EKSTRA
MENÜ

Meteoroloji Genel Mudurlugu

Meteoroloji Genel Mudurlugu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Meteoroloji Genel Mudurlugu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 8.070 Meteoroloji Genel Mudurlugu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye için hava durumu tahminleri ve uyarıları yapan bir devlet kuruluşudur. T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlıdır.

Meteoroloji Genel Mudurlugu Haberleri

Son dakika... Hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek Ülke geneli soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor

Son dakika... Hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek! Ülke geneli soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülke genelinin çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini duyurdu. Meteoroloji'nin uyarısına göre yağışlar, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi’nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olacak. Sıcaklıkların perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşmesi bekleniyor. İşte son hava durumu raporu...

20.09.2021Gündem
Korkutan rapor: Türkiyenin yüzde 55i şiddetli kuraklık yaşıyor

Korkutan rapor: Türkiye'nin yüzde 55'i şiddetli kuraklık yaşıyor

Uzmanlar, küresel ısınma konusunda 2030’a kadar çok yönlü önlemler alınmadığı takdirde, dünyanın geri dönülmez felaketlerle karşı karşıya kalacağına dikkat çekiyor. Türkiye’de de bu yaz, küresel ısınmanın sebep olduğu doğal afetler yaşandı. Online PR Servisi B2Press’in incelediği araştırmalara göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Haziran-Ağustos 2021 verilerinde, Türkiye’nin yüzde 55’lik kısmında şiddetli kuraklık yaşandığı yer aldı.

20.09.2021Gündem
Son dakika... Meteorolojiden son hava durumu raporu Sıcaklıklar aniden düşüyor... Harita paylaşıldı

Son dakika... Meteoroloji'den son hava durumu raporu! Sıcaklıklar aniden düşüyor... Harita paylaşıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika hava durumu raporuna göre bugün Karadeniz'in iç kesimleri ile Ankara'nın kuzeyi, Kastamonu, Sinop, Kars, Ardahan ve Erzurum ile gece saatlerinden sonra İstanbul çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 5 günlük hava durumu tahminine göre İstanbul'da hava sıcaklıkları yarından itibaren hızla düşecek. İstanbul'da bugün 29 derece olan sıcaklık perşembe gününe kadar 10 derece düşecek ve 19 derece olacak. Meteoroloji, gün gün beklenen en yüksek ve en düşük sıcaklık haritalarını da paylaştı. İşte son hava durumu raporu...

20.09.2021Gündem
Son dakika hava durumu: Meteorolojiden İstanbul ve Trakya bölgesi için hava durumu uyarısı

Son dakika hava durumu: Meteoroloji'den İstanbul ve Trakya bölgesi için hava durumu uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son dakika hava durumu bilgisine göre, Edirne çevrelerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanağın zamanla Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Şen ise İstanbul için uyarıda bulunurken, 'Çarşamba günüden itibaren sıcaklılar 10 derece düşecek, bu önemli.' ifadelerini kullandı.

19.09.2021Gündem
Pazar günü hava nasıl olacak İşte 19 Eylül hava durumu tahminleri

Pazar günü hava nasıl olacak? İşte 19 Eylül hava durumu tahminleri

Ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinde yağış etkili olacak. Marmara'nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu ile Çankırı ve Artvin çevreleri ile Trakya ve İstanbul'da kuvvetli yağış bekleniyor. İşte, 19 Eylül hava durumu tahminleri...

18.09.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji illeri sıraladı ve uyardı İstanbul için sarı alarm

Son dakika... Meteoroloji illeri sıraladı ve uyardı! İstanbul için sarı alarm

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, Edirne çevrelerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanağın zamanla Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ve İstanbul için sarı kodlu uyarıda bulundu.

18.09.2021Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak İşte 18-19 Eylül hava durumu tahminleri

Hafta sonu hava nasıl olacak? İşte 18-19 Eylül hava durumu tahminleri

Marmara, Doğu Anadolu ve Karadeniz'in bazı kesimlerinde sağanak bekleniyor. Trakya ve İstanbul'un Avrupa yakası ile Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin bazı kesimlerinde Cumartesi sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. İşte, 18-19 Eylül hava durumu tahminleri...

17.09.2021Gündem
Hafta sonu planı yapanlar dikkat Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Hafta sonu planı yapanlar dikkat! Meteoroloji'den 'kuvvetli yağış' uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülkenin bazı kesimleri için yağışların hafta sonuna doğru etkisini artıracağı değerlendirmesinde bulundu. Cumartesi günü İstanbul, Edirne, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Artvin, Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır illerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

16.09.2021Gündem
Son dakika hava durumu raporu... Meteoroloji il il sıraladı Dikkat: Kuvvetli olacak

Son dakika hava durumu raporu... Meteoroloji il il sıraladı! Dikkat: Kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporuna göre bugün yurdun büyük bölümünde sağanak yağış etkili olacak. Yağışların İç Anadolu’nun güneyi, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji yağışlardan oluşabilecek olumsuz durumlara karşı vatandaşlardan tedbirli olunmasını istedi ve çok sayıda kente sarı renkli uyarıda bulundu. İşte Meteoroloji'nin 16 Eylül perşembe günü hava durumu raporu...

16.09.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji raporu hazırladı: Karadeniz ve Egede iki rekor

Son dakika... Meteoroloji raporu hazırladı: Karadeniz ve Ege'de iki rekor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ağustos ayı ve yaz mevsimi yağış miktarları raporuna göre Türkiye genelinde yağışlar, normale göre yüzde 52, geçen yıla göre yüzde 73 arttı. Orman yangınlarının çıktığı Ege Bölgesi'nde ağustos ayı yağışları, son 23 yılın en düşük seviyesini görürken, sel felaketlerinin yaşandığı Karadeniz'de ise son 49 yılın en yüksek yaz mevsimi yağışı gerçekleşti.

15.09.2021Gündem
Son dakika hava durumu bilgisi... Meteoroloji bölge bölge uyardı Çok sayıda il alarmda: Kuvvetli olacak

Son dakika hava durumu bilgisi... Meteoroloji bölge bölge uyardı! Çok sayıda il alarmda: Kuvvetli olacak

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak yağış etkili olacak. Yağışların Göller Yöresi, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Bolu, Samsun, Ordu ve Giresun çevreleri ile Denizli'nin doğusu, Afyonkarahisar'ın güney ve doğusu ile Çankırı’nın batısında kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji yağışların oluşturabileceği olumsuz durumlara karşı sarı uyarıda bulundu. İşte 15 Eylül çarşamba hava durumu raporu...

15.09.2021Gündem
Önümüzdeki günlerde hava nasıl olacak

Önümüzdeki günlerde hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın için peş peşe 4 uyarı yayımladı. Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre yarın yurdun büyük bölümünde sağanak etkili olacak. 12 kent için sarı uyarı yapılırken vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

14.09.2021Haber
Son dakika... Meteorolojiden peş peşe 4 uyarı Çok sayıda il için sarı alarm

Son dakika... Meteoroloji'den peş peşe 4 uyarı! Çok sayıda il için sarı alarm

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın için peş peşe 4 uyarı yayımladı. Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre yarın yurdun büyük bölümünde sağanak etkili olacak. 12 kent için sarı uyarı yapılırken vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

14.09.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji bölgeleri sıraladı ve uyardı Dikkat: Kuvvetli olacak

Son dakika... Meteoroloji bölgeleri sıraladı ve uyardı! Dikkat: Kuvvetli olacak

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün Karadeniz Bölgesi ile İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Osmaniye, Sinop, Artvin ve Ardahan çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Yağışların, Denizli ve Burdur çevreleri ile Antalya’nın batısının iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İşte 14 Eylül salı günü hava durumu raporu...

14.09.2021Gündem
Meteorolojiden çarpıcı harita Ağustos’ta korkutan tablo

Meteoroloji'den çarpıcı harita! Ağustos’ta korkutan tablo

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Ağustos ayı sıcaklık analiz raporuna göre, son 50 yılın en sıcak 6'ncı Ağustos'u kayıtlara geçti. En yüksek sıcaklık, 47,5 derece ile Cizre'de yaşandı. Büyük yangınların yaşandığı Manavgat, Marmaris başta olmak üzere Ege ve Akdeniz'de 22 noktada yeni ekstrem (maksimum) sıcaklık oluştu.

12.09.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden sıcaklık haritası Son 50 yılın en sıcak 6ncı Ağustosu

Son dakika: Meteoroloji'den sıcaklık haritası! Son 50 yılın en sıcak 6'ncı Ağustos'u

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Ağustos ayı sıcaklık analiz raporuna göre, son 50 yılın en sıcak 6'ncı Ağustos'u kayıtlara geçti. En yüksek sıcaklık, 47,5 derece ile Cizre'de yaşandı. Büyük yangınların yaşandığı Manavgat, Marmaris başta olmak üzere Ege ve Akdeniz'de 22 noktada yeni ekstrem (maksimum) sıcaklık oluştu.

12.09.2021Gündem
Pazar günü hava nasıl olacak İşte 12 Eylül hava durumu tahmninleri

Pazar günü hava nasıl olacak? İşte 12 Eylül hava durumu tahmninleri

Meteoroloji'den yurdun bazı kesimleri için sağanak uyarısı geldi. Doğu Karadeniz kıyıları, Osmaniye, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Orta ve Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi, Kahramanmaraş'ın batı, Hatay'ın kıyılarında sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Peki, pazar günü hava nasıl olacak?

11.09.2021Gündem
Son dakika... Peş peşe uyarılar geliyor Prof. Dr. Şen pazartesi gününü işaret etti: Yağış kütlesi geliyor

Son dakika... Peş peşe uyarılar geliyor! Prof. Dr. Şen pazartesi gününü işaret etti: Yağış kütlesi geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın Doğu Karadeniz kıyıları, Osmaniye, Artvin ve Ardahan çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise pazartesi akşamına dikkat çekti ve batı bölgeleri etkisi altına alacak bir yağış kütlesinin geleceğini söyledi. Prof. Dr. Şen, "Kuzey bölgelerde sıcaklıklarda pek değişiklik yok, güneyde 3-4 derecelik bir sıcaklık düşüşleri meydana gelecek" ifadelerini kullandı.

11.09.2021Gündem
Yeni haftada hava nasıl olacak Uyarılar peş peşe geldi

Yeni haftada hava nasıl olacak? Uyarılar peş peşe geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın Doğu Karadeniz kıyıları, Osmaniye, Artvin ve Ardahan çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise pazartesi akşamına dikkat çekti ve batı bölgeleri etkisi altına alacak bir yağış kütlesinin geleceğini söyledi. Prof. Dr. Şen, "Kuzey bölgelerde sıcaklıklarda pek değişiklik yok, güneyde 3-4 derecelik bir sıcaklık düşüşleri meydana gelecek" ifadelerini kullandı.

11.09.2021Haber
Hafta sonu hava nasıl olacak İşte 11-12 Eylül hava durumu tahminleri

Hafta sonu hava nasıl olacak? İşte 11-12 Eylül hava durumu tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin bazı kesimlerinde yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin edildiğini bildirdi. İşte, 11-12 Eylül hava durumu tahminleri...

10.09.2021Gündem
İstanbulda trafik yoğunluğu

İstanbul'da trafik yoğunluğu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin güney ve doğusuna sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. İstanbul'da beklenen yağmur, sabah saatlerinde etkisini göstermeye başladı. Yağmurun ardından trafikteki yoğunluk yüzde 60'ı aştı. Öte yandan, CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen, "Bu önemli bir yağış. İstanbul çok şehirleşmiş ve betonlaşmış bir şehir olduğu için şehir selleri meydana getirebilir, su baskınları oluşabilir." ifadelerini kullanmıştı.

10.09.2021Haber
İstanbul için beklenen yağış başladı Trafikte yoğunluk arttı

İstanbul için beklenen yağış başladı! Trafikte yoğunluk arttı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin güney ve doğusuna sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. İstanbul'da beklenen yağmur, sabah saatlerinde etkisini göstermeye başladı. Yağmurun ardından trafikteki yoğunluk yüzde 60'ı aştı. Öte yandan, CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen, "Bu önemli bir yağış. İstanbul çok şehirleşmiş ve betonlaşmış bir şehir olduğu için şehir selleri meydana getirebilir, su baskınları oluşabilir." ifadelerini kullanmıştı.

10.09.2021Gündem
Yarın İstanbulda kuvvetli yağış var

Yarın İstanbul'da kuvvetli yağış var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin güney ve doğusuna sağanak yağış uyarısında bulundu. İstanbul'da yağışın yarın sabah Avrupa Yakası’nda başlayacak ve yer yer çok kuvvetli olacak. Meteoroloji ani sel, su baskını ve yıldırıma karşı vatandaşları uyardı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, beklenen kuvvetli yağışlara ilişkin son tahminleri canlı yayında aktardı.

9.09.2021Haber
Son dakika... Meteorolojiden peş peşe uyarılar İstanbullular dikkat: Çok kuvvetli olacak

Son dakika... Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! İstanbullular dikkat: Çok kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin güney ve doğusuna sağanak yağış uyarısında bulundu. İstanbul'da yağışın yarın sabah Avrupa Yakası’nda başlayacak ve yer yer çok kuvvetli olacak. Meteoroloji ani sel, su baskını ve yıldırıma karşı vatandaşları uyardı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, beklenen kuvvetli yağışlara ilişkin son tahminleri canlı yayında aktardı.

9.09.2021Gündem
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin güney ve doğusuna sağanak yağış uyarısında bulundu. İstanbul'da yağışın yarın sabah Avrupa Yakası’nda başlayacak ve yer yer çok kuvvetli olacak. Meteoroloji ani sel, su baskını ve yıldırıma karşı vatandaşları uyardı.

9.09.2021Haber
Meteoroloji haritayı paylaştı... Yarına dikkat: Bölge bölge sıralandı

Meteoroloji haritayı paylaştı... Yarına dikkat: Bölge bölge sıralandı

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre yarın Marmara, İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop ve Artvin çevreleri, Antalya'nın batısı ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimlerinde sağanak bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ile 5 derece üzerinde seyredecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın için ülke genelinde beklenen maksimum sıcaklık tahmin haritasını paylaştı. İşte son hava durumu raporu...

8.09.2021Haber
Son dakika... Meteoroloji haritayı paylaştı... Bugüne dikkat: Bölge bölge sıralandı

Son dakika... Meteoroloji haritayı paylaştı... Bugüne dikkat: Bölge bölge sıralandı

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün Marmara, İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop ve Artvin çevreleri, Antalya'nın batısı ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimlerinde sağanak bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ile 5 derece üzerinde seyredecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için ülke genelinde beklenen maksimum sıcaklık tahmin haritasını paylaştı. İşte son hava durumu raporu...

8.09.2021Gündem
Van Gölü’ndeki çekilme 1 kilometreyi aştı

Van Gölü’ndeki çekilme 1 kilometreyi aştı

Türkiye'nin en büyük gölü olma özelliği taşıyan Van Gölü'nde, yağışların azalmasıyla son yılların en geniş alanlı çekilmesi meydana geldi. Göldeki çekilmenin 1 kilometreyi aştığı açıklandı. Mahalle sakinlerinden 75 yaşındaki Seyithan Söylemez, "Hayatımda suyun bu kadar çekildiğini hiç görmedim" dedi.

8.09.2021Haber
Van Gölünde korkutan görüntü 1 kilometreyi aştı: Hayatımda böylesini görmedim

Van Gölü'nde korkutan görüntü! 1 kilometreyi aştı: Hayatımda böylesini görmedim

Türkiye'nin en büyük gölü olma özelliği taşıyan Van Gölü'nde, yağışların azalmasıyla son yılların en geniş alanlı çekilmesi meydana geldi. Göldeki çekilmenin 1 kilometreyi aştığı açıklandı. Mahalle sakinlerinden 75 yaşındaki Seyithan Söylemez, "Hayatımda suyun bu kadar çekildiğini hiç görmedim" dedi.

8.09.2021Gündem
Bugün hava nasıl olacak Meteoroloji açıkladı... Sıcaklıklar düşüyor

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji açıkladı... Sıcaklıklar düşüyor

Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların mevsim normallerinin 2-4 derece altına düşmesi öngörülüyor. Öte yandan, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli, İstanbul Avrupa Yakası'nın kuzey ve batısı, Afyonkarahisar, Antalya'nın iç kesimleri, Muğla'nın kuzeyi, Osmaniye, Adana'nın kuzeyi,Hatay'ın batısı, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

7.09.2021Gündem
Salı günü hava nasıl olacak İşte 7 Eylül il il hava durumu tahminleri

Salı günü hava nasıl olacak? İşte 7 Eylül il il hava durumu tahminleri

Marmara ve Karadeniz bölgeleri ile Akdeniz'in Toroslar kesiminde sağanak bekleniyor. Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-6 derece altında seyredecek. İşte, 7 Eylül il il hava durumu tahminleri...

6.09.2021Gündem
Meteorolojiden 12 il için uyarı

Meteoroloji'den 12 il için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu raporu ile bugün İstanbul ve çok sayıda kent için sarı kodlu uyarıda bulundu. Meteoroloji, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında fırtına ve yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına beklendiğini duyurdu. Bugün Marmara’nın kuzey ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Çanakkale’nin doğusu ile Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İşte 6 Eylül pazartesi günü meteoroloji hava durumu raporu...

6.09.2021Haber
Son dakika hava durumu: İstanbul ve çok sayıda kent alarmda Meteorolojiden peş peşe uyarılar...

Son dakika hava durumu: İstanbul ve çok sayıda kent alarmda! Meteoroloji'den peş peşe uyarılar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu raporu ile bugün İstanbul ve çok sayıda kent için sarı kodlu uyarıda bulundu. Meteoroloji, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında fırtına ve yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına beklendiğini duyurdu. Bugün Marmara’nın kuzey ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Çanakkale’nin doğusu ile Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İşte 6 Eylül pazartesi günü meteoroloji hava durumu raporu...

6.09.2021Gündem
10 Şubat hangi burç ve burcu ne 10 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Şubat hangi burç ve burcu ne? 10 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Şubat tarihinde doğan kişiler hangi burçtan olduklarını merak etmektedir. 12 tane güneş burcu bulunmaktadır. İnsanlar doğum tarihlerine göre burçlarını öğrenebilmektedirler. 10 Şubat hangi burç ve burcu ne? 10 Şubat tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
Pazartesi hava nasıl olacak İşte 6 Eylül il il hava durumu tahminleri

Pazartesi hava nasıl olacak? İşte 6 Eylül il il hava durumu tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmeye göre, Pazartesi sabah saatlerinden itibaren rüzgarın, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. İşte, 6 Eylül il il hava durumu tahminleri...

5.09.2021Gündem
Son dakika Meteorolojiden İstanbul için sarı uyarı

Son dakika! Meteoroloji'den İstanbul için sarı uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinin bazı kesimlerinde yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin edildiğini bildirdi. Öte yandan Marmara Bölgesi'nde yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, yarın sabah saatlerinden itibaren rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden eseceği belirtildi.

5.09.2021Gündem
Meteoroloji raporuna göre kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji raporuna göre kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyıları, Sinop'un batısı, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Rize ve Artvin kıyılarında çok kuvvetli olması bekleniyor. İşte 3 Eylül cuma günü hava durumu raporu...

3.09.2021Haber

Son dakika: Meteoroloji'den hava durumu raporu! İl il sıralandı: Çok kuvvetli olacak

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyıları, Sinop'un batısı, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Rize ve Artvin kıyılarında çok kuvvetli olması bekleniyor. İşte 3 Eylül cuma günü hava durumu raporu...

3.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Meteoroloji uyarmıştı... İstanbulda beklenen yağış başladı

Son dakika haberi: Meteoroloji uyarmıştı... İstanbul'da beklenen yağış başladı

İstanbul'da gecenin ilerleyen saatlerinde başlayan sağanak yağmur yer yer etkili oluyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'da sabah saatlerinde sağanak yağışın beklendiğini açıklamıştı.

3.09.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji bölgeleri sıraladı ve uyardı Aşırı kuvvetli yağış geliyor: 100 kilogram üzeri...

Son dakika... Meteoroloji bölgeleri sıraladı ve uyardı! Aşırı kuvvetli yağış geliyor: 100 kilogram üzeri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporunda çok sayıda kent için sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. Ülke genelinde sıcaklıkların 5 ila 10 derece azalması beklenirken yağışların Zonguldak, Bartın, Düzce, Ordu, Samsun'un doğusu ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli, Giresun ve Trabzon çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli, Trabzon’un doğusu ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli ve aşırı olması bekleniyor. İşte Meteoroloji'nin 2 Eylül hava durumu raporu...

2.09.2021Gündem
Aşırı kuvvetli yağış geliyor

Aşırı kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporunda çok sayıda kent için sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. Ülke genelinde sıcaklıkların 5 ila 10 derece azalması beklenirken yağışların Zonguldak, Bartın, Düzce, Ordu, Samsun'un doğusu ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli, Giresun ve Trabzon çevrelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli, Trabzon’un doğusu ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli ve aşırı olması bekleniyor. İşte Meteoroloji'nin 2 Eylül hava durumu raporu...

2.09.2021Haber
10 Şubat hangi burç ve burcu ne 10 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Şubat hangi burç ve burcu ne? 10 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Şubat tarihinde doğan kişiler hangi burçtan olduklarını merak etmektedir. 12 tane güneş burcu bulunmaktadır. İnsanlar doğum tarihlerine göre burçlarını öğrenebilmektedirler. 10 Şubat hangi burç ve burcu ne? 10 Şubat tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.09.2021Burçlar
Son dakika... Prof. Dr. Orhan Şenden İstanbula sağanak uyarısı Dikkat etmemiz lazım

Son dakika... Prof. Dr. Orhan Şen'den İstanbul'a sağanak uyarısı! 'Dikkat etmemiz lazım'

Meteoroloji yarından itibaren ülke genelinde hava sıcaklıklarının düşeceğini açıkladı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bu akşam Trakya ve Edirne ile birlikte İstanbul'da gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağını söyledi. Prof. Dr. Şen, "Bu yağış sırasında dolu yağışı da olabilir. İç Anadolu'nun kuzeyinde dikkat etmemiz lazım, bu gece de İstanbul'a dikkat etmemiz lazım" dedi.

1.09.2021Gündem
Hava ne zaman serinleyecek İşte Meteorolojiden gelen son bilgiler

Hava ne zaman serinleyecek? İşte Meteoroloji'den gelen son bilgiler

Hava sıcaklıklarının yüksek seyrettiği şu günlerde, güncel veriler vatadaşlarca merak ediliyor. Öte yandan İstanbul ve çevre illerde hava sıcaklığı düşecek. Marmara Bölgesi'nde perşembe gününden itibaren hava sıcaklıklarının düşmesi bekleniyor. İşte, Meteoroloji'den gelen son bilgiler...

1.09.2021Gündem
Son dakika... Bugün hava nasıl olacak 8 il için sağanak, sel ve su baskını uyarısı

Son dakika... Bugün hava nasıl olacak? 8 il için sağanak, sel ve su baskını uyarısı

Son dakika haberine göre, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Eskişehir'in doğusu, Kastamonu, Karabük, Bolu'nun doğusu ve Çorum'da çok kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ani sel ve su baskınlarına karşı uyardı. Öte yandan, yarından itibaren İstanbul ve çevre illerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 6 derece altına ineceği tahmin ediliyor. Meteoroloji, yarın Batı Karadeniz'de beklenen kuvvetli sağanak için sarı uyarıda bulundu.

1.09.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden hava durumu raporu Hava sıcaklıkları düşüyor, yağış geliyor

Son dakika: Meteoroloji'den hava durumu raporu! Hava sıcaklıkları düşüyor, yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının perşembe gününden itibaren mevsim normallerinin altına ineceğini, yurdun kuzey ve iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceğini bildirdi. İstanbul ve Ankara'da da yağış beklenirken perşembe günü Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerindeki yağışların yer yer şiddetli ve aşırı olacağı tahmin ediliyor.

31.08.2021Gündem
Meteoroloji duyurdu Kuvvetli olacak: Sarı alarm verildi

Meteoroloji duyurdu! Kuvvetli olacak: Sarı alarm verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün akşam saatlerine kadar Trakya kesiminde beklenen gök gürültülü sağanak yağışlar için sarı uyarıda bulundu. Meteoroloji'nin açıklamasında "Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ile yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi. Bunun yanı sıra 5 günlük hava durumu raporu da paylaşıldı.

30.08.2021Gündem
Son dakika... Meteorolojiden İstanbula sağanak yağış uyarısı İşte son hava durumu raporu

Son dakika... Meteoroloji'den İstanbul'a sağanak yağış uyarısı! İşte son hava durumu raporu

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre İstanbul'da bugün yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Bugün, Marmara’nın kuzeyi, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Artvin çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

30.08.2021Gündem