EKSTRA
MENÜ

Dizel

Dizel haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dizel hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.722 Dizel haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dizel Haberleri

Yılbaşından sonra 604 bin araç Brüksel’e giremeyecek

Yılbaşından sonra 604 bin araç Brüksel’e giremeyecek

Belçika’daki 600 binden fazla dizel motorlu eski model araç, 2022’den itibaren çevre kirliliğiyle mücadele kapsamında başkent Brüksel’e giremeyecek.

13.10.2021Avrupa
Belçikada yıl başından itibaren dizel araçlar başkente giremeyecek

Belçika'da yıl başından itibaren dizel araçlar başkente giremeyecek

Belçika'daki 600 binden fazla dizel motorlu eski model araç, 2022'den itibaren çevre kirliliğiyle mücadele kapsamında başkent Brüksel'e giremeyecek.

13.10.2021Dünya
İngilterede kriz sürüyor Yüzde 10unda yakıt yok

İngiltere'de kriz sürüyor! Yüzde 10'unda yakıt yok

İngiltere’nin başkenti Londra ve ülkenin güneydoğu bölgesindeki petrol istasyonlarının halen yüzde 10’unda akaryakıtın olmadığı bildirildi.

13.10.2021Ekonomi
Bu manzaraya elveda... Türkiye Paris İklim Anlaşmasını imzaladı

Bu manzaraya elveda... Türkiye Paris İklim Anlaşması'nı imzaladı

Türkiye’nin Paris İklim Anlaşması’nı imzalayan 192. ülke olmasının ardından Ekosfer Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Gürbüz’e anlaşmanın önemini sorduk. Gürbüz, “Yenilenebilir enerji dünyaya ve ekonomiye katkı sağlayacak. Kömür santralları yerine rüzgâr ya da güneş gibi yenilenebilir kaynaklara geçilmesi zor değil. Elektrikli araçların artması, dizel arabaların azalması gibi gelişmeler yaşanacak” diyor.

8.10.2021Gündem
Akaryakıt fiyatları tavan yaptı

Akaryakıt fiyatları tavan yaptı

Alman otomobil kurumu ADAC’ın Münih merkezinden yapılan açıklamaya göre, benzin ve diğer akaryakıt fiyatları son 8 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Neden olarak küresel olarak artan enerji ve doğal petrol fiyatları gösterildi.

7.10.2021Avrupa
Fransanın geri çağırdığı Canberra Büyükelçisi Avustralya’ya geri dönecek

Fransa'nın geri çağırdığı Canberra Büyükelçisi Avustralya’ya geri dönecek

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, denizaltı anlaşmasının iptali nedeniyle Avustralya'ya tepki olarak geri çağırdıkları Canberra Büyükelçisi Jean-Pierre Thebault’un, Avustralya’ya geri döneceğini açıkladı.

7.10.2021Dünya
Asker devreye girmişti Akaryakıt krizi çözülemiyor

Asker devreye girmişti! Akaryakıt krizi çözülemiyor

İngiltere'de ağır araç sürücüsü eksikliği nedeniyle silahlı kuvvetler personelinin akaryakıt sevkiyatına başlamasına rağmen benzin istasyonlarında akaryakıt sorunu devam ediyor. İstasyonlar önünde uzun kuyruklar oluşurken marketlerde de et, taze sebze, meyve ve makarna gibi kuru gıda raflarının boş kaldığı görülüyor.

5.10.2021Dünya
LPG’li otomobili olanlar dikkat Avantaj sona mı erdi İşte uzmanların açıklamaları

LPG’li otomobili olanlar dikkat! Avantaj sona mı erdi? İşte uzmanların açıklamaları

LPG’li otomobillerin az yaktığına dair gerçeklik son gelen zamlarla birlikte bitmiş oldu. LPG’li otomobiller benzinli otomobillerle aynı yakmaya başlarken uzmanlar fiyatların geri geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

5.10.2021Ekonomi
Otomobil ve hafif ticaride %13 büyüme

Otomobil ve hafif ticaride %13 büyüme

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), ocak-eylül dönemi ve eylül ayına ilişkin Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazar Değerlendirme Raporu’nu yayımladı.

5.10.2021Ekonomi
Tehlike çanları küresel enerji arzı için çalıyor

Tehlike çanları küresel enerji arzı için çalıyor

Ak Yatırım Araştırma Müdürü Özgür Veysel Hatipoğlu, "Temiz enerji kaynaklarından elde edilen çıktı, enerji ihtiyacını karşılamaya yetmiyor. Bu nedenle elektrik üreticilerinin ham maddesi kömür, doğal gaz ve petrol ürünleri olarak kalıyor." dedi.

3.10.2021Ekonomi
İngilterede yakıt krizi sürüyor... Benzin istasyonuna atla geldi

İngiltere'de yakıt krizi sürüyor... Benzin istasyonuna atla geldi!

İngiltere’de ağır araç sürücülerinin sayısının yetersiz kalması nedeniyle benzin istasyonlarında yaşanan akaryakıt krizi ve uzun araç kuyrukları halen devam ediyor. Oldukça uzun araç kuyruğunun olduğu bir istasyona atı ile gelen adam ise şarkı söyleyerek mevcut durumla dalga geçti. Sosyal medya platformlarında paylaşım rekorları kıran video bir anda viral haline geldi.

2.10.2021Dünya
İngilteredeki akaryakıt krizinde asker devreye girdi Pazartesi başlıyorlar

İngiltere'deki akaryakıt krizinde asker devreye girdi! Pazartesi başlıyorlar

İngiltere'de silahlı kuvvetler personeli, pazartesiden itibaren benzin istasyonlarına akaryakıt taşımaya başlayacak. İngiliz hükümetinden yapılan açıklamaya göre, 100'ü şoför olmak üzere yaklaşık 200 asker, istasyonlar üzerindeki baskıyı hafifletmek için "geçici" destek sağlayacak.

1.10.2021Dünya
Çinden flaş AUKUS uyarısı

Çin'den flaş 'AUKUS' uyarısı!

Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, ABD, İngiltere ve Avustralya arasında imzalanan AUKUS özel güvenlik anlaşmasının bölgede nükleer silahlanmayı artırabileceğini belirtti.

30.09.2021Dünya
AB, tüm müşterilere tazminat istedi

AB, tüm müşterilere tazminat istedi

Avrupa Birliği (AB), Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in emisyon skandalı nedeniyle sadece Almanya’da değil, tüm AB ülkelerinde şirketin araçlarını satın alan kişilere yanlış yönlendirme gerekçesiyle tazminat ödemesini talep etti.

29.09.2021Avrupa
ABden flaş istek Tüm müşterilere tazminat...

AB'den flaş istek! Tüm müşterilere tazminat...

Avrupa Birliği, Volkswagen’den emisyon skandalında AB’deki tüm müşterilerine tazminat ödemesini istedi. ABD Çevre Koruma Ajansı, Eylül 2015'te Volkswagen'in emisyon testlerini manipüle ettiğini ve şirketin dizel araçlarının çevreyi normal seviyenin üzerinde kirlettiğini duyurmuştu.

28.09.2021Ekonomi
Kovid-19un kökenine yönelik tartışmalar büyüyor... Avustralya, BMden bağımsız soruşturma talep etti

Kovid-19'un kökenine yönelik tartışmalar büyüyor... Avustralya, BM'den bağımsız soruşturma talep etti

İki yıla yakın bir süredir dünyanın üzerine kâbus gibi çöken koronavirüs salgınının kökenini bulmak, sonraki salgınların önüne geçmek için gerekli bir bilimsel araştırma olsa da bir yönüyle de ülkeler arasındaki siyasi ilişkilere etki ediyor. DSÖ, bu amaçla Çin'e bir ekip göndermiş ancak sonuçta daha çok tartışma yaşanmasına sebep olmuştu. Son olarak Avustralya'dan BM'ye bu konuda flaş bir çağırı geldi.

25.09.2021Dünya
Yemende başkent karanlığa gömüldü

Yemen'de başkent karanlığa gömüldü

Yemen'in geçici başkenti Aden'deki Elektrik Kurumu'nun depolarındaki yakıtın tükenmesi nedeniyle kente elektrik verilemediği belirtildi.

25.09.2021Dünya
İngilterede büyük kriz En kötüsüne hazır olun dediler

İngiltere'de büyük kriz! 'En kötüsüne hazır olun' dediler!

İngiltere bugünlerde ülkedeki kamyon şoförü eksikliği nedeniyle adeta kaos dolu günlerler geçiriyor. Tedarik zincirinin kırıldığı ülkede benzin ve doğalgaz fiyatlarında ciddi artış yaşanırken, araçlar benzin alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu, süpermarketlerde ise gıda stokları tükendi. Peş peşe kötü haberlerin ardından hükümetten "en kötüsüne hazır olmak zorundayız" açıklaması geldi.

24.09.2021Dünya
Şehrin donanımlı pick-up’ı Isuzu D-Max

Şehrin donanımlı pick-up’ı Isuzu D-Max

Geçtiğimiz yıllarda şantiyelerin vazgeçilmezi olan pick-up araçlar yenilenip geliştikçe şehrin ritmine de ayak uydurmaya başladı. Lükse kavuşan pick-up’lardan biri de Isuzu D-Max oldu. D-Max yüksek donanımı ve düşük motor hacmiyle tercihlerde ön plana çıkıyor.

24.09.2021Otomobil
Fransa Savunma Bakanına soğuk duş Senatoda yuhalandı...

Fransa Savunma Bakanı'na soğuk duş! Senato'da yuhalandı...

Fransa Savunma Bakanı Parly, Avustralya'nın Paris'le olan denizaltı anlaşmasını iptal ederek ABD ve İngiltere ile anlaşmasının yol açtığı kriz hakkında Senato'da açıklama yaparken yuhalandı.

23.09.2021Dünya
ABD Başkanı Biden ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron arasında buzları eriten görüşme

ABD Başkanı Biden ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron arasında buzları eriten görüşme

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ABD Başkanı Joe Biden, yaptıkları telefon görüşmesinde, Avustralya'nın Fransa ile imzaladığı denizaltı anlaşmasını iptal ederek ABD ve İngiltere ile ortaklık kurmasıyla yaşanan krizin ardından güveni garanti eden şartları oluşturmak ve ortak hedeflere ulaşmak için somut önlemler önermeyi amaçlayan derin istişare sürecini başlatmaya karar verdi. Görüşmede ayrıca Fransa'nın Washington Büyükelçisi'nin gelecek hafta ABD'deki görevine dönmesine karar verdiği kaydedildi.

22.09.2021Dünya
AUKUS krizi büyüyor... Eski dostlar düşman oldu: Boris Johnsondan Fransaya sert sözler

AUKUS krizi büyüyor... Eski dostlar düşman oldu: Boris Johnson'dan Fransa'ya sert sözler

ABD, İngiltere ve Avustralya'nın üçlü güvenlik anlaşması (AUKUS) imzalamasından sonra başlayan tartışmalar giderek büyüyor. Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları, İngiltere-ABD-Avustralya arasındaki AUKUS Paktı'na tepki gösteren Fransa'ya destek vermiş, Fransa da yaşananları ihanet olarak değerlendirerek 'sırtımızdan vurulduk' demişti. İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın yaptığı son açıklamalar ise kavgayı daha da kızıştıracağa benziyor...

22.09.2021Dünya
Transatlantik ilişkilerde ipler gerildi

Transatlantik ilişkilerde ipler gerildi

ABD ve İngiltere’den nükleer denizaltı edinme kararı alan Avustralya’nın Fransa ile milyarlarca dolarlık dizel denizaltı anlaşmasını rafa kaldırmasına AB de sert tepki gösterdi. ABD’nin aslında Çin’e karşı attığı denizaltı adımı, Batı ittifakını gerdi.

22.09.2021Dünya
Michel, ABDyi “denizaltı anlaşması” nedeniyle “sadakatsizlikle” suçladı

Michel, ABD'yi “denizaltı anlaşması” nedeniyle “sadakatsizlikle” suçladı

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, ABD, İngiltere ve Avustralya arasında imzalanan denizaltı anlaşmasının ardından ABD'yi sadakatsizlikle suçlayarak, “Joe Biden yönetimi, 'Amerika geri döndü' diyerek tarihi bir mesaj vermişti ama şu an bunu sorguluyoruz. Amerika geri döndü ne demek, ABD Amerika'ya mı başka bir yere mi döndü bilmiyoruz.” dedi.

21.09.2021Dünya
Merkel sonrası odak ekonomi

Merkel sonrası odak ekonomi

Almanya'da gelecek hafta yapılacak seçimler sadece aday olmayan Angela Merkel döneminin sonunu değil, aynı zamanda Alman ekonomisinde yapısal bir değişikliği de beraberinde getirecek.

17.09.2021Ekonomi
Avustralyadan nükleer silah açıklaması

Avustralya'dan 'nükleer silah' açıklaması

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, nükleer enerjili denizaltı inşa etmelerinin, nükleer silah peşinde oldukları anlamına gelmeyeceğini belirterek, "Nükleer silahların yayılmasını önleme yükümlülüklerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz" dedi.

16.09.2021Dünya
ABD, İngiltere ve Avustralya, Çine karşı, nükleer denizaltı yapımı da içeren bir savunma anlaşması yaptı

ABD, İngiltere ve Avustralya, Çin'e karşı, nükleer denizaltı yapımı da içeren bir savunma anlaşması yaptı

İngiltere, ABD ve Avustralya, nükleer denizaltılarda kullanılan teknolojinin paylaşılmasını da içeren savunma anlaşması yaptıklarını açıkladı. Anlaşma ile mümkün olan en hızlı sürede, Avustralya'nın nükleer denizaltı kapasitesi elde etmesi amaçlanıyor. Avustralya toplamda 8 nükleer denizaltı hedefinde olduklarını açıkladı.

16.09.2021Dünya
İkinci el online otoda fiyatlar yükseldi, satışlar azaldı

İkinci el online otoda fiyatlar yükseldi, satışlar azaldı

Türkiye ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satışlar, ağustosta bir önceki aya göre yüzde 3 azalarak 140 bin 608 olurken, fiyatlarda ortalama yüzde 2,23'lük artış kaydedildi.

12.09.2021Ekonomi
Tesisler tek tek kapanıyordu Yeni çözümü duyurdular

Tesisler tek tek kapanıyordu! Yeni çözümü duyurdular

İngiltere kamyon şoförü sıkıntısı sebebiyle geçtiğimiz günlerde birçok tedarikin aksadığını duyurmuştu. Tedarik sıkıntısı birçok yeri etkiledi ve tek tek tesis kapatma haberleri gelmeye başladı. Alınan kararla ülke çapında sürücü sıkıntısı sebebiyle HGV sürücü belgesi alma sürecini hızlandırma planları onaylandı.

12.09.2021Ekonomi
Rusya’dan müdahale sinyali mi

Rusya’dan müdahale sinyali mi?

Rusya'nın Suriye’de muhaliflerin kontrolündeki İdlib gerilimi azaltma sorumluluk bölgesine yönelik havadan seyir füzeli harekât hazırlıkları yaptığı öne sürüldü.

12.09.2021Dünya
Hibrit ve elektrikli otoda satışlar 2020’yi geçti

Hibrit ve elektrikli otoda satışlar 2020’yi geçti

TÜRKİYE otomobil ve hafif ticari araç toplam satışları, 2021 Ocak-Ağustos döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 24.3 artarak 501 bin 4 olarak gerçekleşti.

9.09.2021Ekonomi
Kesintisiz güç kaynağı ve yangın algılama santralleri için bakım onarım hizmeti alınacak

Kesintisiz güç kaynağı ve yangın algılama santralleri için bakım onarım hizmeti alınacak

Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı AGÜ Sümer Kampüsü hizmet binalarına ait dizel elektrojen grupları-kesintisiz güç kaynağı-yangın algılama santralleri 2021 yılı bakım onarım hizmeti alacak.

8.09.2021Ekonomi
Hibrit ve elektrikli otomobil satışları şimdiden 2020yi geçti

Hibrit ve elektrikli otomobil satışları şimdiden 2020'yi geçti

Yılın 8 ayında elektrikli ve hibrit otomobil satışları, geçen yılın toplam satışlarının da üzerinde gerçekleşmesine karşın söz konusu otomobillerin Türkiye otomobil pazarından aldığı pay düşük seviyelerde kalmaya devam etti.

8.09.2021Ekonomi
Enflasyon yüzde 19.25’e yükseldi

Enflasyon yüzde 19.25’e yükseldi

Ağustos ayında tüketici enflasyonu beklentilerin üstünde aylık bazda yüzde 1.12 arttı. Yıllık bazda ise politika faizinin üstüne çıkarak yüzde 19.25’e yükseldi. Üretici fiyatları ise aylık bazda yüzde 2.77 oranında artarken, yıllık bazda yüzde 45.52 seviyesine geldi.

4.09.2021Ekonomi
Yerli ve milli Zırhlı Pusat göreve talip

Yerli ve milli! Zırhlı Pusat göreve talip

TÜMOSAN, "Türkiye'nin yerlilik oranı en yüksek askeri aracı" olarak geliştirilen Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Pusat'ı göreve hazırlıyor.

3.09.2021Ekonomi
Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 8 ayda yüzde 24,3 büyüdü

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 8 ayda yüzde 24,3 büyüdü

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, Ocak-Ağustos 2021'de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 24,3 büyüyerek 501 bin 4 adet oldu.

2.09.2021Ekonomi
Volkswagen temyize gidiyor

Volkswagen temyize gidiyor

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, Ohio eyalet mahkemesinin, dizel manipülasyonu nedeniyle federal kanunlar dışında yaptırımlar uygulayabileceğine yönelik kararını gözden geçirmesi için ABD Yüksek Mahkemesi’ne başvurdu.

1.09.2021Avrupa
Volkswagen mahkeme kararını temyize götürdü

Volkswagen mahkeme kararını temyize götürdü

Dizel manipülasyonu nedeniyle başı belaya giren Volkswagen, ABD'de çıkan mahkeme kararını temyize götürme kararı aldı.

1.09.2021Ekonomi
Akaryakıt (Euro Dizel) satın alınacak

Akaryakıt (Euro Dizel) satın alınacak

Derecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Makina İkmal Servisi akaryakıt satın alacak.

1.09.2021Ekonomi
Selçuk Bayraktardan milli teknoloji hamlesi vurgusu: Devrim olacak

Selçuk Bayraktar'dan milli teknoloji hamlesi vurgusu: Devrim olacak

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce yaptığı konuşmada büyük bir hayalin gerçek olduğunu belirtti. Bayraktar, "Akıncı’dan elde ettiğimiz tecrübeler ile yine muharebede devrim olacak, kısa pistli uçaklara kalkış ve iniş yapacak insansız hava araçları projemize devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

29.08.2021Gündem
Bir depoya 1235 kilometre Dacia Duster yenilendi…

Bir depoya 1235 kilometre! Dacia Duster yenilendi…

Türkiye pazarına girdiği 2010 yılından bu yana büyük ilgi gören Dacia Duster yenilenen yüzüyle vitrinlerde yerini aldı. Duster, kaslı görüntüsü, yenilikçi teknolojilerle donatılarak satışa sunuldu. Fiyat avantajı da bulunan Duster 199 bin liradan satışa sunuldu.

28.08.2021Otomobil
ÖTV indirimi hangi araçlara geldi ÖTV indirimi gelen araçlar listesi 2021

ÖTV indirimi hangi araçlara geldi? ÖTV indirimi gelen araçlar listesi 2021!

ÖTV indirimi gelen araçlar belli oldu. ÖTV indirimlerinin gelmesiyle hangi araçlarda fiyatların geçerli olacağına gözler çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Kararı ile binek otomobiller için oranlara esas ÖTV matrahlarında değişikliğe gidilirken, yüzde 45 ÖTV oranı için esas alınan matrah eşiği 85 bin liradan 92 bin liraya, yüzde 50 ÖTV oranı için esas alınan matrah eşiği 130 bin liradan 150 bin liraya çıkarıldı. Öte yandan, motor silindir hacmi 1600 cm3'ün üstündeki otomobillerin neredeyse tamamı ithal otomobillerin orana esas matrahlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Peki, ÖTV indirimi hangi araçlar geldi, ÖTV indirimi ile yeni matrah oranları ne kadar? İşte, 2021 ÖTV indirimi yapılan araçlar ile ilgili detaylı bilgiler.

26.08.2021Gündem
Çevreci grup sokaklarda 120 ton çöp bıraktı

Çevreci grup sokaklarda 120 ton çöp bıraktı!

İngiltere'de 23 Ağustos'ta 2 haftalık eylem başlatan çevreci grup "Extinction Rebellion" aktivistleri, 2019'daki gösterilerde başkent Londra sokaklarında 120 ton çöp bıraktı.

26.08.2021Dünya
İstanbul Havalimanı’ndan ‘sıfır emisyon’ taahhüdü

İstanbul Havalimanı’ndan ‘sıfır emisyon’ taahhüdü

İGA, İstanbul Havalimanı’nın en geç 2050 yılına kadar sıfır emisyon taahhüt ettiğini açıkladı.

26.08.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanı 2050ye kadar sıfır emisyon taahhüt ediyor

İstanbul Havalimanı 2050'ye kadar "sıfır emisyon" taahhüt ediyor

İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi'nin (ACI) başlattığı ve 238 havalimanının yer aldığı 2050 yılına kadar "Net Sıfır CO2 Emisyonu" taahhüdüne katıldı.

25.08.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Şimdi ‘Yeşil Büyüme’ zamanı

PARİS İklim Anlaşması’nın geçen hafta Meclis’in onayından geçmesiyle yeni bir dönemin kapıları açıldı.

11.10.2021

Erdoğan’ın New York ve Soçi ziyaretleri arasındaki söylem farkı

Soçi Zirvesi, önceki gün Rusya’nın İdlib’de Türkiye’nin denetimindeki bölgede muhalif gruplara ait hedeflere üç aydır düzenlediği hava saldırılarının yarattığı bir basınç ortamında açılırken, bu durum İdlib’deki krizin görüşmelerin baskın konusu haline geleceği izlenimine yol açmıştı.

1.10.2021

Almanya’dan Türkiye’ye adı konmamış silah ambargosu

"Türkiye’nin alacağı bazı askeri malzemelerin ihraç izinleriyle ilgili sorunlar çıkabiliyor. Bu, Almanya’nın iç siyasetindeki bazı olumsuz tutumlardan kaynaklanıyor. Yüzlerce askeri malzeme söz konusu, tank motorları, obüs bataryalarının motorları da dahil olmak üzere...” diyerek, sorunun varlığını gizlememişti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar.

14.09.2021