Deprem bölgesine 649 destek noktası

Güncelleme Tarihi:

Deprem bölgesine 649 destek noktası
Oluşturulma Tarihi: Mart 07, 2023 15:45

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık sürecine destek için 649 Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) noktası oluşturdu. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, destekleme ve yetiştirme kurslarına öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Haberin Devamı

Deprem bölgesinde, EBA TV'de ders anlatan, ders kitabı yazan ve 71 ildeki ölçme ve değerlendirme merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin gönüllü olarak destek verdiği DYK noktası sayısı, 510'dan 649'a çıktı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Afet bölgesinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi’ne (LGS) yönelik 649 noktada açtığımız destekleme yetiştirme kurslarımıza öğrencilerimiz yoğun katılım gösteriyor. Çocuklarımıza hayallerini yaşatabilmek ülküsüyle çalışıyoruz" dedi.

Öğrencilerin kendilerine en yakın DYK noktasının konumuna dijital ortamda ulaşabileceği bir platform oluşturulmuştu. DYK noktalarının harita üzerindeki konumlarına dhgm.meb.gov.tr/dyk internet adresinden ulaşılabiliyor.

Haberin Devamı

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!