İstanbul’da yollar kapalı

Güncelleme Tarihi:

İstanbul’da yollar kapalı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 01, 2024 07:00

İstanbul Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kent ulaşımında alınacak önlemleri açıkladı. Açıklamada toplu taşımada alınan kararlar, kısıtlanan, kapatılan yollar ve alternatif güzergâhlar anlatıldı.

Haberin Devamı

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün ‘Bayram’ havasında kutlanabilmesi, şehrimizin huzur, güvenlik ve esenliğini olumsuz yönde etkileyebilecek davranışların önlenebilmesi amacıyla Valiliğimizce gerekli önlemler alınmıştır” denildi. Kentte toplu ulaşım ücretsiz olmasına karşın birçok yol ve ulaşım aracı valilik kararıyla kapatılacak ya da kullanılamayacak.

KAPATILACAK ULAŞIM AĞLARI

1 Mayıs 2024 Çarşamba günü (bugün) saat 05.30’dan itibaren,

- M2 Yenikapı – Seyrantepe - Hacıosman metro hattının Vezneciler, Haliç, Taksim Meydan, Şişhane, Osmanbey, Mecidiyeköy, Gayrettepe, Zincirlikuyu metro (tüm giriş ve çıkış noktaları dahil) duraklarının sefere kapatılması;

Haberin Devamı

- Kabataş-Taksim Meydan Füniküler hattının seferlerinin durdurulması;

- İstiklal Caddesi üzerinde Nostalji Tramvay seferlerinin durdurulması;

- Tünel Meydan - Karaköy arası Füniküler hattı seferlerinin durdurulması;

- Taksim, Tarlabaşı, Ömer Hayyam ve Tepebaşı İETT Otobüs duraklarının (Şişli istikameti ve Fatih istikameti olmak üzere çift taraflı) sefere kapatılması;

- M11 Gayrettepe - İstanbul Havalimanı Metro hattının Gayrettepe metro durağının sefere kapatılması;

- M7 İstoç - Yıldız metro hattının Kağıthane - Yıldız arası tüm metro (tüm giriş ve çıkış noktaları dahil) duraklarının sefere kapatılması;

- Bağcılar - Kabataş arasında çalışan tramvay hattında Topkapı istasyonunun son durak olarak tespit edilmesi, Topkapı - Kabataş arasında yolcu taşınmaması;

-T5 Eminönü - Alibeyköy tramvay hattının Cibali istasyonu son durak olarak tespit edilmesi, Cibali - Eminönü arasında yolcu taşınmaması;

- T6 Tramvay hattının Yenikapı istasyonunun son durak olarak tespit edilmesi;

- Yenikapı - Kazlıçeşme arasında yolcu taşınmaması;

- Çağlayan, Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu Metrobüs duraklarının çift taraflı olarak sefere kapatılması;

İDO ve ŞEHİRHATLARI ile MOTORLAR

1 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 05.30’dan itibaren

- Avrupa yakasından Anadolu yakasına yolcu ve araç taşınması ancak, Anadolu yakasından Avrupa yakasına “Beşiktaş-Kabataş-Karaköy-Eminönü iskeleleri ile Harem-Sirkeci arası” yolcu ve araç taşınmaması;

Haberin Devamı

- Adalar’a yapılan karşılıklı seferlerin devam etmesi;

- Eyüpsultan tarafına yapılan seferlerin devam etmesi ancak, Balat, Beyoğlu, Sütlüce, Hasköy sahil tarafına yapılan seferlerin iptal edilmesi

1 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 05.30’dan itibaren

TURYOL-DENTUR

Deniz Motorları Şirketinin, Avrupa yakasından Anadolu yakasına yolcu taşıması ancak, Anadolu yakasından Avrupa yakasına “Beşiktaş-Kabataş-Karaköy-Eminönü iskelelerine” yolcu taşınmaması;

- Adalar’a yapılan karşılıklı seferlerin devam etmesi;

- Eyüpsultan tarafına yapılan seferlerin devam etmesi ancak, Balat, Beyoğlu, Sütlüce, Hasköy sahil tarafına yapılan seferlerin iptal edilmesi;

TCDD MARMARAY

Haberin Devamı

1 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 05.30’dan itibaren

- Marmaray Sirkeci İstasyonlarının çift taraflı olarak sefere kapatılması.

KAPATILACAK YOLLAR VE ALTERNATİF GÜZERGÂHLAR

FATİH İLÇESİ KAPANACAK YOLLAR

Fevzi Paşa Caddesi (Yavuz Selim Caddesi kesişimi), Macar Kardeşler Caddesi, 15 Temmuz Şehitleri Caddesi, Vezneciler Caddesi, Sahil Kennedy Caddesi (Kumkapı dönüşleri ve Sirkeci arası), Ragıp Gümüşpala Caddesi, Reşadiye Caddesi, Kadir Has Caddesi (Demir Kilise ile Unkapanı arası), Cemil Birsel Caddesi, Ankara Caddesi (Ebu Suud Caddesi ve Sirkeci arası), Atatürk Bulvarı, Unkapanı Köprü ve Galata Köprüleri, Gazi Mustafa Kemal Caddesi (Sahil Kennedy Caddesin-den Mudurnu ve Aksaray’a katılım)

Haberin Devamı

ALTERNATİF YOLLAR

Sahil Kennedy Caddesi, Haliç Köprü, D 100, Avrasya Tünel, Namık Kemal Caddesi, 10. Yıl Caddesi, Vatan Caddesi, Haliç Köprüsü, Sahil Kennedy Caddesi.

BEYOĞLU İLÇESİ KAPANACAK YOLLAR

-Tarlabaşı Bulvarı Refik Saydam Caddesi Şişli ve Unkapanı Köprüsü istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Şişhane ışıklar kapama noktası ile Taksim Divan Kavşağı kapama noktası arası)

- Turabi Baba Caddesi ile Evliya Çelebi Caddesi Tarlabaşı Bulvarı istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kasımpaşa Meydan ile Refik Saydam Caddesi arası)

- Kasımpaşa Bahriye Caddesi Piyalepaşa Bulvarı İstikameti trafiğe kapatılacaktır. (Turabi Baba Cadde kesişimi ile İplikçi Varyant arası)

Haberin Devamı

- Halıcıoğlu Okmeydanı Caddesi, Tokaç Sokak Kavşağı’ndan trafiğe kapatılacak. Darülaceze Caddesi istikametine akım verilmeyecek.

- Aslan Gazi Caddesi Alakoç Sokak ile Aylin Sokak kesişimi Darülaceze Caddesi istikameti kapatılacak.

- Piyalepaşa Bulvarı Fişekhane Deresi ile Irmak Caddesi Dolapdere istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Piyalepaşa Bulvarı BP Benzinlik Önü ile Dolapdere Kav-şak arası)

- Ömer Hayyam Caddesi Tarlabaşı Bulvarı istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kurtuluş Caddesi kesişimi ile Tarlabaşı Bulvarı arası)

- Turabi Baba Caddesi ile Evliya Çelebi Caddesi Tarlabaşı Bulvarı istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kasımpaşa Meydan ile Refik Saydam Caddesi arası)

- Sazlıdere ve Yedikuyular Caddesi Divan Kavşak istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Dolapdere Kavşak ile Divan Kavşak arası)

- Mete Caddesi Taksim AKM istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Askerocağı Cadde kesişimi Işıklar Kapama Noktası ile AKM önü kavşak arası)

- Bedri Karafakihoğlu Sok. Şehitler Tepesi istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Mete Kavşak kapama noktası ile Şehitler Tepesi arası)

- İnönü Caddesi Taksim AKM ve Dolmabahçe Gazhane Caddesi istikameti trafiğe kapatılacaktır. (AKM önü kavşak ile Şehitler Tepesi ışıklar kapama noktası arası)

- Tak-ı Zafer Caddesi trafiğe kapatılacaktır. (AKM kavşak ile Kazancı Yokuşu kapama noktası arası)

- Sıraselviler Caddesi Taksim Meydan ve Cihangir istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kazancı Yokuşu kapama noktası ile Akarsu Yokuşu başı kapama noktası arası)

- İstiklal Caddesi ve İstiklal Caddesi’ne bağlanan bütün yollar trafiğe kapatılacaktır. (Taksim Meydan ile İlk Belediye Caddesi kapama noktası arası)

- Meşrutiyet Caddesi İlk Belediye Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Tepebaşı Işıklar kesişimi ile Beyoğlu Belediyesi arası)

- İlk Belediye Caddesi trafiğe kapatılacaktır. (Meşrutiyet Caddesi Beyoğlu Belediye önü kapama noktası ile İstiklal Caddesi Tünel - Meydan arası)

- Perşembe Pazarı Tersane Caddesi Karaköy Meydan ve Unkapanı Köprü istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Karaköy Meydan itibariyle)

- Karaköy Kemeraltı Caddesi Galata Köprüsü Eminönü istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Karaköy Meydan itibari ile)

- Kemeraltı Caddesi Dolmabahçe ve Karaköy Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Karaköy Meydan kapama noktası ile Boğazkesen Caddesi kapama nok-tası arası)

- Necati Bey Caddesi Dolmabahçe istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Karaköy Meydan ile Tophane ışıklar arası)

- Boğazkesen Caddesi İstiklal Caddesi istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Defterdar Yokuşu girişi kapama noktası ile Yeni Çarşı Cadde girişi kapama noktası)

- Defterdar Yokuşu Caddesi Cihangir istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Boğazkesen Cadde kesişimi ile Sıraselviler Caddesi arası)

- Meclisi Mebusan Caddesi Dolmabahçe ve Karaköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kadırgalar Caddesi kapama noktası ile Tophane ışıklar kapama noktası arası)

- Mebusan Yokuşu Caddesi Akyol Sokak trafiğe kapatılacaktır. (Akyol Taksi Durağı önü Bolahenk Sokak kesişimi ile Cihangir Caddesi arası)

ALTERNATİF YOLLAR

-Donanma Caddesi, Fişekhane Deresi Caddesi, Dereboyu Caddesi, Bülent Demir Caddesi, Irmak Caddesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, Piyalepaşa Bulvarı, Kasımpa-şa Zincirlikuyu Caddesi, Fatih Sultan Caddesi, Fatih Sultan Mimberi Caddesi, Alt Baruthane Caddesi, Üst Baruthane Caddesi, Kulaksız Caddesi, Okmeydanı Cadde-si, Hasköy Caddesi, Kumbarhane Caddesi, İmrahor Caddesi, Asker Ocağı Caddesi

ŞİŞLİ İLÇESİ KAPANACAK YOLLAR

- Cumhuriyet Cadde Şişli ve Taksim Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Divan Otel önü kavşak ile Harbiye Askeri Müze önü kapama noktası arası)

- Halaskargazi Caddesi Şişli ve Taksim Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Harbiye Askeri Müze önü ışıklar ile 19 Mayıs Cadde kesişimi arası)

- Rumeli Caddesi Halaskargazi Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Nişantaşı kavşak noktası ile Osmanbey kavşak arası)

- Abide-i Hürriyet Caddesi Çağlayan Alt Geçidi Çağlayan Adliye önü ışıklar itibariyle trafiğe kapatılacaktır.

- Büyükdere Cadde Taksim Meydan ve Şişli istikameti trafiğe kapatılacaktır. (19 Mayıs Cadde kesişimi ile Mecidiyeköy Meydan arası)

- Büyükdere Caddesi Esentepe varyant altı ile Mecidiyeköy arası araç trafiğine kapatılacaktır.

- Merkez Cadde Geçit Sok. Abide-i Hürriyet Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kuştepe Köprü Altı ile Abide-i Hürriyet Cadde arası)

- Darülaceze Caddesi araç trafiğine kapatılacaktır.

- Abide-i Hürriyet Caddesi Feriköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Hürriyet Tepe Işıklar ile Ergenekon Caddesi arası)

- İzzetpaşa Cadde Halaskargazi Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Abide-i Hürriyet Cadde kesişimi ile Halaskargazi Cadde arası)

- Ergenekon Caddesi Pangaltı İstikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kurtuluş Cadde kesişimi ile Halaskargazi Cadde arası)

- Dolapdere Caddesi Pangaltı altı istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Poyraz Sokak kesişimi ile Ergenekon Caddesi arası)

- Mahmut Ağa Yokuşu Kurtuluş istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Piyalepaşa Bulvarı kesişimi ile Yay Meydanı Sokak arası)

- Sıracevizler Caddesi Dolmabahçe Tünel istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Varyant Altı Kağıthane Tünel Dönüşü itibari ile)

- Akar Caddesi Dolmabahçe Tünel istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Varyant Altı Dolmabahçe Taksim dönüşü itibari ile)

- Darülaceze Yolu Caddesi Feriköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Akar Cadde kesişimi itibari ile)

- İncirli Dede Caddesi Feriköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Akar Cadde kesişimi itibari ile)

- Dolmabahçe Tüneli Dolmabahçe Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Akar Caddesi Tünel girişi itibari ile)

- Duçi Sokak ile Huzur Sokak Sıracevizler Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Bomonti Kavşak girişleri itibari ile)

- Esen Sokak ile Hasat Sokak Şişli Camii istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Çiftecevizler Caddesi girişleri itibari)

- Darülaceze Caddesi Abide-i Hürriyet Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Şişli Belediye önü kavşak itibari)

- Piyalepaşa Bulvarı Çağlayan gelişi Uzay Otomotiv istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Tünel İşletme Müdürlüğü gerisi Odese Bulvarı ayrımı itibariyle)

- Odese Bulvarı Piyale Paşa Uzay Otomotiv istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Fevzi Çakmak Caddesi Muradiye Camii önü itibariyle)

- İmrahor Caddesi Kağıthane Tüneli Bomonti istikameti trafiğe kapatılacaktır. (İmrahor Kağıthane ve Sütlüce girişleri itibariyle)

ALTERNATİF YOLLAR

Büyükdere Caddesi Mecidiyeköy Meydan ile Zincirlikuyu arası, Mecidiyeköy Yolu Caddesi, Ortaklar Caddesi, Bahçeler Sokak, Bülent Tarcan Caddesi, Hakkı Yeten Caddesi, Vali Konağı Caddesi, Aytekin Kotil Caddesi, 19 Mayıs Caddesi, Kadırgalar Caddesi, Bayıldım Caddesi ile Adil Baba Kavşak arası, Maçka Caddesi, Teşvikiye Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi, Mim Kemal Öke Caddesi, Taşkışla Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Bozkurt Caddesi, Silahşör Caddesi, Avukat Caddesi, Çifte-cevizler Caddesi, Darülaceze Caddesi

BEŞİKTAŞ İLÇESİ KAPANACAK YOLLAR

- Barbaros Bulvarı Beşiktaş Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Balmumcu Kavşak ve Zincirlikuyu Balmumcu alt geçit girişi ile Merkez Komutanlığı ışık-lar arası)

- Barbaros Bulvarı Beşiktaş Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Merkez Komutanlığı ışıklar ile Beşiktaş Meydan arası)

- Sait Çiftçi Yıldız Kavşağı Cadde Barbaros Bulvarı Katılımı trafiğe kapatılacaktır. (D-100 Güney Barbaros Bulvarı katılımı itibariyle)

- Barbaros Bulvarı Saray Caddesi, Yıldız Caddesi ve Eski Yıldız Cadde Beşiktaş Meydan dönüşü trafiğe kapatılacaktır. (Yıldız, Serencebey ve Eski Ortaköy Dönüşü ışıklar itibari ile)

- Çiğdem Sokak ile Barbaros Hayrettin İskelesi Sokak trafiğe kapatılacaktır. (Çırağan Caddesi kesişimi itibari ile)

- Beşiktaş Cadde Dolmabahçe istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Beşiktaş Meydan ile Süleyman Seba Cadde başı ışıklar arası)

- Dolmabahçe Cadde Karaköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Süleyman Seba Cadde başı ile Kadırgalar ışıklar arası)

- Vişneli Tekke Sokak Dolmabahçe istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Prof. Alaeddin Yavaşça Sokak kesişimi itibari ile)

- Dolmabahçe Gazhane Cadde Karaköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Asker Ocağı Cadde kesişimi Süzer Plaza önü kapama noktası ile Dolmabahçe Meydan arası)

ALTERNATİF YOLLAR

Barbaros Bulvarı Çıkış istikameti, Çırağan Caddesi, Ortabahçe Caddesi, Süleyman Seba Caddesi, Kadırgalar Caddesi Dolmabahçe Işıklar ile Bayıldım Caddesi arası, Bayıldım Caddesi, Şair Nedim Caddesi, Nüshetiye Caddesİ, Ihlamur Yıldız Caddesi, Emirhan Caddesi, Ayazma Dere Caddesi, Yıldız Caddesi, Palangalar Cad-desi, Balmumcu Şakir Kesebir Sokak, Büyükdere Caddesi Sarıyer istikameti

D- 100 KAPANACAK YOLLAR

D-100 Kuzey Mecideyeköy ayrım, D-100 Kuzey Kasımpaşa Taksim ayrımları, D-100 Kuzey Okmeydanı Yanyol Kasımpaşa Taksim ayrımları, Hasdal Okmeydanı Bağlantı Yolu Okmeydanı Köprü Altı, D-100 Güney Okmeydanı Piyalepaşa ayrım, D-100 Güney Çağlayan Yanyol Mecidiyeköy ayrım, D-100 Güney Beşiktaş Bal-mumcu ayrım

ALTERNATİF YOLLAR

- D-100 Kuzeyden Mecidiyeköy’e giden akım kapatılarak Haliç Kuzey istikametine yönlendirilecek)

- Kuzey Çağlayan Yanyol’dan Kasımpaşa Taksim istikametine giden akım kapatılarak akım Haliç istikametine yönlendirilecek)

- Kuzey Okmeydanı Yanyoldan Taksim istikametine giden akım kapatılarak Haliç istikametine yönlendirilecek)

- TEM istikametinden gelip Piyalepaşa istikametine giden akım kapatılarak Haliç istikametine verilecek)

- Güney Haliç istikametinden Piyale Paşa’ya giden akım kapatılarak D-100 Güney istikametine verilecek)

- Güney Çağlayan Yanyoldan Mecidiyeköy istikametine giden akım D-100 güney istikametine yönlendirilecek)

- D100 Güney istikametinden Beşiktaş Balmumcu istikametine giden akım Levent Sarıyer istikametine yönlendirilecek)

TAKSİM’E BARİYERLER ÖRÜLDÜ

Kapalı yollardan Taksim’e ulaşabilen olursa meydana giremesin diye Cumhuriyet Anıtı ile tüm cadde ve sokaklar bariyerlerle kapatıldı.

İstanbul’da yollar kapalı

BAKMADAN GEÇME!