EKSTRA
MENÜ

Ericsson

Ericsson ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ericsson haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.447 Ericsson haberi bulunmuştur.

Ericsson Haberleri

VakıfBankın İsveçli yıldızı Isabelle Haak, ülkesinde Yılın Kadın Sporcusu adayı

VakıfBank'ın İsveçli yıldızı Isabelle Haak, ülkesinde 'Yılın Kadın Sporcusu' adayı!

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın İsveçli smaçörü Isabelle Haak, İsveç Spor Akademisi tarafından ülkesinde 'Yılın Kadın Sporcusu' ödülüne aday gösterildi.

4.12.2020Voleybol
5G kapsama alanına giren kişi sayısı 1 milyarı geçecek

5G kapsama alanına giren kişi sayısı 1 milyarı geçecek

Ericsson, 2026 yılında her on mobil abonelikten dördünün 5G olacağını öngörüyor. Ericsson Mobilite Raporu'nun son sayısında yer alan bu tahmin, abone sayısındaki artış ve nüfus kapsamı, 5G'nin tüm mobil bağlantı nesilleri içinde en hızlı artış gösteren teknoloji olduğunu doğruluyor.

1.12.2020Tekno
Ericsson Türkiye’deki dijital dönüşümde stratejik iletişim teknoloji ortağı

Ericsson Türkiye’deki dijital dönüşümde stratejik iletişim teknoloji ortağı

Ericsson, Türkiye'nin dijital dönüşüm yolculuğunda yaptığı önemli atılımları nasıl destekliyor? Türkiye'nin devam eden dijitalleşmesinde araştırma ve geliştirme nasıl bir rol oynuyor? Ericsson'ın Türkiye'nin dijital geleceğine yönelik kısa vadeli planları neler? Bu kapsamda Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, önemli açıklamalarda bulundu.

27.11.2020Teknoloji
5G tüketici pazarı 2030 yılına kadar 31 trilyon dolara ulaşacak

5G tüketici pazarı 2030 yılına kadar 31 trilyon dolara ulaşacak

Ericsson ConsumerLab’ın hazırladığı yeni "5G Tüketici Potansiyelinden Faydalanma" raporuna göre 5G tüketici pazarı 2030 yılına kadar dünya çapında 31 trilyon USD'ye ulaşabilir. Rapora göre iletişim servis sağlayıcılar 3,7 trilyon USD kazanç elde edebilir. Bu rakam, yeni dijital hizmet fırsatları ortaya çıktıkça daha da artabilir.

18.11.2020Teknoloji
Ericsson, ABD merkezli Cradlepoint’i satın aldı

Ericsson, ABD merkezli Cradlepoint’i satın aldı

Ericsson, kurumsal pazara yönelik Wireless Wan Edge 4G ve 5G çözümleriyle dikkat çeken ABD merkezli Cradlepoint'i satın aldı

14.11.2020Teknoloji
Ericsson, Türkiyede yapay zeka ve otomasyon merkezi açıyor

Ericsson, Türkiye'de yapay zeka ve otomasyon merkezi açıyor

Ericsson, Türkiye'de Yapay Zeka (AI) ve Makine Öğrenimi (Machine Learning) dahil olmak üzere yeni nesil teknolojilere dayalı yüksek değerli mühendislik ve tasarım çözümlerinin teşvik edilmesini amaçlayan yeni merkezini duyurdu.

12.11.2020Teknoloji
‘Yatırım dalgası ufukta belirdi’

‘Yatırım dalgası ufukta belirdi’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Citibank tarafından düzenlenen ve uluslararası dev şirketlerin temsilcilerinin yer aldığı Citibank Yatırımcı Konferansı’na katıldı. Burada dev şirketlerin temsilcilerine seslenen Bakan Albayrak, “Türkiye ekonomisi bir dönüm noktasındadır. Yeni bir sermaye yatırımı dalgası ufukta belirmiş durumda” dedi.

28.10.2020Ekonomi
Telekomda İnovasyon etkinliğinde yapay zeka ve 5G konuşuldu

Telekomda İnovasyon etkinliğinde yapay zeka ve 5G konuşuldu

Bu sene COVID-19 nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenen 'Telekom'da İnovasyon' etkinliği hareketli geçti. Etkinliğe Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve HTK (Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi) Başkanı İlhan Bağören de katıldı.

11.09.2020Teknoloji
Microsoft Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Levent Özbilgin oldu

Microsoft Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Levent Özbilgin oldu

Bilişim ve iletişim teknolojileri sektöründe 20 yılı aşkın uluslararası deneyime sahip Levent Özbilgin, Microsoft Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olarak atandı. Özbilgin, görevine 5 Ekim 2020’de başlayacak.

8.09.2020Teknoloji
Okulların internet bağlantı haritası çıkarılacak

Okulların internet bağlantı haritası çıkarılacak

Ericsson ve UNICEF, 2023 yılının sonuna kadar devam edecek ve 35 ülkedeki okulların internet haritasının çıkarılmasına yönelik küresel bir işbirliğine imza attı. Bu ilk adım, okulların ve bağlı toplulukların internet bağlantısının haritasını çıkarırken, tüm çocuklara dijital öğrenim fırsatlarına erişim sağlamak açısından büyük önem taşıyor.

27.08.2020Teknoloji
Koronavirüs salgını sürecinde internet ihtiyacı arttı

Koronavirüs salgını sürecinde internet ihtiyacı arttı

COVID-19, dünyanın birçok ülkesinde insanları ve günlük yaşantılarını olumsuz yönde etkiledi. Tüketicilerin büyük bölümü iletişim ağlarını günlük hayatta karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmede de en önemli yardımcı olarak görüyor. Mobil iletişimin önemi, her geçen gün artan kullanıma da yansıyor. Ericsson Consumer & Industry Lab tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan bir araştırmaya göre, tüketicilerin salgın sürecinde sabit genişbant bağlantıları kullanırken harcadıkları zaman günde yaklaşık iki buçuk saat artarken, bu artış mobil genişbantta yaklaşık bir saati buluyor.

20.08.2020Teknoloji
Bosch, yonga plakası fabrikasında 5G testlerini başlatıyor

Bosch, yonga plakası fabrikasında 5G testlerini başlatıyor

Endüstri 4.0 alanında çalışmalarını sürdüren Bosch, 5G’nin üretim ve lojistiğin dijitalleşmesi ve ağa bağlı hale gelmesinde önemli bir yapı taşı olduğunu düşünüyor. Şirket, bu kapsamda Reutlingen’deki yonga plakası fabrikasında bir 5G ağının kurulumu için uyumluluk testlerine ve kanal ölçümlerine başlıyor.

18.08.2020Teknoloji
Ericsson dünyadaki 100üncü 5G anlaşmasını imzaladı

Ericsson dünyadaki 100'üncü 5G anlaşmasını imzaladı

Ericsson, farklı ülkelerde faaliyet gösteren farklı servis sağlayıcılarla olan 100’üncü ticari 5G sözleşmesini imzalayarak 5G sürecinde önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Söz konusu rakam 5 kıtaya yayılmış ve kamuya açıklanmış 58 sözleşmeyi ve 56 canlı 5G ağını içeriyor.

18.08.2020Teknoloji
ABD ve Slovenyadan 5G için önemli iş birliği

ABD ve Slovenya'dan 5G için önemli iş birliği

ABD ve Slovenya, "5G Temiz Ağ Güvenliği" için iş birliği protokolü imzaladı.

14.08.2020Teknoloji
Sabit kablosuz erişim çok önemli fırsatlarla beraber geliyor

Sabit kablosuz erişim çok önemli fırsatlarla beraber geliyor

Tüm dünyada yaygınlaşmaya devam eden 5G ağları sağladığı yüksek performans ve kapasite sayesinde yeni kullanım senaryolarının hayata geçirilmesine olanak tanıyor. Bu kullanım senaryolarının en önemlilerinden biri sabit kablosuz erişim (FWA). Dünya genelinde bulunan hanelerin yarısına yakınında (yaklaşık 1 milyar) sabit genişbant bağlantı bulunmuyor. LTE ile hücresel ağların sağladığı mevcut hız ve kapasite ile 5G'ye dönüşüm göz önüne alındığında operatörler, evlerin yanı sıra küçük ve orta ölçekli işletmelere uygun maliyetlerle genişbant hizmeti sunma fırsatına sahip.

17.07.2020Teknoloji
Ericsson, 5G ara frekans dağıtımını hızlandırıyor

Ericsson, 5G ara frekans dağıtımını hızlandırıyor

İletişim hizmet sağlayıcıları (CSP'ler), Ericsson'un antenle entegre iki yeni telsiz (AIR) çözümü sayesinde ara frekans 5G ağlarını daha hızlı ve daha geniş bir alana daha fazla yer ihtiyacı duymadan yayabilecekler.

8.07.2020Teknoloji
Gelecekteki sürdürülebilirlik için teknolojik inovasyonlar şart

Gelecekteki sürdürülebilirlik için teknolojik inovasyonlar şart

En son yayınlanan Ericsson ConsumerLab raporu, tüketicilerin sürdürülebilirlik sorunlarına karşı tutumlarını ve teknolojinin tüketicilere daha olumlu bir etki yaratmalarına nasıl yardımcı olacağı hakkında yeni bilgiler ortaya koyuyor.

19.06.2020Teknoloji
5G abone sayısı 2026da ise 3 milyara dayanacak

5G abone sayısı 2026'da ise 3 milyara dayanacak

Ericsson, küresel 5G abone sayısının 2020 sonunda 190 milyon, 2025 sonunda ise 2,8 milyarın üzerinde olmasını bekliyor. Ericsson Mobilite Raporunun 2020 Haziran ayında yayınlanan sürümünde bu tahminlerin yanı sıra veri trafiğindeki artışlar ve bölgesel aboneliklerle ilgili diğer projeksiyonlar da yer alıyor.

18.06.2020Teknoloji
Ericsson Response, acil durumlar için bağlantı sağlıyor

Ericsson Response, acil durumlar için bağlantı sağlıyor

Ericsson'un insani yardım çalışmalarında bulunan çalışanlara ve olağanüstü durumlardan etkilenen bölgelerdeki insanlara bağlantı hizmeti sunmaya odaklanan insani yardım programı Ericsson Response, 20’nci yılını kutluyor. Program insani yardım görevlerinde kritik rol oynuyor.

10.06.2020Teknoloji
5G’ye uzanan yolculuk

5G’ye uzanan yolculuk

İnternete bağlı cihaz sayısında yaşanan artış, kablosuz ağ teknolojileri alanında zorunlu yeniliklerin yapılmasına neden oluyor. 1980’li yıllardan bu yana, kablosuz ağ teknolojilerinde her 10 yılda büyük bir değişim yaşanıyor. 1G’den 5G’ye uzanan süreçte, her yeni değişimin bir önceki değişimde yaşanan sorunları giderdiğini görüyoruz.

1.06.2020Teknoloji
Öğrenciler için dijital öğrenim programı başladı

Öğrenciler için dijital öğrenim programı başladı

İçinde bulunduğumuz mevcut koşullar altında normalleşme duygusunun sürdürülebilmesi için dijital olarak insanların birbirine bağlı olması eskisinden çok daha büyük önem taşıyor. Küresel COVID-19 salgınından etkilenen en kritik sektörlerden birisi de eğitim. Dünya genelinde yaklaşık 1,2 milyar öğrenci ve genç geleneksel eğitim kurumlarına katılım sağlayamıyor. Bu durum, hükümetler ve eğitim kurumlarının kapsamlı çevrimiçi eğitim programlarına büyük talep oluşturmasına neden oldu. Bu kapsamda Ericsson, küresel salgının eğitim ve öğrenim için bir engel oluşturmamasını sağlamak üzere benzer düşünceye sahip kuruluşlarla ortaklığa gitti.

21.05.2020Teknoloji
Telekom operatörleri 5G fırsatlarına ve zorluklarına nasıl hazırlanıyor

Telekom operatörleri 5G fırsatlarına ve zorluklarına nasıl hazırlanıyor?

Ericsson, MIT Technology Review Insights işbirliğiyle, telekom operatörlerinin 5G fırsatlarına ve zorluklarına nasıl hazırlandıklarını analiz eden " 5G Operatörü” başlıklı bir rapor yayınladı.

12.05.2020Teknoloji
COVID-19 salgınında iletişim altyapılarının kesintisiz olması önemli

COVID-19 salgınında iletişim altyapılarının kesintisiz olması önemli

Ericsson, COVID-19 salgını nedeniyle ortaya çıkan olağanüstü durum sırasında mobil ağ kapasitesi, performans ve data kullanım düzeninin coğrafi anlamdaki değişimi konularında bir web semineri düzenledi.

8.05.2020Teknoloji
5G çağı: Daha akıllı bir geleceğe giden yol

5G çağı: Daha akıllı bir geleceğe giden yol

Dünya nüfusu hızla şehirlere taşınıyor, neredeyse dünyanın birçok ülkesinde kentleşmede bir artış yaşanıyor. Bu artışın önümüzdeki yıllarda daha da hızlanması bekleniyor. Mevcut oranlar göz önüne alındığında, 2050 yılına kadar dünya nüfusunun üçte ikisinin şehirlerde yaşayacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki 40 yıl boyunca, şehir merkezlerinin her hafta 1 milyon yeni sakinini karşılaması bekleniyor.

13.04.2020Teknoloji
Teknoloji şirketleri koronavirüs ile nasıl mücadele ediyor

Teknoloji şirketleri koronavirüs ile nasıl mücadele ediyor?

COVID-19'un (koronavirüs) tüm dünyaya yayılması ve günlük yaşantımızı olumsuz yönde etkilemesiyle herkes benzeri görülmemiş bir zorlukla karşı karşıya kaldı. Peki teknoloji şirketleri koronavirüsle nasıl mücadele ediyor? İsveç merkezli Ericsson, koronavirüs ile ilgili yayınladığı bilgilendirme mesajında, virüse karşı neler yaptıklarını kamuoyuyla paylaştı.

23.03.2020Teknoloji
Ericsson, 5G platformuna çekirdek şebeke ve iş kullanımına yönelik özellikler ekliyor

Ericsson, 5G platformuna çekirdek şebeke ve iş kullanımına yönelik özellikler ekliyor

Orkestrasyon ve otomasyon, 5G ve bulut yerel altyapılardan en iyi şekilde faydalanılabilmesi için kritik konuların başında geliyor. Bu bağlamda Ericsson, 5G platformunu, işletmelerin daha akıllı bir şekilde yürütülebilmesine olanak tanıyan yeni çözümlerle güçlendirmeyi hedefliyor.

18.03.2020Teknoloji
Ericsson Frekans Paylaşımı çözümü kullanıma sunuldu

Ericsson Frekans Paylaşımı çözümü kullanıma sunuldu

Ericsson, benzersiz dinamik frekans paylaşım çözümünü ticari olarak kullanıma sundu. Ericsson Frekans Paylaşımı çözümü, servis sağlayıcıların 5G'yi ülke genelinde uygun maliyetlerle ve hızlı bir şekilde kullanıma sunmalarına olanak tanıyor.

16.03.2020Teknoloji
Koronavirüs teknoloji markalarını vurdu, etkinlikler sanal ortama kaydı

Koronavirüs teknoloji markalarını vurdu, etkinlikler 'sanal ortam'a kaydı

Çin'de baş gösteren ve hızla dünyaya yayılan koronavirüs tehlikesi, bazı ülkelerin birbirleriyle olan uçuşlarını kaldırmasına neden olurken, etkinlik düzenlemeyi planlayan pek çok teknoloji markası da lansmanlarını bir bir iptal ediyor, bunun yerine internet ortamında toplantı yapmayı tercih ediyor.

4.03.2020Teknoloji
Intel, 5G ağ altyapısı için en geniş kapsamlı silikon portföyünü duyurdu

Intel, 5G ağ altyapısı için en geniş kapsamlı silikon portföyünü duyurdu

5G’nin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak, ağ altyapısını çekirdekten edge’e kadar dönüştürmeyi gerektiriyor. Dünyanın öncü silikon tedarikçisi olarak Intel, bu dönüşümü yönlendirenler arasında ön saflarda yer alıyor. Şirket, kablosuz baz istasyonları için tasarlanmış 10nm SoC (yonga üzerinde sistem) çözümü olan yeni Intel Atom P5900 de dahil olmak üzere bir dizi kapsamlı donanım ve yazılımını duyurdu.

26.02.2020Teknoloji
İsveç 87-80 Türkiye

İsveç 87-80 Türkiye

Türkiye, 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ndeki ikinci maçında deplasmanda İsveç'e 87-80 mağlup oldu. Bu sonuçla birlikte İsveç ilk galibiyetini aldı.

24.02.2020Basketbol
İsveç-Türkiye maçı öncesi tüm zamanların rekor bilet satışı

İsveç-Türkiye maçı öncesi tüm zamanların rekor bilet satışı

İsveç Basketbol Federasyonu Sözcüsü Johannes Wohlert, bu akşam İsveç ile Türkiye Basketbol Milli Takımları arasında yapılacak karşılaşma öncesi 11 bin biletin satıldığını ve bunun tüm zamanların rekoru olduğunu belirtti.

24.02.2020Basketbol
Küresel piyasalarda koronavirüs tedirginliği

Küresel piyasalarda koronavirüs tedirginliği

Dünyayı tehdit eden koronavirüs salgını küresel ekonomide tahribata neden olabileceğinden korkuluyor.

21.02.2020Ekonomi
Ericsson’dan dijital karbon ayak izi rehberi

Ericsson’dan dijital karbon ayak izi rehberi

Ericsson IndustryLab tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve bilişim teknolojilerinin karbon emisyonlarını derinlemesine analiz edildiği "Dijital karbon ayak izi rehberi" raporu, dijital hayatın dünya iklimine olan etkileri hakkında bilinmesi gerekenleri içeriyor.

18.02.2020Teknoloji
Bir bir çekiliyorlar...  Facebook ve Cisco da Mobil Dünya Kongresine katılmayacak

Bir bir çekiliyorlar... Facebook ve Cisco da Mobil Dünya Kongresi'ne katılmayacak

Dünya GSM Birliği, büyük teknoloji şirketlerinin iptalleriyle riske giren Mobil Dünya Kongresi'nin yapılıp yapılmayacağına cuma günkü toplantısında karar verecek.

12.02.2020Teknoloji
Facebook ve Cisco da koronavirüs nedeniyle Mobil Dünya Kongresine katılmayacak

Facebook ve Cisco da koronavirüs nedeniyle Mobil Dünya Kongresi'ne katılmayacak

Dünyayı alarma geçiren ve Çin'de şimdiye kadar binden fazla kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını sebebiyle Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC) katılmayacak şirketlere Facebook ve Cisco da eklendi.

11.02.2020Dünya
Teknoloji şirketleri, koronavirüs nedeniyle Mobil Dünya Kongresinden tek tek çekiliyor

Teknoloji şirketleri, koronavirüs nedeniyle Mobil Dünya Kongresi'nden tek tek çekiliyor

Büyük teknoloji şirketleri, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle, dünyanın en önemli mobil teknoloji fuarı olarak bilinen, 24-27 Şubat tarihlerinde İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'ne MWC) katılmama kararı aldı.

11.02.2020Teknoloji
Ericsson ve Microsoft, güçlerini birleştiriyor

Ericsson ve Microsoft, güçlerini birleştiriyor

Ericsson ve Microsoft, bağlı araçlar alanındaki uzmanlıklarını bir araya getirerek güç birliğine gidiyor. Ericsson, Bağlı Araç Bulut teknolojisini, Microsoft Azure bulut platformunda çalışan Microsoft Bağlı Araç Platformu üzerine inşa ediyor. Bu entegre çözüm, otomobil üreticilerinin filo yönetimi, otomatik yazılım güncellemeleri ve bağlı güvenlik hizmetleri gibi global araç hizmetlerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde daha düşük maliyetlerle uygulayabilmelerine olanak tanıyor. Ayıca modüler tasarımı ve çoklu uygulama seçenekleri sayesinde daha fazla esneklik sunuyor.

27.12.2019Teknoloji
Oppodan çok önemli Türkiye açıklaması

Oppo'dan çok önemli Türkiye açıklaması

Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, Oppo olarak 2019'da gelmek istedikleri noktada olduklarını belirterek, 2020’de daha iyi ürünler getirerek, iş ortaklarıyla daha iyi ilişkiler kuracaklarını söyledi.

26.12.2019Teknoloji
2030 yılının en popüler 10 tüketici trendi ne olacak

2030 yılının en popüler 10 tüketici trendi ne olacak?

Tüketiciler, görme, işitme, tatma, koklama ve dokunma duyularımızla etkileşime girebilen bağlı teknolojilerin sunacağı bir dizi faydalı hizmetin 2030 yılına kadar gerçeğe dönüşmesini bekliyor. Duyuların İnterneti ile ilgili tüketici tahminleri bu yıl dokuzuncusu yayınlanan Ericsson'un ConsumerLab En Popüler Tüketici Trendleri raporunda yer alıyor.

25.12.2019Teknoloji
İTÜ ARI Teknokent, öne çıkan teknolojileri ödüllendirdi

İTÜ ARI Teknokent, öne çıkan teknolojileri ödüllendirdi

BEETECH Teknoloji Ödülleri'nde, İTÜ ARI Teknokent bünyesinde yürüttükleri projeler ve geliştirdikleri teknoloji ürünleri ile öne çıkan firmalar ödüllendirildi.

20.12.2019Teknoloji
5G kullanıcı sayısı, 2025 yılında 2,6 milyara ulaşacak

"5G kullanıcı sayısı, 2025 yılında 2,6 milyara ulaşacak"

Ericsson, dünya genelinde 5G abone sayısının önümüzdeki altı yıl içinde hızla gelişen 5G ekosisteminden dolayı 2,6 milyar dolara ulaşmasını bekliyor. Ericsson Mobilite Raporu'nun 2019 sayısında, bu tahminlerin yanı sıra 2025 yılının sonuna kadar iletişim teknolojilerinin kullanımına dair diğer öngörüler de yer alıyor.

5.12.2019Teknoloji
5G kullanıcı sayısı, 2025 yılında 2,6 milyara ulaşacak

5G kullanıcı sayısı, 2025 yılında 2,6 milyara ulaşacak

Yapılan bir araştırmaya göre 2025 yılının sonuna kadar dünya nüfusunun yüzde 65'inin 5G kapsamasında olacağı ve dünya genelinde mobil veri trafiğinin yüzde 45'inin 5G üzerinden gerçekleşeceği bildirildi.

3.12.2019Ekonomi
5G şebekesiyle etkileşim kurup lastik üretti

5G şebekesiyle etkileşim kurup lastik üretti

Pirelli, akıllı lastikler tarafından yol yüzeyiyle ilgili olarak algılanan bilgileri 5G şebekesi üzerinden müşterilere ileten dünyadaki ilk lastik şirketi oldu.

15.11.2019Teknoloji
Turkcell sağlık sektörü için 5G şebeke deneyimi gerçekleştirdi

Turkcell sağlık sektörü için 5G şebeke deneyimi gerçekleştirdi

Turkcell, Ericsson ve Medical Park Hastaneleri ile birlikte 5G pilot şebekesi üzerinden 5G teknolojisiyle donatılan bir ambulansa bağlanıp uzaktan ultrason taraması yaptı. 5G üzerinden yapılan çağrı ve dokunsal eldivene gönderilen geri bildirim sinyalleriyle uzman hekimlere ambulanstaki görevliyi uzaktan yönlendirebilme imkânı sunan bu inovasyon trendi, sağlık sektörü için tanı süreçlerinde daha fazla hız vaat ediyor.

7.11.2019Teknoloji
Geleceğin teknolojilerini keşfetmek için bilişim camiası bir araya geldi

Geleceğin teknolojilerini keşfetmek için bilişim camiası bir araya geldi

Ericsson, Ericsson Araştırma Türkiye Laboratuvarı’nın açılışının birinci yılında sektör temsilcilerini bir araya getiren “Ericsson Araştırma Etkinliği”ni düzenlendi. Etkinliğe Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve İsveç Başkonsolosu Peter Ericson’un yanı sıra akademisyenler, operatörler, KOBİ’ler, kamu kurumları ve Ericsson Araştırma yöneticileri de katıldı. Etkinlik kapsamında önümüzdeki on yılı şekillendirecek bilişim teknolojileriyle ilgili en yeni araştırma konuları ve araştırma sonuçları da paylaşıldı. Etkinlikte ‘5G Evrimi ve Ötesi’, ‘Sıfır Dokunuş Otomasyon’, ‘Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’ ve ‘Güvenlik ve Güvenilirlik’ konularını içeren çeşitli paralel teknoloji oturumları da yer aldı.

7.11.2019Teknoloji
Küresel şirketlerin Türkiyede Ar-Ge yapmalarını çok önemsiyoruz

"Küresel şirketlerin Türkiye'de Ar-Ge yapmalarını çok önemsiyoruz"

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, "Biz bugünün dünyasında Ar-Ge'ye küresel şirketlerin liderlik ettiğinin farkındayız. Bu şirketlerin kendi hedefleri ve politikalarıyla, ülke hedeflerimizin örtüştüğü alanlarda Türkiye'e Ar-Ge yapmalarını çok önemsiyoruz." dedi.

5.11.2019Ekonomi
Turkcell ve Ericsson, 5G teknolojisi alanında işbirliği anlaşması imzaladı

Turkcell ve Ericsson, 5G teknolojisi alanında işbirliği anlaşması imzaladı

Turkcell ve Ericsson, 5G teknolojisinin Turkcell şebekesinde kullanımına imkân tanıyacak senaryoların geliştirilmesi konusunda ‘iyi niyet anlaşması’ imzaladı.İki şirket, çeşitli sektörlerde farklı 5G kullanım senaryoları belirlemek üzere birlikte çalışacak.

23.10.2019Teknoloji
Orman yangınlarına karşı akıllı kafes geliştirildi

Orman yangınlarına karşı "akıllı kafes" geliştirildi

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, dünya genelinde artan orman yangınlarının hızlı tespiti amacıyla "akıllı kuş kafesi" geliştirdiklerini belirterek, "Kafes, toprağa yerleştirilecek sensörüyle değişen nem oranları ve sıcaklıklara ilişkin bilgileri merkeze bildirecek. Böylece orman yangınlarına hızlıca ve tam zamanında müdahale imkanı olacak." dedi.

30.09.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

5G’ye bir adım var treni kaçırmayalım!

Almanya’nın Düsseldorf kentindeyiz. Almanya 5G konusunda Avrupa’da ilk adımı atan ülke. Vodafone Almanya ise Vodafone Grubu portföyünde yer alan en büyük operatör. Sadece 5G hizmeti vermekle kalmıyor. 5 bin kişinin çalıştığı devasa kampusunun bir bölümünü adeta 5G laboratuvarına dönüştürmüş, hummalı bir çalışma yürütüyor.

12.10.2019