EKSTRA
MENÜ

Ziya Selçuk

Ziya Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ziya Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.457 Ziya Selçuk haberi bulunmuştur.

Ziya Selçuk Haberleri

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Selçuktan flaş açıklama

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan flaş açıklama

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Sürecin bir parçası olarak okul kantinlerimiz açıldı, ancak siz çocuklarımızın kahvaltısını evde sağlıklı ve düzenli olarak yapmalarına özen gösterin, lütfen. Bu önemin altını hep çizmiştik ama şu dönemde sağlıklı beslenme, bağışıklıkları için çok daha önemli.''dedi.

21.10.2020Gündem
‘Kantinler açılsa da kahvaltıyı evde yapın’

‘Kantinler açılsa da kahvaltıyı evde yapın’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin evde kahvaltı yapmasına özen gösterilmesi için anne babalara çağrı yaptı. Hafta başından itibaren okul kantinlerinin açıldığını hatırlatan Bakan Selçuk, yine de çocukların evden kahvaltı yapmadan çıkmamalarını önerdi.

21.10.2020Eğitim
Bakandan görülmemiş işbirliğine teşekkür

Bakan'dan 'görülmemiş işbirliğine' teşekkür

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda salgın sürecinde herkesin eğitim için uyum ve uzlaşı içinde çalıştığını belirterek çocuklar adına teşekkür etti.

20.10.2020Eğitim
Sakaryada yapay zeka eğitimi çalıştayı yapıldı

Sakaryada yapay zeka eğitimi çalıştayı yapıldı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Temel Eğitim ve Orta Öğretimde Yapay Zeka Eğitimi konulu çalıştay düzenlendi. Birçok eğitimcinin katıldığı çalıştaya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise görüntülü arama ile katılarak başarılar diledi.

20.10.2020Teknoloji
Son dakika haberi... MEB açıkladı Okul kantinleriyle ilgili önemli karar

Son dakika haberi... MEB açıkladı! Okul kantinleriyle ilgili önemli karar

Son dakika haberi... Yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullarla 8. ve 12'nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin 19 Ekim'den itibaren açılmasına karar verildi.

19.10.2020Gündem
Son dakika haberi: MEB 500 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır Tablet başvurusu yapma formu ve ekranı

Son dakika haberi: MEB 500 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Tablet başvurusu yapma formu ve ekranı

Ücretsiz tablet başvuru ekranı, bazı belediyelerin tablet kampanyasını başlatmasının ardından erişime açıldı. Online eğitim döneminde evde bilgisayarı ve tableti olmayan ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek olan 500 bin ücretsiz tablet dağıtımıyla ilgili geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. Selçuk "Tabletlerin dağıtımıyla ilgili kriterleri açıklamıştık. Bu kriterler doğrultusunda iller okullar marifetiyle tabletlerin dağıtımı başlıyor" dedi. Belediyeler tarafından dağıtılan tabletlerin ise başvuruları ise devam ediyor. Peki, MEB 500 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, ücretsiz tablet başvuru formu ve konuyla ilgili ayrıntılar...

19.10.2020Gündem
Okul kantinlerinde yeni dönem

Okul kantinlerinde yeni dönem

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın yazısına göre okullardaki kantinler açılabilecek.

19.10.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yöneticilerimizle yazamayacağımız başarı hikayesi yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yöneticilerimizle yazamayacağımız başarı hikayesi yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul yöneticilerinin yönetim becerilerinin geliştirilmesi programı sertifika töreninde konuşarak, "Bizim yöneticilerimizle yazamayacağımız başarı hikayesi yok" dedi. UNICEF ile birlikte okul yöneticilerinin gelişimi konusunda yürütülen çalışmalara değinen Selçuk, "Bütün bunlar bizim ortak bir dilimizin gelişmesine hizmet edecek, eğitimin kalitesini artırma noktasında, kavramlarımızı ve terimlerimizi geliştirmemize hizmet edecek. Bu eğitimlere yaklaşık olarak 50 bin civarında okul yöneticimiz katıldı, bunun sayısı tabii ki artacak.'' dedi.

19.10.2020Gündem
Müdürlere ‘uzaktan eğitim’ eğitimi

Müdürlere ‘uzaktan eğitim’ eğitimi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okul yöneticilerinin uzaktan eğitim süreçlerinde tasarım ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi programına yaklaşık 50 bin civarında okul yöneticimiz katıldı. Bunun sayısı artacak" dedi.

19.10.2020Eğitim
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şırnak’ta önemli açıklamalar: Hesabını sormak boynumun borcudur

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şırnak’ta önemli açıklamalar: Hesabını sormak boynumun borcudur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şırnak 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Türkiye'nin diğer illerinde demokrasi, hak ve özgürlük adına ne varsa Şırnak'ta da aynısının mevcut olduğunu ifade eden Erdoğan, "Şayet tüm bu konularda herhangi bir eksik, aksaklık varsa işte ülkenin Cumhurbaşkanı ve AK Parti'nin Genel Başkanı burada, muhatabınız doğrudan benim. Size hem demokrasi hem kalkınma anlamında en küçük bir ayrımcılık yapılıyorsa, failinden hesabını sormak boynumun borcudur" dedi. ''Dünya Azerbaycan'ın yanında değil'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ateşkes ilan edildi gece, ateşkesi Ermeniler yine bozdu'' ifadelerini kullandı. Konuşmasında Minsk üçlüsüne tepki gösteren Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: ''Bunlar Ermenistan'ın yanında yer aldı. Ermenistan'a her türlü silah desteğini veriyorlar. Azeri kardeşlerimiz çok ciddi bir mücadele içinde. Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını Ermeniler'den kurtarmak için bu mücadeleyi veriyorlar'' dedi.

18.10.2020Gündem
Eylül’ün hayallerine giden yol EBA destek merkezinden geçiyor

Eylül’ün hayallerine giden yol EBA destek merkezinden geçiyor

İstanbul Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kütüphanesi bugünlerde EBA destek merkezi olarak hizmet veriyor. Merkez, öğrencilere ferah bir ortamda ders çalışma ve uzaktan eğitime katılma imkânı sunuyor.

18.10.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan velilere tablet dağıtımına ilişkin uyarı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan velilere tablet dağıtımına ilişkin uyarı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet dağıtımına ilişkin velilere "Bakanlık adıyla arayan ve kişisel bilgilerinizi isteyen kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olun." uyarısında bulundu.

17.10.2020Gündem
Bakan uyardı tablet sahtekarlarına dikkat

Bakan uyardı tablet sahtekarlarına dikkat

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, tablet dağıtımının okullar aracılığıyla yapılanacağını, Bakanlık adıyla arayan ve kişisel bilgileri isteyen kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olunmasını söyledi.

17.10.2020Eğitim
MEB ücretsiz tablet başvurusu ve dağıtımı hakkında son gelişmeler

MEB ücretsiz tablet başvurusu ve dağıtımı hakkında son gelişmeler

Esenler Belediyesi 10 bin tablet dağıtımı gibi pek çok belediye, kurum ve kuruluşun destek maiyetinde gerçekleştirdiği ücretsiz tablet desteği, MEB'in 500 bin tablet dağıtımı ile devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere ücretsiz tablet dağıtımı yapacaklarını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet başvurusu yapmaya gerek kalmadan il müdürlüklüleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edildiğini ifade etti. Peki, MEB ücretsiz tablet başvurusu yapmadan tablet bilgisayar alıp alınmayacağı nasıl öğrenilebilir? İşte, MEB tablet başvurusu ve ücretsiz tablet dağıtımı hakkında detaylı bilgiler

16.10.2020Gündem
Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı duyurdu: EBA TV Anaokulu açıldı

Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı duyurdu: EBA TV Anaokulu açıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "EBA TV Anaokulu açıldı. Bugün uzaktan eğitimin bir parçası olarak yayın yapıyoruz. İçeriklerimiz çocuğa uygun, çocuk menfaatini ve müfredatımızı destekler nitelikte" ifadelerini kullandı.

16.10.2020Gündem
Erken Çocukluk Eğitimi tanıtıldı

Erken Çocukluk Eğitimi tanıtıldı

‘Erken Çocukluk Eğitimi Tanıtım Toplantısı’na katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Çocuklarımız için Erken Çocukluk Eğitim Takvimi hazırladık. Bir velimiz veya öğretmenimiz, '365 gün boyunca bir çocukla ne yapılır, nasıl yapılır, hangi oyunlar oynanır, hangi bilimsel terimler gözden geçirilir, günün sözü nedir, o gün için değerlerimizle ilgili nasıl bir içerik vardır?', bütün bunları her gün takvim yaprağında bulma imkânına sahipler. Benim Oyun Sandığım adı altında bir sandığımız var. Bu sandığımız bir çocuğun okulöncesinde ihtiyaç duyabileceği hemen her şeyi içinde barındırıyor. Bu sandıkta çocukların çok daha erken yaşlarda, okula, hatta ana sınıfına gelmeden önceki yıllarda neyi nasıl yapabileceği konusunda çok zengin materyaller var ve bunu çocuklarımıza ulaştırıyoruz” dedi.

16.10.2020Eğitim
Siber zorbalık ERG raporunda

Siber zorbalık ERG raporunda

Eğitim Reformu Girişimi'nin (ERG) Eğitim İzleme Raporu 2020: Eğitim Ortamları başlıklı üçüncü dosyası yayımlandı.

15.10.2020Eğitim
Öğretmen ve öğrenciler okul bahçesine fidan dikti

Öğretmen ve öğrenciler okul bahçesine fidan dikti

GAZİANTEP'in Nurdağı İlçesinde, öğretmenler öğrencileriyle birlikte okul bahçelerine fidan dikip can suyu verdi.

15.10.2020Gündem
Mahmut Hoca’nın öğüdü Ziya öğretmenin hayali: Çocuklarımız okullarda mutlu olmalı

Mahmut Hoca’nın öğüdü Ziya öğretmenin hayali: Çocuklarımız okullarda mutlu olmalı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Yaşayan Okullar Projesi" tanıtım toplantısında 'Okul dört duvar değildir' diyerek, Hababam Sınıfı’nda Mahmut Hoca’nın öğrencilerine söylediği “Okul sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir” sözünü anımsattı. “İnsanın şahsiyetini zenginleştiren şahsiyetli binalar yapmak için buradayız” diyen Bakan Selçuk, konuşmasının ardından projeye destek olan mimarlık ofisleri yetkililerine plaket hediye etti. İnşa edilecek yeni okulların tanıtıldığı stantları gezdi.

15.10.2020Eğitim
Gazipaşa’da iki okul bahçesine fidan dikildi

Gazipaşa’da iki okul bahçesine fidan dikildi

ANTALYA’nın Gazipaşa ilçesinde iki okulun bahçesine fidan dikimi yapıldı.

15.10.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Okullarımızı güzelleştirmenin peşindeyiz

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Okullarımızı güzelleştirmenin peşindeyiz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Varlık amacı öğrenciler olan okullarımızı güzelleştirmenin peşindeyiz" dedi.

15.10.2020Gündem
Okul bahçesine ağaç diktiler

Okul bahçesine ağaç diktiler

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısı sonrası ülke genelinde başlatılan okul bahçelerinde fidan dikimi etkinliği, Kemer Merkez İlkokulu’nda da yapıldı.

15.10.2020Gündem
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk, çok merak edilen soruya yanıt verdi

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk, çok merak edilen soruya yanıt verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "uzaktan eğitimde müfredat nasıl yetişecek" sorusuna yanıt verdi ve karma bir modelle öğrencilerin, eğitimlerine haftanın iki günü okulda yüz yüze, diğer günler uzaktan eğitimle devam edeceğine işaret ederek, "Bu nedenle müfredatta bir azalma söz konusu değil. Uzaktan eğitimde ders takibinin aksatmadan yapılması, uzaktan eğitime gereken önemin verilmesi yolundaki telkinlerimiz bu yüzden." ifadelerini kullandı.

14.10.2020Haber
Bakan: Uzaktan eğitimde müfredat nasıl yetişecek

Bakan: Uzaktan eğitimde müfredat nasıl yetişecek?

Karma bir modelle öğrencilerin, eğitimlerine haftanın iki günü okulda yüz yüze, diğer günler uzaktan eğitimle devam edeceğini belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu nedenle müfredatta bir azalma söz konusu değil. Uzaktan eğitimde ders takibinin aksatmadan yapılması, uzaktan eğitime gereken önemin verilmesi yolundaki telkinlerimiz bu yüzden" dedi.

14.10.2020Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk, çok merak edilen soruya yanıt verdi

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk, çok merak edilen soruya yanıt verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "uzaktan eğitimde müfredat nasıl yetişecek" sorusuna yanıt verdi ve karma bir modelle öğrencilerin, eğitimlerine haftanın iki günü okulda yüz yüze, diğer günler uzaktan eğitimle devam edeceğine işaret ederek, "Bu nedenle müfredatta bir azalma söz konusu değil. Uzaktan eğitimde ders takibinin aksatmadan yapılması, uzaktan eğitime gereken önemin verilmesi yolundaki telkinlerimiz bu yüzden." ifadelerini kullandı.

14.10.2020Gündem
500 bin öğrencinin tablet sevinci

500 bin öğrencinin tablet sevinci

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uzaktan eğitime erişmekte güçlük çeken öğrenciler için satın alınan 500 bin tableti dağıtmaya başladı.

14.10.2020Eğitim
Son dakika haberler: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Bizim açımızdan aslolan yüz yüze eğitimdir

Son dakika haberler: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Bizim açımızdan aslolan yüz yüze eğitimdir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Elbette bizim açımızdan aslolan yüz yüze eğitimdir ve yüz yüze eğitimin bir an önce salgın şartlarında, sağlık şartları içerisinde hayata geçmesi için gayretimiz çabamız sürüyor. Bu ülkenin çocuklarının eğitimden mahrum kalmaması için elimizden geleni yapacağız" dedi. Bakan Selçuk, ''Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin hizmetine bu tür içerikleri, araçları, gereçleri de sunmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz. Aslında benim büyük fotoğrafa baktığımda gördüğüm şu; Türk eğitim tarihinin en büyük öğretmen eğitimi çalışmasını yapıyoruz. Yani bu çok çok önemli, çünkü uzaktan eğitim olarak da öğretmen eğitimi olarak da gerçekten çok büyük bir öğretmen eğitimi hamlesi var ve bunun iller düzeyinde, ilçeler düzeyinde kılcal damarlara kadar yaygınlaşmış olması beni ayrıca mutlu ediyor" dedi.

13.10.2020Gündem
‘Aslolan yüz yüze eğitim’

‘Aslolan yüz yüze eğitim’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bizim açımızdan aslolan yüz yüze eğitimdir. Yüz yüze eğitimin bir an önce sağlık şartları içerisinde hayata geçmesi için çabamız sürüyor. Bu çabamız içinde de bu hafta ikinci aşamaya geçmiş olduk. Öğretmenlerimizin sönmeyen çabaları bizim en büyük desteğimiz. Hep birlikte bunu omuzlayıp bu ülkenin çocuklarının eğitimden mahrum kalmaması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

13.10.2020Eğitim
MEB ücretsiz tablet başvurusu ve dağıtımı hakkında son gelişmeler 500 bin tablet dağıtılıyor

MEB ücretsiz tablet başvurusu ve dağıtımı hakkında son gelişmeler! 500 bin tablet dağıtılıyor

Esenler Belediyesi 10 bin tablet dağıtımı gibi pek çok belediye, kurum ve kuruluşun destek maiyetinde gerçekleştirdiği ücretsiz tablet desteği, MEB'in 500 bin tablet dağıtımı ile devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere ücretsiz tablet dağıtımı yapacaklarını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet başvurusu yapmaya gerek kalmadan il müdürlüklüleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edildiğini ifade etti. Peki, MEB ücretsiz tablet başvurusu yapmadan tablet bilgisayar alıp alınmayacağı nasıl öğrenilebilir? İşte, MEB tablet başvurusu ve ücretsiz tablet dağıtımı hakkında detaylı bilgiler

13.10.2020Gündem
Köy okuluna ilk gün ziyareti

Köy okuluna ilk gün ziyareti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün yüz yüze eğitimde ikinci aşama başlarken Çankırı’daki Tüney köyündeydi. Köy okulunu ziyaret eden Selçuk, “Tabletlerin dağıtımına bugün başlıyoruz” dedi.

13.10.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan velilere teşekkür

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan velilere teşekkür

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün başlayan yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, okul binalarına girmeyerek dışarıda bekleyen velilere teşekkür etti.

12.10.2020Gündem
Minikler okul bahçesine fidan dikti

Minikler okul bahçesine fidan dikti

KUMLUCA’da anaokulu öğrencileri, Hatay’da yanan ormanlar için okul bahçelerine 5 adet meyve fidanı dikti.

12.10.2020Gündem
Bakan Selçuk: Nitelikli bir eğitim için her türlü tedbiri alıyoruz

Bakan Selçuk: Nitelikli bir eğitim için her türlü tedbiri alıyoruz

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasının ilk gününde Çankırı'nın Tüney köyündeki ilkokulu ziyaret etti. Bakan Selçuk, "Bu ikinci aşamayı bu köy okulundan açıyor olmanın ayrı bir mutluluğu var. Bundan sonraki sürecin de nitelikli bir eğitime dönüşmesi için her türlü tedbiri alıyoruz.

12.10.2020Haber
Bakan Selçuk’tan tablet müjdesi

Bakan Selçuk’tan 'tablet' müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının ilk sabahında Çankırı’daki Tüney Köyü’ndeydi. Şehit Mehmet Demir ilkokulunu ziyaret eden Bakan Selçuk burada yaptığı açıklamada, “Tabletlerin dağıtımına bugün itibarıyla başlıyoruz” dedi. Ziya Selçuk daha sonra Çankırı TOBB Fen Lisesi ve Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

12.10.2020Eğitim
Son dakika haberler... Bakan Selçuk: Tabletlerin dağıtımı bu hafta başlıyor

Son dakika haberler... Bakan Selçuk: Tabletlerin dağıtımı bu hafta başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Çankırı Tüney Şehit Mehmet Demir İlkokulu'nu ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu.

12.10.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak 5. 6. ve 7. sınıflar ne zaman okula gidecek İşte yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih

Okullar ne zaman açılacak? 5. 6. ve 7. sınıflar ne zaman okula gidecek? İşte yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih!

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında başlayan uzaktan eğitimin ardından yüz yüze eğitime geçiş sürecinin detayları yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitimin 12 Ekim Pazartesi başlayacağını bildirdi. 2. 3. 4. 8. ve 12 sınıflar için ilk ders zili çalıyor. Peki  5. 6. ve 7. sınıflar için okullar ne zaman açılacak? İşte detaylar

11.10.2020Gündem
Her bahçeye birer fidan

Her bahçeye birer fidan

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 12 Ekim’de ilk ders zilini çalacak köy okullarındaki öğretmenler başta olmak üzere tüm öğretmenleri, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet etti.

11.10.2020Eğitim
Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı Selçuktan öğretmenlere fidan dikme çağrısı

Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlere fidan dikme çağrısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın ilk ders zilini çalacak köy okullarındaki öğretmenler başta olmak üzere tüm öğretmenleri, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet etti.

11.10.2020Gündem
Adanın hayali gerçek oluyor

Ada'nın hayali gerçek oluyor

Muğla'da lösemi tedavisi gören 11 yaşındaki Ada Su Zor'un, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile tanışma hayali gerçek oldu. Öğretmen Mahinur Göker Aktaş'ın, öğrencilerin ve velilerin desteğiyle kaleme aldığı "Ada Hayaline Uçuyor" adlı kitapta anlattığı Ada'nın sıcak hava balonuyla uçma ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile tanışma hayali için yetkililer devreye girdi.

10.10.2020Eğitim
Özel eğitim için detaylar belli oldu

Özel eğitim için detaylar belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 12 Ekim'den itibaren tüm özel eğitim okullarında yüz yüze eğitime başlanacağını bildirdi.

10.10.2020Eğitim
Özel eğitim okullarında yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Özel eğitim okullarında yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 12 Ekim'den itibaren tüm özel eğitim okullarında yüz yüze eğitime başlanacağını bildirdi.

9.10.2020Gündem
MEB öğrenme güçlüğü çeken çocuklar için özel eğitim seti hazırladı.. Özel Eğitim seti linki ve detaylar

MEB öğrenme güçlüğü çeken çocuklar için özel eğitim seti hazırladı.. Özel Eğitim seti linki ve detaylar

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 12 Ekim Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitimde, hafta içi tüm günlerde yüz yüze eğitimi başlatacak MEB, farklı gelişim gösteren ve özel eğitime ihtiyaç duyan okul öncesi eğitim çağındaki çocuklara yeni içerikler sunmaya devam ediyor.

9.10.2020 Eğitim
MEB’den özel eğitim öğrencilerine, ’Eğlenmece Öğrenmece Kutusu’ seti

MEB’den özel eğitim öğrencilerine, ’Eğlenmece Öğrenmece Kutusu’ seti

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nca, özgül öğrenme güçlüğü olan ya da olma riski taşıyan okul öncesi eğitim kapsamındaki çocukların gelişim alanlarını destekleyecek bireysel ve grup etkinliklerinden oluşan "Eğlenmece Öğrenmece Kutusu" adlı bir eğitim seti hazırlandı. Bakan Ziya Selçuk, "Hazırladığımız eğitim seti, öğretmenlerimizin çocuklarımızla olan iletişimlerini güçlendirecek, eğlencenin sıcaklığıyla öğrenme süreçlerini kolaylaştıracak" dedi.

9.10.2020Gündem
Öğrenmeyi kolaylaştıran özel eğitim seti

Öğrenmeyi kolaylaştıran özel eğitim seti

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ‘Eğlenmece Öğrenmece Kutusu’ adıyla, özgül öğrenme güçlüğü olan ya da olma riski taşıyan okulöncesi eğitim kapsamındaki çocukların gelişim alanlarını destekleyecek bireysel ve grup etkinliklerinden oluşan set hazırladı.

9.10.2020Eğitim
Meslek liselilerin atölye mutluluğu

Meslek liselilerin atölye mutluluğu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, meslek liselerinin atölyelerine kavuştukları için mutlu olduklarını belirterek "12 Ekim Pazartesi, milyonlarca öğrencimizle aynı sevinci yaşamak dileğiyle" dedi.

9.10.2020Eğitim
Yüz yüze eğitime geçişte son hazırlıklar

Yüz yüze eğitime geçişte son hazırlıklar

Milli Eğitim Bakan Yardımcıları Mustafa Safran ve Reha Denemeç ile 81 il milli eğitim müdürünün katılımıyla, yüz yüze eğitimin ikinci aşamasıyla ilgili toplantı düzenlendi.

9.10.2020Eğitim
Elazığ’daki köy okulları eğitime hazırlanıyor

Elazığ’daki köy okulları eğitime hazırlanıyor

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, 12 Ekim günü köy okullarının tüm kademelerinde yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurmasının ardından Elazığ’daki köy okullarda hazırlıklar başladı.

9.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Okullar için kritik uyarı... Çıkış saatlerine dikkat

Son dakika haberler: Okullar için kritik uyarı... Çıkış saatlerine dikkat

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, pandemi döneminde okulların açılmasıyla birlikte en önemli noktanın düzensiz kalabalıkların engellenmesi olduğunu bildirdi. Prof. Dr. Gündüz, "Okul çıkış saatlerinde tek kapıdan bütün öğrencilerin aynı anda çıkması düzensiz kalabalıklara yol açmak, mesafe kuralını ihlal etmek anlamına gelebilir. Okulların birden fazla kapıları varsa öğrencileri farklı kapılara yönlendirebilirler ya da bir sıralamayla okul çıkışları üçer dakika beşer dakika aralıklarla yapılabilir" dedi.

9.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bakanlıktan Mesleki eğitim için doğru adım

Milli Eğitim bakanlığı yeni bir proje hayata geçiriyor.“Mesleki Eğitimde 1000 okul projesi” Eğitim konusunda sık sık savunduğum bir görüş vardır.

21.10.2020