EKSTRA
MENÜ

Ziya Selçuk

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.505 haberi bulunmuştur.

Ziya Selçuk Haberleri

Erdoğandan yeni anayasa açıklaması: Milletimize en güzel 100üncü yıl hediyesi

Erdoğan'dan yeni anayasa açıklaması: Milletimize en güzel 100'üncü yıl hediyesi

TBMM’nin yeni yasama yılının açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meclisimizin mümkün olursa tamamının uzlaşmasıyla hazırlanacak bir yeni Anayasa, milletimize vereceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır” dedi.

2.10.2021Gündem
Bakan Özer, TBMM Genel Kurulunda yemin etti

Bakan Özer, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti.

1.10.2021Haber
Bakan Özer, TBMM Genel Kurulunda yemin etti

Bakan Özer, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti.

1.10.2021Gündem
Eski Bakan’ın yeni imajı

Eski Bakan’ın yeni imajı

10 Temmuz 2018 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı görevine getirilen Ziya Selçuk, 6 Ağustos’ta istifa ederek yerini Mahmut Özer’e bıraktı. Eğitimciliği ve ‘Ziya Öğretmen’ kimliğiyle görev süresince eğitim dünyasıyla sıcak bir ilişki kuran Selçuk, bakanlıktan ayrıldıktan sonra yaptığı ilk fotoğraf paylaşımıyla dikkat çekti.

14.09.2021Eğitim
Bursluluk Sınavı ne zaman MEB İOKBS tarihi ve detaylar

Bursluluk Sınavı ne zaman? MEB İOKBS tarihi ve detaylar

2021 MEB bursluluk sınavının tarihi, binlerce vatandaş tarafından merakla aranan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. MEB tarafından gerçekleştirilecek bursluluk sınavı için öğrenciler çalışmalarına devam ederken, bir yandan da tarih araştırmaları sürüyor. Peki, 2021 MEB bursluluk sınavı ne zaman?

19.08.2021Gündem
Formasyon kalktı mı, nasıl alınır Pedagojik formasyon hakkında güncel detaylar

Formasyon kalktı mı, nasıl alınır? Pedagojik formasyon hakkında güncel detaylar

Formasyon kalktı mı sorusu, eğitim alanında faaliyet göstermek isteyen pek çok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Eğitim Fakültesi mezunu olmadıkları için eğitim aldıkları alanda öğretici niteliği kazanamayan pek çok kişi formasyon eğitimi ile bu eksikliği tamamlayabiliyordu. Ancak, pedagojik formasyon eğitimi, geçtiğimiz yıllarda alınan kararla kaldırılmıştı. Peki formasyon hakkındaki son gelişmeler nelerdir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

18.08.2021Gündem
CHPli Özkoç: ‘Erken seçim değil, derhal seçim diyoruz’

CHP'li Özkoç: ‘Erken seçim değil, derhal seçim diyoruz’

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, üniversite tercih başvurusunda baraj puanın düşürülmesiyle ilgili, “Eğitimde nitelik aıryoruz, kalite arıyoruz. Yazıktır; böyle bir anlayış Türkiye Cumhuriyeti’ni yok ediyor” dedi.

12.08.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak Okulların açılış tarihi ile ilgili son gelişmeler Yeni Milli Eğitim Bakanı Özerden açıklama

Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılış tarihi ile ilgili son gelişmeler! Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer'den açıklama

Okullar ne zaman açılacak, sorusu veli ve öğrenciler tarafından son gelişmeler ile takip ediliyor. Ağustos ayı devam ederken okula dönüş hazırlıkları da başladı. Okulların açılış tarihi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un görevini devretmesi ardından bir kez daha gündeme geldi. Milyonlarca veli ve öğrenci okulların açılış tarihiyle ilgili yeni bir gelişme yaşanıp yaşanmayacağını merak ediyordu. Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer, devir-teslim töreninde okulların durumuna ilişkin de açıklamada bulundu. Peki, okullar ne zaman açılacak, eylül ayında açılacak mı? İşte Okulların açılış tarihi ile ilgili son gelişmeler...

7.08.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevini Prof. Dr. Mahmut Özere devretti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevini Prof. Dr. Mahmut Özer'e devretti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un görevinden affını istemesi sonrasında yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e görevini devretti. Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer, okulları kapalı tutma gibi lüksleri olmadığını, Eylül ayında okulların açılması için ne gerekiyorsa yapılacağını belirtti.

6.08.2021Haber
Yeni bakandan ilk mesaj: Eylül’de okulları açmak için her ne gerekiyorsa yapacağız

Yeni bakandan ilk mesaj: Eylül’de okulları açmak için her ne gerekiyorsa yapacağız

Resmi gazetede yayınlanan kararın ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nda devir teslim töreni düzenlendi.  Bakan Ziya Selçuk, yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e görevini teslim etti.

6.08.2021Eğitim
Son dakika... Yeni Milli Eğitim Bakanından ilk açıklama: Eylülde okulları açmak için her ne gerekiyorsa yapacağız

Son dakika... Yeni Milli Eğitim Bakanı'ndan ilk açıklama: Eylül'de okulları açmak için her ne gerekiyorsa yapacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Prof. Dr. Mahmut Özer devir-teslim töreninde açıklamalarda bulundu. Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer "Artık okulları kapalı tutma gibi bir lüksümüz yoktur" dedi.

6.08.2021Gündem
Ziya Selçuktan öğrencilere veda mesajı

Ziya Selçuk'tan öğrencilere veda mesajı

Milli Eğitim Bakanlığı görevinden affını isteyen ve talebi kabul edilen Ziya Selçuk, öğrencilere veda mesajını sosyal medya hesabından paylaştı. Selçuk, "Bana her daim hizamı gösteren güzel gözlerinizden öpüyor, kendileriyle tanıştığımdan beri yardım, anlayış ve desteklerini esirgemeyen ailelerinize sevgilerimi sunuyorum" dedi.

6.08.2021Gündem
Ziya Selçuktan teşekkür mesajı

Ziya Selçuk'tan teşekkür mesajı

Milli Eğitim Bakanlığı görevinden affını isteyen ve talebi kabul edilen Ziya Selçuk, bugün itibarıyla bakanlık görevinin sona erdiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Türk milletine, eğitim camiasına ve birlikte görev yaptığı arkadaşlarına teşekkür etti.

6.08.2021Eğitim
Ziya Selçuk kimdir, kaç yıldır Milli Eğitim Bakanı olarak görev alıyordu İşte Ziya Selçukun biyografisi

Ziya Selçuk kimdir, kaç yıldır Milli Eğitim Bakanı olarak görev alıyordu? İşte Ziya Selçuk'un biyografisi

Milli Eğitim Bakanı görevini bırakan Ziya Selçuk'un hayatına dair bilgiler merak konusu oldu. Ziya Selçuk, yükseköğretim kurumlarında uzun yıllar öğretim üyeliği ve yöneticilik görevlerinde bulunmuş bir isim. Peki, Ziya Selçuk kimdir, kaç yıldır Milli Eğitim Bakanı olarak görev alıyordu? İşte Ziya Selçuk'un biyografisi...

6.08.2021Gündem
Ziya Selçuktan veda açıklaması: Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum

Ziya Selçuk'tan veda açıklaması: Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yerine, yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer, yeni Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirildi. Yazılı bir açıklama yapan Selçuk "Bana ülkemin çocukları için çalışma imkanı veren Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum" dedi ve yeni Bakan Özer'e de başarılar diledi.

6.08.2021Gündem
Milli Eğitimde değişim

Milli Eğitim'de değişim

Resmi Gazete’de dün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla görevinden istifa eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yerine Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

6.08.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığına Mahmut Özer atandı

Milli Eğitim Bakanlığı'na Mahmut Özer atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Bakan Ziya Selçuk’un ‘görevden af talebinin kabul edildiği’ bildirilirken, Milli Eğitim Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

6.08.2021Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı değişti: Ziya Selçukun yerine Prof. Dr. Mahmut Özer atandı

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı değişti: Ziya Selçuk'un yerine Prof. Dr. Mahmut Özer atandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile mevcut Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer, Ziya Selçuk'un yerine, yeni Milli Eğitim Bakanı olarak atandı.

5.08.2021Gündem
Telafi eğitimi programında yeni dönem başlıyor

Telafi eğitimi programında yeni dönem başlıyor

Telafi eğitimi programında yeni dönem başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanabilmesine yönelik TRT EBA'da hafta sonunda çeşitli içeriklerin yayımlanacağını duyurdu.

5.08.2021Haber
Bakan Selçuk, Telafide yeni dönem başlıyor diyerek duyurdu

Bakan Selçuk, 'Telafide yeni dönem başlıyor' diyerek duyurdu

Telafi eğitimi programında yeni dönem başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanabilmesine yönelik TRT EBA'da hafta sonunda çeşitli içeriklerin yayımlanacağını duyurdu.

5.08.2021Gündem
Telafide yeni dönem başlıyor

Telafide yeni dönem başlıyor

TRT EBA öğretmenleri, geçen yıldan hatırlatmalarla çocuklar için bir hafta sonu kuşağı hazırladı.

5.08.2021Eğitim
Tercih sürecinde yanınızdayız

Tercih sürecinde yanınızdayız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla 5-20 Ağustos tarihleri arasında üniversite tercihi yapacak olan öğrencilere danışmanlık hizmeti verileceğini duyurdu.

5.08.2021Eğitim
Öğretmenler kan bağışında “Ben de varım” dedi

Öğretmenler kan bağışında “Ben de varım” dedi

“Telafide Ben de Varım” programında yürütülen etkinlikler kapsamında öğretmenler, Ankara’daki Kızılay Orta Anadolu Kan Merkezini ziyaret ederek kan verdi. Kan bağışı yapan meslektaşları ile bir araya gelen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Herkesi kan bağışına davet ediyorum” dedi.

4.08.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı saat 12.20'de başladı. Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

4.08.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyeleri Anıtkabirde... Milletimize güven aşılamaya devam ediyoruz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyeleri Anıtkabir'de... 'Milletimize güven aşılamaya devam ediyoruz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yüksek Askeri Şura üyeleri toplantı öncesi Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye Cumhuriyet'ini işaret ettiğin şekilde muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için mücadelemizi sürdürüyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurt içi ve yurt dışında icra ettiği başarılı operasyonlarla milletimize güven aşılamaya devam ediyoruz'' diye yazdı.

4.08.2021Gündem
Öğretmenler kan bağışında “Ben de varım” dedi

Öğretmenler kan bağışında “Ben de varım” dedi

“Telafide Ben de Varım” programında yürütülen etkinlikler kapsamında öğretmenler, Ankara’daki Kızılay Orta Anadolu Kan Merkezini ziyaret ederek kan verdi. Kan bağışı yapan meslektaşları ile bir araya gelen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Herkesi kan bağışına davet ediyorum” dedi.

4.08.2021Eğitim
Okullar ne zaman açılacak Bakan Selçuk 2021-2022 eğitim takvimini açıkladı

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk 2021-2022 eğitim takvimini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimi açıklandı. Takvime göre, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında, öğretmenlerin mesleki çalışmaları 31 Ağustos 2021 Salı başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Selçuk geçtiğimiz günlerde okulların açılışıyla ilgili eylül ayını işaret etmişti. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

3.08.2021Gündem
Bursluluk sınavı (İOKBS) ne zaman yapılacak, sınavda hangi konular çıkacak İşte 2021 bursluluk sınav tarihi

Bursluluk sınavı (İOKBS) ne zaman yapılacak, sınavda hangi konular çıkacak? İşte 2021 bursluluk sınav tarihi

Bursluluk sınavı tarihi öğrenci ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Normal şartlarda 25 Nisan'da yapılması beklenen ancak pandemi nedeniyle ertelenen Bursluluk sınavı yani ilköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2021 İOKBS) binlerce öğrencinin katılımı ile yapılacak. Sınava haftalar kala MEB soru sorulacak derslere ait konu, kazanım ve açıklamaları yayınladı. 2021 bursluluk sınavı bu yıl sonbaharda organize edilecek. Gözler şimdi sınav takviminde. Peki, bursluluk sınavı (İOKBS) ne zaman yapılacak, sınavda hangi konular çıkacak? İşte, bursluluk sınav tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

3.08.2021Gündem
Okul pansiyonlarının kapıları afetzedeler için açıldı

Okul pansiyonlarının kapıları afetzedeler için açıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, okul pansiyonlarını afetten etkilenen vatandaşlar için açtı, psikososyal destek çalışması başlattı.

2.08.2021Eğitim
MEB, Mobil Okullarla tarlalarda da eğitim veriyor

MEB, Mobil Okullarla tarlalarda da eğitim veriyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarım işçilerinin yaz aylarındaki hareketliliği nedeniyle çocukların eğitime erişiminde sorun yaşanmaması için tarım işçilerinin yoğun bulunduğu 11 ilde "Mobil Okul" projesini başlattıklarını bildirdi. Adana, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır, Manisa, Mersin, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Hatay'da "Telafide Ben de Varım" programı için "Mobil Okullar" oluşturulduğu öğrenildi.

30.07.2021Haber
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 11 il için duyurdu: Projeyi başlatıyoruz

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 11 il için duyurdu: Projeyi başlatıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarım işçilerinin yaz aylarındaki hareketliliği nedeniyle çocukların eğitime erişiminde sorun yaşanmaması için tarım işçilerinin yoğun bulunduğu 11 ilde "Mobil Okul" projesini başlattıklarını bildirdi. Adana, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır, Manisa, Mersin, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Hatay'da "Telafide Ben de Varım" programı için "Mobil Okullar" oluşturulduğu öğrenildi.

30.07.2021Gündem
Tarlada telafi eğitimi

Tarlada telafi eğitimi

“Telafide Ben de Varım” programı ülke genelinde devam ediyor. Mevsimlik tarım işçilerinin yoğunlukla bulunduğu 11 ilde çocuklar için “Mobil Okul” projesi başlatıldı. Ankara’nın Kahramankazan ilçesi Çimşit Mahallesi’ndeki Mobil Okul’u ziyaret eden Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çocukların oyunlarına dâhil oldu.

30.07.2021Eğitim
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı ne zaman İşte YAŞ toplantısının tarihi

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı ne zaman? İşte YAŞ toplantısının tarihi

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı için geri sayım devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıya Şura üyeleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısına katılacak. Peki, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı ne zaman?

29.07.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, okulların yüz yüze eğitime açılması noktasında kararlı olduklarını bildirdi.

28.07.2021Haber
Okulları açmak noktasında çok kararlıyız

Okulları açmak noktasında çok kararlıyız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların yüz yüze eğitime açılması noktasında kararlı olduklarını bildirdi.

28.07.2021Eğitim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, okulların yüz yüze eğitime açılması noktasında kararlı olduklarını bildirdi.

28.07.2021Gündem
Tercih döneminde liseler adaylara açık olacak

Tercih döneminde liseler adaylara açık olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrencilere seslendi.

28.07.2021Eğitim
Son dakika... Bakan Koca ilk doz aşısını yaptırmayanların sayısını açıkladı

Son dakika... Bakan Koca ilk doz aşısını yaptırmayanların sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşılamasındaki son duruma ilişkin açıklama yaptı. Bakan Koca, "İlk doz aşısını henüz yaptırmayanların sayısı 22.344.407’e indi" mesajını paylaştı.

27.07.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim olacak mı Bakan Selçuktan önemli açıklama

Okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim olacak mı? Bakan Selçuk'tan önemli açıklama

Okullar ne zaman açılacak sorusu ve yüz yüze eğitim olacak mı sorusu, pandemi sürecinde normalleşmeye geçilmesiyle birlikte pek çok kişinin gündemindeki husus olmaya başladı. Geçtiğimiz dönemi uzaktan tamamlanan eğitimin yeni yılda yüz yüze gerçekleşebilmesi için hazırlıklarını sürdüren Milli Eğitim Bakanlığı, belirli periyodlarla son durumla ilgili bilgiler aktarıyor. Peki, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yapmış olduğu açıklamaya göre okullar ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

27.07.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuktan LGS açıklaması: Öğrencilerimizin yüzde 93ü ilk üç tercihinden birine yerleşti

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan LGS açıklaması: Öğrencilerimizin yüzde 93'ü ilk üç tercihinden birine yerleşti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrencilerimizin yüzde 93'ü ilk üç tercihinden birine yerleşerek 'liseye merhaba' diyor" dedi.

26.07.2021Gündem
Bakan’dan 6 Eylül vurgusu

Bakan’dan 6 Eylül vurgusu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 6 Eylül'de açılmasıyla ilgili her türlü görevi yerine getirdiklerini söyledi.

26.07.2021Eğitim
Bakan Selçuk: Bizim şu andaki bakış açımız okulların tamamen 6 Eylülde açılmasıyla ilgili

Bakan Selçuk: Bizim şu andaki bakış açımız okulların tamamen 6 Eylül'de açılmasıyla ilgili

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs vaka artışlarının okulların açılmasını erteleyip ertelemeyeceği ile ilgili bir soruya ''Bizim şu andaki bakış açımız, tamamen okulların 6 Eylül'de açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü görevi, vazifeyi yerine getiriyoruz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz şu anda 'acaba vesaire...' bu konularla ilgili bir değerlendirme yapmıyoruz. Sadece odak noktamız okulların açılması'' dedi.

26.07.2021Haber
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan okulların açılmasıyla ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan okulların açılmasıyla ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs vaka artışlarının okulların açılmasını erteleyip ertelemeyeceği ile ilgili bir soruya ''Bizim şu andaki bakış açımız, tamamen okulların 6 Eylül'de açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü görevi, vazifeyi yerine getiriyoruz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz şu anda 'acaba vesaire...' bu konularla ilgili bir değerlendirme yapmıyoruz. Sadece odak noktamız okulların açılması'' yanıtını verdi.

26.07.2021Gündem
Tercih edilen okula yerleşme oranı yüzde 93

Tercih edilen okula yerleşme oranı yüzde 93

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçlarına göre, tercih yapan öğrencilerin yüzde 93’ü, tercihleri arasında bulunan okullardan birine yerleşti.

26.07.2021Eğitim
Bakan Ziya Selçuk: Eylülde yüz yüze...

Bakan Ziya Selçuk: Eylülde yüz yüze...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yüz yüze eğitim ile ilgili bir açıklama yaptı.

25.07.2021Eğitim
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyelerinden şehit askerler için başsağlığı mesajları

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyelerinden şehit askerler için başsağlığı mesajları

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde teröristlerce Kirpi aracına düzenlenen saldırıda şehit olan askerler için sosyal medya hesaplarından başsağlığı diledi.

24.07.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak İşte 2021-2022 MEB okulların açılış tarihi... Bakan Selçuktan son dakika açıklaması

Okullar ne zaman açılacak? İşte 2021-2022 MEB okulların açılış tarihi... Bakan Selçuk'tan son dakika açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme eylül ayında başlayacağız inşallah." ifadesini kullandı. Yeni dönemde okulların ne zaman açılacağı sorgulanıyor. 18 milyon öğrenci ve velilerinin yanı sıra yüz binlerce eğitimci de okulların yeni eğitim yılında başlangıç tarihine odaklandı. Geçtiğimiz 2020-2021 eğitim yılının ilk dönemi 31 Ağustos'ta online olarak başlamıştı. Gözler şimdi yeni dönemin ayrıntılarında. Peki, 2021-2022 döneminde okullar ne zaman açılacak?

24.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Önceki Ziya Selçuk... Sonraki Ziya Selçuk...

Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı görevini bıraktıktan sonra yeni bir imaj yapmış.

14.09.2021