EKSTRA
MENÜ

Meme İmplantı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 122 haberi bulunmuştur.

Meme İmplantı Haberleri

2021 yılı güzellik alanında yeni trendleri beraberinde getiriyor

2021 yılı güzellik alanında yeni trendleri beraberinde getiriyor

Her gelen yeni yılda genç ve dinamik görünme arzusu ile tıbbın getirdiği pek çok yeniliği kullanıyoruz. 2020 yılı tüm dünya için zor geçti. Pandemi sürecinde hem önlemler hem yaşadığımız ağır stres yıpranmamızı daha da arttırdı.

26.01.2021Kişisel Bakım
Meme Estetiğinde Doğal Görünüm Nasıl Sağlanır

Meme Estetiğinde Doğal Görünüm Nasıl Sağlanır?

Meme büyütme estetiği en yaygın uygulanan ve hasta memnuniyeti en yükse olan operasyonlar arasında yer alır. Gelişen teknoloji sayesinde meme estetiğinde doğal görünüm yakalama şansı da her geçen gün artmaktadır. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, meme estetiğinde doğal görünüm nasıl yakalanır sizler için anlattı.

Meme İmplantı hakkında bilmek istediğiniz her şey

'Meme İmplantı' hakkında bilmek istediğiniz her şey

Meme implant işlemleri tüm dünyada en çok uygulanan estetik operasyonların başında geliyor. Yaşa ve yaşama bağlı olarak kimi zaman sağlık amaçlı, kimi zaman da tamamen estetik önceliklerle tercih edilen meme implantı uygulamaları hem çok merak edilen hem de çok ilgi gören konular arasında. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Berker Büyükgüral A'dan Z'ye meme implantını ve buna bağlı operasyonları anlattı.

28.12.2020Kadın
Meme İmplantlarındaki Yeni Trendler

Meme İmplantlarındaki Yeni Trendler

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu meme implantlarındaki trendleri anlattı.

10 soruda meme implantı hakkında bilinmesi gerekenler

10 soruda meme implantı hakkında bilinmesi gerekenler

Meme implant işlemleri son yıllarda en çok uygulanan estetik operasyonların başında geliyor. Bazen estetik kaygılarla, bazen doğum sonrası sarkmalar nedeniyle, bazen de meme kanseri tedavisi sonrası bir gereksinim olarak tercih edilebiliyor. Çok rağbet gören bu alandaki gelişmeler konuya ilgiyle doğru orantılı olarak hızla artarken, meme implantları ve buna yönelik operasyonlar hakkında merak edilenleri Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer 10 soruda yanıtladı.

2.12.2020Sağlık
Meme implantlarında trend

Meme implantlarında trend

Estetik cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu meme implantlarındaki trendleri anlattı.

Doğru Meme İmplantı Seçimi Nasıl Olmalı

Doğru Meme İmplantı Seçimi Nasıl Olmalı?

Göğüs büyütme düşünülüyorsa, özellikle vücuda hangi implant boyutu ve şeklinin en iyi görüneceği hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, doğru implant seçimi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Meme Estetiği Emzirmeye Engel mi

Meme Estetiği Emzirmeye Engel mi?

Meme estetiği ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Ayşin Karasoy Yeşilada, “Emzirme açısından protezin kas altına veya üstüne yerleştirilmesinin etkisi bulunmamaktadır. Dünyada meme estetiğinde yeni jenerasyon protezler biçimini her pozisyonda koruyarak protez dış kılıfı zarar görse bile içindeki silikonun vücut dokuları içine dağılmadığı protezler olarak üretilmektedir” dedi.

Meme Büyütme Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme Büyütme Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs güzelliğine verilen önem yüzyıllar öncesinden günümüze kadar uzanmaktadır. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

Meme estetiği hakkında doğru bilinen yanlışlar

Meme estetiği hakkında doğru bilinen yanlışlar

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, meme estetiği hakkında doğru bilinen yanlışları sizler için anlattı.

23.09.2020Sağlık
Meme Büyütme İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmeli

Meme Büyütme İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüs güzelliğine verilen önem yüzyıllar öncesinden günümüze kadar uzanmaktadır. Dişiliğin sembolu olan göğüsler, birçok faktöre bağlı olarak deformasyona uğrayabilir ya da genetik veya hormonal nedenlerden dolayı gelişimini tamamlayamayabilir. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

Meme Asimetrisi Estetiği Nedir

Meme Asimetrisi Estetiği Nedir?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, meme asimetrisi estetiğinin kadınların yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olduğunu belirtti.

30.03.2020Kişisel Bakım
Meme estetiği hangi durumlarda gereklidir

Meme estetiği hangi durumlarda gereklidir?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, estetik cerrahinin sunduğu imkanlarla hayal edilen göğüslere sahip olmanın mümkün olduğunu belirterek, yapılan operasyonlar hakkında detaylı bilgi verdi.

27.03.2020Sağlık
Silikon meme implantı nedir, neden tercih edilir

Silikon meme implantı nedir, neden tercih edilir?

Silikon implantlar ile meme büyütme ameliyatları tüm dünyada en yaygın yapılan estetik operasyonların başında gelmektedir. Ergenliğin tamamlanmasından sonra kişinin meme hacmini yetersiz bulması,vücuduna göre küçük olduğunu düşünmesi veya doğumsal asimetriler, bu operasyonun yapılması için yeterli birer neden sayılabilir. Silikon meme protezleri, sadece estetik amaçlı değil ayrıca meme kanseri sonrası meme onarımlarında da çok sık kullanılmaktadır. Bu operasyonda yabancı madde kullanılacak olması, haliyle kişilerin kafasında birçok soru işaretine neden olmaktadır.

27.12.2019Sağlık
Daha Dolgun Göğüsler Mümkün mü

Daha Dolgun Göğüsler Mümkün mü?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göğüs estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

27.09.2019Kişisel Bakım
Meme Estetiğinde Bunlara Dikkat

Meme Estetiğinde Bunlara Dikkat!

Meme implantı teknolojisi ve cerrahi tekniklerdeki gelişmeler göğüs büyütmeyi çok güvenli ve etkili bir prosedür haline getirmiş, hastaların hoş ve doğal gözüken sonuçlar almasını sağlamıştır. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

18.07.2019Kişisel Bakım
Meme Estetiği İle İlgili Bilmeniz Gerkenler

Meme Estetiği İle İlgili Bilmeniz Gerkenler

Hızla gelişen teknolojinin yansımalarını gördüğümüz plastik cerrahide bu gelişmelerden en çok faydalanan operasyonlardan birisi de meme implant işlemleri. Gelişen görüntülü teknolojilerle ameliyat sonrasında nasıl bir değişiklik olacağını gören hasta, aynı zamanda yeni nesil implantlar sayesinde çok konforlu bir süreç geçirebiliyor.

Günde 2 bin turist saç ekimine geliyor

Günde 2 bin turist saç ekimine geliyor

Son yıllarda sağlık turizminin lokomotifi saç ekimi oldu. Türkiye’nin bu alandaki hedefi ise 4 yıl sonra 20 milyar dolara ulaşmak. “Günde 2 bin kişi saç ekimi için Türkiye’ye geliyor” diyen DEİK Sağlık Komisyonu üyesi Servet Terziler, “Sadece saç ekimi değil estetik alanında da Türkiye önemli bir pazar. Avrupalılar Brezilya poposu yaptırmak için geliyorlar” dedi.

27.04.2019Ekonomi
Meme Dikleştirme mi, İmplant mı Hangi Daha Sağlıklı

Meme Dikleştirme mi, İmplant mı? Hangi Daha Sağlıklı?

Meme dikleştirme ve meme implantı, estetik ameliyatlardan sonra en çok yaptırılan ameliyatlar arasında yer alıyor. Kadınlar bu işlemlerle meme görünümü, boyutu ve gençliği bakımından dikkat çekici bir değişiklik yakalıyor.Peki, kim hangi işlemi yaptırmalı? Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, konu hakkında bilgi verdi.

Meme dikleştirme mi, implant mı yaptırmalıyım

Meme dikleştirme mi, implant mı yaptırmalıyım?

Peki göğüs dikleştirme mi, implant mı yaptırılmalı? Hastanın meme durumu ve estetik operasyondan beklentisi dikkate alınarak, hangisinin yapılması gerektiğine karar verilebileceğini belirten Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, bu konuda şu bilgileri verdi.

13.02.2019Kişisel Bakım
Meme estetiği operasyonu nasıl yapılır

Meme estetiği operasyonu nasıl yapılır?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk; meme estetiği cerrahisi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

9.10.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

Dolgun ve dik göğüslere sahip olabilirsiniz

Göğüs büyütme estetiği fiziksel olarak görünümü geliştirir, özgüveni artırır, kıyafet seçiminde özgürlük sağlar, sosyal ilişkilerde kişiye rahatlık sağlar. Göğüs büyütme estetiği kadının genel vücut yapısıyla uyumlu, dolgun ve dik bir görünüm sağladığı sürece başarılı bir sonuca ulaşılmış demektir.

28.01.2021

Göğüs Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Göğüs büyütme bir kadının göğsünün boyutunu, şeklini ve dolgunluğunu artırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Göğüs büyütme işlemi: Doğal küçük göğüsleri büyütmek.

7.10.2020

Meme büyütmede temassız yöntem

Meme büyütme estetiğinde temassız yöntem olan (Keller Funnel No Touch) estetik cerrahide enfeksiyon kapma riskini minimuma indiren modern bir yöntemdir. Hijyenin ve sterilizasyonun öneminin arttığı günümüz şartlarında güvenilirliği ile daha da ön plana çıkmaktadır.

19.08.2020

Silikon tek başına yeterli olmayabilir

Meme büyütme estetiği operasyonlarında sadece silikon kullanımı bazı durumlarda tek başına istenilen estetik görünümü sağlamayabilir. Silikon implantların konturları belirgin kalarak doğal görünüme engel olabiliyor. Peki, bu durumda ne yapılması gerekiyor?

6.08.2020

Silikon emzirmeye engel mi?

Geçen gün, hepimizin çok sevdiği, benim de kendisini desteklediğim bir anne, arkadaşının daha önce geçirdiği silikon ameliyatı nedeniyle emziremediğinden bahsetti. Önce bi şaşırdım. Destek almış mı diye sordum. "Destek almadı çünkü meme operasyonu geçirmiş, nasıl emzirecek ki?" dedi. İşte bir emzirme efsanesi daha!

30.06.2020

Kompozit Göğüs Büyütme Tekniği

Göğüs estetiğinde doğal görünüm çok önemli. Hasta dolgun, kıvrımlı ve estetik olduğu belli olmayan göğüslere sahip olmak ister. Doğal görünüm için ise meme implantlarının konturlarının belli olmaması gerekir. Peki, bu nasıl sağlanır?

19.06.2020

Meme implantı doğal durur mu?

Meme implantıyla meme büyütme estetiğinde ideal boyuta sahip, implantın konturlarını belli etmeyen, doğal meme dokusu hissi veren sonuçlar elde edilmesi hedeflenir. Peki, bu operasyon nasıl yapılır, doğal bir görüntü sağlanır mı? İşte merak edilenler…

17.02.2020

Meme asimetrisi estetiği nasıl yapılır?

Aslında her göğüs asimetriktir. Ancak bazı kişilerde bu durum ilk bakışta dışarıdan belli olacak belirgindir. Asimetrik meme göğüs şeklinin, boyutunun ve meme başı pozisyonunun diğer memeye göre farklı olmasıdır. Bu durum kalıtım, hamilelik, kilo alıp verme, yaşlanma, jinekomasti, emzirme ya da menopoz gibi farklı nedenler ile ortaya çıkabilir.

10.02.2020

Silikon meme implantı nedir, neden tercih edilir?

Silikon implantlar ile meme büyütme ameliyatları tüm dünyada en yaygın yapılan estetik operasyonların başında gelmektedir. Ergenliğin tamamlanmasından sonra kişinin meme hacmini yetersiz bulması,vücuduna göre küçük olduğunu düşünmesi veya doğumsal asimetriler, bu operasyonun yapılması için yeterli birer neden sayılabilir. Silikon meme protezleri, sadece estetik amaçlı değil ayrıca meme kanseri sonrası meme onarımlarında da çok sık kullanılmaktadır. Bu operasyonda yabancı madde kullanılacak olması, haliyle kişilerin kafasında birçok soru işaretine neden olmaktadır.

20.01.2020

Meme Estetiğinde Göğüslerde Hissizlik Oluşur mu?

Meme estetiği operasyonlarında ilk başlarda hissizlik oluşması beklenen bir durumdur. Ancak tüm operasyonlarda tamamen bir his kaybı oluşma riski düşüktür. Memenin ya da meme ucunun alınmasını gerektiren özel bir sağlık koşulu yoksa tamamen bir his kaybı yaşanması beklenmez.

8.01.2020

2020 estetik trendleri neler?

2020 yılının herkese sağlık, mutluluk ve güzellik getirmesini diliyorum. Hiç şüphe yok ki yeni yılda da estetik cerrahi daha da güzel görünmek isteyen herkese destek vermeye devam edecek.

30.12.2019

Meme Estetiğinde İmplantlar Neden Belli Olur?

Eğer göğüslerde yeterli yumuşak doku yoksa ve kişinin genel vücut yapısıyla uyumlu olmayacak boyutlar seçilirse implantların hatları belli olur. Bu da göğüslerin doğal bir görünüme sahip olmamasına yol açar.

7.12.2019

Meme estetiğiyle ilgili sık sorulan sorular

Göğüs büyütme estetiği en sık uygulanan cerrahi operasyonların başında yer alıyor. Peki, göğüs büyütme estetiğiyle ilgili en sık sorulan soruları neler olduğunu merak ediyor musunuz?

18.11.2019

Temassız Meme Büyütme

Temmassız (Keller Funnel No Touch) meme büyütme, silikon jel meme implantlarının temassız yerleştirilmesine sağlayan modern bir tekniktir.

15.11.2019

Meme Büyütme Estetiğinde Doğal Görünüm Artıyor

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, günümüzde yapılan meme estetiği operasyonlarındaki başarı oranın artmasını sağlayan faktörleri sizler için anlattı.

10.09.2019

Dolgun, doğal ve kıvrımlı göğüsler

İster yuvarlak ister damla tipi göğüs olsun, estetik açıdan göğüslerin dolgun olması çok önemlidir. Eğer hamilelik, emzirme ya da kilo değişikliği gibi nedenler ile göğüslerde sarkma oluştuysa meme büyütme ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da yapılm

22.07.2019

Meme estetiğiyle ilgili neler biliyorsunuz?

İki çeşit göğüs tipi bulunur: Yuvarlak ve damla tipi… Bunlardan hangisinin sizin bedeniniz için daha fazla uyumlu olduğunu ve implant boyutunun doğruluğuna doğru karar vermelisiniz.

9.06.2019

Yaza daha enerjik bir görünümle girilebilirsiniz

Bazı estetik operasyonlar kişilerin çok daha genç görünmelerini sağlar. Herkes kendisini daha güzel, daha öz güvenli ve daha iyi hissetmek ister. Bazı operasyonlar güzel ve enerjik görünüme destek olduğu için kişilerin daha öz güvenli olmalarına da yardımcı olur.

24.04.2019

Meme İmplantları Hakkında 5 Şehir Efsanesi

Hemen her gün onlarca hastam meme implantları hakkında bana sorular soruyor. Bu sorulardan anlıyorum ki göğüslerini büyütmek isteyenlerin çoğunun kafası çok karışık zira etrafta bir dolu yalan yanlış bilgi var ve hangisinin doğru olduğunu bilemiyorlar.

5.04.2019

Meme estetiğindeki kriterler nelerdir?

Meme estetiği, kişinin imajını ve öz güvenini geliştirir.

18.03.2019

Meme Estetiği Öz Güven Tazeliyor

“Meme estetiği öz güven tazeler” desem ne dersiniz? Göğüslerin güzelliğiyle, öz güven arasında nasıl bir ortak payda var demeyin zira, göğüslerini yaptırdıktan sonra gerçek anlamda mutlu olan ve tekrar öz güvenini kazanan hastalarımı ben biliyorum.

27.02.2019

Meme asimetrisi düzeltilebilir mi?

Psikolojik durumundan kıyafet seçimine kadar çeşitli sıkıntılara yol açabilir.

10.12.2018

Asimetrik göğüs yaşam kalitesini düşürebilir

Aslında her göğüs bir diğerinden boyut olarak biraz daha farklıdır. Ancak bazı kişilerde bu durum dışarıdan belli olacak kadar daha belirgindir. Asimetrik göğüs; göğüs şeklinin, boyutunun ve meme başı pozisyonunun diğer memeye göre farklı olmasıdır. Bu durum genetik, hamilelik, kilo alımı, emzirme, yaşlanma, jinekomasti ya da menopoz gibi farklı sebeplerden ortaya çıkabilir.

3.12.2018

Göğüslerinizi nasıl büyütebilirsiniz?

Meme estetiği öncesi boy, kilo, kalça ve göğüs bölgesi genişliği hesaplamaları mutlaka yapılmalı

16.07.2018

Temassız göğüs büyütme estetiği nedir?

Temassız göğüs büyütme tekniği aynı zamanda minimal kesi uzunluğu imkanı da sağlar.

12.02.2018

Meme büyütmede 3D tekniği nedir?

En ideal meme şekli ve boyutuna karar vermek için kadınlar için zaman alan ve zor bir süreçtir.

3.01.2018

Kompozit meme büyütmeyle doğal görünüm

Göğüs estetiğinde doğal görünüm çok önemli.

12.12.2017
Bu yıl göğüs dekoltesi çok moda

Bu yıl göğüs dekoltesi çok moda

Orantısız vücut hatlarından memnun olmayanlar, yetersiz meme büyüklüğü, aşırı kilo verme, emzirme dönemi, sağlık problemi ve daha fazlası. Meme estetiği, kadınlar için gerek estetik açıdan gerek sağlık nedeniyle merak uyandıran konular arasındadır.

2.11.2017