok daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede hastaya ayrıca liposuction işlemi uygulanmasına gerek olmaz. Kompozit meme büyütme estetiği çok daha doğal görünüme ulaşmayı sağlayan oldukça faydalı bir tekniktir.

Haberin Devamı

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yazarın Tüm Yazıları