EKSTRA
MENÜ

1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü haberleri sayfasında güncel ve son dakika 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.299 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Haberleri

27 Nisan hangi burç ve burcu ne 27 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Nisan hangi burç ve burcu ne? 27 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar kuşağına göre on iki farklı burç bulunmaktadır. İnsanlar sevdikleri kişilerin burçlarını veya kendi burçlarını öğrenmek isterler. Bu şekilde de burçların kişilik özellikleri hakkında da bilgi edinilebilir. 27 Nisan hangi burç ve burcu ne? 27 Nisan tarihin de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
AA muhabirine polis yumruğu

AA muhabirine polis yumruğu

Almanya’nın başkenti Berlin’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde göstericilerle polis arasında çıkan çatışmada, AA muhabirleri Erbil Başay ve Cüneyt Karadağ da yaralandı.

3.05.2021Avrupa
Emniyet Genel Müdürlüğünden 1 Mayıs açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 1 Mayıs açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü(EGM), '1 Mayıs 2021 tarihinde izin verilen etkinliklerin dışında kanuna aykırı olarak düzenlenmek istenen 29 eyleme müdahale edilerek 394 şahıs yakalanmıştır.' açıklamasında bulundu.

3.05.2021Gündem
Güzel başladı, kötü bitti

Güzel başladı, kötü bitti

Almanya’da, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında on binlerce kişi sokaklara döküldü. Ülkenin birçok kentinde barışçıl başlayan gösteriler ilerleyen saatlerde sertleşti. Çöp bidonlarını ve barikatları ataşe veren göstericiler polise taş attı, polis ise biber gazıyla eylemcilere müdahale etti. Ülke genelinde çok sayıda gösterici gözaltına alındı.

2.05.2021Avrupa
‘Emek insandır’

‘Emek insandır’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

2.05.2021Gündem
Sembolik kutlama

Sembolik kutlama

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Taksim Meydanı, koronavirüs tedbirleri nedeniyle sembolik bir kutlamaya ev sahipliği yaptı. Valilikten izin alan sendika temsilcileri bayram kutlayan milyonlarca emekçi adına Atatürk Anıtı ile kanlı 1 Mayıs’ın yaşandığı Kazancı Yokuşu’na çelenk bıraktı.

2.05.2021Gündem
1 Mayıs’ta işçilerle iftar

1 Mayıs’ta işçilerle iftar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde iftarını İstanbul Tuzla’da bir kimya fabrikasında çalışan işçilerle yaptı.

2.05.2021Gündem
Avrupa 1 Mayıs’ta karıştı

Avrupa 1 Mayıs’ta karıştı

Avrupa’nın birçok kentinde düzenlenen 1 Mayıs gösterilerinde çatışma çıktı. Çok sayıda kişinin yaralandığı gösterilerde yüzlerce kişi de gözaltına alındı.

1.05.2021Avrupa
Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeliden 1 Mayıs açıklaması

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 1 Mayıs açıklaması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "1 Mayıs’ı ideolojik ve siyasi önyargılara hapsetmek, marjinal ve yasa dışı örgütlerin ihanet zemini olarak görmek emekçilerimize büyük bir haksızlık ve husumettir... Kavga ve karışıklık arayanların ne fikri ne de fazileti söz konusudur" ifadelerini kullandı.

1.05.2021Gündem
İstanbul Valiliğinden 1 Mayıs açıklaması: 212 kişi gözaltına alındı

İstanbul Valiliği'nden '1 Mayıs' açıklaması: 212 kişi gözaltına alındı

İstanbul Valiliği, Taksim'e çıkmaya çalışan 212 kişinin gözaltına alındığını ve haklarında adli işlem başlatıldığını duyurdu.

1.05.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan 1 Mayıs mesajı

TBMM Başkanı Şentop'tan '1 Mayıs' mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Türkiye bugün dünyanın saygın devletlerinden biri olmuş ve ekonomisiyle, üretim gücüyle, toplumsal refahıyla her zamankinden daha güçlü bir seviyeye yükselmişse hiç şüphesiz bu kadını erkeğiyle, genci yaşlısıyla bütün bir yurt sathına yayılmış üretici insanlarımızın alın teri sayesindedir" dedi.

1.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 1 Mayıs paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı yayımladı. Erdoğan mesajında "Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de büyüten işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

1.05.2021Gündem
Akıncıdan sahura kadar 65 sorti

Akıncı'dan sahura kadar 65 sorti!

Akıncı İnsansız Hava Aracının testleri gece de devam ediyor. Dün gece sahura kadar Akıncı 65 sorti gerçekleştirdi. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, testlerin 5 gün önce başladığını ve ilk defa gece eğitimi yapıldığını söyledi.

1.05.2021Ekonomi
Taksime yürümek isteyen gruplar gözaltına alındı

Taksim'e yürümek isteyen gruplar gözaltına alındı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim'e yürümek isteyen gruplar gözaltına alındı.

1.05.2021Gündem
Aşıda sıkıntı yaşamayacağız

Aşıda sıkıntı yaşamayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aşı tedarik konusunda bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Şu anda elimizde aşımız var. Yeteri derecede var” dedi. Cumhurbaşkanı, yerli aşının eylül-ekim gibi üretimde olacağını söyledi.

1.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 1 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı yayımladı. Erdoğan mesajında "Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de büyüten işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

30.04.2021Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı yayımladı. Erdoğan mesajında "Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de büyüten işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

30.04.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan yeni anayasa açıklaması

TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Yeni anayasanın kabulüyle sendikal haklar ve çalışma hayatının düzenlenmesinde müspet gelişmeler kaydedileceğini düşünüyorum." dedi.

29.04.2021Gündem
İstanbulda 1 Mayıs için güvenlik hazırlığı: Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda önlemler artırıldı

İstanbul'da 1 Mayıs için güvenlik hazırlığı: Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda önlemler artırıldı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi, güvenlik tedbirleri kapsamında Taksim Meydanı ve Gezi Parkı bariyerlerle kapatıldı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nın etrafı bariyerlerle kapatılırken, anıt çevresine Çevik Kuvvet ekipleri yerleştirildi.

29.04.2021Gündem
İşçiler için 15 maddelik talep listesi

İşçiler için 15 maddelik talep listesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi CHP Emek Büroları’nın işçilere ilişkin 15 talebini sıraladı. Ağbaba, zorunlu üretim hizmetlerinin yer aldığı işyerlerinde işçilere öncelikli aşı hakkı verilmesi, kısa çalışma ve ücretsiz izin desteği kapsamında yer alan işçilerin emeklilik sigorta primleri merkezi bütçe tarafından karşılanması gibi taleplerde bulundu.

20.04.2021Ekonomi
Kıraçtan yerin 72 metre altında 1 Mayıs konseri

Kıraç'tan yerin 72 metre altında 1 Mayıs konseri

İstanbul Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü yerin 72 metre altında düzenlenen Kıraç konseriyle kutladı.

2.05.2020Keyif
Kılıçdaroğlu emekçilerle toplandı

Kılıçdaroğlu emekçilerle toplandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle değişik sektörlerden çalışanlarla bir araya geldi.

2.05.2020Gündem
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

1.05.2020Ekonomi
İstanbul Valiliğinden 1 Mayıs konseri

İstanbul Valiliği'nden 1 Mayıs konseri

İstanbul Valiliğinin organize ettiği "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü özel konseri" yerin 70 metre altında metro inşaat alanında düzenlendi. Ünlü sanatçı Kıraç’ın konser verdiği inşaat alanında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da açıklamalarda bulundu.

1.05.2020Haber
İstanbul Valiliğinden 1 Mayıs konseri

İstanbul Valiliği'nden 1 Mayıs konseri

İstanbul Valiliğinin organize ettiği "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü özel konseri" yerin 70 metre altında metro inşaat alanında düzenlendi.  Ünlü sanatçı Kıraç’ın konser verdiği inşaat alanında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da açıklamalarda bulundu.

1.05.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı Sözcüsünden 1 Mayıs açıklaması

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü'nden 1 Mayıs açıklaması

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı’nın, 1 Mayıs’ta İstanbul’da yaşananlar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

1.05.2020Gündem
AK Partili Çelikten 1 Mayıs mesajı

AK Parti'li Çelik'ten '1 Mayıs' mesajı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü mesaj yayımlayarak kutladı.

1.05.2020Gündem
Temizlik yaparken, 1 Mayısı oynayarak kutladı

Temizlik yaparken, 1 Mayıs'ı oynayarak kutladı

SOKAĞA çıkma kısıtlamasının bulunduğu Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde görevleri başında bulunan temizlik işçileri, hem sokakları temizledi hem de 1 Mayıs'ı oynayarak kutladı.

1.05.2020Haber
İstanbul Valiliğinden gözaltına alınan DİSKlilerle ilgili açıklama

İstanbul Valiliği'nden gözaltına alınan DİSK'lilerle ilgili açıklama

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada gözaltına alınan DİSK üyelerinin ifadelerinin alındıktan sonra serbest bırakıldıkları açıklandı.

1.05.2020Gündem
Bakan Dönmez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı

Bakan Dönmez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, tüm işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

1.05.2020Ekonomi
Eskişehir’in Taksim Meydanı bu yıl sessizliğe büründü

Eskişehir’in Taksim Meydanı bu yıl sessizliğe büründü

ESKİŞEHİR’de, 'Ayhan Hanım' adlı filmin çekimi için plato olarak yapılan İstanbul Taksim Meydanı’nın benzerine, bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde çelenk konulamadı. Koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle meydan sessiz kaldı.

1.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan 1 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 1 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

1.05.2020Gündem
Son dakika... Bakan Albayraktan 1 Mayıs mesajı

Son dakika... Bakan Albayrak'tan 1 Mayıs mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

1.05.2020Ekonomi
Ankarada, sessiz 1 Mayıs

Ankara'da, sessiz 1 Mayıs

ANKARA'da, her yıl 1 Mayıs kutlamalarının yapıldığı Anadolu, Kurtuluş ve Kolej meydanları, koronavirüs tedbirleri kapsamındaki sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boş kaldı.

1.05.2020Gündem
Temizlik yaparken, 1 Mayısı oynayarak kutladı

Temizlik yaparken, 1 Mayıs'ı oynayarak kutladı

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde görevleri başında bulunan temizlik işçileri, hem sokakları temizledi hem de 1 Mayıs'ı oynayarak kutladı.

1.05.2020Gündem
Sendikalardan Taksimde 1 Mayıs anması

Sendikalardan Taksim'de 1 Mayıs anması

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bazı sendikalar sabah saatlerinde Taksim Meydanı'ndaydı. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Hak-İş Konfederasyonu, HakSen, Sağlık Hizmetleri Sendikası, Sivil Memurlar Sendikası ve Türk-İş sırasıyla meydana gelerek Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı. Anıta çelenk bırakılmasının ardından sendika üyeleri Kazancı Yokuşu'na karanfiller bıraktı. Sağlık Hizmetleri Sendikası üyeleri Taksim Meydanı'nda İstiklal Marşı okudu. Meydanda bekleyen polis ekipleri sendika üyeleri ve basın mensuplarını sosyal mesafe konusunda uyardı.

1.05.2020Haber
Ünlü isimlerden 1 Mayıs mesajları... İlk işçi statüsünde tecrübem

Ünlü isimlerden 1 Mayıs mesajları... 'İlk işçi statüsünde tecrübem'

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sonrası toplu kutlamalar yasaklandı. Bazı ünlü isimler de yaptıkları paylaşımlarla 1 Mayıs'ı sosyal medya üzerinden kutladı. İşte ünlülerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajları...

1.05.2020Magazin
Taksimde 1 Mayıs… Çelenk bıraktılar…

Taksim'de 1 Mayıs… Çelenk bıraktılar…

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla sendikalar Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı.

1.05.2020Gündem
DİSK önünden Taksime yürümek isteyen gruba gözaltı

DİSK önünden Taksim'e yürümek isteyen gruba gözaltı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle DİSK yöneticileri Beşiktaş'taki genel merkez binası önünde toplandı. Grup, Taksim Meydanı'na yürümek istedi. Ancak polis, sokağa çıkma kısıtlamasını hatırlattı. Valiliğin de yürüyüşe izin vermediğini belirten polis, gruptan temsilcileri araçlarla Kazancı yokuşuna götürülebileceğini belirtti. Ancak grup yürümekte ısrar edince arbede çıktı.

1.05.2020Haber
TBMM Başkanı Şentoptan 1 Mayıs mesajı

TBMM Başkanı Şentop'tan 1 Mayıs mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "11 yıl önce resmî bayram olarak kabul edilen 1 Mayıs'ı, gelecek yıllardan itibaren barış ve huzur içinde alanlarda, meydanlarda kutlamayı diliyor, bütün işçilerimizin Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum" dedi.

1.05.2020Gündem
İzmirde sessiz 1 Mayıs

İzmir'de sessiz 1 Mayıs

İZMİR'de, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününe denk gelen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bu sene kutlanamadı.

1.05.2020Gündem

Taksim'e yürümek isteyen gruba gözaltı

DİSK Genel Merkezi önünde toplanarak Taksim Meydanı'na yürümek isteyen grup gözaltına alındı.

1.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Nedensiz bir mutluluk

Bir yılı aşkın süredir çoğumuz gibi ben de sabahları günün anlamını yitirdiği bir ruh halinde uyanıyorum.

1.05.2021

Çalışanın hakkıdır

Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü. Çalışan haklarının, emeğe gösterilmesi gereken saygının hatırlandığı gün.

1.05.2021

Korona saltanatı

Koronası olanın bir dediği iki edilmez, eli sıcak sudan soğuk suya sokulmaz. Çünkü korona güçtür.

2.05.2020