EKSTRA
MENÜ

Eylem

Eylem haberleri sayfasında güncel ve son dakika Eylem hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 51.265 Eylem haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Eylem, topluluk halinde bir olayı, hareketi, kurum ya da kuruluşu protesto etmek amacıyla yapılan izinli ya da izinsiz gösteriler

Eylem, eyleme işi, fiil, hareket, aksiyon

Eylem veya Fiil, Türkçede iş, oluş, hareket ve durum bildiren sözcük

Eylem Haberleri

E ile başlayan kelimeler nelerdir Sonu e harfiyle biten kelime listesi (3, 4, 5, 6 ve 7 harfli)

E ile başlayan kelimeler nelerdir? Sonu e harfiyle biten kelime listesi (3, 4, 5, 6 ve 7 harfli)

D harfinden sonra, F harfinden önce gelen E, alfabemizin 6. harfidir. Ülkemizde E harfiyle başlayan şehirler ve ilçeler şunlardır: 1- Edirne 2- Eskişehir 3- Elazığ 4- Edremit 5- Elmalı. Esma, Emre, Emine, Elif, Emel ve Enis ise, ülkemizde en popüler olan isimler arasında yer alıyor. E ile başlayan ve biten kelimeler nelerdir tüm detayları ile derledik.

26.10.2021Sözlük
IKBY Başkanı Barzani: PKK terör örgütü başından beri baş ağrısı

IKBY Başkanı Barzani: PKK terör örgütü başından beri baş ağrısı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, terör örgütü PKK'nın IKBY için baş ağrısı olduğunu belirterek, PKK'nın en başından beri Erbil'deki IKBY hükümetinin karşısında durduğunu söyledi.

26.10.2021Dünya
BDDK Başkanı açıkladı Salgının başlangıcından itibaren 940 milyar lira kredi kullanıldı

BDDK Başkanı açıkladı! Salgının başlangıcından itibaren 940 milyar lira kredi kullanıldı

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben: "Bankacılık sektörümüz hem sermaye yeterliliği hem kur hem de aktif kalitesi bakımından gayet sağlam bir durumdadır. Bankalarımız salgının başlangıcından itibaren 940 milyar lira civarında yeni kredi kullandırımı gerçekleştirmiştir" açıklamasında bulundu.

26.10.2021Ekonomi
UÇBEYin ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu

'UÇBEY'in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu

Mardin'in Artuklu ilçesi kırsalında 23 Ekim'de etkisiz hale getirilen ve biri gri listede olan 2 terörist, Emniyet Genel Müdürlüğü'nce üretilen ve ilk defa sahada kullanılan "UÇBEY" isimli yerli ve milli VTOL İHA ile kara unsurlarına anlık havadan görüntü aktarımı sonrası etkisiz hale getirildi. Yerli ve milli UÇBEY'in, dikey kalkma ve yatay uçuş yapma özelliği ile her türlü arazide rahat hareket etme avantajı sağladığı öğrenildi.

26.10.2021Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanlığından PKKnın kış üslenmesine yönelik tedbirleri içeren genelge

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan PKK'nın kış üslenmesine yönelik tedbirleri içeren genelge

İçişleri Bakanlığı, PKK'nın kış üslenmesine yönelik tedbirleri içeren genelge yayımladı. andarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve 32 ile gönderilen genelge uyarınca özellikle esnaf, teröristlerin bu süreçte yüksek miktarda döviz bozdurabileceğine yönelik uyarılacak. Yol kontrollerine ağırlık verilecek, sınır hattındaki önlemler gözden geçirilecek, teröristlerin kışı geçirmeyi planladığı yerler ve güvenli gördükleri evlere insansız hava araçları, insanlı keşif uçaklarıyla nokta operasyonlar düzenlenecek

26.10.2021Gündem
Cari açıkta kalıcı düşüş bekleniyor

Cari açıkta kalıcı düşüş bekleniyor

2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre cari işlemler dengesinde, mal ihracatının yanı sıra turizm ve yazılım gibi hizmet sektörü ihracatının da katkısıyla kademeli ve kalıcı bir iyileşmenin sağlanması amaçlanıyor.

26.10.2021Ekonomi
Artık daha dikkatli olacaklar

Artık daha dikkatli olacaklar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısında geri adım atan 10 büyükelçinin açıklamasıyla ilgili, “Yargımıza ve ülkemize yönelik bühtandan geri dönülmüştür. Bu büyükelçilerin artık Türkiye’nin egemenlik hakları konusundaki beyanlarında daha dikkatli olacaklarına inanıyoruz. Ülkemizin bağımsızlığına ve milletimizin hassasiyetlerine saygı duymayan hiç kimsenin sıfatı ne olursa olsun bu ülkede barınamayacağını ifade etmek istiyorum” dedi. Erdoğan, Beştepe’de yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası özetle şu mesajları verdi:

26.10.2021Gündem
HSKdan yargı bağımsızlığı vurgusu: Saygı gösterilmesi önem arz etmektedir

HSK'dan yargı bağımsızlığı vurgusu: Saygı gösterilmesi önem arz etmektedir

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca (HSK) "Tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşlar ile birey ve toplulukların yargı bağımsızlığına saygı göstererek, yargılama süreçlerine müdahale niteliği taşıyacak her türlü eylem ve söylemden kaçınması önem arz etmektedir" açıklamasını yaptı.

25.10.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan 10 büyükelçi tepkisi: Türkiyede iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahale

TBMM Başkanı Şentop'tan 10 büyükelçi tepkisi: Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahale

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala'ya ilişkin açıklamasıyla ilgili, "TBMM'de bu büyükelçilerin konuşmuş olduğu davayla ilgili konuşamazken, anayasa bunu bize yasaklamışken, bizim milletvekillerimize yasaklamışken kalkıp yabancı ülkelerin büyükelçilerinin yargıya talimat verir bir şekilde 'derhal serbest bırakılmasının sağlanması' şeklinde bir ifadeyle bir bildiri kaleme almaları Türkiye'de iç işlerine çok açık ve çok terbiyesizce bir müdahaledir" dedi.

25.10.2021Gündem
Tehlike sürüyor

Tehlike sürüyor

Müsilajın oluşmasında deniz suyu sıcaklığının önemli bir faktör olduğunu ve son dönemde Marmara Denizi’nin soğumadığını söyleyen Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, “Sıcaklığın düşmemesi bir etmen. Fakat deşarjların da bu bölgede günlük 8 milyon metreküp civarında olduğu düşünüldüğünde müsilajın olası etkilerinin görülmesi muhtemel” dedi.

25.10.2021Gündem
Maktuller farklı sorular aynı

Maktuller farklı sorular aynı

Gamze, otelin 5. katından atıldı mı, düştü mü? Tırnaklardaki DNA tokalaşma sırasında mı bulaştı? Kanında çıkan etken maddeler hangi ilaçlara ait?

25.10.2021Gündem
Erdoğan Şiddete sıfır tolerans dedi ve sonuna kadar mücadele mesajı verdi

Erdoğan "Şiddete sıfır tolerans" dedi ve sonuna kadar mücadele mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de kadınların özellikle eğitim, üretim, istihdam, siyaset ve sosyal hayatta en fazla ilerleme kaydettikleri dönemin, kendi dönemleri olduğunu belirtti. Şiddete karşı "sıfır tolerans" dediklerini ve bu sorunla yıllardır topyekun bir mücadele içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, tüm ilgili kurumlarla bunun üzerine kararlılıkla gittiklerini vurguladı.

24.10.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: TCDD çevreci projelerle temiz enerjinin lokomotifi olacak

Bakan Karaismailoğlu: TCDD çevreci projelerle temiz enerjinin lokomotifi olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının (TCDD), 2025 yılına kadar tükettiği enerjinin yüzde 50'yi aşkın kısmını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamayı hedeflediğini belirterek, "TCDD, çevreci projelerle temiz enerjinin lokomotifi olacak." ifadesini kullandı.

24.10.2021Ekonomi
Prof. Dr. Tecer: Marmarada durağan deniz koşulları devam ettikçe müsilaj tehlikesi var

Prof. Dr. Tecer: Marmara'da durağan deniz koşulları devam ettikçe müsilaj tehlikesi var

Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Marmara Denizi'nde durağan deniz koşullarının devam ettiği sürece müsilaj tehlikesinin olduğunu söyledi. Müsilajın sadece sıcaklık ile ilgili olmadığını belirten Tecer, "Tabii ki insan eliyle yapılan en büyük etki Marmara Denizi'ne hem evsel hem endüstriyel atık suların deşarj edilmesidir. Bunu yadsıyamayız" dedi.

24.10.2021Haber
Marmara Denizi için endişelendiren açıklama

Marmara Denizi için endişelendiren açıklama

Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Marmara Denizi'nde durağan deniz koşullarının devam ettiği sürece müsilaj tehlikesinin olduğunu söyledi. Müsilajın sadece sıcaklık ile ilgili olmadığını belirten Tecer, "Tabii ki insan eliyle yapılan en büyük etki Marmara Denizi'ne hem evsel hem endüstriyel atık suların deşarj edilmesidir. Bunu yadsıyamayız" dedi.

24.10.2021Gündem
Okan Bayülgen yakında ‘Dünya düz’ derse şaşırmam

Okan Bayülgen yakında ‘Dünya düz’ derse şaşırmam!

Okan Bayülgen katıldığı bir televizyon programında insanlığın hiç uzaya gitmediğini iddia etti. 1969’da Ay’a inildiğinin de yalan olduğunu savunan Bayülgen’e sizce Nobel Fizik Ödülü gelir mi?

24.10.2021Magazin
Türkiye’nin Greta’sı

Türkiye’nin Greta’sı

İsveçli Greta Thunberg gibi iklim aktivisti gençlerin sesi son yıllarda dünya çapında giderek daha fazla duyuluyor. Bu gençlerden biri olan lise öğrencisi Seren Anaçoğlu, Avrupa Birliği Türkiye İklim Elçiliği’ne atandı. Kendisini çevreye adayan Seren, “Cumaları okulu asıp elimle pankartla İstanbul’u geziyorum” diyor.

24.10.2021Gündem
‘Geleceğin şartlarına uyumlu tarım ürünleri yetiştirmeliyiz’

‘Geleceğin şartlarına uyumlu tarım ürünleri yetiştirmeliyiz’

Bir yanda iklim krizinin etkileri artarken diğer yandaysa Paris İklim Anlaşması’nın Meclis’te onaylanması, Çevre Bakanlığı’nın ismine ‘iklim’in de eklenmesi gibi olumlu gelişmeler yaşanıyor. Peki, bu gelişmeler ışığında bizi nasıl bir gelecek bekliyor? Başta İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu olmak üzere doğanın korunmasıyla ilgili hemen tüm çalışmaların içinde yer alan, geçmişte Milli Parklar genel müdürlüğü yapmış olan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’a aklımızdaki soruları yönelttik.

24.10.2021Hürriyet Pazar
Son dakika: Bakan Akardan F16 tedariki açıklaması: Çalışma başlatıldı

Son dakika: Bakan Akar'dan F16 tedariki açıklaması: Çalışma başlatıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, F16 tedarikine ilişkin yaptığı açıklamada "Teknik çalışma başlatıldı. Süreci takip ediyoruz. Türkiye’nin güçlenmesi aynı zamanda NATO savunmasının güçlenmesi anlamına geliyor" dedi.

23.10.2021Gündem
Kaynaklar hizmete yeter

'Kaynaklar hizmete yeter'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Devletimiz zengin bir devlettir. Belediyelerimiz imkânları çarçur etmeden halk için kullanabiliyorlarsa bu para hizmet etmeye yeter” dedi. Kılıçdaroğlu Yenimahalle Belediyesi kreş açılışı ve yüzme havuzu temel atma töreninde konuştu.

23.10.2021Gündem
Marmara’yı kirletenlere 118 milyon TL ceza

Marmara’yı kirletenlere 118 milyon TL ceza

Marmara Denizi’ne kıyısı olan illerdeki denetimlere 7/24 devam ettiklerini belirten Bakan Murat Kurum, “88 bin 276 denetim sonucu 834 işletmeye ve 99 deniz aracına toplam 118 milyon lira idari para cezası uyguladık. 135 işletmenin faaliyetini durdurduk” dedi. Marmara’yı müsilajdan kurtardıklarını söyleyen Bakan Kurum, Marmara Denizi’nin özel çevre koruma bölgesi ilan edilmesine yönelik çalışmaları tamamladıklarını açıkladı.

23.10.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Yeraltı doğalgaz depolarının 4’te 3’ü doldu

Bakan Dönmez: Yeraltı doğalgaz depolarının 4’te 3’ü doldu

Dünyadaki gaz tedarik sıkıntısının Türkiye’yi etkilememesi için adımlar attıklarını ifade eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Yeraltı doğalgaz depolarımızın 4’te 3’ünü doldurduk. İnşallah önümüzdeki haftalarda da tamamını doldurmuş olacağız” dedi.

23.10.2021Ekonomi
MSB duyurdu: Kuzey Iraka hava harekatında 2 terörist etkisiz hale getirildi

MSB duyurdu: Kuzey Irak'a hava harekatında 2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde eylem hazırlığındaki 2 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

22.10.2021Haber
Kuzey Iraka hava harekatı 2 terörist etkisiz hale getirildi

Kuzey Irak'a hava harekatı! 2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde eylem hazırlığındaki 2 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

22.10.2021Gündem
Marmara Denizi özel çevre koruma bölgesi oluyor

Marmara Denizi özel çevre koruma bölgesi oluyor

Marmara Denizi'nin özel çevre koruma bölgesi ilan edilmesine yönelik çalışmaların tamamlandığı belirtildi. Proje Cumhurbaşkanlığı'na sunulacak.

22.10.2021Ekonomi
Marmara Denizi Eylem Planı toplantısı gerçekleştirildi

Marmara Denizi Eylem Planı toplantısı gerçekleştirildi

Marmara Denizi Eylem Planı 3. koordinasyon toplantısı Beşiktaş'ta bulunan Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi'nde düzenlendi.

22.10.2021Haber
‘Bas gitar yokluğu belli olan bir enstrüman’

‘Bas gitar yokluğu belli olan bir enstrüman’

İlk solo albümü ‘Dududa’yı yayımlayan Erhan Ertetik, tarzları farklı davulcularla çalışma hayalini, Türkiye’nin en önemli davulcularından Volkan Öktem, Cengiz Tural ve Ersin Gülseli’yi ilk albümünde bir araya getirerek gerçekleştiriyor. Ertetik, albümün duygu yoğunluğu yüksek bestesi ‘Fretless Words’ü, yakın zamanda aramızdan ayrılan, Türkiye’nin en önemli bas gitaristi İsmail Soyberk’e ithaf ediyor. Ertetik’le ilk albümünü ve müzik yolculuğunu konuştuk...

22.10.2021Kitap Sanat
Son dakika... Bakan Dönmezden doğal gaz açıklaması

Son dakika... Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yer altı doğal gaz depolarının 4'te 3'ünün doldurulduğunu açıkladı. Bakan Dönmez daha önce yaptığı açıklamada doğal gaz arzında sorun olmadığını ifade etmişti.

22.10.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığından Mali Eylem Görev Gücü raporu tepkisi

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'Mali Eylem Görev Gücü raporu' tepkisi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) "gri liste"de yaptığı güncellemeye ilişkin, "Yapılan uyumluluk çalışmalarına rağmen ülkemizin gri listeye alınması hak edilmeyen bir sonuç ortaya çıkarmıştır. Bundan sonraki süreçte, FATF ve ilgili tüm kurumlarla iş birliği içinde gerekli adımlar atılmaya devam edilecek ve ülkemizin hak etmediği bu listeden en kısa sürede çıkması sağlanacaktır." ifadelerini kullandı.

21.10.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suyun geleceğini planlıyor ve yol haritamızı belirliyoruz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suyun geleceğini planlıyor ve yol haritamızı belirliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "1. Su Şurası"na Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Su kaynaklarımızı tükenme sınırına ulaşmadan korumak, verimli kullanmak ve doğru yönetmek artık tercih olmaktan çıkıp zorunluluk haline gelmiştir" dedi. Erdoğan, 19 yıl boyunca su alanındaki amaçlarının her bir vatandaşın temiz suya erişimini sağlamak, bereketli toprakları su ile buluşturmak, su kaynaklarını korumak ve verimli kullanmak olduğunu, şimdi de suyun geleceğini planladıklarını ve yol haritasını oluşturduklarını söyledi.

21.10.2021Gündem
İstanbulda DHKP/C operasyonu kamerada

İstanbul'da DHKP/C operasyonu kamerada

İstanbul merkezli 16 ilde DHKP/C terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda ele geçirilen silahlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sergilendi. Emniyet noktalarına eylem hazırlığında olduğu belirtilen şüphelilerin yakalandığı operasyon polis kamerasına yansıdı.

21.10.2021Gündem
Evlat nöbetindeki aileleri ziyaret eden Kaymakam Karaaslan: Bu mücadele büyük bir mücadeledir

Evlat nöbetindeki aileleri ziyaret eden Kaymakam Karaaslan: Bu mücadele büyük bir mücadeledir

DİYARBAKIR'ın Ergani İlçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Karaaslan, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirtip, HDP il binası önünde 780 gündür eylem yapan ailelere destek ziyaretinde bulundu. Ailelerin verdiği mücadelesinin büyük bir mücadele olduğunu belirten Kaymakam Karaaslan, “İnşallah en kısa zamanda yavrularına kavuşurlar" dedi.

21.10.2021Gündem
Son dakika... İzmirde terör operasyonu: HDPli ilçe başkanları da gözaltında

Son dakika... İzmir'de terör operasyonu: HDP'li ilçe başkanları da gözaltında

İzmir'de sosyal medya üzerinden PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen ve aralarında HDP Torbalı ile Karabağlar ilçe başkanlarının da bulunduğu 17 kişi, polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı.

21.10.2021Gündem
Kasapoğlu’ndan, İmamoğlu’na İETT tepkisi: 9 gün önceki talep için mizansene gerek yoktu

Kasapoğlu’ndan, İmamoğlu’na İETT tepkisi: 9 gün önceki talep için mizansene gerek yoktu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, dün eylem yapan Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdu öğrencilerinin taleplerinin karşılandığı yönündeki açıklaması hakkında, "9 gün önce İBB’ye ilettiğimiz otobüs seferlerinin artırılması talebini yerine getirmek için mizansene gerek yoktu" dedi.

20.10.2021Gündem
“Casusluk” iddiasıyla gözaltına alınan Rusya, Özbekistan ve Ukrayna uyruklu 6 şüpheli tutuklandı

“Casusluk” iddiasıyla gözaltına alınan Rusya, Özbekistan ve Ukrayna uyruklu 6 şüpheli tutuklandı

Türkiye'deki Çeçen muhaliflere yönelik silahlı eylem hazırlığında oldukları ve casusluk yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüphelinin "siyasi ve askeri casusluk" suçundan tutuklanmasına karar verildi.

20.10.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan Diyarbakırda açıklamalar

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Diyarbakır'da açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Diyarbakır'da gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu ayrıca Diyarbakır anneleri ile görüştü.

20.10.2021Gündem
Diyalog ve işbirliği arttı AB Türkiye raporunu açıkladı

Diyalog ve işbirliği arttı! AB Türkiye raporunu açıkladı

AB Komisyonu, açıkladığı Türkiye raporunda 2021’de diyalog ve işbirliğinin arttığına dikkat çekti. Belgede, Türkiye’nin göçmenlere ev sahipliği yapma konusundaki çabası ‘muazzam’ olarak nitelendi.

20.10.2021Dünya
Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığından Avrupa Komisyonu Türkiye Raporuna sert tepki

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığı'ndan Avrupa Komisyonu Türkiye Raporu'na sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun 2021 Genişleme Paketi kapsamında, "Türkiye'ye karşı sorumlulukların göz ardı edildiği ve ilişkilerde yine çifte standartlı yaklaşımın sergilendiği bir Türkiye Raporu" yayımlandığını ifade etti.

19.10.2021Gündem
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonundan Diyarbakır annelerine ziyaret

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu'ndan Diyarbakır annelerine ziyaret

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önünde eylem yapan Diyarbakır annelerini ziyaret etti.

19.10.2021Haber
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonundan Diyarbakır annelerine ziyaret

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu'ndan Diyarbakır annelerine ziyaret

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önünde eylem yapan Diyarbakır annelerini ziyaret etti.

19.10.2021Gündem
Şirketlerin üçte ikisi fidye yazılımı saldırılarıyla boğuşuyor

Şirketlerin üçte ikisi fidye yazılımı saldırılarıyla boğuşuyor

Fortinet, 2021 Fidye Yazılımının Küresel Durumu Raporu'nu yayınladı. Anket, birçok şirketin diğer siber tehditlere kıyasla fidye yazılımlarından daha çok endişelendiğini gösteriyor.

19.10.2021Teknoloji

DHKP/C operasyonunda gözaltına alınan 4 şüpheli tutuklandı

İSTANBUL merkezli 16 ilde terör örgütü DHKP/C'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 14 şüpheliden 4'ü tutuklandı. 10 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

19.10.2021Gündem
Mersinde terör operasyonu: 11 gözaltı

Mersin'de terör operasyonu: 11 gözaltı

Mersin'de sosyal medya üzerinden PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün yapılarını, üyelerini, eylem ve faaliyetlerini övücü ve destekleyici paylaşımlar yaptıkları tespit edilen toplam 11 şüpheli gözaltına alındı.

18.10.2021Haber
‘Hâlâ utancını hissediyoruz’

‘Hâlâ utancını hissediyoruz’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Avrupalı Yahudilerin planlı öldürülmesinin failleri, yardımcıları ve destekçilerinden hâlâ Almanların sorumlu olduğunu söyledi.

18.10.2021Avrupa
Mersinde terör operasyonu: 11 gözaltı

Mersin'de terör operasyonu: 11 gözaltı

Mersin'de sosyal medya üzerinden PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün yapılarını, üyelerini, eylem ve faaliyetlerini övücü ve destekleyici paylaşımlar yaptıkları tespit edilen toplam 11 şüpheli gözaltına alındı.

18.10.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül: Yargı asla el uzatılacak bir yer değildir

Adalet Bakanı Gül: Yargı asla el uzatılacak bir yer değildir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı reformu strateji belgesine değinerek, "Bu yasama döneminde hem yargı reformu strateji belgesinde hem de insan hakları eylem planında kanunla düzenlenmesi gereken alanların yürürlüğe gireceğine inanıyoruz. Yargı milletin yargısıdır. Yargı asla el uzatılacak bir yer değildir" dedi.

18.10.2021Gündem
İngiltere Merkez Bankasından faiz artırım sinyali

İngiltere Merkez Bankası'ndan faiz artırım sinyali

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, yükselen enflasyonu frenlemek için Banka'nın harekete geçebileceğini belirtti.

18.10.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Naylon fatura’ suçunda anahtar Yargıtay’da

‘Naylon fatura’ düzenleyen ya da kullanana verilecek cezaların dayanağı olan Vergi Usul Kanunu’nun ünlü 359’uncu maddesindeki değişiklikle bu suç artık tek suç olarak tanımlanacak ve zincirleme suç hükümleri uygulanarak cezalandırılmayacak. Yani 4 farklı yılda bu suçu işleyen biri, 4 yıldan ayrı ayrı değil, tek bir yıldan ceza alacak. Bu değişiklik gündemde, ancak vergi hukuku uzmanı Av. Doç. Dr. Serkan Ağar olayı farklı değerlendiriyor. Ağar’a göre, Yargıtay konuyu yasa değişikliğine gerek kalmadan çözebilir. Ağar, “Kanunda zaten yer almayan ve içtihatla getirilen bir konuyu kanunla düzenlemek hem süreci uzatıyor ve hem de mağduriyetleri daha da arttırıyor” dedi.

25.10.2021

'Yemeklerimi bir tek annem beğenmez!'

Yemek hazırlamak, onun için yalnızca karın doyurmak için yapılan bir eylem değil... Sorunca, “Hayatımdaki en büyük tutkum” diyor. ‘MasterChef Türkiye’nin jüri üyelerinden Somer Sivrioğlu ile buluştuk... Bize büyüdüğü Kadıköy sokaklarını, kimsenin bilmediği hobi ve meraklarını, anneannesinin mutfağını, en sert jürisi olan annesinin restoranlarını ve Avustralya günlerini anlattı. Ayrıca iyi restoran seçimi ve lezzet sırlarından küçük tüyolar verdi.

24.10.2021

O gün hayatta kalmam mucize

Sevgili okurlar... Başkanlığını yaptığım Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin(TFMD) bu yıl 36’ncısını düzenleyeceği ‘Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nda ödüller, yarın Ankara Meyra Palace Otel’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. ‘Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’, Türkiye’nin en uzun soluklu fotoğraf organizasyonu. Ve bu yıl ödül alan tüm kareler arasından seçilen ‘Yılın Basın Fotoğrafı’ ödülünü, Sabah Gazetesi’nden Uğur Yıldırım kazandı.

19.10.2021