EKSTRA
MENÜ

Meme

Meme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.921 Meme haberi bulunmuştur.

Meme Haberleri

Egzersiz Nedir, Faydaları Nelerdir Aerobik, İnterval Ve İzometrik Egzersizler Nasıl Yapılır

Egzersiz Nedir, Faydaları Nelerdir? Aerobik, İnterval Ve İzometrik Egzersizler Nasıl Yapılır?

İnsan sağlığı kaliteli bir yaşam sürdürmek için çok önemli bir etmendir. Kaliteli bir yaşamın ilk şartı da düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Peki egzersiz nedir, faydaları nelerdir? Aerobik, interval ve izometrik egzersizler nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
Yaza girmeden vücudunuzu şekillendirin

Yaza girmeden vücudunuzu şekillendirin

Yaza hazır girmeyi kim istemez ki? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu vücudunuzu yaza hazırlayacak uygulamaları anlatıyor.

Tarımda kullanılacak İHAlar ruhsatlandırılacak

Tarımda kullanılacak İHA'lar ruhsatlandırılacak

Tarımda zirai mücadele amacıyla bitki koruma ürünü uygulamalarında kullanılabilecek insansız hava araçları (İHA), Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılacak.

9.06.2021Ekonomi
Prof. Dr. Derya Unutmaz koronavirüs ilacı için tarih verdi...

Prof. Dr. Derya Unutmaz koronavirüs ilacı için tarih verdi...

Tüm dünyada koronavirüs salgınına karşı aşı ve ilaç çalışmaları devam ederken Prof. Dr. Derya Unutmaz, Covid-19 ilacının yaz ortasında ya da en geç sonbaharda piyasaya çıkacağını düşündüğü söyledi. Prof. Dr. Unutmaz ayrıca, 'Şu anda müthiş bir yarış var virüsle aşılanma arasında. Bizim de önümüzde çok fazla zamanımız kalmadı. Çünkü bu Delta varyantı (Hindistan varyantı) çok hızlı yayılıyor. Onun için aşılanma ile onun önüne geçmemiz lazım. Geçemezsek, gerçekten önümüzdeki bir iki ayı yine çok zor geçirebiliriz.' dedi.

7.06.2021Gündem
Meme kanserine yakalanan Canan Ergüderden haber var

Meme kanserine yakalanan Canan Ergüder'den haber var!

Nisan ayında meme kanserine yakalandığını duyuran ve rol aldığı diziden ayrılan Canan Ergüder, tedavisine devam ediyor.

4.06.2021Magazin
Bir can kayboldu... İddianamesi 10 yılda yazıldı

Bir can kayboldu... İddianamesi 10 yılda yazıldı!

Belgin Thind, fazla kilolarından kurtulmak için 2011 yılında Almanya’dan İstanbul’a geldi. Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doç Dr. İbrahim Aşkar’ın yaptığı yağ aldırma operasyonu sonunda hayatını kaybetti. Ailesinin başlattığı hukuk mücadelesinde tazminat davası devam etti ancak ceza davasının açılması 10 yılı buldu.

4.06.2021Gündem
‘Bittik’ diyen sanatçılardan ortak öneri: 24.00’e kadar müzik yapalım

‘Bittik’ diyen sanatçılardan ortak öneri: 24.00’e kadar müzik yapalım

‘Kademeli normalleşme’ takviminde yer almayan ve 1.5 yıldır sahnelerden uzak kalan sanatçılar-sahne emekçileri isyan etti. Kararın acilen gözden geçirilmesini talep eden sanatçılar ‘Gözünü yumma, sahneye sahip çık!’ diyerek birlik çağrısı yaptılar. Sokağa çıkma yasağının en azından 24.00’e çekilmesini isteyen müzisyenler, böylelikle iş yapabilmeyi ve evlerine ekmek götürebilmeyi umuyor.

2.06.2021Gündem
27 yaşından sonra vücut eskimeye başlar

27 yaşından sonra vücut eskimeye başlar

Her hastalıkta erken teşhisin çok önemli olduğunu belirten Dr. Mehmet Topçu, belli bir yaştan sonra 6 ayda bir kan testlerinin, iki yılda bir de görüntülü ‘MR’ çektirerek vücudun içinin kontrol edilmesinin gerektiğini söyledi: “İnsan vücudunun en zirvede olduğu yaş 27’dir ve o yaştan sonra vücudumuz eskimeye başlar. Saçlarımızın beyazlaması, yüzümüzün kırışması gibi akciğerimiz, karaciğerimiz, damarlarımız ve bütün vücudumuz eskimeye başlamaktadır. 50-60 yaşlarında beynimizin, boyun ve beyin damarlarının hangi halde olduğunu merak etmeliyiz. MR görüntülemeyle bunları kontrol ettirmeliyiz, gerekirse tedavisini yaptırmalıyız.”

29.05.2021Avrupa
Hekimlerinden annelere tavsiyeler

Hekimlerinden annelere tavsiyeler

Ülkemizde olduğu gibi genç ve çocuk nüfus oranının yüksek olduğu ülkelerde çocuk sağlığı ile ilgili sorunlar ve bunların çözümüne yönelik çalışmalar sağlık sisteminin tüm basamaklarında büyük öneme sahiptir. Çocuk sağlığının korunması, hastalıklarının tedavisi için yapılan çalışmalar ailelerin ve dolayısı ile toplum sağlığının iyileşmesi ve toplumsal gelişiminin sağlanması için de en önemli araçlardan birisidir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları çok geniş ve kendi içinde bazı farklılıklar gösteren bir hizmet alanı olarak değerlendirilebilir.

Cea Nedir Ortalama Değeri Kaç Olmalıdır Karsinoembriyonik Antijen Neden Yükselir

Cea Nedir Ortalama Değeri Kaç Olmalıdır? Karsinoembriyonik Antijen Neden Yükselir?

Vücudumuzda bazı vitamin ve minerallerin eksik olması durumunda çeşitli hastalıklar ortaya çıkabilir. CEA değeri, kolon kanseri ve rektum gibi gastrointestinal sistem türü kanserlerin belirleyicisi olarak bilinir. CEA nedir ortalama değeri kaç olmalıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Sağlık
Anomali Nedir Doğumsal Anomali Nedir, Nedenleri Nelerdir

Anomali Nedir? Doğumsal Anomali Nedir, Nedenleri Nelerdir?

Anne karnında fetusun gelişim sürecinde kalıtımsal hastalık, radyasyona maruz kalma ve anne rahminde şekil bozukluğu gibi pek çok nedenden dolayı bebeğin fiziki görüntüsünde ve yapısında meydana gelen sorunlarla anomali ortaya çıkar. Anomali nedir? Tüm detayları ile derledik.

26.05.2021Sağlık
Daha Hoş Bir Silüet İçin

Daha Hoş Bir Silüet İçin

Meme küçültme ameliyatı hoş, genç ve sağlıklı bir silüet sağlar.

Yaşamı da yaşam kalitesini de korumak için tiroidimize iyi bakmamız gerekiyor

Yaşamı da yaşam kalitesini de korumak için tiroidimize iyi bakmamız gerekiyor

Rahat bir nefes almak, rahat konuşmak, yemek yerken yutkunma zorluğu yaşamamak… Hepsi yaşam rutini içinde sahip olduğumuz özellikler olsa da tiroidin fonksiyonlarını yerine getirmemesi ve kansere yol açmasıyla birer lükse dönüşebiliyor. Boyunda şişlik, nefes darlığı, yutkunmada zorluk, ses kısıklığı, kilo artışı veya kaybı, cilt ve saç kalitesinde bozulma, yorgunluk ve duygu durum bozukluğu gibi bulguları da beraberinde getiren tiroid sorunları ise düzenli tetkik ve doktor kontrolü ile üstesinden gelinebiliyor.

24.05.2021Sağlık
Lenf nodu nedir ve zararlı mıdır Memede lenf nodu nasıl tedavi edilir

Lenf nodu nedir ve zararlı mıdır? Memede lenf nodu nasıl tedavi edilir

Lenf nodu, bağışıklık sisteminin önemli bir parçasıdır ve vücuttaki enfeksiyonlarla savaşmaktan sorumludur. Bu nedenle özellikle çocukluk çağında lenf düğümlerinin işlevlerini yerine getirirken sıklıkla büyüdükleri görülebilir. Fakat bu büyüme bazen ciddi hastalıkların işareti olabilmektedir. Bu nedenle uzmanlar, şişmiş lenf düğümleri durumunda derhal tıbbi yardım almanızı önermektedir. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.05.2021Araştırma

‘Sizi vücutlarınızdan, kıyafetlerinizden, mesleklerinizden, cüzdanlarınızdan, aile tarihinizden, sevilmemiş yerlerinizden bağımsız olarak seviyorum!’

Cemal Süreya’nın o çok sevilen dizelerini bilirsiniz: ‘Hayat kısa / Kuşlar uçuyor’. Müzisyen Kalben geçen hafta Instagram’da dış görünüşünü eleştiren bir takipçisine, bu dizelere atıfla ‘Hayat kısa, memeler sarkıyor’ diye yanıt verdi. Bu ifade kısa zamanda bir ‘beden olumlama’ sloganına dönüştü. Kalben’le bu hareketi ve haftaya çıkacak yeni şarkısını konuştuk.

16.05.2021Hürriyet Pazar
Meme kanserine yakalanan eşi için 1200 kaktüslü hobi bahçesi kurdu

Meme kanserine yakalanan eşi için 1200 kaktüslü hobi bahçesi kurdu

ADANA’da Hasan Gülmez (71), meme kanserine yakalanan 49 yıllık eşi Fikriye Gülmez’e (65) hastalıkla mücadelesinde destek olmak için yaşadıkları evin arkasında bin 200’i aşkın kaktüsün bulunduğu hobi bahçesi kurdu. Eşiyle aralarında hiç eksilmeyen bir sevginin olduğunu belirten Hasan Gülmez, “Kaktüs, vücudundaki radyasyonu alır. Huzur ve uyku verir. Her bir kaktüs kadar kendisini çok seviyorum” dedi.

15.05.2021Gündem
Nur Fettahoğlu: Kendimi erkek karakterleri oynamak isterken buluyorum

Nur Fettahoğlu: Kendimi erkek karakterleri oynamak isterken buluyorum

Tam bir Akrep kadını olduğunu söylüyor, kendini ‘tuttuğunu koparan, biraz da gizemli bir tarafı olan, inatçı’ sözleriyle tarif ediyor. Hayatımıza ‘Aşk-ı Memnu’da canlandırdığı Peyker rolüyle giren Nur Fettahoğlu, şimdilerde çocuğu katil olmuş bir anneyi oynuyor. Onunla çocukluğunu, anne olmayı ve oyunculuk serüvenini konuştuk.

Kist Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Kist Belirtileri Hakkında Bilgi

Kist Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Kist Belirtileri Hakkında Bilgi

İnsanların başına gelebilecek olan çok sayıda hastalık vardır. Bu hastalıkların en korkulanı ise kistlerdir. Kistlerin iyi huylu olanı olduğu gibi kötü huylu olanı da vardır. Sizler için Kist nedir ve çeşitleri nelerdir? Kist belirtileri nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

10.05.2021Sağlık
‘En fazla iki ay yaşar, çok umutlu olmayın’ demişlerdi... ‘Nasıl bakacağımı kimsenin bilmediği kızım, şimdi 30 yaşında’

‘En fazla iki ay yaşar, çok umutlu olmayın’ demişlerdi... ‘Nasıl bakacağımı kimsenin bilmediği kızım, şimdi 30 yaşında’

Ceren Pekoğlu ‘cam kemik’ hastası olarak doğdu... Muratcan Çiçek’in de hareketlerinde bir sorun olduğu henüz iki aylıkken fark edilse de ancak 1.5 yaşında konabildi spastik engelli tanısı... Annelerinin binbir emekle büyüttüğü iki genç onlar... Ceren’in annesi Ayşe Sarı, hemşire sıfatının yanına engelli bireylere daha fazla yardımcı olabilmek için sosyal hizmet uzmanlığını da ekledi. Muratcan’ın annesi Nilgün Çiçek ise spastik nedir bile bilmezken oğlunun nasıl bir eğitim alması gerektiğini araştırdı, tedavilere götürdü. Muratcan Google’dan burs alan ilk engelli Türk olarak tarihe geçti. Ceren de üniversite bitirdi, memur oldu... Sarı ve Çiçek’le anne oldukları günden bugüne hikâyelerini dinledik.

Acısını saklayan Harold kimdir, gerçek adı nedir

Acısını saklayan Harold kimdir, gerçek adı nedir?

Acısını saklayan Harold ismiyle ünlenen Macar asıllı isim Andras Istvan Arato, biyografisi ile merak ediliyor. Çekildiği fotoğrafın hikayesini anlatan acısını saklayan Harold, Türkiye tatilinin buna katkısının yüksek olduğunu söylüyor. Peki, acısını saklayan Harold kimdir ve hayat hikayesi nedir? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

7.05.2021Gündem
Büyük göğüsler omuz ağrısına yol açıyor

Büyük göğüsler omuz ağrısına yol açıyor

Büyük göğüslerin omuz ve sırt ağrısına yol açtığı için sağlık nedeniyle de küçültme ve dikleştirme estetiğinin yapılabildiğini belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Hamilelik belirtileri nelerdir, nasıl olur ve ne zaman başlar? (İlk hafta 7 günde en erken gebelik belirtileri)

Hamilelik belirtileri, her ne kadar bazı istisnalar olsa da çoğu kadında aynı şekilde görülür. Bu belirtilerin süreleri ve sıklıkları değişiklik gösterebilir. Belirtiler her ne kadar bazı istisnalar olsa da çoğu kadında aynı şekilde görülür. Ayrıca bazı kadınlar regl öncesi dönem ile hamilelik belirtilerini karıştırabilir. Ancak hamileliğin en önemli belirtisi adet (regl) döneminde adet görmemektir. Peki hamilelik nasıl oluşur, ne zaman başlar? hamilelik belirtileri nelerdir? İlk hafta hamilelikte hangi belirtiler görülür? İşte Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Cengiz ve Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Embriyolog Op. Dr. Öznur Dündar Akın'ın verdiği bilgiler doğrultusunda erken hamilelik belirtileriyle ilgili detaylı bilgiler...

Meme kanserine yakalanan Canan Ergüderden haber var

Meme kanserine yakalanan Canan Ergüder'den haber var!

Nisan ayında meme kanserine yakalandığını duyuran ve rol aldığı diziden ayrılan Canan Ergüder, tedavisine devam ediyor.

6.05.2021Magazin
İki kez kanseri yenen Nurcan Çelikin hikayesi: Bu acıyı sonlandırın

İki kez kanseri yenen Nurcan Çelik'in hikayesi: Bu acıyı sonlandırın

Turkcell Kadın Futbol Ligi'nde bu sezon Kireçburnu Spor Kulübü forması altında boy gösteren 41 yaşındaki Nurcan Çelik, 27 yıllık futbol yaşantısı sırasında 2 kez kanser hastalığına yakalandı. Futbol ve spora olan tutkusuyla hastalığı 2 kez yendiğini ifade eden Nurcan Çelik, birçok konuda Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

6.05.2021Futbol
Meme Büyüme Estetiği

Meme Büyüme Estetiği

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu Meme Büyütme Estetiğini Anlatıyor...

Balina Ne Yer Balinalar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Balina Ne Yer? Balinalar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Balinalar suda yaşayan hayvanlardan biridir. Balinalar birçok kişi tarafından merak edilerek araştırılıyor. Balinaların sahip olduğu çok farklı özellikler bulunuyor. Balinaların ne yediği nelerle beslendiği merak edilen konular arasındadır. Balina ne yer? Balinalar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Menajerimi Aradan Feris ayrıldı mı, neden yok

Menajerimi Ara'dan Feris ayrıldı mı, neden yok?

Star TV’nin sevilen dizilerinden Menajerimi Ara’nın 35. Bölümünde Feris karakterini canlandıran Canan Ergüder vedasıyla üzdü. Kendi sosyal medyasında da veda paylaşımı yapan Canan Ergüder, güçlü ve işkolik bir kadını canlandıran Feris karakteriyle çok beğenilmişti. Veda paylaşımları sonucu seyirciler, Menajerimi Ara’dan Feris ayrıldı mı, neden yok sorularının yanıtlarını araştırmaya başladı. İşte Feris karakterini canlandıran Canan Ergüder’den açıklama...

2.05.2021Televizyon
Mastit nedir, neden olur Mastit belirtileri ve tedavisi

Mastit nedir, neden olur? Mastit belirtileri ve tedavisi

Mastit (meme iltihabı), genel olarak emziren annelerde görülen bir rahatsızlık. Bununla birlikte emzirmeyen kadınlarda da görülebilir. Tedavi edilmediğinde de farklı sorunlara yol açabilir. Peki mastit nedir, neden olur? Mastit belirtileri ve tedavisi...

4 yaşındayken çekilen fotoğraf tüm hayatını değiştirdi O küçük kız şimdi ne yapıyor

4 yaşındayken çekilen fotoğraf tüm hayatını değiştirdi! O küçük kız şimdi ne yapıyor?

Adını bilen pek yok ama gülümsemesini sosyal medyada gören herkes "Eyvah yine ne oldu acaba?" diye sormadan edemiyor. Milyonlarca kişinin çok iyi bildiği o fotoğraf geçtiğimiz günlerde 00.000 dolara satıldı. Peki o gülümsemenin ardındaki hikayeyi biliyor musunuz?

1.05.2021Dünya
Kalanşo Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kalanchoe Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kalanşo Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kalanchoe Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Küçük rengarenk çiçekler açan, bakımı son derec kolay ve az yer kaplayan bir saksı çiçeği yetiştirmek istiyorsanız Kalanşo çiçeğinden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Sizin için çok fazla sorulan Kalanşo çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kalanchoe çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konu başlıklarını tüm detayları ile derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Robotik yarışmasına Türkiye damgası

Robotik yarışmasına Türkiye damgası

Lise öğrencilerinin meme kanseri hastaları için geliştirdiği cep telefonu uygulaması, dünya çapında 882 takımın katıldığı global turnuvada yarı finale kaldı. İzmir Amerikan Koleji kız öğrencilerden oluşan “ACI 35 Robotik Takımı” yarı finallere kalan tek Türk takımı oldu

29.04.2021Eğitim
Kuşburnu Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Kuşburnu Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Kuşburnu Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Dünya üzerinde birçok yağlı tohum ve yağlı meyve bulunmaktadır. Bu meyvelerden bir tanesi de kuşburnu meyvesidir. Kuşburnu çekirdeği yağı nedir? Kuşburnu çekirdeği yağı nasıl yapılır? Kuşburnu çekirdeği yağı neye iyi gelir? Kuşburnu çekirdeği yağı faydaları nelerdir? Kuşburnu çekirdeği yağının kullanımı nasıldır? İşte kuşburnu çekirdeği yağı ile ilgili bütün detaylar.

Meme kanserinin erken teşhisinde anahtar rol oynayan dijital tanı yöntemleri

Meme kanserinin erken teşhisinde anahtar rol oynayan dijital tanı yöntemleri

Meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığı bilinen bir gerçek… Dolayısıyla kadınlar, 25 yaşından itibaren kendilerini düzenli olarak muayene etmeli, ilerleyen yaşlarda ise tarama yöntemlerine başvurmalı. Bu noktada devreye en çok tercih edilen yöntemlerin başında dijital tanı formülleri giriyor.

26.04.2021Sağlık
Canan Ergüder rol aldığı diziye veda etti

Canan Ergüder rol aldığı diziye veda etti

Meme kanserine yakalanan ve tedavi sürecine başlayan Canan Ergüder, rol aldığı diziye veda etti.

26.04.2021Keyif
Kansere yakalanan Canan Ergüderden Menajerimi Araya veda mesajı

Kansere yakalanan Canan Ergüder'den Menajerimi Ara'ya veda mesajı

Meme kanseri nedeniyle Menajerimi Ara dizisine veda eden Canan Ergüder, veda paylaşımında "Bazen izlediğimiz yol beklenmedik bir viraj alabiliyor. Önemli olan fazla sarsılmadan yolla beraber akabilmek" dedi.

26.04.2021Televizyon

Yazar Sonuçları

Cinsel isteksizlik, sertleşme problemi ve kısırlığın nedeni hormonlar olabilir

Yunanca'da "uyarmak, canlandırmak" anlamındaki 'ormóni' kelimesinden gelen 'Hormon', iç salgı bezlerimiz vasıtasıyla kana geçerek organlarımızın düzgün işlemesini sağlayan maddelerin genel adıdır. Bu maddelerin ne denli önemli olduğunu ise ancak hormonlarımızda dengesizlikler meydana geldiğinde anlarız.

7.06.2021

Erkekler de, kadınlar da risk altında

EĞER yediğinize, içtiğinize, aktivite düzeyinize, uyku kalitenize ve stres yönetiminize dikkat ederseniz kanserlerin pek çoğunu önlemeniz mümkün. Kanserde erken tanı çok önemli. Teşhis erken konulduğunda tecrübeli tıbbi bir ekip ve güçlü teknolojik altyapıyla mükemmele yakın sonuçlar alınabiliyor. Tınaztepe Hastanesi Genel Cerrahi Profesörü Mehmet Füzün, kısa ama öz kolorektal kanseri anlattı.

7.06.2021

Gebelik takibi nasıl olmalı?

Gebelik takibi anne ve bebek için çok önemli bir süreçtir. Gebelik takibi süresince kendi sağlığınızı ve bebeğinizin sağlığı izlenir, beslenme ve aktivite yönergeleri sağlanır, doğum ve doğum sırasında neler bekleyeceğinizi açıklanır ve bebeğin bakımı ve beslenmesi konusunda ipuçları sunulur.

1.06.2021

Kanser Tedavisinde Doğal Bir Gıda Takviyesi Olarak Arı Sütü

Arı sütü nedir? Arı sütü, işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladığı, kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesinde kullanılan doğal bir arı ürünüdür.

31.05.2021

Güzelleşmek için yaz molası vermek şart değil

Özellikle ilkbaharda kendileri için medikal estetik ya da estetik operasyon düşünenlerde “yaz gelmeden halletmeliyim” telaşını görüyoruz. Bu haftaki yazımda yazın hangi operasyonların ve müdahalelerin yapılabileceğini paylaşmak istedim.

31.05.2021

Premenstruel sendrom (PMS) ile ilgili merak edilenler

Premenstruel sendrom (PMS); adet öncesi gerginlik sendromudur. Adet döngüsü esnasında kadınların hormon seviyeleri değişir, özellikle yumurtlama zamanı ve sonrasında bu değişiklik bariz bir hal alır.

26.05.2021

Doğal Kıvrımlı Göğüs Estetiği

Meme isteğinde doğal kıvrımlar oluşturmak ve meme implantının konturlarının belli olmaması mümkün mü?

26.05.2021

Erkeklik hormonu testosteron

Testosteron insan ve hayvanlarda bulunan bir hormondur. Erkeklerde testisler tarafından üretilir. Kadın yumurtalıkları az miktarda testosteron üretebilir. Testosteron üretimi ergenlik çağında artmaya başlar ve otuzlu yaşlardan itibaren yavaşlar. Yaşlı erkeklerde testosteron üretimi yaşla birlikte belirgin azalmıştır.

21.05.2021

Göğüs estetiği özgüveni artırabilir

Çok az insan vücudundan tamamen memnundur. Bazıları için bu memnuniyetsizlik, nasıl alışveriş yaptığından tatillerinden ne kadar keyif aldığına kadar yaptığı her şeyi etkileyebilir. Neyse ki, estetik ameliyat yoluyla görünüşü iyileştirmek ve özgüveni geri kazanmak söz konusu olduğunda, her zamankinden daha fazla seçeneğiniz var. Göğüslerinden memnun olmayan kadınlar, estetik cerrahinin sunduğu imkanlardan faydalanarak daha estetik göğüslere sahip olabilirler.

18.05.2021

Güneşte şifa da var risk de var

Yaz döneminin gelmesi ile artık güneşe daha fazla maruz kalacağız.

15.05.2021

Eleştiride kıskanç çözümde cömert olmak

Pandemi sürecinin zor ve kritik bir virajındayız. Bir çeşit “sınırlı kapanma dönemi”ne girdik. Bu dönemi iyi değerlendirmek, kısıtlamalara “elimizden geldiği kadar” değil, “daha da fazlası”yla uyum göstermek mecburiyetindeyiz.

6.05.2021

E Antalya’da korona yok muydu?

Antalya otellerinin bazıları kural tanımazlıkta büyük atağa kalktı. Sanki kapılarından girince Covid yokmuşçasına, her gün yüzlerce insan hayatını kaybetmiyormuşçasına, mutasyon falan umurlarında değilmişçesine partiler yapılıyor otellerde.

4.05.2021

Andropoz her şeyin sonu değil

İlerleyen yaşla beraber erkeklerde ruhsal ve bedensel birtakım değişimler meydana gelir. Andropoz olarak adlandırılan bu dönemde, erkekler de kadınların menopoz dönemindekine benzer şekilde hem ruhsal hem de fiziksel açıdan bazı sorunlar yaşayabilir

28.04.2021