EKSTRA
MENÜ

Otomotiv Sektörü

Otomotiv Sektörü haberleri sayfasında güncel ve son dakika Otomotiv Sektörü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.084 Otomotiv Sektörü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Otomotiv Sektörü Haberleri

Sıfır otomobilde sorunlar devam ediyor 3 ay bekleyenler var

Sıfır otomobilde sorunlar devam ediyor! 3 ay bekleyenler var

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin "Stoktaki araç, eğer müşterinin ihtiyacını görüyorsa onu almaya çalışıyor. Karşılanmayı bekleyen taleplerin süresi modele göre değişiyor. 2 ay, 3 ay ve bazen 1 ay ertelenebiliyor bu talepler. Özellikle C segment araçlarda bulunurluk sıkıntısı daha fazla" dedi.

24.10.2021Ekonomi
Tamircinin yükselişi Değişim değil tamir istiyorlar

Tamircinin yükselişi! Değişim değil tamir istiyorlar

Bu hafta, İşin Peşinde köşesi için bir oto tamirhanesin-deyiz. Burada en ince işi boyacılar; en zor işi ise motor ustaları yapıyor. Gelen araçların büyük bölümü ağır hasarlı. Ustalar ince işçiliklerini konuşturarak en ağır hasarları bile tamir edebiliyor. Yükselen parça fiyatları ise araç sahiplerinin davranışlarını değiştirmiş görünüyor. Artık sıfır parça taktırmaya kimse yanaşmıyor. İlk tercih o parçaların tamir edilmesi. Bazı müşteriler ise fiyatı yüksek bulunca, bakım ve onarım yaptırmadan araçlarını kullanmaya devam ediyor.

18.10.2021Ekonomi
İngiltere’de başlayan kriz Almanya’ya da sıçradı: Kamyon var şoför yok

İngiltere’de başlayan kriz Almanya’ya da sıçradı: Kamyon var şoför yok

KÜRESEL otomotiv sanayisi pandeminin başlangıcından beri tedarik sıkıntılarıyla boğuşuyor. Bu sıkıntılar, ihracatının büyük bölümünü AB ülkelerine yapan yerli üreticiyi de zora sokuyor. Mikroçip darboğazı, hammadde artışları ve konteyner sorununun ardından otomotiv sanayisinin yeni gündemi nakliyeyi sağlayacak kamyonlara şoför bulunamaması... İlk önce İngiltere’de ortaya çıkan şoför sıkıntısı Almanya gibi ülkelerde de baş göstermeye başladı.

11.10.2021Ekonomi
Almanya’da sanayi üretimi beklentinin üzerinde geriledi

Almanya’da sanayi üretimi beklentinin üzerinde geriledi

Almanya’da sanayi üretimi ağustosta özellikle otomotiv sektörünü ciddi şekilde etkileyen tedarik zinciri kesintileri nedeniyle beklentilerin çok üzerinde geriledi.

7.10.2021Avrupa
Kriz derinleşiyor Araç teslimatlarında sert düşüş

Kriz derinleşiyor! Araç teslimatlarında sert düşüş

Alman otomotiv üreticisi Mercedes-Benz'in otomobil ve hafif ticari araç teslimatları yılın üçüncü çeyreğinde yarı iletken kıtlığı nedeniyle yüzde 30,2 geriledi. Şirketin en büyük pazarı olan Çin’deki araç teslimatları da yüzde 32,6 düşerek 150 bin 624’'e geriledi.

6.10.2021Ekonomi
Otomotiv endüstrisinden 2,5 milyar dolarlık ihracat

Otomotiv endüstrisinden 2,5 milyar dolarlık ihracat

Türkiye'nin otomotiv endüstrisinin geçen ay ihracatının 2,5 milyar dolar olarak gerçekleştiği bildirildi. Eylül ayında Birleşik Krallık, otomotivde ülke bazında en büyük ihracat pazarı olan Almanya’yı geride bırakarak en fazla ihracat yapılan ülke konumuna yükseldi.

3.10.2021Ekonomi
Stellantis ve Port Yarımca’dan işbirliği

Stellantis ve Port Yarımca’dan işbirliği

OYAK Grubu şirketlerinden OYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri A.Ş.’nin Japon NYK Grubu ortaklığıyla hayata geçirdiği Port Yarımca, otomotiv sektörü için kritik öneme sahip bir işbirliğine imza attı.

25.09.2021Ekonomi
Çip krizi otomotiv sektörüne ağır yara açacak

Çip krizi otomotiv sektörüne ağır yara açacak

Çip krizi nedeniyle üretim bantlarını durduran otomotiv şirketlerinin 210 milyar dolara yakın kayıplarının olacağı iddia edildi.

23.09.2021Ekonomi
Merkel sonrası odak ekonomi

Merkel sonrası odak ekonomi

Almanya'da gelecek hafta yapılacak seçimler sadece aday olmayan Angela Merkel döneminin sonunu değil, aynı zamanda Alman ekonomisinde yapısal bir değişikliği de beraberinde getirecek.

17.09.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Muştan fahiş fiyat ile mücadele açıklaması

Son dakika... Bakan Muş'tan fahiş fiyat ile mücadele açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş gazetecilere yaptığı açıklamada fahiş fiyatlar ile mücadele ile ilgili ipuçları verdi. Bakan Muş hal işleyişi ile ilgili şikayetler olduğunu belirtirken "Değer zincirini kayıt altına almak istiyoruz" ifadelerini kullandı. Muş, "Denetimleri artırdık, amaç kurallı ticaret. Yaptırımları çok ağır olacak." açıklamasında bulundu.

17.09.2021Ekonomi
ABde otomobil satışları ağustosta düştü

AB'de otomobil satışları ağustosta düştü

AB'de yeni otomobil satışları, ağustosta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,1 azalarak 622 bin 993 seviyesine indi.

16.09.2021Ekonomi
Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 8 ayda yüzde 24,3 büyüdü

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 8 ayda yüzde 24,3 büyüdü

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, Ocak-Ağustos 2021'de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 24,3 büyüyerek 501 bin 4 adet oldu.

2.09.2021Ekonomi
Kriz onu da vurdu Otomotiv devi üretimi durduruyor

Kriz onu da vurdu! Otomotiv devi üretimi durduruyor

Çip krizi günden güne artış gösteriyor. Şirketler üretimlerini durdurma kararlarını arka arkaya alırken son olarak Tesla da açıklama yaptı. Tesla Şangay'daki fabrikasında operasyonlarını küresel çip krizi nedeniyle geçici olarak durdurdu.

2.09.2021Ekonomi
Baran Çelik: Dönüşümün parçası olmalıyız

Baran Çelik: Dönüşümün parçası olmalıyız

Katma değerli ürün ve teknolojilerin geliştirilerek ihracatın artmasına katkı sunmayı amaçladıklarını söyleyen Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “Otomotiv sanayinin daha yeşil, döngüsel ve dijital olması bir gereklilik halini aldı. Türkiye otomotiv sektörü olarak pasta yaşanan dönüşüme yanıt vermemiz ve dönüşümün bir parçası olmamız gerekiyor” dedi.

27.08.2021Ekonomi
Veri bilimi otomotiv sektörüne yön veriyor

Veri bilimi otomotiv sektörüne yön veriyor

Otomotiv sektörü veri analizi ve büyük veriyle birlikte önemli bir dönüşüm yaşıyor. Teknoloji Yazarı Burak Kesayak, bu podcast'te günümüzün en değerli kaynağı olan verinin otomotiv sektörüne katkılarından bahsetti, perakende süreçlerinden başlayarak, otonom araç geliştirme çalışmalarına kadar veri üretimi ve veri analizin otomotivde hangi aşamada olduğuna değindi.

23.08.2021Teknoloji
Otoda çip krizi sürüyor

Otoda çip krizi sürüyor

ÖTV matrah düzenlemesi ile otomobil fiyatlarında düşüş yaşandı. Düşen fiyatlar talep artışını beraberinde getirdi. Ancak dünya çapında süren çip krizi nedeniyle artan talep karşılanamıyor. Üretimin durmasına sebep olan çip krizinden son etkilenen ise Toyota Türkiye oldu. Adapazarı’ndaki fabrikada üretime 2 hafta ara veriliyor.

19.08.2021Ekonomi
Son dakika... ÖTV ile fiyatlar düştü İkinci elde fırsatçılar fiyat artırdı... İşte satış rakamları

Son dakika... ÖTV ile fiyatlar düştü! İkinci elde fırsatçılar fiyat artırdı... İşte satış rakamları

Sıfır otomobillerde ÖTV rakamlarının güncellenmesiyle birlikte tüm markalar bazı otomobillerde fiyatlarını düşürdü. Ancak ikinci ele bu durum hemen yansımadı. Aksine bazı kişiler fiyatları sıfırlardan 40-50 bin lira daha yüksek yazmaya başladı. EBS Danışmanlık Genel Müdürü Erol Şahin piyasada sıfır araç olmadığını, bu nedenle ikinci elde fiyatların yüksek seyrettiğini söyledi. Galerici Cumhur Halıcı ise şahısların otomobil alarak fiyatları artırıp fırsatçılık yaptığını belirtti.

16.08.2021Ekonomi
Üretim temmuzda gaz kesti

Üretim temmuzda gaz kesti

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) ocak-temmuz verilerini açıkladı. Yılın ilk yedi ayında otomotiv üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artarak 705 bin 79 adet, otomobil üretimi yüzde 2 artarak 449 bin 550 adet olarak gerçekleşti. Temmuz ayı ise hem iç pazarda hem de ihracattaki yavaşlama paralel bir şekilde üretimin de gaz kesmesine sebep oldu.

16.08.2021Ekonomi
Otomotivde iklim önceliği

Otomotivde iklim önceliği

Ülkeler iklim hedeflerine keskin çizgiler koyarak değişime imza atmaya devam ediyor. Otomotiv üreticileri de bu doğrultuda iklim hedeflerini ve elektrikli yatırımlarını genişletmeye devam ediyor. Hatta bu hedefleri yakın bir tarih için revize ediyor. Biz de ülkelerin ve üreticilerin otomotiv konusundaki iklim hedeflerini derledik.

12.08.2021Ekonomi
Bursadan Türkiyenin ihracatına 8,4 milyar dolarlık katkı

Bursa'dan Türkiye'nin ihracatına 8,4 milyar dolarlık katkı

Türkiye'nin özellikle otomotiv ve tekstil alanında sanayi üssü konumundaki Bursa'dan ocak-temmuz döneminde Türkiye'nin ihracatına 8 milyar 399 milyon 949 bin dolarlık katkı sağlandı.

8.08.2021Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Bursaya teknoloji üssü kazandırıyoruz

Hisarcıklıoğlu: Bursa'ya teknoloji üssü kazandırıyoruz

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO); TOBB ve Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'ı Bursa iş dünyası ile buluşturdu. TOGG'da Bursa sanayisine büyük işler düştüğünü belirten Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bursaya bir fabrikadan fazlasını inşa ediyoruz. Sadece bir üretim üssü değil, teknoloji üssü inşa ediyoruz." dedi. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş da Bursa'dan 30'un üzerinde iş ortaklarının olduğunu söyledi.

6.08.2021Ekonomi
İhracata Bursadan 7,5 milyar dolarlık katkı

İhracata Bursa'dan 7,5 milyar dolarlık katkı

Türkiye'nin özellikle otomotiv ve tekstil alanındaki "sanayi üssü" Bursa'dan ocak-haziran döneminde ülke ihracatına 7 milyar 473 milyon 73 bin dolarlık katkı sağlandı.

27.07.2021Ekonomi
Honda Japonyadaki tesislerinde üretime ara verecek

Honda Japonya'daki tesislerinde üretime ara verecek

Otomobil üreticisi Honda, motor ve fren sistemlerinde kullanılan çiplerin tedarikinde yaşanan problem sebebiyle Japonya'daki tesislerinde üretime geçici olarak ara vereceğini açıkladı.

21.07.2021Ekonomi
Elektrikli dönüşüm başladı

Elektrikli dönüşüm başladı

Otomotiv Sanayii Derneği’nin ilk 6 aylık üretim verilerinin açıklandığı bir toplantı gerçekleştirdi. Ocak-haziran dönemi verilerine göre, otomotiv üretiminin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23 arttığını belirten OSD Başkanı Haydar Yenigün yaptığı konuşmada Türkiye otomotiv sanayisinin yakın gelecekte Avrupa’daki elektrikli dönüşümü yakalamak için önemli çalışmalar yaptığını vurguladı.

12.07.2021Ekonomi
Türkiye 19 ülkeye ihracatta rekor seviyelere ulaştı

Türkiye 19 ülkeye ihracatta rekor seviyelere ulaştı

Türkiye, haziran ayında gerçekleştirdiği dış satımda 19 ülkede aylık ihracat rekoruna imza attı. Türkiye'nin haziran ayı ihracatı, 2020'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 46,9 artarak 19 milyar 773 milyon dolar olarak gerçekleşti.

10.07.2021Ekonomi
Lima Lojistik Kurucu Ortağı Çelik: Pandemiden ürün çeşitliliği sağlayarak çıktık

Lima Lojistik Kurucu Ortağı Çelik: Pandemiden ürün çeşitliliği sağlayarak çıktık

2021 yılı mottolarını ‘umut’ olarak belirlediklerini ifade eden Lima Lojistik Kurucu Ortağı Vedat Çelik ”2021 yılı ve sonrası için büyük umutlarımız var. Pandemiye rağmen 2020 yılını yüzde 30’luk bir büyüme ile kapattık ve 2021 yılında bunun çok daha üstünde bir büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

7.07.2021Ekonomi

Otomotivde büyüme sürdü

Nisan, mayıs aylarını yavaşlama ile geçiren, haziranın ilk iki haftasında da yavaşlamayı sürdüren otomobil ve hafif ticari araç pazarı son haftalarda toparlanarak, Haziran 2021’de yüzde 12.5, otomobil pazarı yüzde 9.3 ve hafif ticari araç pazarı yüzde 25.6 oranında arttı.

4.07.2021Ekonomi
İhracatta haziran rekoru: İhracat haziranda yüzde 47 arttı12 aylık ihracat 200 milyar dolara dayandı

İhracatta haziran rekoru: İhracat haziranda yüzde 47 arttı12 aylık ihracat 200 milyar dolara dayandı

Haziran ayında ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47’lik artışla 19.8 milyar lira oldu. Son 6 aylık ihracat rakamı da geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 40 artışla 105 milyar dolar oldu. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “2022 hedefi olan 198 milyarı da aşıp ihracatımızı 200 milyar doların çok daha ötesine taşıyacağımıza inanıyoruz” dedi.

3.07.2021Ekonomi
ÖTV’de düzenleme beklentisi: Otomotiv sektörü, ÖTV matrahı dilimlerinde değişiklik talep ediyor

ÖTV’de düzenleme beklentisi: Otomotiv sektörü, ÖTV matrahı dilimlerinde değişiklik talep ediyor

Otomobil fiyatlarının giderek yükselmesi gözleri ÖTV matrahı düzenlemesine çevirdi. Sektör temsilcileri ve özellikle yerli üreticiler konu ile ilgili bakanlığın kapısını çaldı. Markanın üçüncü yerli modeli Bayon’un lansmanında değerlendirmeler yapan Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “Kısa bir süre içerisinde matrah dilimlerinde yeni bir düzenleme olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

1.07.2021Ekonomi
Elektrikli gelecek için adım attı

Elektrikli gelecek için adım attı

TÜRKİYE’nin Otomobili, TOGG’un elektrikli olarak dünyaya gelmesi, Ford’un Kocaeli’de çok önemli bir elektrikli ticari araç yatırımını hayata geçirmesi Türkiye otomotiv sanayisinin bu konudaki gelişimi ve değişimini gözler önüne sererken geçtiğimiz gün yeni bir elektrikli araç üretimi sinyali geldi.

1.07.2021Ekonomi
Temmuz can suyu olacak

Temmuz can suyu olacak

Yıla hızlı başlayan Türkiye otomotiv pazarında mayıs ve haziran ayları duraklama dönemi oldu. Temmuzda ise hem sıfır hem de ikinci elde hareket bekleniyor. Ancak fiyatlar da yükselmeye devam ediyor. 150 bin TL’nin altında yalnızca 3 model kaldı. 150-200 bin TL aralığında ise 66 seçenek bulunuyor. Yılın 7. ayının satışları olduğu kadar, günlük kiralama sektörünü de hareketlendirmesi bekleniyor.

28.06.2021Ekonomi
Tek bir şirket milyarlarca insan için üretim yapıyor Onlar sıkıntıda, dünya sıkıntıda...

Tek bir şirket milyarlarca insan için üretim yapıyor! Onlar sıkıntıda, dünya sıkıntıda...

Ne adını biliyoruz ne ürünlerini görüyoruz ama hepimizin hayatının bir parçası. Üstelik dünyanın en değerli 11'inci şirketi. Fakat böyle hızla büyüyüp güçlenmesi dünyanın geri kalanını zora sokuyor.

23.06.2021Ekonomi
Çip krizi durulmuyor

Çip krizi durulmuyor!

Otomotiv sektörü, dünya genelinde aşılamanın artışı ile birlikte koronavirüs etkilerinden sıyrılırken, çip krizi büyümeye devam ediyor. Özellikle Alman üreticiler Daimler ve VW geçtiğimiz hafta üretimde ciddi yavaşlatma ve durdurma yapmak zorunda kaldı. Çip üretimini arttırmak için harekete geçen Intel’in Almanya CEO’su Christin Eisenschmid’e göre, Avrupa’nın, sübvansiyonlar olmadan yarı iletken üretiminde Asya ile ciddi şekilde rekabet etmesi mümkün değil. Kriz ise sürecek gibi görünüyor.

21.06.2021Ekonomi
Dinamo Nedir, Nasıl Çalışır Dinamo İle Yapılan Basit İcatlar..

Dinamo Nedir, Nasıl Çalışır? Dinamo İle Yapılan Basit İcatlar..

Dinamo, insanlar tarafından günlük hayatta ve bunun yanında farklı endüstriyel alanlarda da kullanılabilmektedir. Dinamo ile hareket enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi sağlanmaktadır. Dinamo nedir, nasıl çalışır? Dinamo ile yapılan basit icatlar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
Manifold Nedir Ve Ne İşe Yarar Manifold Nasıl Sökülür Ve Temizlenir Manifold Tamiri Hakkında Bilgi

Manifold Nedir Ve Ne İşe Yarar? Manifold Nasıl Sökülür Ve Temizlenir? Manifold Tamiri Hakkında Bilgi

Günümüzde otomotiv sektörü önemli bir gelişme gösteriyor. Otomobillerin doğru bir şekilde çalışması ve herhangi bir aksilik yaşanmaması için sistemlere ihtiyaç duyulur. Özellikle bazı marka ve modellerde bulunan otomobillerde manifold bulunur. Manifold nedir ve ne işe yarar? Manifold nasıl sökülür ve temizlenir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

9.06.2021Araştırma
‘Geri dönüşüm evde başlar’

‘Geri dönüşüm evde başlar’

Çöpten geri dönüşüme giden yolda sürdürülebilir tedarikçilerin oluşturulması gerektiğini söyleyen Burpol Polimer Genel Müdürü İlkay Yıldırım, “Geri dönüşüm süreci evde başlıyor. Tüm dünyada geri dönüşüm bilinci artarken bizim de bunu fırsata dönüştürmemiz şart” diye konuştu.

5.06.2021Ekonomi
İhracat tam gaz

İhracat tam gaz

Türkiye, ilk 4 ayda olduğu gibi mayıs ayında da ihracatını arttırdı. Mayıs ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65.5 artarak 16.5 milyar dolara ulaştı. İlk 5 ayda ise ihracat 85 milyar doları aştı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Tüm yılların en yüksek ikinci mayıs ayı ihracat değerine ulaştık. Yıllıklandırılmış ihracat değerimiz ise 193.3 milyar dolar ile bugüne kadar gerçekleşen en yüksek 12 aylık ihracattır” dedi.

3.06.2021Ekonomi
İndüksiyon Nedir İndüksiyon Ocak, Tava Ve Tencerelerin Özellikleri Nedir

İndüksiyon Nedir? İndüksiyon Ocak, Tava Ve Tencerelerin Özellikleri Nedir?

İndüksiyon, bir temassız işlem olup bir tür ısıtma işlemidir. Elektriksel iletkenliğe sahip olan metaller aracılığıyla ısıtılırlar. Sizin için İndüksiyon nedir? İndüksiyon ocak, tava ve tencerelerin özellikleri nedir konu başlıklarını tüm detayları ve merak edilen yönleriyle birlikte derledik.

26.05.2021Araştırma
Alman sanayi firmalarının ihracat beklentisi mayısta azaldı

Alman sanayi firmalarının ihracat beklentisi mayısta azaldı

Almanya'da Ifo İhracat Beklenti Endeksi, bu ay Ocak 2011'den beri en yüksek seviyelerinden hafif geriledi.

26.05.2021Ekonomi
Kompozit nedir ve ne işe yarar Kompozit nerelerde kullanılır ve özellikleri nelerdir

Kompozit nedir ve ne işe yarar? Kompozit nerelerde kullanılır ve özellikleri nelerdir

Kompozit, birçok kişi tarafından bilinmeyen ve merak edilen bir terimdir. Kompozit terimi ismen bilinmese de aslında herkesin aşina olduğu bir yapıdır. Kompozit nedir ve ne işe yarar? Kompozit nerelerde kullanılır ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.05.2021Araştırma
‘Pandemide büyüyen sektörlerden olduk’

‘Pandemide büyüyen sektörlerden olduk’

Tüm dünyada tekneye olan talebin son 20 yılın en üst seviyesine geldiğine dikkat çeken Trio Deniz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bekiroğlu, “Pandemide büyüyen sektörlerden biri olduk. Tıpkı otomotiv sektörü gibi yoğun taleplerle büyüdük. Sosyal mesafe, izolasyon ihtiyacı ve uzaktan çalışma pratiğinin yaygınlaşmasıyla birlikte, salgın insanları denize ve tekneye yöneltti” dedi.

12.05.2021Ekonomi
On binlerce kişiyi işsiz bırakacak

On binlerce kişiyi işsiz bırakacak

Almanya’da, elektrikli otomobil üretimine yönelik otomotiv sanayisindeki yapısal değişimin yaklaşık 100 bin kişinin işsiz kalmasına neden olması bekleniyor.

6.05.2021Avrupa
Avrupa otomobil üretiminde Türkiyenin payı arttı

Avrupa otomobil üretiminde Türkiye'nin payı arttı

Avrupa otomobil üretiminde son 5 yılda Almanya'nın payı yüzde 22'ye geriledi, Türkiye'nin payı ise yüzde 8'e yükseldi.

3.05.2021Ekonomi
Otomotivden suni teneffüs

Otomotivden suni teneffüs

Otomotiv sektörü 2019 yılının sonlarından bugüne en zorlu süreçlerden bir tanesinin içerisine girdi.

1.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Çevremiz casus dolu’

Özdemir Bayraktar, Karadeniz (Sürmeneli) kökenli ama İstanbul Sarıyer’de doğmuş. İTÜ Makine Mühendisliği mezunu.

19.10.2021

Çiplere kıran girdi

Dünya çapında mikroçip talebinin artmasıyla, teknoloji dünyasında bir çip krizi ortaya çıktı. Bundan ilk olarak otomotiv sektörü etkilendi. Şimdi sıra mobil cihazlarda...

15.08.2021

Veri bilimi otomotiv sektörüne güç sağlıyor

Otomotiv devleri teknolojik altyapılarını güçlendirmek ve satışlardaki başarısını artırmak için veri biliminden faydalanıyor.

17.07.2021