EKSTRA
MENÜ

Eba Tv

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 267 haberi bulunmuştur.

Eba Tv Haberleri

Bakan Selçuk: 23 Nisan “mutlu olsun”

Bakan Selçuk: 23 Nisan “mutlu olsun”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasında dolayı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin yapılacak kutlama programlarını değerlendirerek, "Bu sene 23 Nisan kutlu olsun ifadesi yerine, 23 Nisanı ’mutlu olsun’ ifadesi şeklinde değerlendirmemiz söz konusu. Öğretmenler ve çocuklarımızla çok zengin faaliyetlerimiz olacak" dedi.

22.04.2021Eğitim
Derslerini telefondan takip eden Liva Nur, para dolu cüzdanı polise teslim etti

Derslerini telefondan takip eden Liva Nur, para dolu cüzdanı polise teslim etti

Ankara'da 11 yaşındaki Liva Nur Korkmaz, yolda bulduğu cüzdanı İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teslim etti. Baba Bekir Korkmaz, kızının Eba Tv'den ders görecek bir bilgisayarı dahi olmadığını belirterek, "Çocukluğuna ve nefsine yenik düşseydi de cüzdandaki parayla bilgisayar alalım deseydi işte o zaman yıkılırdım." dedi.

5.04.2021Gündem
Bakan Selçuk: Meslektaşlarıma müteşekkirim

Bakan Selçuk: Meslektaşlarıma müteşekkirim

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ ve ‘Ziya Öğretmen Bizim Okulda’ programları kapsamında meslektaşları ve öğrencilerle buluşmayı sürdürüyor.

1.04.2021Eğitim
Öğrencilerin EBA’yla imtihanı

Öğrencilerin EBA’yla imtihanı

Millî Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) izleme değerlendirme raporunu yayımladı. 12 ilde öğretmen, öğrenci ve velilerle yapılan toplam 1400 görüşmede her 10 kişiden 8’i EBA’yı yeterli bulduğunu söyledi.

26.03.2021Eğitim
10 kişiden 8’i EBA’dan memnun

10 kişiden 8’i EBA’dan memnun

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Bilişim Ağı (EBA) izleme değerlendirme raporunu yayımladı. 12 ilde yapılan toplam 1.400 görüşmede veliler, öğrenciler ve öğretmenlerin TRT EBA TV, EBA Online Platform, canlı dersler ve dijital eğitim ile yüz yüze eğitime geçişe yönelik değerlendirmeleri alındı. Dijital eğitime yönelik istek ve beklentilerin ortaya konulduğu araştırmada öğretmenlerin yüz yüze eğitimin alternatifi olarak 'dijital eğitimi gördüğü' sonucu çıktı.

25.03.2021Eğitim
EBA TV birinci yılını kutluyor... Bize her yer okul

EBA TV birinci yılını kutluyor... Bize her yer okul

Salgının başlamasıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT işbirliğinde 23 Mart 2020’de yayın hayatına başlayan TRT EBA TV, bir yaşında. Bir yıl boyunca ekranlardan öğrencilerine ulaşan EBA öğretmenleri, “Mahmut Hoca’nın dediği gibi, ‘okul dört tarafı duvarlarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir, okul her yerdir” diyor.

24.03.2021Eğitim
‘EBA Hanım hoş geldiniz’

‘EBA Hanım hoş geldiniz’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitime ilişkin MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Bilişim Ağı (EBA) TV stüdyosunda değerlendirmelerde bulundu.

21.03.2021Eğitim
Son dakika haberi: Yüz yüze sınavlar olacak mı Bakan Selçuk cevapladı

Son dakika haberi: Yüz yüze sınavlar olacak mı? Bakan Selçuk cevapladı

Son dakika haber... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te 5N1K'da Cüneyt Özdemir'in sorularını cevapladı. Bakan Selçuk, yüz yüze sınavlar yapılmalı ya da yapılmamalı tartışmalarıyla ilgili olarak, "Sınavların yapılması için ortam müsait. Çok riskli şehirlerde sınav yapmayacağız. Konular zaten sınırlı" ifadelerini kullandı

27.02.2021Gündem
EBA’dan beslenme eğitimleri başlıyor

EBA’dan beslenme eğitimleri başlıyor

Türk Böbrek Vakfı’nın 2011 yılında okullarda başlattığı “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri” eğitimleri, EBA TV’den çocuklara ulaşmaya devam edecek.

24.02.2021Eğitim
Tüm sınıflarda yüz yüze eğitim mümkün görünmüyor

'Tüm sınıflarda yüz yüze eğitim mümkün görünmüyor'

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 'Yarıyıl Tatili Dönemi Mesleki Çalışma Programı'nın açılışında öğretmenlere seslendi. "Tüm sınıfların tam zamanlı yüz yüze eğitime geçmesi kısa vadede mümkün görünmüyor" diyen Selçuk, uzaktan eğitimin öğretmenler için kat be kat daha zahmetli olduğunu ifade etti.

8.02.2021Eğitim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 'yüz yüze eğitim' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘’Yarıyıl Tatili Dönemi Mesleki Çalışma Programı’’ açılışında konuştu. Bakan Selçuk, ''15 Şubat itibariyle yeni bir döneme başlıyoruz. Dileğimiz salgının en kısa sürede bir engel olmaktan çıkması ve okullarımızın yine sizlerle ve çocuklarımızla hayat bulması; alışık olduğu seslere, renklere, yüzlere ve doğal ritmine kavuşması.'' açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk ayrıca, ''Salgının seyri nedeniyle tüm sınıfların aynı anda tam zamanlı yüz yüze eğitme geçmesi kısa vadede mümkün görülmüyor.'' ifadelerini kullandı.

8.02.2021Gündem
EBA TV Hababam Sınıfı’nda

EBA TV Hababam Sınıfı’nda

Uzaktan eğitimin belkemiğini oluşturan EBA TV’nin 13 stüdyosundan biri, Hababam Sınıfı filmlerine de ev sahipliği yapmış Adile Sultan Kasrı’nda yer alıyor. Hababam Sınıfı filmleriyle büyümüş öğretmenler için bu ayrı bir gurur kaynağı.

8.02.2021Eğitim
500 bin öğrenci tabletine kavuştu

500 bin öğrenci tabletine kavuştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 500 bin ücretsiz tablet dağıtımının tamamlandığını duyurdu.

29.01.2021Eğitim
Öğrencileri internetsiz bırakan fiber kablo hırsızları yakalandı

Öğrencileri internetsiz bırakan fiber kablo hırsızları yakalandı

ANTALYA'da, bir telekomünikasyon şirketine ait yer altı kablolarını kesip satan ve bu yolla yaklaşık bir milyon lira zarara uğratan 3 kişi, polisin, 'Sök, Kes, Sat' adını verdiği operasyonla yakalandı. Şüphelilerin 44 farklı bölgede hırsızlık yaptıkları, bu nedenle EBA TV'de bağlanma sorununa neden oldukları ortaya çıktı.

29.01.2021Gündem
EBA TV ders tekrarı programı yayınlandı 25-31 Ocak MEB TRT EBA TV tatil ders programı ve yayın akışı

EBA TV ders tekrarı programı yayınlandı! 25-31 Ocak MEB TRT EBA TV tatil ders programı ve yayın akışı

EBA TV ders tekrarı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. Yarıyıl tatili döneminde 25-31 Ocak haftasında EBA TV ders tekrarı programı ile öğrenciler ilk dönemde öğrendikleri bilgileri yeniden gözden geçirme fırsatı elde edecek. TRT EBA TV ders programında ilkokul, ortaokul ve lise ders tekrar saatleri belli oldu. Ders tekrarları EBA TV'de 09.00'dan 19.30'a kadar sürecek. İşte, TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders tekrarı programı.

27.01.2021Eğitim
Muhtar evinin odası okul oldu

Muhtar evinin odası okul oldu

Varto ilçesinde öğrencilerin uzaktan eğitime katılabilmeleri için evine internet bağlatan köy muhtarı Veli Kaya, sınıfa dönüştürdüğü odada çocukların ders yapmalarına imkân sağlıyor.

8.01.2021Eğitim
Kovid-19 ile ilgili bilgilendirici videolar işaret diliyle hazırlandı

Kovid-19 ile ilgili bilgilendirici videolar işaret diliyle hazırlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2020'de bilgi ve iletişim teknolojilerine kolay erişimde farkındalık oluşturdu.

1.01.2021Teknoloji
Bakan Selçuk: Zorluklardan büyük tecrübeler kazandık

Bakan Selçuk: Zorluklardan büyük tecrübeler kazandık!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "2020'nin tüm zorluklarına karşın biz bu yıl eğitim stratejimizi kapsayıcılık, adalet ve erişilebilirlik üzerine kurduk. 2020'nin getirdiği zorluklardan büyük tecrübeler kazandık. Bu tecrübelerle artık daha güçlüyüz" dedi.

30.12.2020Gündem
2020: Eğitimde kırılma ve fırsatlar yılı

2020: Eğitimde kırılma ve fırsatlar yılı

Küresel bir salgının bizi aldığımız nefesle sınaması, temel beşeri gerekliliğimiz olan sosyalleşme ihtiyacımızı elimizden alması hem bireysel hem de kurumsal anlamda ağır bir sınavdı. 2020 bu yüzden dünya tarihinde pek çok alanda büyük kırılmalar yarattı.

28.12.2020Eğitim
Evlerimizde vazgeçilmezlerimiz oldular

Evlerimizde vazgeçilmezlerimiz oldular

Koronavirüs nedeniyle tüketim ve alışveriş alışkanlarımız değişti, daha önce hiç satın almadığımız ürünler aldık. Nadiren kullandığımız bazı şeyler birden baştacımız oldu. ‘Evde kal’ günlerinde popülerleşen ürünler, bitirmek üzere olduğumuz yılın da ufak bir muhasebesi gibi…

27.12.2020Hürriyet Pazar
Karneler ne zaman verilecek Karneler dağıtılacak mı Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu

Karneler ne zaman verilecek? Karneler dağıtılacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu!

Karneler ne zaman verilecek? Koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte birinci dönem ara tatilin ardından uzaktan eğitime geçilmiş, yüz yüze eğitimin 4 Ocak 2021’e kadar ertelendiği açıklanmıştı. Okullarda online eğitim süreci devam ederken milyonlarca öğrenci ve veli karnelerin verileceği tarihe odaklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamada, uzaktan eğitimin ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edeceği bildirildi. MEB, karnelerin farklı gün ve zaman dilimlerinde verileceğini aktardı. İşte, ayrıntılar.

18.12.2020Eğitim
Hangi illerde tablet dağıtımı yapılıyor.. MEB 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar gönderdi

Hangi illerde tablet dağıtımı yapılıyor.. MEB 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar gönderdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "500 bin tablet bilgisayarın tamamını, resmi veriler doğrultusunda oluşturulan öncelik sırasına göre ocak ayı sonuna kadar öğrencilerimize ulaştırmış olacağız." dedi.

18.12.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanlığından 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için tedarik edilen 50 bin 500 tablet bilgisayar daha 15 ile sevk edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dağıtımını sürdürdüğümüz 500 bin adet tablet bilgisayarın tamamını, resmî veriler doğrultusunda oluşturulan öncelik sırasına göre Ocak ayı sonuna kadar öğrencilerimize ulaştırmış olacağız" dedi.

17.12.2020Gündem
15 ile 50 bin 500 tablet gönderildi

15 ile 50 bin 500 tablet gönderildi

MEB, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için sosyal sorumluluk kapsamındaki desteklere ilave olarak tedarik edilen 50 bin 500 tablet bilgisayar daha 15 ile sevk edildi.

17.12.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:EBA TV 3 bin 2 saat yayın yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:"EBA TV 3 bin 2 saat yayın yaptı"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV'nin 3 bin 2 saat yayın yaptığını bildirdi.

13.12.2020Gündem
Karnelere tek sınav notu yansıyacak

Karnelere tek sınav notu yansıyacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk NTV canlı yayınında gündeme dair soruları cevapladı. Bakan Selçuk yüz yüze yapılacak tek sınavla öğrencilere basılı karne vermek istediklerini belirtti.

11.12.2020Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yanıtladı Öğretmenler aşı olacak mı Yarı yıl tatili öne alınacak mı

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yanıtladı! Öğretmenler aşı olacak mı? Yarı yıl tatili öne alınacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatilinin öne alınıp alınmayacağı ile ilgili olarak ''Yarı yıl tatilini öne almak senaryolar arasında var'' dedi. Bakan Selçuk, koronavirüs aşısı ile ilgili olarak da ''Öğretmenlerin bir an önce aşılanması için çalışma sürüyor'' ifadelerini kullandı.

11.12.2020Gündem
EBA ‘tık’ rekoru kırdı

EBA ‘tık’ rekoru kırdı

Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre, EBA 10.3 milyar tıklanma sayısıyla dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim sitesi oldu. EBA’nın mobil uygulamasını 26.3 milyon kullanıcı indirdi.

30.11.2020Eğitim
EBA derslerine yasak saat ayarı

EBA derslerine yasak saat ayarı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) EBA ders çizelgesinde değişiklik yaptı.

22.11.2020Eğitim
Uzaktan eğitime Hürriyetten destek

Uzaktan eğitime Hürriyet'ten destek

Yüz yüze eğitim sona erdi. Yıl sonuna kadar uzaktan eğitime devam edilecek. İşte bu dönemde eğitime en büyük destek Hürriyet Gazetesi'nden geliyor. Hürriyet Gazetesi, EBA müfredatıyla eş zamanlı, uzaktan eğitimi destekleyen özel ek çıkarıyor. Hafta içi her gün ücretsiz verilen Eğitime Destek Eki ile Türkiye'nin dört bir yanındaki öğrencilere ulaşılması hedefleniyor. Konuyla ilgili konuşan Hürriyet Gazetesi Eğitim Servis Müdürü Nuran Çakmakçı, "Ekin içeriğinde özet konu anlatımları, özel hazırlanmış sorular ve alıştırmalar var. Öğrencilerin anlamadığı, eksik kaldığı konuları pekiştirmesini hedefliyoruz" dedi.

18.11.2020Eğitim
Uzaktan eğitime Hürriyet’ten destek

Uzaktan eğitime Hürriyet’ten destek

Yüz yüze eğitim sona erdi. Yıl sonuna kadar uzaktan eğitime devam edilecek. İşte bu dönemde eğitime en büyük destek Hürriyet Gazetesi’nden geliyor. Hürriyet Gazetesi, EBA müfredatı ile eş zamanlı, uzaktan eğitimi destekleyen özel ek çıkarıyor. Hafta içi her gün ücretsiz verilen ‘Eğitime Destek Eki’ ile Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilere ulaşılması hedefleniyor. Konuya ilişkin konuşan Hürriyet Gazetesi Eğitim Servis Müdürü Nuran Çakmakçı, “Ekin içeriğinde özet konu anlatımları, özel hazırlanmış sorular ve alıştırmalar var. Öğrencilerin anlamadığı, eksik kaldığı konuları pekiştirmesini hedefliyoruz” dedi.

18.11.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, EBA internet portalından öğretmenlere hitap etti

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, EBA internet portalından öğretmenlere hitap etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde eğitimde sağladığı başarının dünyanın takdirini topladığını bildirdi.

16.11.2020Haber
Milli Eğitim Bakanı Selçuktan öğretmenlere EBA mesajı: Salgın bitse de devam edecek

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlere EBA mesajı: Salgın bitse de devam edecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde eğitimde sağladığı başarının dünyanın takdirini topladığını bildirdi. EBA internet portalından öğretmenlere seslenen Bakan Selçuk, ''Salgın sürecinde okulların çocuklar için en güvenilir ve kontrollü alanlar olduğunu sizler sayesinde kamuoyuna gösterebildik. Pek çok velinin fikri sizler sayesinde değişti ve salgın devam etse de yüz yüze eğitime katılım oranları yüzde 80'nin üzerine çıktı. Kovid-19 salgınıyla birlikte eğitim, yoluna engeller konmuş tren gibi bir anda durdu. Engelin kalkmasını bekleseydik, bugün hala aynı yerde bekliyor olurduk. Öyle yapmadık, yeni yollar açarak ilerledik. TRT EBA kanalları yayın hayatına salgın bitse de devam edecek'' dedi.

16.11.2020Gündem
TRT EBA TV canlı yayın ders programı ve giriş ekranı: 28 Ekim ve 29 Ekim’de canlı ders var mı

TRT EBA TV canlı yayın ders programı ve giriş ekranı: 28 Ekim ve 29 Ekim’de canlı ders var mı?

EBA TV canlı ders giriş ekranı ve ders programı öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. 28 Ekim ve 29 Ekim’de canlı derslerin devam edip etmeyeceği merak edilen konular arasında yerini aldı. Bu yıl Cumhuriyet Bayramı perşembe günü kutlanacak. TRT EBA TV ders programı içerisinde 29 Ekim günü saat 09:00’da özel yayın yapılacağı bilgisi yer alıyor. İşte TRT EBA TV ders programı ve giriş ekranları

28.10.2020Gündem
Aras Bulut İynemli, Vodafoneun reklam yüzü oldu

Aras Bulut İynemli, Vodafone'un reklam yüzü oldu

Vodafone, önümüzdeki dönemde tüm reklamlarında teknoloji-insan birlikteliğiyle yazılmış hikâyelere yer verecek. Vodafone’un yeni reklam yüzü ise Aras Bulut İynemli olacak.

27.10.2020Teknoloji
Tek göz odadan tıp fakültesine

Tek göz odadan tıp fakültesine

Muş’un Hasköy ilçesinde bu sene tıp fakültesini sadece bir kişi kazanabildi. Zor şartlarda okuyup başarılı bir öğrenci olan Dilan Taş, tüm ilçenin gururu oldu. Ama belli ki ailesinin tek gururu olmayacak. Çünkü onun yolundan giden, hatta şimdiden daha ötesini yapmayı kafaya koyan dört kişi daha var evde. Tek göz oda evlerinde bir masa bile yok. Ama okumaları için her zaman destekçileri olan bir babaları, her zaman yanlarında olan bir anneleri ve en önemlisi büyük hayalleri ve çalışma arzuları var. Aile sıcaklığıyla ısıttıkları küçük yuvalarına bir de isim koymuşlar: 'Ana okulu'

25.10.2020Eğitim
EBA dünyanın 1 numarası

EBA dünyanın 1 numarası

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), kullanım miktarı ve internet trafiği kriterlerine göre, eğitim alanındaki tüm siteler arasında dünyada birinci sıraya yerleşti.

22.10.2020Haber
27 basamak yükseldi EBA dünyanın 1 numarası

27 basamak yükseldi! EBA dünyanın 1 numarası

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), kullanım miktarı ve internet trafiği kriterlerine göre, eğitim alanındaki tüm siteler arasında dünyada birinci sıraya yerleşti.

22.10.2020Gündem
Üretilen her 3 gıda maddesinden birini maalesef çöpe atıyoruz

"Üretilen her 3 gıda maddesinden birini maalesef çöpe atıyoruz"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık" projesi kapsamındaki "Söz Veriyorum" kampanyası ile ilgili, "Bugün bu lansmanla beraber tanıttığımız kampanya, diğer taraftan sosyal medya ve sosyal mecra kanallarından da tanıtılıyor. Hızlı bir şekilde bu konuyla ilgili farkındalığın artması ve hem de burada bir dünya rekoru kırılması hedefleniyor" dedi.

Erken Çocukluk Eğitimi tanıtıldı

Erken Çocukluk Eğitimi tanıtıldı

‘Erken Çocukluk Eğitimi Tanıtım Toplantısı’na katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Çocuklarımız için Erken Çocukluk Eğitim Takvimi hazırladık. Bir velimiz veya öğretmenimiz, '365 gün boyunca bir çocukla ne yapılır, nasıl yapılır, hangi oyunlar oynanır, hangi bilimsel terimler gözden geçirilir, günün sözü nedir, o gün için değerlerimizle ilgili nasıl bir içerik vardır?', bütün bunları her gün takvim yaprağında bulma imkânına sahipler. Benim Oyun Sandığım adı altında bir sandığımız var. Bu sandığımız bir çocuğun okulöncesinde ihtiyaç duyabileceği hemen her şeyi içinde barındırıyor. Bu sandıkta çocukların çok daha erken yaşlarda, okula, hatta ana sınıfına gelmeden önceki yıllarda neyi nasıl yapabileceği konusunda çok zengin materyaller var ve bunu çocuklarımıza ulaştırıyoruz” dedi.

16.10.2020Eğitim
EBA canlı ders giriş ekranı: TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı yayımlandı

EBA canlı ders giriş ekranı: TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı yayımlandı

EBA TV canlı dersleri öğrenciler tarafından yakından takip ediliyor. EBA ve TRT EBA TV üzerinden canlı dersler veriliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında bazı dersler yüz yüze işlenecek, bazı dersler de TRT EBA kanalları, dijital eğitim platformu EBA ve canlı dersler kanalıyla yürütülecek. İşte EBA canlı ders giriş ekranı ve TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı

15.10.2020Gündem
Bize beş ay maaş vermeyin, çocuklara bilgisayar verin

Bize beş ay maaş vermeyin, çocuklara bilgisayar verin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’deki grup toplantısında eğitim ağırlıklı konuşurken özetle şunları söyledi:

14.10.2020Gündem
MEB Son Dakika: Okullar ne zaman açılacak 1, 2, 3 ve 4üncü sınıf ile ortaokul 8inci sınıflar için takvim belli oldu

MEB Son Dakika: Okullar ne zaman açılacak? 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf ile ortaokul 8'inci sınıflar için takvim belli oldu

Yüz yüze eğitimde hangi sınıflar için okulların açılacağı gündemde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 12 Ekim'de Ekim'de başlayacak ikinci aşamanın uygulama programının detayları belli oldu. MEB'den gelen son dakika açıklamasına göre, ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf ile ortaokul 8'inci sınıflarda haftada 2 gün okula gideceği, lise hazırlık sınıfları ve 12'inci sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati yapılacağı MEB'den gelen açıklama ile duyuruldu. Diğer yandan okul öncesi sınıflarda haftada 5 gün eğitim yapılacak. Yüz yüze ve EBA tv üzerinden yapılacak olan dersler ve müfredatlar da gelen son bilgiler arasında yer aldı. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, 12 Ekim'de açılacak sınıflar ve ders saatleriyle ilgili tüm detaylar...

9.10.2020Gündem
EBA’ya 10 günde 1.8 milyar tıklama

EBA’ya 10 günde 1.8 milyar tıklama

Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 eğitim öğretim yılında uzaktan eğitimin fotoğrafını çekti. 21 Eylül-2 Ekim arasında EBA yaklaşık 1.8 milyar kez ziyaret edildi.

9.10.2020Eğitim
EBA canlı ders girişi nasıl yapılır İşte EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı

EBA canlı ders girişi nasıl yapılır? İşte EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı

EBA üzerinden canlı dersler verilmeye devam ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında bazı dersler yüz yüze işlenecek, bazı dersler de TRT EBA kanalları, dijital eğitim platformu EBA ve canlı dersler kanalıyla yürütülecek. İşte EBA canlı ders giriş ekranı ve TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı

8.10.2020Gündem
Okullarda sınavlar nasıl yapılacak Sınavlar yüz yüze mi olacak İşte sınav konularının detayları

Okullarda sınavlar nasıl yapılacak? Sınavlar yüz yüze mi olacak? İşte sınav konularının detayları

Okullarda sınav sistemi, kademeli başlayan yüz yüze eğitim sürecinde veli ve öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Selçuk ilkokul 2, 3, 4, 8, 12 ve özel eğitimli öğrencilerin de yüz yüze eğitime başlayacağını duyurmuştu. Selçuk, canlı yayında yaptığı açıklamada sınav sistemine değinerek, okullarda sınav konularının EBA TV'deki derslerden geleceğini söyledi. Peki, okullarda sınavlar nasıl yapılacak? İşte, sınav sisteminin detayları ve Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar.

7.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Takdirlik öğretmenler

'Pandemi var, elimizden ne gelir' demediler, çocukların eğitiminin kesilmemesi için her yolu denediler. Kimi cami minaresinden anons yaptı, kimi ev ev gezip ödev dağıttı. Kimi de eline fırça boya alıp okulları renklendirdi. İşte Türk halkının gönlünde takdir belgesi alan kahraman öğretmenlerden sadece birkaçı...

27.03.2021

En eğlenceli EBA dersleri

Salgın sürecinde kuşkusuz en büyük zorluğu, okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencileri yaşadı. Öğretmenlerini ekrandan gören minikler, okuma yazmayı uzaktan öğrenmek zorunda kaldı. Ancak 17 kişilik TRT EBA ekibi, içindeki çocuğa uydu ve danslarıyla, kuklalarıyla dersleri eğlenceli hale getirdi...

20.03.2021

Ara sınıflar için de her an zil çalabilir

12 Ekim Pazartesi günü yüz yüze eğitimin ikinci aşaması başlıyor. Anaokulları hafta içi her gün, ilkokullar ile sınava girecek 8 ve 12’nci sınıflar haftada iki gün okula gidecek. Evlerinde bekleyen ortaokul ve lise ara sınıf öğrencileri ise şimdilik beklemede. Ancak onlar da her an okula çağrılabilir.

10.10.2020