EBA ‘tık’ rekoru kırdı

Güncelleme Tarihi:

EBA ‘tık’ rekoru kırdı
Oluşturulma Tarihi: Kasım 30, 2020 07:00

Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre, EBA 10.3 milyar tıklanma sayısıyla dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim sitesi oldu. EBA’nın mobil uygulamasını 26.3 milyon kullanıcı indirdi.

Haberin Devamı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, 3 Mart-27 Kasım tarihleri arasındaki uzaktan eğitim verilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Buna göre Eğitim Bilişim Ağı (EBA), 10 milyar 332 milyon 185 bin 714 kez tıklanma sayısıyla dünyada en çok ziyaret edilen eğitim web sitesi oldu. EBA’nın mobil uygulaması ise cep telefonlarına toplamda 26.3 milyon kez indirildi. EBA’yı ziyaret edenlerin yüzde 65’i mobil cihazlardan, yüzde 27’si PC ve yüzde 8’i tablet bilgisayarlardan giriş yaptı.

BAKAN SELÇUK’TAN ÇOCUKLARA TEŞEKKÜR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, sınav grubu öğrencileri için hazırlanan dijital soru paketlerinin 38 milyon 578 bin 273 kez görüntülendiğini açıkladı. Selçuk, “Sınav grubu öğrencilerimiz için farklı becerileri hedefleyen 20 bin 287 soruluk dijital soru paketi hazırlamıştık. İlginin nasıl olduğunu sorduğumda gelen cevap: ‘Soru setlerimiz bugüne kadar 38 milyon 578 bin 273’ kez görüntülendi Hocam’ oldu. Gayretleriniz için teşekkürler çocuklar” dedi.

Haberin Devamı

OKULÖNCESİ EĞİTİM 5 İLDE UZAKTAN

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın okulöncesi eğitim kurumlarında kararı il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine bırakmasının ardından 5 ilde uzaktan eğitime geçildi. İstanbul, Ankara, Bursa, Zonguldak ve Tokat’ta okulöncesi eğitim kurumları 4 Ocak’a kadar uzaktan eğitim verecek.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!