EKSTRA
MENÜ

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 360 Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Haberleri

Frankfurt ilk neslin izinde yürüyecek

Frankfurt ilk neslin izinde yürüyecek

Frankfurt Türk Tiyatro Festivali, birinci neslin Almanya’ya göçünü temsilen bugün bir yürüyüş düzenliyor.

5.09.2021Avrupa
Yurt dışına seyahat edecek vatandaşların dikkatine: Basit tedbirler sınır kapılarındaki yoğunluğu önlüyor

Yurt dışına seyahat edecek vatandaşların dikkatine: Basit tedbirler sınır kapılarındaki yoğunluğu önlüyor

Tatillerini ana vatanları Türkiye’de geçirerek yaşadıkları ülkelere dönüş yoluna geçen Avrupa’da yaşayan vatandaşların alacakları birtakım basit tedbirler sınır kapılarındaki yoğunluğu önlüyor. Gümrük denetim kurallarına uyan ve sınır kapılarındaki yoğunlukları dikkate alarak yolculuğa çıkan vatandaşlar sınır kapılarından daha rahat geçiyor.

29.08.2021Gündem
YTB, yurt dışında hukuk okuyan Türk öğrencilere burs verecek

YTB, yurt dışında hukuk okuyan Türk öğrencilere burs verecek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB), yurt dışındaki hukuk fakültelerinde eğitim gören Türk öğrencilere yönelik hayata geçirdiği ‘Hukuk Alanında Uzmanlık Bursu’ başvuruları başladı.

25.08.2021Avrupa
Türkiye’deki Afgan kadınlar anlatıyor: Annemin hayatı bombalar altında geçmiş, 20 yıl öncesine dönmek istemiyoruz

Türkiye’deki Afgan kadınlar anlatıyor: Annemin hayatı bombalar altında geçmiş, 20 yıl öncesine dönmek istemiyoruz!

Konuşurken tedirgin veya çekingen değiller ama çok üzgünler... Bildiklerini anlatmak, ülkelerinde kadınların neler yaşadığını, bundan sonra neler yaşayabileceklerini herkes öğrensin istiyorlar. 36 yaşındaki Hanifa, kaçak yolla Türkiye’ye giren Afganlar için “Erkekler ‘Önden gider, onlara para gönderirim’ diye düşünüyor ama aslında kimse kadınlara değer vermiyor” diyor. 18 yaşındaki tıp öğrencisi Samsiyya’ysa “Kadınların geçmişe dönük hatıraları var ve korkuyorlar. Taliban şu an bir şey yapmıyormuş ama birkaç gün sonra yapmayacağının garantisi yok” diye anlatıyor. Türkiye’de yaşayan iki Afgan kadınla Afganistan’da kadın olmayı konuştuk...

22.08.2021Hürriyet Pazar
Balkan Gençlik Zirvesi İstanbul’da buluştu

Balkan Gençlik Zirvesi İstanbul’da buluştu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), tarafından organize edilen Balkan Gençlik Okulu’nun kapanış programı Balkan Gençlik Zirvesi ismiyle İstanbul’da gerçekleştirildi. Zirveye 8 Balkan ülkesinden 700’e yakın öğrenci katıldı.

15.08.2021Gündem
Kulu’da ‘Yurtdışı Vatandaşlar Festivali’

Kulu’da ‘Yurtdışı Vatandaşlar Festivali’

Konya’nın Kulu ilçesinde bu yıl ilk kez organize edilen ‘Kulu Yurtdışı Vatandaşlar Festivali’ gurbetçilerden ilgi gördü.

28.07.2021Avrupa
YÖK Sanal Fuarı başlıyor

YÖK Sanal Fuarı başlıyor

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), COVID-19 salgını sürecinde kısıtlanan öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerini yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtmak amacıyla düzenlenen "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021" yarın başlayacak.

26.07.2021Eğitim
2019 sayılarını aştı

2019 sayılarını aştı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Kurban Bayramı ile Türkiye’ye yurt dışından giriş yapan Avrupalı Türk sayısının 2019 sayılarını aştığını söyledi.

20.07.2021Avrupa
Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivaline başvurular başladı

Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali'ne başvurular başladı

27-29 Ağustos'ta ilki düzenlenecek festivale başvurular 30 Temmuz'a kadar festivalin internet sitesinden yapılabilecek

18.07.2021Keyif
‘Çocuklar için daha çok proje üreteceğiz’

‘Çocuklar için daha çok proje üreteceğiz’

Tiyatro Frankfurt Çocuk Kulübü, ilk faaliyeti yaratıcı drama atölyesi 30 çocuğun katılımıyla 6 haftalık ilk çalışmasını tamamladı.

13.07.2021Avrupa
Türk Polisi Sırbistan’da

Türk Polisi Sırbistan’da

Türk polisi, bu izin döneminde de Sırbistan’da görev yapacak. Güvenlik, kontrol, bilgilendirme ve olaylara müdahalede Sırp meslektaşlarıyla birlikte hareket edecek.

21.06.2021Avrupa
Horizons’da Türk rüzgârı

Horizons’da Türk rüzgârı

İngiltere’nin Manchester şehrinde faaliyet gösteren Kuzeybatı İngiltere Türk Toplum Derneği, bölgenin sayılı kültür ve sanat kurumlarından olan Home Mcr Kültür Merkezi ve CAN’ın düzenlediği Horizons Festivali’nde halk oyunları ve ve bir sergiyle katıldı.

21.06.2021Avrupa
‘Horizons Festivali’ne halk oyunlarıyla katılacaklar

‘Horizons Festivali’ne halk oyunlarıyla katılacaklar

Kuzeybatı İngiltere Türk Toplum Derneği, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle, Manchester’ın sayılı kültür ve sanat kurumlarından olan Home Mcr Kültür Merkezi ve CAN’ın birlikte düzenlediği ‘Horizons Festival’ine halk oyunları gösterisiyle katılıyor.

9.06.2021Avrupa
YTB’den yurt dışındaki vatandaşlar için burs programı

YTB’den yurt dışındaki vatandaşlar için burs programı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), her yıl olduğu gibi yurt dışında yaşayan vatandaşları desteklemek ve başarılı gençleri ödüllendirmek amacıyla farklı alanlarda burs programları ilan etti. Yurt dışında yaşayan Türk toplumun akademik gelişimine yardımcı olacak ve başarılarının destekleneceği programlar Türkçe ve Türk kültürünün öğrenilmesine de katkı sağlayacak.

1.06.2021Avrupa
MHP’li Aydın, ‘Solingen Faciası Anı Evi’ni ziyaret etti

MHP’li Aydın, ‘Solingen Faciası Anı Evi’ni ziyaret etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, 1993 yılında Almanya’nın Solingen kentinde düzenlenen neonazi ırkçı saldırıyı anmak amacıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından açılan sergiyi ve Solingen Faciası Anı Evi’ni ziyaret etti.

30.05.2021Avrupa
‘Tiyatro Frankfurt Çocuk Şenliği’ne miniklerden yoğun ilgi

‘Tiyatro Frankfurt Çocuk Şenliği’ne miniklerden yoğun ilgi

Almanya’nın Frankfurt şehrinde 17 yıl önce Türk tiyatrosunu bu ülkede yaşayan Türk ve Almanlara anlatmak için kurulan Tiyatro Frankfurt’un ilk kez düzenlediği ve dün sona eren çocuklara özel çevrim içi tiyatro şenliği minik tiyatroseverlerden ilgi gördü.

27.04.2021Avrupa
‘Tiyatro Frankfurt 23 Nisan Çocuk Şenliği’ başlıyor

‘Tiyatro Frankfurt 23 Nisan Çocuk Şenliği’ başlıyor

Tiyatro Frankfurt, ilk kez düzenlediği tiyatro içerikli 23 Nisan Çocuk Şenliği ile salgın döneminde sıkılan çocuklara nefes aldıracak. Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından desteklenen etkinlik, Frankfurt Başkonsolosluğu himayesinde Düşyeri Bilişim Teknoloji ve Animasyon A.Ş’nin katkılarıyla 23-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

20.04.2021Avrupa
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekli generallerin merkezinde CHP var, bildiri buram buram darbe kokuyor

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekli generallerin merkezinde CHP var, bildiri buram buram darbe kokuyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda konuştu. 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye tepki gösteren ve ''Buram buram darbe iması kokuyor'' diyen Erdoğan, ''Bu emekli generallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır'' dedi. CHP'nin darbe kokan bildiriyi aklamaya çalıştığını söyleyen Erdoğan, ''Emekli amiraller ne yazık ki talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu’ndan alıyorlar. Zaten orada onun imzası var, imzayı atan o. Önce onun temizlenmesi lazım. Temizlenmedikten sonra kendisini kurtaramaz'' diye konuştu. ''Kılıçdaroğlu dün hızını alamayıp işi salgınla mücadelede en önemli referans kaynağı olan Bilim Kurulu'na saldırmaya kadar vardırdı'' ifadelerini kullanan Erdoğan, ''Sağlık Bakanımızın atılacak tırnağı olsan ne ala? Değilsin... O kadar zavallısın.. '' diye konuştu.

7.04.2021Gündem
Üniversite müfredatına kariyer planlama girdi

Üniversite müfredatına kariyer planlama girdi

Üniversitelerin birinci sınıfı müfredatına eklenen kariyer planlama dersini, 2020-2021 akademik yılı bahar dönemiyle 100 üniversitede 400 binden fazla öğrencinin alması planlanıyor. Dersin 14 haftalık ders planı ve içerikleri, ortak bir standartta, tüm öğrencilere fırsat eşitliği sağlayabilmesi için hazırlandı.

10.03.2021Eğitim
‘Umarız Hanau son olur’

‘Umarız Hanau son olur’

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, geçen sene Almanya’nın Hanau kentinde düzenlenen ırkçı saldırıyı kınayarak “Irkçılığa ‘Yeter artık’ demeye devam etmemiz lazım.” dedi.

19.02.2021Avrupa
‘Ateşin Düştüğü Yer Hanau’

‘Ateşin Düştüğü Yer Hanau’

Regensburglu Fatih Saraçoğlu’nun da hayatını kaybedenler arasında olduğu Hanau’daki ırkçı cinayetinin birinci yıl dönümünde uzman konuşmacıların katılacağı ‘Ateşin Düştüğü Yer Hanau’ başlıklı anma paneli düzenlenecek.

12.02.2021Avrupa
DEİK’ten küresel atak

DEİK’ten küresel atak

Türkiye’ye yatırım yapmayan küresel şirketlerin eksiklerini tespit etmek için görüşme yapacaklarını ifade eden Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, ayrıca ABD’de T100 isimli bir çalışmaları olduğunu, ABD’deki 100 kanaat önderini Türkiye dostu yapmak için Türk Amerikan İş Konseyi’ne (TAİK) görev verdiklerini söyledi.

20.01.2021Ekonomi
Türkiye Bursları başvuruları başlıyor

'Türkiye Bursları' başvuruları başlıyor

Türkiye’de yükseköğrenim imkânı sunan 'Türkiye Bursları' programının 2021 yılı başvuruları 10 Ocak’ta başladı.

10.01.2021Eğitim
Dünyanın dört yanından Türkiye’ye okumaya geldiler

Dünyanın dört yanından Türkiye’ye okumaya geldiler

Türkiye’de dünyanın dört bir yanından eğitim için gelmiş üniversite öğrencileri var. Bazıları burs aldığı için, bazısı farklı bir dünya tanımak için geldiler Türkiye’ye. Kimi ise ülkesindeki şartlardan dolayı evinden kilometrelerce uzakta sürdürüyor eğitim hayatını.

3.01.2021Eğitim
Kamerunlu öğrenciye en iyi proje ödülü

Kamerunlu öğrenciye en iyi proje ödülü

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Bilişim Enstitüsü Bilgisayar Bilimleri Bölümü yüksek lisans öğrencisi Kamerunlu Beltus Nkwawir, Wiysobunri 2020 Uluslararası Öğrenci Akademisi Ödülü'ne değer görüldü.

22.12.2020Eğitim

TBMM Başkanı Şentop: Dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 'Türkiye güçlü bir devlettir, dostluğunun değeri ilgili bütün taraflarca kabul edilmektedir. Biz her alanda iyinin, güzelin, doğrunun ve adaletin yanında durmak için çaba sarf eden, gayret gösteren bir ülkeyiz. İçinden geçtiğimiz salgın sürecinde dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptı' ifadelerini kullandı.

21.12.2020Gündem
YTB, koronaya rağmen hizmetlerini sürdürdü

YTB, koronaya rağmen hizmetlerini sürdürdü

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), koronavirüs salgınının olumsuz etkilerine rağmen bu yıl da yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik hizmetlerini devam ettirdi.

21.12.2020Avrupa
Yabancı öğrencide ilk 5’i hedefliyoruz

Yabancı öğrencide ilk 5’i hedefliyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tarihin ilk üniversitelerini topraklarında barındıran bir ülke olmanın tarihi sorumluluğuyla, cihanşümul bilim anlayışımızın misafir öğrencilerimizle zenginleştiğine inanıyoruz" dedi.

7.11.2020Eğitim
YTB: ‘Türkiye, Avusturya halkının yanındadır’

YTB: ‘Türkiye, Avusturya halkının yanındadır’

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilen terör saldırısında, yaralı polis memurlarına yardım eden Türkleri kutladı.

3.11.2020Avrupa
YTB, birinci nesil gurbetçilerin tecrübelerini gelecek kuşaklara aktaracak

YTB, birinci nesil gurbetçilerin tecrübelerini gelecek kuşaklara aktaracak

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), gurbetçi vatandaşları, tecrübelerini ve yaşanmışlıklarını gelecek nesillere aktarmak adına ‘İnsan Hazineleri Serisi-Birinci Nesil Hikayeleri Çağrısı’ ile video çekmeye davet etti.

23.09.2020Avrupa
Türk diasporasının temelleri 60’larda atıldı

Türk diasporasının temelleri 60’larda atıldı

Son 10 yılda Türkiye’nin yakaladığı gelişme ivmesinin, yurt dışındaki Türklerin hayatına da yansıdığını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “Kamu diplomasisi ve farklı dış politika imkânlarının daha etkin kullanılması ile Türk diasporasını güçlendirmek ve Türkiye ile bağlarını en üst seviyede muhafaza etmek için çeşitli önlemler art arda hayata geçirilmiştir” dedi.

22.09.2020Avrupa
YTB’den Kapıkule’de hızlı PCR testi imkânı

YTB’den Kapıkule’de hızlı PCR testi imkânı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından, Kapıkule Sınır Kapısı’nda açılan yeni PCR test merkeziyle, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının Kovid-19 testi yaptırmaları kolaylaştı.

24.08.2020Avrupa
YÖK’ten sanal fuar

YÖK’ten sanal fuar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Türk üniversitelerini yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtmak için düzenlenen ve yükseköğretim tarihinde küresel ölçekteki ilk sanal fuar olan 'Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020' 20 Temmuz’da açıldı. Fuarla pandemi sürecinde kısıtlanan öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerinin azaltılması amaçlanıyor.

19.07.2020Eğitim
Türk üniversiteleri sanal fuarla dünya vitrininde

Türk üniversiteleri sanal fuarla dünya vitrininde

YÖK tarafından, koronavirüs salgını sürecinde kısıtlanan öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerinin yurtdışında dijital ortamlarda da tanıtılabilmesini sağlamak için ilk sanal fuar 20-22 Temmuz'da dijital platform üzerinden düzenlenecek.

3.07.2020Eğitim
Memlekete hoş geldiniz

Memlekete hoş geldiniz

Ve geldik yolculuğun sonuna, yani Türkiye’ye. Salgın nedeniyle Kapıkule Sınır Kapısı’nda yeni uygulamalar geçerli. Hemen girişte araç dezenfektasyon sistemi ile aracınız 30 TL karşılığında hem dezenfekte ediliyor hem de tertemiz yıkanıyor. Ücreti sadece TL olarak ödeme yapılabiliyorsunuz. Ardından sizi sağlık görevlileri karşılıyor. Ateşiniz ölçülüyor, doktorlar sağlık durumunuzu kontrol ediyor. Ateşi yüksek olanlar veya şüpheli görülenler hemen müşahede altına alınıyor. Bu işlemler istisnasız herkese uygulanıyor. Görevli memurların hepsinde maske var.

1.07.2020Avrupa
Londra’dan 18 Türk’ün cenazesi 2 ay sonra son yolculuklarına uğurlandı

Londra’dan 18 Türk’ün cenazesi 2 ay sonra son yolculuklarına uğurlandı

Korona salgını sırasında İngiltere’de hayatını kaybeden 18 Kıbrıslı Türk, son yolculukları için anavatanları olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) cenaze sahipleri ve yakınlarının katılımıyla gözyaşları arasında uğurlandı. 17 Nisan gecesi vefat eden 26 yaşındaki Sonya Kaygan’ın tabutu Türk ve KKTC bayrağına sarıldı.

5.06.2020Avrupa
YTB’den ihtiyaç sahiplerine yardım paketi

YTB’den ihtiyaç sahiplerine yardım paketi

YURTDIŞI Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti’ndeki Witten ve Herbede beldelerinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ve sığınmacılara gıda, maske ve dezenfektandan oluşan yardım paketi dağıttı.

2.06.2020Avrupa
YTB’den sığınmacılara bayram hediyesi

YTB’den sığınmacılara bayram hediyesi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteğiyle Almanya’nın Stuttgart kenti yakınlarındaki Ostfildern beldesinde yaşayan sığınmacılara bayram hediyesi verildi.

22.05.2020Avrupa
14 ülkede 165 bin 559 kişiye yardım eli

14 ülkede 165 bin 559 kişiye yardım eli

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ‘Diaspora Kovid-19 Destek ve İş Birliği Programı’yla 14 ülkede 165 bin 549 kişinin ihtiyaçlarını karşıladı.

17.05.2020Avrupa
UID’den huzurevine maske

UID’den huzurevine maske

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID), Almanya’nın Solingen kentinde bulunan Malteser St. Antonius Huzurevi’ne, koronavirüs salgını nedeniyle maske hibe etti.

14.05.2020Avrupa
YTB’nin desteğiyle Almanya’da tıbbi malzeme yardımı

YTB’nin desteğiyle Almanya’da tıbbi malzeme yardımı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) desteğiyle Almanya’daki Türk sivil toplum temsilcilerince üretilen tıbbi malzemeler, bölgelerdeki belediye ve sağlık kuruluşlarına ulaştırıldı.

10.05.2020Avrupa
YTB’den ‘Sadaka Dolabı’na 3 ton gıda desteği

YTB’den ‘Sadaka Dolabı’na 3 ton gıda desteği

Almanya’nın Baden-Württemberg Eyaleti’nde yer alan Kirchheim unter Teck kentindeki DİTİB Sultan Ahmet Camii Derneği öncülüğünde ihtiyaç sahipleri için örnek bir proje başlatıldı. Caminin önüne ihtiyaç sahiplerinin almaları için ‘Sadaka Dolabı’ kuruldu. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ise kampanyaya destek vererek 3 ton gıda yardımında bulundu.

6.05.2020Avrupa
Fenerbahçe USA Derneğinden ABDde gıda yardımı

Fenerbahçe USA Derneği'nden ABD'de gıda yardımı

Fenerbahçe USA Derneği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zor günlerden geçen ABD'nin New York ile New Jersey şehirlerinde gelir elde edemeyen öğrenci ve ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulundu.

5.05.2020Futbol
YTB aracılığıyla Hollanda’da ihtiyaç sahiplerine yemek

YTB aracılığıyla Hollanda’da ihtiyaç sahiplerine yemek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından dünya çapında başlatılan ‘Diaspora Kovid-19 Destek ve İş birliği Programı’ kapsamında, yurt dışında yaşayan vatandaşlar ve Türk sivil toplum kuruluşları (STK) aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırılıyor.

3.05.2020Avrupa
Almanya’da Türk STK’lar gül ve kolonya dağıtıyor

Almanya’da Türk STK’lar gül ve kolonya dağıtıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan ‘Diaspora Covid-19 Destek ve İşbirliği Programı’ ile dünyanın dört bir yanında Türk vatandaşları ve STK’lar aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine gıda ve hijyen malzemeleri başta olmak üzere yardımlar ulaştırılıyor. Sağlık çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden dernek yöneticileri, kolonya ve gül dağıtarak hasta ve yaşlılara da moral oldu.

1.05.2020Avrupa
YTB’nin desteğiyle Fransa’da ihtiyaç sahibi ailelere yardım

YTB’nin desteğiyle Fransa’da ihtiyaç sahibi ailelere yardım

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) desteğiyle, koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan Fransa’da ihtiyaç sahiplerine gıda ve tıbbi hijyen malzemeleri temin edildi.

1.05.2020Avrupa
DİTİB’in ‘İyilik Kervanı’na YTB de katıldı

DİTİB’in ‘İyilik Kervanı’na YTB de katıldı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), koronavirüs salgınının ağır yaşandığı İtalya’da, DİTİB İtalya Şubesi tarafından başlatılan ‘İyilik Kervanı’ projesinin ortağı oldu. Proje kapsamında yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçları karşılanıyor.

29.04.2020Avrupa
YTB’den ‘Online Kişisel Gelişim Akademisi’

YTB’den ‘Online Kişisel Gelişim Akademisi’

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), koronavirüs tedbirleri nedeniyle vakitlerini evde geçiren yurt dışındaki genç vatandaşlar için ‘Online Kişisel Gelişim Akademisi’ başlatacak.

10.04.2020Avrupa