MENÜ

İstanbul Valiliği

İstanbul Valiliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul Valiliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.033 İstanbul Valiliği haberi bulunmuştur.

İstanbul'un görevde bulunan valisi Vasip Şahin'dir.

İstanbul, partili sistem ile başa gelen başkanlar tarafından yönetilir. Bu yönetim şekli 3 Nisan 1930'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kurulmasından beri devam etmektedir. Belediye şehrin tüm karar yetkisini elinde bulundurmaktadır. Şehrin yönetimi 3 ana organda toplanmıştır. 1. Belediye Başkanı (her 5 yılda bir seçilir.), 2. Büyükşehir Konseyi, 3. Büyükşehir yönetim kurulu.

Bugünkü İstanbul Büyükşehir Belediye Binası Fatih ilçesinin Saraçhane adıyla bilinen bölgesinde bulunmaktadır. Bina, 17 Aralık 1953 yılında tamamlanmış, 26 Mayıs 1960 tarihinde belediye binası olarak hizmet vermeye başlamıştır.

İstanbul Valiliği Haberleri

Kevin-Prince Boateng Türkiyeden ayrılıyor

Kevin-Prince Boateng Türkiye'den ayrılıyor!

Corona virüs sebebiyle lige ara verilen aranın uzamasının ardından Beşiktaş'ta yönetimden izin alan Boateng bugün özel jetle Türkiye’den ayrılacak.

6.04.2020Futbol
Beşiktaştan yabancı oyuncular için yeni karar

Beşiktaş'tan yabancı oyuncular için yeni karar

Beşiktaş Kulübü, koronavirüs salgını sebebiyle ev karantinasında olan yabancı oyuncular için yeni bir karar aldı. Yönetim yabancı futbolcuların "çağrıldığı zaman geri gelmesi" şartıyla yurt dışına gitmelerine izin verdi.

5.04.2020Futbol
Virüse karşı yardım ve destek yarışı

Virüse karşı yardım ve destek yarışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan yardım kampanyasına verilen toplam destek 1 milyar TL’yi aşarken, valilikler ve Sağlık Bakanlığı gibi kurumlara da yardımlara devam ediliyor.

5.04.2020Ekonomi
Türkiye yardımda birleşti

Türkiye yardımda birleşti

Koronavirüs salgını ile mücadele için başlatılan yardım kampanyalarına verilen destek hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan kampanyaya yapılan toplam katkı önceki gün yaklaşık 850 milyon TL’ye ulaştı. Yardımlar dün de devam etti. Bir taraftan nakdi yardımlar yapılırken, diğer taraftan ilaçtan tıbbi malzemeye, yardım kolisinden hastanelere desteğe kadar iş dünyası ve vatandaşlar farklı şekillerde salgınla mücadeleye elinden gelen katkıyı sağlıyor.

4.04.2020Ekonomi
Kalyon Holdingten Milli Dayanışma Kampanyasına 13 milyon TL bağış

Kalyon Holding'ten Milli Dayanışma Kampanyası'na 13 milyon TL bağış

Kalyon Holding, Milli Dayanışma Kampanyası'na 6 milyon lira, Vefa Kolileri Kampanyası'na da 7 milyon lira olmak üzere 13 milyon lira bağışta bulundu.

3.04.2020Ekonomi
İstanbul Valiliği: Sağlık çalışanlarının dinlenmesi için 3151 kişilik yer tahsis edildi

İstanbul Valiliği: Sağlık çalışanlarının dinlenmesi için 3151 kişilik yer tahsis edildi

İstanbul Valiliği, sağlık çalışanları için 3 bin 151 kişilik yer tahsis edildiği açıkladı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "İstanbul'da sağlık çalışanlarımız için 3 bin 151 kişilik yer tahsis ettik. 2 bin 166 çalışanımız şu an bu imkanı kullanıyor" bilgisini verdi.

2.04.2020Gündem
Son dakika haberler... İstanbulda eczanelerin açılış-kapanış saati değişti

Son dakika haberler... İstanbul'da eczanelerin açılış-kapanış saati değişti

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Covid19 pandemisi izolasyon önlemleri kapsamında, Eczacılarımızdan gelen talepler üzerine, ilimizde faaliyet göstermekte olan serbest eczanelerin çalışma saatleri pazar günleri hariç 09:00-18:00 saatleri arası olarak belirlenmiştir." açıklamasında bulundu.

2.04.2020Gündem
İBB dava açtı

İBB dava açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği, genelge ile paraların toplandığı hesaplara tedbir konulması kararı için yürütmeyi durdurma ve iptal davası açtı.

2.04.2020Gündem
İstanbul Valiliği duyurdu 30 Nisana kadar başvurulacak

İstanbul Valiliği duyurdu! 30 Nisan'a kadar başvurulacak

İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın Koronavirüs önlemleri kapsamında "Acil Çözüm Sunan" projeleri desteklemek için 51 milyon lira kaynak tahsis ettiği açıkladı. Yerlikaya projelere  200 bin liradan, 2 milyon liraya kadar destek verileceğini belirtti.

1.04.2020Ekonomi
Fenerbahçe’den 33 bin aileye destek

Fenerbahçe’den 33 bin aileye destek

Sarı lacivertliler, yardıma muhtaç aileler için güç birliği yaptı.

31.03.2020Futbol
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kimdir Vali Ali Yerlikayanın hayatıyla ilgili bilgiler

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kimdir? Vali Ali Yerlikaya'nın hayatıyla ilgili bilgiler

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından ve basın mensuplarına yaptığı açıklamalarla zaman zaman gündeme geliyor. 1990 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı görevine başlayan Ali Yerlikaya, 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İstanbul Valiliği görevine atanmıştı. Peki, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kimdir? İşte Vali Ali Yerlikaya'nın hayatıyla ilgili bilgiler

30.03.2020Gündem
İstanbul Valisi Yerlikaya duyurdu: Her hafta 50 bin adrese dağıtılacak...

İstanbul Valisi Yerlikaya duyurdu: Her hafta 50 bin adrese dağıtılacak...

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüsle mücadele kapsamında yapılacak yardımlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Vali Yerlikaya açıklamasında vefa gıda yardım kolilerinin her hafta 50 bin adrese dağıtılacağını duyurarak hayırseverlere teşekkür etti.

30.03.2020Gündem
Büyükçekmecede Corona partisi yapan 11 kişiden 4ü adliyeye sevk edildi

Büyükçekmece'de Corona partisi yapan 11 kişiden 4'ü adliyeye sevk edildi

İstanbul Büyükçekmece'de eğlence partisi düzenleyerek görüntülerini sosyal medyada paylaşan 11 kişi dün gözaltına alınmıştı. Gözaltındaki 11 kişiden 7'si emniyetteki işlemlerinin ardından serbest kalırken, 4'ü adliyeye sevk edildi.

30.03.2020Gündem
İstanbulda haftanın ilk günü Toplu taşıma ve trafik....

İstanbul'da haftanın ilk günü! Toplu taşıma ve trafik....

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan karar gereği taksiler plakaların son hanesine göre trafiğe çıktı. Toplu taşımada da seyrek oturma düzeni uygulanmaya devam edildi. Öte yandan haftanın ilk gününde boş kalan 15 Temmuz Şehitler köprüsü havadan görüntülendi. Trafikte yoğunluk ise bu sabah saatlerinde yüzde 20’lere kadar düştü

30.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Büyükçekmecedeki korona partisine operasyon 11 kişi gözaltına alındı

Son dakika haberi: Büyükçekmece'deki 'korona partisi'ne operasyon! 11 kişi gözaltına alındı

İstanbul Büyükçekmece'de eğlence partisi düzenleyerek görüntülerini sosyal medyada paylaşan 11 kişi gözaltına alındı. Eğlencenin düzenlendiği bina mühürlendi.

30.03.2020Gündem
Yaşlıların evlerine ‘Getir’ecek

Yaşlıların evlerine ‘Getir’ecek

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın İstanbul’daki ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 50 bin kişinin evine Getir’le ulaşacaklarını açıklamasının ardından Getir’in kurucusu Nazım Salur’la konuştuk.

29.03.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Corona virüsle mücadele kapsamında artık o uygulamalarda yasak

Son dakika haberi: Corona virüsle mücadele kapsamında artık o uygulamalarda yasak

İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü, corona virüse karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı. Taksi ve benzeri araçların ya da internet tabanlı uygulamalar (yol arkadaşlığı vb) vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmaması kararı alındı.

28.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Tüm valiliklerde Pandemi Kurulları toplandı... Vali Yerlikaya bu fotoğrafla duyurdu

Son dakika haberi: Tüm valiliklerde Pandemi Kurulları toplandı... Vali Yerlikaya bu fotoğrafla duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile tüm valiliklerde bugün saat 09.00'da önce il idare kurulları, ardından pandemi kurulları toplandı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Twitter hesabından "İl İdare Kurulu toplantısındayız. #Koronavirüs salgınıyla mücadele için İstanbul'da yapılması gereken çalışmaları değerlendiriyoruz." mesajını paylaştı. İstanbul Valiliği'nde yapılan Koronavirüs önlemleri toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü.

28.03.2020Gündem
Son dakika haberler: İstanbul Valisi Yerlikaya’dan İstanbullulara çağrı

Son dakika haberler: İstanbul Valisi Yerlikaya’dan İstanbullulara çağrı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya corona virüs önlemleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Yerlikaya, ''Kıymetli İstanbullulardan ricamız bilim kurulu tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeleri. İkazlara azami hassasiyet göstermeleri evlerinde kalmalarıdır.'' ifadelerinde bulundu.

27.03.2020Gündem
Sarıyerde jandarmadan yaşlılara yardım eli

Sarıyer'de jandarmadan yaşlılara yardım eli

İSTANBUL'da jandarma ekipleri, Sarıyer'de koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş ve üstü vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarını karşıladı.

24.03.2020Gündem
İstanbuldaki 7 okul maske ve tulum üretiyor

İstanbul'daki 7 okul maske ve tulum üretiyor

OKULLARDA tek kullanımlık önlük ve tulum üretimi için İstanbul pilot il seçildi. İstanbul'da bulunan 7 mesleki ve teknik anadolu lisesinde, maske üretimine başlandı. Prototip çalışmaları biten tulumların seri üretimine ise önümüzdeki günlerde başlanacak.

24.03.2020Gündem
İstanbul Valiliği uyardı: Bu numaraları aramanız yeterli…

İstanbul Valiliği uyardı: Bu numaraları aramanız yeterli…

İstanbul Valiliği Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, vatandaşların Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezine ulaşmak için sadece 112, 155 ya da 156'yı aramalarının yeterli olacağını belirtti.

24.03.2020Gündem
Kapalıçarşıda giriş çıkışlar iki kapıdan yapılacak

Kapalıçarşı'da giriş çıkışlar iki kapıdan yapılacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kapalı Çarşı'ya kapı ve zaman sınırlaması getirildi. Giriş ve çıkışların iki kapıdan kontrollü olarak yapılacağı duyurulurken, Çarşının saat 10.00 ile 16.00 arasında açık olacağı öğrenildi.

23.03.2020Gündem
Karantina yurtlarında hazırlıklar tamamlandı Nöbet tutuyorlar…

Karantina yurtlarında hazırlıklar tamamlandı! Nöbet tutuyorlar…

Yurt dışından gelecek ve 14 gün boyunca gözetim altına alınacak vatandaşlar için tahsis edilen öğrenci yurtlarında hazırlıklar tamamlandı. Yurt çevresinde güvenlik güçlerinin nöbet tuttuğu görülürken, yurtlar havadan görüntülendi.

17.03.2020Gündem
Öğrenciler yurtları boşaltıyor

Öğrenciler yurtları boşaltıyor

Yurt dışından gelecek yolcuların karantinaya alınacağı öğrenci yurtları boşaltılıyor.

17.03.2020Gündem
Son dakika haberleri... Valilik duyurdu: Avrupadan İstanbula gelenler karantinaya alınacak

Son dakika haberleri... Valilik duyurdu: Avrupa'dan İstanbul'a gelenler karantinaya alınacak

İstanbul Valiliği, Avrupa'dan dönenlerin öğrenci yurtlarında 14 gün karantinada tutulacaklarını açıkladı.

16.03.2020Gündem
108 yıl sonra 30 şehidin mezarına ulaşıldı

108 yıl sonra 30 şehidin mezarına ulaşıldı

Balkan Savaşı sırasında Çatalca'da şehit edilen 86. Alay'ın askerlerine ait toplu bir mezar ortaya çıkarıldı. İstanbul Arkeoloji Müzeler Müdürlüğü tarafından bölgede yapılması planlanan "Şehitlik Müzesi" projesi öncesinde yapılan kazılarda 30 askerin mezarına ulaşıldı. Elbiseleri ile gömülen şehitlerin üzerlerinden çıkan Osmanlı mühürlerinden 5'inin isimleri tespit edildi. İstanbul Arkeoloji Müzeler Müdürü Rahmi Asal, "İstanbul Arkeoloji Müzesi'nin bu ilk şehitlik kazısında savaş kıyafetleriyle, kuşaklarında yemek kaşıkları, keseleriyle gömülmüş şehitlerimizi bulduk" dedi.

15.03.2020Gündem
İBBden fiyat denetimi

İBB'den fiyat denetimi

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta ekipleri, Koronavirüs vakası sonrası fiyat artışları nedeniyle 222 iş yerinde denetim yaptı. Fiyat etiketi hükümlerine uymadığı belirtilen 35 iş yeri hakkında yasal işlem başlatıldı.

13.03.2020Gündem
Taksim Meydanında güvenlik önlemleri

Taksim Meydanı'nda güvenlik önlemleri

İstanbul Valiliği tarafından Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ndeki bu akşam yapılacak etkinliklere izin verilmediği duyuruldu. Taksim Meydan'a çıkan yollar ve Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı Taksim İstasyonu, Şişhane İstasyonun yanı sıra Taksim Kabataş Füniküler Hattı yolcu alımına kapatıldı. Taksim Meydanı'nda polis bariyerleri konuldu. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı görülürken, atlı polislerde meydanda devriye geziyor.

8.03.2020Gündem
İstanbul Valiliğinden Taksim açıklaması

İstanbul Valiliği'nden Taksim açıklaması

İstanbul Valiliği tarafından Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ndeki bu akşam yapılacak etkinliklere izin verilmediği duyuruldu.

8.03.2020Gündem
Kazdıkça acı çıktı İşte 108 yıllık Şehitler Tepesi

Kazdıkça acı çıktı! İşte 108 yıllık Şehitler Tepesi

Çatalca’nın Dağyenice köyünde 108 yıl önce bir gece baskınıyla Bulgar çeteciler tarafından katledilen 86. Alay’ın askerlerine ait toplu mezar tespit edildi. 1912 Balkan Harbi’ne ait 35 şehidin mezarları müze inşaatında tesadüfen bulundu. 16 şehidimizin bir çukura yaralı halde toplu gömüldüğü ihtimali üzerinde duruluyor. İskeletler o gece yaşanan dehşeti gözler önüne seriyor. Uzmanlar Balkan Harbi’nde gaz kullanımı olduğunu da hatırlatarak şehitlerin bu yolla da katledilmiş olabileceğine dikkat çekiyor.

7.03.2020Gündem
Adalar’da artık bunlar kullanılacak Fayton kalktı yerine geldi...

Adalar’da artık bunlar kullanılacak! Fayton kalktı yerine geldi...

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adalar’da kullanılacak elektrikli araçların belirlenerek satın alındığını açıkladı. Yeni araçlar, yaz sezonu açılmadan hizmete girecek.

4.03.2020Ekonomi
Son dakika haberler...Silivri açıklarında yatta yangın: İki kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberler...Silivri açıklarında yatta yangın: İki kişi hayatını kaybetti

Silivri açıklarında henüz bilinmeyen bir nedenle yatta yangın çıktı. Çevredeki gemiler yangına müdahale etti. Tekne yanarak batarken yattaki 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralı olarak kurtarıldı. Yangınla ilgili İstanbul Valiliği'nden de açıklama yapıldı.

3.03.2020Gündem
Doktor bu ne arsızlık Sana oğlum mu diyeyim, kızım mı

Doktor bu ne arsızlık! "Sana oğlum mu diyeyim, kızım mı?"

Eşcinsel C.Ö.’ye muayene sırasında “Sana oğlum mu diyeyim, kızım mı?” dediği ve hastasının kimlik bilgilerini sosyal medyada paylaştığı iddia edilen Uzm. Dr. N.K.Ö. hakkında ‘görevi kötüye kullanma’dan dava açıldı.

2.03.2020Gündem
İstanbula bir uyarı da Valilikten geldi

İstanbul'a bir uyarı da Valilik'ten geldi

İstanbul Valiliği, bugün Marmara Bölgesi'nde öğle saatlerinde başlayan ve yarın etkisini kaybedecek lodos fırtınası beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

26.02.2020Gündem
Son dakika haberleri... İstanbul Valiliği fırtına uyarısı yaptı

Son dakika haberleri... İstanbul Valiliği fırtına uyarısı yaptı

İstanbul Valiliği yaptığı son dakika açıklamasında Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürlüğü'nün verilerini paylaştı.

25.02.2020Gündem
Son dakika | Derbide 57 taraftara 6222’den işlem yapıldı

Son dakika | Derbide 57 taraftara 6222’den işlem yapıldı

Kadıköy’de dün oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde 57 taraftara, çeşitli suçlardan dolayı 6222 sayılı kanundan adli işlem yapıldığı açıklandı.

24.02.2020Futbol
İstanbul Valiliği’ndeki ’futbol’ toplantısı sona erdi

İstanbul Valiliği’ndeki ’futbol’ toplantısı sona erdi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ile Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor kulüplerinin başkanlarını kabul etti.

21.02.2020Futbol
4 büyük kulübün başkanı valilik binasında toplantı yapacak

4 büyük kulübün başkanı valilik binasında toplantı yapacak

Süper Lig'de hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray ve Beşiktaş-Trabzonspor maçları öncesi herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına İstanbul Valiliği binasında dört büyük kulübün başkanları, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir araya geliyor.

21.02.2020Süper Lig
Son dakika haberler... Meteorolojiden İstanbul için yağmur uyarısı

Son dakika haberler... Meteoroloji'den İstanbul için yağmur uyarısı

İstanbul'da bugün hafif yağmur beklenirken hava sıcaklığının en düşük 5, en yüksek 11 derece olması öngörülüyor.

20.02.2020Gündem
Belediye Başkanı binanın yıkılma nedenini açıkladı

Belediye Başkanı binanın yıkılma nedenini açıkladı

İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bir bina çöktü. Binanın risk nedeniyle daha önce boşaltıldığı öğrenilirken, ilk belirlemelere göre olayda ölü ya da yaralı yok. Olay yerindeki çok sayıda itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışması sürerken, Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, "Çökmenin nedeni boşaltılan binadaki kolon demirlerinin satılmak üzere alınması." ifadelerini kullandı. İstanbul Valiliği binanın 1 ay önce risk nedeniyle boşaltıldığını duyurdu.

14.02.2020Haber
Bahçelievlerde bina çöktü İşte ilk görüntüler

Bahçelievler'de bina çöktü! İşte ilk görüntüler

İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bir bina çöktü. Binanın risk nedeniyle daha önce boşaltıldığı öğrenilirken, ilk belirlemelere göre olayda ölü ya da yaralı yok. Olay yerindeki çok sayıda itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışması sürerken, Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, "Çökmenin nedeni boşaltılan binadaki kolon demirlerinin satılmak üzere alınması." ifadelerini kullandı. İstanbul Valiliği binanın 1 ay önce risk nedeniyle boşaltıldığını duyurdu.

14.02.2020Gündem
Vali Yerlikayadan son dakika açıklaması: Enkazın altında yaşam belirtisi bulunmadı

Vali Yerlikaya'dan son dakika açıklaması: Enkazın altında yaşam belirtisi bulunmadı

İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bir bina çöktü. İlk belirlemelere göre olayda ölü ya da yaralı olmadığı belirtilirken, olay yerindeki çok sayıda itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışması sürüyor. Vali Yerlikaya "Enkazın altında bir yaşam belirtisi bulunmadı. Hiç kimsenin olmadığını düşünüyoruz." dedi. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, "Çökmenin nedeni boşaltılan binadaki kolon demirlerinin satılmak üzere alınması." ifadelerini kullandı. İstanbul Valiliği binanın 1 ay önce risk nedeniyle boşaltıldığını duyurdu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bahçelievler'de daha önce boşaltılan binanın çökmesine ilişkin soruşturma başlatırken, İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada, yıkılan binanın yanındaki 5 binanın tedbiren boşaltıldığını duyurdu.

14.02.2020Gündem
Çekicinin kaldırdığı araçtan düşmüştü Bu olayın şokunu atlatamadım

Çekicinin kaldırdığı araçtan düşmüştü! 'Bu olayın şokunu atlatamadım'

İstanbul’da geçtiğimiz ay park halindeki bir aracı kaldırmaya çalışan çekici operatörü, araç içerisindeki 85 yaşındaki kadını fark etmeyince akıl almaz bir kazaya neden olmuştu. Çekicinin kaldırdığı araçtan düşen yaşlı kadın, kaza sonrası hastanedeki tedavisinin ardından taburcu oldu. 85 yaşındaki Leyla Çetinkol için İstanbul Valiliği tarafından özel bakıcı tahsis edildi. Olayın şokunu atlatamadığını söyleyen yaşlı kadın, “Gece sabahlara kadar uyuyamıyorum. Kolum ağrıyor, ayağım ağrıyor. Fenalık geliyor sıkıntıdan dolayı tansiyonum yükseliyor. Yattığım zaman o anı yaşıyor gibiyim, düşüyor gibi oluyorum” dedi.

13.02.2020Gündem
İstanbulda kar ne kadar sürecek İşte meteorolojiden gelen son bilgiler

İstanbul'da kar ne kadar sürecek? İşte meteorolojiden gelen son bilgiler

İstanbul'da beklenen kar yağışı bazı bölgelerde başladı. Kentin yüksek kesimlerinde devam eden kar yağışı sonrası, vatandaşlar İstanbul'da kar ne kadar sürecek sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde ve cuma sabahı etkisini arttırması beklenen kar yağışıyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü son tahminlerini paylaştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) gece yarısı görülebilecek don ve buzlanma konusunda vatandaşları uyardı. İşte, İstanbul kar yağışı ile ilgili son bilgiler.

7.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Meteorolojiden İstanbul için kar ve buzlanma uyarısı Bu akşam başlıyor

Son dakika haberler... Meteoroloji'den İstanbul için kar ve buzlanma uyarısı! Bu akşam başlıyor

Meteoroloji, İstanbul'a kar ve buzlanma uyarısında bulundu. Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısına göre kar yağı bu akşam başlayacak.

7.02.2020Gündem
Son dakika haberler: İstanbul Valiliğinden uyarı Dışarı çıkacaklar dikkat...

Son dakika haberler: İstanbul Valiliği'nden uyarı! Dışarı çıkacaklar dikkat...

İstanbul Valiliği'nden gelen son dakika bilgisine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava tahmin raporunu paylaşarak İstanbul’da bugün karla karışık yağmur beklendiğinin uyarısını yaptı. Karla karışık yağmurun yerini, yarın kar yağışına bırakacağı ifade edildi. Hava sıcaklığı yarın en düşük eksi 1, en yüksek 3; Pazar günü en düşük eksi 2, en yüksek 5 derece olacak.

7.02.2020Gündem
Isparta, Kocaeli, Ankara, Eskişehir ve Konyada okullar tatil mi Kar nedeniyle okulların tatil olduğu iller

Isparta, Kocaeli, Ankara, Eskişehir ve Konya'da okullar tatil mi? Kar nedeniyle okulların tatil olduğu iller

Okullar yarın tatil mi sorusu kar yağışıyla beraber yanıtı araştırılan konulardan oldu. Kent genelinde perşembe akşamı başlayan karla karışık yağmurun ardından valiliklerin yapacağı kar tatili açıklaması beklenmeye başlandı. Kar için uyarıların yapıldığı Isparta, Ankara, Kocaeli, Eskişehir, Konya gibi illerde de öğrencilerin tatil beklentisi arttı. Araştırmalar devam ederken Isparta Valiliği'nden açıklama geldi. Gözler şimdi 7 Şubat'ta eğitim öğretime ara verilen illerde. Peki, okullar nerelerde tatil? İşte kar nedeniyle okulların tatil olduğu iller

7.02.2020Gündem
Yarın İstanbula kar yağacak mı Hava nasıl olacak 7 Şubat il il hava durumu tahminleri

Yarın İstanbul'a kar yağacak mı? Hava nasıl olacak? 7 Şubat il il hava durumu tahminleri

İstanbul'a kar yağacak mı sorusu Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son hava durumu tahminlerinin ardından araştırılmaya başlandı. İstanbul'da hava sıcaklığının perşembe günü 1 dereceye düşmesi kar beklentisini arttırdı. Son dakika hava durumu tahminlerine göre Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar etkili olacak. Hatay ve Osmaniye çevreleri ile Adana’nın doğu kesimlerinde ise kuvvetli yağış bekleniyor. Peki, yarın hava durumu nasıl olacak? İşte,7 Şubat Türkiye geneli il il hava durumu tahminleri.

6.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Meteorolojiden İstanbul için kar ve fırtına uyarısı geldi Valilik açıklama yaptı

Son dakika haberler... Meteoroloji'den İstanbul için kar ve fırtına uyarısı geldi! Valilik açıklama yaptı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, bugün yağmur şeklinde devam eden yağışların akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerde yer yer kar şeklinde geçmesi beklendiğini duyurdu. Gelen son dakika haberine göre, Cuma günü akşam saatlerinde başlayıp cumartesi günü öğle saatlerine kadar devam edecek kar yağışının, Avrupa yakası ve güney kıyılarında 1 ila 3 cm; Anadolu yakasının iç ve kuzey kesimlerinde 3 ila 5 cm örtü bırakması tahmin ediliyor. İstanbul Valiliği de beklenen kar yağışıyla ilgili açıklama yaparak İstanbulluları uyardı. Bugün öğleden sonra Büyükçekmece'de başlayan sulu kar, zaman zaman vatandaşlara zor anlar yaşattı.

6.02.2020Gündem