MENÜ

Eba Tv

Eba Tv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eba Tv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 107 Eba Tv haberi bulunmuştur.

Eba Tv Haberleri

Bakan Selçuk: 800 bin yabancı öğrenci uzaktan eğitim sistemine dahil edildi

Bakan Selçuk: 800 bin yabancı öğrenci uzaktan eğitim sistemine dahil edildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitime Türkiye'de öğrenim gören yaklaşık 800 bin yabancı öğrencinin de dahil edildiğini açıkladı. Selçuk, "Yabancı öğrencilerimiz de Türk akranlarıyla birlikte TRT-EBA TV aracılığıyla derslerini takip ediyor" dedi.

28.05.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Eylül ayında kaç hafta olacağı belirlenecek

Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Eylül ayında kaç hafta olacağı belirlenecek

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek'ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler" dedi.

25.05.2020Haber
Gençler sordu, Ziya öğretmen yanıtladı

Gençler sordu, Ziya öğretmen yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu kez öğrencilerle bir aradaydı. 'Ziya Öğretmen ile Fen Lisesi Öğrencileri Buluşmaları' programına katılan Bakan Selçuk, öğrencilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini öğrenmek, salgın döneminde yaşadıklarını kendi ağızlarından duyabilmek için bu buluşmayı yapmak istediğini ifade etti.

22.05.2020Eğitim
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda videokonferansla gençlere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısında bulundu.

19.05.2020Gündem
19 Mayıs kutlamaları EBA TV’de

19 Mayıs kutlamaları EBA TV’de

Milli Eğitim Bakanlığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101’inci yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı öğrenci ve öğretmenlerin de katkı sağladığı birçok etkinlikle kutluyor.

19.05.2020Eğitim
Bayramda 4 gün evdeyiz

Bayramda 4 gün evdeyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Bakanlar Kurulu sonrası önemli kararlar açıkladı: “Arefe gününden bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 15 ilimiz için geçerli olan şehirlerarası seyahat kısıtlaması, 15 gün uzatılmıştır. Yeni eğitim yılı eylülde başlayacaktır. 29 Mayıs cuma günü cuma namazı ile birlikte camilerimizi ibadete açıyoruz.” Erdoğan özetle şunları söyledi:

19.05.2020Gündem
EBA TV’de 19 Mayıs’a özel yarışma

EBA TV’de 19 Mayıs’a özel yarışma

MEB, EBA TV 19 Mayıs Özel Yayınında liseliler arası bilgi yarışması yapılacağını duyurdu. Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen üç ayrı yarışmanın ise sonuçları açıklandı.

18.05.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Özel eğitim alanında çok büyük hazırlıklarımız var

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Özel eğitim alanında çok büyük hazırlıklarımız var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Özel eğitim alanında, öğretmenlerimizin yeni yaklaşımlara uyum sağlaması ile ilgili çocuklarımızın uyumu ile ilgili çok büyük hazırlıklarımız var. Dünya çapında akademisyenlerle çalışıyoruz" dedi.

17.05.2020Gündem
Bakan Selçuk, özel gereksinimli öğrencilerin aileleriyle buluştu

Bakan Selçuk, özel gereksinimli öğrencilerin aileleriyle buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel eğitim alanında, öğretmenlerin yeni yaklaşımlara uyum sağlaması, çocukların uyumu ile ilgili çok büyük hazırlıklar yaptıklarını bildirdi.

17.05.2020Eğitim
‘EBA TV’de sinema kuşağı Bal ile başlıyor

‘EBA TV’de sinema kuşağı 'Bal' ile başlıyor

TRT EBA TV, yalnızca ders anlatımları ve soru çözümleri değil; çocuklar için etkinlikler, sanatsal, sportif faaliyetlere ilişkin videolar, hem öğrenci hem de veliler için rehberlik içerikleri ile giderek zenginleşiyor. EBA TV şimdi cumartesi akşamları tüm aileyi ekrana çağırıyor. 21.00’de “Sinema Kuşağı” başlıyor.

16.05.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Normalleşme aşama aşama oluyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Normalleşme aşama aşama oluyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uluslararası imam hatip okulları öğrencileri ile buluştu. Bakan Selçuk, "Normalleşme aşama aşama, kademe kademe oluyor. Tedbirleri alarak bunu bir şekilde kontrol ediyoruz. Allah izin verirse önümüzdeki süreç daha da olumlu olacak" dedi.

14.05.2020Gündem
Gönüllü öğretmenler köy köy dolaşarak öğrencilerin ihtiyacını gideriyor

Gönüllü öğretmenler köy köy dolaşarak öğrencilerin ihtiyacını gideriyor

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bir grup gönüllü öğretmen, köy köy gezerek koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerinden çıkmayan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Öğretmenler, televizyonu olmadığı tespit edilen 13 ailenin bu ihtiyacını gidererek öğrencilerin dersleri takibini sağlandı.

12.05.2020Eğitim
LGS’ye hazırlanırken rutininizi bozmayın

LGS’ye hazırlanırken rutininizi bozmayın

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs nedeniyle riski en aza indirmek için küresel çapta karantina uygulamalarına geçildi. Birçok ülkede ise sosyal mesafeyi korumak adına uzaktan eğitim uygulaması başlatıldı. Bu süreçte hem öğrenciler hem veliler olarak bizler koronavirüsün yaratmış olduğu kaygıyla başa çıkmaya çalışırken bir yandan da getirdiği değişimlere ayak uydurmaya çabalıyoruz. Özellikle LGS’ye girecek öğrenciler bu kaygının beraberinde sınav kaygısıyla da yüzleşiyor.

11.05.2020Eğitim
Son dakika haberler... Can Ataklı hakkında iddianame hazırlandı

Son dakika haberler... Can Ataklı hakkında iddianame hazırlandı

Gazeteci Can Ataklı hakkında EBA TV’de eğitim veren başörtülü öğretmene yönelik sözleri nedeniyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, Ataklı’nın ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.

9.05.2020Gündem
EBAda işaret dili dersi

EBA'da işaret dili dersi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası için EBA programı kapsamında farkındalık çalışması yapacaklarını açıkladı.

9.05.2020Eğitim
Son dakika haberler: Öğrenciler için önemli haber.... Milli Eğitim Bakanı açıkladı: Yaz boyunca yayında olacak

Son dakika haberler: Öğrenciler için önemli haber.... Milli Eğitim Bakanı açıkladı: Yaz boyunca yayında olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatili süresince Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) açık, EBA TV'nin yayında olacağını bildirdi.

7.05.2020Gündem
Kuzum yaz tatilinde okul yok

'Kuzum yaz tatilinde okul yok'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatilinde okul olmayacağı açıklandığı halde sorulmaya devam ettiğini belirterek, "Kuzum yaz tatilinde okul yok" dedi.

7.05.2020Eğitim
EBA canlı ders uygulaması nasıl indirilir EBA canlı ders girişi nasıl yapılır

EBA canlı ders uygulaması nasıl indirilir? EBA canlı ders girişi nasıl yapılır?

EBA canlı ders uygulaması araştırılan konular arasında yerini aldı. Mart ayında uzaktan eğitime başlayan öğrenciler 13 Nisan’dan itibaren canlı derslere katılabiliyorlar. Canlı sınıf uygulamasında dersleri okul yöneticileri belirliyor. Uygulamada öğretmenler, öğrencilere canlı ders anlatmanın yanında EBA TV'deki derslerle eş güdümlü olarak soru-cevap-test etkinlikleri düzenleyebiliyorlar. İşte EBA uygulaması indirme ve giriş ekranı…

7.05.2020Gündem
2020-LGS kılavuzu güncellendi

2020-LGS kılavuzu güncellendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı canlı yayında LGS kılavuzunun güncellendiğini açıkladı. Kılavuzun bakanlığın internet sitesinde yayımlanacağını belirten Bakan Selçuk, LGS sınavı sonuçlarının da 16 Temmuz’da MEB TV adresinden açıklanacağını söyledi. TGRT Haber’in canlı yayınında açıklamalar yapan Selçuk, 15 günde bir verilen destek paketlerinin de bugün 9’uncusunun sunulacağını duyurdu.

6.05.2020Eğitim
YKS ve LGSye hazırlananlara EBAdan özel yayın

YKS ve LGS'ye hazırlananlara EBA'dan özel yayın

MEB’in özel yayını, TRT EBA ortaokul ve lise kanallarından 2 Mayıs’tan itibaren izlenebilecek. Soru çözümlerinden oluşan özel yayınları, LGS'ye hazırlanan öğrenciler EBA TV ortaokul kanalından, YKS hazırlık öğrencileri EBA TV lise kanalından takip edebilecek.

1.05.2020Eğitim
‘Tüm gün ekran başında oturmak kolay değil’

‘Tüm gün ekran başında oturmak kolay değil’

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla öğrenciler, TRT-EBA TV üzerindeki derslerle eğitim görüyor. Gençlere bu deneyimi sorduk; kimi disiplin sağlayamadığından şikâyetçi, kimiyse bu sistemin daha verimli olduğunu düşünüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu... Öğrenciler için yeni düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu... Öğrenciler için yeni düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 23 Mart'tan bu yana öğrenci, öğretmen ve velilerin uzaktan eğitim adresi olan Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) dersler, sınava hazırlık gibi içeriklerine 'teneffüs zamanı' da eklendiği açıklandı. 'Teneffüs zamanı'nda oyunlar, geziler ve okuma kitaplığının bulunduğu belirtildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Hepimizin teneffüslere, derin nefeslere ihtiyacı var. Üstelik teneffüs sürelerini uzatırken de söylemiştik: Tüm zamanların en etkili dersi hala teneffüs diye. Sanal teneffüslerimiz de çok kıymetli" dedi.

30.04.2020Gündem
EBA canlı ders giriş uygulaması nasıl indirilir EBA canlı ders girişi nasıl yapılır

EBA canlı ders giriş uygulaması nasıl indirilir? EBA canlı ders girişi nasıl yapılır?

EBA canlı ders girişinin nasıl yapıldığı araştırılan konular arasında yer alıyor. EBA canlı ders uygulaması nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un müjdesini verdiği uygulamada öğretmenler, öğrencilere canlı ders anlatmanın yanında EBA TV'deki derslerle eş güdümlü olarak kendi öğrencilerine EBA üzerinden ödevlendirme yapıp soru-cevap-test etkinliklerini yönlendirip çalışma gönderebiliyor. İşte EBA canlı ders girişi ile ilgili detaylar...

29.04.2020Gündem
Aile boyu 23 Nisan

Aile boyu 23 Nisan

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs belki okullardaki eğitimi evlere taşıdı ancak son yılların en coşkulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına da vesile oldu. Evler tüm aile bireylerinin katılımıyla süslendi. Çocuklar en güzel kıyafetlerini giyip evlerinin balkonlarından, pencerelerinden 100. Yıl Marşı’nı okudu.

24.04.2020Eğitim
Bakan Selçuk: 23 Nisan coşkusunu duymamız için dışarıda olmaya ihtiyacımız yok

Bakan Selçuk: 23 Nisan coşkusunu duymamız için dışarıda olmaya ihtiyacımız yok

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Birinci Meclis binasından çocuklara seslenerek, "Bizim 23 Nisan coşkusunu duymamız için dışarda olmaya ihtiyacımız yok. Kalbiniz, niyetiniz ve o uçsuz bucaksız hayal dünyanız bunun için yeterli" dedi.

23.04.2020Gündem
TBMM Başkanından TRT EBA TVde 100üncü yıl dersi

TBMM Başkanı'ndan TRT EBA TV'de 100'üncü yıl dersi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'nin açılışının 100'üncü yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TRT EBA TV üzerinden çocuklara seslendi. Şentop, "100 yıldır varlığını koruyan bir parlamento ilelebet yaşayacak demektir. Türkiye, milletimiz, 100 yıl öncesine göre çok daha büyük imkanlar, itibar ve güç içinde" dedi.

23.04.2020Eğitim
TRT EBA TV 23 Nisan özel programı başladı

TRT EBA TV 23 Nisan özel programı başladı

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Pandemi nedeniyle bu yıl caddeler, sokaklar, meydanlar, bahçeler, okullar boş. Ama evler yine coşkulu. Hele içinde çocukların yaşadığı evlerde bu coşku, pencerelerden gökyüzüne yansıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çocuklar için TRT EBA TV'de özel bir program hazırladı. Bilgi yarışmaları, gölge oyunları, 100'üncü Yıl Marşı, belgeseller, okullardan 23 Nisan kutlama görüntüleri gün boyu ekranlarda olacak. İşte TRT EBA TV program akışı:

23.04.2020Eğitim
Bakan Selçuk: Uzaktan eğitimde 23 Nisan kutlamaları başladı

Bakan Selçuk: Uzaktan eğitimde 23 Nisan kutlamaları başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Uzaktan eğitimde 23 Nisan kutlamaları başladı, şenliğiniz daim, bayramımız kutlu olsun çocuklar" mesajını paylaştı.

22.04.2020Haber
Bakan Selçuk: Uzaktan eğitimde 23 Nisan kutlamaları başladı

Bakan Selçuk: Uzaktan eğitimde 23 Nisan kutlamaları başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Uzaktan eğitimde 23 Nisan kutlamaları başladı, şenliğiniz daim, bayramımız kutlu olsun çocuklar" mesajını paylaştı.

22.04.2020Gündem
Çocuklara 23 Nisan daveti: TRT EBA TVye gelin

Çocuklara 23 Nisan daveti: TRT EBA TV'ye gelin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yayınladığı videoda çocukları TRT EBA TV'de yayınlanacak 23 Nisan özel yayınına davet etti.

22.04.2020Eğitim
Çocuklara 23 Nisan daveti: TRT EBA TVye gelin

Çocuklara 23 Nisan daveti: TRT EBA TV'ye gelin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yayınladığı videoda çocukları TRT EBA TV'de yayınlanacak 23 Nisan özel yayınına davet etti.

22.04.2020Haber
Okulların açılışına iki seçenekli plan

Okulların açılışına iki seçenekli plan

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, NTV canlı yayınında, telafi eğitimleri için açıklamalarda bulundu.

22.04.2020Eğitim
Son dakika haberler... Okullar ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanından dikkat çeken sözler

Son dakika haberler... Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı'ndan dikkat çeken sözler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Okullar ne zaman açılacak' sorusuna yanıt verdi. Bakanı Selçuk, ''Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim için yoğun bir çalışmamız var. Temmuz ve Ağustos için bir planlama yok'' ifadelerini kullandı. Selçuk, LGS tarihinin ertelenmesinin söz konusu olmadığı belirtti.

22.04.2020Gündem
Bakan Selçuk, 23 Nisan kutlaması için çocukları TRT EBA TVye davet etti

Bakan Selçuk, 23 Nisan kutlaması için çocukları TRT EBA TV'ye davet etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100'üncü yılına yakışır bir kutlama planladıklarını belirterek, "Bayram sabahı saat tam 09.30'da tüm çocuklarımı TRT EBA TV ekranlarına davet ediyorum" dedi.

21.04.2020Gündem
23 Nisan programı hazır... Saat 21.00de her yerde İstiklal Marşı

23 Nisan programı hazır... Saat 21.00'de her yerde İstiklal Marşı

Koronavirüs önlemleri nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, bu yıl okul bahçelerinde değil, evlerde yapılacak. MEB, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yıl coşkusunu, TRT EBA TV ekranları aracılığıyla her eve taşımak için kapsamlı bir hazırlık yaptı.

21.04.2020Eğitim
EBA cep uygulaması nedir, nasıl indirilir EBA cep uygulaması ile ders takibi nasıl yapılır

EBA cep uygulaması nedir, nasıl indirilir? EBA cep uygulaması ile ders takibi nasıl yapılır?

Uzaktan eğitim sürecinde eba.gov.tr ve EBA TV’nin yanı sıra EBA cep uygulaması da ilgi görüyor. EBA'da sunulan içerikleri mobil hatlardan 8 GB'a kadar ücretsiz/kotanızdan harcamadan kullanabilirsiniz. Peki, EBA cep uygulaması nedir? EBA cep uygulaması nasıl indirilir? EBA cep uygulaması canlı ders takibi nasıl yapılır?

20.04.2020Gündem
EBA TV son göçerlere de ulaştı

EBA TV son göçerlere de ulaştı

Yörük Türkmen geleneğinin son temsilcileri olan ve yaşamlarını çadırda kalarak devam ettiren 6 öğrenci, uzaktan eğitim sürecine dahil edildi.

18.04.2020Eğitim
Bakan Selçuk EBA yayınında

Bakan Selçuk EBA yayınında

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT EBA TV çekimlerine katıldı. Selçuk, "MEB ve TRT'den 100 kadar çalışma arkadaşımızla devam ediyoruz. Sosyal mesafeye dikkat ederek elbet" dedi.

18.04.2020Eğitim
MEBden velilere Uzaktan Eğitim, Yakından İlgi seti

MEB'den velilere 'Uzaktan Eğitim, Yakından İlgi' seti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocukların ebeveynleriyle güzel anılar biriktirmeleri için okul öncesinden 8'inci sınıfa kadar evde etkinlik tavsiyelerinin yer aldığı kapsamlı bir "Uzaktan Eğitim Yakından İlgi Seti" hazırladıklarını açıkladı. Bakan Selçuk, "Telefonunuzun mesaj bölümünü kontrol edebilirseniz, size 'uzaktan eğitim yakından ilgi' diyen bir mesajımız var. Güzel günlere, güzel anılara, hep birlikte" dedi.

16.04.2020Gündem
EBA TV’de kaynaştırma öğrencilerine özel yayın

EBA TV’de kaynaştırma öğrencilerine özel yayın

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İlkokul ve ortaokul düzeyindeki kaynaştırma öğrencilerine yönelik Türkçe, matematik ve hayat bilgisi derslerine ait 30 ders anlatım videosu hazırladık. Bunlardan ilki 17 Nisan'da TRT EBA TV'de yayınlanacak. Kaynaştırma öğrencilerine Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilgisi ve sosyal bilgiler dersleri için de etkinlik sayfaları açılacak. Bu öğrencilerimizin durumları, Özel Öğretim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce, tüm okul rehberlik servislerince kullanılmak üzere hazırlanan formlarla takip edilmeye başlanacak" dedi.

13.04.2020Eğitim
Bakan Selçuk duyurdu: 30 video hazırladık İlki 17 Nisanda...

Bakan Selçuk duyurdu: 30 video hazırladık! İlki 17 Nisan'da...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kaynaştırma öğrencileri için hazırlanan Türkçe, matematik ve hayat bilgisi derslerine ait 30 ders anlatım videosunun ilkinin 17 Nisan'da TRT EBA TV'de yayınlanmaya başlanacağını bildirdi.

13.04.2020Gündem
EBA TV’de bu hafta

EBA TV’de bu hafta

Milli Eğitim Bakanlığı, EBA TV'nin bu haftaki haftalık ders programını açıkladı.

13.04.2020Eğitim
MEBden, Merak Gıdıklayan Sorulara yanıtlar

MEB'den, 'Merak Gıdıklayan Sorular'a yanıtlar

MEB, merak ettiklerini 'tanitim@meb.gov.tr' adresine yollayan çocuklara TRT EBA TV üzerinden yanıt veriyor.

12.04.2020Eğitim
Bakan Twitterdan çağrıda bulunmuştu MEBden yeni hizmet

Bakan Twitter'dan çağrıda bulunmuştu! MEB'den yeni hizmet

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uzaktan eğitim sürecinde evde eğitimlerini sürdüren çocukların merak duygusunu canlı tutmak için "Merak Gıdıklayan Sorular" serisini başlattı. "Merak Gıdıklayan Sorular" serisinde, "Navigasyon uygulamaları nasıl çalışır?", "Balıkların kulakları var mıdır?", "Yıldızlar nasıl kayar?", "Ahtapotların kaç kolu vardır?" gibi sorular yanıt buluyor.

12.04.2020Gündem
Evini stüdyo yaptı EBA gibi ders anlattı

Evini stüdyo yaptı EBA gibi ders anlattı

Sınıf öğretmeni İsrafil Yalçın, evinin bir köşesini kendi imkânlarıyla stüdyoya çevirdi. Yalçın, duvarın bir kısmını beyaz muşambayla kaplayarak yazı tahtası haline getirdi.

11.04.2020Eğitim
Hacivat ile Karagöz koronavirüse karşı

Hacivat ile Karagöz koronavirüse karşı

Uzaktan eğitim uygulamalarını her geçen gün daha fazla geliştiren ve renkli hale getiren Eğitim Bilişim Ağı (EBA), geleneksel gölge oyunu karakterleri Hacivat ve Karagöz’e de yayınlarında yer vermeye başladı.

10.04.2020Eğitim
EBA öğrenci girişi nasıl yapılır EBA TV uzaktan eğitim öğrenci girişi ekranı

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA TV uzaktan eğitim öğrenci girişi ekranı

EBA öğrenci girişi, uzaktan eğitim alan öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. 23 Mart tarihinden itibaren koronavirüs önlemleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri TRT ve EBA üzerinden uzaktan eğitim görüyorlar. EBA'ya T.C. kimlik numaranız ve kendi oluşturacağınız şifrelerle girebilirsiniz. Veliler e-devlet hesap bilgileriyle, öğretmenler de MEBBİS ya da e-devlet hesap bilgileriyle giriş yapabiliyorlar.

10.04.2020Gündem
Şimdi çocuklar okullara değil okullar çocuklara taşınıyor

Şimdi çocuklar okullara değil okullar çocuklara taşınıyor

Çocuklar bugünlerde okullarına gidemiyor ama eğitim öğretim evden de olsa devam ediyor. Tabii her sınıftan öğrencinin konular ilerledikçe yeni ders malzemelerine ihtiyacı oluyor. İşte bunun için yurdun dört yanında öğretmenler okulu çocukların evlerine götürüyor. Öğretmenlerin bu çabası sadece televizyon ya da internetten ders anlatmakla sınırlı kalmıyor bazen öğrencilerine fiziksel olarak da ulaşıyorlar.

9.04.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Yeniden tek yürek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağına karşı 23 Nisan coşkusu bu yıl çok özeldi. Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve milli birliğin kenetlenmiş ruhunu temsil eden böylesi bir günde coşku balkonlardan taştı. 21.00’de tek yürek okunan İstiklal Marşı gözleri yaşartırken, akıllara ‘Böylesi sıkıntılı günlerden geçerken bu müthiş kutlamanın sırrı ne?’ sorusu geldi. İşte yanıtı.

25.04.2020