EKSTRA
MENÜ

Doğu Karadeniz

Doğu Karadeniz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Karadeniz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.948 Doğu Karadeniz haberi bulunmuştur.

Doğu Karadeniz Haberleri

Meteorolojiden son dakika hava durumu ve dolu uyarısı İstanbul için saat verildi: Sağanak geliyor

Meteoroloji'den son dakika hava durumu ve dolu uyarısı! İstanbul için saat verildi: Sağanak geliyor

Meteoroloji'den yapılan son dakika hava durumu açıklamasına göre bugün öğle saatlerinden sonra Marmara'da İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji ayrıca Sivas, Kayseri, Niğde, Kırıkkale, Kastamonu ve Çorum çevreleri ile Adana ve Mersin'in kuzey kesimleri, Kahramanmaraş'ın batısı ve Doğu Toroslar Mevkii için yerel olarak kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

25.06.2021Gündem
Hava nasıl olacak Meteoroloji Genel Müdürlüğündan flaş sağanak yağış uyarısı (25 Haziran hava durumu tahminleri)

Hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ndan flaş sağanak yağış uyarısı! (25 Haziran hava durumu tahminleri)

Son dakika hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji sağanak yağış uyarısında bulundu. Yapılan değerlendirmelere göre cuma günü öğle saatlerinden sonra İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları ise ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. İşte, 25 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

25.06.2021Gündem
Hava nasıl olacak İzmir ve Manisa için sağanak yağış uyarısı 24 Haziran il il hava durumu tahminleri

Hava nasıl olacak? İzmir ve Manisa için sağanak yağış uyarısı! 24 Haziran il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji bazı iller için sağanak uyarısında bulundu. Son hava durumu değerlendirmelerine göre İzmir'in doğu ilçeleri ve Manisa çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığının ise yurdun doğu kesimleri ile Kıyı Ege'de mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da ise yağış beklenmiyor. Peki, hava nasıl olacak? İşte, 24 Haziran MGM il il hava durumu tahminleri.

23.06.2021Gündem
Hava nasıl olacak Meteorolojiden İstanbul ve Ankara dahil çok sayıda kente uyarı 23 Haziran il il hava durumu

Hava nasıl olacak? Meteoroloji'den İstanbul ve Ankara dahil çok sayıda kente uyarı! 23 Haziran il il hava durumu

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre bugün Antalya, Hatay, Çorum, Tokat, Rize ve Artvin çevreleri ile Ordu, Giresun ve Trabzon'un iç kesimlerinde sağanak yağış etkili olacak. Meteoroloji çok sayıda kente uyarıda bulunurken, İstanbul ve Ankara'da da çarşamba günü yağışların aralıklarla sürmesi bekleniyor. Hava sıcaklığı doğu kesimler ile Kıyı Ege'de mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 23 Haziran Çarşamba İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

22.06.2021Gündem
Turistlere ayıyı görünce bağırıp şarkı söyleyin uyarısı

Turistlere 'ayıyı görünce bağırıp şarkı söyleyin' uyarısı

Doğu Karadeniz'de yiyecek arayışı için indikleri yerleşim yerlerine inen ayılar tehlike oluşturuyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Mühendisliği Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, doğada yürüyüş yapan turistleri ayılara karşı uyardı ve "Eğer ayı karşılaşması söz konusu ise gürültülü olunmasını ve hatta bağırarak şarkı söylemelerini öneriyorum" dedi.

22.06.2021Haber
İstanbul gelir seviyesinde ilk sıraya yerleşti

İstanbul gelir seviyesinde ilk sıraya yerleşti

TÜİK'in Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması Bölgesel Sonuçları'na göre en yüksek gelir İstanbul'da, en düşük gelir ise Van, Muş, Bitlis, Hakkari'de gerçekleşti.

22.06.2021Ekonomi

Doğu Karadeniz'de turistlere 'ayı' uyarısı! Görünce bağırıp şarkı söyleyin

Doğu Karadeniz'de yiyecek arayışı için indikleri yerleşim yerlerine inen ayılar tehlike oluşturuyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Mühendisliği Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, doğada yürüyüş yapan turistleri ayılara karşı uyardı ve "Eğer ayı karşılaşması söz konusu ise gürültülü olunmasını ve hatta bağırarak şarkı söylemelerini öneriyorum" dedi.

22.06.2021Gündem
Doğu Karadenizde turistlere ayı uyarısı... Doğada sessiz olun

Doğu Karadeniz'de turistlere ayı uyarısı... 'Doğada sessiz olun'

Doğu Karadeniz’de popülasyonu gittikçe artan ayılar, yiyecek arayışı için indikleri yerleşim yerlerinde tehlike oluşturuyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Mühendisliği Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, doğada tek başına dolaşmamak gerektiğini belirterek, "Ormanda 'Güzel manzara buldum, kafamı dinleyeyim' diye tek başına gezintiye çıkıp, aynı yerde saatlerce oturup, hayal alemine dalmasın insanlar. Doğada sessiz olun, doğayı rahatsız etmeyin. Eğer ayı karşılaşması söz konusu ise gürültülü olunmasını ve hatta bağırarak şarkı söylemelerini öneriyorum" dedi.

22.06.2021Gündem
Meteorolojiden son dakika hava durumu uyarısı Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat

Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı! Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat

Meteoroloji'den alınan son dakika bilgisine göre Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

21.06.2021Gündem
Yeni haftada hava nasıl olacak Meteoroloji il il uyardı MGM 21 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu tahminleri

Yeni haftada hava nasıl olacak? Meteoroloji il il uyardı! MGM 21 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz'de sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu. Ülke genelindeki yağışların pazartesi günü de devam edeceğini bildiren MGM hava sıcaklığının ise iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağını açıkladı. Son hava durumu raporuna göre Marmara'da Balıkesir hariç tüm iller sağanak yağışın etkisi altına girecek İstanbul'da da yağmur devam edecek. İşte, 21 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve Türkiye geneli il il hava durumu tahminleri.

21.06.2021Gündem
Son dakika hava durumu: Yağışlar hangi gün sona eriyor Prof. Dr. Orhan Şen açıkladı

Son dakika hava durumu: Yağışlar hangi gün sona eriyor? Prof. Dr. Orhan Şen açıkladı

Meteoroloji'den alınan son dakika bilgisine göre Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de sağanak yağış bekleniyor. Ülke genelindeki yağışlarla ilgili önemli açıklamalarda bulunan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, 'Yağışlar bugün Uşak, Kütahya, Eskişehir, Bolu civarında yağışlar su baskını yapabilir. Çarşamba gününden itibaren kuzey batı bölgelerine de yaz geliyor. Sıcaklıklar yükselmeye başlayacak.' dedi.

20.06.2021Gündem
Son dakika: Karadenizdeki kirlilikte müsilaj endişesi Numune alındı

Son dakika: Karadeniz'deki kirlilikte 'müsilaj' endişesi! Numune alındı

Karadeniz'de Ordu'nun Fatsa ilçesinde görülen müsilajın (deniz salyası) ardından Trabzon'un Sürmene ilçesinde deniz yüzeyinde oluşan kirlilik, endişelendirdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi'nin öğretim üyeleri, deniz suyundan numune aldı. Prof. Dr. Ali Muzaffer Feyzioğlu, "Şimdilik bir tehlike olduğunu düşünmüyoruz" dedi.

19.06.2021Gündem
Son dakika haberi... AFAD ve Valilikten İstanbul için turuncu uyarı: Sağanak yağış kuvvetli olacak

Son dakika haberi... AFAD ve Valilikten İstanbul için turuncu uyarı: Sağanak yağış kuvvetli olacak!

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporunda İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunuldu. AFAD ve İstanbul Valiliği'nin sosyal medya hesaplarından turuncu kodlu yapılan uyarıda, cumartesi günü meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların dikkatli olunması istendi. İstanbul'da sağanak yağışların cumartesi günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

18.06.2021Gündem
Havalar ne zaman ısınacak İstanbul ve Trakya için sağanak uyarısı - Meteoroloji 18 Haziran il il hava durumu tahminleri

Havalar ne zaman ısınacak? İstanbul ve Trakya için sağanak uyarısı - Meteoroloji 18 Haziran il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji, İstanbul ve Trakya'da öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü ve sağanak yağışın beklendiğini duyurdu. Gün boyu devam etmesi beklenen sağanak yağışlara karşı sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksama, kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Son hava durumu tahminlerine göre 18 Haziran Cuma günü hava sıcaklıklarının ise 2-4 derece artması bekleniyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 18 Haziran il il hava durumu tahminleri.

17.06.2021Gündem
Son dakika... Samsunda sağanak sele dönüştü... Aracı dakikalarca sürükledi: Korku dolu anlar

Son dakika... Samsun'da sağanak sele dönüştü... Aracı dakikalarca sürükledi: Korku dolu anlar

Samsun'un Alaçam ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle sel meydana geldi. Güvenli mahallesinde derenin de taşmasıyla su seviyesi yükseldi ve bir aracı dakikalarca sürükledi. Sel sonrası yaralı ya da can kaybının olmadığı öğrenildi.

17.06.2021Gündem
Hava durumu nasıl olacak Yağmur yağacak mı Meteoroloji 17 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava raporu

Hava durumu nasıl olacak? Yağmur yağacak mı? Meteoroloji 17 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava raporu

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji, yeni bir sağanak yağış uyarısında bulundu. Hafta başından beri devam eden yağışın ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü perşembe günü Marmara Bölgesi'nde sağanak yağışın beklendiğini duyurdu. Hava durumu raporuna göre yağışların Çankırı, Çorum, Amasya, Tokat ve Samsun çevreleri ile Sinop ve Kastamonu'nun iç kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklıklar batı bölgelerde 2-4 derece artması, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi ön görülüyor. İşte, 17 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava raporu.

17.06.2021Gündem
Son dakika hava durumu: Meteorolojiden İstanbul ve çok sayıda kente kuvvetli yağış uyarısı

Son dakika hava durumu: Meteoroloji'den İstanbul ve çok sayıda kente kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasına göre bugün Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyılarının yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların İstanbul ve Marmara Bölgesi'yle birlikte Antalya, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Sinop, Samsun, Ordu, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olacağı duyuruldu. İşte 16 Haziran çarşamba günü hava durumu raporu...

16.06.2021Gündem
Bugün hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı Meteorolojiden bir uyarı daha 16 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu

Bugün hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? Meteoroloji'den bir uyarı daha! 16 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu

Hava durumu tahminleri son dakika açıklandı. Meteoroloji'nin hava durumu raporuna göre bugün Marmara Bölgesi, Antalya, Burdur, Isparta ve Afyonkarahisar çevrelerinde yağış bekleniyor. Bölgede sağanak yağışın kuvvetli olması tahmin edilirken hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ön görülüyor. İstanbul, Ankara, İzmir dahil yurdun bir çok bölgesinde aralıklarla sağanak yağış devam edecek. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, MGM 16 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

15.06.2021Gündem
Hava nasıl olacak Meteorolojiden çok sayıda ile sağanak uyarısı İşte 15 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu

Hava nasıl olacak? Meteoroloji'den çok sayıda ile sağanak uyarısı! İşte 15 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu

Hava durumu tahminleri son dakika açıklandı. Meteoroloji'nin hava durumu raporuna göre Bilecik, Bolu, Eskişehir ve Sakarya gece saatlerinde Antalya, Kırklareli, İstanbul'un batısı ile Kastamonu ve Sinop çevrelerinde bugün kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında olacak. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, MGM 15 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu tahminleri.

14.06.2021Gündem
Doğu Karadenizden 35,2 milyon dolarlık su ürünleri ihraç edildi

Doğu Karadeniz'den 35,2 milyon dolarlık su ürünleri ihraç edildi

Doğu Karadeniz'den yılın 5 ayında yapılan su ürünleri ihracatı, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 196 artarak 35 milyon 215 bin 688 dolara ulaştı.

14.06.2021Ekonomi
Taşkınlara karşı yeni önlem 3 ilde kuruldu... Sistem uyarı verdiğinde 15 dakika süre var

Taşkınlara karşı yeni önlem! 3 ilde kuruldu... 'Sistem uyarı verdiğinde 15 dakika süre var'

Karadeniz Bölgesi'nde sellere neden olan ani taşkınların önüne geçebilmek için Trabzon, Rize ve Giresun'da 3 dereye 'erken uyarı sistemi' kuruldu. Ultrasonik sensörler su seviyesi yükselip dere yatağının taşmasına 50 santimetre kala merkeze uyarı gönderdi. Taşkın yerleşim yerine ulaşmadan önlem alınmasını sağlayacak sistemin 125 dereye kurulması için çalışma başlatıldı. Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon Bölge Müdürü Dr. Emre Akçalı, "Sistem uyarı verdiğinde 12-15 dakika kadar süremiz olacak. Sistem uyarı verdiğinde dere kesin taşacak anlamına geliyor. Su, yerleşim yerlerine ulaşmadan önce halkımız ve ilgili kurumlar gerekli tedbirleri almış olacak." dedi.

14.06.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden İstanbul, Ankara, İzmir dahil çok sayıda kente sarı uyarı Sağanak etkili olacak

Son dakika: Meteoroloji'den İstanbul, Ankara, İzmir dahil çok sayıda kente sarı uyarı! Sağanak etkili olacak

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre bugün İstanbul, Ankara ve İzmir dahil olmak üzere çok sayıda kentimizde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meteoroloji çok sayıda kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulunurken yağışların İstanbul'da Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale'nin doğusu, İç Ege, Göller yöresi ve Ankara çevresinde kuvvetli olması bekleniyor. İşte 14 Haziran pazartesi günü hava durumu raporu...

14.06.2021Gündem
Pazar günü hava nasıl olacak İşte 13 Haziran hava durumu tahmini

Pazar günü hava nasıl olacak? İşte 13 Haziran hava durumu tahmini!

Hafta sonu tatili öncesi hava durumu araştırmaları hız kazandı. Uzun bir aranın ardından kalkan cumartesi yasakları ile birlikte pek çok vatandaş özellikle cumartesi günü hava sıcaklıklarını merak ediyor. Öte yandan pazar günü sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen o gün için de hava durumu tahminleri araştırılıyor. Peki, hafta sonu havalar nasıl olacak?

11.06.2021Gündem
Rizede gecekondu teleferikler 10 yılda 18 can aldı

Rize'de 'gecekondu teleferik'ler 10 yılda 18 can aldı

Doğu Karadeniz'de vadilerin arasına hiçbir mühendislik hesabı olmadan gelişigüzel kurulan teleferikler, ölümlü ve yaralamalı kazalara davetiye çıkarıyor. Bölgede son 10 yılda 18 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı teleferiklerin standarda kavuşturulması isteniyor. Bahçesine kurduğu teleferik mekanizması ile çaylarını taşıyan Tahir Baş ise, “Teleferik Rizeli için olmazsa olmaz. Bu bizim elimiz kolumuz, yoksa bu engebeli arazilerde o kadar çayı yol kenarına nasıl çıkarırız?” ifadelerini kullandı.

11.06.2021Haber
Aman dikkat Karadenizdeki tehlike... Çok sayıda can aldı

Aman dikkat! Karadeniz'deki tehlike... Çok sayıda can aldı

Doğu Karadeniz'de vadilerin arasına hiçbir mühendislik hesabı olmadan gelişigüzel kurulan teleferikler, ölümlü ve yaralamalı kazalara davetiye çıkarıyor. Bölgede son 10 yılda 18 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı teleferiklerin standarda kavuşturulması isteniyor. Bahçesine kurduğu teleferik mekanizması ile çaylarını taşıyan Tahir Baş ise, “Teleferik Rizeli için olmazsa olmaz. Bu bizim elimiz kolumuz, yoksa bu engebeli arazilerde o kadar çayı yol kenarına nasıl çıkarırız?” ifadelerini kullandı.

11.06.2021Gündem
Bakan Kasapoğlu sordu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş cevapladı

Bakan Kasapoğlu sordu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş cevapladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile bir araya geldi.

10.06.2021EURO2020
Çay ihracatından yılın 5 ayında 8,5 milyon dolar gelir elde edildi

Çay ihracatından yılın 5 ayında 8,5 milyon dolar gelir elde edildi

Türkiye'den yılın ilk 5 ayında gerçekleştirilen çay ihracatı, 8 milyon 512 bin dolar kazandırdı. AA muhabirinin, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) verilerinden yaptığı derlemeye göre, Ocak-Mayıs 2021 döneminde 104 ülkeye 2 bin 115 ton çay ihraç edildi.

10.06.2021Ekonomi
Hava nasıl olacak İstanbula yağış uyarısı - Meteoroloji 10 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Hava nasıl olacak? İstanbul'a yağış uyarısı - Meteoroloji 10 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

10 Haziran hava durumu tahminleri belli oldu. Meteoroloji'den gelen açıklamaya göre bugün Trakya kesimi ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Son hava durumu tahminleri ile yağış uyarılarına devam eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü perşembe günü sıcaklıkların ülke gelinde mevsim normalleri civarında seyredeceğini bildirdi. Peki, bugün hava durumu nasıl olacak? İşte, 10 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

9.06.2021Gündem
Yılın 5 ayında 39 ülkeye ihraç edildi

Yılın 5 ayında 39 ülkeye ihraç edildi

Türkiye'den Ocak-Mayıs 2021'de Rusya, Almanya ve Vietnam başta olmak üzere 39 ülkeye Karadeniz somonu ihraç edildi.

9.06.2021Ekonomi
Son dakika: Dikkat Meteoroloji bölge bölge uyardı

Son dakika: Dikkat! Meteoroloji bölge bölge uyardı

Meteoroloji'den alınan son dakika bilgisine göre Trakya, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Giresun çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

9.06.2021Gündem
Hava nasıl olacak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 9 Haziran hava durumu tahminleri: Meteorolojiden sağanak uyarısı

Hava nasıl olacak? İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 9 Haziran hava durumu tahminleri: Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Meteoroloji sağanak yağış uyarısında bulundu. Son hava durumu değerlendirmelerine göre hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği ön görülüyor. Bilecik, Sinop, Trabzon ve Giresun çevrelerinde ise 9 Haziran Çarşamba günü sağanak yağış bekleniyor. Uzun vadeli hava durumu tahminlerini duyuran Meteoroloji Genel Müdürlüğü haziran ayının serin geçeceğini bildirmişti. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 9 Haziran hava durumu tahminleri.

8.06.2021Gündem
Doğu Karadenizde dere taşkınlarına karşı cam korkuluk

Doğu Karadeniz'de dere taşkınlarına karşı 'cam korkuluk'

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde her yıl can ve mal kayıplarına yol açan sel ile heyelanlarda taşkın riskini azaltmak için yeni bir uygulama yapılıyor. Dere kenarlarına yüksek dayanımlı cam korkuluklar monte ediliyor. 3 tabakadan oluşan, özel kimyasallar ile birleştirilen 30 milimetre kalınlığındaki camlar, ilk olarak Rize'nin Güneysu ilçesinde dere yatağına uygulandı. DSİ 22'nci Bölge Müdürü Dr. Emre Akçalı, ''Avrupa ülkelerinde de uygulanan yüksek dayanımlı cam korkuluklar Türkiye’de ilk kez Rize’de uygulandı. 1 santimetre karesi yaklaşık 1 ton kuvvete dayanıklı'' dedi.

8.06.2021Haber
Karadenizde sel ve heyelanlara karşı yeni önlem İlk kez Rizede uygulandı

Karadeniz'de sel ve heyelanlara karşı yeni önlem! İlk kez Rize'de uygulandı

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde her yıl can ve mal kayıplarına yol açan sel ile heyelanlarda taşkın riskini azaltmak için yeni bir uygulama yapılıyor. Dere kenarlarına yüksek dayanımlı cam korkuluklar monte ediliyor. 3 tabakadan oluşan, özel kimyasallar ile birleştirilen 30 milimetre kalınlığındaki camlar, ilk olarak Rize'nin Güneysu ilçesinde dere yatağına uygulandı. DSİ 22'nci Bölge Müdürü Dr. Emre Akçalı, ''Avrupa ülkelerinde de uygulanan yüksek dayanımlı cam korkuluklar Türkiye’de ilk kez Rize’de uygulandı. 1 santimetre karesi yaklaşık 1 ton kuvvete dayanıklı'' dedi.

8.06.2021Gündem
Doğu Karadenizde dere taşkınlarına karşı cam korkuluk

Doğu Karadeniz'de dere taşkınlarına karşı 'cam korkuluk'

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde her yıl can ve mal kayıplarına yol açan sel ile heyelanlarda taşkın riskini azaltmak için dere kenarlarına yüksek dayanımlı cam korkuluklar monte ediliyor. 3 tabakadan oluşan, özel kimyasallar ile birleştirilmesiyle 30 milimetre kalınlığa ulaşan camlar, ilk olarak Rize'nin Güneysu ilçesinde dere yatağına uygulandı.

8.06.2021Gündem
Son dakika hava durumu: Meteorolojiden çok sayıda kente sağanak yağış uyarısı

Son dakika hava durumu: Meteoroloji'den çok sayıda kente sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre bugün birçok kentte sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Bugün İstanbul'da aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. İşte son dakika hava durumu raporu...

8.06.2021Gündem
Bugün hava nasıl olacak İstanbul ve çok sayıda kente yağış uyarısı

Bugün hava nasıl olacak? İstanbul ve çok sayıda kente yağış uyarısı

Meteorolojiden son dakika uyarısı geldi. İstanbul ve çok sayıda kente yağış uyarısı yapıldı. Bugün öğle saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi'nin tamamı ile Batı Karadeniz'de sağanak bekleniyor.

7.06.2021Gündem
5 ayda 343 milyon dolarlık fındık ihracatı gerçekleşti

5 ayda 343 milyon dolarlık fındık ihracatı gerçekleşti

Trabzon'dan bu yılın 5 aylık döneminde 343 milyon 383 bin 131 dolarlık fındık ihraç edildi. AA muhabirinin Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) verilerinden yaptığı derlemeye göre, Türkiye'den yılın ocak-mayıs döneminde yapılan 125 bin 706 tonluk fındık ihracatından 890 milyon 481 bin 22 dolar gelir elde edildi.

6.06.2021Ekonomi
Hava durumu tahminleri: Bugün hava nasıl olacak Meteorolojiden 6 Haziran için sağanak uyarısı

Hava durumu tahminleri: Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den 6 Haziran için sağanak uyarısı!

Hava durumu günlük tahminleri ile sağanak yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji tarafından yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre Kastamonu, Karabük, Samsun, Ordu, Tokat çevreleri sağanak yağışın etkisi altına girecek. Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında olması beklenirken, İstanbul'da parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak. İşte, 6 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

5.06.2021Gündem
Son dakika: hava durumu bugün nasıl olacak Meteoroloji bölgeleri sıraladı ve uyardı Gök gürültülü sağanak bekleniyor

Son dakika: hava durumu bugün nasıl olacak? Meteoroloji bölgeleri sıraladı ve uyardı! Gök gürültülü sağanak bekleniyor

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu verilerine göre bugün Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri, Toroslar mevkisi, Edirne, Kırklareli ve Çankırı çevreleri ile Tekirdağ, Ankara ve Sivas'ın kuzey çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

5.06.2021Gündem
Hava durumu nasıl olacak Meteoroloji 4 Haziran il il hava durumu raporu ( 2 il için kuvvetli yağış uyarısı)

Hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 4 Haziran il il hava durumu raporu ( 2 il için kuvvetli yağış uyarısı)

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'den uyarı geldi. Son hava durumu tahminlerine göre cuma günü Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış görülecek. Yağış anında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına, ulaşımda aksamlar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması konusunda uyaran Meteoroloji, yurt genelinde sıcaklık değerlerinde değişiklik olmayacağını bildirdi. Marmara Bölgesi'nde ise Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevreleri de yağışın etkisi altına girecek. İşte, MGM 4 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

4.06.2021Gündem
Üç Bölge Kalkınma İdaresi başkanlıklarının görev süresi uzatıldı

Üç "Bölge Kalkınma İdaresi" başkanlıklarının görev süresi uzatıldı

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi başkanlıklarının görev süresinin uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

3.06.2021Gündem
İstanbuldan Rizeye akın etmişlerdi Korkulan olmadı

İstanbul'dan Rize'ye akın etmişlerdi! Korkulan olmadı

Çay tarımı için büyük kentlerden Rize'ye gelenlerin sayısı 40 bini aştı. Kente son 1,5 ayda sadece İstanbul plakalı, yaklaşık 20 bin araç geldi. Çay göçü nedeniyle koronavirüs vakalarında artış endişesi yaşayan Rize'de korkulan olmadı, koronavirüs vaka sayıları geriledi.

3.06.2021Gündem
Rize’de Haziran ayında yaylalara kar yağdı

Rize’de Haziran ayında yaylalara kar yağdı

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde hava sıcaklığının düşmesi ile birlikte yüksek kesimlerdeki yaylalar yağan karla beyaza büründü. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Kavron Yaylası sakinleri güne beyaz örtü ile uyandı.

3.06.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden İstanbula gök gürültülü sağanak uyarısı

Son dakika: Meteoroloji'den İstanbul'a gök gürültülü sağanak uyarısı!

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre bugün Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul'un doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların akşam saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İşte 3 Haziran perşembe hava durumu raporu...

3.06.2021Gündem
Rizede yaylaya kar yağdı

Rize'de yaylaya kar yağdı

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde hava sıcaklığının düşmesi ile birlikte yüksek kesimlerdeki yaylalar yağan karla beyaza büründü. Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Kavron Yaylası sakinleri güne beyaz örtü ile uyandı. Yaz ayında kar sürprizi yaşayanlar, o anları cep telefonları ile kayda aldı.

3.06.2021Haber
Prof. Dr. Şağdan Başkaya: Sayıları artan ayılar insana yönelecek, önlem alınmalı

Prof. Dr. Şağdan Başkaya: Sayıları artan ayılar insana yönelecek, önlem alınmalı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, artan ayı popülasyonu için önemli uyarılarda bulundu. Vatandaşlar, ormanlık alanlara sakatat bırakarak önlem almaya çalışırken Prof. Dr. Başkaya, "Durum facia ile sonlanabilir. Bölge vatandaşı devletten bir adım atmasını bekliyor" dedi.

2.06.2021Haber
Ağaçlara asılan sakatat görenleri şaşırtmıştı Prof. Dr. Şağdan Başkayadan çok önemli uyarı

Ağaçlara asılan sakatat görenleri şaşırtmıştı! Prof. Dr. Şağdan Başkaya'dan çok önemli uyarı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, artan ayı popülasyonu için önemli uyarılarda bulundu. Vatandaşlar, ormanlık alanlara sakatat bırakarak önlem almaya çalışırken Prof. Dr. Başkaya, "Durum facia ile sonlanabilir. Bölge vatandaşı devletten bir adım atmasını bekliyor" dedi.

2.06.2021Gündem
Ormandaki görüntü dikkat çekmişti Prof. Dr. Başkayadan çok önemli uyarı

Ormandaki görüntü dikkat çekmişti! Prof. Dr. Başkaya'dan çok önemli uyarı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, “Ayı popülasyonu Karadeniz başta olmak üzere, Doğu Anadolu hatta Ege, Akdeniz’de bile iyice canlanmaya başladı. Bölgemizde artan ayı popülasyonundan vatandaşlarımız mustarip. Devletin bölgemizde sürekli artış gösteren ayı sorununa bir an önce çözüm bulması lazım” dedi.

2.06.2021Gündem
Hava nasıl olacak Meteorolojiden İstanbul için son dakika uyarı: İşte 2 Haziran il il hava durumu raporu

Hava nasıl olacak? Meteoroloji'den İstanbul için son dakika uyarı: İşte 2 Haziran il il hava durumu raporu

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika açıklandı. Marmara Bölgesi'nde salı günü etkili olan sağanak yağışın ardından Meteoroloji yeni uyarıda bulundu. Son hava durumu raporuna göre Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in batısı, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Adana ve Osmaniye'nin kuzey, Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Peki, havalar ne zaman ısınacak, yarın hava nasıl olacak? İşte, 2 Haziran 2021 İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

1.06.2021Gündem
Son dakika: Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında anlattı: Üşümeye devam edeceğiz

Son dakika: Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında anlattı: Üşümeye devam edeceğiz!

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre bugün çok sayıda kentte sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Meteoroloji İstanbul dahil çok sayıda kente sarı kodlu uyarıda bulunurken yağışların Marmara’nın doğusu, İstanbul’un Anadolu yakası ve boğaz çevresi ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Soğuklar devam edecek, batı ve kuzey bölgeler üşümeye devam edecek. Önümüzdeki hafta da üşümeye devam edecek, önümüzdeki hafta da yaz sıcakları yok" dedi.

1.06.2021Gündem