GeriKadın Sağlığı Etrafa çaktırmadan diyete devam!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Etrafa çaktırmadan diyete devam!

Etrafa çaktırmadan diyete devam!

"Salata yediğiniz için dalga geçen erkek arkadaşınız, böreklerin havada uçuştuğu aile toplantıları... Şimdi bu ve bu gibi engelleri aşabilir ve karizmayı çizmeden diyet yapabilir, sosyal hayatınıza tam gaz devam edebilirsiniz!"

Gizli gizli diyet

Herkes deli gibi yemek yerken sen ayrı görünmekten nefret mi ediyorsun? O zaman ustaca hazırlanmış su stratejileri uygulayabilirsin.

Pazar akşamüstü futbolu ve yanına çok yakışan cips, çerez ve bira, 'Hava çok soğuk oldu hayatım' diyen sevgilinden ötürü bir cafeye girmek veya yemeğe çıkmak. .. Bütün bunlar birkaç kilo vermek isteyen bir kadın için acımasız şeyler aslında. Diyetini sabote edebilecek bazı yiyeceklerden kaçınsan bile zaman zaman kendinin parti düşmanı imajı verdiğini hissedebilirsin. Ancak sana önereceğimiz şu görünmez yöntemlerle ağız sulandıran yağlı yiyecekleri ve arkadaşlarının baskısını atlatabileceksin.


GÖREVİN: Bir haftada alacağın kaloriye eş değerde olan aile yemeklerini atlatabilmek!

RAKİBİN: Israrcı ve büyük porsiyoncu teyzen bol gelen pantolonuna gözünü dikmiştir ve peynirli patatesle, yağlı pirzolayı masada sana doğru pas etmek üzere harekete geçer.

PLANIN: "Sebzeleri ve beyaz eti tabağında üst üste yığ. En tepeye de tatlı patatesi koy. Böylece düşük kalorili bir tabağın olmasına rağmen yüksek karbonhidratla doluymuş gibi bir illüzyon yaratabilirsin" diyor NYU beslenme profesörü ve The Portion Teller Plan kitabının yazarı Doktor Lisa Young. Kırmızı et ve yağlı patatesten yememek yüzlerce kalori almanı engelleyecek.


GÖREVİN: James Bond'dan daha fazla martini içmeden parti kızı imajını korumak!

RAKİBİN: Wine spritzer (sodalı şarap) içenlerin eski kafalı olduğunu söyleyen iş arkadaşları.

PLANIN: Ekstra baharatlı bir Bloody Marry sipariş et böylece kimse sana sıkıcı diyemesin. 110 kalorilik bu eski arkadaş içindeki acı kırmızıbiber sayesinde iştahını frenleyecek. Yalnız dikkat et de sonra kimse seni enginar sapını kemirirken görmesin.


GÖREVİN: Erkek arkadaşın ve arkadaşlarının salatayla beslenmek konusundaki eleştirilerine maruz kalmadan birlikte maç seyredebilmek!

RAKİBİN: Birasının yanında kızarmış bir şeyler yiyemezse, erkekliğinin kaybolacağını düşünen erkek arkadaşın.

PLANIN: Kendi oyun zamanı atıştırmalığını hazırlayıp, daha ufak bir kalçaya sahip olabilirsin. "Düşük yağlı krema, peynir ve et yerine hindi eti gibi sağlıklı malzemelerle hazırlanmış bir sandöviç veya diyet yoğurtla ve bir kaşık diyet mayonezle hazırlayacağın bir sos, yağlı yiyecekler kadar lezzetli olur. Ayrıca hiçbir erkek yediğinin sağlıklı olduğunu anlamayacaktır" diyor 101 Foods That Could Save Your Life kitabının yazarı Doktor David Grotto. Onlara cips servis ederken, kendin için bu hazırladıkların ve light bira ile onlara katılabilirsin.


GÖREVİN: Arkadaşlarını suçlamadan restoranda kendi diyet programını uygulamaya devam etmek!

RAKİBİN: Yağda kızarmış patateslerin ve üzerinden peynirleri düşen yağlı bir-iki dilim pizzanın kimseye zarar vermeyeceğini söyleyen arkadaş.

PLANIN: "İki çeşit iştah açıcı sipariş et. Biri sağlıklı mönüden olsun. Mesela et suyuna çorba olabilir bu." Bu arada arkadaşlarına bir türlü karar veremediğini ve mönüdeki her şeyin güzel göründüğünü söyle" diyor Fiat Belly Diet kitabının yardımcı yazarı Doktor Cynthie Sass. Penn State'de yapılan bir son sınıf araştırmasına göre, yemekte başlangıç olarak bir çorba içmek, yemeğin geri kalanında alacağın kalorilerin yüzde 20'sinden kurtulman anlamına gelebiliyor. Hem iki çeşit yemek sipariş etmişken kimse seni az yiyorsun diye de suçlayamaz.
False