MENÜ

Annelik

Annelik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Annelik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.112 Annelik haberi bulunmuştur.

Annelik Haberleri

Düşük yapan her kadın kendini suçluyor ancak…

Düşük yapan her kadın kendini suçluyor ancak…

“Birçok kişi için düşük veya herhangi bir nedenle kayıp sonrası tekrar hamile kalmak zordur ve kişide çok karışık duygular yaratır. Bu durumda mutluluk, heyecan, umut, korku ve endişe duygularının hepsi bir arada yaşanır” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır, bebek kaybı yaşamış annelere tavsiyelere tavsiyelerde bulundu.

Doya Doya Moda Sabiha kimdir, kaç yaşında

Doya Doya Moda Sabiha kimdir, kaç yaşında?

Doya Doya Moda’nın 2. Sezon yarışmacılarından biri de Sabiha oldu. Yarışmaya iddialı bir giriş yapan Sabiha, özellikle yarışmacı arkadaşlarıyla yaşadığı tartışmalarla hafızalara kazındı. Peki,Doya Doya Moda Sabiha kimdir, kaç yaşında?

4.08.2020Televizyon
Üçü de emniyet müdürü oldu... Kahraman müdürün çocukları

Üçü de emniyet müdürü oldu... Kahraman müdürün çocukları

Hakkâri Özel Harekât Şube Müdürü Ali Er, 1992 yılında şehit olduğunda geride 3 yetim bıraktı. Oğulları Eraslan, Volkan ve Erkurt Er babalarının izinden gidip polis oldu. Üçü de şimdi Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. Eraslan tıpkı babası gibi Özel Harekât’tan, ikizi Volkan siber suçlardan, Erkurt Er ise bölge trafikten sorumlu.

2.08.2020Gündem
Cem Davrandan duygusal paylaşım: Beni hatırlamasa da şarkıları hatırlıyor

Cem Davran'dan duygusal paylaşım: Beni hatırlamasa da şarkıları hatırlıyor

Oyuncu Cem Davran, bugün sosyal medya hesabından paylaştığı bayram mesajıyla herkesi duygulandırdı.

1.08.2020Magazin
Kızını Almanya’ya göndermek istemeyen anne, Yargıtay’ı bekliyor

Kızını Almanya’ya göndermek istemeyen anne, Yargıtay’ı bekliyor

Almanya’da yaptığı evlilikten dünyaya gelen 7 yaşındaki kızının, velayet davasındaki yavaşlık nedeniyle orada yaşayan eski eşine gönderilmesinin an meselesi olduğunu dile getiren ve yardım isteyen Adanalı Sakine Tillioğlu (28), “Mahkeme kızımın velayetini bana verdi. Fakat daha önce kızımın babasına gönderilmesi kararını onaylayan Yargıtay lehime sonuçlanan velayet kararını henüz onaylamadı. Kızım her an elimden alınabilir” dedi.

31.07.2020Avrupa
Ünlü doktora 73 soruşturma

Ünlü doktora 73 soruşturma

Tüp bebek uzmanı Dr. Mustafa Acet, hatalı ameliyatlarla hastalarının annelik şansını yok etmekle suçlandı. Yurt dışına kaçan Dr. Acet hakkında 73 ayrı soruşturma açıldı

20.07.2020Haber
Ünlü doktora 73 soruşturma

Ünlü doktora 73 soruşturma

Tüp bebek uzmanı Dr. Mustafa Acet, hatalı ameliyatlarla hastalarının annelik şansını yok etmekle suçlandı. Yurt dışına kaçan Dr. Acet hakkında 73 ayrı soruşturma açıldı

20.07.2020Gündem
Ünlülerin avukatı ile ilgili korkunç iddia

Ünlülerin avukatı ile ilgili korkunç iddia!

İstanbul Barosu avukatlarından Çağrı Ç., hamile kalan avukat sevgilisini terk etti. Genç kadın avukat, birçok ünlünün de avukatı olan Çağrı Ç.’den bebeğe sahip çıkmasını isteyince, ‘Ben üreme damarlarımı dondurdum’ yanıtıyla karşı karşıya kaldı. DNA testi ile bebeğin babasının avukat Çağrı Ç. olduğunun kanıtlanmasını isteyen genç anne, mahkemeye başvurarak 400 bin lira tazminat talep etti.

19.07.2020Gündem
Kanser hastası anne iki yaşındaki oğlunu ölüme terk etti

Kanser hastası anne iki yaşındaki oğlunu ölüme terk etti

Mönchengladbach Eyalet Mahkemesi’nde, iki yaşındaki oğlunu aç ve susuz bırakarak ölümüne neden olan 28 yaşındaki anne savunmasında “Ölebileceğini düşünemedim” dedi.

17.07.2020Avrupa
Küresel doğum oranı hızla düşüyor Dünya buna hazır mı

Küresel doğum oranı hızla düşüyor! Dünya buna hazır mı?

Yeni bir araştırma küresel düzeyde, doğum oranlarının insanlığın geleceğini etkileyecek hızda bir düşüş gösterdiğini ortaya koydu.

16.07.2020Teknoloji
Hamilelik sürecinde panik atak ve anksiyetenin etkileri nelerdir

Hamilelik sürecinde panik atak ve anksiyetenin etkileri nelerdir?

Panik atak temelde bir anksiyete bozukluğudur. Anksiyete bozuklukları, normal gerginlik veya endişe duygularından farklıdır ve aşırı korku veya aşırı endişe içerir. Peki hamilelik sürecinde bu durum nasıl gelişir? Bebeğe etkileri ne olur? Nasıl tedavi edilir? Psikolog ve Aile Danışmanı Şeyma Uyar Çalmaz, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Kadınlara girişimcilik eğitimi verecekler

Kadınlara girişimcilik eğitimi verecekler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Kars’tayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

12.07.2020Ekonomi
Bebekli Aile Buluşmaları’nı Gaziantep ve Şanlıurfa’dan evlerinize taşımaya devam ediyoruz

Bebekli Aile Buluşmaları’nı Gaziantep ve Şanlıurfa’dan evlerinize taşımaya devam ediyoruz!

Bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin öneminin konuşulduğu söyleşide, Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu, Uzman Dr. Ender Saraç yanıtladı.

9.07.2020Advertorial
Ahlaksız paylaşımlara tepki çığ gibi AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partili isimlerden Bakan Albayrak ve ailesine destek mesajı

Ahlaksız paylaşımlara tepki çığ gibi! AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partili isimlerden Bakan Albayrak ve ailesine destek mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'ın çocuk sevincine sosyal medyadan gelen çirkin paylaşımlara siyasilerden sert tepkiler geldi. Twitter hesaplarından açıklama çok sayıda siyasi isim, Bakan Albayrak ve ailesine destek mesajı verdi.

30.06.2020Gündem
Erkekler Neden Aldatır İşte Aldatma Nedenleri...

Erkekler Neden Aldatır? İşte Aldatma Nedenleri...

Son zamanlarda, çift terapilerine başvurma sebepleri arasında aldatma önemli bir yer tutmaktadır. Her sabah İstanbul’da milyonlarca çift aldatılma ihtimaliyle güne başlamakta, inkar ederek ve olağan akışında günü tamamlayarak evine dönmeye çalışmaktadır. Her gün erkeklerin bir kısmı aldatmayı ilk kez düşünmekte, bir kısmı aldatma ile ilgili ilk adımı atmakta bir kısmı da aldattığı kişiyle ilk beraberliğini yaşamaktadır. Oran olarak baktığımızda küçük bir miktar olsa da sayı olarak düşündüğümüzde iyimser bir bakışla bile her gün yüzlerce kişinin sadakat sınırlarını ihlal ettiğinden bahsetmek mümkündür.

26.06.2020Aşk
Doğum Sonrası Yaşanan Vücut Problemleri ve Çözümleri

Doğum Sonrası Yaşanan Vücut Problemleri ve Çözümleri

Doğum sonrası hemen her kadının vücudunda bazı sorunlar meydana gelebiliyor. Annelik dönemi ile birlikte estetik kaygıları bir süre göz ardı eden kadınların yoğun olarak kalça bel basen karın göğüs ve genital bölgelerde problem yaşadığını belirten Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Son dakika haberi: Ragıp Canan tarafından kurşun yağmuruna tutulan Nurtaç Canan Hürriyet’e konuştu

Son dakika haberi: Ragıp Canan tarafından kurşun yağmuruna tutulan Nurtaç Canan Hürriyet’e konuştu!

Son dakika haberler... Boşanmak istediği eşi Ragıp Canan tarafından kurşun yağmuruna tutulan ve öleceğini düşünerek saldırganın kim olduğunu kendi kanıyla yere yazan Nurtaç Canan, Hürriyet’e konuştu. Polislere delil bırakmak için ismini yazdığını belirten Canan, “Son bir hamle ile yere onun adını yazdım. İstedim ki kim vurduya gitmesin davam” dedi.

21.06.2020Gündem
‘Baba dostu’ şirketler artıyor

‘Baba dostu’ şirketler artıyor

Türkiye’de özel sektör çalışanlarının babalık izni sadece 5 gün. Bu süre yeni doğan bebeğiyle vakit geçirmek isteyen babalar için çok az. Yeni babalara, bebekleriyle daha çok zaman geçirsinler, iş özel yaşam dengelerini kurabilsinler diye ekstra babalık izni veren şirketlerin sayısı hızla artıyor. Verilen babalık izinlerin süresi ise şaşırtıyor. Öyle ki Türkiye’de yeni baba olmuş çalışanına 14 - 16 hafta izin veren şirketler de var.

20.06.2020Ekonomi
Taşıyıcı annelik nedir Taşıyıcı annelik nasıl oluyor

Taşıyıcı annelik nedir? Taşıyıcı annelik nasıl oluyor?

Bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu alternatif yöntemlerden birisi de taşıyıcı anneliktir. Ülkemizde yasak olan taşıyıcı annelik uygulaması yurt dışında birçok ülkede gerçekleştirilebilmektedir. Bazı yasal zorunlulukları da içeren taşıyıcı anne uygulaması, laboratuvar ortamında uygulanmaktadır.Taşıyıcı annelik iki türlü gerçekleştirilebilir. Bunlardan birincisi taşıyıcı annenin yumurtalıklarının kullanılarak gerçekleştirilen yöntemdir. İkinci yöntemde ise erkekten alınan sperm ve kadından alınan yumurtalık ‘taşıyıcı’ kabul edilen kadının vücuduna yerleştirilir ve bu embriyonun gelişip büyümesi taşıyıcı annenin vücudunda gerçekleşir. Doğumdan sonra da bebek bu aileye teslim edilir. Peki, taşıyıcı annelik nasıl oluyor ve kapsamı nedir? İşte, taşıyıcı anne uygulaması hakkında merak edilenler…

Sağlıklı bir baba çocuk ilişkisi nasıl olur

Sağlıklı bir baba çocuk ilişkisi nasıl olur?

Annelik kadına bahşedilen doğal bir mucize, babalık ise öğrenilen bir kavramdır. Sağlıklı baba ve çocuk ilişkisinin zamanla oluştuğunu anlatan DoktorTakvimi.com uzmanlarından Psikolojik Danışman Dilşah Özcan, Babalar Günü vesilesiyle babalığa dair önemli ipuçları paylaşıyor.

Bizim Hikaye ne zaman yayınlanıyor İşte Bizim Hikaye karakterleri ve oyuncu kadrosu

Bizim Hikaye ne zaman yayınlanıyor? İşte Bizim Hikaye karakterleri ve oyuncu kadrosu

Bizim Hikaye dizisi tekrar bölümleriyle yeniden izleyici karşısına çıkıyor. Serdar Gözelekli'nin yönetmen koltuğunda oturduğu Bizim Hikaye dizisinde Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan gibi oyuncular yer alıyor. Perşembe akşamı yeniden ekranlara gelen Bizim Hikaye 23 Mayıs 2019'da ekrana gelen 70. bölümüyle final yapmıştı. İşte, Bizim Hikaye oyuncuları ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

11.06.2020Televizyon
Bebekler Ukrayna’da, aileler Avrupa’da

Bebekler Ukrayna’da, aileler Avrupa’da

Ukrayna ile Avrupa ülkeleri arasında ilginç bir olay yaşanıyor. Taşıyıcı annelik yapan Ukraynalı kadınların dünyaya getirdiği bebekler, sınırların kapatılması nedeniyle biyolojik anne babalarına kavuşamadı. Kiev’deki bir otelde tutulan bebeklerin tüm bakımlarını şimdilik hemşireler yapıyor.

11.06.2020Avrupa
‘Mücevherden çöpe tüm bilgiler üstümüze yığılırken sınır vicdanımızda’

‘Mücevherden çöpe tüm bilgiler üstümüze yığılırken sınır vicdanımızda’

Sevgi Saygı, yeni kitabı ‘Turne Dedektifleri’nde kimi zaman büyük bir gürültünün içerisinden cılız bir sesi daha net duyabilmemiz için çekip çıkarıyor kimi zaman da bireyin konumu ve etkileşimi üzerine düşünmeye çağırıyor. “Merak uyandıran her iyi metin, kitap, isterse hiç ilginizi çekmeyen bir konuda yazılmış olsun, sizi içine çekmeyi başarır” diyen Saygı ile ‘Turne Dedektifleri’nden yola çıkarak çocuk edebiyatının bir sınırı olup olmadığını, iyi polisiye metin yazmayı, bu çağın bireydeki yansımalarını konuştuk.

9.06.2020Kitap Sanat
Kuzey Yıldızı İlk Aşk 28. bölüm sonrası 29. bölüm fragmanı ile izleyici ile buluştu

Kuzey Yıldızı İlk Aşk 28. bölüm sonrası 29. bölüm fragmanı ile izleyici ile buluştu

Son bölümü 2 ay önce ekrana gelen Kuzey Yıldızı İlk Aşk, 28. bölüm ile izleyicisi ile buluştu. Kuzey ile Yıldız aşkının devam ettiği Kuzey Yıldızı ilk Aşk 28. bölümü sonrası 29.bölüm fragmanı izleyicilerle buluştu. Peki, Kuzey Yıldızı İlk aşk son bölümü olan 28. bölümde neler yaşandı ve 29. bölüm fragmanında neler meydana gelecek? İşte, Kuzey Yıldızı İlk Aşk yeni bölüm fragmanı ve detaylı bilgiler

7.06.2020Televizyon
Taşıyıcı anne nedir Taşıyıcı annelik nasıl oluyor ve yasal mı

Taşıyıcı anne nedir? Taşıyıcı annelik nasıl oluyor ve yasal mı?

Bebek sahibi olamayan çiftlerin kullandığı alternatif yöntemlerden birisi olan taşıyıcı annelik, belirli koşullarla gerçekleşmektedir. Bazı yasal zorunlulukları da içeren taşıyıcı anne uygulaması, laboratuvar ortamında uygulanmaktadır. Peki, taşıyıcı annelik nasıl oluyor ve kapsamı nedir? İşte, taşıyıcı anne uygulaması hakkında merak edilenler

4.06.2020Gündem
Kuzey Yıldızı İlk Aşk ne zaman başlayacak Kuzey Yıldızı İlk Aşk 28. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Kuzey Yıldızı İlk Aşk ne zaman başlayacak? Kuzey Yıldızı İlk Aşk 28. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Kuzey Yıldızı İlk Aşk ne zaman başlayacak? Koronavirüsü nedeniyle çekimlerine ara verilen Kuzey Yıldızı İlk Aşk yeni bölüm tarihi belli oldu. Cumartesi akşamları ekranlara gelen dizinin yayınlanan 28. yeni bölüm fragmanında, Kuzey ve Yıldız'ın çift terapisine gitmesi ve bir çocuğa annelik-babalık yapması dikkat çekti. Fragmanın yayınlanmasıyla beraber, izleyenler de Kuzey Yıldızı İlk Aşk yeni bölüm ne zaman? sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte, dizinin yeni bölüm tarihi ve 28. bölüm fragmanından ilk görüntüler...

1.06.2020Televizyon
Mia isimli köpek, öksüz kedi yavrularına anneleri gibi davranıyor

'Mia' isimli köpek, öksüz kedi yavrularına anneleri gibi davranıyor

Trabzon'da Hekimoğlu Trabzon Futbol Kulübü'nün maskotu olan 'Golden' cinsi 6 yaşındaki 'Mia' isimli köpek, öksüz kalan kedi yavrularına sahip çıkarak annelik yapıyor. Sahipsiz hayvanlara imkanlarını seferber eden Kulüp Başkanı Celil Hekimoğlu ise bu durumdan oldukça memnun.

31.05.2020Haber
Bebekli Aile Buluşmalarının dokuzuncu durağı Antalyaydı

Bebekli Aile Buluşmaları'nın dokuzuncu durağı Antalya'ydı

“Bebelac Çocuk Devam Sütleri ve Hürriyet iş birliği ile Bebekli Aile Buluşmaları'nın dokuzuncu durağı Antalya'ydı. Bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin öneminin konuşulduğu söyleşide, Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu, Uzman Dr. Ali Fuat Serpen yanıtladı.

27.05.2020Advertorial
Ünlü oyuncu Perihan Savaş: 13 yaşında evlendim, ben bir çocuk gelindim

Ünlü oyuncu Perihan Savaş: 13 yaşında evlendim, ben bir çocuk gelindim

Perihan Savaş’ın başrolünde yer aldığı kısa film ‘Parıldayan İncinin Tuhaf Hikâyesi’, ABD başta olmak üzere yurtdışında festivalleri dolaşıyor, adaylıklar alıyor. Bayramı çocukları ve torunlarıyla geçirmeye hazırlanan Savaş’la filmlerini aratmayan hayat hikâyesinden Yeşilçam’a uzanan duygu dolu bir sohbete daldık.

Öyle Bir Geçer Zaman geri dönüyor

'Öyle Bir Geçer Zaman' geri dönüyor!

Ali Kaptan ve ailesinin hikayesi hafta içi her gün 13.15’de Kanal D’de…

22.05.2020Televizyon
Gelenekselle modernin kesişiminde büyük bir öykücü

Gelenekselle modernin kesişiminde büyük bir öykücü

Akira Kurosawa tarafından sinemaya da uyarlanan ‘Rashomon’un da yazarı olan ‘kısa öykünün babası’ Ryunosuke Akutagawa, ‘Maymun ve Yengeç Savaşları’nda Japon halk masallarını, efsanelerini modernist anlayışla yeniden yorumluyor. Akutagawa’nın rahat anlatımı okuru hemen sarıyor.

22.05.2020Kitap Sanat
Dünyayı gezen Yeliz Başa, Türkiyeye döndü

Dünyayı gezen Yeliz Başa, Türkiye'ye döndü!

Porto Riko’da kulübünün ricası üzerine ülkede kalan ve THY’nin ABD’deki tahliye uçağını kaçıran Yeliz Başa, Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma yasağının gelmesiyle tek göz odada yaşadı. Başa, ancak Büyükelçi Serdar Kılıç’ın yardımıyla Türkiye’ye dönebildi.

21.05.2020Voleybol
Bebekli Aile Buluşmalarını Antalyadan evlerinize taşıyoruz

Bebekli Aile Buluşmalarını Antalya'dan evlerinize taşıyoruz

Sevgili aileler, evde zaman geçirdiğimiz bu günlerde, bebeklerimizin bilişsel ve sosyal gelişimiyle ilgili değerli bilgileri içeren geçmiş buluşmalarımızı ekranlarınıza taşımaya devam ediyoruz. Bebelac Çocuk Devam Sütleri’yle Bebekli Aile Buluşmaları’nın 9. Durağı Antalya’ydı! Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu; Uzman Dr. Ali Fuat Serpen bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini anlattı, Nutricia Pazarlama Müdürü Nuray Aksu Sezgin ise annelik tecrübelerini paylaştı. Bebeğinizin ayına göre bilişsel gelişimi için hemen tıklayın. Annelerin yoğun ilgisiyle karşılanan söyleşi sonrasında herkese Hürriyet Kitap’tan çıkan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi armağan edildi. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliklerimize bebeğinin gelişimi ile ilgili bilgi almak, merak ettiği tüm soruları uzman konuşmacılarımıza sormak isteyen tüm anneleri bekliyoruz. (Sponsorlu içerik)

18.05.2020Anne Baba
Anne-babasından ayrı kalan onlarca bebek otele yerleştirildi

Anne-babasından ayrı kalan onlarca bebek otele yerleştirildi!

Ukraynalı taşıyıcı annelerden dünyaya gelen onlarca bebek, Corona Virüsü salgını nedeniyle yurt dışındaki ebeveynlerine ulaştırılamayınca toplu halde Kiev'deki bir otele yerleştirildi.

14.05.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Annelerin nelere hakkı vardır?

Anne olduktan sonra hangi haklar toplumun gözünde anneden esirgenir? Annelerin keyfine bakmaya hakkı var mıdır? Kendine vakit ayırabilir mi? Hala mini etek giyebilir mi? İstediklerini yiyip içebilir mi? Tek başına tatile gidebilir mi? Gönlünce eğlenebilir mi? Yaratıcılığını ortaya çıkaracak işler yapacak vakti olabilir mi? Ne kadar süre ile emzireceğine ya da emzirmeyeceğine kendi karar verebilir mi? İkinci çocuğu yapıp yapmayacağına?

28.07.2020

Evlenip çocuk yapmalı mıyım?

Nişanlımla aynı evde yaşıyoruz ve neredeyse evin tüm maddi yükü ve sorumlukları benim üzerimde. Onunla evlenip çocuk yapmalı mıyım?

27.07.2020

Balkondan Amerika’ya

İtalyan dili ve edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra, küçük bir atölyede ihracat personeli olarak profesyonel iş hayatına ilk adımı atar.

27.07.2020

İnsan stil için önce kendi vücudunu tanımalı

Fulya Gündoğdu, araştırmacı, kendini geliştiren, öğrenmeye açık ve yenilikçi bir kadın. Koku konusunda hassas olan olan Fulya Gündoğdu, koku da hep doğalı bulmaya çalıştı. Koku tutkusunun peşinden giden sevgili Fulya, ilk önce kendisi ve evi için ürettiği kokulardan yola çıkarak bir marka oluşturdu. Birçok marka, otel, restoran ve ofis için özel koku üreten Fulya Gündoğdu, ile koku, stil ve modayı konuştuk.

26.07.2020

İnsan stil için önce kendi vücudunu tanımalı

Fulya Gündoğdu, araştırmacı, kendini geliştiren, öğrenmeye açık ve yenilikçi bir kadın. Koku konusunda hassas olan olan Fulya Gündoğdu, koku da hep doğalı bulmaya çalıştı. Koku tutkusunun peşinden giden sevgili Fulya, ilk önce kendisi ve evi için ürettiği kokulardan yola çıkarak bir marka oluşturdu. Birçok marka, otel, restoran ve ofis için özel koku üreten Fulya Gündoğdu, ile koku, stil ve modayı konuştuk.

26.07.2020

Anneler nasıl kendine annelik edebilir?

Anne olunca zihin yapımız değişiyor. Bedenimiz değişiyor. Önceliklerimiz, duyarlılıklarımız değişiyor. Eşimize ve kendi annemize babamıza bakışımız değişiyor. Toplum ve ailedeki rolümüz değişiyor. Biz bu kadar değişiklikle ne yapacağız? Yok mu sayacağız? İçimize mi atacağız? Ya da diğer annelerle ve destek gruplarıyla bağ kurup güçlenecek miyiz?

18.07.2020

Süper kahramanlar

Netflix’in yeni süper kahraman filmi “The Old Guard”, çizgi roman tutkunları kadar Charlize Theron hayranlarına da sesleniyor. Tom Hanks’in vizyon beklerken kendini online platformda bulan son filmi “Greyhound”, Aldous Huxley’nin meşhur distopyasından uyarlanan bilimkurgu serisi “Cesur Yeni Dünya” ve yetişkinlere animasyon komedisi “Close Enough”, haftanın diğer dikkat çeken ekran seçenekler...

10.07.2020

Jessie Ware Bizi Diskoya Götür!

Bazen yeni bir albüm çıkıyor ve doğrusunu söylemek gerekirse onu içime sokasım geliyor. Herkes ama herkes dinlesin, bendeki uyandırdığı nefis enerji çevreme de yayılsın istiyorum. Jessie Ware’in 4. Stüdyo albümü ‘What’s Your Pleasure?’ işte tam da bu bahsettiğim güzellemeleri hak eden bu sıralar karşımıza çıkmış en güzel işlerden.

2.07.2020

Evde eğitici oyuncak yapımı: Şekilleri bul-tak

Merhaba ben Canan, montessori eğitmeniyim. Oğullarım Rüzgar Deniz ve Lucky ile bebekli köpekli hayatımız ilk başlarda zor olsa da artık çok eğlenceli bir hale dönüştü. Annelik maceramda 5 yıla yaklaşırken zamanımızın çoğu ev yapımı oyun ve oyuncaklar hazırlayarak geçti. Ve artık sizlerle de 0-6 yaş etkinlik önerilerini bu köşemde paylaşacağım…

30.06.2020

Aradığınız anneye ulaşılamıyor

Bizimkisi evin içinde bir yakalamaca oyunu. Yataktan çıkmak için, kapının arkasında birbirine çarpan ahşap top seslerinin uzaklaşmasını bekledim. Üzerimi değiştirip tuvalete gitmek için çok az vaktim vardı…

30.06.2020

Sağlıklı baba ve çocuk iletişimi için 20 tavsiye

Anne ve çocuk ilişkisine dair paylaşımları, eğitimleri, uzman görüşlerini düşününce buna kıyasla babalar ve çocuklarıyla iletişimleri konusunda daha az konuşuyoruz diyebiliriz. Ancak yapılan birçok araştırma babanın çocuğun hayatındaki etkisine dair oldukça net ve önemli veriler sunuyor. Babalar Günü’ne sayılı günler kalmışken; baba ile çocuk arasındaki bağın kalitesinin çocuğun dil gelişiminden, sosyal gelişimine; analitik zekâdan ruh sağlığına kadar pek çok noktada önemli rol oynadığını hatırlayalım.

19.06.2020

Hoş geldin iki yaş sendromu!

Tam ben bu annelik ve babalık işini kavradım galiba derken o tatlı bebeğinizin ağzından ‘Hayır, kendim, ben, ı-ıh’ söylemlerinin sıkça çıktığını, öfke ve ağlama krizlerinin yaşanmaya başladığını gördüğünüzde sakin olun ve arkanıza yaslanın, bu o meşhur iki yaş sendromu.

19.06.2020

Yeni normalde evde mentörlük uygulamaları

Rehber öğretmenlik yaptığım yıllarda en keyif aldığım süreç, kuşkusuz son 3 yıldır rehberlik müfredatına harmanlanmış felsefe çalışmalarım oldu.

3.06.2020

Tüm Kötü Yorumlar Adına Senden Özür Dilerim Larissa...

Dün sosyal medyada Larissa Gacemer'in yayınladığı videoyu gördünüz mü?

19.05.2020