EKSTRA
MENÜ

Yeni Anne

Yeni Anne ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeni Anne haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.763 Yeni Anne haberi bulunmuştur.

Yeni Anne Haberleri

“Bebeğim kucaktan inmek istemiyor, ne yapmalıyım”

“Bebeğim kucaktan inmek istemiyor, ne yapmalıyım?”

Yeni anne olanların en çok merak ettikleri arasında bebeklerde kucak alışkanlığı konusu yer alır. Kimi anneler “Bebeğim sürekli kucak istiyor, neden?” “Bebeğim kucaktan inmiyor normal mi?” sorularına yanıt arar. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney bebeklerde kucak alışkanlığı ve bu süreçle ilgili bilinmesi gerekenleri paylaştı.

Miriam Menkin: Tüp bebek tedavisinin arkasındaki isim

Miriam Menkin: Tüp bebek tedavisinin arkasındaki isim

İnsan yumurtasını vücudun dışında, test tüpü içinde döllemeyi başaran ve üreme konusundaki tıp dalını değiştiren kişiydi Miriam Menkin, ama bugün onun adını pek kimse bilmiyor.

27.07.2020Teknoloji
Covid-19 ile birlikte online sağlığa olan ilgi arttı

Covid-19 ile birlikte online sağlığa olan ilgi arttı

Tur Assist Pazarlama Müdürü Nil Mutlu Turhan, sağlık alanında yeni bir döneme imza attıkları Dijital Sağlık Platformu hakkında bilgi verdi. Dijital Sağlık Platformu’nu koronavirüs (Covid-19) salgınından aylar önce hizmete sunduklarını açıklayan Turhan, salgının online sağlığa olan ilgiyi artırdığına dikkat çekti.

26.06.2020Sigorta
‘Baba dostu’ şirketler artıyor

‘Baba dostu’ şirketler artıyor

Türkiye’de özel sektör çalışanlarının babalık izni sadece 5 gün. Bu süre yeni doğan bebeğiyle vakit geçirmek isteyen babalar için çok az. Yeni babalara, bebekleriyle daha çok zaman geçirsinler, iş özel yaşam dengelerini kurabilsinler diye ekstra babalık izni veren şirketlerin sayısı hızla artıyor. Verilen babalık izinlerin süresi ise şaşırtıyor. Öyle ki Türkiye’de yeni baba olmuş çalışanına 14 - 16 hafta izin veren şirketler de var.

20.06.2020Ekonomi
Her yeni annenin okuması gereken 10 kitap hangisi

Her yeni annenin okuması gereken 10 kitap hangisi?

Bu kitaplar adeta birer rehber. Peki, sizin en iyiniz bunlardan hangisi?

8.04.2020Yaşam
Hamilelere korona uyarıları

Hamilelere korona uyarıları

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu koronavirüse yakalanan lohusaların bebeklerini emzirirken N95 maske kullanabileceklerine karar verdi. Uzmanlar da “Bakanlığın önerdiği 14 kuralı sıkı sıkı uygulayın, gebelik muayene aralığını uzatın” önerilerinde bulundu.

26.03.2020Gündem
Koronavirüs anne sütüne etki etmiyor

"Koronavirüs anne sütüne etki etmiyor"

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs 4 ay gibi kısa bir sürede tüm dünyayı sardı. 254 binden fazla insan virüse yakalanırken 10 binin üstünde insan da hayatını kaybetti. Virüsün yarattığı korku ve panik milyonlarca insanı etkilerken hamileler ve yeni anne olanlar da bu durum ile nasıl başa çıkacağına dair kaygı taşıyor. Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Burçak Erzik; hamilelerin sosyal mesafeye daha fazla dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Op. Dr. Burçak Erzik, koronavirüs üzerinde yapılan çalışmalara göre virüsün anne sütüne bulaşmadığının tespit edildiğini ancak anne ve bebeğin mesafelerinin korunması gerektiğini söyledi.

23.03.2020Sağlık
Sizce en iyi teknolojik anne bebek ürünü hangisi

Sizce en iyi teknolojik anne bebek ürünü hangisi?

Artık yeni anne babalar da en az dünyaya gelen bebekleri kadar şanslı. Bebeğin alnını öperek ateş ölçmeler, el bileğinin içine süt dökerek sıcaklığı ayarlamalar, elini kolunu tutarak zorla şurup içirmeler çoktan tarih oldu. Günümüz teknolojisi ile üretilen ve yeni anne babaların hayatını kolaylaştıran en iyi bebek ürünlerinden sizin favoriniz hangisi?

12.03.2020Yaşam
Hazal Kaya: Söke söke o eşitliği aldım

Hazal Kaya: Söke söke o eşitliği aldım!

Aktivist bir annenin kızı. Kadın hareketinin içinde büyüdü; birçok şiddet hikâyesine şahit oldu. “Bir erkek oyuncunun tek başarılı işi onu efsane yapabilir. Aynı sonuç için bir kadın oyuncunun beş iş yapması gerek. Yok sayılmaya alışmak zorunda bırakılırsın” diyen Hazal Kaya’yla 8 Mart vesilesiyle buluştuk. Hazal Kaya, "Türkiye’de de dünyada da erkek oyunculara kadın oyunculardan fazla ödeme yapılıyor. Ama benim partnerlerim benden çok kazanmıyor... Söke söke o eşitliği aldım!" diye konuştu.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme mümkün mü

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme mümkün mü?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi son dönemde popüler bir estetik uygulaması haline geldi. Düzgün gerçekleştirilmediği durumlarda farklı sorunlara sebep olan bu operasyon hakkında bilinmesi gerekenleri Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Defne Erkara paylaştı.

6.03.2020Sağlık
Saadet Işıl Aksoyun kızının adı Marisa ne demek Marisa isminin anlamı nedir

Saadet Işıl Aksoy'un kızının adı Marisa ne demek? Marisa isminin anlamı nedir?

Saadet Işıl Aksoy'un kızının adını sosyal medyada duyurması ardından Marisa isminin anlamı merak konusu oldu. Özellikle yeni anne adayları Marisa isminin anlamını incelemeye başladı. Peki, Saadet Işıl Aksoy'un kızının adı Marisa ne demek? Marisa isminin anlamı nedir?

27.02.2020Magazin
Mimar Sinan’ın son şarkısı: Valide-i Atik Külliyesi

Mimar Sinan’ın son şarkısı: Valide-i Atik Külliyesi

Bugün dilimize dolanan bazı yerlerin öyküsünü biz ulaştıranlar, oralarla ilgili hem kişisel hem de toplumsal hafızaya not düşen isimlerdir. Binaların banileri kadar, mekânların bir şarkı ya da şiirle zihnimize işleyenler de asar-ı atikanın (eski yapıtlar) sahipleridir desek yanlış bir hükümde bulunmuş olmayız. Bu peşrevden sonra gelelim belleğimizde en az Sinan’ın resmi kadar yer etmiş Yahya Kemal’in sesine. Eski şiirin rüzgârını elinde tutan adam Yahya Kemal, bir Ramazan günü, iftar vaktinin yaklaştığı demlerde Üsküdar’ın Valide-i Atik semtindedir. Etraftaki tatlı telaşa şahitlik ederek yolu adımlıyordur. İftarın dudaklarda bir su hasretine dönüştüğü anları yaşayamamak, şairde bir kalp sızısına neden olur ve evine gittiğinde, ‘Atik Valde’den İnen Sokakta’yı kaleme alır. Şiirinin sonundaki ifadeler, ruhunu temize çekmesinin yanı sıra semtin şaire verdiği ilham kanatlanır mısralarında: “Onlardan ayrılış bana her an üzüntüdür/Mademki böyle duygularım kaldı, çok şükür.”

19.02.2020 Seyahat
Haftanın en teknolojik anne-bebek ürünü hangisi

Haftanın en teknolojik anne-bebek ürünü hangisi?

Artık yeni anne babalar da en az dünyaya gelen bebekleri kadar şanslı. Bebeğin alnını öperek ateş ölçmeler, el bileğinin içine süt dökerek sıcaklığı ayarlamalar, elini kolunu tutarak zorla şurup içirmeler çoktan tarih oldu. Günümüz teknolojisi ile üretilen ve yeni anne babaların hayatını kolaylaştıran bu ürünlerden sizin favoriniz hangisi?

17.02.2020Alışveriş
Bebeğiniz düştüyse bu 10 belirtiye dikkat

Bebeğiniz düştüyse bu 10 belirtiye dikkat!

Yeni anne babalar bebeklerini çoğu zaman kucaklarına alırken bile tedirginlik yaşıyor. Bu endişe kaynaklarının başında ise çocuklarının düşmesi ve kafasını bir yere çarpması ihtimali geliyor. Anne babaların bu tür durumlarda panik yapmadan düşen çocuklarını bir süre dikkatle izlemeleri ve en küçük bir değişiklikte doktora başvurmaları hayati önem taşıyor.

Bebek ve çocuk sağlığı ile ilgili doğru bildiğimiz yanlışlar

Bebek ve çocuk sağlığı ile ilgili doğru bildiğimiz yanlışlar

Yeni anne babalar, bebek bakımı ile ilgili kulaktan dolma bilgiler nedeniyle bazen tüm bildiklerini unutup panikleyebiliyorlar. Peki, bu konuda bildiklerimizin hangisi doğru hangisi yanlış? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Seda Günhar, bebek ve çocuk sağlığında doğru bilinen yanlışları anlatıyor.

Yeni anne babaların en çok merak ettiği 10 soru

Yeni anne babaların en çok merak ettiği 10 soru

Ailelerin yaşamını kabusa çevirebilen pek çok konu, aslında basit bir sorundan ibaret olabiliyor.

25.11.2019Bebek Sagligi
Emine Erdoğan: Otizm görülme olasılığı 68de 1e ulaştı

Emine Erdoğan: Otizm görülme olasılığı 68'de 1'e ulaştı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, otizmin görülme sıklığının günümüzde 68'de 1'e ulaştığını söyledi. Erdoğan, "Amerika Hastalıkları Kontrol Etme ve Önleme Merkezi”nin 2012 verilerine göre, otizmin görülme sıklığı 88’de 1 idi. Günümüzde bu rakam, 68’de 1’e ulaşmıştır. Bu kadar sık rastlanan bir sendromun, ne olduğu hakkında bizlerin de acilen bilgilenmesi lazım" dedi.

20.11.2019Gündem
Kuşak çatışmasında yeni cehpe... 16 maddede bebek bakımının yeni kodları O sizin çocuğunuz değil, torununuz...

Kuşak çatışmasında yeni cehpe... 16 maddede bebek bakımının yeni kodları! O sizin çocuğunuz değil, torununuz...

“Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği ‘Torunumu Beklerken’ programıyla torun sahibi olmaya hazırlanan büyükanne ve büyükbabalara ücretsiz eğitim veriyor.” Bu e-mail’i okuduğumda, bundan yedi ay önce kızımı kucağıma almamla başlayan, muhteşem olduğu kadar yorucu ve stresli süreci düşündüm. Ne kadar zordu minicik bir bebeğe alışmaya çalışırken etrafımdakilerin söylediklerini duymazdan gelmeye çalışmak ve doğru bilinen yanlışları kırıcı olmadan anlatmak. Kimdi bu insanlar? “Bu çocuk ağlıyor, kesin aç”, “Kulağı ağrıyor olabilir, sütünü damlat”, “Kucakta çok tutma, alışmasın”, “Sallamadan gaz çıkmaz” ve “Ben senin gibi kaç tane büyüttüm” gibi laflara gülüp dalga geçtiğim de oldu, sinirimden ağladığım da. Kızımla bağ kurmaya çalışırken annemle olan ilişkimin zarar görmeye başladığını fark etmem en üzüldüğüm anlardandı. İşte tam bu durumlara ilaç gibi gelecek bir program ‘Torunumu Beklerken’. Eğitimi veren uzmanlarla ve katılımcılarla konuştuk.

17.11.2019Hürriyet Pazar
Emzirme Döneminde Kilo Verilir mi

Emzirme Döneminde Kilo Verilir mi?

Beslenme ve Diyet Bölümü Uzman Diyetisyen Bengisu Demirci, emziren annelerin merak ettiği soruyu cevapladı; emzirme döneminde kilo verilir mi?

Emzirme döneminde günde yaklaşık 700 kalori yakılıyor

Emzirme döneminde günde yaklaşık 700 kalori yakılıyor

Uzman Diyetisyen Bengisu Demirci, emzirme döneminin annenin sağlıklı ve dengeli beslenerek hem bebeği için kaliteli süt üretebileceği hem de doğum kilolarından kurtulabileceği bir dönem olduğunu söyledi.

10.09.2019Sağlık
Doğumu kolaylaştıran perine masajı nedir

Doğumu kolaylaştıran perine masajı nedir?

Doğumu kolaylaştıran masaj olarak bilinen perine masajı, anne adayları tarafından merak ediliyor. İsmini vajina ve anüs arasındaki bölge perineden alan bu masaj, küçük kasların güçlenmesine yardımcı olur ve doğum sürecinin kolay bir şekilde geçirilmesini sağlar. Peki, perine masajı nedir?

26.07.2019Sağlık
Bu proje, bir kuşağın geleceğini  şekillendirme fırsatı

Bu proje, bir kuşağın geleceğini şekillendirme fırsatı

İstatistik ve davranışbilim uzmanı, New York Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Selçuk Şirin, üç yıldır üzerinde çalıştığı sosyal girişimcilik projesi ‘1 Milyon Kitap’la karşımızda. İlk 36 aylık dönemde anne-babaların çocuklarıyla birlikte okumaları için altı ciltlik bir kitap seti hazırlayan Şirin, bu sayede çocukların odaklanma, görsel algı, bilişsel ve dilsel beceri gibi temel yeteneklerinin gelişmesini amaçlıyor. Arapçaya çevrilip mülteci çocuklara da ulaştırılacak seti konuşmak üzere buluştuk, Türkiye’deki ebeveynleri de mercek altına aldık.

21.07.2019Hürriyet Pazar
Ultrasonda bebek kaçıncı haftada görülür

Ultrasonda bebek kaçıncı haftada görülür?

Ultrasonda bebek ilk defa kaçıncı haftada görülür? Ultrasonda gebelik kesesi ne zaman belli olur? İlk ultrason muayenesi ne zaman yapılmalı? Anne baba adaylarının merak ettiği soruları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Parvana Seyidova yanıtladı.

18.07.2019Doğum
Evlilik tarihimiz çok önceden belliydi

Evlilik tarihimiz çok önceden belliydi

Gittiği bir sergi daveti hayatını değiştirdi. Kendi deyişiyle, basketbolcu Caner Erdeniz’e çarpıldı: “Bizimki ilk görüşte aşktı. Sen ona bakarsın, o sana bakar... Onda kendini hissedersin. Saf bir bakıştır. İşte öyle bir şey oldu.” Kısa sürede nikâh masasına oturdu, hemen ardından hamile olduğunu açıkladı. Bu hafta vizyona giren ‘Geçmiş Olsun’ filmi için buluştuğumuz Müge Boz, yaşadığı aşkı, evlilik sürecini ve hamileliğini ilk kez anlattı.

Bebeklerin göz rengi ne zaman netleşir

Bebeklerin göz rengi ne zaman netleşir?

Yeni anne baba olan ebeveyler, yeni doğan bebek gelişimi ile ilgili konuları zaman zaman internetten merak edip araştırıyor. Bebeklerde göz rengi süreci de, bu konulardan birini oluşturuyor. Göz rengi genellikle yeni doğmuş bebeğin ilk aylarda renkli bir görünüm oluşturur ve bu renk durumu kalıcı değildir. Peki, bebeklerin göz rengi ne zaman netleşir, ne zaman belli olur? İşte, konuya dair merak edilen detaylar.

21.06.2019Sağlık
İkiz bebekler için uyumlu isim önerileri

İkiz bebekler için uyumlu isim önerileri

Bebeğe isim bulma mevzusu yeni anne babaların kafalarını oldukça meşgul eder. Hele bir de ikiz bebek dünyaya getireceklerse işleri iyice zorlaşır. Biz de ikiz bekleyen ailelerin işini biraz olsun kolaylaştırmak için isim önerileri hazırladık. İste birbirini uyumlu ikiz bebek isim önerileri...

Çocuklu ailelere özel tatil önerileri

Çocuklu ailelere özel tatil önerileri

Yaz mevsimi çocuklar için enerjilerini boşaltabilecekleri bambaşka bir heyecan… Ancak bu heyecan kendine has bazı riskleri de beraberinde getirdiğinden çocuğunuzun sağlığını riske atmadan keyifli bir yaz geçirebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı çok önemli kriterler var.

Bebekler ne zaman görmeye başlar

Bebekler ne zaman görmeye başlar?

Bebek bekleyen anne adayları yada yeni anne olmuş kadınlar, yeni doğan bebek gelişimi ile ilgili sıklıkla araştırma yapıyor. Bu konulardan birini de bebeklerin görme duyusu ve bebeklerin görme zamanıyla ilgili araştırmalar oluşturuyor. Anne karnındayken bebeklerin ışığı ayırt ettikleri bilinir ama buna gerçek anlamda “görme” demek mümkün değildir. Peki, bebekler ne zaman görmeye başlar? İşte, bebeklerde ay ay görme gelişimi ile ilgili bilgiler.

25.04.2019Sağlık
Bebeklere ek gıda ne zaman verilmeli

Bebeklere ek gıda ne zaman verilmeli?

Anne adayları ya da yeni anne olan kadınlar, yeni doğan bebek beslenmesi ile ilgili konuları sıklıkla merak ediyor. Anne sütü yeni doğmuş bebeğin tüm enerji ve besin ögelerini karşılayabiliyor. Uzmanlar özellikle bebeklerde ilk 6 ay sadece anne sütünü öneriyor. Ek gıda ile birlikte emzirmenin sürmesi çocuk sağlığı açısından önem taşır. Peki, bebeklere ek gıda ne zaman verilmeli? İşte, bebeklerde ek gıda dönemi ile ilgili merak edilenler..

24.04.2019Sağlık
Her annenin ihtiyacı olan 10 şey

Her annenin ihtiyacı olan 10 şey

Anne olunca çocuklarımız için her şeyin en iyisini, en güzelini sunmaya çalışıp, mükemmel anne olmak için çabalayıp duyuyoruz. Özellikle anne olduktan sonra iş hayatına geri dönen, annelik ve iş yaşamı arasında sıkışıp kalan kadın hangisine öncelik vermesi gerektiği konusunda bazen çıkmaza girebiliyor. Anneliği, ideal eş olmayı ve iş kadını olmayı bir arada yürütmeye çalışan bir annenin sizce nelere ihtiyacı var? İşte her annenin ihtiyacı olan 10 şey...

24.04.2019Sağlık
Anne olduktan sonra yapmayı en çok özlediğimiz 10 şey

Anne olduktan sonra yapmayı en çok özlediğimiz 10 şey

Bebek sahibi olduktan sonra çiftlerin hayatında çok şey değişiyor, özellikle de yeni annenin. Uyku düzeninden banyosuna, alışverişinden giyim tarzına kadar her şeyini evin yeni patronuna göre ayarlayan anneler için elbette bebek sahibi olmak dünyanın en güzel duygularından biri. Ama bu demek değil ki anne olduktan sonra yapmayı sevdiğimiz şeyleri hiç özlemiyoruz. Öğleye kadar kesintisiz uyumayı hangi yeni anne istemez mesela, ya da uzun uzun banyo yapmayı...

13.03.2019Sağlık
Öz kızına istismar

Öz kızına istismar

Döndü Şengül’ün (41) boşanma aşamasında olduğu kocası Şükrü Şengül (39) tarafından öldürülmesinin arkasından dram çıktı. Öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 15 yıl hapsi istenen Şükrü Şengül’ün adli kontrol şartıyla serbest kaldığı ve cinayetten 2 gün önce eşini “Şikâyetinden vazgeçmezsen seni öldürürüm” diye tehdit ettiği ortaya çıktı.

22.02.2019Gündem
Lohusa şerbeti nasıl yapılıyor Lohusa şerbeti tarifi

Lohusa şerbeti nasıl yapılıyor? Lohusa şerbeti tarifi

Kızılcık şekeri gibi isimlerle de anılan kırmızı renkli bir şeker kullanılarak hazırlanan lohusa şerbeti, günümüzde de devam eden bir gelenek. Kadınların ağrılarını azaltan lohusa şerbeti, aynı zamanda bebeği görmeye ve anneyi ziyaret etmeye gelenlere ikram ediliyor. Peki, lohusa şerbeti nasıl yapılıyor?

‘Usedom Krimi’nin yeni komiseri bir Danimarkalı

‘Usedom Krimi’nin yeni komiseri bir Danimarkalı

Alman Birinci Kanalı’nda yayınlanan polisiye dizisi ‘Usedom Krimi’ye yeni oyuncu bulundu. Maria Potthoff’un diziden ayrılmasından sonra yeni komiser arayışına giren yapımcılar, aradıkları ismi Danimarka’da buldu. 41 yaşındaki Danimarkalı Rikke Lylloff ‘Usedom Krimi’ adlı dizide suçluların amansız takipçisi olacak.

1.02.2019Avrupa
Çocuklarda ve bebeklerde burun tıkanıklığına çözüm

Çocuklarda ve bebeklerde burun tıkanıklığına çözüm

“Bebeklerde ve çocuklarda burun tıkanıklığı nasıl geçer?” sorusu ebeveynlerin en çok sorduğu soruların başında geliyor. Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen ve rahatsızlık veren bir durum olan burun tıkanıklığı hakkında uzmanlar önemli bilgiler veriyor.

Hamilelik dönemindeki duygusal değişim hakkında ne kadar bilgiliyiz

Hamilelik dönemindeki duygusal değişim hakkında ne kadar bilgiliyiz?

Yeni doğacak çocuğun annesi olmak... Hamileliğin ilk öğrenildiği andan itibaren, hatta öncesinden bile başlayan süreç boyunca neler değişiyor ve anneliğe nasıl hazır olunuyor? Çocuğunu kollayıp koruyan, aç olup olmadığını sesinden anlayan, sevgi ile besleyen, annenin babalar tarafından anlaşılması pek kolay değil.

Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl kolayca geçer

Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl kolayca geçer?

Yeni anne babalar dikkat! Tıkalı burunlar bebeğinizin sağlıklı gelişimine engel olabilir. Havaların giderek soğumasıyla birlikte bebeklerde yaygın olarak görülen burun tıkanıklığı bebeğin beslenmesinden uyku ihtiyacına kadar birçok doğal süreci olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Gözde Erdoğan’dan Çocuklu Hayat kitabı

Gözde Erdoğan’dan Çocuklu Hayat kitabı

Pedagog Gözde Erdoğan’ın yeni kitabı Çocuklu Hayat, raflarda yerini aldı.

29.11.2018Keyif
Doğum parası nasıl alınır Doğum parası yardımı ne kadar

Doğum parası nasıl alınır? Doğum parası yardımı ne kadar?

Doğum parası yardımı nasıl alınır sorusunun yanıtı binlerce yeni anne olan ve anne adayları tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çalışan anne adaylarının devlet tarafından aldığı yardım olan doğum parasının ne kadar olduğu da merak ediliyor. Peki, doğum parası nasıl alınır? Doğum parası yardımı ne kadar?

20.11.2018Gündem
Lohusa annelere pratik beslenme önerileri

Lohusa annelere pratik beslenme önerileri

Lohusalık döneminde anne sütünü artıran besinler nelerdir? Anneler emzirme sürecinde nasıl beslenmelidir? Beslenme ve Diyet Uzmanı Derya Fidan, lohusa annelere önerilerde bulunuyor.

19.11.2018Doğum
Kadınları liderliğe hazırlıyorlar

Kadınları liderliğe hazırlıyorlar

Türkiye’de 800 çalışanı ve 2 bin 500 acenteyle hizmet veren Mapfre Sigorta, istihdamda kadın güçlenmesini destekleyen projeleriyle KAGİDER’in Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Mapfre Sigorta İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Necla Aksoy, “Bundan sonraki yıllarda yüzde 42 olan yönetimde kadın oranımızı, kadın çalışanlarımızın liderlik gelişimlerine vurgu yaparak korumayı ve kadın yöneticilerimizi üst yönetim ve icra kurulu pozisyonlarına hazırlamayı hedefliyoruz” diyor.

Yazar Sonuçları

Fulya Öztürk fan club

Acaba “fan club” mı kursam diye düşünüyordum; geç kalmışım, zaten kurmuşlar. CNN Türk’ün tam teşekkülsüz muhabiri Fulya Öztürk’ten bahsediyorum.

8.07.2020

Yeni doğan bebek bakımı ve masajı hakkında ipuçları

Heyecanla beklediğiniz bebeğinize kavuştunuz. Peki, şimdi ne olacak? Endişelenmenize hiç gerek yok. Çoğu yeni anne, bebek bakımı hakkında hiçbir şey bilmediğini düşünür ve panikler. Fakat sakin olmalısınız. Bu dönemde birlikte ne kadar ten teması yaparsanız o kadar iyi.

19.06.2020

Sosyal baskı anneleri zora sokuyor

Yazdığı araştırma inceleme kitaplarından sonra bu kez bir anne bebek kitabı yayımlayan Serap Yeşiltuna “Hele Bir 40’ı çıksın” kitabıyla bir anneyle bebeğinin ilk kırk gününe odaklanıyor.

11.12.2019

Canı rüküş olmak istiyorsa bırak olsun

Başörtülü bir kadın... Yeni bebeği olmuş. Adını “Berra” koyduğu bebeği için bir mevlit töreni yapmış.

18.11.2019
Alabaşın faydaları nelerdir Alabaş nasıl tüketilmeli

Alabaşın faydaları nelerdir? Alabaş nasıl tüketilmeli?

Alabaş, ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlansa da Avrupa’da ‘kohlrabi’ ismi ile bilinen ve çok tüketilen turpgiller ailesinden bir sebzedir. Açık yeşil ve eflatun renkleri olan bu sebzenin hem yumrusu hem de yaprakları tüketilebiliyor. Alabaş yemek için 10 nedeni Diyetisyen Deniz Zünbülcan sıralıyor.

12.08.2019

En iyi 10 teknolojik anne- bebek ürünü

Bebeğin alnını öperek ateş ölçmeler, el bileğinin içine süt dökerek sıcaklığı ayarlamalar, elini kolunu tutarak zorla şurup içirmeler çoktan tarih oldu.

1.05.2019

Emzirme döneminde yeni anne kilo verebilir mi?

Emzirme döneminde sütün verimliliği ve kalitesi çok önemlidir. Peki, annenin sağlıklı beslenerek bu dönemde kilo verebilmesi mümkün mü? Emzirme döneminde sütün kalitesini arttırmak için neler tüketilmeli? Emzirme döneminde tatlı ihtiyacı nasıl giderilmeli? Uzman Diyetisyen Fatma Yiğitoğlu sağlıklı bir emzirme dönemi için annelere tüyolar veriyor.

21.04.2019

Lohusalık döneminde birbirinize karşı anlayışlı olun

Lohusalık dönemi annelerin depresyon geliştirmeye nispeten yatkın oldukları bir dönemdir ve bu dönemde ciddi ve uzun süreli sorunlar ortaya çıkabilir. Lohusalık depresyonu çoğu durumda dikkati çekmeyecek kadar hafif seyreder. Bazı durumlarda ise belirtiler olmasına rağmen bu belirtilerin dikkate alınmaması, hafife alınması, doktora başvurulmaması, doğum sonrası depresyonunun tedavisiz kalmasıyla sonuçlanır. Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kağan Kocatepe ile lohusalık döneminde yeni annenin yaşadığı problemleri konuştuk.

11.02.2019