EKSTRA
MENÜ

Spotify

Spotify ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Spotify haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.386 Spotify haberi bulunmuştur.

Spotify Haberleri

49. İstanbul Müzik Festivali, 18 Ağustosta başlıyor

49. İstanbul Müzik Festivali, 18 Ağustos'ta başlıyor

"49. İstanbul Müzik Festivali", 18 Ağustos'ta başlayacak - Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle, "Başka bir dünya mümkün mü?" temasıyla yola çıkan festival, bir ay boyunca 14 farklı mekanda Türkiye ve yurt dışından 30'un üzerinde solist, topluluk ve orkestrayı ağırlayacak.

15.06.2021Keyif
İnternet çöktü

İnternet çöktü

Dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerinde dün geniş çaplı erişim sıkıntısı yaşandı. BBC, New York Times, Bloomberg, Financial Times, CNN, Amazon, Reddit, Spotify, Shopify, Twitter, Twitch, Beyaz Saray ve İngiltere hükümetinin internet sitesi erişim sıkıntısı yaşanan sitelerden bazıları oldu.

9.06.2021Dünya
Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü

Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü?

Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü sorusu internet kullanıcılarının gündeminde yer alıyor. Dünya genelinde ortaya çıkan internet kesintileri sonrasında Instagram, Facebook, Twitter platformları haricinde pek çok platformda da erişim sıkıntıları oluşabiliyor. İşte, Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü sorusuna yönelik bazı bilgiler

8.06.2021Teknoloji
Twitch çöktü mü, neden açılmıyor

Twitch çöktü mü, neden açılmıyor?

Twitch çöktü mü sorusu pek çok oyunseverin araştırdığı konu olmaya başladı. Dünya genelinde yaşanan erişim sıkıntısı dolayısıyla aralıklı olarak bağlantı kopma sorunu yaşanan Twitch neden açılmıyor sorusu ile karşı karşıya kaldı. Peki, Twitch çöktü mü, neden açılmıyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

8.06.2021Teknoloji
Son dakika: Dünya genelinde internet kesintisi

Son dakika: Dünya genelinde internet kesintisi

Dünya genelinde internet kesintisi yaşandı. Aralarında online alışveriş platformu Amazon ve Reddit'in de olduğu pek çok siteye erişim uzun süre boyunca sağlanamadı. ABD merkezli bulut bilişim servis sağlayıcısı Fastly, sorunun çözüldüğünü açıkladı.

8.06.2021Dünya
Spotify Sadece Sen özelliği devrede Sadece Sen nedir, nasıl kullanılır

Spotify 'Sadece Sen' özelliği devrede! Sadece Sen nedir, nasıl kullanılır?

Spotify “Sadece Sen” özelliğini kullanıcıların hizmetine açtı. Dünyanın önde gelen dijital müzik platformlarından Spotify'da devreye giren Sadece Sen' özelliği ile kişiselleştirilmiş çalma listeleri sunulacak. Sadece Sen uygulaması ile kullanıcılara ayrıcalıklarını ve başkalarından ayıran yönleri gösteren Spotify Blend adında yeni bir kişiselleştirilmiş özelliği de kullanıma sunuyor. Peki, Sadece Sen nedir, nasıl kullanılır? İşte, Spotify 'Sadece Sen' özelliği ile ilgili merak edilen tüm bilgiler.

2.06.2021Teknoloji
DaBaby, Twitch tarafından yasaklandı

DaBaby, Twitch tarafından yasaklandı

Pokimane ve diğer ünlü yayıncılar ile dalga geçen DaBaby platformdan yasaklandı.

26.05.2021eSpor
Meclis sosyal medya fenomeni Enes Batur’u dinleyecek

Meclis sosyal medya fenomeni Enes Batur’u dinleyecek

Meclis Dijital Mecralar Komisyonu’nda sosyal medyanın etkisi konuşulurken YouTube’da 15 milyon takipçisi olan fenomen Enes Batur da konuşuldu. Komisyon üyeleri Batur’un dinlenmesini önerirken, Facebook, Twitter, Instagram Türkiye temsilcilerinin Meclis’e çağrılması kararlaştırıldı.

24.05.2021Gündem
Spotify kurucusunun Arsenali satın alma teklifi reddedildi

Spotify kurucusunun Arsenal'i satın alma teklifi reddedildi

Mobil müzik ve podcast yayıncısı Spotify'ın kurucusu Daniel Ek'in, İngiltere'nin önde gelen futbol kulüplerinden Arsenal'i satın almak için yaptığı teklif kabul edilmedi.

16.05.2021Ekonomi
Ev eşyası pandemide göz doldurdu

Ev eşyası pandemide göz doldurdu

İstanbul Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Uğur Uysal, “Pandemide evlerine kapanan insanlar çılgınca ne var ne yok değiştirmeye başladılar. Halı, mobilya, perde, koltuk kumaşı, ev tekstili ve aksesuar başta olmak üzere çok sayıda sektöre pandemi piyangosu vurdu” dedi. Uysal, geçen yıl 2.5 milyar doları aşan halı ihracatının bu yıl 3 milyar doları geçeceği tahmininde bulundu.

10.05.2021Ekonomi
‘Erkekler işlerinize pek çok kez burun kıvıracak, aldırış etmeyin’

‘Erkekler işlerinize pek çok kez burun kıvıracak, aldırış etmeyin’

Müzik dünyasında cinsiyet eşitliğini güçlendirmek üzere harekete geçen Spotify, kadın sanatçıların söylediği şarkıları yerel ve global çalma listelerinde bir araya getirdi. ‘EQUAL Global’ adlı listede iki Türkçe şarkı var. O şarkıların sahipleri Melike Şahin ve Lil Zey’le projeyi ve sektörde kadın olmayı konuştuk.

Appleın Epic Games davası bugün görülecek

Apple'ın Epic Games davası bugün görülecek

Dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında yer alan Epic Games'in Apple'a açtığı dava bugün ABD'de görülmeye başlanacak.

3.05.2021Ekonomi
Hangi üniversite hangi müziği dinliyor

Hangi üniversite hangi müziği dinliyor?

Dijital müzik dinleme platformu Spotify’ın Amerika ofisinde çalışan Glenn McDonald, platformda yayınlanan 5 binden fazla müzik türüne ait veri takibi ve analizini ortaya koymak amacıyla Every Noise at Once (Her Ses Aynı Anda) adlı internet sitesini kurdu.

2.05.2021Gündem
Avrupada Apple krizi Spotify şikayet etti... Suçu kabul edildi

Avrupa'da Apple krizi! Spotify şikayet etti... Suçu kabul edildi

Teknoloji devi Apple, İsveç merkezli müzik veri akışı ve podcast servisi Spotify'in şikayeti üzerine Avrupa Komisyonu merkezli soruşturma kapsamına alınmıştı. Soruşturma kapsamının sonucunda Apple, App Store özelinde suçlu bulundu.

30.04.2021Ekonomi
Anıl Özkan’ın yeni albüm heyecanı

Anıl Özkan’ın yeni albüm heyecanı

Almanya’da rap müzik yapan ve ‘Dilemma’ olarak albüm çıkaran Anıl Özkan, Türkiye’de müzik piyasasında da çalışmalar yapmak için kolları sıvadı. ‘Mon Ami’ isimli şarkıyla kendisini daha geniş kitlelere kanıtlayan genç şarkıcı, ‘Streetlife’ adlı yeni albümüyle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

21.04.2021Avrupa
Esra Baykal  “Online psikolojik destekte yüzde 800’lük artış var”

Esra Baykal “Online psikolojik destekte yüzde 800’lük artış var”

Pandemiyle birlikte hayatımızın yüzde 100 değişmesi aile içi dinamikleri de sarstı! 9 bin kadın ile yapılan araştırma, kadınların yüzde 60’ının psikolojik destek beklediğini ortaya koydu.

12.04.2021Keyif
Güney Kore’den dünyaya yayılan eğlence...

Güney Kore’den dünyaya yayılan eğlence...

Rengârenk sahnelerde, en göz alıcı kıyafetler içinde, milyonlarca kişinin müptelası olduğu şarkıları söylüyorlar... Koreografilerini unuttukları, dansta senkronu kaçırdıkları görülmemiş... Bu çalışmanın ardında beş-altı yılı bulan, her dakikaları planlı katı bir eğitim yatıyor. Her sene 100 grup K-Pop sahnesine giriyor, ancak sadece yüzde 5’i başarılı olabiliyor. Kimileriyse piyasaya çıktığı günden beri, yaptıkları her yeni şarkı ve albümle yerini daha da sağlamlaştırıyor. Sadece K-Pop’un değil, dünya popunun en etkili gruplarından BTS’in yeni teklisi ‘Film Out’ vesilemiz oldu, K-Pop’u halen pek bilmeyen ama keşfetmek isteyenler için bir rehber hazırladık.

Twitter Türkiye’ye temsilci atayacak

Twitter Türkiye’ye temsilci atayacak

Türkiye’de temsilcilik açacak sosyal medya platformlarının sayısı artıyor. Şu ana kadar temsilci atayacağını açıklayan VK, TikTok, YouTube, Dailymotion, LinkedIn, Google, Facebook, Spotify, Netflix gibi sosyal medya devlerinin ardından Twitter’ın da temsilci atayacağı açıklandı.

21.03.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bunun kime ne faydası var

Gün geçmiyor ki müzik sektöründe bizi eğlendirecek bir hadise yaşanmasın.

17.06.2021

Siber savaşlar

Bilgiyi istediği gibi yönlendirip değişimini sağlayan, doğruluk kavramını her geçen gün biraz daha aşındıran savaşlara doğru ilerliyoruz...

14.06.2021

Maskesiz plaj fotosunda kimler Blues Brothers, kim tiki, slim fit

Türk iş dünyasının VIP’i pandemi sonrası açılışı geçen hafta İstanbul’da Lucca’da yaptı.

13.06.2021

Son fotoğraf ve ibretlik bir ‘Yeni Türkiye’ hikâyesi

15 Temmuz 2016 gecesi, saat 22.14’te internet siteleri küçük bir haber geçti.

12.06.2021

Özel telefon, Whatsapp mesajı yayınlayan, yayan fena yandı

O meşum 3 Temmuz gününü hayatım boyunca unutmayacağım.

6.06.2021

Oyun dinlemek için 20 dakikanız var mı?

74 oyuna erişerek bir nevi ‘dijital oyun kütüphanesi’ne dönüşen ses tiyatrosu projesi Podacto’nun arşivinden dört kısa oyun seçtim. En uzunu 20 dakika olan oyunların her biri işinin ehline teslim.

5.06.2021

Bir sivil darbe mağduruna postmortem iade-i itibar

Önceki gün Türkiye’de bir “milli mutabakat” olayı yaşadık. Yakın tarihimizin, şimdi hayatta olmayan bir “sivil darbe mağdurunun” ayaklar altına alınmış onurunu iade ettik. Şimdi sizi bu “postmortem” yani ölümü sonrası gerçekleşen iade-i itibar olayının ilk gününe götüreceğim.

3.06.2021

Bugün ne yapsak

Online etkinlikler sona eriyor. İş Sanat bugün sezonu kapatıyor. Çoğunluğunu bağımsız çalışan müzisyenlerin oluşturduğu topluluk ‘İstanbul Ensemble’ bugün saat 20.30’da YouTube’da.

31.05.2021

Kız kardeşlerin, kâinatın, kahkahanın, kuşların k'sı...

Podcast tiyatrosu serisi ‘K’nın Sesi’nin yeni sezonu ‘yemek’ temasıyla başladı. Yas yemeği, sofra, yeme bozuklukları gibi konular etrafında örülen oyunlardan kadınların ve kuirlerin (LGBTİ+) sesi yükseliyor.

29.05.2021

Yarım

Didomido dijital dünyada tanınmış ve başarılı olmuş genç bir isim. Şu ana kadar iki şarkı çıkardı. Yolun daha çok başında olan Didomido, içindeki müzik aşkıyla uzun yıllar şarkı söylemek istediğinin sinyalini veriyor.

25.05.2021

Yeni nesil rap’çilere ders

Sagopa Kajmer, hayranlarına söz verdiği ‘eski usul’ şarkısını sonunda yapmış. 12 dakikalık ‘Saldırground’ bir tekliden ziyade Sagopa’nın ekipmanın başına geçtiği, altyapıları yaptığı, sözleri yazıp icra ettiği birbirine bağlı bölümler gibi...

22.05.2021

Söz yazarlarına iyi bakın

Geçtiğimiz haftalarda “Rebalancing the Song Economy “ (Şarkı Ekonomisini Yeniden Dengelemek) adlı bir araştırma yayınlandı.

20.05.2021

Ey ümmet... Bil ki bu tabutta da mazlum bir kız çocuğu yatıyor

Gördüğünüz bu fotoğraf, İsrail’in Gazze’deki vahşetine başlamasından bir hafta önce Afganistan’da çekildi...

19.05.2021

Kendi karantinamızı sürdürmeliyiz

EELEŞTİREN de var ama destek veren, sözünü dinleyen daha çok...

16.05.2021

Yeni nesil ‘best of’

Deniz Seki ile yaptığım röportajda bir sözü çok ilgimi çekti.

15.05.2021

Sayın bakan hangi ümmet bizden ileri adım bekliyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İsrail’in vahşeti karşısında görüşünü şu cümleyle dile getirdi:

13.05.2021

Bugün ne yapsak

Kahvaltı öncesi bir bardak kefir içmeyi alışkanlık haline getirin.

10.05.2021

Dijital mecralarda ‘sesler’ yükseliyor!

Podcast’ler, sesli kitaplar, kalabalık sohbet odaları... Sosyal medyada ses platformları büyük bir hızla yükselişe geçti. Gözleri serbest bırakan bu uygulamalar, araba kullanırken, spor yaparken, evi süpürürken de sosyalleşmeye, öğrenmeye, eğlenmeye olanak tanıyor.

9.05.2021

Türk ailesi Ortadoğu’dan Avrupa yakasına taşınıyor

Türkiye İstatistik Kurumu geçen hafta öyle rakamlar açıkladı ki...

9.05.2021

Yeni bir platform kuruldu

Müzik endüstrisi çalışanları için yeni bir platform kuruldu: Müzik Platformu.

29.04.2021

Yüksek lisanslı ilk rehber köpeği 'Kara' ikizler burcu

Bugün, yani 28 Nisan, Dünya Rehber Köpekler Günü...

28.04.2021

Mucize

Ragıb Narin, yeni çıkardığı şarkısı “Mucize”yi dinleyicinin beğenisine sunmuş. Şarkının sözü ve müziği Narin’in kendisine, düzenlemesi ise Batu Çaldıran’a ait.

27.04.2021

Emin kardeşim ben piyanistim niye hep bana ateş ediyorsun

Sözcü gazetesi, Turgut Özal’ın 28’inci ölüm yıldönümü günü herkese örnek olması gereken harika bir şey yaptı.

22.04.2021

Apple’ın baharı dolu dolu geldi

Pandemi nedeniyle uzaktan çalışma, online eğitim zorunlu hale geldi. Bundan sonra da bu süreçlerin hayatımızda kalıcı olmaya doğru ilerlediği bir dönemde, akıllı cihaz ve dijital servislere yönelik ihtiyaçlar sürekli artış gösteriyor. Artan talep ve beklentileri karşılamak adına, süreci en iyi değerlendiren firmaların başında yer alan Apple, 2021’e de hızlı bir başlangıç yaparak 20 Nisan Salı günü düzenlediği sanal etkinlikte yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

21.04.2021

Yuhh yahu yuh artık ne diyeyim ben bu kafaya

Önceki gün benim açımdan iki sevindirici gelişme vardı...

16.04.2021

Bugün ne yapsak

Artık evlerdeyiz, güne ‘ev egzersizi’ işle başlayıp sonrasında kahvaltıya oturalım.

13.04.2021

Gözünle görmediysen kulağınla dinle!

Bu beş oyun geride bıraktığımız birkaç sezonun damga vurmuş işlerinden. Sahneler kapalı, önümüz belirsiz ama kaçırdıklarınızı, bir tür arşiv işlevi de gören Podacto yapımı ses tiyatrosu oyunlarında yakalayabilirsiniz.

3.04.2021

Çok genç erkekle 'olgun kadın' arasında kaç yaş fark vardır

Çarşambayı perşembeye bağlayan gecenin saat 00.30’u...

2.04.2021

Anayasa'daki 'Andımız' bu yıl kaçıncı yaşını dolduracak

Dün önüme Aksoy şirketinin yaptığı yeni bir araştırmanın sonuçları geldi.

24.03.2021