EKSTRA
MENÜ

Araba

Araba ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Araba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27.717 Araba haberi bulunmuştur.

Araba (tekerlekli taşıt), yolcu ve yük taşımaya uygun tekerlekli, motorlu veya motorsuz hareket edebilen her türlü kara ulaşım taşıtı. Motorsuz olanlar hayvanlarla ya da insanlar tarafından yürütülür. Çekçekler, el arabaları insan gücüyle yürürken, kağnı, öküz ve mandayla; fayton ve benzeri arabalar at ile otomobil, kamyon vb. motordan aldığı güçle yürütülür. Keçilerin çektiği hafif arabalar da vardır.

Devamı...

Araba Haberleri

Zeki Alasya, vefat yıl dönümünde anılıyor

Zeki Alasya, vefat yıl dönümünde anılıyor

Yaşamı boyunca birçok tiyatro, sinema filmi ve dizide rol alan, Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncularından Zeki Alasya, vefatının 6. yılında anılıyor.

7.05.2021Keyif
Vikinglerden geliyor olabilirim

Vikinglerden geliyor olabilirim

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti’nin sosyal medya hesabından, ‘10 Soru 10 Cevap’ adıyla gerçekleştirilen etkinliğin ilk konuğu oldu.

6.05.2021Gündem
Bir zamanlar hamburger pişiriyordu, bugün dünyanın en büyük kripto para zenginlerinden

Bir zamanlar hamburger pişiriyordu, bugün dünyanın en büyük kripto para zenginlerinden

Dünyanın en büyük kripto para piyasalarından biri olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao'nun çok ilginç bir hikayesi var. Sadece 6 ay içinde milyar dolar değerine ulaşan Binance'in arkasındaki bu kişiyle mutlaka tanışmalısınız...

5.05.2021Ekonomi
Bakan Varank, gençlerin 10 sorusunu yanıtladı

Bakan Varank, gençlerin 10 sorusunu yanıtladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti'nin sosyal medya etkinliğinde gençlerin sorularını yanıtladı. Bakan Varank'a "Soyunuz Vikinglere mi dayanıyor? Memurluk mu, özel sektör mü?" soruları yöneltildi.

5.05.2021Ekonomi
Present Continuous Tense (İngilizce şimdiki zaman) olumlu, olumsuz ve soru cümleleri ile alıştırmalı konu anlatımı

Present Continuous Tense (İngilizce şimdiki zaman) olumlu, olumsuz ve soru cümleleri ile alıştırmalı konu anlatımı

O esnada yapılmakta olan eylemleri anlatmak için Present Continuous Tense, yani Şimdiki Zaman kullanılır. I, He, She ve It zamirlerinin yanına ''is'', They, You, We zamirlerinin yanına ise ''are'' getirilir. Kurallara uygun bir şekilde cümle kurabilmek için fiilin sonuna -ing eklenmelidir. Present Continuous Tense (İngilizce Şimdiki Zaman) olumlu, olumsuz ve soru cümleleri konusunu örnek cümlelerle derledik.

5.05.2021Sözlük
Çekmeköyde demir çubuklar otomobile saplandı; 3 kişi ölümden döndü

Çekmeköy'de demir çubuklar otomobile saplandı; 3 kişi ölümden döndü

Çekmeköy'de kamyonetin üzerinde bulunan demir çubuklar, önünde giden otomobile girdi. Otomobilde bulunan 3 kişi kazayı yara almadan atlattı.

4.05.2021Haber
İstanbul Çekmeköyde korkunç kaza Demir çubuklar otomobile saplandı, 3 kişi ölümden döndü

İstanbul Çekmeköy'de korkunç kaza! Demir çubuklar otomobile saplandı, 3 kişi ölümden döndü

İstanbul Çekmeköy'de kamyonetin üzerinde bulunan demir çubuklar, önünde giden otomobile girdi. Demir çubuklar arka camdan otomobilin içine girerken, sürücü Furkan K. ile 2 arkadaşı büyük tehlike atlattı.

4.05.2021Gündem
İngilizce kelimeler - İngilizcede günlük hayatta en çok kullanılan temel kelimeler ve anlamları

İngilizce kelimeler - İngilizce'de günlük hayatta en çok kullanılan temel kelimeler ve anlamları

Günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimeler yaşa ve bulunulan yere göre değişir. Örneğin bir çocuk ile yetişkinin kullandığı sözcükler birbirinden farklıdır. Aynı şekilde evde, okulda ve iş yerinde de farklı kelimelerle konuşuruz. Günlük hayatta en çok kullanılan kelimeler ve anlamları nelerdir? Sizin için örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
İngilizce edatlar - İngilizce conjunctions anlamları, kullanımları ve örnek cümleleri konu anlatımı

İngilizce edatlar - İngilizce conjunctions anlamları, kullanımları ve örnek cümleleri konu anlatımı

Edatların görevi bir cümlenin ögeleri arasında bağlantı kurmaktır. Bağlaçlar iki özne ya da nesne arasında anlam ilişki kurarken edatlar farklı türdeki kelimeleri de birbirine bağlar. Örneğin Ahmet ile Selim cümlesindeki ''ile'' edat değil bağlaçtır. ''Ahmet araba ile Selim'in yanına gidecek'' cümlesinde ise edat olarak kullanılmıştır. İngilizce Conjunctions anlamları nelerdir? Örnek cümleler ile birlikte açıkladık.

4.05.2021Sözlük
Tork Nedir Ve Ne İşe Yarar Araba Motorundaki Torkun Anlamı

Tork Nedir Ve Ne İşe Yarar? Araba Motorundaki Torkun Anlamı

Tork, motorun dönme kuvvetini aracın tekerleklerini itme kuvvetine dönüştürülmesini sağlar. Kısaca tork, anlam olarak döndürme kuvveti anlamına gelir. Tork, aracın motorunda bulunan krank milinin, 1 dakika içinde yaptığı dönüş sayısını ifade eder. Dönüşün az ya da çok olması da aracın hızını ve de çekiş gücünü belirler. Tork nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.05.2021Araştırma
Survivorda ödül oyununu hangi takım kazandı Sembolü kim kazandı İşte 3 Mayıs Survivorda yaşananlar

Survivor'da ödül oyununu hangi takım kazandı? Sembolü kim kazandı? İşte 3 Mayıs Survivor'da yaşananlar

Survivor'da bu akşam ödül oyunu heyecanı yaşandı. Her hafta daha da heyecanlı bir hal alan ödül için Ünlüler takımı ve Gönüllüler takımı arasında kıyasıya bir mücadele ortaya konuldu. Öte yandan bir de sembol oyunu heyecanı vardı. Peki, bu akşam Survivor’da ödül oyununu hangi takım kazandı?

3.05.2021Televizyon
Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğanın idolü Jurgen Klopp

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan'ın idolü Jurgen Klopp

Bu sezon Hatayspor ile başarılı bir sezon geçiren teknik direktör Ömer Erdoğan uzun vadeli hedefinin Bundesliga'da çalışmak olduğunu söylerken, kendisine örnek olarak Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp'u aldığını ifade etti.

1.05.2021Futbol
Ünlü şarkıcı araba kullanmayı öğreniyor: Direksiyon dersleri

Ünlü şarkıcı araba kullanmayı öğreniyor: Direksiyon dersleri

Müzik dünyasını kasıp kavuran ünlü şarkıcı sonunda araba kullanmayı öğrenmek için ilk adımı attı. Özel bir eğitmen eşliğinde direksiyon dersine başlayan şarkıcı önceki gün objektiflere takıldı. Rahat giysiler içindeki yıldız, yaşadığı yerin yakınlarında dersini tamamladıktan sonra evine döndü.

1.05.2021Magazin
Direksiyon dersine başladı

Direksiyon dersine başladı

Genç şarkıcı Camila Cabello, sonunda sürücü ehliyeti almaya giden yolda ilerlemeye başladı. 24 yaşındaki Cabello, araba kullanmayı bilmediğini açıklamış ve bu konu bir süre gündemde kalmıştı. Cabello, önceki gün Florida'da da direksiyon dersi alırken görüntülendi. Maskesini eksik etmeyen Camila Cabello, bir eğitmen eşliğinde sakin sokaklarda araba kullandı. Sonra da eğitmenine teşekkür ederek evine girdi.

1.05.2021Magazin
Hayaller, sadece hayal olduğu için bile güzel

Hayaller, sadece hayal olduğu için bile güzel!

Dallas Clayton, olağanüstü zihinsel ve duygusal yolculuklara çıkaran çizimlerle donattığı kitabı ‘Harika Hayaller’ ile çocuklara bu güçlerini, yetişkinlereyse bir zamanlar çocuk olduklarını hatırlatıyor.

30.04.2021Kitap Sanat
İngilizce araba ne demek Araba kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

İngilizce araba ne demek? Araba kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

Türkiye nüfusunun yarıdan fazlası İngilizce öğrenmeye çalışmış veya öğrenmiştir. Çünkü artık günümüzden İngilizce bilmenin önemi göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Türkçe Ural- Altay dil ailesine mensuptur. Yani dil özellikleri Korece, Japonca ve Moğolca gibi dillerle benzerlik göstermektedir. İngilizce ise dil yapısı olarak Türkçeden oldukça farklıdır. Bu da İngilizceyi öğrenmede bize zor gelen kısmı oluşturur. Düzenli tekrar ve disiplin en önemli konulardan biridir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Sözlük
77 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehre ait 77 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

77 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehre ait? 77 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Plaka kodları motorlu araçların bir nevi kimliği görevindedir. Tabi ki de plakalar çok çeşitlidir. Yani farklı şehirlerde alınan araçlar farklı plakalara sahip olurlar. Özellikle Türkiye'de seksen bir şehir olduğundan dolayı oldukça fazla plaka vardır. 77 plakası da bir şehre aittir. Bu yüzde 77 nerenin plaka kodu yani hangi ile ait sorularını sizler için derledik.

30.04.2021Araştırma
61 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehre ait 61 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

61 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehre ait? 61 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Ülkemizdeki 81 ilin ayrı ayrı plaka kodları vardır. Her ilin plaka kodu o ilin trafik müdürlüğüne kayıtlı olan motorlu araçların plakalarının başında bulunur. Genel kültür bilgisi sorusu olarak illerin plaka kodları zaman zaman sorulabilir. 61 plaka kodu hangi şehre ait sorusu ile de karşılaşılabilir. 61 plaka kodunun hangi ile ait olduğu hakkında bilgileri derledik.

29.04.2021Araştırma
Erzurumda trafikteki at araçlara çarptı

Erzurum'da trafikteki at araçlara çarptı!

Erzurum'da sahibinin elinden kaçan at trafiği alt üst etti. Panik halde yolda koşan ve arkasındaki araba ile çarptığı araçlara zarar veren at, Erzurum Macera Ofroad Kulüp Başkanı Lokman Toptaş tarafından otomobille önü kesilerek durduruldu.

29.04.2021Gündem
Trafikte dört nala koşan at, görenleri şaşkına çevirdi

Trafikte dört nala koşan at, görenleri şaşkına çevirdi!

ERZURUM'da sahibinin elinden kaçan at, geçtiği yollarda trafiği alt üst etti. Arkasındaki araba ile çarptığı araçlara zarar veren at, Erzurum Macera Ofroad Kulüp Başkanı Lokman Toptaş tarafından otomobille önü kesilerek durduruldu.

29.04.2021Haber
Bir otomotiv devi daha çip krizi kurbanı Üretime ara vereceğini duyurdu...

Bir otomotiv devi daha çip krizi kurbanı! Üretime ara vereceğini duyurdu...

4 bin 500 kişinin istihdam edildiği Oxford'daki Mini fabrikasında üretime ara verileceği duyuruldu. Dev şirketin bu kararı almasındaki sebep ise son günlerde sık sık gündeme gelen ve çözüm bulunamayan çip krizi...

29.04.2021Ekonomi
Yolcu360, 6 milyon dolar seri A yatırımı aldı

Yolcu360, 6 milyon dolar seri A yatırımı aldı

Araç kiralamayı herkes için ulaşılabilir yapma hedefiyle 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren Yolcu360, 30 milyon dolarlık değerleme sonucunda Eksim Holding’den gelen 6 milyon dolarlık Seri A yatırımıyla hedeflerine hız kazandırdı. Online ortamda gerçekleşen yatırım lansmanında Eksim Holding Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Uğur Mutluhan Oruncak ve Yolcu360 CEO’su Umut Yıldırım büyüme hedeflerini paylaştılar.

28.04.2021Teknoloji
52 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait 52 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

52 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait? 52 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Plaka trafikte birçok şeyin belirlenmesi için çok önemlidir. Aracın hangi il ve ilçeye ait olduğu bile araç plakalarına bakılarak anlaşılmalıdır. Plaka kullanma uygulaması ilk olarak Fransa'da başlamıştır. 1893 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Araba, otobüs, kamyonet, taksi ve motosiklet gibi bütün taşıtların plaka kullanması zorunludur. Bu plakalar hız, hırsızlık veya kayıp gibi birçok durumda araçların bulunmasına plaka yardımcı olmaktadır. İşte, tüm detaylar.

28.04.2021Araştırma
42 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait 42 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

42 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait? 42 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

42 plaka kodu Konya ilimize ait olan bir plakadır. 42 plaka kodunu kullanan Konya şehri oldukça sevilen yerlerden biridir. Ayrıca yapısı itibariyle önemli şehirlerden birisidir. Buna göre Konya şehri hakkında bilgi edinebilir ve plakası hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz. Sizin için 42 plaka numaralı ilimiz hangisi ve neresi olduğunu detaylarıyla derledik

28.04.2021Araştırma
39 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait 39 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

39 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait? 39 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Ülkemizdeki tüm illerin bir trafik kodu vardır. Peki, 39 hangi ilimizin plaka numarasıdır? Genel kültür sorusu olarak karşımıza çıkabilen plaka kodlarının bilinmesi halinde hangi plakalı aracın hangi ile ait olduğu da tahmin edilebilir. 39 plaka kodu da illerimizden birine aittir. İşte, tüm detaylar.

28.04.2021Araştırma
34 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait 34 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

34 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait? 34 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Plaka, bir şehrin kodunu kişiye ait harf sıralamasını ve veriliş sayısını içeren bir tür araba kimliği diyebiliriz. Plakanın ilk iki rakamından bir aracın hangi ile ait olduğunu anlayabiliriz. Toplamda 81 ilimize ait olmak üzere 81 sayısına kadar plaka bulunmaktadır. 34 sayısı da bir ilimize ait olup hangi ilimizin plaka kodu olduğunu derledik.

28.04.2021Araştırma
03 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait 03 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

03 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehire ait? 03 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Türkiye'nin farklı bölgelerinde yer alan şehirler için il plaka kodları bulunmaktadır. Bu kodlar amaca bağlı olarak değişik alanlarda ve amaçlarda değerlendirilir. İnternet üzerinden araştırılan bu kodlar içerisinde 03 gelir. Peki 03 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehre ait? 03 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir? İşte merak edilen bilgiler.

28.04.2021Araştırma
Tokat plaka kodu kaçtır Tokat ve ilçelerinin plaka harfleri

Tokat plaka kodu kaçtır? Tokat ve ilçelerinin plaka harfleri

Ülkemizdeki her ilin bir plaka kodu vardır. İl Trafik Müdürlüklerine yapılan araç kayıtlarında her motorlu araca bir plaka verilir ve bu plakanın başındaki 0'dan 83'e kadar olan rakamlar hangi il trafik müdürlüğüne kayıtlı olduğunu gösterir. Tokat da bir plaka koduna sahiptir. Peki, Tokat plaka kodu kaçtır? Tokat'ın ve ilçelerinin kodlarını sizler için derledik.

28.04.2021Araştırma
Hıdırellez ne zaman İşte 2021 Hıdırellez tarihi

Hıdırellez ne zaman? İşte 2021 Hıdırellez tarihi

Hıdırellez 2021 yılında da heyecanla bekleniliyor. Geleneksel bayram olarak kutlanan Hıdırellez’de ev, araba, çocuk isteyenler dilekte bulunurken şifa ve bereket umut edenler ise farklı ritüelleri yerine getiriyor. Peki, Hıdırellez ne zaman? İşte 2021 Hıdırellez tarihi

27.04.2021Gündem
Tesla kazalarının sorumlusu otopilot mu dikkatsiz sürücüler mi

Tesla kazalarının sorumlusu otopilot mu dikkatsiz sürücüler mi?

Son dönemlerde yaşanan ve bazıları ölümle sonuçlanan Tesla kazaları, sürücüsüz araç teknolojisi konusundaki kaygıları arttırdı, güvenlik tartışmalarını yeniden gündeme getirdi. Biz de konunun uzmanlarıyla bu meseleyi enine boyuna tartıştık

27.04.2021Gündem
Lütfiye Gündüze ne oldu Müge Anlıdaki Lütfiye Gündüz olayının detayları

Lütfiye Gündüz'e ne oldu? Müge Anlı'daki Lütfiye Gündüz olayının detayları

8 yıldır esrarengiz bir şekilde kaybolan Lütfiye Gündüz olayı Müge Anlı'da işlenmeye devam ediyor. Lütfiye Gündüz'ün kaybında boşandığı eşi ve sevgilisi şüpheli olarak görülüyor. Eşinden anlaşmalı boşandığını söyleyen Duran Bey eşinin saat 19.30'da evinin geldiğini kapının önüne bir araba geldiğini arabaya binip gittiğini bir daha dönmediğini ekledi. Telefondaki isimsiz ihbar sahibi Duran'ın yalan söylediğini onların hiç birini tanımadığını Lütfiye'nin yanında Semra ve Selma isimli arkadaşlarının olduğunu o kadınların sürekli kötü yol sevk ettiğini hastanenin temizlik şirketinde birkaç ay Lütfiye ile çalıştıklarını anlattı. İşte Müge Anlı'daki Lütfiye Gündüz olayının detayları

27.04.2021Televizyon
ABD’de yaşayan Türk genci annesini ve kız kardeşini öldürdü

ABD’de yaşayan Türk genci annesini ve kız kardeşini öldürdü

ABD’nin Dallas kentinde yaşayan Burak Hezar (29), akademisyen annesi Ayşe Işıl Borat ve kız kardeşi Burcu Hezar’ı (17) bıçaklayarak öldürdü.

27.04.2021Dünya
Malatya plaka kodu kaçtır Malatya ve ilçelerinin plaka harfleri

Malatya plaka kodu kaçtır? Malatya ve ilçelerinin plaka harfleri

Her ilin kendisini niteleyen bir plaka kodu bulunur. Bu plaka kodları ile o şehir kendisine has bir koda erişmiş oldu. Bu sayede her şehrin devlet dairelerinde olsun, resmi işlemler de olsun daha resmi bir dil ve sayılar ile ifade edilmesi sağlanmış oldu. Malatya plaka kodu kaçtır? Malatya ve ilçelerinin plaka harfleri nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

27.04.2021Araştırma
Kocaeli plaka kodu kaçtır Kocaeli ve ilçelerinin plaka harfleri

Kocaeli plaka kodu kaçtır? Kocaeli ve ilçelerinin plaka harfleri

Plaka kullanımı dünyada ilk defa Fransa'da kullanılmaya başlanmıştır. Sonra bu uygulama tüm dünyaya yayılmıştır. Her ülkenin kendine özel plaka sıralaması ve şekli vardır. Bu yüzden bir aracın plakasından hangi ülkeye ait olduğunu anlayabiliriz. Plakalar araba, otobüs, taksi, kamyonet ve motor gibi taşıtlar için kullanılmakta. Bu plakalar araçların trafiğe çıkabilir duruma getirir. Herhangi bir sorunda araçları bu kendilerine özel plaka kodlarından tespit edilmektedir. İşte, tüm detaylar.

27.04.2021Araştırma
Kilis plaka kodu kaçtır Kilis ve ilçelerinin plaka harfleri

Kilis plaka kodu kaçtır? Kilis ve ilçelerinin plaka harfleri

Genel kültür yarışmalarında zaman zaman illerin plaka kodları konusunda sorular sorulur. Konuyla ilgilenenler için il plaka kodları ilginç ve eğlenceli bir alandır. Tüm illerin plaka kodlarını ezbere bilenler dahi vardır. Böyle plakaları ezbere bilemeyenlerin araştırmalarına katkı sunmak adına Kilis İlimizin plaka kodu hakkında bilgileri derledik.

27.04.2021Araştırma
Kars plaka kodu kaçtır Kars ve ilçelerinin plaka harfleri

Kars plaka kodu kaçtır? Kars ve ilçelerinin plaka harfleri

Ülkemizdeki trafik plaka sistemi araçların il trafik müdürlüklerine kaydedilmesi şeklinde işler. Her ilin bir trafik kodu vardır ve o ilde trafiğe kayıtlı araçların hepsinin plakasının başında bu numara bulunur. İstisnasız olarak her il trafikte iki rakamlı bir numara ile simgelenir. Kars ilimizin plaka numarasının kaç olduğunu derledik.

27.04.2021Araştırma
Diyarbakır plaka kodu kaçtır Diyarbakır ve ilçelerinin plaka harfleri

Diyarbakır plaka kodu kaçtır? Diyarbakır ve ilçelerinin plaka harfleri

Ülkemizde bulunan illerden birisi de Diyarbakır'dır. Diyarbakır tarihi yapısı ve coğrafi konumu itibari ile turistlerin sıklıkla uğradığı yerlerden birisidir. Bu nedenle Diyarbakır plaka kodu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki Diyarbakır plaka kodu kaçtır? Diyarbakır ve ilçelerinin plaka harfleri nelerdir? Sizlere Diyarbakır ili plaka kod ve ilçelerinin plaka harflerini detaylıca derledik.

27.04.2021Araştırma
Burdur plaka kodu kaçtır Burdur ve ilçelerinin plaka harfleri

Burdur plaka kodu kaçtır? Burdur ve ilçelerinin plaka harfleri

Ülkemizdeki plaka sistemine göre illere verilen plaka kodları ile kayıt sağlanır. Her ilin bir plaka kodu vardır ve o il genelinde trafik siciline kaydedilen motorlu araçların hepsinin plakası bu kod ile başlar. Bu konuya meraklı olanlar gördükleri her aracın plakasına bakarak hangi ile kayıtlı olduğunu anlayabilir. Burdur İlimizin trafik kodu hakkında bilgileri derledik.

26.04.2021Araştırma
Bitlis plaka kodu kaçtır Bitlis ve ilçelerinin plaka harfleri

Bitlis plaka kodu kaçtır? Bitlis ve ilçelerinin plaka harfleri

Türkiye’de araç plakaları, 01 - 81 arası tüm illerimize alfabetik kod ile sıralı bir şekilde verilmiştir. Yolculuk sırasında araç plakaların dikkat ederek aracın nereye ait olduğu anlaşılabilmektedir. Plaka taşıyan araç devlet için o aracın kimliğidir. Bu plaka kodu aracın sorumluluğu ve sahibinin kim olduğunu göstermektedir. Plaka kodu olan aracın trafiğe çıkma izni vardır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.04.2021Araştırma
Bilecik plaka kodu kaçtır Bilecik ve ilçelerinin plaka harfleri

Bilecik plaka kodu kaçtır? Bilecik ve ilçelerinin plaka harfleri

Plaka kullanımı dünyada ilk defa Fransa'da kullanılmaya başlanmıştır. Sonra bu uygulama tüm dünyaya yayılmıştır. Her ülkenin kendine özel plaka sıralaması ve şekli vardır. Bu yüzden bir aracın plakasından hangi ülkeye ait olduğunu anlayabiliriz. Plakalar araba, otobüs, taksi, kamyonet ve motor gibi taşıtlar için kullanılmakta. Bu plakalar araçların trafiğe çıkabilir duruma getirir. Herhangi bir sorunda araçları bu kendilerine özel plaka kodlarından tespit edilmektedir. Bu yüzden araçların plaka kodları çok önemlidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.04.2021Araştırma
Artvin plaka kodu kaçtır Artvin ve ilçelerinin plaka harfleri

Artvin plaka kodu kaçtır? Artvin ve ilçelerinin plaka harfleri

Trafikte karışıklık yaşanmaması için her ile bir plaka kodu verilmiştir. Araçların kayıtlı oldukları ve hangi il sınırları içinden geldiği bu plaka kodlarına göre anlaşılır. Plaka kodları alfabetik sıraya göre verilmiştir. Artvin plaka kodu kaçtır? Artvin ve ilçelerinin plaka harfleri nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

26.04.2021Araştırma
Aksaray plaka kodu kaçtır Aksaray ve ilçelerinin plaka harfleri

Aksaray plaka kodu kaçtır? Aksaray ve ilçelerinin plaka harfleri

Türkiye'deki şehirlerin tamamı kendilerine özel plaka kodlarına sahiptir. Bu plaka kodları, araçların arka yahut ön taraflarında ve metal levhalar üzerinde yer alır. Bu plakalar esasında her aracın kimliği olma özelliği taşır. Sizin için en fazla merak edilen Aksaray plaka kodu kaçtır? Aksaray ve ilçelerinin plaka harfleri konu başlıklarını detaylı olarak derledik.

26.04.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Şarkılarla, danslarla lezzetin doruğuna ulaşıyorlar

Kakao ve kahve belgeselleri için yollardayım. Venezuela’da Chuao isimli kasabada yetişen dünyanın en iyi çekirdeklerinin arkasındaki hikâye ve ritüeller eğlence üzerine kurulu. O kadar iyi ürünleri var ki satmak için çaba göstermiyorlar, bu nedenle hayat çok renkli...

7.05.2021

Sen de yap

MHP’nin anayasa çalışmasını, Devlet Bahçeli heyecanla ilan etti ama muhalefet buz gibi karşıladı, buz...

6.05.2021

Açın kapıları, kadınlar film izleyecek

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sinemaya ilgisi az çok bilinen bir konudur... Zaten hikâyesi de epik bir sinema filminin konusundan farksız ve bir o kadar da inanılmazdır. Kahraman bir asker, zaferden zafere koşan bir komutan, emperyalizme kafa tutan, ulusunu bağımsızlığa kavuşturarak mazlum milletlere ilham veren ve dünya barışı için mücadele eden bir lider...”

4.05.2021

Zor başlayacak ama mutlu bitecek

Salı günü Merkür’ün İkizler burcuna geçmesiyle havamız hızla değişecek. İş hayatımızda güç elde edeceğiz. Hafta sonundan itibarense aşkta ve ilişkilerde eğlenceli günler başlayacak. Hazır olun...

2.05.2021

Güneş-Uranüs kavuşumu: Yaşam mucizesindeki masumiyeti bulun

Günaydın Yıldız savaşçıları; bugün Ay, Yay burcunda ilerliyor ve saat 19.16’da Oğlak burcuna geçiyor. Duygu durumunuz açısından alınganlığa fazlasıyla müsaitsiniz.

30.04.2021