Deprem bölgesinde sınav destek kursları

Güncelleme Tarihi:

Deprem bölgesinde sınav destek kursları
Oluşturulma Tarihi: Şubat 27, 2023 11:28

Millî Eğitim Bakanlığınca Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık sürecine destek için 510 Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) noktası oluşturuldu. 10 ilde 8’inci sınıflar için 305, 12’nci sınıflar için 205 DYK noktasında hazırlıklar tamamlandı. 1 Mart’ta başlayacak kursların lokasyonlarına, internet üzerinden yayınlan platformdan ulaşmak mümkün.

Haberin Devamı

Kurslarda EBA TV'de ders anlatan ve ders kitabı yazarı olan öğretmenler görev yapacak. 71 ilde bulunan ölçme ve değerlendirme merkezleri de DYK'lerde gönüllü olarak görev alan öğretmenlere destek olacak. Deprem bölgesindeki DYK'lerin konumlarına dijital ortamda ulaşılabiliyor. Depremden etkilenen illerde oluşturulan DYK noktaları, dhgm.meb.gov.tr/dyk internet adresine eklenerek harita üzerinden konumları belirtildi. Öğrencilerin kendilerine en yakın DYK noktasının konumuna dijital ortamda ulaşabileceği bir platform oluşturduklarını belirten Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şunları söyledi:

KURSLAR 1 MART’TA BAŞLIYOR
"Her ne kadar 10 ilimizde eğitime henüz başlamamış olsak da 'her şart altında eğitime devam' yaklaşımıyla 416 psikososyal destek çadırı kurduk. En zor günlerde yüreğini ortaya koyup canla başla çalışan fedakâr öğretmenlerimizle deprem bölgesinde eğitime devam etmek, çocuklarımızı akademik ve psikososyal açıdan desteklemek için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bu hafta 10 il genelinde 393 lokasyonda dileyen tüm 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerimiz için destekleme ve yetiştirme kursları açıyoruz. 1 Mart Çarşamba günü depremden etkilenen 10 ilimizde, 510 DYK eğitim noktasında kursları başlatıyoruz. 10 ildeki 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu ders kitapları ve yardımcı kaynaklar yeniden bastırıldı. Yaklaşık 11 milyon 820 bin 918 kitap ve yardımcı kaynağı da yine 1 Mart itibarıyla tüm öğrencilerimize ulaştıracağız. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum."

Haberin Devamı

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!